Meraandeening bjj kinderen. Kinder en zijn zoowel als vdlwassenen on- derhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfa opgemerkt, dat procentsgewijze blaaa- steenen meer vcorkwamen bij kinderen dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakte over. Bij anderen is bet een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dienen derhalve op te passen, als een kind klaagt over pijn in den rug en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nierzwakte bij kin deren het verlies van de macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke onaange- name kwalen veroorzaakt. Ala uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en onder- zoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen bleken succesvol in tal van dergelijke gevallen He* verdient dan tevens aanbeve'nng on. opwin- ding door stoeien en lezen voor het slapen gaar vermijden, het kind's avonds niet te veel te laten drinken, het niet te warm toe te dekken en het vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Alkmaar vprkrijgbaar bij Nierop Slothouber a 1.75 per aoos. 3. Z1) gaal utt van een vast vertrouwen to de werkelijfcheid eener geestelijke en zede- lij'ke, den mensch en de menschheid stu- wende werekSorde. Zij neemit voorts als grondslag aan de erkenning van de hooge waarde van de menechelijke persoonlijkheidieders recht om zelfstandig te zoeken naar waarheid; went oettoteni hiermee door te gwn. rchttr zal men verplicht zijn. om voor een nader te bepaltn tijd het aantal sneezen op te geven. In de commissie biervoor werd in de plaats van den heer Joman aangewezen de heer Jb. van Meura. kerk, ze maakten zich vrij, trodden van huis en de wereld door, om weer anderen voor hun beginselen te gaan winnen. Niet te tellen waren de corporaties, in alle landen, welker werken en handelen gedragen werdien door de gedachte: dat zij hadden te bouwen een geestelijken tempeldat zij hadden te stre- ven naar de bereiking van geestelijke en hed- lige idealen. Er is ook een tijd geweest van verwaar- 1 oozing in de loges en de z.g. bouwhutten En juist om deze verwaarioozing te ontstijL gen en er van te word-en veriest, hebben zich de genoemdje 4 Engelsche loges toen aaneen- gesloten tot die eine, welke als t ware ge worden is de moeder van alle andere loges. Ze maakten zich los van de operatieve (wer- kende) metselaars en werden meer de specu- latieve (beschouwende, onderzoekende)ze wilden andere toanen vo'gen, bun zoeken ging in geestelijke richting. Spr. leest een air- tikel voor uit de oude mapnnieke grondwet betreffende „God en relegie"; een bef-ijdenis, die inhield de gehoorzaamheid aan de zede- wetten en o.m. als eisch steldle: eerlijkheid, vxoomheid, oprechtheid, trouw. Er is wel eens gezegd, dat deze belijdands niet uitmunt door veelheid van woorden, maar bij toet- eing aan den tijd, waarin ze ward neerge- schreven moeten wij toch ericennen, dat er uit spreekt de eeuwen-oude waarheid, d'at een mensch moet worden beoordeeld naar zijn inmerlijke degelijkhekL Men hoont er uit spreken den zegen, dien de arbeid schenkt, men verneemit er uit het altruiisme, de men sch enliefdehet werken aan den ruwen steen die ieder mensch eigen'lijk is en waar- binnen de „kubiek" de goede, ware bouwstof besloten ligt. Zij willen der menschheid het grootst mogelijke geluk brengen. Spr. kan met het oog op den tijd niet de groote vlucht schetsen, die de vrijmetselarij gemomen heeft. Wil men een paar getallen? Er zijn thans twee millioen viijmetselaars verspreid over het oppervlak der aarde en verd'eeld over 22 duizend loges. Waar men in de wereld ot>k komt, hetzij in Azie, Amerika, Afrifaa, Australie of in de landen van Europa^over- al treft men hen aan, overal arbeiden zij aan het 'hell der menschheid en al moge hun maijonnieke kleedij niet overal dezelfde zijn. weinig verschil is te onfdekken in het schoo- ne spel der geestelijke kleuren van dc vrij tnetselarij. En toch, hoe is zij vsrguisdIn Engeland begunstigd in Zweden vervolgd, hier toe- gelaten, daar ondertirukt en uitgeknuppeld; in sommige landen een uitgezocht wild voor ketterjagers, maar nimmcr ten onder ge- gaan. Die vrijmetselaren, die verkondigden de verdraiagzaamheid en dat ieder de meening van anderen op religieus gebied had te eer- biedigen, kregen hun talrijke vijanden. Spr. herinnert aan een woorjd van Lessing, dat de vrijmetselaar gaarne overdenkt en overweegt Wanneer God! vd6r miij stond met de waar heid in de rechter- en het werkd'adig stre- naar de waarheid in- de linkeihand, en de keus daartusschen liet, dan zou ik zeggen: „Geef mij de linkerhand; want het streven naar de waarheid is voor den mensch, maar de waarheid zelve is alleen voor U." De vrijmetselaar wil geen dogma; daar- door zijn ze de vij'anden geworden van hen, die meenen en uitroepen, dat zij alleen de waarheid bezitten. Hoeveel smaad is hun daardoor al niet aangewreven. Spr. wil niet in-gaan op de vele onzinndge bet-ichtingen van o.a. voorgeschreven zelfmoorden, smul- partijen aan kinderlichamen, van duivel-aan- bidderij enz.; al deze verd'achtmakingem moesten allengs naar het rijk der fantasie en laster terugwijken. Maar een ding is er nog, waarop hij de aandacht wil vestigen -men verwijt n.l. de vrijmetselarij, dlat ze een geheim genootsehap is. W'at is daar nu van waar? Hij haalt in deze de ui-tspraak aan van een Jezui'tisch schrijver, die zegt, dat een geheim genootsehap een is, dat zijn bestaan, zijn doel, zijn leden en wijze van weiken geheim- houdt. Nu, dat doen de vrijmetselaren dan toch stellig niet. E>e statoten, de grondwet der Orde, zijn niet geheim. Spr. leest art. 2 der Orde-grond- wet voor, dat als volgt luidt: 1Vrijmetselarij is de uit innerlijken drang geboren geestesfichting, welke z-ich open- baart in een voortdurend streven naar ont- wi'kkeling van al die eigenschappen van geest en gemoed, die den mensch en de menschheid kunnen opvoeren naar hoo- -ger geestelijk en zedelifk peil. Zij vindt hare toepassing en de beoefening van de hoogste levenskunst. 2. De Orde, zelfstandig deel van de broe- derschap der Vrijmetselaren, verspreid over het oppervlak der aarde, stelt zich ten doel, een gemeenschapelijk middelpunt te zijn voor de beoefening van die 'levenskunst en streeft naar de veelzijdige en harmonische ontwikkeling van 4m m 4a qianarh- bedd. Besloten werd tot het cooperatief aankoo- pen van aardap^elen en koolmianden. Oo^ave niervoor kan men doen tot eni met 25 Maart. Ook werd besloten op kosten van de ver- eeniging monsters te nemen van gekochte •kunstmest. Verschilende aanmerkingen1 in verband met het ijsroeien kwameni daarna naar voren. Het waren klachteni van diversen aard. Zij zul- len echter zooveel mogelijk de volgende win ter oriderv-angen' worden. Zoo noooig zal het in de volgende vergadering opnieuw ter spra- ke kom en. U IT BERG EN. J-flet le twaalftal van dc Kennemers speelde Zondag ti. een korfbalwedstrijd te Castri- cura tegeni 'D. O. S. lI aldaar. Daar laatstgenoemde vereeniging- werd deze wedbtrijd met 3-0 gewonnen. Oet 2e twaalftal der Kennemers speelde te Bergen een wedstrijd tegen Voorwaarts I uiit Stompetoren. Stompetoren wist haar meerderheid -uit te druikken door een 6—0 overwinning op Bergen. Naar wij vernemen is door de Aid. Bergen van den Al'g. Nederl. Bouwarbei- d'er^vond! tot den Rlaad dezer gemeente een verzoek gericht om de bepalingen, vervat in het LandeWjk collectief contract, hestwelk is afgesl-oten tusschen de weikgeversorganis aties ties eenerzijids en de werknemers-organisaties w.. in het Bouwbedrijif anderzajds, van kracht te M. M. de joug, R.K, lief- doen zijn voor de werkenL door de gemeente te voereo- in eigen beheer en dfcze bepa lingen voortaan in de bestekken te doen op- nemm. Ingekomen: S. Koorn en gezin, N.H., koop- man, Stroomerlaan 7, van Koedijk. M. A Koster, N.H., landbouwer, bij S._ Kuilboer, Zakedijkje, van Baarland H. Bucher, N.H., z.b.,'bij Kratz, Russenweg 11, uit Duiitsch- land. A. Rood en gezin, R.K., kaasmaker, Bergerweg 103, van Zijpe. J. Peper, N.H., dienstbode, bij B. da Silva de Perefra, Meer- weg 5, van Alkmaar. J. Twisk, R.K., kaas maker, bij A. Rood, Bergerweg 103, van Zij pe P. C. Labouchere en gezin, N.H., z.b., Russenweg 8, van Wageningen. G. Eeken, R.K., dienstbode, bij Jb. Rampen, Meerweg 4, van Bovenkarspel. N. F. Schouten, R.K., dienstbode bij J. A. Verwer, P. Panderstraat 14, Bergen aan Zee, van Amsterdam. A. van Witteveen, N.H dienstbode bij' P. C. La bouchere, Russenweg 8, van Wageningen. A. Hermann, R.K., dienstbode bij F. de Heer Kloots. Komlaan 1, uit Duitschland. M. M Freund, E.L., huishoudster bij J. da Silva de Pereira, Meerwijklaan 4, uit Duitschland. Vertrokken: W. J. Bellekom, R.K, chauf feur, van Verlengde Geestweg 24 naar Alk maar, Eijbelenbergstraat 60. Jn. Leurs, N.H.. boerenkecht, van Groeneweg bij J. de Graaf, naar Alkmaar, Hoeverweg 24. G P. Boerlage, R.K., kaasmaker, van Berger- (Db Vereenigda Staten hebben aangwlron- gen op betaling der bezettingakisten tot Mei 1921. Volgena de „Chicago Tribune" moeten er nog verdere Amerikaansche bijkomend^ ei- schen ten bedrage van 23 millioen dollar on- derweg zijn, die voor de kosten van 1 Mei 1921 /iS berekend worden). Wordt vervolgd. INGEKOMEN PERSONEN. J. van der Himst, R.K., depothouder, Hei- ligland 10, Uitgeest. J. Dekker, R.K., boe- reuknecht, Hoeverpad 45, Castricum F. van Tatenhove, G.K., arbeider, Fnidsen 80, Texel. P. L. de Jong, D.G., pakhuisknecht, Koningsweg 21a, Amsterdam. W. van den Wijngaart, R.K, onderwijzer, St. Annastraat 26, Oudenbosch. Th. A. Verhelst, R.K, arbeider, Schermeerstraat 14, Princenhage. W. Rocmer, N.H., los-werkman, Kl. Nieuw- land 13, Ruurlo. I. C. Bakker, H.L., wiu- kelbediende, Verdronkenoord 62, Amsterdam. F. J C. Hellingman, N.H., schilder, Stu- artstraat 78, Hoorn. E. Geerlings, R.K., dienstbode, Oudegracht 146, Noordwijker- hout. M. A. Eteurloo, N.H., keurmeester, Heemraadstraat 10, Beverwijk. J. Blaau/w N.H., reiziger, Metiusstraat 3, Hoorn. W. J Bellekom, R.K., chauffeur, Eikelenberg- straat 60, Bergen. J. H. Groot, R.K., bak- kersknecht, Vrouwenstraat 1, Amsterdam. C. Karsten, R.K., liefdezuster, St. Elisabeth- gesticht, Delft. dezuster, St. Elisabethgesticht, Delft. A. Hulscher, R.K., liefdezuster, St. Elisabeth gesticht, Delft. E. Keuris, N.H., dienstbo de, Koorstraat 10, Wieringerwaard. W. H. Muis, R.K., coiffeur, Payglop 3, Haarlem. A. Wiglama, ass.-ingenieur. NieuwesJoot 2. Hengelo. H. P. E. H. Wanna, R.K., Mient 11, Nijmegen. A. de Ruiter, N.H., dienst bode, Oudegracht 293, Enschede. J. Jon- ker, N H., dienstbode, Kennemerstraatweg 85, Avereest. B. M. Valk, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 11, Oldenzaal. P. Sta- pel, N.H., reiziger, Lindengracht 19, Heerhu- gowaard. A. J. de Wit, R.K., cafehouder, Luttik-Oudorp 87, Zijpe. E. Payl, Kenne- merpark 25, Ehrenhausen. W. Kiess, leder- fabrikant, Noorderkade 19 S Duitschland. M. Rook, R.K., dienstbode, Hoeverpad 45, Duitschland. G Duin, R.K., Koningsweg 44, Gemert. M. Tijmes, N.H., leerling verpleegster, sfcadsziekenhuis, Akersloot. G. Ens, N.H., Ned. Herv. EMaconie, IJssel- monde. P. C. M. Veer, R.K., Groot Nieuw- land 6, Rosmalen. J. G. Gerritsen, N.H., pakhuisknecht, Hulststraat 6, Uitgeest. Proyinciaal Nieuws ven mij UIT OUDKAR'SPEL. De jaarvergadering van de Tuinbouwver- eeniging De Eendracnt was door 64 leden bezocht. Uit het jaarverslag door den secretaire uitgebracht bleek dat het aantal leden is ge- stegen van 214 op 217. De ontvangsten hebben bedragen 1248.52 de uitgaven 749.87, alzoo een batig saldo van 498.65. De rekening aardappelbesproeien sloot met een nadeelig saldo van 2.96 wat echter nog ontvangen moet worden- De rekening van de tuinbouweursus sloot met een nadeelig saldo van 16.61 welk be- drag ten laste van het 'Rijk komt. In het jaarverslag werd medegedeeld dat, de zaak zelfexport niet van de baan is, doeh op het doode punt staat, dat de vergrooting van de sluis een feit geworden is en: dat de plannen voor veredelin-g van de aardappel- teelt in wording zijn. Van den R. K. Volksbond en van de R. K. arbeidersvereeniging was het verzoek ingeko men om voortaan niet meer de arbeiders met Kerstmis, doch met Maart opnieuw in te huren. Dit adres werd voor kennisgeving aange- nomeni, omdat het niet een patroons- doch een' tuinbouwvereeniging is. Van de commissie van de Rijkstuinbouw- winterschool te Alkmaar was een circulaire ingekomen, waarin verzoeht werd het deel- nemen van leerlingeni zooveel mogelijk te be- vorderen. Men was van oordeel, dat het deelnemen van leerlingen uit deze streek veel. moeielijk- heden oplevert en alzoo pogingen in die rich- ting niet veel succes zullen hebben-. Besloten werd het adres voor kennisgeving aan te nemen. Daarna werd na eenige bespreking beslo ten om te komeni tot een- grondige keuring van pootaardappelen. iVoor de verdere uitvoering van dit punt werden aangewezen de heeren C, Blokker en L. de Wit. De regeling voor het plaatsen van zetkool werd ongewijzigd opnieuw vastgesteld. Besloten werd de regeling ook te zenden aan de tuinbouwvereenigingen te Harenlcar- spel en Warmenhuizen met het doel vandaar de gewenschte medewerking te verkrijgen ter voorkoming van verbastering. De zetkoolregeling zal tevens in de vier- bond ter sprake worden gebracht, om zoo- doende tot meerdere eenheid in de provincie te komen-. iB-ij het pomt voorstellen1 voor de beschrij- vingsbrief kwamen diverste zaken naar voreni, die op de algemeene vergadering naar voreni zullen worden gebracht of voor dien- zullen worden' in orde gemaakt. Op de beschrij-vingsbrief zal worden ge bracht het verzoek om de kool van af 2 kilo voortaan -aan de laadplaais per 100 kilo te wegen. Ook zal op de beschrijvingsbrief worden gebracht het voorstel om een schoeiing te ma- ken beoosten de paardenstal van 70 h 80 c.M. lang, speciaal voor aanleg van de vaar- tuigen der tuinders. Nad-at als afgevaardigde naar de bonds- vergadering waren gekozen de heereni P. Kui- per, Jb. van Meuns en G. de Geus werd nog besloten op de beschr;vingsbrief te nlaatsen het voorstel, dat de tuinders die bij dicht wa ter op monster veilem, de verplichting wordt -opgelegd om het aantal te verkoopen kilo's op te geven. Hoewel het sproeien vanwege de vereenT igin* wel even! duurder zal worden omdat verachillende leden zelve tm aiproeier hehbm weg bij F. J. Kok,' naar Monnikendam, Zuid- einde p.a G. Boerlage. J. G. M. Brink, R.K., z.b., van Pensionaat Loudelsweg 20 naar Haarlemmermeer, Nieuw Vennep. UIT HOORN. In een druk bezoohte vergadering van de af. Hoorn der Holl. Mij. van Landbouw werd met algemeene stemmen besloten tot het in- stellen van- een wekelijksch'evarkensimarkt aldaar, aldus het Hbld. Als eerste datum werd vastgesteld Woensdag 29 Maart, aan- van's m-orgens 8 uur. De redCnen, die tot instelling dezer markt aanleidling hebben gegeven, zijn gelegen in het feit, dat de Purmerender mairkt niet meer voldoet aan de eischen, door varkenshouders gesteld. Den laatsten -tijd werden verschil- lende klachten gehoord, o.a. over de regeling van het fonds en den -tragen gang van zaken, UIT HEILOO. Uitslag voorstemming, Politick Advies. Bonians 4657, v. d. Bilt 3743, Reymer 3138, Bronsveld V. 2972, Leesberg 2115, Heilker 1073, Hooij 229, Jansen 668, Loerakker 1732, Michielse 2424, Veltman 1218, Zon- neveld 439. UIT SCHAGEN. Alhier werd Zondag een competitiewed- strijd gespeeld tusschen Sparta I van hier en S. V. S. I te Helder. De uitslag was 40 in het voordeel van Sparta. Alhier is op 13 Maart aanbesteed den bouw van 16 middenstandswoningen. Laag- ste inschrijver G. Koning alhier voor 108205, a an wien het werk is gegund. Buitenland AMERIKA EN DE BEZETTINGS- KOSTEN. De „Temps" doet opmerken dat, in strijd met de Amerikaansche berichten, de uitgaven voor de Engelsche en Fransche bezettings- legers van voor 1 Mei 1921 geenszins geheel voldaan zijn.' Zelfs na de Parijsche overeen- komst van Zaterdag ontvangst Engeland 500 millioen goudmarken van de 577 millioen; Frankrijk 140 millioen van het totaal, dat voorloopig geschat wordt op tusschen de 360 en 480 millioen goudmarken. De „Temps" er- kent, dat de Vereenigde Staten ok recht heb ben op de terugbetaling der kosten van het bezettingsleger, maar zij moeten zich daar- vor niet tot de geallieerden wenden. De ove^ eenkomsten, die de geallieerde mogendheden omtrent de verdeeling hebben gesloten, sprui- ten voort uit het verdrag van Versailles, dat zij hebben goedgekeurd-, maar dat Amerika nog niet datificeerde, hetwelk ook noch de overeenkomst van Spa, noch die van Londen onderteekende. Daar de Vereenigde Staten zich niet kun nen wenden tot de gealieerden, dien zich twee mogelijkheden voor: ten eerste: als de Veree nigde Staten blijven volhouden om het ver drag van Versailles niet te onderteekenen, kunnen wij van Duitschland de terugbetaling eischen van de bezettingsko6ten van de 12 milliarden, die de geallieerden aan Duitsch land hebben overgelaten bij de overeenkomst van Londen; ten hveede: indien de Vereenig de Staten het verdrag van. Versailles onder- teekenden, zouden zij ?ich kunnen aansluiten bij de verschillende financieele conventies tus schen de geallieerden en hun rechten kunnen doen gelden op de betalingen van Duitsch land onder de voorwaarden voeonin in ant 446 van het vredeaverdrag. DE MON'ARCHISTISCHE BEWEGING IN BEIEREN. De „Welt a. Montag" bevat een artikel van een Beiersch democraat over de monarch is ti- sche beweging in Beieren. Hij heeft het daar- in ook over de kort -gefleden in Beieren opge- richte Christelijke feodalistische konings- partij, die onder leiding staat van dir. Heim. Deze nieuwe vereeniging zegt de schrij ver zou weinig politiexe beteekenis heb ben, indien niet de leiding bij dr. Heim be- rustte. Het is toch een publiek geheim, dat Heim de ongekroonde koning van Beieren is en als hij kans z,al zien, in Beieren het ko- ningschap weer te herstejlen, dan zal hij toch, achter den koning staande, de t^ugels blijven voeren. Ook in het program van de nieuwe partij komt Heim's invloed tot uiting. Daarin wordt gesproken van een democratische op christe lijke grondslagen opgebouwde monarchic. Heim is een van de ergste vijanden van de constitute van Weimar en hij heeft, door geen middelen te ontzien om tot zijn doel te geraken' (zoo heeft hij ook gedreigo met de oprichting van een zelfstandige Beiersche boerenpartij) alle leden van de Beiersche volkspartij tegen Weimar weten op te zetten. Het valt niet te ontkennen vervolgt het artikel dat Heim een groote macht in Bei eren bezit en dat hij te gebieden heeft over hooggeplaatste manarchistische ambtenaren en de helft van den monarchistischen Land- dag, terwijl ook de Beiersche rijksweer onder zijn invloed staat. Ook de ,.Regensburger Anzeiger" schrijft in dien1 geest en zegit: Wij bezitten wel een republikeinsche staatsmadiine, doch deze wordt bestuurd door lieden, onder wie men de overtuigde republikeinen met een lantaam- tje moet zoeken. Heim eindigt het artikel gaat bij zijn streven te werk naar Hon- gaarsch recept, want hij heeft onlangs de partij der „ontwakende Beyowaren" opge- richt. EEN RELLETJE TE BERLIJN. Hievige tooneelen hebben zich Zondag in het westen van Berlijn afgespeeld, waar een menigte van 500 menschen met zwait-wit- roode vaandels van de Witrtemlberger Platz naar de Kurfurstendamm trok. De denion- stanten deden allerlei kattekwaad en wond- cten vooiibijgangers. De Schutzpolizei vuurde in de lucht. Een 20-jarig vaandeldrager en verscheidene an dere demonstranten warden wegens „Grober Unfug" en verzet tegen de po-litie gearres- teerd. KORTE BERICHTEN. In de Verfstoffenfabrieken te H6chst (Pruisen) is een ketel azijnzuur ontploft. Twee arbeiders werden gedood, een derde zwaar gewond. Over de oorzaak is nog niets bekend. Het vijfde regiment Amerikaansche in fant erie heeft het bezette EXiitsche gebied ver- lateo en is naar Anitwerpen vertrokken, om zich naar de Vereenigde Staten in te sche- pen.^ A.s. Vrijdag is het bezoek van den prins van Wales aan Indie ten einde en vertrekt hij uit Karachi naar Colombo, na een reis, die nu juist vier maanden heeft geduurd en zich over het geheele land heeft uitgestrekt. De prins heeft veel geschenken ontvangen, waar- onder zich bevinden tal van gouden helmen, versierd met juweelen. De commissie voor financieel-politieke aangelegenheden uit den Duitschen* economi- schen raad is tot het besluit gekomen, dat het met het oog op den wereldtoestand onmoge- lijk voor Duitschland is, bepaalde voorstellen te doen op de conference te Genua. De metaalarbeidersstaking te Maagden- burg is door een vergelijk ge&indi-gd. Blijkens een draadloos bericht is het ge- bruik van alcoholische dranken in Groot- Britannie gedurende 1921 met 12 pet. ver- meerderd. Er is 79 pet. van de totale hoeveel- heid alcohol in het bier verbruikt. De belas- ting op het drankverbruik bedroeg 190 milr lioen p. st. De legerbegrooting van de Vereenigde Staten sluit met een bedrag van 270 millioen dollar, d. i. 116 millioen minder dan de loo- pende begrooting. Het leger bestaat thans uit 115 000 man en 11.000 officieren. Volgens een Wolffbericht is er ingebro- ken in het slot Friedrichshof bij Homburg. De dieven stalen zilveren voorwerpen voor een waarde van meer dan 100 millioen mark. Een diet is gearresteerd. In de boerenleenbank te Warschau werd een groote diefstal van bankdepositos ont- dekt. Er zijn iuweelen ontvreemd tot een waarde van 200 millioen mark. tool, 50175 K.O. D. witte; 1891 K.G. ui«0!; 450 K.G. fcroten. AM'STE'RDAM, 14 Maart 1922. De aard- appelpriizeni waren hedienFriesche red star 9—/ 9.60. Drentsche eigenheimers 6.25, Geldersche bravo's J 9.50, Zeeuw. blauwen 11—/ 11.50; Zeeuwsche bonten. 11—/ 12 Zeeuw. bravo's 9.25; Zeeuw. Red Star 9 tot 9.25; Anna Paul. Zarideigeniheimers 6.25. WARM ENHlUl Z EN, 13 Maart 1922. Roode kool 13800' K.G. 9.60—/ 17.40; Gele kool 1925 K.G. 5.807.40; Witte kool 1755 K.G. 3.80--/ 3.90; Uieni 4.90 tot 32; 2e soort roode kool 3.8015.80 uitsichot gele kool 2.80; uitschot uieni 7. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 13 Maart 1922. In ae heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool le soort 11.3017.70, 2e soort 6.8010.20; Gele kool le soort 5.40—/ 8.80; 2e soort 2.50—/ 4.90; Witte kool le soort 3.705.40; Blauwe aardappelen' 17.60; Eigenheimers 9.70; Bravo 9.80—f 12.60: Lnen le soort 37.10 tot 37.90: 2e soort f 4.20—/ 12 alles per 100 KG. Aanvoer: 42700 KG. roode kool, 1'850O KG. witte kool, 60000 K.G. gele kool, 2900 KG. uien, 1300 KG. aardappelen. ALKMAAR SCH E EXPORT-VEILING. ALKMAAR, 1'3 Maart. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Appeleni 0.22—/ 0.32 per K.G.; Gele kool 5 10.50 per 100 K.G.; Pereen 0.28—/ 0.45 per K.G.; Roode kool 7.80'—f 14.90 per 100 KG.; Spinazie 1.222.05 per ben; Schorseneeren 0.200.24 per K.G.; Spruiten 20—/ 50 per 100 KG.; Uien 23.10—/ 36.20 per 100 KG.; Witlof 0.27—/ 0.52 per KG. Rechtszaken 20 20 Marktbericliten. PURMEREND, 14 Maart. Op de heden gehouden markt waren aanvoer en prijzen als volgt: Fabriekskaos 8 sfcapels 54.50 per 50 K.G. met rijiksmerk 60; Boerenkaas 5 sta- pels met rijksmerk 61; Boter 783 KG. 1.902 pere KG.; Runderen 493 w.o. 220 vette 0.86—/ 1.25 per KG.; 261 melk- en geldekoeien 200550, handel stug: 12 stieren 36 paarden 200300, handel matig: 35 vette kalvereni 1.702 per KG. handel stug; 899 nuchtere kalveren 1.70f 2 per KG., handel stug; 899 nuchtere kalveren, slachtkalvereni 11f 40 fokkalveren' 2050, handel vlug; 586 vette varkens 0.800.86 per KG.; 140 magere varkens 1830, handel vlug; 188 biggen 7f 24, handel stug; 1102 schapen 25—/ 45, handiel stug; 43 bok- ken 43; kipeieren 5.506.50 per 100; eendeieren 7. NOORDSCHARWOUDE, 13 Maart. Blauwe aardappelen 11.30; Grove uien 36.30—/ 38.10; Drielingen 24.10— 25.10; Stek 14-/ 16.70; Roode kool 9.60—/ 20; 2e soort 8.10—/ 11.20; Uit schot 4.60—j/ 9.20; Gele kool 5.80— 9.70; 2e soort 5.80—/ 7.90; Uitschot 1.805.10, Deensche witte J 3.90— 5.40; 2e soort 3.40—/ 4.80; Uitschot 0.701.70 per 100 KG. Aanvoer 11 Maart: 1740 K.G. aardapp#- lan; 60720 K G roode kool, 32186 KG gele ARRONDI SSE'M E NTS- R E'CHTB AN K. Uitspraken1 van heden1. O. J. v. S., Andijk, diefstal van basaltslag, 10 boete of 10 dageni hechtenis. Jan G., Schagen, melkvervalsching, 1 maand gevangenisstraf. Jloh. Th. B., Berkhout, mishandeling, 30 boete of 30 dagen hechtenis. Joh. Corn. P., Bergen, bekediging gem. veldw., 25 boete of 26 dagen hechtenis. Corn. N., Helder, huisvredebreuk, boete of 20 d'agen hechtenis. \H. A. O., Oudkarspd, mishandeling, boete of 20 dagen hechtenis. H. en1 G. v. G., Hoorn, mishandeling, 20 boete of 20 dagen hechtenis. Jos. v. W., Wierangen, (ged.) out. hainde- lingen, 6 maanden gevangenissteaf. Sijtje L, (ged.) Alkmaar, diefstal, ter be- schikking reg. gesteld1 zonder straf, KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 10 Maart 1922. J. S. te Uitgeest, overtreding Spoorwegre- glement, 5 boete of 3 dagen hecht. J. D Jz. te Broek op Langendijk, C. de J. te Heerhugowaard, overtreding Invaliditeifs- wet, de le 28 X 1 boete of 28 X 1 dag hecht., de 2e 13 X 3 boete of 13 X 3 dagen hecht. K. R. te Graft, overtreding Veepolitie, 100 boete of 30 dagen hecht. J. K. te Heerhugowaard, overtreding Wo- ningwet, 25 boete of 15 dagen hecht. N. K. te Egmond aan Zee, loopen over ver- boden grond, vrijgesproken. C. P. te Castricum, overtreding Leerplicht- wet, 5 boete of 3 aagen hecht. M. A 0. te Heerhugowaard, K. B. te Alk maar, overtreding Arbeidswet, de le 25 boete of 10 dagen hecht., de 2e 5 boete of 3 dagen hecht. W. K. te 'sGravenhage, J. H. S. te Hille- gom, J. A. v. G. te Alkmaar, te snel rijden met motoren, de le 10 boete of 5 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 8 boete of 4 dagen hecht. G. v. d M., P. J. M. en S. H. te Egmond aan den Hoef, N. W. en M. T. te Alkmaar, overtreding IJkwet, de le en 2e ieder 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hecht., de 3e 2 boete of 2 dagen hecht., de 4e 4 X 2 boete of 4 X 1 dag hecht., de 5e 2 boete of 7 da gen tuchtschool. W. de G. te Schoorl, P. R. en H. T. te Uit geest, G K. te Krommenie, A. K. te Graft, overtreding VischL en Jachtwet, de le 12 boete of 6 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 5 boete of 3 dagen hecht., de 4e 15 boete of 7 dagen "hecht., de 5e 8 boete of 4 dagen hecht. E. S., T. K., G. P. en S. W. te .Alkmaar, P. V. te Uitgeest, C. P. K te Krommenie, C. Z. Pz. te Egmond aan Zee, P. K. te Stom petoren, H. M. te Beverwijk, dronkenschap, de le, 4e, 5e, 6e, 8e en 9e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 2e 8 boete of 5 dagen hecht de 3e en 7e ieder 7 boete of 4 dagen hecht. J. R. te St. Pancras, N. J. v. H. te Nieuwe Niedorp. P. D. S., M. M. B., J. C. T., J. A. R., E. M„ C L. H.. K. W., H. Z., J. v. d. M., A. S., J. G. en N. W. te Alkmaar, C. O. te Oterleek, J. B. te Hoorn, J. v. d. T. te Uit geest, overtreding Politie-Verordening, de le 4 boete of 2 dagen hechtde 2e en 3e ieder 2 boete of 7 dagen tuchtschool, de 4e en 17e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 5e, 6e en 15e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 7e, lie en 16e ieder 5 boete of 3 dagen hecht., de 8e 10 boete of 5 dagen hecbt., die 9e en lOe ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 12e 6 boete of 3 dagen hecht., de 13e 1 boete of 1 dag hecht., de 14e 4 boete of 4 dagen hecht. C. H. te Egmond aan Zee, K. H. en P. B. te Egmond-Binnen, T. J. S te Beemster, G. B.. W. RG. R. en J. D. te Schoorl, J. T. L„ H. M. en G. J P. te Heiloo, P. J. te Noord-Scharwoude, K. K. te Limmen, O. P. K. te Krommenie, M. S. te Castricum, A. P. en H. V te Heerhugowaard, A. M. te Oudkarspel, P. K., A. J. W. en T. H. de L. te Zuid-Scharwoude, G. H., P. W. K. en A B. te Uitgeest, J. H. te de Rijp, C. N., A. S., D. W., J. J. A. BN. B. en A. v. E. te Bergen, F. H. te Akersloot, J. K. te Harencarspel, D. K. te Huiswaard, J. D. W. te Blaricum, C. K. te Driehuizen, J. B. te Amsterdam, H. J. S te Hilversunt, C. K., P. J. H., W. S., A. J. M. en P. J. S te Alkmaar, overtreding Rijwielregle- ment, de le, 2e, 6e, 7e, 8e, lOe, lie, 12e, 13e, 14e, 16e, 18e, 19e, 20e, 21e, 22e, 23e, 24e, 26e, 27e. 29e, 30e, 32e, 35e, 37e, 38e, 39e, 40e, 42e en 43e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 3e, 25e en 31 e ieder 2 boete of 7 dagen tuchtschool, de 4e en 41e ieder 3 boete of 7 dagen tuchtschool, de 5e, 9e, 15e, 17e, 28e, SSe, 34e en 36e ieder 3 boete of 3 dagen hecht. 1 zensianiug ie iuctcu uaai waai u^u. s menschen zedelijke verantwoordelijkheid voor zijn doen en laten; de gelijkheid in wezen van alle menschen; de algemeane broederschap der menschen; ieders plicht om met /toewijding te arbeiden aan het wel- zijn der gemeenschap.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6