HAARLEM II, II Zondag a.s. ALCM.VICfm STEDELIJK 'MUSEUM. Het STEDELIJK MUSEUM zal a.s. ZON^ DAG, 19 MAART, GEGPEND zijn van des namiddags 1 tot 3 uur, tegien een toegangs- prijs van 10 cent. Kinderen benedien de 12 jaar kunnen niet worden toegelaten, van 12 tot 16 jaar slechts onder geleide. In die lokalen mag niet gerookt worden. Het aantal gelijktijdige bezoekers mag niet roeer dan 50 bedragen. Ingang Breedstraat. H INDiE RWE T. fBURGIEMEElSfTEIR en WETHDUDERS van ALKMAAR hrengen ter allgemeene kermis, diat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gdegd liet aan hen' ingediemde verzoek met bijLagen van P. v. dl WAAL alhier om vergunning tot het uithreiden van een tiimnenverkplaats, in het perccel WONINGfSIWEIG No. 56, door het bijpliaatsen van een electromotor van 4 PjK. Bezwhrem tegen deze uitbreiding kunnen worden dngediicadl (ten raadbuize dezer ge meente, mondeling op 31 MA ART a.s. 's voormiddags'.te dlf uur en schriftelijlk vo&r of op d'ien tijdi. Gedurende drie diagen v<56r gemelden diajg kunnen de verzoeker en hii die bezwaren heeft ingebracht, op de secreiarie dezer gemeente van de terzake ingebomen echnfturen keuniis nemen. Alkmaar, 17 Maart 1922. Burgemeester en Wethouders voormoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. moeten zijn personen, die geacht kunnen wor den de zedelijke idealen der dienstwdgeraars zooal niet te deelen, dan toch te begrijpen en te waardeeren. EXAM E M-CGMM ISSIE® L. O. De minister van onderwijs heeft in de com- missien, welke in 'het voorjaar van 1922, be- last zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging va de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77a der wet tot regeling van het Lager Onderwijs van 17 Augustus 1878 (Stbld. no. 127), benoemd te Haarlem: tot lid en voorzitter: dr. J. F. M. Stock, inspec- teur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem; tot lid o.a. J. A. Ladage, school- opziener in de inspectie Alkmaar; tot plaats- vervangende leden o.a.: A. van Buysem, in- specteur van het lager onderwijs in de in spectie Alkmaar; E. Rahder, schoolopziener in de inspectie Alkmaar. POL ITIEPEiRSONEEL. De Algem. Bond van Politiepersoneel in Nederland heeft geweigerd te voldoen aan den eisch van het comite ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsperso- neel, dat hij zou intxekkeni zijn beslut om te gaan ijveren voor de insteling van een' bijzon- dere eenfcrale commissie voor georganiseerd overleg in politiezaken, naast de bestaande eentrale commissie voor georganiseerd over- leg in ambtenarenzaken. De Bond van Poli tiepersoneel maatot thans geen deel meer uit van genoemd comite. 'NIET TERUO OEKOMEN. Iemand te Enschede, die zijn motorrijwie. wilde verkoopem, was door bemiddieling van een motor- en automobielhandelaar in con- nextie met een leeraar der Berlitzschool al- daar, die wel idee had voor een motor. Toen beide partijen het over den prijs eems waren, werd een proefrit toegestaan. De leeraar reed met dlen motor weg en kwam niet terug. De politic zoekt hem. JOURNALISTIEK. Op Zaterdag 1 April zal het een halve eeuw geleden zijn, dat „De Zoom", dagblac van het Zuiden, te Bergen-op-Zoom were opgericht. GEMEENTERADEN. De gemeenteraad van den Helder heeft aangenomen een voorstel van negen raadsle- den om, in tegenstelling met een in besloten zitting genomen besluit, thans geen adjunct- directeur voor de bedrijven te benoemen. Be- doelde raadsleden beriepen zich op het feit, dat zij de besloten zitting verlaten hadden in de meening, dat de zaak niet meer in stem ming zou komen. Zij achtten het beter in plaats van een adjunct-directeur, een hoofd opzichter te benoemen, met welk denkbeeld de Raad zich vereenigde. De bezoldiging were bepaald op 3500 tot 4300. WEL WAT VROEG. In de R.H.B.S. te Heerenveen wordt de gasleiding, die verleden jaar gelegd is, thans weer uitgebroken en voor oud roest verkocht. Thans wordt een leiding voor electrisch licht aangelegd, ofschoon men nog niet zeker is, dat men in het a.s. najaar dat licht van het Provinciaal Electrisch bedrijf zal kunnen betrekken. Hbld. KORTE BERICHTEN. Gistomiddag is te Delft de 20-jarige van Oestrum van een gemeenteschuit geva1- len en verdronken. Hij was er kort voor dit ooganfolik als werkelooze juisti n geslaagd werk te kriigen. Ben firma in den Haag heeft aan de Koningin het eerste kivietsei aangeboden. HET KLASSENSTELSE'L. De ambtenaren bij de Tijksdiensten a IS b.v. post, waterstaat, jus'titie, verder onderwij- zers, leeraren, enz., vindem gewoonlijk in de besluiten die hunne salariSsen regelen, een artikel dat ongeveer luidt als't volgendte: De salarissen in dit besluit zijn vermeld zonder aftrek wegens standplaats. De aftrek bedraagt 4 pet. voor gemeenten der 2e en 8 pet. voor gemeenten der 3e klasse. Dit artikel, waarbiji ons land in 3 soorten van gen\eenten word't verdeetd, in verband met de belooning der in^die gemeenten wo- nende iunctionarissen, heeft bij1 die personen al heel wat ontstemming gewekt. En zeer te- recht, zooals ieder na overdenking van het volgende zal moeten beamen. Waarop wordt deze verdteeling gebaseerd? Op een meer of minder bekwaamheid' der in die gemeenten wonende personen'? Na'tuur- lijk niet, want de plaats der inwoning behoeft ailerminst de belangrij'kheid der taak te bepa- len, die deze menschen vervullen. Neen, de bedoeling is eigenlijlk een standplaatstoelage in negatieven zin, waarbij van de veronder- stelling word't uitgegaan, dat ^et leven in de le klasse gemeenten duurder is, dan in een 2e klasse, enz. Aangenomen, dat dit waar is, waarom is men dan niet begonn'en met een grondsalaris vast te stellen, met daarboven een toelage voor enkele plaatsen; die udt den aard hunner Mjzondere positie, tot een duurder# leven s- wijze leideni? Ntu gaat men editor bij' het vast- stellen der bedragen, voor een, laten wij aannemen billijke salarieering, uit van deze z.g. duurdere le klasse gemeenten, maar neemt er voor de z.g. goedkoopere 2e en 3e klasse gemeenten, resp. 4 pet. en 8 pet. af. Met recht noemden wij deze regeling hier- boven dus een' negatieve standplaatstoelage. Is het echter wel waar, dat er zulk een be- langrijk verschil bestaat in de kosten van le- vensonderhoud, tusschen die met name ge- noemde en gesorteerde le, 2e en 3e klasse ge meenten? Om diit na te gaan, moet men' vast- stel'len, welke factoren hier die meerdere of min dere kosten veroorzakem. Een ambtenaar, on- derwijzer, enz. met zijn gezin, heeft allereerst noodig, voedsel en' kieeding. Zijn deze artike- len op een kleine plaats goedkooper, dan in een groote? Wij weten tegenwoordig wel be ter nu het betere verkeer van het piatte land met de groote centra aan de producten van landbouw en zuivel b.v. een vrijwel gelijken prijs over het geheele land verzekert. Wat de kieeding betreft, geeft de groote stad met hare vele zaken op elk gebied heel wat beter gelegenheid tot goedkoop 'koopen dan de kleine plaatsen, waar soms slechts een of twee winkeliers in dezelfdC branche gevestigd zijn. Dikwijls zal men voor bepaalde inkoopen, vooral wat dfe heel kleine gemeenten betreft, naar de dichtst nabij gelegen' stad moeten reizen, wat dus extra onkosten meebrengt. Naast voedsd en kieeding volgt in de eer ste pliaaits1 als moodzakelijke behoefte de gees- telijke ontwik'keling der kinderen'. In een groote plaats is de keuze van ond'er- wijsinrichtingen op allerlei gebied zoo groot, dat zeer zeker voor ieder der kinderen, ook de ouderen, wel de meest geschikte school of opleiding gevonden kan worden. Het ontbre- ken dezer inrichtingen op een kleine plaats zal door reiskosten, kostgeld, enz., juist zeer belangrijke kosten medebrenigen, wil een d'aar woonaohtig ambtenaar zijn kindieren toch een' dexgelijke opleiding doen volgen. Zoo zou men gemakkelijk nog vele f actoren kun nen noemen, die ontegenzeggelij'k het leven op een kleinere plaats, zeer zeker nut goed kooper maken, dan in een groote stad. Denik ).v. aan geneeskundi'ge hulp bij ziekte, ver- pleging in een' ziekenhuis, enz., waarbij' steeds de kleine gemeenten' het moeten. afleggen te gen de grootere. Of dtenken we maar aan den >elastingdruk, die wel eens als dte voornaam- ste grondslag voor de indteeling der klassen genoemd word't. Dat deze maatstaf dan nu ook al zeer onbetroilwbaar geworden is, we ten wij wel uit dte alarmeerende berichten in de pers, hoe in vele 2e klasse gemeenten de belastingschroef derma te wordt aangehaald, dat zij vde lc klasse gemeenten overtreffen. Daarom juist, omdat de praCtijk heel an- dere uitkomsten geefte dan mien, gezien de verdeeling der gemeenteni, zou moeten ver- wachten, is deze heele Masseindeeling absurd en moet zij zoo spoed'ig mogelijk worden op- gCheven'. Wilde men tegemoet komen' aan en kele, zeer zeker in een keel groote stad voor- komendte verhoogingen der ctagelijksche uit- gaven, wij denken hier aan de tramkosten in verband met de groote afstanden, dan was dit gemakkelijk te verhelpen, door voor deze gemeenten een toelage op het standaardsala- ris toe te staan. Dte indteteling der gemeenten van ons land in 3 klassen, zooals nu bij de salarieering geschiedt, zal echter zoo spoedig mogelijk moeten verdwijnen, wil men tot een gezondten, aan de praktijk van het leven ge- toetsten toes band komen. De Perscommissie der Ned. Bond. v. Leeraren en Leeraressen bij het Nij- verheidsonderwijs. Provinciaal Nieuws UIT LIMMEN. Op de voorloopig opgemaakte kiezerslijst komen voor 852 personen, te weten 426 man- nelijke en 426 vrouwelijke personen. Hiervan hebben stemrecnt voor de Tweede Kamer 852, Prov. Staten 850, Gemeente 808. Bevolking op 1 Jan. 981 mannelijke en 960 vrouwelijke, totaal 1941. Geboren 38 m., 32 vr., tot. 70. Ingekomen 32 m., 59 vr., tot. 91. Vermeerdering 161. Vertrokken 49 m., 65 vr., tot. 114. Overleden 13 m., 10 vr., tot. 23. Vermindering 62 m., 75 vr.* tot. 137. Totaal 989 m., 876 vr., totaal 1965. Voltrokken huwelijken 14. OUT EIGM0ND AAN ZEE. Geboren 7 Maart. Engel, z. van Jan Stam. en Jobje de Groot. 13 Maart. Pieter, z. van Gerardus de Graaff en Kntoitje Buis. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De raad dezer gemeente vergaderde Don- derdagavond. Afwezig met kennisgeving wethoudter Bek- ker. De finandeele besluiten in de vorige ver- gadering genomen, zijn goedgekeurd terug- gekomen. Tevens is goedgekeurd teruggekomen de gemeente-rekening over 1920 met een ont- vangst van 141563.39, een uitgaaf van 138504.95)4, alzoo een saldo van 3058.43 K. De heer J. de Geus Pz. heeft zijn herbenoe- ming als lid van het burgerlijk armbestuur aangenomen. Ingekomen waren de staat van ontv. en uitgaven van den hulpkeurmeester en het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Naar aanleiding van het verslag van den keurmeester vroeg de heer Zeeman inlichtin- gen, waarop de voorzitter mededeelde, dat de inkomstenj de uitgaven dekken. De heer Zeeman dacht dat de inkomsten hooger waren. De Voorzitter weet niet de juiste cijfers, doch de inkomsten zijn niet hooger dan de uitgaven. joedkeuring was verder ingekomen op de gewijzigde verordening op den H. O. en op de aanvulling van het kohier 1921. Alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de nooduitkeering aan deze gem. 672.38 is. Ingekomen was een adres van Jb. Korver e. a. als protest tegen de bindende besluiten in verband met de waterleiding. B. en W. stellen voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen. dus er geen enkele oespreking over te houden. Aldus werd besloten. Aan de orde kwam hicma een voorstel van B. en W. om in verband mat dlan algomaenen geest tot bezuiniging op de vergadering waarvoor presentiegeld bepaald is, geen con- sumptie en sigaren te offreeren. In dit verband deelde de voorzitter mede, dat de uitgaven daarvoor waren in 1920 181.20 en in 1921 217.15. De heer de Jong ging volkomen met het voorstel accoord, doch zou dan gaame op de groene tafel een karaf met frisch water en glazen zien. De heer Zeeman ging er ook mee accoord, doch zou dan tevens het reglement van orde willen handhaven, dat het rooken geheel ver- biedt. Spreker vertoeft het liefst in gelegenheden waar niet gerookt wordt, al vermijdt hij ze niet altijd. De voorzitter deelde mee, dat in het regle ment van orde staat, dat de pers met onge- dekten hoofde en zonder te rooken in de ver gadering aanwezig kan zijn. De beperking is niet voor leden van den raad. Verder merkte de voorzitter op dat het niet noodig is het rooken te verbieden, als geen der leden er hinder van heeft. Eenige bespreking werd hierover nog ge- voerd, waarna het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Besloten werd voor wa ter en glazen te zorgen en de leden in het ge- bruik van een rookertje vrij te laten, mits net op eigen kosten gedaan wordt. Op diezelfde voorwaarden blijft ook het gebruik van consumptie toegestaan. De instructie van den gemeente-ontvanger werd zoodanig aangevuld, dat kasgelden bo- ven 1000 gulden bij een plaatselijke bank ge- deponeerd moeten worden. Daarvoor werd bank 2 aangewezen. Een en ander werd voorgesteld in verband met de kans op brand en inbraak. De heer Kramer stelde voor om voor het resteerende een verzekering te sluiten. De kosten daarvan zijn gering. Dit voorstel werd gunstig ontvangen. Be sloten werd de kosten daarvan te onderzoe- ken. Als leden in de commissie tot wering van schoolverzuim werden gekozen de heeren van Mainnen, C. Kramer, G. Gutter, C. de Boer Wz. en B. v. Loenen. De heeren Berkhouwer en de Geus, die ja- ren lang lid waren, doch nu in het plaatselijk schooltoezicht zitting hebben, ontvingen eer- vol ontslag en dank voor hunne bemoeiingen. Voor de Uloschool werd nog een geldlee- ning aangegaan van 2700.— tegen 6 pCt. rente en af te lossen in 15 jaar. De twee weken tuinbouwverlof voor school kinderen zullen worden gegeven tusschen 1 en 28 Juni. De heer Zeeman zou dit gelijk met de zo- mervacande willen geven, die in't laatst van Juli gehouden wordt. Dat werkt het minst storend op het onderwijs. De voorzitter wees er op dat juist deze tijd gekozen is in verband met de tuinbouwwerk zaamheden. De heer Groen vond in verband met het onderwijs die twee weken niet zoo'n bezwaar. Vroeger was het 6 weken. De heer Berkhout was van oordeel dat de vacantie voor ontspanning moet blijven. Bij de rondvraag informeerde de heer Berk hout naar de proef met gaskachels in de school. De voorzitter antwoordde dat de proef met zacht weer genomen en dus niet betrouwbaar is. De proeven worden voortgezet, doch zul len, voor de resulitaten kunnen wordm mee- gedeeld, ook met strenge kou gehouden moe ten worden. De heer Berkhout informeerde naar de klok, dat een lijdensgeschiedenis schijnt te zijn. 'De voorzitter kon nog geen bevredigend antwoord geven, omdat over de kosten nog met den minister onderhandeld wordt. De minister wil de kosten voor den nieuwen luidstoCl, den klepel en het vervoer nit voor Rijksrekening nemen, ofschoon Z.E. eerst meegedeeld had, dat de gemeente geen kosten had. De heer Groen zei geen bewonderaar van de voetbalsport te zijn, doch gunde den jon- gens wel het pretje als ze het maar niet op den openbaren weg deden. Dit begint echter de spuigaten uit te loo- pen en zeer gevaarlijk te worden, zoodat maatregelen wel noodig zijn. De voorzitter was het er volkomen mee eens. Gewoon verbieden helpt niet, zoodat nu met den veldwachtor is overeengekomen den bal eenvoudig af te nemen. Het zou wel goed zijn de mogelijkheid van het verkrijgen van een terreintje eens te onderzoeken. De heer Groen: het is de vraag of ze het dan evengoed niet doen. De heer Zeeman zou een terrein zeer toe- juichen, doch de gelegenheid is gering en de eischen naar het schijnt vrij hoog. De heer de Jong informeerde naar de be- stfating naast de kerk. De voorzitter deelde mee, dat vermoedelijk de volgende vergadering rapport van B. en W. zal komen. der eenfoaarfceid met vereerdeelimg van den bekllaagde tot een jaar en. zes maanden ge- vaingemisstraf onder aftrek van twee maan den voorloopige hedhtenia. Rea. late klasser. Stadsnieuws VRIJIWILLIGE LANDSTORM. 'De plaaitsimg van den sergeant-majoor- instr. A. W. Tichelaar en den tourier M. G. van Zoiden, hij het lanidstormverbandi Alk maar, is door den1 Imspecteux van den Vrij- wiliigen Landstorm tot nader orde uitee- sleld. VOOR DE HONGERENDEN IN RUSLAND. Algemeen Comiti. Stortten de burgers van Alkmaar de vorige week Zaterdag 292.28 op onze offerscha- len, en in de auto van den heer Jac. Met ruim 200 kleedingstukken, voor de ellendigen in Rusland, ons Comite hoopt, dat het morgen niet minder zijn zal. De nood in Rusland wordt met deni dag vreeselijker, laat dte offervaardigheid daarom te lieflij'kar zijn. Namens het Algemeeni Comite, C. J. TJADE'N, secr.-penningmeester. Zaadmarkt 62 boven.. Nansen-Comite. Bij1 den penningmeester Mr. M. Moens (Kantoor Noordhollandsch Landbouwcre- diet, Postgiro 4014) is ingekomen vanC. E. T. 0.50, G. v. E. 0.50, H. W. 1.50. ALKMAARSCH STRIJKORKEST. Dit strijkorkest is door de geregelde mede- werking bij de Toonkunstuitvoeringen ge- noegzaam bekend en het maakt die uitvoerin- gen aantrekkelijker. Gelegenheid tot zelf- standig optreden heeft het echter nog niet veel gehad, en nu heeft men een concert in- gericht, waarop dit ensemble, onder leiding van den heer Oushoom, stukken voor strijk orkest zal spelen, waaronder een composide van den directeur, getiteld' „Landschap" (Zo- merdagstemming) De bezetting der verschillende partijen is thans als volgt: 6 eerste en 8 tweede violen, 4 alten, 3 violoncellen benevens 1 contrabas. De getrouwe bezoekers der Toonkunstcon- certen weten hoeveel meer kleur en levendig- heid een strijkorkest, toegevoegd aan een ge- mengd koor, geeft, en nu het de gelegenheid gevonden heeft een avond zelfstandig te mu- siceeren, nu de leden zich eens geheel vrij en baas in eigen huis kunnen gevoelen, wekken wij gaame tot een bezoek aan dit concert op. Voor afwisseling is tevens gezorgd, want mej. Veenenbos ook geen onbekende in Alkmaar zal eenige liederen zingen, o. a. de „Zigeunerlieder" van Brahms, een cy- clus van acht nummers. De uitvoering is bepaald op a.s. Woens- dag 22 Maart. GH'R. NAT. WE R KMAN9BOND. Ter gelegenheid van het 4-jariig| besitaan van den Christeliik Nat. Werkmansbond afd Alkmaar, verzond hij aan H. M. de Koningin een huldebetuiging waarop H. M. met datum van 5 Maart een dankibetuiging zond. LICHT OP! .Voor rijwielien en amdere voertuigen heden- avond te 6.36 uur licht op. Sport ALCMARIA VICTR1X—HAARLEM II. Zondag a.s. zal de voetbalvereenjging „Alc- maria Victrix" een vriendschappelijken wed- strijd spelen tegen „Haarlem II". De Ver- eeniging is zoo bereidwillig 50 pCt. van de netto recette af te staan ten bate van de hon- gerlijdenden in Rusland. Wij hopen dan ook dat velen dien dag het Sportpark zullen be- zoeken. De wedstrijd vangt aan precies 2 uur n.m. Het bedrag zal worden afgedragen aan het Nancen-comite alhier. Wilt U een heerlijk, fijn smakend eitje? Zaterdagmorgen brengt de boer ze weer versch. (Heden uitverkocht). Uitsluitend van vastgehouden kippen tegen Marktprij- zen. Bananen 7; Sinaasappels 3 a 10; Zeer fijne sappige bnitengewone groote 7; Bel- lefleur 22; Zoete 20; Gedroogde Appels 75; Pruimen 30; Heerlijke Snijboontjes (direct gaar) 15; Spercieboonen 20, enz. enz. enz. H. SCHIPPER, Oudegracht 12. Tel. 339, Alkmaar. Ingezonden stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de Redactie er mede inslemt.) Geackte Heer Redacteur, Verzoeke beleefdi plaaitsing van ondef- staande regelen in uw blad. Bij voorbaat onze dank. Naar aanleiding van een ingezondten stuk in uw blad d.d. 15 Maart betreffende aan- rijding per rijwiel van een der vier dams op den Zuidweg te Bergen op Zondag j.L, omstreeks 4 uur's namiddags, is ons bij na der onderzoek gebleken, dat de bewuste per- soon noch bij de politic, nodi bij den nacht- veil'igheidsdienst behoont. Tenslotte verzoe- ken wij de ons onbekende dames van dit door haar genoemld) onbchoorlsjke optreden. van be- wusten persoon aangifte te willen doen bij de gemeente-politie te Bergen, alwaar de naam van den bedoelden man door onder- geteokende reeds bekend gamaafct lis. Hoogaohtend, De Ondememers van den Nacht- veiligheidsc'ienst, HAG ENS EN VERWOERT. Geaohte Redactie. Mag i'k even uw gastvrijheid inroepen voor een mededteeling, die ik gaame ter 'ktenmis wil- van 17 Maart 1922. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Koers van heden te Telegraunnen van hod on DE CONFERENTIE VAN GENUA. KOPENiHAOEN, 16 Maart. Het blad „Politieken" verneemt, dat te Stockholm eene conferenitie van vartegenwoordigers van neutrale staten zal plaats hebben, waartoe de Zweed!sche regeering Deniemar- ken, Noorwegen, Nederland en Zwitser- land heeft uitgenoodigd1. DE BRAND IN OHICAGO. CHICAGO, 16 Maart. Het verkeer is emstig gesfcremd door de schade aan den luchtspoorweg en het overstroomen van de Van Buremtunnel tengevolge van den em- stigen brand, welke gisteren heeft gewoed. De vroegere directeur van de Confectionary Speciality Company, waar dte brand is uit gebroken, is gearresteerd. Tengevolge van den orand' zijn 20.000 personen werkloos. De verzekeringsmaat- schappijen schatten de schade op acht mil- lioen gulden.. Rechtszaken ZIEDENMF5DRIJF. (De Rtech'tbank te Alkmaar heeft een vee- handellaar uit Assem, zekeren van Z. veroor- deeldl tot twee jaar en zes maanden gevan- genisstraf wegens poging tot venkraditing. In hooger beroep hreft het Gerechtshof te Am sterdam diit vonraia vemiefcigd en den bekl. ecbuddig vMlalaajd aan iedtoijlie Vorlge koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pj.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 aCt. (ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. '19 BANKdNSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSGH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstanl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unle Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm.. Marine pref. TABAKKEN. Oude Deli Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union pacific 92 124£ 968/, 1324 4 Va 1011/s 3568/, 313 1514 12S 48 814 1324 30 3894 1431/, 414 874 50 8«/g 434 50Vi 2101/, 1484 1031/g 20«/, 94 67 44 1718/1# 768/s 2278/, 351 278 498/b 1454 104 21 18V, 230 350 276 49 234 145 1244 97 1311/s 44-5 1018/, 359 360 315 - 151 152 128 129 48 47 82 828/, 30 392 392 143 1434 416 4144-5 86 854 224 1244-54 132-3 360 361 361 153V4 153 1534 1324 471/, 474 47 83 390 390 144 417 416 4164 - 854-6 86 - - 150 - 22 - 332 - W1SSELK0ERSEN. VOOrbeu Vorige koers. Berlijn Brussei Londen New York Parijs Weenen Zwitserland 0 971/, 21 971/, 11531/4 2 655/8 23 75 O.O38/4 51.65 koers op heden 0.951/, -0.96V, 22.05- 22.121/, 11.528/,- 11.528/4 2 65 23.75 - 23.821/, 0.08/,3 bieden 51.55-51.80 VREEMD B ANKPArlER. Duitsch Bankpapier (rood) 1.00 0.97-0.9S Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) dem (gestempeld) 0.03Vt 0.04

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2