DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 83 Honderd Tier en twintigste Jaargang 1932. YRIJDAG 7 APRIL Dlt nnmmer bestaat nit 2 blades 4 honnwiHintsprijs bij Fooniitbctaling per 3 niaanden f 2.—, fr. per post f 2.50. llewijsn. 6 ct. Advertent!opr. 26 ct. p. regel, grootore letters naar plaatsniinite Itrioven franco N.V. Itoek- en ltand<dsdr. v.li. Hernia. Ooater Zoon. Voordain 0 0, Tel. Administr. No. 3. Redaetle No. 33. Buitenland DE ONRUST IN JERLAND Dublin is op het oogenblik overvuld met soldaten van het nieuwe leger, meest jongens en jongelieden, waarvan en'kelen in uniform zijn, sommige half en de meeste nog in het geheel niet. Zij zijn gerecruteerd uit alle diee- len van het land en men vraagit zach af wat er wel van den landbouw moet terecht komen, als een zoo groot aantal jongemannen een ander handwerk hebben. Bovendien werkt het zien van' zooveel soldaten alarmeerend, afge- zien nog van het voontdunende schieltien van de verschillende groepen van soldaten. Tot nu toe hebben in de stad evenwel geen uitbarstingen plaats gehad, hoewel soms het ergste gevreesd wordt, als soldaten van den Ierschen vrijstaat en dissidente soldaten' van de Valeria el'kaar in de straten rakelings pas- seeren. Op 12 mijl afstand van de sitad' heeft echter een botsing plaats gehad, waarbiji een sotdaat werd gedood. Twee auto's met gewapende manmcn kwia- men tc Ballyhaunes aan (graafschap Mayo- late) en deden te middemacht een overval op de huizen van twee mlammen, genaamd Qran- na en Butler. Cranna werd in bed doodge- schoten, terwijl Butler emstig werd gewond. Twee kinderen, oie aan het einde van de vori- ge week te Belfast waren gewond, zijn ovcr- leden. De vader van het eene en de breeder van het andere zijh beide ook gedood1. Gister werden alle treinen uit Ulster weer a'angehouden d'oor benden gewa-pendo man- nen Alle zendingen uit Belfast werden uit de treinen gehaald, opgestapeld en verbra'nd. Eenige gewapende mannen hielden in een drukke straat van Dublin een auto met poli- tieagenten aan, die gediwongen werden uit te stappen. De aamrandens redan met de auto weg. iDe Manchester Guardian" vemeemt, diait de Britsche regeering de vrijlating heeft ge- last van alle Sinn Feiners, die zich in Brit sche gevangenissen bevinden, onverechillig of hun misdrijven voor of na het bestand zijn gepleegd Deze amnestie stretot zich ook liit over militlaire gevangenen, zooals de solda ten, die veroordeeld zijn wegens diefstal van wapens en munitie. Het department van oorlog had bezwaar tegen vrijlating dezer laateten, doch het depariement van biwnen- landsche zaken veridaarde 'geen onderscheid te kunnen maken. Deze maatregel zal niet nalaten goeden m- druk te maken op alle Ieren, die inderdaad den vrede wenschen. DE CONFERENTIE TE GENUA. De Russische sovjet-delegatie is gistermor- gen te Santa Margherita aangekomen. Er was weinig publiek aanwezig en niemand werd op de afgezette perrons toegelaten. Het ge- heele station werd streng bewaakt door mili- tairen, terwijl ook de politic alle mogelijke voorzorgsmaatregelen had genomen. De delegatie werd ontvangen door eenige overheidspersoneij. Het hotel, waar de bols- wiki worden gehuisvest, wordt zeer streng bewaakt. Bezcekers en joumalisten mogen niet verder komen dan tot het hek van den voortuin. De kamers, waar de koning en de koningin van Italie herhaaldelijk hebben gelogeerd, werden voor de delegatie bestemd, die de be- srtrklring heeft over het grootste deel van het hotel v.-ngeveer 2'- vaste hote'gasten blijven in het hotel logeeren, de hertog van Ptetoia, een neet van den koning van Italie,'heeft het hotel verlatfn De vertegenwoordiger van het Italiaansche ministi-rie van buitenlandsche zakin, mar- kies Di Nobile, werd aangewezen als verbin- cingsmrbtenaar, tusschen de sovjev-delegaiie en de buitenwcield en zal de delegatie dage- ujks vorgezellen op haar spoorreizm naar en van Genua. Op de reede van Rapallo ligt een Itali- aansch oorlogsschip met de kanonnen land- waarts gericht en weldra zullen er andere geallieerde schepen gaan ankeren. In Rapallo zijn 400 karabiniers en 100 man extra- politie terwijl in de naburige stad Santa Margherita nog 300 karabiniers zijn gestationneerd. De delegatie van Estland, Tsjecho-Slowa- kiie, Griekenland en Roemenie logeeren ook in de omgeving van Rapallo. Het bericht dat de Vereenigde Staten voomemens zijn een vertegenwoordiger naar de Genua-conferentie te zenden om deze als toeschouwer bij te wonen, wordt door het Witte Huis tegengesproken. Alleen als op de conferentie van Genua een overeenkomst over de fundeering van de bui- ten'andsche schuld van Rusland mocht wor den gesloten, zal Amerika blijkens officieele mededeeling in den Duitschen rijksdag. deel- neming aan deze overeenkomst met volkomen dezelfde rechten als de andere geallieerden eischen. Het totaal der Amerikaansche vorde- rinoen op Rusland bedraagt ongeveer drie- b^nderd millioen dollar. De a^rtsbisschop van Genua heeft tot de neesteliikheid en bevolking dler stad een her- derliik schriiven gericht, waarin hij /ijn vreiurde uitspreek+ over de spoedige bijeen- Icomet vnn de conferentie. 7 on dor a zal in alle kerken van het i"rM>isdom een p1echtige dienst worden ge- houd^n Verder zi'n drie biddagen uitge- orbr^vr-n vor,r bet welslagen der conferentie OPPER-SILEZIe. Het secretariaat van den Volkenbond deel t officieel made, dait da ex-praaidanit Cailondar de Duitsche en Poolsche gevo'lmachtigdjen heeft uitgenoodigd toite en bespreking op 8 April om in de liquidaitie-aangelegenheid een laatste poging tot verzoening te. doen. Ind'ien dit mislukken mocht, zal Calender den 12dcn April in een openbare zitting zijn scheidBirech- terlijke uitspraak doen. df ANNUN1ZIO. De Romeinsche bladen, aldua word! uit Rome gemeld, hechten groot gewicht aan een onderhoudy dat plaaits heeft gehad' tusschen dien soc. leidler Baldesi en df Annunzio. Daar- in zou sprake zijn gweest van een samen- weridng tusschen de legionairen van d' An nunzio en het vakverbond. Men brengt dlt bericht in verband met een medediee'ing van de „Resto del Ganlino", volgens welke d'An nunzio den kapiitein Giule^ti zou opvol| als voorzitter van den bondi van zeeli< waardoor de dichter aan het hoof d zou komen van 60.000 aangesloteni zeelieden. NA DEN DOOD VAN EX-KELZER KARL In de Stephansdom te Weenen werd gister- morgen door den aartabisschop Pessl een plechtig requiem gecelebreerd ter nagedach- tenis van ex-keizer Karl. Tegenwoordig waren bondskansclier Sdho- ber, 5 leden der regeering, de vroeger aarts- herboginnen Maria Annundadlel en Marie Valrie, aartehertog Max, een breeder van cx- keizer Kari, talrijke leden der vroegere hof- houding en alle te Weenen aanwezige leden der christelijk-sociale partij. Ofschoon de kerk, een van de grootsten der wereld, duizenden menschen lean bevafc- ten, moesten reeds een half uur voor het be gin der plechtigheid hondtrdien officieele per sonal teruggezonden worden, daar er voor hen geen plaats meer was. Om half negen moest de politie de ingamgen der kehk afzeb- ten. Na ht requiem stroomdh het publiek op die Stephansplatz samen. Flotseling hoorde men niet ver van de kerk „hoch"-geroep. Daar stond een groep monarchisten. Na het „hoch" geroep zongen ziji het volkslied, diat het pu bliek met ontbloot hoofd medezong. Aan- de venstens der omliggende huizen wuifde men met d'oeken en' men kon zien, dat ook deze persowen meezongen. Zingend vormden de jonge Liedien een stoet en begaf men zidi naar den Graben. Het publiek volgde hen. Men iioorde uitroepen tegen de republiek en „Hoch Kaiser Otto. 'Een deputatie werd afgevaardigd naar dien Naitionalen Raad, om te vragen, dat van het Earlement en de openbare gobouwen de vlag alfstok zou wapperen. Terwijl zij zich naar den national1en raad begaf, wiilde de stoet naar het Hongaarschle gezantschap trekken, waar ech'ter een demon- stratie door de politic verfiinderd wenJi. De deputatie werd door den president van den Naitionaleh Raad ontvangen, die editor veririaarde, dat hij aan haar eisdien niet kon voldoen', wijl reeds beslotai was geen offid- eelen rouw .te voeren. Naar aanleiding van de stappen, die door dfen prins-primaat Johann Csernoch bij den minister-president Beihlen zijn gedaan, laat de Hongaarsche regeering bekend maken, dat zij geen 'bezwaar heeft tegen den tcrug- keer van ex-keizerin Zita en de aartshorto- gen. Overigens echter houdt zij vast aan de tot dusverre gevolgdte politiek inzaike de ko- ningskwestie. De Kleine Entente is wel tegen Zita's te- rugkeer. De vertegenwoordigera te Boedapest overhandigden aan de Hongaarsche regeering een nota, waarin wordt geprotesteerd tegen een eventueelen terugkeer van de ex-keizerin en haar familie op Hongaarsch grondgebied. De begrafenis van Karl had' gister op Ma deira plaats. De meeste ledlen van de familie en het gevolg waren aanwezig. De looning van Span'je had een krans gezonden'. Het hart van. den ex-konimg zal in een kristallen urn, welke in een zilveren kistje wordt ges1oten, naar Oostenrijk worden gezonden. PER VLIEG'M'AGHINE OM DE WEREUD De Engelsche kapitein Ross Smith is thams gereed melt zijn voorbereidselen voor een vlucht om de wereld. De „Times" meldt, diat deze vlucht 26 dezer zal aanvangan. Een gnoot gedeeltef van de route van 21.600 mijl ligt langs de kusten der vcrschil- lende landen of over groote zeeen en daarom zal Smith zich bedienen van een Vickersram- phibian vldegtuig. Hij hoopt de reis fe volbrengen in 240 vlieguren, verdeeld over drie maiandem. Hij zal in oostelijke richting vliegen en zijtn voor- nemen is ongeveer 500 mijil per dag af te leggen met een dlag rust na fedcre drie dagen vliegen. De laatste etappe zal 'het moeilijkst zijn, omdiat h'j dan den Atlanfischen Oceaan moet oversteken van New Foundland naar Ierland. DE CONVENTIE BETREFFENDE DEN HANDEL IN VROUWEN EN KINDEREN De conventie van 1921 betreffende den handel in vrouwen en kinderen, goedgefceurd in de tweede algemeene vergaderin'g van dien Volkenbond was den 3listen Maiart .1922 reeds door 33 staten onderteekend. De laatste onderteekeningen zijn die van de regeerim van Duitschland, China, Hongarije, Zweden, en Tsjechio-Slowakije. Het is van belang dit cijfer van 33 staten te vergelijken met het aanta'l staten, 13 in totaal, die eentijds de des- betreffendle overeenkomsten van 1904 en 19110 heben onderteekend. De Amcrikatneeh* etae*wecre*sri» hewft den secretaris-generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat zijn regeering deze conven tie niet kon onderteekenen, wegens zekere elausules die inbreuk maken op sommige be- voegheden van enkele staten van de Unie. Ds Amerikaansche staatssecretaris voegt er eveniwei aan toe, dat niettegenstaande dit feit, de Vereenigde gtaten ten voile sympattii- seeren met het dool van deze overeenkomst en dat door het congres dergelijke maatrege- len zijn genomen. DE WEICHSELGRENS. In zake de kwestie van de vaststelling van de Duitsch-Poolsche Weichselgrens heeft president Ebert verklaard, dat de Duitsche re geering met alle kracht het recht van Duitsch land op de bedreigde dorpen zal voorstaan. De banden, die Oost-Pruisen met het verdere Duitschland verbinden, zijn onverbreekbaar. EEN NIEUWE ZIEKTE. In Engeland doen zich hier en daar epd- dem'ieen voor van Alastrim. een ziekte, die op pokken lijikt, maar in milderen vorm. Aan- gezien het onzeker is, of de ziekte op dien duur dfezen mildlen vorm zal blijven btwaren, wordt vaccinatie toch wel raadzaam geacht. Men heeft kunnen nagaan, dat de ziekte zich ook in Afrika en Zuid-Amerika heeft voorgedaan. Een epidemic op Jamaica om- vatte 2500 gevallen. DE STR1JD TEG'EN DEN DRANK. .Na een langdurig en heftig debat heeft het Amerikaansche huis van afgevaardigden het wetsvoorstel aiangenomen en aan den senaat doorgezonden, waarin de verbanning wordt bevolen van vreemdelingen', die zich echuldig maken aan overtreding van de wctten op het drankgebruik en op den verkoop van narco- tische middelen. „HIER, OUWE JONGEN". „Zoudt u zoo goed willen zijn om even den secretaris te roep>en?" Deze boodschap kwam laatst door de telefoon op de militaire club te Madrid. De jeugdige bediende dlacht halaf en half, dat 6en van zijn collega's hem voor den gek wilde houden door overdreven vriendelijk dit verzoek te doen en hij ant- woordde dus: ,^eker, ouwe jongen' wacht maar even". Tot zijn ontzetting waren echter de eerete woorden van den secretaris door de telefoon: „Ja, Uwe Majesteit". En kort daarop kwam er ook nog een boodschap, of de telefoonjon- gen even op het paleis wilde komen. Met klop- pend hart en looden schoenen ging deze op weg, doch het viel mee. Koning Alfonso ontving hem allerharteliikst, gaf hem 100 pe seta, en zei lachend: „Hier, ouwe jongen." GEEN' CONFERENCE VAN LLOYD OEORQE TE PAR1JS. De Fransche berichitea, dat Lloyd Oetwige op Zijni weg naar Genua eene Conferentie met Poincard zal hiebben op het Fransche minis- terie van buitenlandsaie zaken, worden te London onfkend. Ofschoon' er geene aanwij. zing is gewecst van zulk eene bedoeling zij- nerzijds, is het miogelSjk, dat Poincart zjch naar het station zal begeven, om Lloyd' Ge orge te begroeten, maar in' elk geval zou de tijd den Briitschen. premier niet veroorloven, den trein te verliaten. HET DUITSCHE ANTWOORD AANGAANDE DE SCHUTZPOLIZEI. Het Duitsche antwoord op de laatste nota df.r militaire controle-commissie iuzake de Schutzpolizei herinnert aan de vroegere Duit sche nota, waarin de regeering er op wees, dat de houding der controle-commissie te- genover de Duitsche orde-poltie niet geheel overeenkomt met de motieven, die den Opper- sten Raad er indertijd toe brachten, Duitsch land een vermeerdering der Schutzpolizei van 93.000 tot 150000 toe te staan, daar dc hand- having der rust en orde in de Duitsche lan den eene voorwaarde was voor de mogelijk- heid der vervulling der Duitsche verplichtm- gen en derhalve met mogeliik was met de poiltiemacht van het jaar 1913. De commissie beschouwt thans de kwestie van het standpunt der ontwapening en over- weegt niet de veiligheid van Duitschland. Zul'k eene opvatting zou noodlottig kunnen worden, daar Duitschland heden nog niet in- wendig tot rust is gekomen. Desonaanks wil de Duitsche regeering in overleg met de re geering der Duitsche landen voor het geheele Rijk den toestand van 1913 erkenne nals grondslag voor de organisatie der Schutzpo lizei. DE AMERIKAANSCHE IMMIGRATIE-WET. Tegen vijf personen op Ellis Island is een aanklacht ingediend wegens het aannemen van giften en andere misdrijven in verband met de toelating van immigranten tot de Ver eenigde Staten. Vier hunner zijn inspecteura, die hun ontslag namen toen er, eenige maan- den geleden, een onderzoek in zake omkoo- perij op Ellis-Island, het immigratie-station, werd ingesteld. De „baten" van een enkele boot met een groot aantal tusschendekspas- sagiers. worden geraamd op 1440 dollar. DE NOOD IN RUSLAND. Uit Moskou wordt aan de ,,Frankfurl)pr Zeitung" gemeld, dat het aantal' hongergebie- den bedraagt: 22 gouvemementen in Euro- peesch-Rusland, 7 districten in Noord-Kauka- sie en Siberie en 7 districten in de Oekraine Het aantal der hongerenden bedraagt 33 millioen. In de hongergebieden is de hoeveelheid le- vensmiddelen, die noodig is voor de voeding van «n volwaasm perewee, tot 25 pet ge- daald. Volgens de .J^ravo Lidu" heeft het Tsjedio- Slowakische ministerie vcx>r de voedselvoor- ziening aan Krassin 150 wagons Ameri ka ansch tarwemeel verkocht voor de Russi sche hongergebieden. KORTE BERICHT EN. Bij een partij&trijd tusschen twee Arabi- sdhe dorpen uabij. Hebron (Palestioa) werden 17 personen gedood. Dezeb oising heeft niets uit te staan met de conflicten tusschen Ana- bieren en Zionisten, zegt de Tel., maar men vreest, diat sommige inwoners van Hebron, de twisten zullen gebruiken tot het verwekken van troebelen tijdens de a.s. feestdagen. De Australische minister Hughes ver- zet zich tegen de deelneming van soldaten. uit Austraiie aan de bezetting van Gailipoli. Het Duitsche rijksvoediingsmmisterie decide mede, diat ihij den groen'te-uitvoer naar Nederland zal verhinderen. Den laaitstm tijd werd er door de Netieriiandana veel groente opgekocht te Hamburg. Een emstig ongeluk is in Upratsberg in Midden Schwaben gebeurd. Toen de weiik- lieden met het transport van springstoffen be- zig waren, oatplofte een lading, waardoor drie arbeidera gedood werden en vder zwaar gewond. Bij de laanvaarding in beginsel van dien voorgestelden wapensfcilstand verklaart de te An<gora het noodzakelijk te achteu, dat de hoofdpdjn Eska Sjehir-Koetaf- fia-Afioen Karahissar binnen twee weken wordt ontruimd. Volgens een bericht uit Washington zal president Harding zijn veto uitspreken over credietwetten, waarbij het personeel der vloot op minder dan 86000 man en de sterkte van het leger op minder dan 150.000 man wordt gesteld. De leden van den mijneigenarenbond te Pittsburg (Vereenigde Staten) hebben de uit- noodiging, om met afgevaardigden van den mijnwerkersbond te Washington te vergade- ren, afgeslagen. De koning van Zuid-Slavii is ziek. In vijf van de grootste suikerraffinade- rijen te Maagdenburg zijn de arbeiders in staking gegaan, zonder de uitspraak der scheidsrechterlijke commissie af te wachten Naar uit Kopenhagen wordt gemeld is in het arbeidsconflict een overeenkomst tot stand gekomen, nadat het meer dan zeven we ken geduurd heeft. De arbeid zal Maandag weder hervat worden. Volgens een ..Central Newsn-bericht uit Sjanghai' is een der grootste Handley Pa- ge-machines, die twee jaar geleden door de Chineesche regeering werden aangekocht, naar beneden gestort. De Chineesche bestuur- der en alle 17 inzittende Chineezen werden gedood. Het Vatikaan spreekt het bericht tegen dat het een verdrag zou hebben gesloten met Rusland en missionarissen naar Rusland zou zenden. Het stoffelijk overschot vap Rosa en Jo sephs Blazek, de Siameesche tweelingen, zal naar Praag, haar geboorteplaats, worden overgebracht voor aoeleinden van weten- schappelijk onderzoek. De Britsche luchtlijnen zijn thans coder het nieuwe subsidiestelsel der regeering pre- cies een jaar in exploitatie geweest, gedurende welken tijd oifgeveer 2000 Engelsche vliegtui- gen met 11.000 passagiers aan boord zonder een ongeval tusschen LondenParijs zijn vervoerd. De conferentie der drie Internationales te Berlijn is geeindigd met de principieele overeenstemming der partij en omtrent een emeenschappelijke verklanng over de toe- omstige ache van het intemationale prole- tariaat. Officieel wordt gemeld, dat lord Cur- zon door ongesteldheid verhinderd is de con ferentie van Genua bij te wonen. Gemengd Nieuws POSTERIJEN. De directeur van het postkantoor Amster dam brengt ter kennis, dat brievenmalen zul len verzonden wordeni naar Barbados, Tri nidad, Suriname, Venezuela, Curasao en de Republiek Columbia, per s.s. Venezuela van den Kon. West. Ind. Maildienst. Het zeepost- tarief is alleen van toepassing op de corres- pondentie voor Curasao, terwijl voor de Re publiek Columbia alleen wordt medegegeven op verlangen der afzenders, blijkende uit een aanduiding op de stukken gesteld. Laatste buslichting ten hoofdpostkantore A'dam op 12 April 12 uur 's avonds, aanteekening 8 uur's avonds. Postpakketten voor Curasao en Venezuela kunnen worden aangeboden aan bureel Pak- ketpost Warmoesstraat tot 8 uur's avonds. PLAATSIiNGVAN ARBEIDEiRlS IN FRANKRIJK. De rijksdienst der werkloosiheidsverzeke- ring en arbeidsbemiddeling meldt bet volgem- de omtrenit plaateing van arbeidera. in Frarikrijk: In den laatsten tijd komeni er over de plaat- sing van Nederlandsche arbeiders in Frank- rijk tal van onjuiste berichten in de Neder landsche petrs voor. Ten einde teleurstelling bij werkzoekenden te voorkomen, zdji hier me degedeeld, dat behandeling van zaken betref fende plaatsing in Frankrijki uitsluitead ge- sdhiedt door den rijksdienst der weridoos- heidsverzekering en arbeidsbemiddding te 'M3r*v«nhage «u door de Fransche officieele immigratiebureaux te Ftignies en te Tour- coing. Er kunnen in Frankrijk uitsluitend geoe- fende landarbeiders geplaatst worden. Dat betrekkdijk groote groepen ongeschoolden, zooals uiPsommdge gemeenten in de pens ge meld is, naar Frankrijk zouden zijn vertrok-' Wj ftTiHArzoek niet juist gebleken. Dat echter ken buiten de officieele bemiddeling on^ is een vriji groot aantal landarbdders in Frankr rijk zal kunnen worden geplaatst, valt uit de ontvangen gegevens wel af te leiden. De Fransche bureaux behandelen de plaat sing met groote zorgvuldigheid. Ook kunnen eenige honderdien arbeiders voor den tijd van ongeveer 6 maanden (van Mei tot October) voor den beetwortel- en aardappelverbouw en -oogst in Frankrijlk ge plaatst wonden. Uitvoerige gegevens zijn daar over door den rijksdienst aan de arbeids- beurzen in die streken, waar arbeiders, be kend met den beetwortelverbouw, wonen, ver- strekt. Of het mogelijk zal zijn ook anderen den landarbeiders in Frankrijk te plaatsen, maakt een punt van onderzoek uit tuschen den riiks- dienst te 's^Gravenihage en den: Franscnen dienst voor buitenlandsche landarbeiders. MUZIEKOONOOURS. Ter gelegenheiid van het 20-jamg bestaan van het Maanssens Fanfarecorps zail aldaar cp de beide Pinksterdagen een muziekoon- cours warden gehouden. De burgemaster, de heer Eggink, bepaalde evenwel' dat het com- coura east telkens na half &n 'a middags mag aanvangen, terwijl den eereten Pinkster- dag buiten net ooncoursterrein geen muziek mag worden gemaakt. Aanvankelijk was de burgemeester niet geneigd, toestemtoing voor het concours op de Pinksterdagen te verlee- nen. Ten slotte 'gaf hij de met aandrang ver- zochte vergunning, omdat het Fanfarecorps in, de meening verkeerde, dat der eeds ver- kregen toestemming van den vorigen burge meester voldoende waarborg gaf voor eene toestemming van dien tegenwoordigen. FHAKIR ELWIND. De N. R. Ct schrijift: De drager van dezen welluidend klinken- den naam is een slanke jon'geman met een bruin gebronsd gelaat, die 33 jaar oud is. Hij is in Voar-Indi€ geboren uit een Inlandsche moeder en' een Tsjecho-Slowaksohen vader. Zijn jeugd bracht hiji in Weenen door. Sedert dertien jaar legt hij zich toe op eeni nog wei nig beoefenden talk vansport, zouden we baast zegigen. Kunst mag het niet heeten. Elwino laat zich in vari^te's levend begra- ven eni wat 'hij op dit gebied door training en waarsohijnlijk ook door een voor dit experi ment buitengewoon geschikt organisme, be- reikt heeft is waarl'ijk verbazin-gwekkend. 'Vanochtend heeft hij voor verachillende au- totriteiten eni belangstellenden een voorstel- ling gegeven op het platte dak van de Miss aan de. Admirali- teitskade alhier. waar, op uitnoodiging- van den directeur, den heer w. Hiel, aanwezig .waren de hoofdeommissaris van politic, de heer A. Sirics, met den inspecteur Muller, de hoofd-inspecteur C. van de Pol, de politie- geneesheeren dr. D. Neurdenburg en dr. 0 A. van deni Berg, terwijl voorts aanwezig wa ren dr. A. A. M. Neli&sen, een deputatie van studenten van de H andelshoqgeschool en ver- schillende vertegenwoordigera van de pera. De hulpmiddellen, die Elwino gehruikt, zijn uiterst eenvoudig. Hij' gaat liggen op een ruw houten tafel, krijigt een mute over het hoofd, vouwt zich met zdjn lenig dichaam op, met het hoofd tusschen de kniegn en wordt zoo in een grooten zwarten doek gewi'kkeld. Men plaatst om den zoo yerpakten man een bodemlooze kist en stort die vol met zand. De voorstelling leerde en dit werd ook ge- controleerd door de aanwezigen, dat toevoer van lucht uitgesloten is; de man heeft dus niet andera dan de weinige lucht, die in den doek zit, waarin hiji gewild^eld wordt. Na ruim vier minuten nam de impressario de bo demlooze kist weg en toen bleef Elwino nog wel ruim acht minuten in zijn ongemalkkelijke houding, gewikkel'd in de doeken en nog dolven onder het zand. zoodiat het nauwel'ijlks mogelijk was, dat in aien tijd sporen van lucht tot den' man konden doordringen1. Men zag het lichaam, werken en dr. Neurdenburg constateerde dan ook duidelijk dat de mail adem haalde. Na dus ruim 12 minuten afgesloten te zijn geweest van luchttoevoer, woelde El'winio zich onder het zand vandaan en bleek even normaal als v66r de stance. De doktoren be- sperden althans niets onregelmatigs aan den polsslag. DE B'EVRIJDINIO VAN VLISSINOEN. De Vlissingsche Oranjebond heeft aan het gemeentebestuur een Qranjevlag aangeboden met verzodk, die Vlag] voor de gemeente te aanvaarden en haar uitsluitend te doen' die- nen om telbeni jare op den 6den April op den St. Jacobstoren te worden geplaatst ter her- innering aan de bevrijding van Vlissingen van het Spaansche juk in 1672. H. COLIJN. De Raad van Beheer van de Bataafsche Petroleum Maatschappiji heeft gistermiddag te VGravenhage in restaurant Royal aan den heer H. Colijn, ter gdegeniheid van zijn afsdieid als directeur, eeni lunch aangeboden. De heeren mr. Capadose, president-commis- saris, de honouraWecaptain Walter Samuel, chairman van de Shell* en jhr. De Jonge, na- mens zijn mededirecteunem, hebben' daarbij in Itmi'inur: II. lilt Alt llobfJreduuinurTj. N. A111CMA.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1