vast werkman, f 6000.- tarwestroo Zaaderwten. Uit de hand te koop Bergen-Binnen. winkeljnflronw, eenvoodige Jaffr. Fransche Piano Burgerwoonhnts, Automobislen- Motormonteur 2b Hypotbeek gevraagd kost en lnwonlng Gemenbileerd landhnis Advertentten. net MEISJE een paar moole Earners dagel^ks gelegenheid tot eten of dlneeren. Nog eenige wagons best gebaald Tegtm Aambvten, dioge of blosdende, wande na Foster'* Zalf aaa. Deze doet de jeuk en pijn aamid- dellijk bedaren, en heeft een bijzonder hee- lende werking. Frija 1.76 per does, alom verkrijgbaar. den Nederlandlschen Voetbalbond en een af- gevaardigde van de Federatie van Kat'holieke Voetbalbonden. Besproken werd de vraag in hoeverre er maatregelen zouden kunnen worden getroffen om het drankmisbruik en de ongebotidenbeid die tegewwoordig zoowel in de groote steden a la in de kleine dorpen kunnen geconstateerd worden tijdens maar vooral na afloop der wedstrijden tegen te gaan. Unaniem was men van meening dat in deze van de beide voetbalcentralen gesteund door die igeorgani- seerde drankbestrijding, maatregelen zouden worden moeten en kunnen getroffen. Ver schiilende punteni werden naar voren ge bracht, deze zullen in de beide vereeniigingen en in de drinikbestrijdingsfederatie nader wor den besproken, waarna een plan van actie zal wordeni vastgelegd. INTR NATION A AL CHRISTE'LI JK VAKVERBOND. De Christelijke Internationale oer Vakbe- weging hield op 4, 5 en 6 April een bestuurs- vergaderimg te Frankfort a.M. Het bestuur hield zich bezig met die vooTbereiding van het 2e Internationaal congres, dat zal pfaats heb ben op 21, 22 en 23 Juli 1922 te Innebruc (Tirol). Het congres wordt voorafgegaaa door twee •onferwtie* op 0 Junii. PISTOOLSPEL. Aaa boord van de alwpboot „Transpwt 10" te Rotterdam zou de kapiteia vac die aleepboot, liggende a an de westerkade, gis- ternamiddag omstreeks 4 uut een automatisch pistool beproeven, dat hij uit DuitschLand had medegebracht. Met de behandeling van het wapen was hij geheel' onbekend. Na een proefsehot gelost te hebben, stak hij: het pis- tool in den binnenz,ak van zijn jas en dddeldjlk daarop ging een tweede schot af, dat den 42- jarigen machinist van deze sleepboot in den buik trof. Naiar het ziekenbuis overgebracht, is de machinist daar aan de gevolgen overle- dlen. JE REINSTE MENAGERIE. Aan't Oranjekanaal (Drenthe) staat een boerderij, die het eigendom is van de f/milie De Bock. De bezitting wordt dezer da gen ge- veild, mede ten overstaan van notaris De Koe. De hoeve wordt bewoond door een zekeren Vos, wiens buren de in dit verband niet on- vermakelijke namen Wolf en Haan dragen. CHRISTELIJKE INTERNATIONALE VAN MIJNWERKERS. Het oprichtingscongres der Christelijke Mijnwerkers Internationale zal, in aansluiting aan het Algemeen Internationaal Congres, plaats hebben op 15, 16 en 17 Juni a.s. te Innsbruck (Tirol). Het voorloopig secreta- riaat is gevestigd te BrusseL PletinckxstTaat 19, secretaris is de heer Van Bruggenhout. TEGEN DE SOCIAAL-EOONOMISCHE POLITIEK DER REGEERING. Dinsdagavond is te Utrecht de vergadering gehouden van middenstanders en alien, die de beginselen dler anti-revolutionnaire of dhriste lijk-historische partij hoog wenschen te houden, doch van meening zijn, dat de huidi ge soci a al-economisdhe politiek van de regee- ring alleen is gericht op de belangen der aribeiders en wel op zoodanige wijze, dat de biillijikste wenschen van aHe andere standlen wordten genegeerd en dat de tegenwoordige politieke partijen blijikbaar niet bij1 machte zijn hierin zonder meer verandering te bren- gen, doch ons steeds meer in het moaras stu- ren en dat de a'lgcmeene toestand van de rijlks- en gemleentelijke financier, benevens ons eigen welzijn, ons noopt iniddelen te be- ramen, welke er op gericht zijn hieraan paal en perk te stellen, ten einde met Gods hulp tot een meer gezonde maatschappelijke con- stellaitie te geraken. De vergadering was diruk bezoobt, ook door enkele dames. De heer G. van Lankeren, voorzitter van het voorloopig comite van ache, verheugde zich, nadat hij met gebed geopend had, over de groote opkomst. Hij merkte allereerst op, dat het stelsel van cvenredige vertegenwoor- diiging niet aan de verwachting 'heeft beant- woord, vele feleurstellingen heeft gebracht, doch dat we er ons aan zullen moeten aan- passen. Vooral door de overdracht van stem men wordt de roode politiek bevorderd. Wij hebben, zegt, spr., udtgerekend, dat, indien de behoudend'e stemmen zich vereenigd hadden, hier in Utrecht 3 behoudende candidaten meer in den gemeenteraad zouden zijn ge- komen. En rood is dour! De kiezers dienen dus front te maken. Git kan gebeuren door het stellen van eigen candidaten. Daarna sprak de heer J. F. Synhonst, aan- nemer te Utrecht, die allereerst herinnerde aan de Novemlberdagen van 1918. Hij stipte vervolgens aan, dat we al 26 jaar lang leven on der het sociaal program van1 de anti^re- volotionnaire partij. Toen reeds had hij ge- tracht die program veranderd te krijgen, wij.1 dit zi. de eenhedd in het prodoctieproces schaadde. Wij kunnen het stelsel van den tegenwoor- digen tijd, dat alleen uitloopt op kapitaaliver- epilling en tijdsverspiling, niet aanvaanden. Wij kunnen niet aanvaarden den1 achturen- dag en een minimumloon, wijl we slechts te- genover den consument kunnen varantwoor- den datgme, wat de man waard is. Wij wib leu het vrije leven in de productie, wij willen niet zijn makontenten zooals is gezegd. Wij zijn geen scheurmakers, wij willen echter niet larger onderworpen zijn aan een eenzij- dige econotnische beschouwing. Wij willen onze rechten laren gelden, daarom willen wij protesteeren tegen de huidige sociaal-econo- mische politiek der regeering en tegen die van vele gemeenteraden. De heer Van Lankeren wees er op, dat het niet in de bedoeling ligt, reeds aanstonds bij de Kamerverkiezingen op te treden. De heer Van Loewenstein vroeg, of het in de bedoeling ligt samenwerking te zoeken met andere groepen, b.v. van roomsdhe zijde of van neufcrale zijde, die zich eveneens wil len verzetten tegen de huidige sociaal-econo- mische po-litiek. De heer Van Lankeren antwoordde, dat die ffftttpan in dke gawd am zuivere idror t*i~ rim wutHm wiMon, flpdat atraka niat gen, die niet in ocza richting eturan Da heer Uittandijk meende, dat da cami- te-sprekers getoocd hebben niet het minste begrip te hebben van het program van actie van de anti-revolutionnaire partij. Ala werk- gever met een groot peraoneel wil spr. wel verklaren, dat hij diametraail staat tegenover die sprekera. Aide anti-revoluhormairen strij- dan tegen overdreven staatsbemoeding, zij willen juist vrede in de bedrijiven. Door het cOllectieve arbeidscontract trachten zij dit te verkrijgen. Spr. protesteerde voorts tegen de verdachtmakingen, in deze vergadering geuit tegen de anti-revolutionnaire en Chmtelijk- historische afgevaardigden in Kamer en raad (luid applaus). De heer Van Lankeicn antwoordde, dat z.i. de middenstand niet naar dten klassen- strijd dirijft. Wij willen een groep vormetn, die tegen de medechristenen durft te roepen halt, wat 'betreft de huidige sociaal-economi- sche politiek. Wat de samenwerking betreft, meende spr., dat het comite samenwerking wil met groepen, die op dezelfde belijdenis staan. De heer Van Lankeren zegt, dat hij mede opgericht heeft de diristeliik-niatorische Iriea- vereeniging te Utrecht, doch toen prof. S de- maker de Bruine daairin het roode element had ingedragen, heeft hij die kieavereeniging verlaten. De heer Sijnhorst zeide. dat hij van huis uit anti-rewlutionnair is, aoch toen in de an ti-revolutionnaire partij de middenstandsbe- langen geen onderd'ak konden vinden, heeft hij ae Utrechtsche kiesvereeniging Nederland en Oranje verlaten. Da hear Bearenmna pretartearda ar «agan, dat ona* christelijke afgevaardigden voor rood uitgemaakt worden. Er zijn wal rood* chriatenen, doch de mannen van het Christie- lijfc Nationaal Verbond zijn niet rood. Deze mannen houden zich aan de ordonnantieSn Gods. De heer Van Lankeren meende, dat de Patrimoniummannen wel degelijk als rood kunnen worden aangepierkt. Wat een sChade heeft de Arbeidisiwet niet aan de bouwbedrij ven gebracht, zeide spreker. De heer Van Someren wilde constateeren, dat de leden van het comite van actie dus geen lid zijn van de bestaande anti-revolu- tionnarie ot christelijk-historische kiesvereeni ging en dus geen recht hebben als zoodanig op te treden. De heer Sijnhorst merkte hiertegen op, dat vele kiezers van anti-nevolu'ionnaire gezind- heid bij het comite zijn aangesloten, zoodat het comite wel degelijk het recht heeft namiens die kiezers op te treden. Een der aanwezigen, iemand van gerefor- meerden huize, protesteerde er tegen, dat de anti-revolutionnaire partij met Rome samen- gaat. (Applaus). De heer Mori meende, dat het beter in de bestaande christelijke partijen te gaan werken, opdat daarin verschillende belangen tot hun recht komen, dan een nieuwe p^tij te stichten1. De heer van Lankeren merkte op, dat thans overgegaan moest worden tot 'behandeling van de vraag, wat er gedaan moet worden om te protesteeren tegen de huidige politiek op socilaal-econom iscbe gebied. Spr. deed nog eens uitkomen, dat het comite van actie de bedoeling heeft de vorming van een christe lijke middengroep, teneinde te voorkomen. dat men wordt meegesleurd in den rooden vloed. Hij verzooht dengenen, die niet tot de op- ricnting van de orgamsatie wilden meewer- ken, de zaal te verlaten. Onder protesteerende uitroepen verliet daarop ongeveer de he1# der aanwezigen die zaal. Er b'even ongeveer een zestig pereonen over. Daarna werd de vraag aan de orde gesteld of een kiesvereeniging zou worden opgericht en er eigen candidaten zouden worden ge steld dan wel of een protestvereeniging zou worden opgericht om te protesteeren. Na eenige discussie vroeg de heer van Lan keren, wie de oprichtmg van een eigen kies- kring wenschte, waarop ongeveer vijlf-en-twin- tig aanwezigen opstonden. iDe heer Honig, lid van het voorloopiig <y mite van actie, zeide als zijn persoonlijke meening, dat het niet goed is, een eigen kies vereeniging op te richten. Men bereikt daar- door slechts een klein getal menschen. In een protestvereeniging zal men een veel groo- ter getal vereenigen. Na eenige verdere besprekingem gaven zich daarop meerdere pereonen definitief op als lid van de, aldus gestdchte, nicfuwe kiesver eeniging. In een volgerade vergadering zullen statuten en program worden vastgesfeld. Medegedeeld werd, dat voor den aanvang van ae vergadering reeds een 35 pereonen Bwmmd cp to wffie tte tw}. an 1 mnchting cd tegelijkertijc duizendra zwemmera en zwemstera. HET ZILVEREN REGEERINGS- JUBILEUM VAN DE KONINGIN. De burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, heeft het initiatief genomen voor de aanbieding van een nationaal hulde- blijk aan de Koningin ter gelegeniheid van Haar 25-jarig regeeringsj ubileum op 6 Sep tember 1923. J.l. Maandag heeft ten stadhuize te Am sterdam, onder zijn voorzitterschap. een ver gadering plaats gehad, waaraan deelnamen de burgemeester van Rotterdam, mr. Zimmer man, en burgemeestera van provinciate hoofd- steden. Dezen zullen nu ac vorming van plaatselijke comites ter hand nemen. Te Am sterdam zullen twee comite's wordten opge richt: een voor het 'bijeenbrengen van bijdra- gen voor het nationale huldeblijfc en een voor de organ isatie van de feestviering daar ter stede. Het ligt ni. in de bedoeling, te Am sterdam een feestweflk in te rich-ten. Hoofd- moment daarvan zal zijn de aanbieding van het nationale -huldteblijk aan de Konmgin, die voornemens is, voor die gelegeniheid naar de hoofdstad te gaan en daar eenige dagen te vertoeven. Voor de feestviering te Amsterdam zal een uitvoerig programina worden opgemaakt. Reeds is met de voorbereidende stappen voor de vorming van de beide Amsterdamsche comite's begonnen. SOHEINIGIIN1G VAN EEIN QEHEIM. •Na het apoorwegongevail te Buaaum, heeft de Tel. het verslag van de Conuniaaie van Ondcrzodi gepublkeeivt. Naar twrt politic- rapport awldt, zijn than* Yarachlltendc apoorwagambtienaran geheord, la verband met een- mogedijkon diefatal van ten afdruk van het verelag, betrekking hebbende op dit datum an 1921 te OacdriEgea, ahhan* is Nederland, deze geldan, toebehoo- renda aan genoande gemeente, althana aan een andler dan hem, beklaagde, en die hij. al- zoo andere dan door miedrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeteigend. Tegen den niet verachenen beklaagde werd verstek verleend. Het O. M. wees er in zijn requisitoir op, dat in dteni tijd dat hiji aan net parket te Arn- hem werkzaam is reeds eerder de aandaoht op deze gemeente gevallen was. Toen was er kwestie tusschen den gemeente-ontvanger en den gemeenteraad en later deden kwade ge- ruchten de ronde omtrent het distributieou- reau, dat er zich toe leende z.g. vaten haring te la ten komen, die in werkelijkheid met Kwatta gevuld bleken te zijn. Dit alles ge- beurde in een gemeente, waar een wethouder is, die 33 jaar in functie was en wiens hande- lingen van diem aard waren, dat men zeggen kan: als het zoo goed gaat, gaat het altijd goed. De kroon werd echter igespannen door den- burgemeester, die de markeifburgemees- ter werd genoemd. Spr. gaat dan- den 1 evens- loop van beklaagde na. Op deni markenhan- del, die bij1 deze zaak niet atn de orde is, zou spr. niet ingaan. Beklaagde had sehulden en deze moestoi gedekt worden. Dat deed hij o.a. door het opnemen van 15.000, die hij voor rich btehield. Evenzoo heeft hij het geld van de brandstof fencommissie verduisterd, dat ook bestemd werd voor markenaankoop. Be klaagde heeft van zijn positie in alle opzich- ten schromelijk misbruik gemaakt en apr, vraagt veroordeel-ing van bekl. tot can jaar Igevangeaiaatraf. ZEDENMISDRIJF. De Zaada Kamer dtfr Rachtbahk te Aoanea-- d'am heeft gister den boekhandelaar C. J. H. 0 K. wegena het in zijn winkel aan den Aaabiedingen met getuigachriftec aan H. BOOIJ, Automobielo> on Motor-handei, Wieringerwaard. Een Heer vraagt net met vrije zit-elaapkanner. Br. onder letter P 462 bureau van dit blad. Juffrouw vraagt in klein gezin. Brieven. met prijaopgave onder letter S 464 bureau van dit blad. TK KOOP, bevattonde zes kamers, serre, keuken, waterleiding, eleo- trfsoh licht, vaate waaohtafela, ■ohuur, 1200 M*. terreia (boaoh). Direct te aanvaarden. P, J. BROUWER, Hoflaan 4. zich bij dte organisatie hadden gevoegd. Ab- der ZEDELIJK ABGOUDE. Men meldt aan de Tel.: In de laatste raadisvergadtering van coude is het verzoek van het bestuur bad- en zwemd-nrichting behandeld, waar in dit bestuur zich bereid verklaart de inrichting te verbouwea tot een inrichting voor mannen en een voor vrouwen, zoodat het gemcngd zwtemmen alleen' nog mogelijk was. Het vo- rig jaar had de gemeenteraad1 tegen gamengd zwemmen geen bezwaar, doch wel tegen ate gemengde baden en het gemeenschappelijk verkeer op de steigers. Door het bestuur was nu een ondoorzichtbare schutting in die in richting ontworpen, zoodat de badere elkan- dter niet konden zien. Het bestuur verzocht met het oog op de groote kositen en het thans te verwachten jaarujksch takort een subsidie van 2000 per jaar en bij aldicn de subsidie zou worden geweigerd, verlenging van de vo- rig jaar verkregen pacificatie, berustende op afzonderlijk baden en wel gemengd zwem men. De gemeenteraad had tegen beide ver- zoeken bezwaar en wenschte stipte uvtvoering der verordtening op de gemengde baden. Want, zoo sprak wethouder KoopmansChap, hij bevond zich in goed gezelschap met Z. Exc. Minister Ruys, die verklaard had, het met de verordening op de gemengde baden voor 100 pet. eens te zijn. „En", vervolgde de heer Koopmanschap, „met het oog op de zedelijkheid en de welvaart van het volk zijn dergelijke baden onge- wenscht en moest de gemeenteraad die voorkomen". De meerderheid van het col lege van B. en W. waaronder burgemees ter de Beaufort, ondersteunde het verzoek. De vier raadsleden, die nog nimmer in de Bad- eo Zwaminriehtinjz hebben gazwom- ma*. atamdaa tagaa hat varieah m dwars- dat verslag. DE TABAKSWET. IDoor het verbond van Vereenigingen van Sigarenifabrikanten in Nederland is in sa menwerking met den Nederlandschen Bond vin Sigarenwinkeliersvereen-igingen het vol- gende telegram aan H. M. de Koningin ver- zondeni, met het verzoek, een uitstel van' fen minste 2 jaren van de inwerkingitreding van de -tabakswet te willen bevorderen: Ondergeteekendenvertegenwoordigende het overgroote deel der bij de Tabaksindustrie be- trokenen uit de 8 Noordelijke provincien ach- vincien, acbten zich gedrongen om, met ver- shuldigden eerbied, evenwel ook met drin- gendea ernst Uwe Maj-eseit te verzoeken, het daarheert te willen leiden, dat de inwerking- stelling der aangenomen tabakswet alsnog voor tenimiinste 2 jaar wordt uitgesteld, aan- gezien bij de huidige malaise deze wet voor onze industrie de meest ernstige gevolgen1 moet hebben, daar zij de werkloosheid nog be- duidend zal vergrooten groot nadeel zal toe- brengen aan de staat en dte gemeenten en' een ramp zal zijn voor de bij deze industrie betrokkenen. KORTE BERICHTEN. De looosverlaging in dte mijnstreek is ingetrokken'. Marktbericliten. HDORINi, 13 April. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prij- zen 8 siapels kleine fabriekskaas 43, 8 stapels kleine boerenkaas 43, 2 stapels boeren-commissiekaas 38 totaal 18 sta pels, wegende 16729 kilo. Handel matig. SCHAGEN, 13 April. Op de heden ge houden veemarkl waren aangevoerd: 16 paarden 150650; 21 geldekoeien (mag.) 150200; 63 idem (vette) 275—/ 482.50: 41 kalfkoeien 300— J 500; 8 pinken J 100—/ 160; 206 nuChtere kalveren j 1422; 294 overhouders 25 tot 40; 17 bokken en geiten 5—f 25; 26 varkens (mag.) 23—/ 30; 88 idem (vette) p. K G. 0.80—/ 0.90; 126 biggen 16— 24; 17 konijoen 0.50—3; 21 kippen 2—4; 186 K:G. boter 2-/ 2.10; 12838 st. kipeieren 5.50—/ 7; 3724 eend- eieren 6.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGEINDIJK (Lan„ ker Groenrtenveiling), 12 April 1922. In heden gehouden' veilingen werd betaald voor: Roode kool le soort 18.10—/ 23; 2e soort 14.90; Gele kool le soort 13.40—/ 19.70 2e soort 6.20; Witte kool le soort 8.50— 9.60 per 100 K G. Aanvoer: 2560 K.Q. roode kool, 8750 K.Q. witte kool, 7850 K G. gele kool. WARMENHUIZEN, 12 April 1922. Roode kool 28.80; Gele kool 11.70 16.90; Witte kool 7—/ 9.50: Aardappe- len 14.90; uitsehot gele kool 1.70; uit- schot witte kool 0.80—/ 3.90. Aanvoer: 510 K G. roode kool, 6160 K.O. gele kool, 23385 K.O. witte kool, 10Q K.G. aardappc- len. NOORDSCHARWUUDE, 12 Maart. Blauwe aardappelen 16.20—/ 16.70; Bravo's 11.80—/ 14.60; Roode ster 12.70; Roode kool 18.70—/ 31.20 2e soort 9.50—/ 11 30; Gele kool 13.20^ 20.80; uitsehot 3.90—/ 6.60; Deensche witte 7.5010.10; 2e 6©ort 3.70— 7.60; uitsehot 1.10—/ 3.40 per 100 K O. Aanvoer 11 April 1023 K.O. aardappelen'; 30935 KO. roode kool; 29460 K.G. gele kool 92210 K.G. D. witte kool; 540 K.O. uien. Rechtszaten DE MALVERSATIeN TE GENDRINGEN. Dinsdagmiddag is voor de rechtbank te Arnhem de zaak behandeld tegen den' gewc- zen burgemeester van Gendringen A. S die niet verschenien was. Bij dagvaarding was aan bekl. ten laste gelegd: le. dat hij na of omstreeks 4 Mei te Gendringen van den ge- meente-ontvanger aldaar een bedrag van 15,000 uit de gemeenttekas ter betaling van een sohuld dier gemeente aan bet rijks cen tra al administratiakantoor van ddstributie van levensmiddelen te 's-Graverthage, opzette- lijk tusschen genoemdten datum en 3 Decem ber 1921 te Gendringen of elders in Neder land deze gelden, toebehoorende aan de ge meente Gendringen), althans aan een andtr dan door misdrijf onder zidi had, wederrech telijk zich heeft toegreigend; 2e. na op of omstreeks 24 Augustus 1921 te Gendringen van den administraieur van de brandstoffem- commissie dier gemeente, Westerhof, een be drag van 1832.12, zijnde het batig saldo van hat door deze commiaaie bthaard badrijf, to htfchaa, aatoaiuwi tor atoriu in da ga> zinneprikkelende afbeeldingen, veroordeteld tot 100 boete of 25 dagen hechtenia. De Kantonrechter, van wiens vonnis de beklaag de in hooger beroep was gekomen, had eten maand hechtenis uitgesproken. ZeetflMingen 10 STOOMJVAARTLIJNEN. STV. Ml J. NEDERLAND. Ambon, v. Soerabaja q. Saigon, vertr. April v. Sabang. Bcngkailis arr. 12 April v. Bremen te Hainlb. Celebes (thuisr.) vertr. 11 April v. Aden. Ottoje (uitr.) vertr. 11 April v. Genua. Prinses Juliana (thuiar.) vertr. 10 April v. Sabang. RON. NED. STB. Ml J. Erato, arr. 12 April' v. Bordeaux te Amster- dam. Mercuriua arr. 12 April v. Antwerpen te A'dam. Atostcrdam 'arr. 12 April v. Bremerhaven te A'dam. Oalypso vertr. 11 April v. Smyrna n. Myti- lene. Cama air. 11 April v. Smyrna n. Komstan- tinopel. Stella arr. 11 April v. Algiers te Komstam- tinopel. Strabo vertr. 11 April v. Blyth n. Cowea. Titan vertr. 11 April v. Seville n. Ceuta. KON. HOLL. LLOYD. Gteklia (uitr.) vertr. 10 April' v. Lisaabon. Ktenmemertamd arr. 10 April v. A'dam te Cardiff. Delfland arr. 12 April v. Rio Janeiro te R'dam. a KON. WEST-1ND. MA1LD. Aurora vertr. 10 April v. Kingstown J. n. Puerto Oortez. Ceres vertr. 11 April v. Callao n. Mollendo. Stuyvesant arr. 12 April v. West-Indie te A'dam. HOLLAND AM ERIK A UJN. Dinteldijlk, v. R'dam1 n. Punta Arena*, vertr. 11 April v. Colon'. Edam, v. R'dam n. 'NL-Qrleaus, vertr. 11 April te Tamipioo. Leerdam, v. R'dam n. !N.-Orleana, arr. 11 April te Santander. Naeuw Amsterdam vertr. 12 April v. Rot terdam n. New-York. HOLL. BRITSCH-lNDll UJN. Hoogkerk (uitr.) arr. 11 April te Rangoon. Riddterkenk (thuisr.) vertr. 11 April v. Port Said. HOLL. OOST-AZll UJN. Oildtekerk vertr. 11 April v. Hamburg n. Bremen. HOLLAND-WEST-AFR1KA UJN. Hontestroom (uitr.) vertr. 11 April v. Las Palrnas. HOLLAND—ZUID-AFR1KA LIJN. Rietfontein (uitr.) vertr. 10 April v. Wat* vischbaai. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Miadioen vertr. 12 April v. R'dam o. Java en was te 5 u. v.m. in- zee. Tambora (thuisr.) vertr. 11 April 6 u. v.m. v. Tanger. Temate arr. 10 April v. R'dam te Batavia. Tjerhnai (uitr.) vertr. 10 April v. Suez. STV. Mil. OCEAAN. Calchas arr. 12 April v. Japan te R'dam. Agapenor, v. Japan n. R'dam, arr. 10 April te Louden. Gevraagd een voor de maanden Junt; Juli en Au gustus, liefst met Pensionwerk be- kend. Adres J. C. VAN POMEREN, Pension Bergeroord, Dorpatraat 15 Bergen (N.-H.) Er biedt zich aan nette R. K., van goede getuigen' voorzien, liefst in manufactureniwinktel, ex tern. Brieven onder letter T 465 bu reau van dit blad. GEVRAAQD met 1 MEI een goed kunnende melken. Zioh aan te bisden b(j 9. LA. KSMAK, Kokkarvsg, Sshannasr. in gesin van 2 PERSONEN ▼oor de huishouding, diensthode aanirsjdg. Brieven burean r. <L bind onder letter L 469. AANGEBODEN met penji Aan hetzelfde adres Condities billjjk. Adres: LINDEGRACHT 2. I voor 3 of 5 Jaar 8<y0. Brieven aan het bur. van dit blad onder letter M 460. te koop (Litzau en Quispel) voor /200. Adres Bureau van dit blad. TE KOOP: Een mool bevattende beneden 2 kamers, en- suite, kenken en tain. Boven 1 slaapkamer. Te bevragen by den eigenaar Zeglis 88 of Kennemerstraatweg 97. Prjjs billjjk. Direct leeg te aan vaarden^ TE KOOP bjjTh. KUILBOER, Oterleek. H. HOMAN Co. te Oegstgeest hebben nog voor eenige H.A. Zaad erwten af te geven, om op contract te laten verbouwen, tegen hoogen prjjs en gemakkeljjke voorwaarden. Aanbiedingen veraocht spoedigst in te leveren aan bovengenoemd adres. en met Mei of eerder te aanvaar den, Dus leeg. Pracbt Heerenhuis met verschil lende kamers en in prachtigen staat, Spoorstraat. Te bevragen bij den eigenaar C. Schermierhorn. Twee kleine Heerenhuizen met voor- en achtertuin, staande Linde- laan, bij deni Westerweg, een leegi, het ander met 1 Mei te aanvaarden. Een mooi Burgerwoomhuis met tuintje staande Zeglis. Te bevragen bij den badimeester Van Diepem, aldaar. Koopsom billijk. Een net Burgerwoonhuia, staan de Sliksteeg. Met Mei te aanvaar den. Een mooi dubbel Woonhuis met groot erf en tuia, te Oudorp, de eene kant komt leeg. Een1 flink Pakhuis, staande Han- delskade, direct beschikbaar. Een mooi Bovenhuis met Stalling voor paarden en koeien en hool- berging, staande Lindegracht. Allc- maar. Kan veel geld gebruiken op eer- ste hypotheek, niet andere dan uiterst soliede posten worden door mij behandeld, andiera onnoodig rich aan te melden. Verdere inlichtingeni bij den; Ma- kelaar VAN DIEPEN, Spoorstraat E 3. Telef. 674, Alkmaar. Niet op Zoodag. Twee perceelen best Weiland te iwop ts Suatahura dioMt te

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6