DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Jopie Slim en Dlkkie Bigmans m Prfls p«r deeltje 60 ot. No. PI Eonderd rter ev twhitigsto Jaargimg 1922 DINSDAG Teletoonnummer 3. 18 APRIL Buitenland £i hebben nog steeds suoees met hnn avonturen (4 deeltjes). v.h. Horns. Coster Zoen, Deze Conrant word* ELK1N AVOND, behalva Zon- en Feestdagen, uitgegwen. Abonnementsprijs bij vooraitbetaling per 3 maandea voor Alkmaar Xfranco door het geheele Rijk f 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone Advertentifen. Pa regel 8.25, bij groote contracten rabai Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieves franco aan de N.V. Boek- en Handdsdrokkerij v/b. HERMs. COSTER ZOON. Voor dam C 9. Directeur: O. H. KRAK. Telefsonnr. ftedactlo 38. Hoofdrsdaetflor: Tj. N. ADEMA. DE CONFERENTIE TE GENUA. De geallieerde en Russische experts zijai Za- terdagmargen otn 11 uur in de villa, waar Lloyd George verblijft, wedter bijeengekomen, om de conclusies van het Londensche rapport 3 nt voor punt na te gaan. Vrijd&g hadden oyd George en Tsj itsjerin een onderhoud gehad en daarna had ook reeds een conferen- tie tusschen de geallieerden en die RusBen plaats, de eerste maal, dat Barthou (Frank- rijk) met de Russische delegate vergaderde. Tsj itsjerin wees toen alle voorwaarden af. In de bijeenkomst der geallieerde en Russi sche deskundigen van Zaterdagmorgen diende LitW'inof een tegen voorstel in den vorm van een Tokening der schadevergoeding, door de geallieerden aan Rusland verschuldigd' ten bedrage van 50 milliard gouden roebels. Des namiddags had bij' Lloyd1 George een tweede bijeenkomst plaats. Hij veridaarde, dat de Russische eisch buitensporig en onaanne- melijk was en voegde er uit naam der gealli eerden bij, dat hij den Russen geen enkel recht toekende tot het indienen van dergelijke eischen, want de geallieerden hadden geen enkele vtrantwoordelijkheid op zich geno- men. Lloyd George gaf daarop een bistorisch overzicht van de gebeurtenissen van Brest- Litowsk, die een groot gedeelte der Duitsche legers vrijmaakte en hen in staat stelde zich op de geallieerden te werpen, hefcgeen hen in ernstig gevaar bracht. Indien het antwoord der sovjets scherp len de gealliieerdexr zich houdien aan de bepa- omlijlnd an> duid'elijk is, voegde hij er bij, zul- lingen van het rapport van Londen, waarin een moratorium voor de Russische schuldcn wordt voorgesteld en niet alleen rekening wordt gehouden met den economischen toe- stand van Ruslamd), maar ook met het feit, d'at het eenmaal aan de zijde der geallieerden heeft gestreden. Lloyd George besloot met te zeggen, dat, indien het Russische antwoord1 ongunstig was, de conferentie, wat de Russische kwes- tie betrol, doelloos was. Tsjitsjerin verklaarde, dat de in 1914 uit- gebroken oorlog in de eerste plaats een con flict tusschen Engeland en DuitschLand was. De vrede van Brest-Litowsk was toe te schrij- ver aan foree majeure, want het Russische le- ger was uitgeput. Sprekende over de voordeelen, die Ruslasd eventueel door den oorlog had kunnen ver- krijgen, betoogde Tsjitsjerin, dat, indien Kon- stantinopel thans aan Moslcou zou worden aangeboden, het d'eze stad aan Angora zou overdragen. Tsjitsjerin gaf te verstaan, dat ofschoon de sovjets absoluut bleven staan op de beginse- len, zij bereid waren tot ooncessies ten aan zien van de wiize van toepassing. Hij1 herin- ncrde er aan, dat de sovjets het program van Cannes hadden geaccepteerd, doch daarin een bcpaling betreffenae de wederkeerigheid v, (1 n invoegen. Litwinof verklaarde zich eveneens bereid tot concessies, waarna de sovjet-gedekgeer- den vertrokken. De geallieerden beraadslaagden tot 8 uur. Lloyd' George en al zijn collega's waren van opinie, dat men van de sovjets een juist orn- lijnd antwoord moest hebben niet alleen ten aanzien van de beginselen van Cannes, maar ook nopens de uitvoering daarvan. Besloten werd den Russen tijdl te geyen can te beraadslagcn en zich met Moskou in ver- binding te stellen, zonder dat daarbij1 een ter- mij'n werd gesteld. Verscbillende commissies en sub-commis- sies, door de conferentie ingesteld, hebben de iaatste dagen vergaderd. De eerste sub-commissie voor economische aangelegenheden besloot dat de economische besluiten. die voor Europa gelden, ook kun nen worden toegepast op niet-Europeesche landen. Bij de besprekingen kwam ook het protec- tionisme ter sprake, maar de gedelegeerden van Frankrijk en Zwitserland verklaarden, dat het onmogelijk is om over dit onderwerp te Genua te gaan debatteeren. Volgens een telegram uit Genua aan de ..Intransigeant", aldus meldt het B. T. A., zou de Fransche delegatie haar verzet tegen toelating van Duitschland In de politieke commissie hebben opgegeven, op voorwaar- de. dat deze politieke commissie geen langei leven zou hebben dan de conferentie van Ge nua De aartsbisschop van Genua heefti aan Facta een officieel bezoek gebracht en dfezen zim tevredenheid over het verloop der confe rence betuigd'. Dit bewijst, dat de conferentie ook aan de betrekkingen tusschen staat en kerk ten goede komt. Engeland is het denkbeeM eener internati- onale leening voor Duitschland goed gezind Nederland heeft bezwaren. De neutral en trou- wens willen eerst de schadevergoedingskwes- Ge cpgelost zien. D" koning van Italie zal vermoedelijk 21 dezer met een Italiaansch oorlogsschip te Ge nua aankotnen. De secretaris van het Internationaal Ver- bond van Vakvereenigingen, Edo Fimmen, is te Genua aangekomen. Het I. V. V. zal diaar bijeenkomen om presaie op de conferentie uit te oefenen. DE ONTRUIMING VAN ANATOLI6. In hun antwoord, hetwelk zij aan de re- geering van Angora deden kennen, verklaren de geallieerde mogendheden niet de onmid- dellijke ontruiming van Anatolifi (door de Grieken), waaraan Angora het sluiten van den wapenstilstand afhankelijk wilde maken, te kunnen aanvaarden. Maar daar zij verlan- gend zijn om in de grootst mogelijke mate aan het verzoek van Angora tegemoet te ko- nien zijn de geallieerde regeeringen bereid den datum van de ontruiming te vervroegen en deze te doen beginnen terstond na aanvaar- ding van het geheel der voorwaarden voor het sluiten van den vrede (bedoeld zal wel zijn wapenstilstand). Een afschrift van de no- ta is overhandigd aan den minister van buic tenlandsche zaken te Konstantionpei. De Atheensche gezanten der geallieerden hebben Zondag een bezoek gebracht aan den Griekschen minister van buitenlandsche za ken en hem medegedeeld, dat zoowel de Por te a Is Angora geantwoord heeft op de voor- stellen tot sluiten van een wapenstilstand. Zij verzochten de Grieksche regeering om de ge allieerde vredesvoorstellen te beantwoorden, opdat een vredesconferentie kan worden bij- eengeroepen. De gezanten deelden niet mede, wat de Turken hebben geantwoord en evenmin, wat het antwoord der geallieerden daarop is ge- weest. DE TOESTAND IN IERLAND. Gedurende de Paaschdageni zijn er in Zuid-Ierland zware uren doorleefd en ver- scheidene fcledme ontmoetinjgeru hebben plaats jehad tusschen de gewapende rebellen en .oyale strijdkrachten der voorloopige regee ring. De gevangenis te Kilmainham, die on- bezet was, werd door de insurgenten bemach- tigd: ook deden zij een aanval op de wacht bij ae gevangenis te Moimtjoy, maar werdeni verdreveni na een' vuurgevecht van 2 uren. Als voorzongsimaatregel hebben de strijd krachten der voorloopige regeering bezit ge- nomeni van een aantal openhare g&ouwen. Griffith, het hoofd der voorloopige regee ring bracht Zondag zijn plan ten uitvoer, om het woord te voeren in eenie vergadering te Sligo. Er wareni igeruchten geweest, dat er een complot bestond, om hem1 op te lichten. De plaatselijke commandant der rebellen had vooraf de vergadering verboden en1 honderden rebelsche republikeinsche troepen hadden' kwartieren betrokken in hotels en openbare gebouwen, die zij- versterkten tegen een aan val. Doch 50 man der geregelde troepen: on- der Sean Ncheown> den bekenden smid van Ballinale, zelf een aanhanger van het ver- drag, beveiligden Grifith tegen een aanval. Zij: werden bijgestaan door een gepantserden auto en ongestdld in de omliggende straten. Men is van .meening, dat de moed van Grif fith, om geen acht te alaan op het bevel der rebellen, niet het woord te voeren, zijme posi- tie zeer zal veraterken. Ofschoon er geweer- vuur gewisseld werd tuschen de tcgemover el kaar ataande strijdkrachten gedurende den ochtend, sprak Griffith tot de menigte, zon- ddr te worden gestoord. Toen Collins, het hoofd der regeering, met een aantal zijner vrienden Zondagavond laat te Dublin aanikwam van Naas, waar hij eenie vergadering had gehouden, werden 5 k 6 achoten op hem gelost. Collins en de anderen achtervolgden dm dader en maakten zich van hem meester. De apeciale Iersche correspondent van de Daily News zegt: „De voorloopige regeering is bezig een ikradntig leger op te r ichten, voor- zien van een groot aantal onderofficieren van de Iersche regimenten en veel toeter uitgerust dan de insurgenten. Twee factoren, waarop ziji ook riekent, zijn de tweedlracht in de rijen der rebellen en de toenemende oppoaitie aan de ziider der burgerbevolkiag. Deze oppositie wordt bepaald scherp. Heftige schimpredenen tegen de Valera worden gehoord overal waar de menschen met elkaar spreken en het d'icta- torschap van de leiders der rebellen' wordt gevreesd1 en igahaat. Dit alles draagt er toe bij, om de voorloopige regeering te wijzen op eene politiek, welke in de eerste plaats is, met een minimum van atrijdkrachten het geld te gen te gaan, hetwelk wordt uitgeoefend door de andere zijde, die tot doel 'heeft, eene bende te organ iseeren, wier ihoofdtaak moet zijn. de vrije ui'tiing der openbare meening te verhin- deent EEN DUITSCIHhRUSSISCH VERDRAG. Te Rapallo is tusschen Duitschland en Rusland1 een verdrag gesloten, gebaseerd op volkomen wederkeerigheid, hetwelk de nor- male diplomatieke betrekkingen herstelt en de schadevergoeding regelt, voortvloeiend uit den oorlog en de maatregelen der Sovjets in zake de social isatie, onder voorbehOud d'at Rusland aan andere staten niet dergelijke schadevergoed'ingen toestaat. De overeenkomst is in geallieerde kringen ongunstig Ontvtajte. D» dwfs dsr Itsltiaan- sche, Britsche, Japansche, BeLgische en Fran sche delegaties zouden gistermiddag om vijif uur onder voorzitters».hap van Facta, den Ita- laanschen premier, bijeen komen. In geallieerde kringen wordt in het ver- drag een manoeuvre gezien, om pressie te oefenen op de andere mogenidhed'en in ver- band met hun houding ter zake van de Rus sische aangelegenheden. Maar verre van het doel te ebreiken, zal de manoeuvre die mogend aeden nog meer versterken in de voorzich log en afwacntende en afwachtende houding, die zij innamen. Bovendiien wordt opgemerkt, dat let niet aan Duitsohland ligt, om in deze zaak het initi'atief te nemen en aan de andere mogendhedien hun gedragslijn vo r te schrij- ven. Het verdrag bestaat uit vier artikelen. In het eerste daarvan enkent Duitschland de jure de bolsijewistische regeering. Krachtens de artikelen 24 worden alle wederzijdsche Duitsche en Russische schulden geannuleerd, het zij van voor den oorlog of voortvloeiende uit het verdrag van Brest-Litowsk. De Duit sche rechten ten aanzien van alle particulier bait, dat door de bolsjewiki is genationali- seera, worden niet gehandhaafd, tenzij de bolsjewiki later desbetxeffende aanspraken van die zijde van andere landen toewijzen, in welk igeval Duitschland zal warden behan- deld op den voet van meest begunstigde natie. Rusland geeft anderzijds alle eyenttueele aanspraiken prijs op schadevergoeding van Duitschland krachtens art. 116 van het ver drag van Versailles. MASSA-MOORD OP GRIEKEN. Het Italiaansche stoomschip T,Barbita", dat te Patras is aangekomen, rapporteert, dat he- vige branden en Christenmoorden hebben plaats gehad te Samsoen, toen het schip ne- gen dagen1 geleden die haven verliet. Kema- listische „basji bozotks", aangevoerd door Turksche officieren, omsingelden de Griek sche wijk, stichtte daar brand en schoten ieder neer, die trachtte te ontvluchten. Toen het stoomschip vertrok, stood een groote Grieksche kerk in lichte laaie. Dul- zenden vrouwen en kinderen vluchtten naar de haven om een schuilplaats op het schip te zoeken, maar de „basji bozoeks'} sneden hun dan wag af. De ..Barbita" zond een draadloos telegram naar een nabijzijnd Italiaansch oorlogsschip met dringend verzoek den Grieken hulp te verleenen DE RUSSISCHE SCHULDEN. De officieele cijfers, welke aan de gedele geerden der conferentie van Genua zijh ver- strekt, toonen aan, dat Ruslandte schuld aan Groot-Britanni8 op 1 Januari 1907 630,2 millioen pond sterling bedroeg. Aan Frank rijk was het schuldig 3950 millioen francs, aan de Vereenigde Staten 282 millioen dollar, aan lapan 315 millioen yen en, aan TtaliS 36 millioen lire. ANT I-FRANSCHE BETOOGINQEN. De Morning Post" verneamt uit Cairo, d'at er cen ernstige anti-Fransche betooging heeft plaats gehad in Damascus. De leiders zijn carresteerd. De beweging breidde zich tot eyroet uit. De Franschen traden streng te en de onruststokers te Damascus op. Het eet dat verscheidenen' gedood of gewondl zijn De stad is door twaalfhonderd Fransche troepen bezet. De staat van beleg is afgekon- digd. NOODWiEER IN ENGELAND. Het weer gedurende Paschen heeft rich door heviige atormien op zee en te land' geken merkt. Orer geheel Engeland werden wind- snelheden van vijftig mij'l opgeteekend. De vliegtuigen uit Londen ontmoetten boveni Fol kestonc een windsnelheid van zesenzeventig mijlen. Versoheidene scvepen harden een verschri'kkelijke reis. E6n schip werd getrof fen door een geweldige go If, waardoor twee man over board sloegen en twee werden ge dood. Veracheiden bergen hooge zeeen beuk- ten op de pieren eni promenades der badplaat- sen en ricntten groote verwoesting aan. In Schotland sneeuwde het zes uren, ge- volgd door zwaren regenval, waardoor vele lammeren werden gedood. FABR'IEKSBRAN'D TE DUSSELDORP. Zaterdagmorgen sprong in de ijzerpletterij van de Phoenix A.G. aan de Kolner Strasse te Dusseldorp een acetyleenigashouder. Der- tien deels zwaiar gewonde aabeiders werden weggedragen, waarvan er dirie of vier zeer waarschijnlijik niet in leven zullen blijven. Het gdbouw, waarin zich het reservoir be yond, werd verwoest. In de omgeving werden door den luchtdruk talrijke vensterruiten ver- nield. Het bedrijf van de f abriek wordt voort- gezet. SNELTREIN'EN MET V1ERDE KLASSE. Bij de Duitsche spoorwegen zullen na 1 Juni ook wagens vierde Masse rijden bij „bcschleunigte Personen"-treinen, dus bi snebboemeltareinen. De duur van een: reis met deze treinen verschilt niet veel van diem in een echten sneltrein. Terwijl de prijs aan- zienlijk lager is dan in de derde klasse van: •en eehtan sneltrein. De wagens vierde klasse worden verbeterd, zoodat nu iedereen een zitplaata er in kan crijgen. BONIN OVERLEDEN. Gabriel Bonin, de bekende Parijsche rech- ter van instructie, die voorai door het pro- ces-Landru vermaardheid, heeft gekregen, is dezer dagen op 44-jarigen leeftijid oveileden aan een embolie als gevolg van opera tie, welke hij had ondergaan. BehaLve door de zaak-Landiru heeft hij in zijn loopbaan als Parijsch rechter van in structie ook nog naam gemaakt in verschei- dene andere groote processen, zooals dat van den giftmenger Oirardi en de moord'geschie- denis van madame Bessarabo en haar doch- ter. GEEN HINDER VAN BUREN MEER. In Olympia te Londen is op het oogenbllk een bouwtentoonstelling aan den gang. Een der grootste wonder en die men daar zien 'kan, lijkt ons een op bijzondere wijze geprepa- reerd behangelpapier met dusdlanige geiuid- warende gezelschappeni, dat het de muziek van vijf gramofoons en een jazz-band buitensluit Een kostelijke uitvinding. Bovendien is de merkwaardige muurbekieeding brandivrij en houdt die zoowel hitte als kou tegen. DE HOTELPRIJZEN IN DUITSCH LAND. Een onzer correspondenten in het Ruhrge- bied, zegt de Tel., meldt ons dlat j.l. Donder- dag te Essen een vergadering heeft plaats had van den Bond van Hoteletgenaars in 'est-Dui'tsdiland, waarin deb esluiten van het Duitsche Centraal verbond van Hoteliers, dat onlangs te Wiesbaden vergaderde, be- vestigd zijn. Een der besluiten betreft de dertigvoudige verhooging van de hotelprijzen, wdke v6<5r den oorlog golden, als verplidhte miniimiim- prijzen, terwijl van buiteniandens een ver- plichte bijslag van 100 pet. te edsdhen is. Een der bestuursleden van bovengenoemd Verbond, die ter vergadering aanwezig was, dieelde mede, dat het bezoek van budtenlanders dlat in 1913 5 pet. van het vreemdelingen- verkeer in Duitschland uitmaakte, dit jaar waarschijinlijk tot 30 pet. zal stijgen. Hij wees er op, dat het noodzakelijk is den stroom van het vreemdelingenbezoek naar Duitschland te leiden. Het is in het aigemeen bdlang, dat de Duitscher thans vrijWillig afziet van het betrekken van learners in de beste hotels, zulks ten gunste van dev reemdelingen uit valuta- sterke landen.. De buitengewone beteekenis van het vreem- delingen'bezoek voor Duitsch'land blijfot uit het feit, dat reeds thans de uit dit verkeer naar Duitschland stroomende betalingsimid- dden-, het bedrag van den totalen Duitschen ind'ustrie-export berciken. De Redactie teekent hicrbii aan Wij mogen zeker de opmericing niet achter- wege laten, dat in verband met de zeer hooge hotelprijzen, velen in hun hoop en verwacrr- ting om dit jaar een goedkoop reisje naar Duitsch'land te maken, bedrogen zullen uit- komen, ondanks den lagen stand van' de mark. Voor een kamer, die b.v. voor den' oor log 4 mark kostte, wordtd us thans 30 X 4 120 marie, plus 100 pet. is totaal 240 mark in rekening gebracht. Nu moge dit, de mark op 1 cent gerekend niet te vedl zijn, doch er zijn zeer ve'en in ons land, die maricen tegen hoogeren lcoers dan de thans geldende hebben gekocht, ter wijl evenmin uit het oog moet worden ver- loren, dat Duitschland nog steeds 9 voor Franco per peat aa •atvangat ran post- wissel ad 70 oent. N.V. Boek- ea Handelsdrukkerf] VOORDAM C 0, ALKMAAR. het pasvisum vraagt, in tegenstelling met Belgi8, Frankrijk, Luxemburg en Zwitser land, welke landen zonder meer aan vreem- delingen op vertoon van hun pas, toegang verleenen. HET CONFLICT IN DE ENCELSCHE KATOEN-INDUSTRIE. Blijkens een bericht in de „Times" zijn de onderhandelingen tusschen patroons en werkliedenJ in de Engelsche katoen-industrie betreffende de loonkwestie plotseling afge- broken, en onvoorziene omstandigheden voor- behouden wordt het werk tegen het einde der maand1 over de geheel linie neergelegd. Het heele verschil tusschen de loonsvoor- stellen van de patroons en van de werklieden bed ra a art nog maar 10 pet. van het stan- daardloon. Bij het dreigende arbeidsconflict zijn 370 000 atbeiders direct, en meer dan e^0 000 ind'rect betrokken.. WAT HOLLAND ZOOAL EXPORTEERT Eendgen tijd geleden schrijft de Ned>. Ka mer van Koophandel te New-York, dat de Amerifcaan maar alles eet en) daar dan nog f ancyprijzen voor betalen wil. Xn de etalage van een) winkel in Broadway, niet ver van Times Square, liggeni in houten kistjes, netjes verpakt in zilverpapier met etiquetjes: Chartreuse, Benedictine enz. cho- colaatjes, van een onzer groote Hollandsehe fabriefcen. De eigeeaar van den winkel heeft het feit, d'at er liquer in de chocoladesitukjes zit, nog eens onaerstireept, door er de aan- dacht op te vestigen met een Mein opschriftje bij slilM doe*. Ben pair Holland** vwWlden ons, hoe in dit droge land ze zich voelden aangetrokken tot die doos, ook al terugden- kend aan de lekkere chocolade, die ze van de bewuste fabriek vroeger in patoa hadden ge- geten. Maar de prijs voor de doos was ge- weldig. Er zaten twee poind in en deze moes- ten met 4 dollar betaald worden. Dit was on- ze landgenooten een beetje te machtig. Geluk- icig wilde de winkelier ook, wel een halve doos dU3 een pond verkoopea, voor 2 dollar, nog een stevige prijs, als men bedemkt, dat hier uitstekende ..pralines" verkocht worden voor vanaf 0.50 tot 1.50 dollar per pond. Maar de Chartreuse en Benedictine en al de andere lekkere liqueren moesten tioch betaald war den'! En dat in prohibition time. Hoe zouden ze die loch wel ingevoerd hebben? Thuis werd1 gauw het zilverpapier van een van de dure chocolade dingett afgerukt en Chartreuse had je me maar. Gemeene kruidnagel-olie. Niet eens alcohol zat er in. En zoo was het met de Benedictine en Kirsch- wasser en verdere „liqeuren". Infamer choco lade, verzekerden ons de Hollanders, hadden ze in lang niet gegeten. Het pond van 2 dol lar lag nog thuis, oneethaar verklaard. KORTE BERICHTEN. Het episcopaat heeft een schrijven tot de katholieke bevolking van Berlijn gericht, waarin het haar opwekt om giften bijeen te brengen ten bate van de hongerende Russi sche bevolking. Een uit Lissabon komen de posttrein is op de splitsing bij Legan&s ontspoord. Drie pcrsonen werden gedood, een dertigtal ge- wond. Te Tokio is een groot hotel afgebrand, waarbij een van de 170 gasten is oingekomen. De schade aan het gebouw wordt geschat op een millioen pond. De Duitsche rijksregeering heeft be paald, dat aan ambtenaren, beambten en ar- beiders bij de post en de rijkssipoorwegen, die aan de viering van den 1 Mei-dag willen deelnemen. voorzoover de dienst dat toelaat, op dien dag vrijaf kan worden gegeven. Het Amerikaansche Huis heeft de gelden voor het vlootpersoneel ter sterkte van 86000 man, zooals door president Harding aanbe- volen goed'gekeurd. Dr. Von Kapp, die man van dte revolutie in Maart 1920 in Duitschland, heeft bekend gemaakt, dat hi} zich onvoorwaardelijk ter beschikking van de Duitsche fustitie zal stel len. De ..Associated Press" verneemt uit So fia, dat de Bulkaarsche regeering heeft gewei- gerd generaal Wrangel in het land toe te la- ten uit vrees voor mogelijke betoogingen Bij' Thierville (nabij: Verdun) is een mili tate vliegtuig gevallen, waiaibi) 2 personen omkwamen De Oostenrijksche bondskanselier Scho ber verklaarde in een interview, te Genua te hebben vernomen, dat het Italiaansche cre- diet voor Oostenrijk, hetwelk oorspronkelijk 70 millioen lire heeft bedragen, tot 100 mil lioen lire zal worden verhoogd en spoedig li- quide zal worden gemaakt. Naar de ,,Lokal Anzeiger" verneemt, is volgens uitingen van offideele Poolsche kringen te Kat-towitz te verwachten, dat de ontruiming van de aan Polen toegewezen ge- bied in het tijdperk van 10 tot 12 Mei zal ge- schieden. De onderhandelingen tusschen de Japan- ners en de regeering van Tsjita over de ont- nrming van Siberie zijn afgebroken. Te Palermo zijn vier personen in hech ♦enis frenomen, die bij den diefstal van 9 mil lioen lire in het filiaal van de Siciliaansche Bank te Catania betrokken zijn Het is geble- ken, dat de door d'e Bank aangestelde wach- ter den diefstal beraamd heeft. Japansche visschers hebben een exem- plaar van een nog onbekende vischsoort ge- vaneren. Het befest, dat 75 kilo weegt. is plat en bijna cirkelvormig en heeft oogen met een middellijn van bijna 10 c.M. Dew viseh

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1