De Lange &De Moraaz Incasso's. A. J. P's Amandsltjespuddlng De nleuwste stoflfcn voor kl ceding naar maai. GEESCEBHSMGBli tk VAN HULLEKAAIk moet zeker de zeeslang vervangen. Het plan van Lloyd George, om een per- manente commissie voor de Russiscbe aange- legenheden te benoemen, welke te Stockholm zal zetelen, vindt bij de andere geallieerden een goed onthaaL Uit .Delhi wordt aan de „CMcago Tri bune" bericht, dat de Britsche regeering sinds de laatste veertien dagen verontrust wordt door een nieuwe oproerige beweging in Britsch-Indie in Oudh of Awadhi, behoorende tot de noord-westelijke provincies. De Amerikaansche Senaat heeft een be- sluit gen omen den duur van de tegenwoor- dige wet tot beperking van de immigratie te verlengen tot 1 Jumi 1924. Naar die „Berliner Lokal Anzeiger" uit Steel in Westfaleni verneemt, zijn daar vijl tmjbweilkers bij1 een grondverzakking co der neervallend gesteente geraakt. Een hun- ner werd gedooa, terwifl de anderen zware verwondingen opliepen. Als gevolg van de Duitsche spoorweg- staking heeft de Potsdammer Strafkaimer nog 309 aanklachten wegens stakingsmisdrijven tegen Berlijnsche spoorwegbeambten te be- handelen. Gemengd Nienws PASVISUM VOOR DENEMARKEN EN I JSLAN;D AFGESCHAFT. Het mmisterie van buitenlandsche zaken brengt ter algemeene kennis, dat met iinigang van 1 Mei voor Nederlandens, die zidh naar Denemarkeni beaeven, het bezit van een gel- dig Nedenlandsch paspoort voldoende is, en een visum niet meer is vereischt. Evenlmin Is een visum noodig voor hen, die zich naar I Js- land begeven. Omgmeerd behoeven onderdaneni van De nemarken of IJsland, die zich naar Neder- land begevenf zich met meer van een Neder- landsch pasvisum te voorzien. VRIJ H E IDSIBOND. Naar aanleiding van gemaaikte opmerkin- Cdat de heeren Abr. Staalmian en H. ter hun kiezers in alle deelen van het land hdbben, is, in volkomen overeenstemiming met genjoemde heeren, besloten, twee algemeene bijlijsten in te dieoien, waarop de heeren Abr. Staalman en H. ter Hall1 ouderscheidenlijk als no. 1 zullen voorkomcn. De centtrale verkiezingsraad van den Vrii- heidsbond vond daardoor tevens gelegenheid, een kleine wijziigdng in de groepeering aan te brengen waardoor de volgenide lijst wordt in- gediend in de kieslkriiigen AmsterdamDen HelderHaarlemLeiden1: 1. mr. H. C. Dresselhuys, Den Haag; 2. mr. J. Gerrit- zen. Den Haag; 3. K.Czn. de Boer, Assen- deltt; 4. P. Otto, Bloemendaal; 5. prof. dr. B. D. Eerdmans, Leiden; 6. mevr. weflmoet- Dijserinck (mevr. Wynaendts Francken—'Dy- serinck), Den Haag; 7. D. de Boer, Storape- toren: 8. dr. I. H. J. Vos, Amsterdam; 9. mej. L. C. A. van Eeghem, Amsterdam; 10. mr. J. H. L Bergsma, Amsterdam. BANKBI'L J ETTEN GESMOKKELD. Dezer dagen aniveerden op het hoofdpost- kantoor te Amsterdam twaalf aamgeteekende postpakkctten, afgezonden uit Oostenrijk en geaoreaseerd aan een firma daar tier stede. Door een toeval viel een der pakketten ach- ter het loket om, waardoor het touw brak. Er vielen eenige boeken uit en tevens een Oosten- rijksch bankbiljet. Dit was voor den beambte aanleiding om het pakket aan een nader on- derzoek te onderwerpen. De inhoud bestond hoofdzakelijk uit oude Hebreeuwsche boeken. De postbeambte deed tevens de eigenaardige ontdekking, dat tusschen de kaften Oosten- rijksche bankbiljetten, meestal van 1000 zaten. Bij sommige boeken stonden de kaften er bol van. Zoo was het met alle pakketten gestetd. Hierdoor is men een omvangrijke smokkel van vreemde bankbiljetten op het spoor gc- komen. Het ligt voor de hand, d!at de true niet voor de eerste maal werd toegepast. De partij werd in beslag genomen. TURFBRANDEN. Nadat te Zwartemeer, te Borger-Compas- cum en in't Roswinkelsche veen van verschil- Icude eigenaren in de laatste dagen grootere en klcinere hoeveelheden turf waren ver- brand, zonder dat men de oorzaak kon te we- ten komen, zijn nu te Compascum op ver- schillende plaatsen in het veen toebereidselen voor brandstiehting in de turfbulten ontdiekt. De politic doet onderzoek. VERDACHTE BRAND. In verband met het uitbranden van den molen aan den Noorddijk te Maassluis, heeft het parket van Rotterdam ter plaatse een on derzoek ingesteld en is zekere C. de K. te Maassluis aangehouden. NED. BOND VAN BELASTING- BETALERS. Zaterdagimiddag is te Utrecht een algemee ne ledemvcrgadering van den Ned. Bond van Belastinigbetalera gehouden. De heereni W. Leidenroth van Boekhoven, A. P. Laming, beiden ie Rotterdam; en J. Huisman en W. Frentzen, te Leiden; A. J. van der Schalk en E. E. Laming, beiden1 te Rotterdam; en J. Huisman en W. ten Cate, beiden te Amsterdam, warden tot leden van het hoofdbestuur benoemd. Vastgesteld werd een verkiezingspiatform 1922. In verband met de candidaatsteling werd de volgende motie aangenomen: De vergadering eniz., draagt het hoofdbe- stuur op: le. ae verkiezingsperioden van den N. B. v. B., zooals deze nu zijn geformiuleerd, zoo noodig nog redactioneel igewijlzigd, te publi- ceeren op zoodanige wijze, dat leder Neder- lander er van kermis zal kunnen nenien; 2e. in overleg met de plaatseLijlke organisa- ties van belastnngbetalers en in eendrachtige sameniwerking met de plaatselijike afdeelingen van den N. B. v. B. bij de a.s. Kamerverkie- zingen in alle kieskringen candidaten te stel- len, die de verkiezingseischen van den N. B. v. B. onderschrijiven en zullen trachten ge- stand te doen; deze candidaten zblleni zich tegenover het hoofdbestuur hebben te verbin- den, in voortdurend overleg met den N. B. v. B. de belangen des lands te behartigen, ni«t tot een poldttsike partij1 toe te treden, en te wed- geren uit handen* van die regeering eenlg be- zoldigd ambt te aanvaarden. Aan het hoofd- bestuoir worde overgelaten of, en zoo ja, wel ke politieke of economische groepen, behalve deze eigen candidaten, ziullen worden ge- steund, welke steun echter onder geen om- standigheden de verkiezing van eigen candi daten zal mogen schaden 3e. al die maatregelen te treffen, welke die verkiezing van een zoo groot mogdlijk aan- tal edgen- candidaten kunnen bevorderen, hier- onder begrepeni die maatregelen die de verkie- zingskas in voldoende mate zullen vullen. Na xondivraag werd de druk beziochte ver gadering gesfloten. HARTVERLAMMING. Biji een Zaterdagnfiddag op De Glindhorat gehouden voetbalwedstrijd tusschen een elf- tale uit Barmeveld en1 een elftal uit genoemd opvoedingsdorp, is een speler van laatstbe- doelde club onwel geworden en bijna onmid- dellijk overleden. Een ganeeskundige stelde hartverlamiming vast. BOND VAN AM'BTENAREN BIJ DE WATERSGHAPPEN IN ZUID- EN N OOiR D-HO L'LA N D. Bij Krasnapdsky te Amsterdam is Vriida de voorjaarsvergaxierng gehouden van dezen Bond. Medegedeeld werd dat aan den Minister van Financien een adres is gezonden over de indieming van een gewijlzigd ontwerp-Pen- sioenwet voor Burgerlijke Ambtenaren, waar- hij inzonderheid de waterschapsamibtenaren geinteresseerd zijn. Besloten werd tot verlaging van de bonds- contributie. Met op 66n na algemeene stemmen werd een1 voorstel aangenomen om vanwege den Bond een examen in te stellen voor machinist bij de poldergemalen. De aftredende bondsbestuursleden, de hee ren P. Kilok, Haarlem; C. Martens, Mornni- kendam, en' N. ter Cock, .te Wijdewormer, werden hefkozem. In de vacature-'K. Teuzen is gekozen de heer A. P. Zwierem, .te Putters- hoek. Aangenomen werd een voorstel om den be st a anden Bond te ontbinden. Daarna zijn op- gericht, de afdedingen ZuidrHolland en Noord-Hoiland in den Nederlandschen Bond van Waterschapsambtenaren. Een commissie werd aangewezem tot vereffeniing der loopen- de zaken. Ten slotte is 'het bondsbestuur gemachtigd met bekwamen spoed de totstandkoming van den Ned. Bond van Waterschapsamibtenaren te bevorderen. ORONDWET9HERZIDNING. De Vrije Vrouwenvereeniging verzoekt in een adres aan de Eerste Kamer, de voorstel- len tot Grondwetsherziening niet aan te ne- men. UIT HET BOEKBINDERSBEDRIJF. De hoofdbesturen van de vier arbeiders-or- ganisaties in het boekdrukkersbedrijf hebben aan het hoofdbestuur van den boekibnderspa- troonsbond kennis gegeven, dat zij de voor- stellen tot invoering van een loonsverlaging van 5—30 pet. van de hand hebben gewezen. OUD-LUITENANT-GENE'RAAL J. DE WAAL, t In den ouderdom van 73 jaar is Zondag- avond in Den Hag overleden de gepens. lui- tenant-generaal Johan de Waal. DE VRIJHEIDSBOND. De Vrijheidsbond hoxidt zijn algemeene ver gadering op Vrijidag 28 dezer des voonnid- dags half twaalf, in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. SCHIPPERSBEURZEN. Naar de „Stand." meldt, heeft de Prot. Chr Schipperabond de bestaande schippers- beurzen, door het rijk opgeheven, voor een groot gedeelte overgenomen en de scheepsbe- vrachting zal op dezelfde wijze, doch nu in eigen beneer, worden voortgtzet. Het lite in het voornemen om ten aanzien van deze beurzen samenwerldng te zoeken met de andere bestaande organisaties. KORTE BERfCHTEN. Een 15-jarige jongen uit Farnsum, sederi een half jaar in voorloopige hechtenis als ver- dacht van brandstiehting, is gisteren op vrije voeten gesteld. Onder het doip Oudemirdum (Gaaster- landi) is ongeveer 20 H.A. heide en bosdh door brand vernield. Zaterdiagmidd!ag is de boerderij van Speelziek bij de Ginkel onder Ede geheel af- gebrand. Het vee kon gered worden. Buis en inboedel waren verzek^rd. Zondlagaivond is de boerderij met inven- taris van den heer L. v. d Wal te Rot turn (Fr.) geheel afgefbrand. Zeven koeien, vijf paarden en eenige varkens zijn in den brand men omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend. De zomerdienst op de Nederlandsche spoorwegen zal 1 Juni ingaan. Als bezuinigingsmaatregel wordt de vrouwengevangenis te Appingedam 1 No vember opgeheven. In 1921 verbrandde circa 1100 H.A bosch, waardoor een schade van ongeveer f 324 000 werd veroorzaakt. Het is wonder genoeg goed afgeftomen daar het mieerdere rijtuigen is gepasseerd, die niatuurlijk ver genoeg afhaalden. Bij de gemeenitebesturen van Heiloo en Limnien is bericht ingekomen dat de directie der Nederlandsche Spoorwegen afwijizend heeft beschikt op het verzoek om personen- treinen op K'apel te laten stoppen, gedurende de maanden Mei1September. De treinen (extra treinen met bestemming YOLHJUKTE LEKKERNIJ met Greaadlse-Saus In iederpakje, GRATIS eea pakje TIJDELIJKE RECLAME. Proyinciaal Nieuws UIT ENKHUIZEN. Ten Zuiden van Enkhuizen is Zaterdag onder water aangetroffen een sleepkast gela- den met kolen. Het vaartuig moet Donderdag- nacht gezonken zijn. Van bemanning of vaar tuig is verder nog niets bekend; een lichtboei is op het wrak gelegd. UIT WINKEL. Door het Comity tot leniging van den noodl in Rusland is een bedrag van 427,06 bij- eengebracht en overgemaakt aan het hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis. UIT HEILOO. Zaterdagimiddag geraakte van den heer G. Muis een puaard, aangespanmen voor een wagen, op hoi. Vanaf den Westerweg rende het langs den Vennewatersweg over Egmond-binneni, Rin- negom naar Egmood aan den Hosf waar hk word gagrepen. „Kapel", waarvan het a an tat reizigera is ge- wa arborgdj kunnen evenwel als gewoonlijk aangevraagd worden. De tweedie Paaschdag speelde onze voet- balclub V. V. H. I een meciiaillewedstrijd te gen Vrona I van St. Pancras. Voor dezen wedstrijd, om een zilveren me- daille met inscriptie ter herinnering aan het eenjarig bestaan onzer club, die welwillend was geschonken door den heer IJ. Blokker, van wien onze club een terrein in huur had, was enorme belangstelling. De onzen speelden voor rust tegen wind, doch wisten kort na den aftrap de leiding te nemen met 10, hetwelk kort daar op dioor onze gasten werd gelijk gemaakt 11. Na een half uur spelens werd het 21 voor Vrona. Vlak voor rust wist V. V. H. nog een dOel- punt te maken. De rust ging in met 22. Na rust hebben de onze het voordeel den wind1 in den rug te hebben. Toch had de kee per van de V. V. H.-ers eenige benauwde oogenblikken. doch het voordeel van den wind kwam hun ten goede. Zij zag kana den stand op 3—2 te brengen.. Wei appelleerde Vrona's grensrechter voorhands, doch den scheidsrechter ontging dit bepaald. Nog wist kort voor het einde V. V. H. een doelpunt te maken, dat als eindie 42 gaf in het voordeel van de onzen. Over het algemeen was de wedstrijd goed te noemen. De leiding was o. i. bij Smoren- berg in goede handen. In het cate „De Nachtegaal" werd die me- daille onder een toepasselijk woordt uitge- reikt. Stadsnieuws. DE VOORJAARSMARKT De aanvoer op de voorjaarsmarkt was he- den bijzonder laag. De veehouders vreesden blijkbaar lage prijzeni en hun vrees is niet on- gegrond gsileken. De prijzen voor de gelde- koeien bedroegen 200 tot 350 of 45 cent per pond, zijnde de helft van de prijzen van het vorig jaar. Het zal Denemarken, dat thans veel slacht- vee in ons land invoert, niet mogelSjk zijn te gen deze prijzen te concurreeren. De prijzen voor de pinken waren 150 tot 225. De handel in pinken was vloig doordat de beste voor het buitenland werden aange- kocht. De melkkoeien besomden 350 tot 500. De handel was stug. De aanvoer bedroeg s'echts 1188 stuks. DE PAASCHVER'RASSING VAN DEN HEER KOKKES. De Paasdhverrassimg van den heer Kokkes is 'n d'ulbbele verrassing geworden, t. w. voor het publiek en voor den heer Kokkcs zelf. Het bleek n.l., dat de laatste het gewicht van het Paasch-ei, dat door hem in zijn 6talage was tentoongesteld', zelf te laag had geschat. Het aardigste was juist, dat de heer Kokkes dc juiste zwaarte niet kende. Naar schatting was ongeveer een duizend- tal brieven ingekomen. De getallen daarin op- gegeven, varieerden tusschen 3 en 35 pond. Hedenmorgen is in tegenwoordigheid van redactie-leden van de beide plaatselijike d'ag- bladem't Paasch-ei gewogen1 em't bllieek, dat't juis+e gewicht 11 pond, 2 ons en 2 lood be droeg. Uit het groote aantal inzendingen werden nu genomen de brieven, die een gewicht aan- gaven tusschen 11 en 12 pond De volgende inzenders behooren daartoe: B. Sotte (12 pond); Greta Buijs f 12 pond); Annie Buijs 11 pond 1 ons)Leo Buijs, Schoutenstraat (llY, pond); Hemke (12 pond); mej. Kooij (11 pond); Hoekmeijer (12 pond); Nellie Kooij (11 pond, 11 gram); Jan Verwaal (11 pond); C. Bijvoet (11 pond, 3 ons en 8 lood1); mevr. Hekiket (11 pond!); mevr. Boom (12 pond). Hieruit blijkt dus ten duidelijkatedat het Paasch-ei toekomt aan Leo Buijs, daar deze het dichtst bij het gewicht genaderd was. Was er nog iemand geweest, die 11 pond /'eraden had, dan zou het lot de beslissing mreten geven. Eerlijker kon het Jus niet. Eip-enhandig heeft de heer Kokkes hierna het Paasch-ei in gezelschap van de beide ver- tegenwoordigers der Pers, naar den gelukkl- t«i winnaar gebracht. Dat gaf een vreugde in het huisgezin, toen daar dat reuzen-ei werd' binnengedragen. Aan alle kanten gelukkige gezichtcn. De kin- deren dansten uitgelaten rondom hun schat. Dat hadden ze zeker niet durven droomen. Het was een vroolijk en aardig tafreeltje en he* deed den heer Kokkes zicbtbaar goed Wij1 fdiciteeren het huisgezin van den heer Buijs en den heer Kokkes met zijn gelukki- pen ftival. dit Paasch-ei aan het publiek ten o-xle te doen komen. Voor den heer Kokkes is het een mooie re clame en voor het publiek een aardige aittrac- fie CURSUS OEOPEND. De N. V. Alkmaarsche Autamobiel-Maat- schappij deelt ons mede, dat haar is opgedra- gen de opleiding van de belastingambtena- ren in dit district tot automobiel-taxateur. Tot dit doel heeft de directie een cursus ge- opend. LEZING Mr. H. BIJLEVELD. Men verzoekt ons te willen vermelden, dat de oud-Minister Mr. H. Bijleveld, morgen- avond in „Het Gulden Vl'ies" voor de Anti- Revolutionnaire Kiesvereeniging „Nedlerland en Oranje" zal optreden met het onderwerp „Wapenschouw". >aoc,, Zie ook de advertentie in h«t nummer van Oudagrajcht 160, den Haag. E. A. Heeren, Zaterdagavoad j.l. 1 C.K., boekhouder, Statoonstr. 40, Nsd. Cott- N. Z. H. TRAMWFOMAAT- SCHAPPIJ, Naar wij vememen zal de dienst der N. Z. H. Tramwegmaatschappij met ingang van 1 Mei een belangrijke uitbreiding onnepgaan Men zal ook dagelijks later (9.30 u. vamuit Alkmaar in de richting Velzen kunnen ver- trekken. De locaaldienst blijft tot de Tram- halte bij het cafe van den heer Helder loo- pen. KINDEIRVOOR STELLINGEN IN DE BIOSOOPEN. Morgenmiddag wordt in beide theaters een kinder- en famil ievoorstelling gegeven met speciale programma's. In de C. A. verschillende komische mum mers en „De Elfenkoningen" als sprookjes- hoofdnummer in drie acten. In het A. B. T. het kinderverhaal Popaa! en) Virginie en aardig 'bijwerk. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigem heden- avond te 8«36 uur licht op. KAMER VAN KOOPHANDEL EN1 FA'BRIE'KEN. Ten WY, ure vergadierde de Kamer van Kooptramdel em Fabriekem hedenmiddhg ten Stadihuize. De heer W. G. Visser heette a.ls algemeen vwrzitter de heereni welkom. De notulen zulleni in afschrift aan de leden worden rondgezondem, Uitgegaan was een stuk aan den minister waarmj mededeeling werd gedaan van de bestuursfuncties. iDte heeren Gtromdsma em Ringers haddieia bericht van verhindering ingezonden. .Besloten werd 3 abonnementen k f 2 per kwartaal op het uit te geven orgaan voor de Kamers van iKSoophiandel te nemen. Dem leden werd in overweging gegeven zich te abonnee- ren. Van dfen secretaris zald aarim een. bijdra. ge over het kaartsysteem in voorkomen. Van den minister was de goedkeuring inge komen van de begrooting der commissie over 1921. Van den minister was een schrijtven ingeko men waarin werd medegedeeld, dat aan de. leden geen presentiegefld mag worden toege- kenld. ,Aan elders wonende leden die dit ver- langen mag vepgoeding van reiskosten wor den gegeven en na een 1 anger verblijif van uur 42 ct. per uur verblij fkosten voor dag- nemen waaromi verzocht werd een bil'lijk pro- kend. De Kamer van Leeuwarden kon zich daar- mede niet vereenigen en oordeelde een billijk presentiegeld billijk omdat het niet toekiennen van presentiegelld veleni zal beletten zitting te nefen waarom verzocht werd een billijk pre sentiegeld toe te kerunen De voorzitter ziet de billijkheid van het adres van Leeuwarden in, doch vond dat Alkmaar zich niet op dezelfde Ujm kan stellen als Leeuwarden. Spr. oordeelde het niet op den weg van den iKamer in deze tegen den minister in te igaan. De heer Hoogland wenschte adhaesie te betuigen met het adres van Leeuwarden1. De heer van Breda betoogde, dat men in het algemeen te lang werkte en dat een kleine vergoeding wel gewenscht was. Spr. wilde namens de Kamer den voorzitter verzoeken fiat te geven voor een billijk presentiegeld. De heer Schmalz vond' het ook niet juist dat de Kamers van Koophandel het eenige pu- blieke lichaam was, dat geen presentiegeld toekiende. De heeren Dokter en v. d. Klei wilden ad haesie met het adres van Leeuwarden1 be tuigen. De heer Arntz imformeerde naar de finan- cieele mogelijkheid van presentiegelden. De voorzitter deelde mede, dat de cdjlfers geen bezwaar opleverden1. Het voorstel om adhaesie te betuigen met het adres van Leeuwarden werd met algemee ne stemmen en oen stem bianco aangenomen. Van den minister was een sChrijven inge komen over het stelsel van .het berekenen van den uitslag dier stemming. 'Het oondeel van de Kamer werd daarover gevraagd De voorzitter oordeelde dat wel was ge- bleken dat de tegeniwoordige stemregdling aan het toeval ,veei overlaat. Spr. stelde voor den secretaris te verzodken een rapport over de stemming aan den minister uit te brengen1. De stemming was hier heel anders geLoo- pen dan men verwacht had. De heer v. d. Klei wees er op dat het com- promis door het gevolgde stelsel van geen waarde was gebleken. Dit was niet alleen in Alkmaar maar ook elders mislukte het compromis door het ge volgde stelsel. Het kiesstelsel had z. d. groote gebreiken en spr. vereenigde zich1 met een uit Fe brengen rapport en wil daar nog een rap port van het stembureau toevoegen. Bij de stemming was wel g^leken. dat de ciezers het adVies van het compromi haddlen evolgd. >oor het gevolgde stelsel was de uitslag niet zooals men gewild had. De groote fout is dat een biljet waarop ten stem was uiige- bracht ook geldLg zijn' De heer Nobel stelde er prijs op dat het rapport voor het wordt verzonden In de Ka mer wordt besprofcem. De heer Dokter ondersteunde dit. Dienovereenkomstig werd besloten. ('De vergadering dtiurt voort.) INGEKOMEN PERSONEN. D. M. Kistemaker, N.H., Verdromkemoord 38, Harenkarspel. M. P. Tellenman, R.K., Overdiestraat 62, Noord-Aimerika. J. Zwenger, R.K., uitvoeder, Langestraat 78, Utrecht. G. Wester, R.K., koopman, Nieu- wesloot 5, Harenkarspel. C. de Visser, D.G., leerl. fcok, Jaagpad 38, Utrecht. Kl. Booy, D.G., veekoopman, Stationsweg 17a, Purmerend. E. J. Klok, N.H., con- ducteur, Nieuwstraat 13, Purmerend. J. M. C. Kallenberg, R.K., beaimbte R. O. G., Druivenlaan 54, Leiden. J. Koster, N.H., di enstbode, K ennemerstr a atweg 72, Ensche- de. M. H. Lanigenihuijsen., R.K., dienstbo de, Nieuwpoortslaan 77, Ensohede. C. Bruijns, R.K., landbouwer, Westerweg 228, Heerhugowaard. C. Leusink, N.H., dienst- bode; Achterstraat 37, Heiolo. C. van Dijk arbeider, Laat 72, Leeuwardien1. B. J. M. Pekelharing, R.K., Hekelstraat 14, Leeuwar den. D. Koger, typograaf, Tuinstraat 29, den Haag. B. Meijer, R K., Kinheimstr. 22, Helder. A. J. van Ooijen, N.'H., chauf feur, Ridderstraat 4, Zwolletrkarspel C. onker, N.H., schilder, Ropjeskuil 10, Am sterdam. M. Visser, D.G, huishoudster, Indte. C. .de Ridder, O.K., ass. huish., Kennemerstraatweg 23, Helder. R. Laan, D.G., koopmani, Sdiermerweg 12, Sliedrecht. Telegrammen van heden GROOTE BRAND. NORFOLK, 17 April. Twaalf regee- ringsgebouwen op het Fishennan-eiland (N.-Amerika) zijn gistenniddag door brand vernield. De schade wordt geschat op hon- derdduizend dollars. REBELLENLEIDERS TERECHT- GESTELD MEXICO CITY, 17 April. Gemeld wordt dat gisteren vijf rebellenleiders zijn terecht- gesteld. NEDERLANDSCHE COMMISSIE IN ZWEDEN. STOCKHOLM, 18 April. De Zweedsche regeering heeft toestemming verleend, dat de Nederlandsche Commissie onder leiding van kapitein van Blyenburgh uit Utrech^ de gymnastiek bij eenige Zweedsche regi- menten en de Mifitaire School bestudeert. BRAND. HEERENVEEN, 18 April. Zondagavond is te Rottum bij Heerenveen de boerenbe- huizinge van L. van der Wal geheel afge- brand. Veertien stuks hoomvee, vier paar den en zes varkens kwamen in de vlammen om. De oorzaak is onbekend. DE RAMiP TE G'ENlE'MiULDEN. ZWOLLE, 18 April. Aangespoeld zijn de lijken van veldwachter Rook, Grietje van Dalfsen en bakker Hulleman. Het lijk van den veennan Velthuys is het eenige wat thans nog vermist wordt. VALSCHE NEDERLANDSCHE BANKBIJETTEN VAN 60,—. AALTEN, 16 April. Gistermorgen heb ben de gemeente-veldwachters eenige val- sche Nederlandsche bankbiljetten van 60 in beslag genomen, die een Duitsch meisje bij den Markenhandelaar Bongers trachtte in te wisselen voor Marken. Het meisje is in> bewaring gested. De politic onderzoekt de zaak veraer. ST AAT SLOT EJRi J. Hooidprijzen. Trekking van heden. 'No. 6118 25.000. Ns». 103198, 14472, 21903/ 1000. No. 1526H 400. Ns. 4035, 1'5®57 200. Ns. 1329, 2406, 3137, 326.7, 3782, 6315, 11-187, 133714, 16575, 17321,21535/ 100. Reehtzaken. ARRONDISSEMENTS-RECHTOANK. Uitspraken van Dinsdag 18 April. Jan V., Barsingerhorn, vernieling, 25 boete of 25 dagen hecht. Adr. Joh. v. d. M., Helder, openbare schennis, 4 maanden voorw. gev. Engel P., Helder, en Arie K., Egmond aan Zee, le. poging tot d'oodslag, 2e. bedlreiging, ieder 6 maanden gev. Cora. B., Avenhora, diefstal, 50 boete of 50 dagen hecht. Cora. Anth. v. S., Grootebroek, mishande- ling, 5 boete of 5 dagen hecht. Corn. B., Helder, dierenmishandeling, 25 boete of 25 dagen hecht. P. D. R., Schagen, app£lvonnis kantonge- recht. vrijgesproken. Deze week zijn geen nieuwe zaken behan- deld. Pieties, Sausen, Jams, Yiseh- A andere Conserven. Sport VOETBAL. N ederiand—Denemarken 2—0. Een schitterende overwinning voor het Oranje-elftal. Zoo is ons vermoeden dan volkomen1 be- waarheid igeworden! Het Nederlandsch Elf tal heeft gisteren in het Stadion het gevxees- de Deensch een 2—0 nedexlaag doen lijden en de schande van Antwerpen volkomen' uit- gewischt. Wat was de ploeg .thans een mooi geheel! Wat gaf elke speler zich geheel vol enthousiasme. Zoo'n elftal beteekent wat. Dat lebben de Denen, die Zaterdag in Luiik tegen de gevreesde „Roode Duivels (het B. elftal) 0—0 speelden, terdege ondervonden. Het Stadion bood gisteren weer eeni impo- santen aanblik! Een menigtc van ongeveer 30.000 toeschouwers, volgde den strijd. Het weer hield zich boven verwachting goed. Er was wind en't was frisch op de tribune. Be- dekte lucht, enkele fijme regendruppeltjes en zonneschijn wisselden elkaar af. verschillen de officifiele personen waren aanwezig. Het wachten voor den wedstrijd werd den toeschouwers gekort door het schitterende muziekcorps van de firma Goulmy en Baar uit den Bosch. Voorafgegaan door den fieren tambour-maitre, met zijn kolbak op, maakte dit corps in ziin nette uniformem eni met zijn vaandels en vlaggen en schelleboomen groo- ten indruk. En de marschen en volkslieaeren werden onberispelijk uitgevoerd. 't Publiek raf herhaaldelijk door luid applaus van zijn Yewonderinig blijk. Half drie! Daar kwamen de Denen in 't veld. Rood-wit. Even stram in de houding voor hun volkslied. Fotografen snelden af en aan. Daar kwamen de Hollanders. Oranje- Zwart. 't Wii'lhelmius. Door't grootste gedeel- te van 't publiek staande aamgehoord. H'ugo Meisl, de Oostenrijksche scheidsrechter en in teraction ale voetbalkenner, liet daarna De Kessler en Nielsen tossen. De Deen won en weldra stonden de volgende elf fallen tegen over elkaar en ikon er begonnen worden. Nederiand: v. Tilburg, Pelser en Denis, Jordijfc, van Linge en Huisman, B. Bessler, ?odermond, JA Bulder, Groen en De Kessler. Denemarken: Larsen, Laursen en Blither, GrSthan. Berth en Jensen Dannin, J6rgen- sen, Nielsen, Rohde eni Larsen. Biji Nederland was Hulsmiian dus wel dege- ijk van de partij. De Denien h'adden eeni ver- andering gebracht in bun voorhoede. Hansen en Nilsson waren vervangen door Jorgensen en Larsen., waarbij nog client opgemerkt, dat Rohde voor de rust linlcsbinnen speelde, maar na de rust weer op zijn gewone plaats (reeihts) terugbserde. Er was nog gsat vijf niautta g»p«ld of «w praakng* iuvtl Maconochie's

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2