DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Jople Slim en Dlkkle Blgmans Prfjs per deeltje 60 ot. mi No. 9f Bonders rier ei*twtntig«te Jaargang WOENSDAG 19 APRIL y.h. Hems. Coster Zo«n, Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zoo- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maaodeo toot Alkmaax bet gebeele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsmuomers 5 cent*. trance door Prijs der gewone Advert en ti to. Pa xegel 9-25, bij groote contract en rabat Oroote letters naar pUatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boefe- en Handebdrakkerij v/b. HERMs. COSTER ZCQN. Voordam C 9. *#1 iiuiteiiiaiiil Directeur: O. H. KRAK. Telefoonnummer 3. Telefoonnr. Redaatte 8ft. Hootdredacfcensr: TJ. R ADEMA. DE GEALLIEERDEN EN HET DUITSCH-RUSSISCH VERDRAG. Er werd al verwacht, dat de toekomstige politick der geallieerden tegenover bet Duitsch-Russische verdrag zou worden vast- gesteld op de bijeenkomst van de leidende staatslieuen der geallieerden van gister te Ge nua. Daar zouden ook Polen en de Kleine Entente zijn vertegenwoordigd ep het veralag der rechtskundigen worden onderzoeht, oi het verdrag een inbreuk maaikt op het verdrag van Versailles of de te Cannes aanvaarde re solution. Op de bijeenkomst kwam duidelijk aan den dag, dat de geallieerde mogendheden vast be- sloten zijn ecn gemeenschappelijike politiek te volgen ter regeling van den toestand. Men is sterk gekant tegen de haastige en overijlde handeling. Als resultaat van de besprekingen werd aan de Duitsche delegatie een nota gezonden, waarin werd herinnerd aan de pogingen der geallieerden om, door het toonen van kame- raadschappelijkheid en goeden wil met Duitschland op voet van gelijkheid in alle commissies te doen vertegenwoordigen, de herinneringen aan den oonog ter zijldie te stellen. Deze tegemoetkoming werd echiter be- antwoord met een daad, die strekt tot vemie- tiging van den geest van wederzijdsch ver- trouwen en daarom achten de geallieerden't niet billijk meer, dat Duitschland, na zijn ei- gen afspraak met Rusland te hebben gemaakt, ook nog zou deelnemen aan de discussies om- trent de bepalingen van een overeenkomst tus- schen Rusland en de ander landen en nemen zij derhalve aan, dat de Duitsche gedelegeer- den thans zullen afzien van verdere deelne- ming aan de besprekingen omtrent de bepar lingen van een overeenkomst tusschen Rus- land en de verechillende landen op de confe rence vertegenwoordigd. De Franschen zullen nog verder gaan kregen order te eiscnen, dat het verdrag worden geannuleerd. Het meerendeel van de mogendheden, wd- ke aan de besprekingen deelnamen, is van meening. dat't in geen geval mag komen tot een uit elkaar gaan der conference, te meer daar dit toch niets aan den thans ontstanen toestand zou veranderen. De Britsche en Italiaansche gedelegeerdbn wenschen, dat, wat de Duitschers en bolsje- wiki ook mogen doen of laten, de conferentie voortgang te doen hebben. De geallieerde deslcundigen zijn tot de con- clusie gekomen, dat het Russisch-Duitsche verdrag niet onvereenigbaar is met het ver drag van Versailles. De Poolsche delegatie bereidt een afzonder- lijke persnota tegen het 'Duitsch-Russische verdrag voor, op grond dat een aanzienlijk deel van de Duitsche schadeloosstelling, die cventueel aan Rusland zou moeten worden betaald, krachtens art. 116 van het verdrag van Versailles bestemd was voor den weder- opbouw van het verwoeste gebied in den nirnwen Poolschen staat. 'De voorziitter van de economische oommis- sie der conferentie van Genua, Colrat, ver- kLaarde, dat hij de tegen gisteren uitgeschre- ven comissievergaderrngen heeft afgelast, hij het onmogelijk acht, met de Diuitscherae en Russen te beraadslagen, alvorens de toe stand ouigehelderd is. Git dezen maatregel blijkt wel de ontstemmlng der geallieerdien. In politiieke en parlementaire kringen van BerHjin begrijpt men niet recht die opwin- dlng over de DuiitaCh-Russisdie overeen komst, die reeds voor omstreeks weken 8chiriftelijic officieel vastgeateld, maar niet geteekend! werd wegens den terugkeer der Russlsche gedelegeerden naar Moskou tot Het houden van cen belangrijk congres en de afsluiting daarvan, terwijil het latter bij de doorreis aer Russische delegatie naar Ge nua door de voorbereidingen voor Genua ver- traagd) werd, zoodat het best in Genua zelf de noodige tijd daarvoor gevonden werd. De bewering, dat hierdbor tegen het ver drag van Versailles gehandeld wondt, wordt weergesproken met verwijzting naar het feit, dat het verdrag van Versailles slechts rechten voor Rusland- voorbehoudt, waarvan de sov- jet-regeering thans afstand doet. Ook met de overeenlkomsten van Cannes en van Londlen is het verdrag niet in strijd, meenit men te Berlijn, daar de eerate niets zegt aangaande liquidatiezaken en de tweede zich met de toe- komst van Rusland/ bezig houdt, terwijl de Duitsch-Rnssiche overeenkomst slechts het verleden 'betreft, waaronder zij. een di'kken streep haalt. iDe afkeuring van de handelwijze van Duitschland komt ten zeerste tot uitimg in de Britsche pens, waar zij in het algemeep woden gekenschetst als een vooraf beraamde trouwbreuk. De Evening Standard zegt: „Het verdrag is feitelijk eene wederziMsche verkoopsreike- partijen, die zich zelf bankroet t>en.. Het p; ning van twee verklaard hebben apieren geldi in Duitschland en R'usland" heeft eene zeer ge- staan, dat de een den ander daartoe brengen zal. Het verdrag is verder waardeloos zon- der medewerking der mogendheden. Al wat Duitschland kani besparen, behoort aan de geallieeidieni bij. wijze van schadeloossteliia- gen en wat Rusland kan afstaan moest die- nen tot zijn herstel tot norm ale toestanden. Over het algemeen is, wat Duitschland noo- dig heeft, kapitaal, terwijl Duitschland;, zoo- als het zelf heeft getoond, niets kan missen." Lloyd! George heeft, naar verlttidt, in een pens-interview met grooten nadruk ont- kend, dat die Fransohe delegatie naar huia zal gaan. VOLKOMEN OVEREENSTEMMING. In Genua is tusschen Duitschland en Polen ook onderhandeld over de laatste geschilpun- ten omtrent Opper-Silezie, de beschenning der minderheden in rechten en de taalkwes- tie. Er werd overeenstemming bereikt, zoodat de scheidsrechterlijke uitspraak van Calender niet noodig is. Bij de economische onderhandelingen tus schen Duitschland en het Memelgebied1 werd in alle belangrijke kwesties overeenstemming bereikt. DE OPSTAND IN' SYRI6. Een telegram uit Damascus meldt, dat er nieuwe demonstraties hebben plaats gehad en dat wederom personen zijn gearresteerd. Een hongerstaking in de gevangenis is uit- gebroken. Een demonstratie van gearresteer- de personen op de binnenplaats der gevange nis is, naar wordt gemeld, onderdruld:, maar niet voordat er zes slachtoffers waren geval- len. 1-OLll lEKE MOORD. ie Berlijn zijn gistemacnt in de Uhiand- strasse de beide iurksche ondierdanen Dja- mail Azmy Bey en Baiia Edmoe Zhiaiktr ver- moora. Djamai Azmy Bey was vroeger gour veineur-generaal van i rebizonde en Baha Bumoe /.hakir een leidend lid van Bet Turk- scne comite voor eenheid en voomtgang. Beiden werden door revolverschoDen in het achterhooid getioffen. Vexmoedelijk zijn zij ais siachtohers gevailen van' Aimeensche oioeawraak. De beide daders, die vennoede- iijk in Beriijn wonen en waarschijnlijk tot de samenzwermgsoende, welke van de Ameii- kaanscne Annemers-centrale aihankelijk is, behooren, zdjini ontkomen. Op humne aanhou- ding is een beioonmg van bO.OOO mark ge- steiu. Een heele reeks Armeniers zijn al in necntenis genomeu en takijke nieuwe arresta- ues zullen weldra volgen. De -beide vermoorde Turken woonden reeds scdert den wapenstilstand met hiux vrouwen te Berlijn. Zij waren met hun gezin en andere bekenden tot een souper bij den vooimaligen gouvemeur van Beyroet uitge- noodigd. Tegen 12 uur keerde men naar huis terug. De vrouwen liepen met de kinderen vooruit, de beide mannen volgden met de we- duwe van den vroeger reeds vennoorden Ta- laat pasja, die eveneens bij het souper aanwe- zig was geweest. Juist toen men voor het huis afscheid nam, kwamen twee mannen uit een portiek, plaatsten zich tusschen den gou- vemeur-generaal en den professor, dUwden de weduwe van Talaat pasja terug en losteu twee revolverschoten. Yonder een kreet te slaken stoftten de beide mannen ineen. De da ders losten snel achter elkaar nog meer scho- ten, waardoor echter niemand gewond werd. Er ontstoud een groote oploop. De opge- wondenheid was algemeen en de dladera maaktcu daarvan gebruik om te ontkomen. BIJWONING MIS DOOR DUITSCHE LEOATIE. De Duitsche Rijkskanselier Wirth en de andere leden der Duitsche delegatie hebben de Paaschmis biigewoond in den Dom van San Lorenzo te Genua. Aan den ingang wer den zij ontvangen door vertegenwoordigers der geestelij'kheid en in de preek door den aartsbisschop met bijzondere vreugde ver- welkomd. Later bij het ver la ten van den Dom werden zij door eene volksmenigte met storm- acntig gejuich begroet. KAPP IN DUISCHLAND. Kapp is Maandagmiddag met de veerboot uit weden te Sassnitz aangekomen. iHfet Rleichsgericht was reeds voor eenige dagen ingelicht, dat Kapp voomemens was op den tweeden Paaschdag de Duitsche grqns te overschrijden. Daarop werd een re- chercheur naar Sassnitz gezonden, die Kapp bij het verlaten der veerboot op grond van het in Maart 1920 tegen hem uitgevaardigde bevel tot anestatie in hechtenis nam. Hij werdi naar Leipzig vervoerd en in't huis v. be waring van het Reichsgericht opgesloten. Of Kapp gedurende den ganschen tijd van zijn proces in preventieve hechtenis zal blijiven, staat nog niet vast. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Zaterdagmiddlag is in het nieuwe zieken- huis te Mainz een brand uitgebroken, die, aangewakkerd door een sterken Westenwind, frroote afmetingen heeft aangenomen. De zol- der m de derne verdisping zijn gehssl uitge- brand, terwijl de tweede verdieping zwaar beschadigd werd. Verder werden een opera- tiezaal en het laboratorium een prooi der vlammen. In het ziekenhuis werden ook soldaten van het bezettingsleger verpleegd. Of er men- schenevens verloren zijn gegaan, is nog niet bekend. De materieele schade is zeer groot. EEN MANTELVERNIELER BETRAPT. Twee verkoopsters in een groot Parij magaziin op de rechter-Seine-oever ban* onaer uiun werk, dat haar japonnen op ver- schillende plaatsen waren opengesneden Na waarschuwing aan de politic, werd in die zaak gesurveilleerd, met het gevolg, dait een jongmensch werd betrapt, op het oogenblik, dat hij van de heerschende drukte wilde ge bruik maken om de kleeren van een verkoop- ster met zijn schaar te bewerken. KORTE BERICHTEN. Gemeld wordt, dat ex-keizerin Zita op Madeira zal blijven tot na haar bevalling, die binnen een maand wordt verwacht. Een draadloos berichit uit Kopenhagen meldt, dat de plaatselijke algemeen staking te Randers in Jutland, in verband met het Deen- sche arbeidersconflict getindigdl is en de ar- beiders het werk weer hebben hervat. De „Times" meldt. dat volgens berich- ten uit Centralia, Illinois, bij een hevige tor nado zeven personen zijn gedood en ongeveer 35 gewond. Voorts worden nog meer per- soonlijke ongelukken gemeld ten gevolge van stormen in genoemd district. Het Militaire Gerechtshof te Boedapest heeft gisteren tegen 30 offideren, onder wie twee generaals, arie kolonels en vier majoors, in verband met den laatsten mislukten Kar- listen-staatsgreep, een vervolging ingesteld wegens hoogverrad en oproer Hongaarsche dames hebben besl'oten, eene geldinzameling te doen houden naar aanleiding van den terugkeer van koningin Zita, om net bestaan van den koninldijken prins te verzekeren. :ea em ander gesdbiedde op grond van de bevoegd'heid, verleend biji die wet van 3 Aug. 1914. wel de A egel vooa geen leef t opgeleverd, is hij ten voile overtuigd, Hoewel de Minister van meening is, dat de maatregel voor belanghebbende prodiucenten en handelaren geen ernstig finandeel nadeel dat dergelijke maatregelen een factor van on- zekerheid voor belanghebbenden beteekenen, welke slechts in zeer bijzondere omstandig- iheden mogen genomen worden. Het is hem dan ook een voldoening te kunnen medededen, Binnenland. EERSTE KA'MER. In de avondzitting van gisteren stolde de voorzitter voor, heaen Woensdag, des och- tends 11 uur, voort te gaan mat de behande- ling der Grondwetsherziening. Zonder h. st. werd hiertoe besloten. De Kamer ging daama in de afdeeLingen, SOHRIFTElLIJiKE VRAOEN. Op de vrageni van den heer Weitkamp be- treffende de uitvoerbeperking ten aanzien van kleiaardappelen antwoordde de Minister van Landbouw eniz.: In het antwoord, dat op 15 Maart 1922 is verstrdkt op vragen van den' heer Sannes, is reeds uitvoerig mededeeling gedaan van de redenien, welke 'hehbeni geleid tot de tijdelijke intrekking van 2 Maart 1922 van de dispen- satie van het verbod tot uitvoer van aardap- pelen, welke op 9 Juni 1921 was verleend. De Minister is tot die Antrekkinlg slechts noode overgegaan wegens de daaraan. ver- bonden' bezwaren voor landbouw en handel Geenszins heeft daartrij, de bedoeling voorge- zeten1 prijedruldkenid op te treden. Trouwens feitelijk heefit de bedoeLde maatregel geen be- langTijiken invloed op den prijs der kleiaard appelen uitgeoefend. De Minister heeft be- dodlden maatregel genomen op de volgende grondrn: Ten gevoiige van de abnormale droogte in het vorage jaar was de oogst in het omringeni- de buiteniland sledht uitgevallen. Dientenge- volge had de uitvoer een zoodanigen ouwang aangenomen, dat gevreesd moest worden voor een algeheel gebrek aan aardappelen: gerui- men tijd v66r den nieuwen oogst (circa vier maanden na deni datum van het uitvoerver- bod), terwijl in verband met het uitvoerverbod uit Malta de aanvoer van aardappelen uit het buiteniland zeer onzeker was geworden De vrees was dus gegrond, dat er binnen be- trekkeliik korten tijd geen aardappelen. meer in ons land besohikbaar zouden zijn. Het Ne- derlandseh publiek is in die mate aan het eten van aardappelen gewend, dat de Minis ter niet de kans wilde loopjeni, dat er eeni ab- soluut gebrek in dien zin ontstond. Om zich er van te overtuigen, of het noodig was in- grijpende maatregelen te nemen heeft hij' on aer zeer tijdelijke stopzettinlg van den uit voer, de in het land aanwezige voorraden doen nagaan. Slechts gedurende tien dagen is dit a'bsolute uitvoerverbod van kradht ge weest. Daarna is er op ruime schaal uitvoer- vergunning verleend van de volgende aard- appelsoontenalle vroemjpe soorfeni; veenko- loniale en andere aardappelen, geteeld voor bewerking in fabrieken, alsmede veenaardap- pelen uit andere streken van het land; alle soorten van zandaardappelen'; witvleezige kleiaardappelen; kleipootaardappelen, afkom- stig van te velde 'goedgdkeurde gewassen in elke groote; alle andere kleiaardappelen, units niet zwaarder dan TO of lichiter dan 20 gram, zoodat ten1 minste 20 in een' kilogram gaan; alle aardappelen voor bumenlancusdie consumptie ongegefiiVt of minder gesrihikt dat, nu intuschen het tijdivak, dat ons van. den nieuwen oogst scheidt, aanmerkelijk is inigekrompen en er weder een bevredigende aanvoer van maltaaardappelen is, hij aanlei ding heef t gevondien den uitvoer weder ge- heef vriji te gevea. DE WIJZIGINOEN VAN HET VOLKENBONDSVERDRAO. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeu- ring van de wijzigingen van het Volken- bondsverdrag, aangenomen door de rergade- ring van den Volkenbond in haar 2e zitting. In de memorie van toelichting herinnert de regeering er aan, dat in haar 2e zitting van 5 September tot 5 October 1921 te Geneve ge- houden, de vergadering van den Volkenbond een aantal resoluties heeft aangenomen, hou- dende wijziging van de artikelen 4, 6, 12, 13, 15, 16 en 26 van het aanhangsel van het Voi- kenbondsverdrag. Ingevolge artikel 26 zullen wijzigingen op het Volkenbondsverdrag eerst van kracht worden, wanneer zij door een in dit artikel nader aangeduid aantal leden zullien zijn be- krachtigd. De regeering, van oordeel, dat alle door de vergadering in 1921 aangenomen amende- menten zijn te beschouwen als verbeteringen van het Volkenbondsverdrag, onderwerpt nu bij bovengenoemd wetsontweip, de door die vergadering aangenomen wijzigmgen aan. de goedkeuring van de Staten-Generaai BOUWPRE'MIE VOOR WINKEL- iHUIZEN. De Minister van Arbeid maakt bekend, dat de premie, welke ingevolge het Kon Be- el uit van 8 Nov. 1920, nr. 29 ten behoeve van den bouw van woningen wordt verieend, in het vervolg ook zal kunnen worden ver leend' voor beecheiden winkelwoningen door een winkelier ten eigen behoeve te bouwen. Het bedrag der premie zal worden berelcend naar denzelfden maatstaf als voor andere woningen met dien verstande, dat biji de be- rekening van het oppervlak wtinkel en' be- drijfsruimten buiiten aammerking worden ge- laten. De premie wordt niet verleend voor win ked woningen, met den bouw waarvan op den datum van de bekendmalnng dezer regding reeds is aangevangen. AKTE-EXAMEN'S L. O. De Minister van Onderwijs eniz. brengt ter kennis dat, behoudens onvoorziene otnstan- digheden, 'het mondeling gedeelte van de voorjaarsexamens ter verkrijiging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer(cs) op de voljgende plaatsen' en tijden zal wordien afge nomen te Haarlem in het Brongebouw, Frederiks- park, op 25 en 27 April, 2 en 9 Mei, telkena te beginneni voorm. 9H uur; te Amsterdam in „Bellevue", Mamixsitraat 400, op 22, 27, 29 April en 6 Mei, telkens te beginnen voorm. 9 uur. DE NIEUWE SECRETARTSiOENERAAL VAN HET DEP. VAN OORLOO (Naar het Gorr. Bur. vemeemt is met in gang van 1 Mei e.k. benoemd tot secretari^ eneraal van het depart, van Oorlog Mr. J. "oltman, administrateur, hoofd der eerste afdeeling van het departement. (ipniengd Nipiiws. DE LANDBOUW,ERS EN DE Q S. M. Glister is in „iKrasnapqi&ky" te Amster dam weder een vergadering gehouden van den Bond van Suikerbietenverbouwers in N.- Hodland, ditmaal ter bepaling van de bon ding van de dusbenoemdle „eenjarige con- tractanten" .tegenover de Centrale Suiker- maatschappdji. Althans dit was het belang- rijkste onderwerp van de agenda, waarop ook nog enkele andere punten stonden. Alvo rens even wet dit punt aan de orde kwam, werd', bij de „mgek»men stukken", In be- gebracht het antwoord van de G Ml. op de haar toegezonden miotic, aan- iomen in de vergadering van 8 April te loop. IDit antwoord, waarin oa. were opgemerfct, dat de bietenbouwers gem concre- ten eisch stelden., zoodat hun mx pelijk was, werkte eenige bevreemding. Bij na- vraag bleek, dat de tekst van de motie, zoo- als die aan de C.S. M. was gezonden, eeniga- zins aifweek van de bewoondingen der mode, in de vergadering aangenomen. Met name de woorden „met tierugwerkende krachf, doelen- de op de annuleering van de prijsbepaling van net „tien-jaiig oontract" bleken te zijln vetvalilen Na eenige diecuesie, waarbij Week, hebben nog steeds succes met hnn avonturen (4 deeltjes). Franco per pest aa entvangct van post- wlsssl ad 70 cent. N.V. Boek- ea Handeladrukkerfj VOORDAM C ALKMAAR. dat deze weglating veroorzaakt was door een vergissing op het secretaxiaat, werd beslo ten dat de motie nogmaals in de juiste en volledige bewoordingen aan de C.S. M. zou worden gezonden. Daama kwam, zxxxals gezegd, aan de orde de houding van de .jeenjaiige contractanten" ten aanzien van de G.S.M. Het bleek, dat tal van landbouwene eenigszins oessimistisch wah ten gestemd, mede ten gevolge van artikelen over de gestie van de C S.AL, verSchenen in „De Nieuwe Financier en Kaipitalist' en in de „Haagsche Posit.w Dit kwam duidelijk uit in ae besprekingen, welke tot resultaat had- den, dat met 40 tegen 5 etemmen het volgen de besluit werd genomen De Bond van Suikerbietenverbouwers, bij- een in vergadering op 18 Apnl, neernt het be- sluit, waaraan alle leden onvoorwaarde- lijk zijo gebonden geen sulkerbieten te ver- bouwen voor de C.S.M. voor 12 gld. per 1000 K.G. Wj 14 proc. ouikergehalte. Mocht de C S.M. eventueel nog voor een hoogeren prijs bieten contmcteeren, dan zal de C.S.M. voor het beatuur der bietenverbouwers een so- lide bankgarantie moeten stellen, zulks ten genoege van dat bestuur. Gezien de omatandigheid, dat de C.S.M. 12 gld per 1000 K.O. biedt, is dus de kans groot, dat ook de boeren die geen 10-jarige conitracten hebben en op elk jaar te vemieu- wen contract aan de C.S. M. leveren, dit jaar geen bieten voor deze maatschappij zullen bouwen. Hiermede is voor hen, in tegenstellmg met de 10-jarige contractanten, de mogelijkheid om bieten te bouwen, nog niet uitgesloten. Opgemerirt werd; dat random de heden ge houden vergadering aanwezig was een agent van een Bclgische Suikerfabnek, die contrac- ten afsloot voor 13.50 gld per 100 K.O. bij 14 pet. sui'kergehalte. Oiverigens werd ter ver gadering vanwege de co6peraitie „Hbl'land°' toegezegd; dat deze oodperatie bereid en in staat was zaad te leveren (dat aan de con tractanten door de CS.M. geleverd wordt). DE LOON1SVERLAOINO BIJ SPOORWEOEN. Maandaig 17 dezer heef t te Utrecht eene buitengewone vergadering plaats gehad voor de leden van de vakgroep wericplaatspcrso- neel van den Neuitralen Bond van Spoorweg- personeel, ter bespreking van de voorstellen der Directie inzaloe 10 procent loonsverla- ging- De voorzitter van Rhee, van Zwolle, zettie het doel dezer bdjeenlkoimst in het kort uiteen en gaf daarna het woord aan den heer P de Haan, lid van den Loonraad namens den, Neutralen Bond. Deze wees er op, dat na de verkregen v oordeel en, nieuwe loon regeling en een gwde rechtspositie met het R. D. V. *21 het spoorwegpersoneel meende wel te kunnen indommelen. Deze onversohilligheid zou zich echter spoedig wreken. De directie kwam met wijzi gingen in de dienst- en rusttijden, die even- wel verslechteringeni inhielden. Er moest be- zuinigd' worden en natuurlijk gaat dat van onder op. In de zeer hoog bezolaigde kringen van hoofd- en eerst aanwezende ambtenaren blij'ft alles Uj het oude. Twee chefs van dienst op een kleinen dienst, een leger van inge- meure en inspecteurs, salarissen, waarvan net maximum heet onbepaald en waarboven als douceurtje 7 pet. per jaai Bij bosjes wordt nu net los-personeel of per son eel op arbeidscontract aan den' dijk gczet. Dat daaronder meruschen zijn, die geKiwd zijn en een gezin hebben' te ondernouden, daarmede wordt geen rekening gehouden. En dat alles in een tijd van malaise, waarin na tuurlijk geen ander werk te befcomen is. Een behoorlijkie termijh van opzegging, b.v. een half jaar, om gelegenheid te geveni naar iets anders uit te zien, wordt niet in acht geno men. Alles gaat met versinelden pas. Thans Is de boodschap gekomen, dat er 10 pet. van het uurloon der arbeiders van de groote wtrk- iu

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1