DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Cburstons. Terug in het Witte Paard. Koninkl. Red.kamer MBilderdijkM. No. 98 Honderd Tier em*twintigite Jaargang 1522 DONDERDAG 20 APRIL F e n i 11 e t o n. Dinsdag 25 an Woensdag 26 April Dlt trammer bestaat nit 2 bladen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij voornitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnnmmer* 5 cents. Directenr: O. H. KRAK. Telefoonnummer 3. Telefoonnr. Sedaetie 83. Prijs der gewone Advert en ti en. Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters naar plaatsmimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON. Voordam C 9. r Hoofdredacteuf: Tj. N. ADEMA. Huitcnland DE CONiFERENTIE TE. GENUA. Het tusschen Rusland en Duitschland ge sloten verdrag blijft het punt van bespreking. Er sdhijnen aanwijzingen te zijn, die recht geven voor het vermoeden, dat de Entente aanstuurt op overeenstemming tusschen de verschillende delegaties. Gisteren zijn dr. Wirth dr. Rathenau en Ministerialdirektor" v. MaLtzahn door Lloyd George ontvangen en1 wel naar verluidt op uitnoodiging van Lloyd George. Hieruit ma- ken de Duitsche correspondemten op, dat men aan de zijde der Entente overeens emming wenscht. Naar het ,yBerl. Tagebl." meldt, schijht ook in Ententekringen omtrent de inlterpreta- tie der slotzinnen van de nota aan Duitsch- land geen volkomen overeenstemming te be- staan. Het schijnt echter vast te staan, dat de volkomen uitsluiting van Duitschland van de Russische onderhandelingen er in ligt op- gesloten. De vraag 'blijft dan echter nog be- staan of Duitschland dan tevens ook uit de Klitieke commissie worde buitengesloten. aar ook daarover hoort men in het Lamp der .Entente verschillende uitleggingen. Het Duitsche anfwoord zal vermoedelijk hedenmiddag na afloop der beraadslagingen den Dui tsche delegatie en de'deskundigenwor den gereedgemaakt en wellicht nog heden- avond aan de Ententeleiders worden overham- digd. De Duiitsdhe delegatie is gisteroditend na een beraadslaging der vier ministers, dr. Wirth, Rathenau, Hermes en Schmidt, bij- eengekomen om de nota der groote en kleine Entente te bespreken. Alle Duitsche deskun- digen hebben aan deze bespreking deel ge nomen. In het Duitsche an^woord woidlt er op gewezen, dat de Duitsche delegatie tot den stap, die zooveel opzien heeft gewekt, ge dwomgen is, omdat het haar onmogelij'k was gemaakt, aan de bespreking der Entente met de Russen deel te nemen en in het bijzonder, omdat de basis der onderhandelingen re- vormd werd door het memorandum van Lorn- den. dat, naar men weet, de houding van Ehutschland ten aanzien van de schadever- goeding aan Rusland vaststelde. Algemeen wordt verwacht, dat men in re al lieerde kringen voor deze argumenten niet ongevoelig zal blijven, te meer daar de be slis+e houding der neutralen de geallieerde staatslieden reeds lets mimdler zeker van zich- zelf zal hebben gemaakt. Men meent in Duitsche kringen, dat het ibesluit, om Duitschland uit te sluiten uit de commissie, die de Russische kwestie behan- dielt, slech'ts door de voltallige conferentie ge nomen loan worden en men gelooft, dat de neutralen tegen zulk een besluit zullen pro- testeeren. Duitschland zelfkan zich niet ge- desimteresseerd veridaren bij de verdere on derhandelingen over Rusland. In Italiaansche kringen is men van mee ning, dat de toon der nota aan Duitschland een afbreking der conferentie uitsluit. Dinodagavond, onmiddcllijk voor de offi- cieele overhandiging der nota aan de Duit- schers, hebben de in Genua vertegenwoor- digde neutralen door Motta (Zwitserl.) en Branting (Zweden) bij den president der Rus- Roman van Paul Trent. Uit het lEingelsch door A. G. - Nadtuk verboden. 1) HOOFDSTUK I. „Wiji zullen onizen prijs moeten verlagen", merkte Mark Lendridge zeer beslist op. De eigenaar van de aeroplanetabriek James Churston keelk weifelend zijn jon- gen bedrijifsleider aan en antwoordde in het eenst niet. ,,Ik doe het niet gaame," zei hij eimdelijk. „De winst is nu ail niet groot." „Als we on- zen prijs niet verlagen zal Crosby het con tract krijigem." Gndfcr het spreken stond Lendridge op en keek, groot a Is hij was, van uit de hoogte op zijn paitroon neer. Hliji was ongeveer dertig jaar en uit zijn mianieren en houding sprak een groot vertrouwen in zichzelf, maar dat zelfvertrouwen was niet ongerechtvaardigd1. Jtames Churaton was een pionier in het vervaardigen van aeroplanes en van- hunne motoren. Geslachten achtereen had zijn fa- milde imgenieurs opgeleverd1 en zich tevreden festeld rusiig voort te zwoegen, maar hij ad, ofschioon niet jong meer, d'adeldjk de veelbelovende kans aangegrepen, die zich voor een onderaemend man voordeed en al- dus zijin geld aangewend om de heerschappij te krijgen over de lucht. (Nla veel moeiilijkhedeni leverde hij een wer- kelijk sol idem en vertrouwbaren motor, zoo- dat' de „Chiurston" zich een zeer goeden naam onder de vliegeniers verwierf. Onder zijn staf van ontwerpars bewsnd rich sische subcommissie, Schanzer, er tegen ge- proitesteerd, dat besluiten over kwesties, die alle mogendheden betreffen, door de groote en kleine Entente alieen werden genomen. De neutralen zouden hun aanwezigincid als over- bodig beschouwen, wanneer een dargelijke handelwijze werd voortgezct. Gistermorgen heeft de Italiaansche gedele- geerdie, graaf Venosta, een onderhoud gehad met de Duitsche delegatie en onmiddellijik daarop reed dr. Raithenau naar den Itaiiaan- schen minister van buitenzaken Schanzer. Maandag heeft de Duitsche delegatie deel genomen aan 'het banket, dat door ren Itali- aanschen minister-president Facta aan alle delegaties der conferentie in het Palazzo Reale is aangeboden. Oorspromkelijk waren zij in twijlfel, of zij in verband met het schrij- ven der hoofden van de geallieerde delegaties aan het banket zouden deelnemen, doch de Italiaansche secretaris-generaal betoogde, dat het dringenld gewenscht was, dat de Duit- schers aanwezig zouden zijn. De leider der Oostenrijksche afdee ing van het Duitsche departement van Buitenlandsche zaken, von Maltzahn, verklaardle een pers- vertegenwoordiger na lange uiteenzettingen over het tot stand komen van het verdrag met Rusland: De Duitschers hadden tegen- over den Chef der Italiaansche pers hunne be- denkingen over de afzonderiijke.besprekingen tusschen Rusland en de Entente uiteengezet en op dev raag, of men van Duitsche zijde op principieele toestemming in het Londen- sche memorandum kon rekenen, zich aldus geuit, dat, zoolang de voor Duitsdhland on- aannemelijke punten gehandhaafd bleven, de Duitsche delegatie hare houdiimg aangaande het memorandum niet bepalen kon en dat bij voortzetting der Entente-onderhandelingen met de Rusesn zonder de Duitschers, wij in ons elgen belong genoodzaakt zouden zifn, ons op eene andere wifze te beveiligen. Deze veridaring kon onmogelijik verkeend wordien opgevat. Daar de geheime onderfiandeldngen der Entente met de Russen voortduurden, na- men de Duitschers beveiligingsmaatregelen in den vorrn van het IXiitsch-Russische ver drag. Rathenau verklaarde aan den dliplomaitie- ken berichtgever van de E>ai!ly News dat de Duitschers meenmalen aan leden der Britsche delegatie mededeelingen hadden gedaan over ht Russische verdrag. Een trouwbreuk had niet plaats gevonden. Zooals later is geble- ken, hebben de Engelsche vertrouwensperso- nen, die van de Duitsch-Russische onderhan delingen onderricht waren, niet tijdig daar- van mededeeling gedaan aan den Britschen minister-president. De „Petit Parisien" verneemtu it Genua dat onder de delegaties der Oostzee-staren het gerucht loopt, dat de Duitsch-Russische overeenkomst van Rapallo zekere geheime clausules bevat welke als het ware een sup plement in het verdrag vormen en voorwaar den behelzen, waarbi] Rusland en Duitsch land elkander eventueel wederzijdschen mili tairen steun beloven. Naar de bijzondere correspondent van het ,.8 Uhr Abendblatt" uit Amerikaansche bron zegt te hebben vernomen, zou de Amerikaan sche regeering den bankier Pierpont Morgan naar Genua zenden om daar met de delega ties der andere regeeringen in voeling te tre- den omtrent de interna ti on ale leening. Hij zou reeds op weg naar Genua zijn. Een ander bericht zegt, dat den bankier van dergelijke uitnoodiging nog niets bekend is. Volgens berichten uit Genua zal de Russi sche delegatie heden haar antwoord op het -ondenscne memorandum overhandigOn. Het zal slechts algemeene beschouwingen, geen meuwe voorstellen bevatten. Litwinof verklaarde in een persconferentie, dat het verdrag met Duitschland de voortzet ting der onderhandelingen met de gealllieer- den volstrekt niet belet. Hij' vond' de nota aan Duitschland onlogisch, daar zij dit rijk iets verwijt, wat ook andere mogendheden hebben gedaan, n.l. haar moeilijkheden met Rusland geregeld. Lloyd George heeft eene poging gedaan om de sympafhie der Franechem te winneni bij zijne taak te Genua, zegt de speciale bericht gever van de „Evcning Standard". Hij heeft inachtiging gegeven uit zijn naam de volgen- de verklaring te doen aan de Fransche pers: De Britsche delegatie veriangt In harmonle met Frankrijk te werken. Engeland1 heeft in- derdaad vele punten opgegeven, waarop het vroeger stond, om met Frankrijk samen te werken. Wij houden ons strikt aan alle ver- bintenissen, met Frankrijk te Cannes en te Boulogne aangegaan, en wij verwachten, dat Frankrijk hetzelfde zal doen, door niet alieen de letter, maar ook den geesit in acht te ne men Voor de concession, die wij gedaan heb ben aan de Fransche openbare meening en de ^■rsnsche verlangens, hebben wij veel critiek moeten doorstaan in onze eigen pers, terwijl ook in de Italiaansche pers veel critiek is ge uit. Maar Britannie en' Frankrijk werkeni sa men en zullen dit blijven doen. Dit is de voor- n'aamste drijfveer der Britsche politiekj die haar voortdurend heeft bezield en traditioneel is geworden. BritanniO is beslist gekant tegen alle overwieht «in Europa. Het veriangt vrede in Europa en houdt dit voor een groot ge- meenschappelijk belan^. Het is waar,_ dat En geland door zijne positie als eiland is afge- scheiden, maar dit geeft het de bijzondere mogeliikheicf, om onpartijdig te zijn en hier- naar streeft onze politick m het bolang van Hen vrede. HETMl AN SEMENOF. Senator Borah, voorzitter van de commissie uit den. Amerilkaanschen Semaat, die de aan- kladit tegen den gewezen Russischen- hetenan Semenof onderzodot, heeft nu bij de Ameri kaansche justitie een aamkiacht tegen hem ingediend wegens moord op Amerikaansche soldaten in SiberiO. Het begint er dus hoe langer hoe leelijker uit te zien voor Semenof, die eerst allleen maar van diefstal beschul- digd werd, maar die nu ook wegens moord zal terechtstaan, wegens moord op Ameri kaansche burgers nog wel. Bovendien heeft senator Borah den eenigen erkendien ddplomiatieSen vertegenwoordiger to de Vereenigde Staten, Boris Bakhmetof doen dagvaardien, omdat hij zekerheid wil hebben war er waar is van de berichten, dlat deze er verantwoorddijk voor is dat hij Semenof naar Amerika heeft 1-aten komen. Intusschen is er nu ook van andere zijde tegen den hetman een aanMiacht taged'iendl, n.l. door zijn vrouw Zenalde Semenof, die ?jo5[0zj3a ftz ipnoq jfnvoA opfox a) sumo dat ze de wettige vrouw van Semenof is en niet van hem is geschdden en dat de vrouw, die hem thans vergezelt, en die op zijn pas- poort voor zijne echtgenoote doorgaat, een zekere Helena Tersitski is. met wie hij an- derhalf jaar geleden van naar is weggeloo- pen. vIk ben in Januari 1914 te Tsjita met den hetman getrouwd alldus verklaarde mevr. Semenof en ik heb een zoontje van zeven jaar. Sedert October woon ik te Tokio. Ik ben niet geschdden en ben Semenoffs eenige wet tige vrouw en daarom is dit tweede huwelijk van helm bigamie. Aangezien er echter in Rus land wetteloosheid heerscht, kan ik mijzelf slechts beschermen door een beroep te doen op het Amerikaansche vdlk." In de Ludlow gevangenis te New York wacht Semenof thans af, wat er met hem gebeuren zal. Met drie beschuldigingen wegens diefstal. wegens moord1 en wegens bi- gaimde kan hij t voorioopig doen. DE IERSCHE KWESTIE. Bij! onlusten) te Belfast zijn Dinsdag drie personten gedood' en 16 gewond. Feitdijk is een igeheele straat afgebrand. Veertig katho- Ideke gezinnen' zijn dakloos. Het district ataat onder militair bestuur. Achttien pliun- deraars zijin gearresteerd. Em fcrein met vrijwal'ligers voor het leger van den lerschen Vrijstaat, die zich uit het district Kllarney naar Dublin begaven om daar te worden afgericht, werd gisteren te Mallow door gewapend'e republikeinen1 aan- gehoudm. Alio vrijwilligers werden gevan- gengenomeini, met uiitzondering van die wist te ontsnappen en heden te Dublin aan- kwam. DE POLITIEKE MOORD TE BERLIJiN. !De dubbcle politieke moord te 'Berlijn' is nog steeds onopgehelderd De meeste Anneniers, die zijn gearres teerd, moesteni weer in vrijheid worden ge- steld. Onder hen1 bevonden zich, behalve ar- beidens, ook etudenten en personen van ze ker aanzien. Behalve de vermoorden hebben ook ande re Tirrken te Berlijn Aimeensche dreigbrie- ven1 ontvangen, o.a. de voormalige politie- chef van iKbnstantinopel en de gouvenieur- generaal van Beyrouth. De autoriteiten1 moeten reeds sedert eenl- tijd de uitzettinig hebben overwogen van ie Armeniers, die een gevaar voor de vei ligheid oplleveren. HIET ERFRECHT IN RUSLAND. Naar de Information" meldt, heeft het Russische Commissariaat van Justitie aan de regeering te Moskou voorgestell het erfrecht to' Rusland1 gedeeltelijk te herstellen. Het ontwerp laat het erfrecht voor de echtgenoo- tijd had afgewacht, sohiap gegeven zijn, dat hiji als een rei gegischt. Churston, die opvliegend van aard was, had hem „de deur gewezen." Crosby had reeds met die mogelijkheid re- kening gehouden en zijn plannen beraamd. Binnen een week was net fundament gelegd voor een groote fabrietk en nu was bij bczig een motor te vervaarddgen, die zich met de „Churston" kon meten. iDic was inderdaad zoo goed, dat hij reeds vele opdrachten had ontvangen, welke anderis de oudere firma ten deel zouden zijn gevallen. „Ik zou wel eens willen weten hoeveel ka- pitaal de man echter zich heeft en den naam van zijn geldschieter", zei Churston on- geduldig. Wie het ook is, hij heeft er een groote somi gelds ingestokeni en zal er nog meer moeten instcken. Geen van ons beiden zal winst maken, zoo i'ang die krankzinnige coincurreniiie blijft bestaan." Lmdridge ging ziten en haalde een papier uit zijn zak. „Ik ben bezig pnoeven te nemen met zoon nieuwen motor*, merkte hij bedaard op. „Ik wist niiet, dat jij er em op de proef- banfc had. Wat is het resuiltaat? Tech(nische djfers werden door den be drijifsleider voorgelezm, waarnaar Churston met de igrootste aandacht luistende en ten laatste liet hij een gebrom van voldoening hoorem. ,jDat klinkt heel goed," mompelde hjj. ,,'t Is ook goed, Sir. Tien percent meer kracht igetevend door een motor van hetzelf de gewicht als we ze tot diisver hebben' ge maakt." „Wij hebben die verbeterimg aan' jou te d'anken, Lendridge. A propos, we moeten spoedig samen esns ptratso. Orosiby zetto mij het mes op de keel en eiachte mijn oompagnon te worden. Jii hebt je er slechts toe bepaald je flunk van je taak te kwijten en nu zul je op vertrekken. De meerderjiarige kindereni en vervijderde bloedverwanten zullen slechts het recht van het genot eener lijfrente bezit- ten) en dan nog alieen in geval, dat zij niet meer in staat zijn te werken. De erfgenamen dezer categorie zullen de torichting der werkplaatsen en fabrieken er- ondervinden dat dit je voordeel zal opbnen- gen." „Dank u, sir", antwoordde Lendridge be daard1. De uitdruklng van zijn gezicht verander- de niet en hiji gaf geen blijik van zelfvoldaan- hedd. Hij1 maakte dan ook den indruk iemanc te zijn, die zichzelf altijd in de macht had. ■Zijn grijze oogeo waren zeer rustig, terwif zijn mond ferm was ofschoon in geenen deeh liard. Voordat hij; met het vervaardigen van vliegtuigeni was begonuen, had hij reeds eenigen naam als vliegenier gemaakt en de d'arabij opged'ane ervaring was hem zeer te stade igekomen. Hiji had weinig vrienden, was zeer gesloten en zijn manier van doenl hield anderen eenigszins op een afstand. En toch miochten ziji, die hem 'goed kenden, hem gaarne lij- dien en' vertrouwden hem. lis er nog iets meer, sir? Zoo niet, dah wil ik naar de proefneming gaan zien. De motor heeft reeds meer dan dertig uren ge- wenkt." „Voor't oogenblik is er niets meer. Ik ben van plan vroeg te vertrekken en wil nog voor ik wegga er naar kij'ken. Mijn dochter komt vanavond weer tbuis. En zij blijft voor goed." „Is zij klaar aan de Univensiteit?" ,,Jia, Gode zij dank." Lendridge liep het buitenkam/toor door, maar toen hij de deur had1 bereikt, trad een man van zijn eigen leeftijd binnen. ,rDe „oude heer" thuis!" vroeg de nieuw aangekomene als terlloops. ,;Hij' is binnen," antwoordde Lendridge en' wendde zich daarop tot een kerk. „Vraag mr. Churston of hii1 mr. Crosby wil ontvan- gm", aei hiji kortof. „lk hoor, dait je een nieuwen motor op de proefbank hebt Hoe loopt die?" vroeg Crosby met kalme onbeschaamdheid. 't w as een kleine, tengere man, met door- dringende zwarte oogon en zwierig in zijn bewegingen. „Mr. Churston zal je elke inlichting ge ven. die hem goedkunkt. Ten minate als hij er in toestemit ie te ontvangen", voegde 'Mlaric er diroog bij. Tot zijin verbazing vroeg de klerk toen hij terugkwami of mr. Crosby maar in het pri vate kantoor wilde komen. Lendridge was verwonderd, maar schouderophalend - begaf hij zich naar zijn werk. Peitelijk was Churston's eerste impuls het bezoek te weigeren, doch het was zijin gewoon- te niet naar de ingeving van het oogenblik te handelen. Er kon geen nadeel uit een onder houd voortkomien en misschien was het wel goed! eens te hooren wat de man te zeggen had. Crosby trad met gemaakte gewichugheid binnen en liet zich, zonder een uitnoodiging daarvoor af te wachiten, in een1 leuningstoel vallen. ,yHeeft U er op tegen, dat ik rook," vroeg hij, toen hij een rookwolk uitblies. „Je weet wel, dat ik er niet van houd. Er is hier geen aschbakje maar de haard' kan ook wel dienst doen dank je", voegde mr. Churston er bij, toen de sigaar weggeworpen was. ..'Nu Crosby wat ds er van je veriangen? Ik heb het druk." „Ik ook. Miaar ik zou denken dat bet voor ons beiden van nut kan zijn er een uur aan te wagen. Ik ben igekomen om over het con tract van dian Featherstone te praten. Het is er eem van belang. Kan het niet genoeg op- leveren voor ons beiden?" Mijn fabriek kan aileen wel aan het gie- heele contract voldotn", anrwoardde Chur- •pyoerlng van BUjspel in 3 bedrjjven. Toegang UITSLUITEND voor kunst- lievende leden. ven lalsmede de rechten, vervat in pachtcon- tracten, elke tusschen particulderea en den staat gesloten zijin. Personen, die deel uitmaken van finand- eele en industrieele maatschappijen zullen het recht hebebn in ed statuten de erigenaman aan te wijzen, aan wie, na hun overlijden, hun aandeelen zullen moeten worden overgedra- gen. In het algemeen echter blijft het erf recht afgeschaft. iDe fewest ia" becritiseert dit wetsont- werp en vindt dat het niet ver genoeg gaat. Het blad is van meening dat geen rebelling is gehouden met Rusiands mieuwe economd- sche politiek. WEER EEN POLITIEKE MOORD. Dr. Sticzinski, raadlid, hoofd der Poolsche partij te Gleiwitz en technisch adviseur der geallieerde autoriteiten, werd Dinsdagmidr dag op zijn bureau met revolverschoten ver- moord door een onbekendte, ide beweerd had hem te willen conculteeren. De misdaad heeft in de geheel streek van Gleiwitz groote be- roering gewekt. De regeeringscominissie heeft onmiddellijk den staat van beleg afgekondigd in de drie aaneengrenzende districten Glei witz, Tost en Zabrze. [>e vermoorde ontving in den laatsten tijd talrijke dreigbrieven van een geheime Duit sche organisatie. In gezaghebbende kringen is men van mee ning, dat de dadcrs van dezen moord tot do- zelfde partij behooren', welke te Gleiwitz ook het Poolscne gemeenteraadelid Sliwka heeft den vermoorden. AMERDKAANSOH TOERF9ME. Franikrijk begint nu vol te stnoomen met Amerikaansche toeristem die zich toch blijk- baai' niet zoo laten afsenrikken als eerst ge- vreesd werd1* door luxe-belasting die 'n ver- blijf in Frankrijk duurder maakt dan to na- burige Europeesche landen met lage valuta. Er worden er dit zomer seizoen 300.000 in Europa verwacht. Gemiddeid komen er 50 groote itransatlantische stoomschepen per maand naar Europa, die elk wel 1000 toe- risten ontschepen. Gedurende de lente is dat gemiddelde misschien zoo hoog, maar in de zomermaamden zal het stellig hooger zijn. Mien berekent, dat deze 300.000 Amerikanen, die wel niet alien in Frankriik zullem blijven, maar er toch in dk geval aoorheen trekken, hun meeste dames haar mode-inkoopen gaan ston beslist. „Ik vrecsde wel. dat u op die manier zou spreken, Is het eigenlijk niet jammer? Ala u slechfa redelijk wildiet wezen, zouden we een niooie winst miakcn in plaats van met vcr- lie* te werken-. Alt we langen tijd zoo door- bdden fa gaan, moot een van ons faililict gaan en ik zal dat niet zijn." „Dat zullen we well ziem. Luister naar mij, Crosby. A1 wat ge er van afweet, hebt ge aan mij' te d'anken. Jou motor is fdtelijk ons ontwerp." „Met zekere verbeterimgen dat zal u moeten toestemmen." „Ik heb je altijd groot- moedig behandeld. Je had een groot salads." ,jDat weet ik wel, maar ilk kon niet onder een ander werken. Ik heb altijd verlangd mijn eigen baas te zijin. Ik kwam bij u en deed1 u rond-weg een aanbod, waarop u wei- gende in te gaan. Die weigering heeft u reeds iets gekost en zal u nog meer kosten, ten zij u het met mij, eens wordt." „Waarom kom je vandaag bij mu, als net niet is omdat je kapitaail opraakt? Ik kan1 den strijd nog wel langen tijd volhoudem." „Ik ben hier gekomen omdat uw dochter vandaag thuis komt. Van het eerste oogen blik af, dat ik haar zag, ben ik verliefd op haar geweest. En daarom wenschte ik een oompagnonschap. Ik wist, dat ti haar nooit zou laten trouwen met em van uw employe's. En daf is ook' de redem waarom ik uw tegen- stander ben geworden. Me dunkt, ik heb be- wezen een mam te zijin. We staan meer of minder op gelijken voet. Ik vraag niet tot een sdiikking te komen omdat ik bang voor u ben. Mijn geldschieter stelt een oobegrensd vertrouwen in mij1 en wil mij aan geld hdpen zoo Hang Mr dat noodig heb: „Jou onbesdhiaamdnei Churaton boos. id is kolossaal", zei (Wordt vervotgd.) ALKMAAKSCHE CQURANT

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5