Alle maagpijneo Wekeiykscb overzicbt Ons Raadselhoekje. die vercorzaakt worden door, of vergezeld gaan van zuur, of gisting van voedsel, kun- nen, bijna zondier uitzondering, binnen 'vijf minuten tot bedaren worden gebracht, door het gebruik van Gebismureerd Magnesium. Indien gij na het gebruik van voedsel lijdt IdTgere van de ptaafselijke afdeeling van d«n Nederl. R. K. Volksbond. VERORDENlNGElN OP DE HIEFFING EIN INVORDERSNO VAN EEN QE- MEBNTELIJKE BELASTINQ HET P le ijn veroorzaakt, U onbehaaglijk doei gevoe- en en U des nachts waficker boudt, koopt dan eeni flacon Gebismureerd Magnesium bdj Uw apotheker en gebruikt een half theelepeltje in eene kleine hoeveelheid heet wateT, onmiadel- lij-k na het gebruik van voedsel, of wanneer fij ook pijn miocht opmerken en gii zult U innen vijf miinuten geheel hersteld gevoelen. Dit is de red-en ervan waarom elke flacon eene garantie bevat te zullen' bevredigen of anders het geld terug! dit is de reden waarom zoo vele personen heden ten dage Gebismureerd Magnesium gebruiken voor indigestie. Schaft U nog heden een flacon aan en dan zult gij U in staat igevoelen Uwe maaltdjden met genot te nuttigen, zonder U te bekomimexen over de pijn die er op vo-lgen zal. Gebismureerd Magnesium Depflt, Nas- saukade 314, Amsterdam, verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten.: o.a. bij NIEROP SLOTHOUBER, Alkmaar. crediet op 455559.62,5 3o. de verities- en wmstrekening goed1 te keu-ren in baten en fasten' op 278034.19, met een wirst van 17649,89; 4o. deze winst (te bcstemmen voor extra- afschrijving op kabelnet, traosforxnatoren en huiaaanaluitingen. BEGROOT1NG VAN HET GEMEENTE- LIJK ELECTRIGH B-EDRIJF 1922. De commissie voor de belastingzaken stelt voor de besluiten de ibcgrooting goed te keu- renun baten en fasten op 398.050. D1ENST DER WERKLOOSHEIDSVER- ZEKERING EN AR-BElDSBEMllDDE- LING. Doelenstraat. Afdeeliing Arbeiddbeurs. Tel. 646 2 X bellen. Geopend op alle werkdagen van des voorm. 9 tot des nam. 1214 uur; bovenidien des Maandajgsavonds van 78 uur. Aangeboden: 1 ba'kker, 1 banketbakker, 1 bankwerker, 1 bookbinder-ldjstenm aker, 1 aankomend boekdrukker, 1 boerenarbeider, 1 drukkerij-'binder, 1 druJkker-zetter, 1 electri- rien, 1 emlbaLleur, 1 grondwerker, 1 vr. en 2 m. kantoorbedienden, 1 kantoorlooper, 2 kie- tel makers, 2 machiinisten-stoker, 2 magaziju- bedienden, 3 meubelmakers, 1 aankomend metselaar, 1 schnLdier, 3 schippers, 6 schoen- makers, 1 slijper, 2 smeden, 1 steenbikker. 1 sigarenikistenplakker, 1 sigarensorteerder, 22 sigarenmakers, 1 tabaksbewerker, 1 timmer- man, 1 waker, 1 ijzergieter en 29 losse ar- beiders. Geplaatst: 1 grondwerker, 1 loopjongen, 1 meubeknaker, 1 opperman, 1- schoenmaker, 1 sigarenmaker en 6 losse arbeiders. Gevraagd: 1 boerendienstbode, 4 kleerma- kers, 1 leerling-sigarenimaker, I rijtuigscM- der en 2 timmerlieden. Aikmaar, 22 April. 1922. DE DIRECTEUR. VOLKSHUISVESTING. BENOEMING GEDELEUEERDN IN HET BEblUUR DEK U.K. WONINGBOUWVEkEENI- G1NG „GOED WONEN" EN DER BOUWVEKEENIG1NG „ROCHDALE" Overeenkomstig een door den Raad vroe- ger genomen besiuit, moet in het bestuur van alle Delangrijke instellingen of vereenigin- gen, welke grootendeels op overheidssteuu zijn aangewezen, een door den Raad aan te wijzen gedelegeerde zitting hebben. Voors- hands komen daar voor in aanmerking de Bouwvereenigingen „Alkmaar", „Goed Wo- nen" en „Rochdale". Waar in de eerste ver- eeniging het raadsiid, de heer Van den Bosch reeds ais zoodanig zitting neemt, behoelt slechts aanwijzing voor de twee laatsten te gescliieden. In verband hiermede stellen B. en W. voor als gedelegeerde in het bestuur der R. K. Wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" en der Bouwvereeniging „Rochdale" alhier, aan welke vereenigingen voorschotten zijn of zul len worden verleend ingevolge de Woning- wet, aan te wijzen den gemeente-controleur, den heer R. J. Schierbeek en als plaatsver- vangend gedelegeerde den ambtenaar die den controleur tijdens diens afwezigheid ver- vangt. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBE1DSBEM1DDEL1NG. 1NSTEELEN COMM1SS1E VAN ADV1ES. Ter voldoening aan het bepaalde bij arti- kel 8 alinea 6 der Verordening voor den ge- meentelijken dienst der werkloosheidsverzeke- ring en Arbeidsbemiddeling (Gem. blad nr. 768 j. 779) bieden wij den Raad, onder over- legging der aahbevelingen, bij dezen een voordracht aan, tot aanwijzing van de per sonen, die als vertegenwoordigers reap. der plaatselijke afdeelingen van Centrale pa- troonsvereenigingcn (werkgevers) en der plaatselijke afdeelingen van Centrale Vak- bonden (werknemers) deel zullen uitmaken van de in te stellen Commissie van Advies, welke Commissie, onder voorzitterschap van den Wethouder van Sociale Aangelegenhe- den, Burgemeester en Wethouders moet bij- staan in het beheer van gemelden dienst. B. en W. stellen den Raad voor, om uit dc volgende voordracht een keuze te doen, met dien verstande, dat van iedere organisatie een vertegenwoordiger in de Commissie zit ting neemt. 1. G. W. de Munk. 2. P. J. van Kessel, vertegenwoordigers van de R. K. Midden- idsvereeniging stanasvereeniging „de Hanze". 1. H. de Raat. 2. A. Burger, vertegenwoor digers van de Alkm. vereen. voor den Han- deldrijvenden en Industrieelen Middenstand. 1. C. Best, 2. J. G. Messelaar, vertegenwoor digers van de Vereeniging „Bond van Alk^ maarsche werkgevers". 1. J. Koppen, 2. J. Bakker, vertegenwoor digers van de plaatselijke afaeeling van den Ned. Aannemersbond. 1. J. Mensink, 2. L. Smiers, vertegenwoor digers van het Plaatselijk Arbeidssecretari- aat. 1. J. B. Spaaij, 2. J. J. Schermer, vertegen woordigers van den Alkm. Bestuurdersbond. .1 Jacob Bruin, 2. Harmen van Raalte, vertegenwoordigers v. d. Chr. Besturenbond. 1. P. Blokker, P. Oudejana, vertegenwoor- NIAAR HET 1'NKIOMEN. B. en W. schrijvein' in bijlage Kb. 68: Bdj de wet 30 December 1920, S. 923, dfe ar.ikekm van de Gemeentewet, welke op de bdastingen betrekking hebben, belamgrijlc gewijzigd. In verband hiermede werd voorge- schreven dat de bestaande verordeningen o61 1 Mei 19.22 in overeensiemming zou- deni worden- gebracht met de nieuwe bepalin- gen. Ter voUdoenimg aan dit voorschrift heb ben wij de eer Uwe vergadering hiierbij nieuwe verordeningen op de hefting en- de invordering eemer gemee-ntelijike belasii-ng op het inkiomen aan te bieden, bestemd om op 1 Mei a.s. in de plaais te treden van de oude verordeningen, welke alsdan ingevolge de bepalingen der wet van reohtswege vervallen. De laansluiiing van het oude belastingjaar, dat in deze gemeente s.amenviel met het kalen- derjaar, met het nieuwe belastingjaar, dat op 1 Mlei aanvangit, bracht Uwe vergadering reeds tot stand door haar besiuit van 21 April 1921 (Gem. blad' 772). De nieuwe regeling open-t de mogelij-kheid voor de gemeente om te overwegen of zij er de voorkeur aan geeft een eigen belasting naar het inkomen- te blijven- houden, dan wel opcenten te hef.'-en op de Rijksin-komstenbe- lasting, terwijl- ook een comb-inatie van beide mogelijk is. Ind'ien de gemeente aan opcen ten op de Rij'ksbelasrting de voorkeur geeft zou d'aarmede, in verband met het voor schrift dat hot aan-tal opcenten voor alle aan- jjlagen gelij-k moet zijn, ook de progressie zooals deze in- de Riikswet geregeld is. wor den; overgenomenDaar evenwel deze op centen tot geen hooger maximum mogen worden geheven dan 100, hetgeen \oor Alk maar een opbrengst van niet meer dan om- streeks 300.000 zou beteekenen, blijft er Kaciisch slechts een weg over, n.l.'een eigen lasting te blijven heffen, immers ook een combinatie van beide moet afstuiten op het feit, dat het genoemde bedrag zoover bene- den het toenoodi-gde blijft, dat een ite groot bedrag aan eigen belasting moet worden geheven, wat een bezwaar is in verband met het voorschrift dat ini geval- eener dergelijke combinatie de eigen belasting niet progres- sief m-ag zijn. Wij bieden U hierbij derhalve verordenin gen- aan voor een eigen gemeerutelijke belas ting naar het inkomen. het tarlef is daarbij zoodanig gekozen, dat van de gelegenheid om daarin progressie te brengen tot de ui terete grene, die de wet thans toelaait, gebruik is gemaakt. Volgene de wet toch mag van geen toenemin-g een hooger percentage worden ge heven den 2,5 maal bet percentage dat ge heven wor-dt van- een; belasubaar inkomen gelijk aan 2 maal het kleinste bedrag dat" voor noodizakelijdc levensonderhoud wordt afgetrokken, Dit laatste percentage bedraagt volgens het ontworpen tarief 97.75 bij een belastbaar iinlkomen' van 2 maal 650.--) 7:5192. Derhalve mag van geen- foeneming een- hooger percentage Worden geheven dan 2,5 maal 7.5192 is 18.798. Dit percentage mu wordt inderdaad vrij-wel bereikt. Afgescheiden echter van- dit verder dbor- voeren d'er progressie, wat dus een zwaarde- re belasting voor de hoogste inkomens be- treft, is het ons streven geweest in de pro- gressieverhoudingen tat -aan de toenemiug, waarvan- het h'oogste percentage wordt ge heven geen groote verandcringen te bren gen-, gelijk Uwe vergadering zal blijken uit den vergclijkenden staat, dien wij hieraan toe voegen. De 1-aagste i-nk-omens werd-en eenigs- zins ontlast, de hoogere in-komens iets meer belast; het punt waar de sterkste progressie bereikt wordt ligt in verband hiermede iets -lager. Over de inrich-ting van1 dezen staat deelen wij nog het volgende mede. Reeds in de Me- morie van Aiatwoord op de Bgrooting dienst 1922 deelden Burgemeester en Wethouders -mede, dat de nieuwe belastingvoorstellen o.a. een meer vereen-voudigde meihode van bere- kenimg zou-den- bevatten-. Het cij-fer van- aan- Siag, waarin de progressie verwerkt was en het daarop toe te passen jaarlijks door d-en Raad te bepalen heffingspercentage komen thans te vervallen, en in de plaats daarvan is gesteld een progressieschaal, die tegelij- kertijd' dadelijk het bedrag aanwijst dat aan belasting verschuldigd is, op welk bedrag dan- alleen- jaarlijks can door den Raad le bepa'len vermenigvuldigingsfactor wordt toe- gepast. Ten eintfe nu de nieuwe heffdng dui- dei-iik legenover de oude te ku-nnen stellen hebben wij! de progressie volgens de oude verordfening op de nieuwe manier, dat is dus dadelijk in guldens, uitgedrukt; d-aarfoe ?»asten wij op de cijfers van aanslag een hef- ingspercentage toe van G"/«. Daarnaast is nu de nieuwe pr-og-ressoe, gelijk wij U die voorstellen, gepaatst, uit den. aard ner zaak eveneens op de nieuwe manier uitgedrukt daar deze immers voortaan zal worden ge- vol-gd zoodiat vergellijiking der beide pro- gressieschalen mogelijk is. Wordt vervolgd. KAASGONTR6LESTATION „N00RD-H0LLAND". Gistermid-dag werd in cafe „Centrar de a-lgemeene vergadering gehouden van -het Kaascontrolestation „Noord-Holland te Alk- DTOEZONDIN MEDETEEL DTGEX. aan de leden afgel-everd, 8.280 contr61e-be- zoeken werden afgelegd, waarbijj 6.341 melk- en 13061 kaasmonsters werden genomen; 237 boeten werden opgelegd tot een bedrag van 296-2.-50. Vastgesteld werd volgens een bepaald schema de aamiddelde bij-dragen der -leden per 100 K.G. kaas. Volgens de begrooting moet in 1922 door de leden worden opge- bracht een bedrag vaa 56.-000. De totale kaasprod-uctie in 1921 waarover contributie kan worden1 geheven bedraagt 13.957.388 K.G. Goedgekeurd werd een reglementsher- ziening, waarbij o. a. vervalf het vermelden van het vetgehalte der kaasmelk, dus ook het bewaren der gemaakte monsters. Voor degenen der ledeni echter, die het melkonderzoek gaarne voortgezet willen zien, zal hiervoor gelegeniheid bestaan. Het melk onderzoek wordt dus nu facultatief inplaats van verpdiohtend. U-itvoerig werki gedebat- teerd over de al of niet wtmschelijkheid van een rijksmerk voor kaas met minder dan 20 pet. vet in de drooge stof beschikbaar te stel len. De wenschelijkheid daarvan was van Friesche zijde betoogd en wel voor kaas in an-deren dan Goudschen of Edamimer vorm. De vergadering was evenwel van meening, dat ter bescherming van het Noord-Hollana- sche product hiertoe n-iet moest worden over- gegaan. Na rondvraag volgde sluiti-ng. BOTER-CONTRdLESTATlON NOORD- HOLLAND" ALKMAAR. Gister vergaderde in cafe Central" het Botercontrolestation „Noord-Holland", onder leiding van den heer H. K. Koster te Wierin- gerwaard. Medegedeeld werd dat tot vice- voorzitter was benoemd de heer A. Comman- deur te Spanbroek, dat op het oogenblik het ledental 63 bedraagt, waarvan 45 zuivelfa- brieken, 9 melk-inrichtingen en 9 handelaren. Van de N. C. Z. te Amsterdam was bericht ingekomen, dat zij. voorloopig van- de aanvra- ge voor het lidmaatsChap afziet, terwijl de C. Z. E. V. te Allkmaar nog geen definitief beslu-iit nam. Tot heden- werden 9 boeten opge legd, n.l. 6 voor een te hoog vodhtgehalte in de boter, 1 voor achterstand in de 'boek-hou- ding, 1 voor in ontvangstnemin-g van buiten- landsche boter en 1 voor het verhandelen van boter zonder rijksmeik. Tot bestuursi-eden werden- gekozen de hee- ren H. Davelaar te Stompetoren en K. Booij te Krom-menie. Aan het jaarverslak ontleenen wij dat het aantal K.G. gecontroleerde boter bedroeg 3.270.876. De boterproduct-ie was 600.000 K.G. hoo ger dan in 1920. Het aantal uitgereikte rij'ks- merken bedroeg 2.583.000 situks. In totaal werden 1953 Control-e-bezoeken afgelegd. Het aantal genomen monsters bedroeg 1841. Hiervan werden op vetgehalte onderzocht 1775 monsters en- op r-efractie-getallen 1786. Op R. M. W.-getalen 1782-monsters. Het voorstel van het beistuur om de ge- middelde bijdrage per 100 K.G. boter voor de verschillende klassen volgens -een- bepaald schema vast te stellen, werd aangenomen. D-eze 'bij'dragen zijn aan-meikelijk gunstigeT dan het vorig jaar als gevolg van de volgen de feitenhoogere productie, verl aging van de abonnemen-tenkosten K. C. N. H. en het bali-g saldo op de exploitatie-rek-ening van 1921. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering met de beste wenschen- voor de vet.- eeniging. zal zijn leven moeten slij-ten op zijn stoel! Voor ons, jongens, die gezond zijn van lijf en leden, een vreeselijke gedachte! Nu Icost een je, waarmee de onj_ gemakkelijk bewegen kan mooi wagentje, waarmee de ongelukkige ion- g-en zich heel gemakkelijk bewegen kan, 250, zegge tweehonderd en vijftig gulden! Voor de ouders, die reeds jaren voor hun ongeluk- kig kind zich de grootste geldelijke opoffe- ringen getroost hebben, is zulk een bedrag eenvoudlg niet te betalen. En toch moet de wagen er ziinDaarvoor zullen de jongens van de R. K. Muziekkapel zorgen. Als wij verlof kunnen krijgen, somen wij Msandag- avond op straat spelen. Kameraden van goe den wil zullen de bijdragen inzamelen en als dan om acht uur de wagen nog niet kan afbe- taald worden, komen we in den loop van de week maar weer in een ander stadsgcdeelte. Als de Duitschers komen speeln, haali elk- een zijn beurs voor den dag en geeft graag het zijne! Maar, zegt het publiat, die spelen heel wat mooier dan jullie. Toegpgeren! Maar ons doel is U zeker vsel sympathieker en daarom verwachten we een flinken oogit! Moge er z-e-gen rusten op onze netten als we Maandag op de vangst gaan. Eenige leden der R.-KMuziekkapel. Ik juich het plan van mij-n jongens hartelijk toe en hoop, dat weldadig Alkmaar dat insge- lijks zal doen. Ik zeg het hun na: De wagen m6et er komen De Dlrecteur van rrS(. Louis." Xunst en Wetensckeppen Marktberieliten. maar. In zij-n openingswoord wees de voorzitter, de heer G. Nobel van Lutje-winkel, op de ern- stige tijd-en, die de landbouw beleeft en nog zal moeten doortnaken. H-ij sprak- de hoop en het vertrouweni uit, dat de leden door goede 1-ijk zullen trachten den moeilijk'heden samenwerking en void en ij ver gemeenschappe- het hoofd -te bieden. iMedegededd werd: dat op het oogenblik het ledental 487 bedraagt, n.l. 48 kaas- en )oterfabrieken, 51- kaasfabrieken- en 388 zelf- ca-zenlde boerent. -Bij een bespreking over het verstrekken van vol-vette melk aan zelfkazende boeren tusschen de verschilende stations, is gebleken dat hiertegen geen. bezwaren bestaan. De di- rectie van den landbouw za-1 een reigeling ont- vangen. Tot bestuurslid werd herkozeni de heer J. <oopman Jr. te Beemster. Uit het jaarverslag deel-en we mede dat doo"r de leaen in 1921- in totaal bereid werd een hoeveelheid van 13.747.838 K.G. kaas, voorzien van het rijkstoerk. Zoo goed als uit- sluitend 40 -f- kaas werd gemaakt. In 1921 werden totaal 6.512.100 stuks kaasmerken A L K MAA R 9CH E E XPORT-VEIL I'NG ALKMAAR, 21 April. In de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aardap- pelen- 6-/ 12.40 p. 100 K.G.; Kropsla 1 6.80f 9.40 per 100 stuks; Rabarber 3.6011.80 per 100 bos; Raapstelen 5.10f 6.20 per 100 bos; Radijs 4.90— ir 100 bos; Selderie f 9.80—/ 12.30 per lOU bos; Spinazie 30.2039.80 per 100 KG.; Uien 15.79-/ 2,2.10 per 100 K G.; Witlof 0.32—/ 0.51 per K.G. Aan- voer 7000 K.G. spinazie; 1400 K G. witlof. ALKMAAR, 21 April 1922. Op de heden gehouden kaasmar-kt waxen- aangevoerd 116 stapels wegende 113623 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met rijlksmexk 35, zonder rijksm. /28; commissiekaas met rij-ksmerk 32. Boerenkaas: met rijksmerk 32, zonder rijksmerk 30, commisiekaas met rijksm. 31. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE, 21 April. Blauwe aardappelen 14.90—/ 15.20; Bravo's 9.9011.70; Grove uien 10 19.50; Drielingen 6.30; Steik 4.60 6.10; Roode kool 22—/ 28.70; Uitschot 9.70—/ 11.10; Gele kool 13—/ 20.90; Uitschot 2.10—-/ 4.60; Deensche witte 9.10—/ 1-12e soort 8.30—/ 8.70; Uit schot 0.704 per 100 K.G. Aanvoer 20 April: 3968 K.G. aardappelen, 3695 K.G. roode kool, 4910 KG. gete kool, 44115 K.G. D. witte kool, 425 K.G. uien, 75-0 K.O. peen. WARlMENHUIZE-N, 21 April 1922. Witte kool 27260 K.G. 9.30—/ 10.50; Aardappelen 345 K.O. 15.49—-/ 15.60; uitschot witte kool 0.805.10. Ingezonden stnkken. (Buiten vtrantwoordtlijkheid van. de Red telle. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de Redactie er mede inslemt.) Geachte Redactie, Mak ig U beleefd verzoeken het volgende" als ingezonden te willen opnemen, waarvoor reeds bij voorbaat onzen hartelijken dank? Weldenkende Stadgenooten Een kemaraadje van 13 jaar moet voor- goed het gebruik van zijn beenen missen. Zonder wagentje ziet hij geea straat en KAMERMUZIEK. Indien men niet sedert langea tijd wist, dat de hceren Evert Cornells, Herman Leijdesdoif en Thomas Canivez ook op het gebied van tn- sembie-muzick kunstenaars waren, zoo zou ,men het gisteravond, toen zij, op uimoodiging van het bestuur onzer Kamemiuziekvereeni- ging als trio-spelers optraden, gewaar ge- worden zijn. Hoe kort bestaat dit trio nog maar en hoe prachtig desondauks is hun sa- mcnspel! Heett men echter een pianist als de heer Cornells in z*n gezclschap, dan moet men wel warm en medegesleept worden en wan neer dan de andere partijen even gel-ukkig ver- tegenwoordigd zijn, kan het niet anders of men gieeft iets buitengewoons. Lang zal ons heugen de uitvoering van Mozart's trio, dat tot in de kleinste bizonderheden zoo volmaakt duideiijk werd gespeeld, ondanxs de fijnste schakeeringen, ondanks de vele versieringen. Van al die teere trillertjes, v66r- en dubbel- siagen miste men geen nootje. Buitengewoon mooi was ook het spel in Beethoven's opus 10 No. 2. Die mystisch klin- kende inieiding, het decrescendeeren aan het einde van het Allegretto met de troienfiguur in de klavierpartij, de rhytmische, als door virtuozen vertolkte finale! Een componist, wiens naam men niet zoo dikwijls op de pro- gramma's ontmoet, is de oude Fransche meester Couperin. Van hem gaf men een „concert Royal" en men had er de aanteeke- ning bijgevoegd, dat het tot een dier trio's be- hoorde, die des Zondagsavonds op dc kamer- concerten van Lodewijk XIV werden gespeeld, waarbij Couperin zelf de clavicimbelpartij vervulde. Beminnelijke, daarbij in de Alle- mande elegante muziek. De uitvoering dezer drie nummers is naar waarde geschat, want de kunstenaars ziju na elk nummer en aan't einde van Beetho ven's trio meer dan eenmaal teruggeioe- pen. Komen zij nog eens terug, met vreugde zullen wij- hen begroeten. Eenige dagen geleden schreven wij, dat het bestuur onzer Kamermuziekvereniging steeds zorgt voor belangwekkende uitvoeringen. Dit seizoen echter zijn zij buitcngewoon rijk ge weest en wij: denken daarbij nog niet ceus aan het concert van Erna Rubinstein, dat bui ten abonnement was waarvoor het altijd actieve bestuur een woord van dank en hulde niet mag worden onthouden. A. K. OP LOSS 1N8QEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. Voor grooleren. 1. Adrasboek. Boer, adres, bok, rob. v 2. Maart, Marat. 3. Birmingham. 4. Bard, nar; brand Voor klelneren. 1. Kat, wijk; Katwijk. Bok, dok, role, sok. De haan. N H a a r I e m d h 1 1 a n d OM OP TE LOSSEN. Voor grvoteren. Plants in 16 rakjw 3D 4 R 2 P 2 O 4 E IT z66, dat je van links naar rechts en van boven naar beneden te lezen krijgt: 1. iets dat gewoonlijk kleiner is dan een stad 2. een rivier in Duitschland. 3. een ander woord voor toespraak. 4. ieta, wait ik jullie alien toewensdi. Zoek uit ondersfaazule letters de namien vaa twee groote steden in Europa. teeo W ij a B e r e n Met b ben ik een vaiartuig, met h tuin- mansgereedschap en mot m een vreemde muni Mijn geheel wordt met 10 letters geschre- ven en noemt een tweeslachtig dier. De 5, 2, 6, 1 is een rivier, welkie gedeelte- lijk door ons land stroomt. Een 3, 6, 4, 10, 1 is schoeisel. Zonder 7, 2, 4, 3, 8 kan geen naaister of kleermaker werken. 4, 8, 2, 5 is een jongensnaam. Een 5, 9, 1 is een scherp voorwerpi. Voor klelneren. Met s als eindletter ben ik een -klein -plantje, met t een schadelijk insect, met f dien ik -tot verwarming, met I ben ik een onderaardsche graver en met p een Welke zangstem- wordt, als men een let ter verandert, een klein vruchtje? Mijn geheel noemt een nuttig man en wordt met 8 letters geschreven. 3, 6, 8, 4, 5 is een dorp in het Good. 4, 1, 1, 7 is een meisjesnaam. 3, 2, 8 is een ander woord voor prul. Ladderraadsel. X L sport iets wat paardea graag eten. X 2. sport een academiestad in ons land. X 3. sport een groot keizen- rijk in Azie. X 4- sport een klein ge- Idroogd zuidvruchtje. 5. sport een nuttig book urt de aardrijikskunde- X les. 6. sport een jongens- X naa-m. f 17. sport een boomsoort. 8. sport een verzameling vec. De woonden bestaan alien uit 5 letters en de middolste letters vonmen van bo ven naar beneden gelezen den naam van een Nederl an dsch eiland. v»n ter Amsterdamsche Benrze genoteerd^ fondsen, verstrekt door, Noordhollandsch Landbouwcrediet. 414 zijn ,30 pe 100 1 0 0 0 FONDSEN. 15 Apr. 17 Apr. 5 obi. N. W. S. 1000 '18 6 o/0 n idem 1000 '22 i'A idem 1000 '16 4HK., idem 1000 *17 4 idem 1000 '16 6 O.Ind. 1000 '19 5 idem 1000 '15 5 idem 1000 16 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Nad. Handel Maaty. Iniulinde Olie Philipa Glotilamp Comm. Studcbaker Comm. Steel Compania M. Arg. Cult My. VorstenL Handelsver. A'dam Javaache Cult. Dordtache Petr. gew, Ceconi. Holl. Olie Koninkiyke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lyn Java China Jap. Lyn Ned. Scheepv. Unit Deli Batavia Tab. Deli Maaty. Senembalt 7 obi. Holl. Spoor 7 obi. Staataapoor South. Pacific Union Pacific Prolonged# 18 Apr. 19 Apr. 20 Apr. 21 Apr. 881/, 100»/i, 867/, 81»/, 78 96i/, 92* 87 87 125 91* 133*/, 255 126* 103 57* 158* 373*/, 323* 4891/, 152* 516 409* 87* 215 157 1001/, 107* 317 272* 392 104* 96 149 4* 88* 1001/, 87* 81* 781*. 96* 92* 86* 86* 126* 91* 132 4* ,03* 156 374 323* 475 150 494 408 87* 215 160 100 109* 310 263* 382 1041*, 1047', 96* 4Va 89* 100* 87* 817', 79* 9o*. 92* 87 87 127 91* 133 4* 261 1267* 105* 55 160 384 328 485* 153* 500* 404* 89 216 160 109* 314* 266 386 104* 104* 97*, 148 4* 88*, 100 87* 817', 79", 96 V, 92* 86* 86* 125* 89* 131* 4* 263 1267', 105* 53 581/. 380 ^4V« 484 152* 497 4on* 87* 214 157 97 1091/, 312 260* 379* 1041*, 104*

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 10