DeLange&DeMoraaz zou scheppen, ctoordat het Episcopaat er la wordt gehaald. Spr. stelt het geval, diat, na de verkiezingen, er em zeer heterogene sa- menstelling van de Tweede Kamer is, waar- uit geen regeering goedschiks is te vormen; hij stelt voorts het geval, diait de leidera van partijen, o.w. mgr. Nolens door de Kmiugin (die geen partijen kent) worden onitboden en naar htm opinie gevraagd en diat mgr. No lens zou moeten antwooraenik weet wel een oplossing, maar ik moett eerst vragea aan de bisschoppen of het mag. Dait is een verhtou- ding, die niet geaccepteerd kan worden. Ook de bisschoppen, zelfs de Paius zouden weige- ren op deze wijfze in sitaatszaken in te grij>- pen. Hoezeer spr. ook staat op het standpoint dat met de S.D.A.P. niet moet worden sa- mengewerkt, dat samenwerking met de S.D. A.P. beteekent prindpieele vemietiging van die R.K. Staatspartij, kan spr. zich inaenken dat er tijden van revolutiegevaar, overstroo- mend communisme, dat het landsibelang moet gaan boven het partiibelang en dat samen werking met de S.'D.AjP., zij het in uiterste noodzaak, nuttig en noodig is. De voorzitter stelt voor de passage betref- fende de bisschoppen nit het voorstel-van Cra- nenbtirgh te schrappm en te lezen dnplaats van er zal „gezocbfer zal „gestreefd" wor den. De heer v. Cranenhurgh bleef bij zijin voor- stel. De wensch der bisschoppen is er toch eenmaal en een, formateur is toch wel tevoren op de hoogte van den stand van zaken. Hij kan dius tevoren advies in winnen. De voorzitter adit het oonoodig eventueeJe kabinetsformaiteurs aan den wensch dier bis schoppen te heriimeren. De heer Kecsen acht het vooratel v. Cranem burgh overbodig, omdat er ail de bisschop- pelijke wensch is. Die blijft bestaan en er wordt onder de R.K. naar geen samenwerking met de SiD.A.P. verlangd. Moest de R.K. kiesvereeniging zich uitspreken, dan zou het wellicht nuttig zijn zich uit te spreken tegen een samengaan met den Vrijheddsbond, Vrijz. Dem. en Nieuwe Kath. Partiji, die alien zldi op nationalisitisch standpunf plaatsen. Maar spr. acht het't beste niets te doen. De heer Van Cranenhurgh protesteerde er tegen, dat andere partijen met de S-D.A.P. worden gelijkgesteld. De S.D.A.P. iis heefl wat anders. Het voorstel-v. Cramenburgh werd niet aangenomen. DE S. D. A. P. IN LIMBURG. Uit Heerlen wordt aan „de Cour." gemld, dat verschillende uitgestooten en ontevreden leden in het gewest Limburg der S. D A. P. 7.ondagmorgen daar een vergadering hebben gehouden, waarin i9 besloten tot het vormen van een aparte organisatie op denzelfden voet en yan hetzelfae prindpe uitgaande als de S. D. A. P. (Besloten is tot het stichten van een eigen orgaan „De Sociaal Democraat", een week- blad, waarvan het eemte nummer 1 Mei zal verschijnen en waarvan het bestaan door een garantiefonds voor den eerstea tijd verzekerd is. Oepoogd zal worden in verschillende plaat sen in Limburg afdeelingen te stichten. Luk- ken de paging*®, dian zal' in Junii een al!ge- meene vergadering gehouden worden, waarin een definitief bestuur zal worden gekozen. Overwogen is, voor de Tweede Kamer met een eigen lijst uit te komen, doch lets defini- tiefs is hieromtrent niet besloten. WEER EEN NIEUWE PARTIJ. Oisteravond is in een te Amsterdam gehou den vergadering opgericht de Landelijke Kie- zerspartij van Handelsreizigers en Agenten. Op 7aterdag 29 April a.9. zal deze nieuwe partij in een te Amsterdam te houden verga dering de candidaten voor de a.s. verkiezmg der Staten-Generaal stellen. DE KAMERVERKIEZINGEN. In de Zondag te Amsterdam gehouden ver gadering van ae Democratische Partij is de volgende candidatenlijst vastgesteld: 1 prof. mr. J. E. Heeres; 2. B Holtrop; 3. prof. mr. J. H Carpentier Alting; 4. gene- raai Koolemans Beynen: 5. mej. S. Wiener; 6 dr. De Waard; 7. K. Breebaart; 8. Th. Oil; 9. H F. Tillema; 10 mr. C. P. v. Wijngaar- den i Naar het „Hbld." vemeemt, heeft zich een aantal personen van vrijzinnigen huize, wel- ke zich bijzonder interesseeren voor de belan- gen van Ned. Indie, tot een commissie ge- vormd om de verkiezing te bevorderen van de door den Vrijheidsbond, den Vrijlz. Dem. Bond en de Democratische Partij op de candi- datenliisten geplaatste candidaten, geleid door ae overweging, dat het van groot be- lang zou zijn. dat ook van vrijzinnige zijde Indische sperialiteiten de belangen van Indie in ons parlement kunnen voorstaan en verde- digcn. HET MARINE-MONUMENT. Naar men aan bet ..Hbld." meedelt, zal de onthulling van het Marine-monument te Hel- der in de eerste helft van September plaats hebben ONDF.RLINGE VROUWENBESCHER- MINO. A.s Donderdag herdenkt de vereeniging ,,Onderlinge Vrouwenbescherming" haar 25-jarig bestaan In een openbare vergade ring te Amsterdam zal mr. J. Limburg een feestrede uitspreken. Daama bestaat gelegen- heid, het hoofdbestuur te complimenteeren. BEZOEK KONING VAN ZWEDEN UITGESTELD. Naar men aan het Hbld. mededeelt, is in verband met het overlijden van de Groother- tcgin Marie van Mecklenburg het voor 4 Mei aangekondigde bezoek van den Koning van Sweden ingevoige den door de Koningin te kennen uegeven wensch voor onbepaalden tijd uitgesteld. HET STAAT NOG NIET VAST. Naar de Telg verneemt, heeft graaf Ben- tinck in een vergadering van tabaksplanters te kennen gegeven, dat zijn vertrek uit Ame- rongen nog niet vast3taat. OPIUM-DIEFSTALLEN. De Amsterdamsche politie van het bureau Kattenburg, zegt ,,De Crt.", heeft het den laatsten tijd zeer druk met het onderzoeken van opium-diefstallen, die het vorig jaar heb ben plaats gehad in de loodsen der Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij. Het vorig jaar kwam men tot de ontdek king, dat eenige kisten waren opengebroken en dat een geaeelte der opium verdwenen was. De kisten waren echter opgevuld met rommel en weer dichtgespijkera, zoodat de Pickles, Sausen, Jams, Visch- andere Conserven. diefstallen eerst ontdekt werden, nadat de voorraad de loodsen der maatschappij verla- ten had. Er werd met drie politiehonden gezochit, maar tevergeefs. De speurders strekten hun onderzoek zelfs uit in de gewelven van de loods. Eenigen tijd geleden echter kreeg de politie een spoor te pakken. In een minimum van tijd werden twaalf personen, waarvan eenigen in dienst der maatschappij zijn, gear- resteerd. Hieronder waren nota bene ltolen, die er op moesten passen dat niet gestolen werd. De arrestanten konden in vier catego rieen verdeeld worden: de dieven, zij; die he gestolene verborgen hielden, de verkoopers en de koopers. Allen werden door commissa- ris Tinholt tot een bekentenis gebracht Het bleek, dat een paar personen zich des nachts in de loodsen lieten sluiten, daar bleven en den volgenden morgen zich weer bij, de ploeg voegden. Van de opium werd niets teruggevonden Deze bevindt zich natuurlijk in de Chineesche opiumkitten te Amsterdam. MOTOR1BUSSEN NAAR WATERGRAAFSMEER. B. en W. van Amsterdam zijn tot de over- tuiging gekomen, dat het aanbeveling yerdient motoroussen van het kleine type, dus voor 20 personen, te kiezen en deze in te richten als ,,&nman-wagens". Met een aantal van 11 mo- tor-bussen zal dan een 7V2-minutendienst kunnen worden ingevoerd. Het tarief zal worden vastgesteld op 10 cent. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE WERKMEESTERSBOND Op de openbare vergadering, gehouden In „Het Wapen van Munster", van bovenge- noemden Bond, werd besloten om hier in Alkmaar een afdeeling op te richten, aanvan- keliik met 10 leden. zij, die nog lid willen worden, kunnen zich opgeven bij den heer H J. Lijnbach, Kanis- straat 15, Secretaris. DE MOORD TE BUINERVEEN. De Arrondissements-Rechtbank te Assen be- handelde gister de in den nacht van 4 op 5 October 1921 gepleegde inbraak met moord bij H. Trip en zijn vrouw te Buinerveen. Als beschuldigd van bij deze misdaad en andere daarv66r in de omgeving gepleegde diefstallen met braak betrokken te zijn, ston- den terecht vijf personen, Ebbo B. te Emmer- compascuum1, zijn broer Menzo B^ aldaar, Eildert S te Jipsingsboertange, Hann M. te Emmercompascuum en Harm S. te Buiner veen. Tegen Ebbo B., die het schot had geiost, waardoor Trip werd gedood, werd 15 jaar geeischt, evenals |fegen zijn broer Menzo, die al eens eerder bij Trip had ingebroken. Tegen Harm M., die bij de misdaad op uitkijk had gestaan, was de eisch 8 jaar, tegen E. S., die schuldig was aan twee inbraken, werd! 10 jaar geeischt. Als schuldig aan een inbraak bij den cafehouder Thalens te Gasselte werd te gen hem 8 jaar gevorderd. HET DRAMA TE ROERMOND. Uilt Roennond wordt nog aan die Maasb. gemeld: Naar de lijken van vrouw W. en haar twee kinderen wordt nog steeds godnegd, tot heden echter zonder resultaat. Het gevonden lijkje der jongste dochter is naar het Protestantsche Ziekenhuis overge- bracht. iHtet aanvankelijk gerezen vermoedfen, diat het gezin W. zich door verdrinfcing van het leven had beroofdi werd nog versterkt, aan- gezien vrouw W. <Jaags te voren zich in dien geest tegenover de politie had uitgelaten. Bo- vendien waren Woensdagavond omstreeks half tien ter plaa'tse, waar de kleeren zijn ge vonden, eenige personen gezien ook werd er geluid vemomea, waama tweemaal1 achter elkaar een plons in het water was gevolgd De echtgenoot van vrouw W. die te Leeuwarden vertoeft, is door de politie Jete- grafisdi naar Roermond ontboden. Bij een telefonisch onderhoud, dat daanop volgde, vroeg hij zelfs, of het wel noodig was, dat hij overkwam. In huiselijk leed en wanverhouding een echtscheidingsproces was bij de rechtbank aanhangig moet wel de oorzaak van dit vreeselijlt drama gezodht worden. Vrouw W. is 49 jaar pud. Haar echtge noot fungeerde tijdens zijn verblijf te Roer mond, waar hij o.m. het beroep van kleer- maker uitoefende, meermalen als plaatsver- vangend godisdienstleeraar bij d'e Ned. Herv Oemeente. De opsporing der drie nog niet gevonden lijken wordt zeer bemoedlijkt door den nog vrif hoogen waterstand der Maas.. VEREENIGING VAN ACADEMISCH GEVORMDE LEERAREN. De Vereeniging van Academisch Gevorm- de Leeraren" heeft te Utrecht onder presidi um van dr. W. H. Staverman, haar 2e jaarver- gadering gehouden. GOEDKOOPE VISCH. Op de Zuiderzee werden Zaterdag zooveel haringen gevangen, dat de afslagen over- voerd werden en de prijs, o. a. te Volendam, d6n cent per tal was: 200 haringen voor 1 cent! Te Monnikendam weigerden de koo pers ten slotte, wegens den grooten voor raad. de haring caaeau te krijgen. Een visscher, die 80.000 stuks aanbracht, ontving f 3.75 Als regeeringsbijslag 15 cent per tal ontving hij f 60. Verschillende visschers lieten hun netten met de vangst in zee staan. DE ARBEIDSWET. Zekeren J. te Nieuwer-Amstel woonachtig werd in Februari door den Raad van Ar- beid te Zaandam een rentekaart toegezonden. Deze werd door de J. geweigerd en zoodoen- de teruggezonden. In Maart kwam een ambtenaar van dien Raad om hem de teruggezonden kaart te overhandigen en tevens nadere inlichtingen van hem te verkrijgen ter uitvoering der be- palingen van de Invaliditeitswet. De J. weigerde andermaal de kaart in ont- vangst te nemen en de gevraagde inlichtin gen te verstrekken. Het gevolg was, dat de ambtenaar verplicht werd om proces-verbaal tegen hem op te maken ingevoige art. 313 der Invaliditeitswet. Dti procea-verbaal kwam voor nader onderzoek en verhoor naar hier. Toen de agent van politie Lfiwer, wien het onderzoek was opgedragen, zich vervoegde bij de J., trad deze weer op hoogst onheusche wijze op. De agent wilde J. arresteeren, doch deze trachtte zich krachtdadig te verzetten, met het gevolg, dat hij geboeid naar het poli- tiebureau werd overgebracht Daar gekomen, veranderde hij spoedig van gedachten en ver- strekte alle gewenschte inlichtingen. NEDERLANDSCHE VERLADERS BOND. Onder leidling van den heer D. P. Hanting, voorzitter van het Amsterdamsch Comite van den Nederlandsdiem Verladersbond. werd gisteravond in de Industrieele Club te Amster dam een openbare vergadering gehouden. De heeren W. v. d'. Hilsit te's Gravenhage an, A. J. ten Hope te Rotterdam, spraken over de de middelen ten ednde te geraiken tot vermin- dering van vraah'ttarieven. De heer van der Hist, voorzitter van den Bond, zette aillereerst het dtoel hiervan uit- een. De Bond; aldus spr^ is een oorlogs- kind. Zoolang de zaken goied gingen, kwam het er minder op aan, wat voor vracht werd betaald. Later, toen de malaise kwam, waren de kosten teh oog. De eenling kan tegen die hooge vrachten niets doen. Daarom moet men algemeenen druk uitoefenen in die rich- ting. Spr. is overtuigd, dat de Ned. Spoorwe- gen en Binnenbeurtvaart gaarae misstanden opruimen, maar dlan moet dat gebeuren met een lichaam, daft een groot deel der verladera omvat. Ook zou het wenschelijk zijn, meer eenheid in de vervoerprijzen en veribetering in het slechte vervoer te brengen. Daartoij zou vastgesteld kunnen worden. wat grove aalar tigheid is, waarmede de verladers zoo diikwijls te maken hebben. Spr. drong er ten slotte op aan, ziehi aan te sluiten. De heer Ten Hope sitelde in het licbt, dait de Bond reeds veel gedaan heeft. Dagelijks wordlt raad1 gevraagd van verladera. Met succes is men werkzaam geweest. Met ver schillende voorbeeldfen toonde hij dot aan. Zoo werden in 1921 behandeld 263 reclames van schade. Zij werden hijna alle terugbe- taald tot een toetdrag van /7400. Ook assu- rantie kan beter door den bond) dan door par tial lieren behandeld worden. Verder zette bij uiteea wat de bond in de toekomst zou kunnen bereiken. Als voorbeel- den daarvan noemde hij afedhaffing van het z.g. beurtvaartadres, vermindering van het aanteeken- en van het bezorgloon. Ten slotte deed de heer van der Hiilat nogmaals een, be roep zich aan te sluiten. Nia d'eze inleiding werd door den; heer Va- renkamp, lid der Kamer van Kooptoandel te 'a Hage, opgemerkt, diat dte Kamera van Koophandel beter ae belangen kunnen be- lartigen der verladera dlan door de imleddera is uiteengezCt. Aan den heer Bosnian uit Alkmaar, die wilde weerleggen, wat door de inleidere was gezegd, meende de voorzitter dit niet te kun nen toestaan. De heer van der Hist meende den heer Varenkamp te moeten antwoorden, dat de Kamera van Koophandel nooit zullen kOrnen tot een collectief vervoer. Op eene vraag van een der aanwezigen, of men wel eens had onderhandeld1 met bevrach- tera, werd bevesitigendl geanfwoord, waarop de heer Bosnian protesteerde. De voorzitter sloot hierop de vergaderin"' waama gelegenheid was, zich als lid op te geven. HET „WE!GBRENOEN" VAN EEN SCHIP. Gisteren heeft voor de rechtbank te 'srGravenhage terecht gestaan de 36-jarige machinist Jan S., terzake van het z.g. „weg- xrengen" van den Nederlandschen sleepboot- treiler Jan Pieterzn. Coen IJmuiden 411, toe- jehoorende aan H. G. Lamm ens, reeder te Katwijk aan Zee en op welk schip de bekl. machinist was. 15 Augustus 1919 zou de oekl. het schip op de Noordzee buiten de ter- ritoriale wateren hebben la ten zinken door in de machinekamer de flens van de inlaadcircu- atie los te schroeven, waardoor een gat in den scheepswand ontstond. Door deze daad was het schip gezonken, hetgeen levensge- vaar voor de medeopvarenden opleverde. Ten tweede was bekl. ten laste gelegd het on- >ruikbaar maken van bovengenoemden sleep- boottreiler. Bekl. erkende het hem ten laste gelegde. iij verklaarde voorts, dat op het oogenblik, at hij; de daad pleegde, het schip reeds een ek had. Toen het schip zonk, was de beman- ning in de sloepen gegaan. Men had onge- veer een uur rondgevaren, en was vervolgens opgepikt door een1 Duitschen mijnenvQger. De !>ekl. ontkende, dat er levensgevaar voor zijn medeopvarenden zou hebben bestaan. Nadat de president dem bekl. opmerkzaam lad gemaakt, dat hij1 dit laatste voor den rechtercommissaris had erkend, zeide bekl., dat er natuurlijk a'ltijd levensgevaar mas, zelfs reeds voordat hij de flens had losge- schroefd. Als getuige werd gehoord de eigenaar van let schip en als destkumdige ir. J. J. Ph. Cattel. Vervolgens is nog gehoord H. Vuil, indier- tijd schipper van de Jan Pieterszn. Coen. Do ze verklaarde, dat het, toen het schip zonk, mooi weer was em de zee kalm. Direct levens gevaar was er niet, hoewel getuige toegaf, dat levensgevaar ninuner uitgesloten ie, wan- neer men 10 mijl buiten de kust in een sloep op de zee rondcfobbert. Het O. M.. waargenomen door mr. van 'nraa, achtte beide aan bekl. ten1 laste gelegde misdrijven bewezen en eischte deswege tegen !iem 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming terzake van let tweede feit. Spr. meende, dat het hier ge- >leegde misdrijf onder de vermogensdelicten is te vergelijken met het misdrijf van sluip- moord onder de misdrijven; tegen het leven gericht De verdediger van den bekl., mr. Coops, achtte het eerste frit niet bewezen, omdat niet aan te nemen is. dat er levensgevaar te duch- ten was. Daar had de bekl. zelf toch te veel belang bij. Pleiter riep de clementie van de rechtbank in voor zoover de tmeede zaak betrof. Telegrammen ran heden HOTELROOF. BERLIJN, 25 ApriL In een groot hotel hier ter stede zijn twee buitenlandsche da mes dor hoteldieven beroofd van sieraden ter waarde van een millioen Mark. VERDUISTERING VAN GELDEN VOOR RUSLAND. EEMNES, 25 April. Verdacht van ver- duistering van ingezamelde gelden ten bate van nooalijdend Rusland werd Zaterdag te Soest zekere P. de Haas aldaar gearres- teerd. Hij werd gevankelijk voor den o£fi- cier van justitie te Utrecht geleid. DREIGENDE FRANSCHE MILITAIRE MAATREGELEN? BERLIJN, 25 April. Van goed ingelich- te zijde hoort de „Dsuteche Tages Zei- tung" onder andere: Het Fransche bombardement-vliegtuigen- eskader No. 12 heeft de laatste dagen een groot aantal nieuwe vliegtuigen gekregen. De troepen van het Fransche leger aan den Riin hebben bevel gekregen zich tegen half Mei gereed te houden voor een op- marsch naar Duitscbland. De nieuwste stoffen yoor kleeding naar maat. Als voorbeeld voor de dreigende Fran sche miiittaire maatregelen meldt het blad, dat volgens bevel van 28 Maart het artille- rie-regiment No. 46 zich tegen 15 Mei met vrachtauto's gereed moet houden. GROOTE VERDUISTERINGEN. PRAAG, 24 April. In het ministerie van Finanrien z,ijn verduisteringen tot een be- drag van vijftien millioen ontdekt. Een hoofdambtenaar van de Rekenkamer in de couponafdeeling van den Dienst der Staatsschulden is gearresteerd. DE INBRAKEN AAN DE EMMALAAN). AMSTERDAM, 25 April. Bij de huis- zoeking die gisteren door politie en jusiti- tie in verband met de inbraken aan de Em- malaan gedaan werd ten huize van de ge- broeders Grotveld in de Pieter Aertszstraat, zijn verschillende gestolen voorwerpen ont dekt, afkomstig van een zevental Amster damsche inbraken, o. a. van de schilderijen- diefstal aan het 2e Weteringplantsoen. De daders bevinden zich in verzekerde bewaring in het politiebureau aan den Overtoom. Stadsnieuws. BEVOLKING. Verdeelmg der bevolking van de gemeente Alkmaar naar het geslacbt en de kerkelijke gezindten volgens de uitkomsten der laatst gehouden volktelling op 1- Januari 1921, met daamaast eene opgave op 1 Januari 1910. Nederl. Hervormd Waalsch Hervormd Remonstrant Ghr. Gereformeerd Doopsgezind Evang. Luthersch Hersteld Evang. Luth Gereformeerde kerken Roomsch Kath. Oud Roomsch Nederl. Isr. Portugeesch Isr. tot een andere kerkelijke gezindte tot geen kerkelijke gezindte kerk. gezindte onbekend Totale bevolking mannen rrouwen totaal mannen vrouwen totaal 43143 4788 9131 4309 4681 8990 7 14 21 7 9 16 96 142 238 122 158 280 37' 36 73 50 41 91 321) 424 755 297 397 694 241 254 495 263 278 541 16 14 30 23 22 45 357 397 754 265 308 573 4360 4814 9174 3985 4324 8309 13 29 42 9 12 21 94 79 173 124 130 254 138 1747 11 11791 t 152 1302 12445 290 102 107 411 209 JAN POT De heer Jan Pot over leed gister te Bergen tengevolge van een droevig ongeval. De heer Pot, diie den laaitsten tijdl te Ber gen verpleegd werd en reeds flink vooruit ging. werd gistermiddag half twee tijdens een wandeling in de laan naar het Villapark te genover de Kranenburglaan door de stoom- tram aangereden. AanvankeLijk schieen het ongeval niet zulke emstige gevolgen te heb ben, de heer Pot kon althans nog naar zijfl woniing wandelen. Thuis gekomen werd' hij evenwel steeds minder, met het gevolg, dat hij, naar de hem behandelende geneesheer Dr. Dekker constateerde, na een paar uur tenge volge van inwendige verbloedingen overleed. De heer J. Pot bereikte den leeftijd van 68 jaar. Als raadslid was hij destijds door de Libe- 3049 649 411 1060 11 1 - 1 24236 10206 10878 21084 rale Kiesvereeniging „Voruitgang" in den Raadi gebracht. Ais miskende persoonljkheid deed hij zich als scherpzinnig man kennen, die kijk had op de uitbreiding van de stad en op het terrain van gemeentewerken vele nut- tige wenken gaf, die te vaak niet werden op- gevolgd, omdat de Raad te veel den moed miste de gevoeligheidjes van personen niet te ontzien. Wanneer de heer Pot zijn onstuimig karak- ter wat meer had weten in te toomen, zou hij zeker meer bereikt hebben. Nu was hij zoo, dat hij, toen hij zag, dat de Raad zijn voort- varende voorstellen maar niet zoo dadelijJc kon aanvaarden, zijn mand'aat niet wenschte vernieuwd te zien. De heer Pot was de stichter van het Alk- maarsche en Heldersche telefoonnet, nog bij zijn familie in exploitatie. van 25 April 1922. Opgave van Noordhollandsch Landbouwcredlet. Eoers van heden te Vorlge koers. pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 - - - -- 6H - - - - - - - - - - Nlaconochie's GEESTERSIN GEL 5. F. VAN 'T HULLENAAR. 1 Januari 1021. 1 Januari 1910. mannen vrouwen m« (ontvangen per draadlooze telefoon.) 8TAATSLEENINGEN. 0 o/o Nederl. '22 BANK.INSTELLINOEN. Kol. Bank Indische Bank Handel MpiJ. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATS®H. H. V. A. Java Cultuur Cult. Voratenl. Dito actions Companla Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche P«tr. Gee. Holl. 011a Oude Kon. Patr. RUBBERS Amstard. Rubber Naderl. Rubber Intereontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serbadjadi SCHEEPVAARTBN. Oude Veart Scheenvaart Unle Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Dedi Senembah Dell Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union pacific 100 Vs 120/4 87 130i 67/, 104§ 371V4 314* 1551/4 135 51 79*4 231V* 31* 4794 148«/s 490 88V. 50 lO'/u 42 544 213 1544 106 21 941/4 72 43 21'Vie 87 252^ 371 301V4 56 148 100 V. 122 83 129| 122 86 130 122-3 861/, 130 7* 1038/, 364 309 151 131 52 79 365 151-2 128-31 366 365 153 366 31 470 146 432 468 145-6 479i-80 146-* 481-2 146 478-9 145-6 479 85* 50 88 105 V, 20 157 - 67 •9 22 250 365 300 55 245 361 287 27 148 WISSELKOERSEN. Berlijn Brussei Londen New York Parijs Weenen Zwitserland Vorige koers. 1.031/4 22 60 11 65l,» 2 631/4 24.571/, 0.03»/4 51.20 VoOrbeui. koeri op heden 1.048/4-1.651/, 22.521/4-22.57V, 11.64 - 11.65 2 621/,-2.63 24 50-24.55 0.031/4—0 04 51.15-51 20 VREEMD BANKPAflER. Duitsch Bankpapier (rood) l.OU/4 1.05i/b-1.07Vi Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) - Idem (gestempeld) 0.03^ 0.03-0.04

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2