Hegenjassen Regenmantels PLANTA JURGENS' Chef Flnanciin Secretatle Alkmaar, VOLMAAKTE LEKKERNIJ PLANTENBDTER Blmenland. HerhaalAe en gewijztgde oproep. BURGEME ESTER en WETHOUDERS ran ALKMAAR roepen sollicitanten op naar de betrekking van CHEF der Afdeeling Financien ter Secretarie in den rang van Hoofdcommies 3900f 5070). Preinie- vrij pensioen. Uitgebreide secretarie-ervaring vereiscbt. De aolhcitatie wordt 10 Mei ge- sloten. eenkomt, zich ook bezig zal houden met de vennindering van bet Roode Leger, voor bet ral, dat dfi besprekingen te Genua over ontwapeningskwestie een gunstig verloop bebben. De correspondent van de ,,'Haimb. Nlaicb- richten" heeft een onderhoud met dr. Wirth gebad, waarin deze verklaardC, dat hij er vpor kon instaan, dalt hij ook onder een vij- andigen druk niet terug zou komen op het tusschen Duitschland en Rusland gesloten verdrag. Hongarije heeft den vleeschuitvoer stop- gezet, omdat het aan.de entente als schade- vergoeding 28.000 stuks levend vee moet afle- veren. De vleeschvoorziening van Weenen wordt nu zeer bemoeilijkt. Korfanty, de uit den Poolschen opstand bekende agitator, is te Parijs aangekomen. Generaal Lerond, eveneens uit de Opper-Sile- zische kwestie bekend, is naar Parijs vertrok- ken. De „Vorwarts" verneemt uit Weiiimar, dat de Thiiringsche landdag besloten heeft om den lsten Mei tot een wettigen feestdag te verklaren. De socialistische partijen stemden v66r, dte burgerlijke tegen. De Italiaansche communisten zijn er niets over te spreken, dat de sovjet-vertegen- woordigers te Genua aan den lunch van den koning hebben deelgenomen en zich door niets van de bourgeoisie hebben onderschei- den. Volgens de „N. York Herald" zouden zij zelfs na den toost hebben geroepen„Leve de koning van ItaliS!" De kroning van koning Ferdinand en koningin Marie van RoemeniS is bepaald op 14 Aug. te Alba Julia in TranssylvaniS. Het arbeidersconflict in Denemraken is nu feitelijk geeindigd, daar thans ook de on- geschoolae arbeiders tot die overeenkomst zijn toegetreden. Steeds starker wordt de pressie, die men in Engeland uitoefent op de regeering, om te komen tot belastingverlaging. Vandaag zul- len 176 fabrikantenvereenigingeni nog eens beraadslagen over de wijze noe men den sterksten aandrang kan uitoefenen. Den 4 Juli zal te Belgrade het huwelijk plaats hebben tusschen koning Alexander van ZuidJSlavi8 en prinses Marie van Roemenie. De ondernandelingen tusschen Zuid- SlaviS en ItaliS over Fiume zijn dood geloo- >en doordat ItaliS steed® met nieuwe voorstel- en kwam om- het verdrag van Rapallo te ont- duiken. P I A. J. P.'s AMANDELTJESPUDDIN* met GBENADINE-SAU8. In ieder pakje, gratis een zakje. Xjjdeljjke Reclame. Stftten-Generaftl TWBEDE KAMER. In de zitting van gisteren werd na het trek- ken van de nieuwe afdeelingen, de agenda vastgesteld. Een voorstel-Schaper am de wij- ziging der arbeidswet niet er op te plaatsen, werd verworpen met 49 tegen 22 stemmen. De voorzitter zegde den heer Schaper toe. dait de landbouwongevallenwet nog voor het recks zou wooden afgedaan. De heer Troelstra vroeg verlof tot een in terpellate over de verwerping van hoofdstuk 3 der Grond wetsherz iening door de Eerste Kamer. Op diit verzoek-zou morgen worden beslist. De voorzitter zou dan voorstellcn de interpellatie dadelijk te houden. Aan de ordie was net wetsontwerp inzaike boschbouw. De heer Visser van IJzendoom zou tegen- stemmen. E)e regeling zou te veel kosten De heer van Sasse van IJsselt begroette het on twerp met ingenameoheid. De heer Schaper aditte het ontwerp noodig en wenschelijk. De beer Teenstra had bezwaar tegen de installing van een boschraad. Hij vrecsde, als gevolg daarvan ambtenadj en1 duurte. De minister wees er op, dat de boschraad een adViseerend college zou zijn. Hij nam een amen dement-van Rappard over om net aantal van 9 op 5. Art. 1 van het ontwerp werd aangenomen met 57 tegen 14 stemimen. De heer Van Rappard lidhtte een amende ment toe om spoorwegen en tramwegen aan-. sprakelijk te stellen voor door hun nalatig- heid veroorzaakte boschbrandlen. Hij nain daarbij de sub-amendementen van den heer Van Sasse van IJsselt over. De minister bestreed het amendement, dalt niet in het ontwerp past. Het amendement werd echter aangenomien met 45 tegen 24 stemmen. De eindstemmlng over het wetsontwerp zal op nader te bepalen dag worden gdhoucfen. Aan de orde was die wijziging van de Vleesch keuringswet. (verruiming van gele- genheid tot huissladhting). De heer ATbeda bestreed het voorstel, dat een ontwrichring beteekende van de Vleeseh- keuringswet. De minister meende, dat de mogeli]kheid voor huisslachting hierin werd gegeven zon- der gevaar voor de volksgezondheid. De Gornimi'ssie van1 Rapporteurs wilde dat niet alleen voor door de regeering aan te wij- zen gemeenten vrijstelling werd gegeven, dodh voor alle gemeenten. Minister Aalberse ontraadt dit amende ment. Het is voor hem onaannemelijk. SCHRIFTELIJK BEANTWOORlDE VRAGEM. De minister van Land'bouw heeft uitvoerig feanitwoord op de vragen van den heer liemstra, betrefefnde het verleenen van extra Rijkssteun ten behceve van de werkloo- zenkassen van den Nlederlandischen Bond van Arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf en van den Nederlandschen Christelijken Landarbeidersbond. 'SCHRIFTELIJlKiE VRAGEN. De volgende vragen zijn ingediend van den heer De Groot aan den minister van1 justitie: Is het Uwe Excellentie beksend, dat de Commissie van PoiitieViakonld'erwijs ingesteld door den Algemeenen Nederlandschen Pol'i- tTebond, in een dezer dagen verspreide be- kendmaking van een bij KondnMijk besluiit. ver- leende toesteming tot het houden eener vierde politie-loterij, het aanplakken of aan- brengen van daarbij gevoegde aanplakibijet- ten in sigarenwinlkels of scheersalons aaiimoe- digde? Acht Uwe Excellentie zoodanige aarimoe- diging en plaatsing in het helang van het prestige der politie? lis Uwe Excellentie bij' het naar aan'leiding van miijh vorige ter zake der politie-toterijen iendk vragen ingestelde onderzofik niet gfeworden, dat wel degelijk zi.ch een gcval voordleed, waarbij1 een in unifoilm ge- kleedi politie-axnbtenaar in het openbaar lo- teni voor zoodlanige lotenij ten verkoop heeft aangebodeni? van den heer De Groot aan den minister van justiti'e: iBeiust het dezer dagen door de datgbLaden verspreidi bericht, als zoudte de offi.cier van justitie mr. Kleffens, te Arnhem, deni inspec- teur van politie der recherche aldaair verbo- den hebben berichten betreffende politie en justitie aan idle pers op te geven, op waar- heid? Zoo ja, acht Uwe Excellentie het ge- wenscht, dat de justitie op deze wij'ze hifirar- chisch verband iiegt tusschen haar de poli tic? van den heer De Kanter aan den minister van( omdcrwijs, kumsteni en weteraschappen Is de minister niet van meaning', dat, in afwachting van de totstanldkominig der her- ziening van de lageronderwijswet 1920, waarhij Zijn EXcellentie, blijkens het ant- woord op die vragen van den ondergeteeken- de, in de moeilijkheid, wat de kosten van ge- woon1 lager onderwijs aan voogtdij-kinderen betreft, wensdit te voorzien, maatregelen be- hooren te worden- genomen, om de gemeenten, die thans nog die kosten zouden moeten dra- gen, inlaar diaarvan ook volgens het gevoelen van den minister mioeteni worden ontheven, daarin te gemoet te komenen is de minister bij! een bevestigeiild antwoord1 op deze vraag bereid aan de Kamer mede te acelem, waarin die maatregelen zullen bestaan? HET OVERLIJDEN VAN GROOTHER- TOGIN MARIE VAN MECKLENBURG. Gisteroch tend is het sltoffelijk overschoit van groOthertoging Marie van Mecklenburg uit de sterfkamer ten Koninlklijken Paleize in Den Haag overgebracht naar de vestibule, welker acntergecteelto in een ruirn rouwver- trek was herschapen. Tusschen de reeksen witite pilasters is een bekleeding van zwart laken aiangebracbt, en een fond van hoog opgaand groen onlttrekt de opensiaande dieu- ren, welke van de vestibule uit naar de adh- terplaaia van het paleis leiden, geheel aan het oog. V66r deze plantengroepen is een klein al- taar opgericht, en daarv66r is, onder een baldakijn van zwart laken met zilveren jes, de kist met het sttoffelijk overschot geplaaitst, gediekt door een nouwMeed. Zilve ren luchters met kaarsen staan ter weersziji- den van de katafalk, aan alle zijden waarvan bloemstukken zijn gerangschikt van ons Ko- ninlklijk Huis, van de naaste verwanten, de leden der hoflioudingen, beambten-personeel van het Koninlklijk paleis en verschillende particuilieren. Ter rechter- en linlkerzijde van het baldar kijn waren de zetels voor de Vorstelijke per- sonen geplaaitst. Het overige gedeelte van het rouwvertrek was gevuld met stoclen voor den gisteimiddag gehoudOn rouwd'ienst. Het stoffelijik overschot van den groother- togin werd gisteravond met den gewonen trein van 6 uur 43 minuten naar Mecklen burg overgebracht. Het werd begeleid door FreSierr von Bulow-Stolle. UITVAART VAN GROOT-HERTOGIN MiARIE VAN MECKLENBURG. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van wijlen Groothertogin Marie van Meck lenburg, uit het Koninklijk Paleis in het Noordeinde te 's-Gravenhage in een stoet, waaraan militaire vertoon en rouwmuziek vreemd bleveni, naar het Staatsspoorstation overgebracht, vanwaar het gisteravond naar Mecklenburg is vervoerd per gewonen trein van 6. 43 min. Zooals reeds met een enkel woord werd aangekondigd, had te voren in het geheel tot rouwkapel ingerichte achtergedeelte van de ruime vestibule van het Koninifclijk Paleis een rouwdienst plaats gehad voor de zielerust der afgestorvene. De dienst, welke geleid was door den pre- dikant der Duitsche Evangelische gemeemte te 's-Gravenhage, dr. F. Herbst, droeg een intiem karakter. Ten ongeveer kwart voor vieren was de godsdienstige plechtigheid geeindigd en werd ten aanscnouwe van een groote menig- te, welke zich in de nabijheid van het Paleis had verzameiM, de stoet, waarmede het stof felijk hulsel naar het station zou worden overgebracht, opgesteld. Aan het hoofd reed: een rijknecht-majoor van het Hof, te paard, gevolgd door twee, eveneens bereden, rijknechis. Dan volgden, in een coupd van het hof, ge- trokkeni door twee paarden, de kamerheer- ceremoniemeester van de Koningin, R. A. baron van Hardenbroek van Lockhorst, en baron von BulowJStolle, die reeds geruimen tiid behoort tot het Huis van den Prins dier Nederlanden. Dit rij.tuig ging onmiddellijk vooraf aan den rouwwagen. Als zoodanig werd gebezigd een staatsie- lijkkoets, behoorende tot het staldepartement van de Koningin. De koets was aan het bo- vendeel voorzien van zes rouwpluimen, welke de gebeeldhouwde middenversiering, die ge- dekt werd door de koninklijke kroon van wit metaal, omgavea De rouwkoets werd getrokken door zes paarden, die zwart fluweelen dekkleeden, af- gezet met zilveren franje droegen, terwijl zich op die kleeden nog kleinere schabrakken be- vonden, eveneens met zilver franje afgezet en dragonde kleine, ziilveren: geborduurdb ko- ningskronen. Verder gingen de hoofden der -aarden schuill) ondier zwart fluweelen manenr jappen. Een der voarste paarden van het zesspan werd bereden door een1 postiljon, met rouwband om den: arm. De vier andere paar den werdeni van den1 bok gereden door een p; k; SpaanderiCo. LAGS PRIJZEN. koetsier in gala-livrei, om wiens zweep een rouwstrik was aangebracht, terwijl hij' ver der ten teeken van rouw een zwart schouder- manteltje droeg, Bij elk paard liep voorts nog een postiljon, met rouwband om den buiten- arm. Nadat 12 lakeien de lij'kkist ten Paleize hadden uitgedragen, in tegenwoordigheid van alien die den rouwdienst hadden bijge- woond, de kist in den wagen geplaatst en overdekt met het lijkkleed, werden de vele bloemstukken' op de baar en' den' rouwwagen gerangschikt. De bloemen die daar geen plaats meer konden vinden werden op een afzonderlijk rouwvoertuig, dat den lijkwagen onm'iddellijk volgde, medegevoerd. Ter weerszijlden van den sfaatffle-rouwwagen gingen lakeien in gala-livrei. Daarna bestegen de vorstelijke personen de voor hen' bestemde drie volgrijtuigen. Dit wa ren de gala-koetsen1 van het Hof, voorzien van de scbarlaken bekleede bokken met koet sier in gala-livrei. Deze drie rij+uigen waren elk met twee paarden bespannen, die van den bok gereden werdeni, terwijl naast elk portier lakeien liepen. In het eerste dier rijtuigen namen plaats: de Koningin met aan hare zijde de oudste zoon van wijlen Groot Hertogin Marie, Her- tog Adolf Frederick van Mecklenburg. et tweede gala-rijtuig werd bestegen door de Koningin-Moeder, naast wie plaats nam de zuster van de over leden GrootJHartogin, Prinses Thecla van Schwarzburg-Rudolstadt Het derde gala-rijtuig werd bezet door de dochter van wijlen 'Groat-Hertogin Miarie Elisabeth, Groot-Hertogin van Oldenburg en door haar broeder den' Prins der Nederlan den;. Op deze galakoetsen volgden vier gewone hofrijtuigem, waarin werd plaats genomen door de dames en heerefl van het gevolg van onze Vorstelijke Familie en van de Duitsche nabestaanden. De langs den weg van den Stoet gdlegen departementen van ailgemeen beatuur, zooail® financien en marine, voorts de Rekenkamer maar ook verschillendie particulieren hadden ten teeken van rourw de venstergordiijlien neer- gdaten. Obk aan het paleis van die Koningin-Moe der waren de gordijnen neer en van1 die ge- zantschapsgebouwen was halfstoks gevlag.1 Ten kwart over vier uur was de stoet in de Rijnstraat voor het station. Nadat de lijkkist was binnenigedragen in de Koninklijke wacht- zaal, die gehed verlicht was. schaarden al ien. die van den stoet dieel haaden uitgemaakt zich om de baar, en sprak de Duitsche predi- kant nog een kort woord ten afscheid. Inmiddels was het grootste ded der bloe men gebracht in den wagon, die niet met rouw gedrapeerdl was, en die Vlak voor de Koninklijke wachtizaal gereed stond om de kist met het stoffelijk hulsel te ontvanigen. Daarna droegen de tiwaalf lakeien, voor- afgegaan door baron von Bulow-Stolle, de kist in den1 wagen, ten aanschouwe van de be- trekkingen, die in de wachtzaal bleveni. Nadat toen de verdere bloemstukken op de kist waren gestapeld, werd de wachtkasner alleen even verlaten door onze Koningin, Hertog Adolf Friedrich, de Koningin-Moeder, Prinses Thecla, Grootnertogin E'isabeth en Prins Hendrik. Zij bestegen den spoorwagen en schaarden zich nog enikele oogienblildcen rond de kist. om een laatsten blik op het stof felijk overschot van wijlen de Groothertogin te werpen. Daarmee was de plechtigheid afgeloopen en in auto's keerden de Vorstelijke personen naar het Paleis terug. Het perron van het staatsspoorstation was nagenoeg geheel afgesloten. In den wagen, waarin de kist geplaatst was, was door de zorgen van het Roode Kruis een nevenafdeeling tot slaapvertrek ingericht voor baron von Biilow-Stoile, onder wiens toezicht het vervoer van het stoffelijk over schot plaa'ts heeft. De Prins der Nederlanden en de in den Haag vertoevende naaste verwanten van wij len Groothertogin Marie zullen vanavond naar Mecklenburg vertrekken, ten eindte al- daar itegenwoordig te zijn bij de begrafenis. gentesselaan wilde oversteken, were daarbij aangereden door de tram. Ten gevolge van de daardoor ontstane botsing bekwam de motorwagen zeer belangrijke materieele scha- de en werd het voorbalcon nagenoeg ge heel ingedrukt en verbrijzdd. De zich op het voorbalcon bevindende bestuurder en een brigadier van politic bekwamen inwendige kneuzingen, terwijl eveneens een der passa- giers lidit werd gewond. Na door den Eer- sten Hulpdienst te zijn behandeld, konden dte- ze personen alien naar him waning tcrug- keeren. De 'Chauffeur van den verhuiswagen bekwam geen letsd. Ten gevolge van het on- geluk ondervond' het verkeer ongeveer drie kwartier vertraging. DE CENTRALE JEUGDRAAD. Het verslag is verschenen van den Centra- len Jeugdraad over het jaar 1920, van 11 Juni 1920 af en over het jaar 1921. NEDERLANiDSCH-HERVORMDE PREDIKANTEN-VEREEN'IGING. Gister heeft ds. H. H. Barger van Utrecht de vergaderingen van de Nederlandsch-Her- vormde Predikanten-Vereeniging geopend in het hotel „de 1'Europe" aldaar. 's Avonds tevoren was er een zeer geani- meerde samenkomst, ook voor gemeenteleden toegankelijk, in het Dienstgebouw der Ned Herv. Gem., Domplein. 6300 AAN DIAMANT VE'RDWENEN. Aan een der loketten van het bijpostkantoor aan de Prins Hendrikkade bij de Schippers- gracht te Amsterdam deed een handelaar in diamant gister enkele post-geldzaken af. Hij had daarvoor uit zijn portefeuille eenige pa- pieren gehaald en deze toen naast zich neer- gelegd. N'a afdoening der zaken heeft hij ver- geten de portefeuille in den zak te steken. Op straat kwam hij tot die ontdekking. Toen hij op het postkantoor terug kwam, was de brie- ventascn verdwenen en daarmee een enve- loppe met f 6300 aan diamant. De diamanten waren niet zijn eigendom, maar behooren aan iemand die in het buitenland vertoeft. Bij de politie is aangifte gedaan. DIE IMIELKVOORZI'ENINO. Sindis1 Maandlag is de melkoorlog te Am- sterdlam in volilen gang, d'e boeren hebben uiitvoering gegeven1 aan hun voornemen en venten in steeds greater igetale de melk langs die huizen uit tegen 10 centen' per liter. De prijls bij1 die melkinrichtingen is 15 centen. 'De boeren hopen, naar ziji verkliaren, dten tijde- lij'ken toestand te kunnen1 bestendigen en1 eer- lang een eigen- melk-cemtrale op te richiten. Ook stellen zij ziich voor, zelven het vee en de melk bij de aangeslofen1 veehouders te la- ten controleeren. ANTI-REVOiL. OE'ME'EINTTE RiAADS- LEDEN. De Bond' van anti-revolutionaire gemeente- raiadfeleden 'heeft gisteren1 in het cate Centraal te Rotterdam zijn jaarlijksche vergadering glehouden, onder voorzitterschap van prof, mr. P. A. DiepenhoTSt, uit Amsterdam. De voorzitter opent de vergadering en stelt voor te zingeni hdt lste vers van Psalm 95. M| gaat dlaama voor in het gebed. Na een kort woord van Melding geeft hij het woord aan mr. J. P. Chardon, uit 'Delft, die ge- sproken heeft over: de gemeente en1 net vloek- verbod. In d'e voortgezette vergadering hebben gesproken de voorzitter over: Het publieke gebed, en de heer J. Schouten van Rotterd'am over: Bedrijfsvorm der gemeentelijke bedrij- ven. RIJKSKANTOOR VOOR GELD- EN TELEFOOINBIEDRHF. Zooals wij1 indertijdi meded'eelden, werd door het Gemeentebestuur een telegram ge- richt tot den Minister van Waterstaat, hou- dende het verzoek zich met kracht te verzet- ten' tegen elken aandrang in de Staten-Gene- raal om de stiehting van een Rijkskantoor voor geld- ten telefoonbed'rijf uit te stellen. Het gemeentebestuur modht voor enkele da gen van den Minister veraemen, dlait de ibouw van het gemelde kantoor voortgang zal heb ben. Reeds zijn de fundeeriingswerken aanbe- steed en bereids gegundi, zoodat daarmedle zoodra mogelijk zal worden aangevangen. Het ligt in de bedoelling den bouw in twee edeelten te doen uitvoeren, daar het Paliais loyal c.a. voorshands voor huisvesiting van eenige diensten intact moet blijven. Vast staat dus, dat het gebouw er komt en dat de gemeente gespaard blijft voor een toe- stand, die in het hart der stad werkelijk on- duldbaar zou zijn. DE JEUGD EN DE1 POLFTIEK. Maandagavond kiwam het in de school aan de Senefekferstrasse te Berlijn, waar de Bis- Ingezonden mededeelingen r CCENT PER POND U ftJ VQEDZAAn HEERLUH VDDRDEELID IHERZIENING VAN DE OEMEENTE- WET. Ingediend is een wetsontwerp, houdende een niadere wettelijke voorziening in verband met de ten uitvoerllegging van de wet van 30 December 1920. Daar aldus de memo- rie van toeTichting ook blijkens ingekomen berichten van gemeenteTijke en provinciate besturen, de jongste bij de wet van 30 Decem ber 1920 tot stand gekomen herziening van de Gemeentewet in de practijk eenige tedh- nische l'eemten vertoont, die onverwijild her ziening behoeven, wordt hierbij een voorstel te dier zake aangeboden. Oemengd yienws. BOTSING TUSSCHEN EEN TRAM EN EEiN) V'E'RIHIUISW AG EN: GiSterochtend ongeveer 9 uur had op de Regentesselaan bij de Neswtonstraat te den Haag een ernstige aanrijding plaaits tusschen een motorwagen van lijn 12 en een verhuis wagen van da firms de Gruyter. De verhuis wagen, welke met een aanhangwagen de Re- mardk-bond der Duitsch-nationale jeugd een vergadering hield, tot ernstige botsingen tus schen ledien van den. Duitsch-na.tianialen1 en proletarischen jeugdband en 'a hevige vech't- partiji, waarbij ploertendooders en gaunmi- fcnupipels 'n ro'l speelden, began in de verga- derzaali en werd later op straat voortgezet. ZEVEN INBRAKEN. Men meldt nog uit Amsterdam aan de N. R. Ct: De vermoedelijike daders van de vele inbra- keni die in den laatsten tijd vooral in het Mu- seumkwartier zijn gepleegd, zijn in het laatst van de vorige week aangehouden in hun woning in de Pieter Aertzstraat 75. Het zijn de drie gebroeders G., die pas uit de ge- vangenis waren ontslagen. Het bewijs dat zij1 werkelijk de daders wa ren stond nog niet onomstootelijk vast, om dat de geStolen voorwerpen ontbraken. De commissaris van het bureau Overtoom en een inspecteur hebben echter met eenige rechercheurs in de woning huiszoeking ge daan. Alles is nauwkeurig nagegaan en met succes. Onder den vloer was de buit gebor- gen- In kartonnen doozen werd van allerlei ge- vonden, ook uit de lijsten gesneden, venniste schilderijen. Alles is naar het bureau Overtoom over gebracht. Daar liggen thans de bewijsstuk- ken van zeven inbraken nl. die in het Tweede Weterineplantsoen 16, Emmalaan 15, 23 en 25, P. de Hooghstraat 61, Museumplein 12 en Van de Veldenstraat 6. Onder meer bevinden zich daar de vennis te Thijs Maris uit de Emmalaan 23, twee Weisenbruchs van hetzelfde adre®, en een Gabriel uit het Weteringplantsoen. De daders zijn in bet Huis van Bewaring opgesloten. Bij' hun fouilleering werd nog een flink bedrag aan geld, voornamelijk marken en kronen, gevonden. Er ontbreken nog veel venniste zilveren voorwerpen. 'Deze zullen yermoedelijk in den smeltkroes verdwenen zijn. VERGADERING VAN MODERNE THEOLOGEN, Gelijk het vorige jaar werd ook gisteravond de vergadering van Moderne Theologen in het gebouw der Vrije Gemeente te Amsterdam gehouden in plaats van in dat van den Wer- kenden Stand. DOOPSGE'ZINDE PREDrKANTEN. Gistermiddag is de jaarlijksche samen komst van Doopsgezinde predikanten gehou den, onder voorzitter van ds. S. Spoorts van Assen. Aanwezig waren 38 predikanten. VRIJZINN'IGE HERVORMDEN. Te Amsterdam hebben gisteren de Vrijzin- nige Hervormden vergaderd. De inleiding is gehouden door dr. I. de Jong (Brock i/W.), die sprak over de vraag: Kunnen wij1 tegenwoordig vrijz. jongelieden aanraden, j>redikant te wo: worden in de Ned. Herv. kerkr EEN lO-MILLIOEN-G'ELDLEENING. iNaar wij: veraemen, zal de Amsterdamsche Gemeenteraad heden n.m. 3 uur in spoodVer- gadering hijeenkomen am .te beraadslagen over het voorstel van B. en W. tot het aan- gaan van een geldleening tot een bedrag van ten hoogste 10 millioen gulden nominaal. KORTE BERICHTEN Voor het herstellingsoord voor Rij'ks- ambtenaren te Ede worat op 13 Mei de eer ste steen gelegd. Volgens eene memorie van hot DuitsChe ministerie van Aibeid voor Genua heeft Europa rond 4 en de geheele wereld minstens 10 millloenen werkeloozen, wier onderhoud in 1921 alleen op 10 milliard gouden francs werd geschat. In de Vriidlag te Utrecht, ondter voorzitter schap van dr.. H. Bos, gehoudlen vergadering van de Nlederl. Phaenologische Vereeniging 'heeft de heer G. WoldJa een ornlthologische voord'racht gehouden. Proyinciaal Nieuws UIT WIBRINGERWAARD. Het bestuur van den paldar Wieringer- waaid heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan Andijk, alwaar een baggermachine in werking is gesteld. Wanneer de werking van die machine van dten aard is, dat het aanmerkelijk voordeeli- ger uitkooit, zal het bestuur met een voorstel komen., ook voor dezen polder een dergelijke baggermachine aan te sdhaffen. Stadsnieuws EEN 55-JARIG HUWELIJK. De heer P. Stipriaan en zijn echtgenoote, welk echtpaar woont aan het Raaksje 17, her- denkt morgen den dag, waarop het voor 55 jaar in den echt verbonden werd. Zeker een zeidzaam jubileum, althans zeldzaam ge- noeg om onder de aandacht te worden ge bracht. Het echtpaar de man is steenbikker verkeert in behoeftige omstandigheden. Zou het niet mogelijk zijn, den oudjes hunne Zwa- re zorgen wat te verlicbten? GESLAAGD. Mei, M. Kriek alhier slaagde te Haarlem voor net examen Lager Onderwijs. INSTALLAT1E: VAN DEN NIIEUWEN GRIFFIER VAN HET KANTOlNGE- REIOHT. iHledenmorigen had1 in het Gerechtsgebouw do installatie plaats van den nieuwen, grif- fier. De kantonrechter las de benoeming van den hear Mr. A. F. Htoogstra voor en1 wensch- te dezen gelufc waarna de laatste dankte voor zijh benoeming en voor d'e tot hem besproken woorden. Hlierxnede was de plechtigheid afgeloopen. OVERTREDINO HUURCOMM1SSIEWET. De Kantonrechter veroordeelde den Direc- teur tevens bestuurslid van eene hier ter stede gevestigde Naamlooze Venootschap tot ex- ploitatie van onroerende goedcren, wegens overtreding der Huurcommissiewet, tot eene geldboete van 100, subsidiair 40 dagen hcchtenis en elk der overige bestuurslcden tot 30 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. VOORSTEL INZAKE BELASTING- HEFFING. Onderstaand voorstel is bij den Raad inge diend: Alkmaar, 26 April 1922. Dames en Heeren. Ondergeteekenden, leden van Uwen Raad stellen U voor art. 4 van bijllage 68, biz. 4 en 5 te wijzigen als volgt: Art. 4 De belasting wordt geheven volgens on derstaand tarief Belastbaar inkomen 50 of meer dooh minder dan 100, belasting 2. Belastbaar inkomen 100 of meer, doch minder dan 200, belasting 4.50 2.50 voor elk bedrag van 50 waarmede de som van 100 wordt overschreden. Belastbaar inkomen 200 of meer doch minder dan 300, 9.75 -j- 2.75 idem1 een som van 200. Belastbaar inkomen f 300 of meer doch minder dan 500, belasting 15.50 3 idem een som van 300. Belastbaar inkomen 500 of meer doch minder dan 700, belasting 28 3.50 idem een som1 van /50O. Belastbaar inkomen f 700 of meer, doch minder dan 900, belasting, 42.50 4 idem een1 som van 700.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2