Altgd la bate. organisatie. Daar de patroons de uitsluiting geproclameerd hadden, zal eerst deze moeten worden opg: heven, v66r het werk hervat kan worden Zoodra de ledpnvergadering der Grondwerkerspatroons daartoe besluit, wordt de arbeid hervat. SCHOOL EN GELEIERDHEID. ^School en IHiuis" schrijft aan het slot van een artikel over „Oni(ljd'igheid". waar- mee bed-celd wondt het te vroeg aanorengen van kennis, waar het kind nog met intellec- tueel rijp voor is, het volgende, dat te aardig is, om waar te kunnen zijn „Er was eens een jongen, die nog niet bedorven was, en die jongen iftoest onder- zocht worden, of-ie wel knap genoeg was. Luister eens igoedi, zei de onderzoeker: „Het sneeuwt." De jongen keek onwitlekeurig naar het raam, en zei „Da's niet waar. De ondlerzoektr dacht: wat is d'ie jongen stem, en zei: „Maak daar nou eens verle- den tdjld van.." De jongen keek hulpeloos, en weer dadht de onderzoeker: wat is-ie stem. „Zeg datzelfde ziinnetje het sneeuwt eens in den verled'en iijd," verduidelijkte de onderzoeker. De jongen keek gerustgesteld, em zei: „Verfiedten week's morgens teen heeft het ge- sneeuwd." De onderzoeker dacht: zou-ie wel heele- maal toerekenbaar zijn? Miaar uit puur me- dedoogen hielp hij nog eens: „Nee, je moet' dat zinnetje het sneeuwt een1 beeijc veranderen, zoo, dat het op het oogenblik niet sneeuiwt, maar dat ik het in het verioden wtel zeggen: kon." Toeni straaMe de jongen, en hij zei: „Het sneeuiwt niet meer." De onderzoeker gaf het op, uit dezen jon gen nog een venstandig antwoond te krijgen. Maar de jongen was nog niet door de school bedorven, ziedaar zijn eenige font..." DE BURGEIMEESTE'R VAN OENDRIN- OENL De Arhhemsche rechtbank heeft gisteren den gewezen burgemeester van Gendringen A. S., wegens tweemaal gepleegde verduiste- ring ten' madeele van de gemeente, veroor- dceld1 tot zes maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar. DE KAME'RVE'RKFEZ INIG EN. De algemeene vergaderinig van het ver- hpnd tot democraitiseering van dte weermacht heeft met algemeene stemmen besloten, dten heer G. B. van der Werf, oud-voorzitter van den Ned.-Ind. Bond van Europeesche Mili- tairan, candidaat voor de Tweede Kamer te stel'len, in de plaats van1 d'en heer Wijk, die voof een candid atuur bedankt heeft. MOORD. Te Dussen is Zondag de boerenzoon J. v. d. P. in de 'boerderij met twee schotwonden vermoord gevonden. Een broer van den vermoordie is gearres- teerd; hij ontkent echter den moord gepleegd te hebben. Zaterdagavond was een- hevigc twist itus- schen de beide broers over een erfenis onit- staaner had teen reeds bloed gevloteid. LOONEN BIJ WERKVERSCHAFFING. In de Maanciagavond gehouden laadsver- gadering te Z wo lie was ingekomen een brief van Ged. Staten, betref fence niet-gedkeiiring van een' raadsbesluit van 10 April tot het verleenen van steun aan wertloozen. De raad had daarbij 41.500 toegestaan. Ged. Staten hadden te voren te kennen gegeven, dat zij bij werkverschaffing geen hooger loon zou- dten goedkeuren dan 50 cent per uur. De raad verbond er bo-vend ien aan een kinderbijslag van 1 per kind. Deu itkeering aan de werk- loozen had de raad verhpogd boven den norm door den minister aan gegeven. ONTSLAG SPOORWEGPERSONEEL. Gisteren heeft de directie der Ned. Spoor- wegen met de erkende spoorwegorganisaties geconfcreerd over het verleenen der ontslagen aan het personeel De directie wees elk ingrij- pen af en wiide ook niet van een wachtgeldr regeling weten. Klachten over verleende ont slagen zullen alleen in behandding worden genomen indien kan worden aangetoond, dat de opzcgging geschiedt in strijd met de bcpa- lingen van het reglement dienstvoorwaarden. Voorts deelde de directie mede, dat zij op voorstel van den R.K. bond „St. Raphael er aan dacht, de fabrieksraden op te heffen. UIT HET HOUTBEDRIJF. Van werkgeverszijde wordt het volgende meegrdeeld: In de algemeene ledenvergaderiing van den Nederlandschen .Houtbond en van de Ncder- landsche Vereeniging van werkgevers in het kuipers- en kistenmakersbedrijf veTklaarden de leden eenparig, de staking in de houtbe- drijven te beschouwen als gericht tegen de be- langen van het geheele Nederlandsche hout- bedrijf en was men unaniem bereid, daarte- gen een front te maken. LANIDVERHUIZIERSVERKEER. 'In 1021 zijn over Oldenzaal ruim 38,600 liamdverhui'zers naar Amsterdam en Rotter dam gepasseend1 en' wel voor ZuidrAmerika over Amsterdam ruim 7000, voor Rotterdam direct naar Nbord^Amerika ruim 16,900 en ruim 9000 van Rotterdam over Engeland naar NoordLAmerika. Van Amerika naar Europa passeerden ruimi 6000 landVerhuizers. EElN BETREORENSWlAARDIO I/NCI- DEINFT. De Telig. schrijft: 0e iHlaagsche politie-autoriteiten. hebben gemeend een onzer foto-verslaggevers op zecr onheusche manier im de uitoefening van' zijn functie bij de begrafenis der groothertogiin. van1 Mecltenburg te belemmcreni. Hij had zich opgesteld achter een der zurlen van de zij1- gaanderij voor het Kon. paleis in het Noord- eiinde (dus'op een afstand1 van pl.m. 15 M. van den hoofdingamig) teneinde vandaar op kiesche wijlze hij was i miners door een zuil van het oog der vonstelijke personen zoo goed als onttroldcen en toch niet al te ver ver- wijiderd!, eenige foto's voor oms blad te ma- keni Volgens dte lezfng, wtelke Tfaagsche bladten van het incident geven, moet een der leden' van de hofhouding, teen hij onzen- foto-ver- slaggever in hot oog kreeg, pilotseling ge- schreeuwd hebben: „Ga daar weg" waarop de hoofd-inspecteur van politie Fundiner die la Beauchene, gevolgd door twee agenten', op den' fotoigraai toes',oof, zijn tasch en toe- stel wcgschopte en hem zonder vorm van proces, Met opbrengen. Wij kunnen h'ieraan toevoegen dat, alhoe- wel onzc folo-verslaggever aanbood kialm me de te gaani, men heni diwong zich als een mis- dadlger met dte hand der agenten in de kraag, naar het politiebureau te doen gelei- den. Wij willlen' voor het oogenblik vclstaan met een' krachtig woord: van. protest te uiten: tegen een dergelijk onwaardig optreden van dezen politieambtenaar tegenover een vertegen- woordlger van ons Maid, een optreden, waarmedte wij geen genoegen kunnen en zul len nemen. KORTE BiERICHTEN. Maand'ag is te Utrecht de algemeene jaarlijksdie vergadering van het Neder- landsii± Meisjesgilde gehouden, ondter lei- ding van mevrouw A. CijferVan Wijn- gaardten. Sport ORAVE'RIJE'N. Voor dte draverijen op Zond'ag 7 Mei zijn de volgende msdirijvingen ingekomen Openingsprijs: prijzendraverij 4de klasse, afstand 1600 meter. Prijzen 300, 100 en /50: Komeet, Kaptein H, Lord' Brown Hal, Maggy Henry, Larikim, Krolika, Express M, Leo, Baithilda, Karel de Groote, Klaas B, Leopold. Meiprifs: prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 2000 meter prijzen 400, 100 en 50: Caitharina R, Kenneth, Express M, Koe- rier. Lenieprijs: prijzendraverij le klasse, af stand 2400 meter: prijzen 500, 100 en f 50: Bretteur, Pal, Prima Donna, Great nigt, Dandelion, Lady Chilmis, Bandage, Odd Marks, Quimperle. Kortebaanprijskortebaandraverij, handi- dicap open voor geregisffcreerde paarden, maximum afstand 800 meter, prijzen 300, 150, 75 en 25Bretteur, Barones, Long Ago, FinL Pal, Senator, Axbond, Vita lity, Glonette, Prima Donnai, Edel A, Kenneth, Lady Chimes, Teddy Douson, Kroli ka, Express M, Koerier, Quimperlte, Idylle, Gardenia, Condor, Karel de Groote, Ivan le Cosaque, Leopold. BELANGRIJKE BESLUITEN BETREF FENDE DE KORTE BAA NDR AVE RIJ EN Uit een offideel bulletin der Nederlandsche Harddraverij- en Renvereeniging Het D.C. der N.H. en R.V. maakit bckend dat het, gelet op de ingekomen, verzoeken om in draverijen van 500 tot 800 Meter in manches twee paarden te blijven plaatsen, be sloten heeft, om aan de Vereenigingen, welke konte-baanniiaverijen over die afsitanden heb ben uitgeschreven, of zullen uitschrijven, de vrijheid te geven, om, wanneer minder dan twaalf paarden deelnemen, twee paarden in elke manche voor volgende manches geplaaitst te verklaren. In torteb aan -draverijen over bovengenoem- de afstanden, waaraan twaalf of meer poar- den deelnemen, zal in elke manche voortaan dus slechts een paard aan volgende manches kunnen deelnemen. Het D.C. der N.H. en R.V. gelet op de moeilijkheden die in sommige Provincien besturen van Harddraverij-Ver- eenigingen ondervinden bij het uitsdhrijven van kortebaan draverijen, waarbij betrekkelijk geringe prijzen worden uitgeloofd, <m vol- doende deelneming te vericrijgen, wanneer uit- sluiitend geregistreerde paarden worden toege- laten; overwegende, dat die noch voor de paarden- sport in het algemeen, noch voor die der genoemde Provincie bevorderlijk kan zijn overwegende, dat als gevolg van boven- staande veel draverijen in 192,1, meer in 't bijzonder in de Provincie Friesland, zijn ge houden buiten de reglementen om besluit Met ingang van 1 April: a. Aan a lie korte-baan-draverij-besturei) de gelegenheid te openen aan zijne draverijen ook niet geregistreerde paarden te kunnen doen deelnemen, mits het tetaal der uit te loven prijzen en premien beneden f 100 bliift b. dat overeenkomstig het bij art. 5 van het- reglement op de kortebaan benaalde voor de plaatsing van het programma in het Off. Bul letin der N. H. en R. V. voor zulke draverijen 5 is verschulaigd. Zij zijn inderdaad belangrijk, deze wiizi- gingen, waarmede de Ned. H. en Ren. Ver eeniging aan dc desiderata van den „Dravers- dagr tegemoet komt. Het eerate toch geeft aan de kleine meetings de kans om den dag vol te ma'ken, en de be- langstelling der teeschouwers wakker te hou- den. Ook wanneer per manche twee paarden geplaatst worden, kan de sport goed blijven, indien slechts de deelnemcrs haar willen die- nen en niet uitsluitend aan het materieele voordeel denken. Bij een grootteree deelpeming (12 een meer paarden) is de nieuwe maatregel een uit- komst. Sdierpe strijd wordt er (door verzekerd en een onnoodig rekken van de course verme- den. Van zeer groot belang Is edbter het twee de besluit. De overwegingen, welke het Dra- verij-comitte in dezen gelcid hebben, en die hierboven werden opgesomd, kunnen daari>ij niet de eenige zijn. Natuurlijik is het nuttig dat de „wildte" draverijen zoovetel mogelijk verdwijnen. Orde motet er zijn, strenge orae op dit gebied. Alles moet gedaan worden', om elke poging tot ontdu iking dter voor dte sport en de fo'kfeerij van een bruikbaar paard noodzakelijke voorschriften den kop m te drukken. Niets moge verder achterwege ge- laten worden, dat de reputatie der courses zou kunnen verhoogen. Zeer goed is het dan ook gezien, om aan alle vereenigingen, die dte sport willen dienen, meer ruimte te geven, en daarbij aan alle liefhebbers, die een paard van zessen klaar bezittcn, de gelegenheid te bieden om er de goede kwaliteiten van hun dieren aan het publiek te toonen. En dan, welk een uitgebreid terrein wordt door deze maatregel bloofgelegd 1 Welk eea perspectlevm opeirt deze dTspensatte. Onze landbouwstrteken wenschen nog al- tijd, automobielen en tractoren ten spijit, een „bru'iikbaar paard. een dier, dat zich niet al leen op den weg kan vertoonen, en daar vol- houdingsvermogen en snelheid heeft, dodi ook kan werkenploegen, eggeo', zaaien, oog- sten. Dat daarbij mak is, een aangenaam hu- meur heeft, en een goed versfand. Een paard, dat alle kwaliteiten bezit, we'ke van een „legerpaard°' geteischt moeten wor den, dat een kanon kan trekken, en een rui- ter kan dragen. En legerpaarden worden helaas nog steeds gevraagd. Zulke eigenschappen nu heeft de „goedge- foktte" draver over het algemeen. Dat „goede fokken" aanmoedigen, moet dan ook de taak der coursegevende vereenigingen zijn. En zij kunnen dat. De eenige gelegenheid tech, waar de capaciteiten dezer gewenschte die ren aan het licht kunnen treden zijn de cour ses, de „verrichtingsproeven in net openbaar" waar geldprijzen en wat het voomaamste is, de critiek der deskundige toesohouwers de belooning vormen voor de getoonde presta- ties, voor grootcre kracht en snelheid. De vereeniginigen zullen dan ook goed doen, een dankbaar gebruik te mafken van deze tegemoetkomende houding der Neder landsche, en strtenge eischen te stel'len aan de zichtbare kwaliteiten der deelnemers, geregistreerde en ongeregistreerde. Kunst en Wetenschappen - ORPHEUS. Voor een luidruchtiig liangaangehouden applaus is de Groote Keric niet de plaats, doch wil men weten of het zingen van „Orp- heus" indruk op de vele aanwezigen ge- maakt heeft dan lddf men dit af aan die eigenaardiige, haast geheimziimige stilte, die het beste bewtijs leverde dat de toehoorders door de uitvoering der kooraummers getroffen werden. Devotie, ware devotie klonk in het zingen van Ave Maria" van Will, en in „0 bone Jesu! van Paltestrfna, en we hebben ons ver- lustigid1 in d'e .klank dter tenoren in het door Ernst 'Schmidt vierstemmig bewerkte „Sand- manniohen" en in „'t Geuzonvendtel op den thuismarsch" van aen directeur den heer Roeske. Laatsfigenocmd koor is trouwens al- iler prachtigst gezongen1. Doch menig uurtje zaT men gesleten heb ben bij de insrtudeertng van psalm 137, ook van dteni heer Roeske, waarvoor de heer Ernst Groenevelt dten tekst vervaardigdte, en dat de componist het Utrechtsch mannenkoor ..Euterpe" toewiidde. De heer R. maakt in net work gebruik van groot en fclein en van d'ubbel kioor en een1 vluchtig doorzien der partituur doet zien dat, wil men een uit- voerung er van bereiken die deze van gister- avond1 evenaart. er in de cerste plaats era stig en.' volhard'end1 gewerkt moet worden, en 2e de directeur een1 mirznkaal persoon is die over uiitlmmtend materiaa'l ikan beschilkken. Zijn deze facteren niet aanwezig dan kan mm gerust een mummer als psalm 137 ter zijdte leggern. En d'aarom hulde aan direc teur en zamgers van ..Orpheus" voor het- geen zd| hjerin bere-'bt hebben. De heer Francis Koene, uit Utrecht, speelde de „Ciaconna" van Vitali, een langademig stuk muziek, dat echter de belangstelling le- vendig hield door de superieure voordracht van den violist, wiens spel mede imponeerde door fraaien toon. Die toon is krachtig, maar kan ook zeer week klinken, zooals in't twee de deel Vein Vivaldi's compositie. De stem van mej. Haasaijk uit Leeuwarden klinkt frisch, zuiver. Een mooie altstem. Mej. H. zong drie der bekendste liederen van Bach en liederen van Paardekoper en Amoudtz. Met „Gethsemane" van Amoudtz wist zij stemming te verwekken en de andere liederen zong zij eveneens mooi, al kan het uitdruk- kin.gsvermogen. het zeggen, nog wel meer ontedkkeld worden. De heer Van Langen organist alhier, bege- 'eidde de solisten en paf eveneens twee solo's Wat die solo's betreft Marche Colennel- ip" van Maillv. en variaties en finale over ..O Sanstissima" van Chip we hebben bij vorire p-elegenheden van ziin spel meer ge- noten; zijn begekiden echter was uitstekend. A. K Ingexonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubriek bewijsl geens- zins; dat de Redactie er mede instemi). Alkmaar, April 1922. Geachte Redacteur, Gaame zag ondergeteekenae het onder- staande in uw veel gelezen dagblad. Bij voor- baat mijn dank. De International Order of Good Templars en haar werkzaamlieden. M^ermalen komt het biji ons voor, als men met mensChen in aanraking komt, dat men ons de vraag stelt: wat is da't toch eigen- liik, the goede Iempelieren? Welnu, om nu diegenen er mede op de hoogte te stellen, diene 'het volgende: De International Order of Good Templars is een Bond van' Geheel- omthouders(sters), die s'treven naar geheel- on'thoud'ing en broederschap. Deze bond, die zich gelukkig meer en meer uitbreidt, is in elk land bekend (vandaar ook het Interna tional) en wordt in plaafcselijke afdeelingen verdeeld, of loges, wat ook bteteekent afdee- ling. Zoo bestaat in Alkmaar de loge „Op Hoop van Zegen no. 38", die aanstonds haar 10-jarig bestaan zal herdenlken. Deze bond werd in Ntedterlland goedgtekeurd, bij Kon. besluit van 22 April 1909 en in i851 opge- richt. Deze bond heeft verder deze beginselen die zullen volgm: 1. Geheelonthouding \an elk bedwelmend vocht als drank. 2. Geen vergunming onder welken' vorm ook, of in welke omstandigiheden hoegenaamd tot dm verkoop van bCKwelmend1 vocht, als deze voor drank dient. 3. Het volstrektc verbod van vervaiardi- ging, invoer en verkoop van' bedwelmendte aranken voor bovenstaande doeleieden ver bod door den wil der bevolking, (zoo wijls zijn ze nu nog niet) uitgedrukt m vorm van wet, strafbaar als misdrijf, 'in verhouding tot de zwaarte der overtrading. 4. De ontwMelmg van een gezonde pu- blieke opinie aangaande dteze zaak, door de werkzame verspreidiing van de waarheid, op alle manieren door de verlichte philantropie tegenwoordig gevolgd. 5. De verkiezing van goede, rechtschapen mannen in da rechtgevende madht, die ons begins*': ztjn tocgedaan. 6. Onvermoeide ijver, om menschen en gemeenten te redden van zulk een verschrik- kelijktn geesel (Koning Alcohol), en te strij- den tegen alien mogelijken tegenstand en alte mogelijke bezwaren, totdat onze overwinning volkomen en algemeen is. Ziet hier de beginselen van de Goede Tem- pelieren, dit u nu wel niet meer onbtekend zullen zijn, want wat (het eerste punt betreft, is het zeker niemand meer onbekend, daar het al meer dan 70 jaar is bewerkt (was het maar nooit noodig geweest), maar mettegen- staande, nu het eenmaa' noodig is, blijven wij, blauwen, werken aan den tempel, waar- van door onze voorvradieren de eerate steen werd gelegd, totdat wij krijgen wat in punt 4 staateen ontwikkeld, een gezond, maar bo vendien een nuchter mensch. Zulke mannen moeten wii ook in de wetgevende macht heb ben, om dte beginselen van de Goede Tem- pelieren en geheelonthouding in bijzonder door te voeren in de Kamers en in de bevol king, opdat zij; die nu nog loopen onder het juk van koning Alcohol, worden bevrijd. Laat dan, burgers van Alkmaar, als steaks de stemming daar is. de stemmen bij tiendui- zenden vallen op nen, die er hard voor zul len arbeiden. Of moeten wij dat geschrei en geklaag nog langer aanhooren van moeders en kinderen, waarvan de vader steeds in de kroeg zit? neen, roepen wij uit, dat niet meer Wij gaan dien vader of somtijds ook wel de moeder opzoeken, en met hen spreken over geheelonthouding, opdat zij een voorbeeld zullen geven aan de jeugd en ook aan oude- ren. Ach, als tooh eens alle menschen geheel onthouders waren, en wij een droog Ntedter- land (hadden, zouden wij dan nog zooveel ge klaag, geschrei en jammerkreten hooren uit verschillende huizen, hoekjes, straten en steegjes? Neen; natuurlijik. Maar hog alle dagen zien wij de ellendte, die de alcohol met zich voert. Nog alle dagen hooren wij) diat geschrei der kleinen en het geklaag der moe der, als vader dronken thuis komt, den boel kort en klein slaat, ensoms ook moeder en kinderen afbeult. Mogen wij dit duldlen Neen; duizendmaal neen! Daar moet gered worden. Welnu, dit is het werk der Goede Tempelieren, zij gaan naar dien vader en zeggen tegen hem, dat hij thuis hoort bij zijn vrouw en kinderen, en voor het geld, dat hij anders verdrinkt kleedere'n en brood moet koopen. Zoo hteb ik dan zoo goed en' zoo kwaad als ik kon laten zien, wat of eigenlijk die Goede Tempelieren ziin en wat zij doen. Ik hoop, dat dte lezers hierdoor gezien zullen hebben, wat dte alcohol teweegbrengt, en mocht u, geachte 'lezers, nog met bij1 een der geheelonithoudersorganisaties aangesloten zijn, zoo roepen wij u toe: Wees niet langer slaaf van (koning Alcohol, maar sluit U aan als gteheelonthouder U, mijnhteer de Redacteur, vriendelijk dank baar voor uw verleende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, C. DE J., Goede Tempelier. Rechtszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 25 April. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De heer B. L. P., 51 jaar, wonende te Am sterdam, stond terecht ter zake beleediging van den agent van politie Sanders te Hoom Sanders zag in het kantoor van beklaagde op het Keera 'snachts nog licht branden. Hij vond dit verd'acht en rammelde aan de deur, ten einde een onderzoek in te stellen. Daarop opende bekl. de deur en onhaalde den agent op een heele collectie onparlementaire uit- drukkingen. Beklaagde zeide, dat de agent zich onbe- hoorlijk heeft aangesteld en tegen de deur heeft aangetrapt. Hij ontkende ook de beleedi- gende woorden te hebben geuit. Dat is zijn woordenkeus niet. Beklaagde beweerde, dat door het woeste optreden van den agent zijn dochter en de boekhoudster, welke dames sa- men uit geweest waren, zenuwachtig zijn ge- worden. Toen is beklaagde wat barsch opge- treden. Getuige Sanders bleef bij zijn proces-ver- baal en zeide, dat de politie steeds onhebbe- lijk door getuige wordt behandeld. Als getuige a dtecharge werd gehoord bo- vengenoemde boekhoudster, een Duitsche, die bevestigde het verhaal van beklaagde, dat de getuige luidruchitig optrad en tegen dte deur trapte. De beleedigend'e woorden heeft zij niet gehoord en zij kon verklaren dat die niet zijn gebruikt. Beklaagde zeide: Ik geef u de heilige verze- kering, dat het gepasseerd is zooals de ge tuige a decharge heeft verklaard. Het O. M. zeide, dat beklaagde bij het. Parket bekend staat als iemand die zich onbe- hoorlijk pleegt te gedragen tegen ambtenaren en zelfs tegen hoofdambtenaren. Herhaalde- lijk zijn klachten tegen hem ingekomen Hij behoort tot een lastig soort menschen. Het 0. M. vorderae 50 boete subs. 50 da gen hecht. Beklaagde verzocht hem geen straf op te leggen. Hij heeft niets misdaan. VERNIELING. De niet ter zitting verschenen beklaagde Sijbrand v. d W. moest zich verantwoorden ter zake dat hij te Limmen op 27 Februari, 's avonds half elf, een glasrfiit heeft vemield in het cafte van Jan Winder ald'aar. Beklaagde heeft voor de politie het feit bekend. De getuige W. Kaandorp was niet versche nen. Daarvan werd acte gevraagd en ver- leend. De kastelein beschouwde net als een soort wraakneming omdat beklaagde een nog al hooge entrtee had moeten betalen om tot het bij Winder gegeven bal toegelaten te mo gen worden. Eisch25 boete of 25 dagen hecht. APPteLVONNIS KANTONGERECHTv De bloemist Corn. O. te Castricum is in hoger beroep gekortien tegen een vonnis van den Kantonrechter tot betaling van 12 boe te subs. 6 dagen hecht. ter zake Jachtwet- overtreding. Bekl. zou op 25 November een partiis hebben geschoten. Bekl., die 2 getui- gen a dtecharge heeft meegebracht, zeide, dat hij een doode patrijs had gevonden. Hij liep op zijn eigen terrein. De' verbalisant heeft geconstateerd, dat er een schot viel en appellant werd aangeteoffen met een patrijs in de hand, welk dier bloedde en nog warm was. Beklaagde zeide, dat de patrijs warm was van het vasthouden. Hij bekende geschoten te hebben, maar op kraaien. De getuige k dtecharge van Weenen had wel beklaagde, maar niet de patrijs gezien. Beklaagde zeide, dat de patrijs een onge- zond kreng met teen poot was. De getuige k decharge H. Wilbrink heeit ook wel een schot gehoord, maar de patrijs niet gezien. Het O. M. vorderde bekrachtiging van het vonnis. SCHORSINO GEVRAAGD. In de zaak tegen Fred. S. uit Venhuizen vroeg de Officier schorsing, omdat de getuige Komen niet was verschenen wegens ziekte. De verdediger, Mr..Kusters, zeide, dat deze getuige door zijn woest rijden opnieuw een ongeluk heeft gekregen. De rechtbank schorste deze zaak voor on- bepaalden tijd. WEDERSPANNIGHEID. De visscher Arie K. uit Egmond aan Zee heeft zich op een dag in Februari verzet te gen den onbezoldigd rfjksveldwachter-jacht- opziener Roozinig,, toen deze hem betrapte op het delven naar koniinen en hij de schop van beklaagde wilde in beslag nemen. Beklaagde K, weigerde de schop af te geven en verzette zich zoo krachtig tegen de inbeslagname, dat Roozinig daar+oe niet kon overgaan. Eisch30 boete of 30 dagen hecht. BELEEDIGING EN MISHANDELING VAN EEN VELDWACHTER. Jozephus L., wonende te Egmond-Binnen, die zich onhebbelijk gedroeg in de herberg van de wed. Zwdrt en daarom door den veld- wachter Kramer vermaand werd zich ordelijk te gedragen, heeft dezen veldwachter beleedi- gende woorden toegevoegd en hem een schop gegeven. Deze feiten zijn gepleegd in den nacht van 26 op 27 Februari. Het O. M. vorderde f 50 boete subs. 50 da gen hecht. VERNIELING VAN GLASRUITEN. Corn. D., niet verschenen, had rich op dien Nieuwjaarsdag schuldig gemaaikt aan ver- nielen van glasruiten in het perceel van den oaftehouder en schilder Engel de Vrij. Deze diendie u bij de rechtbamk een' eisch tot sdhadtevergoeding in voor een bedrag van 4.50. JDe sch'ade bedroeg 18, doch de ge tuige had de delft voor zijn rekening geno men en 4.50 had zekere Or. betaald Eisdh 25 boete, subs. -25 dagen. BELEEDIGING IN GE'SCHRIFTE 'De kleermaker L. J. C. G. i. h. W. te Ltei- dten, stond terecht ter zake beleed'igen in ge- schrifte van' dten marinier le Idas. L. v Haas- trecht, wonende Californiestraat 26. Bekl. had aan gezegden marinier een brief ge- zondten van een zeer beleediigenden inhoud. Hij is een zwager van getuige v. Haaetrednt. Deze brief is door get. onltvangcn in dte tweede helft van Februan. De onsmakelijke bijizon- demedten van d'ilt familieproces zullen wif onzen lezers besparen. Bekl. erkende dten brief gcschreven te (htebben. Bekl. zeide te kun nen bewijizen, dat zijin zwiager een dergeli^c persoon; als hij1 in den brief had gesdireven, wel degelijk is.De president zegt, diat het hier alleen gaat om de beleediging. Bekl. legt daarop een brief over, dien de getuige uit Indie had geschreven. Het O. M. vorderde 15 boete, subs. 15 da gen heditenis. ZeetgMingen STOOM V A ARTLIJ N E N. STV. Mil J. NEDERLAND. Bali (uitr.) arr. 23/4 te Antwerpen. Banka (thuisr.) vertr. 25/4 v. Hamburg. Johan de Witt arr. 22/4 v. Amsterdam te Batavia. Sembilan arr. 25/4 v. Rotterd. te Amsterdam. iBilliton (thuisrd arr. 24/4 te Suez. Jan Pietersz. Coen, v. Batavia n. Genua, arr. 2'4/4 te Suez. Karimata (uitr.) arr. 24/4 te Bremen. Koningin der iNederlanden (uitr.) arr. 24/4 te Genua. Prinses Juliana (thuisr.) arr. 2-4/4 te Suez. KON. NED. STB. MIJ. Bacchus vretr. 24/4 v. Gibraltar n. Amsterd. Iris vertr. 24/4 V. Cadix n. Barcelona. Juno arr. 24/4 v. Barcelona te Genua. Ntreus arr. 25/4 v. Bordeaux n. Amsterdam. Strabo vertr. 24/4 v. Lissabon n. Amsterdam. Theseus arr. 25/4 v. Valencia n. Amsterdam. Carna arr. 24/4 v. Smirna te Samos. Euterpe arr. 25/4 v. Lissabon te Amsterdam. Tellus vertr. 24/4 v. Mesina n. Palermo. Titan vertr. 24/4 v. Carthagena n. Amsterd. Ulysses arr. 25/4 v. Antwerpen te Amsterd. KON. HOLL. LLOYD. Gelria (uitrus) vertr. 24/4 v. Rio Janeiro. Kennemerland arr. 25/4 v. Cardiff te Amst. Rijnland (uitr.) vertr. 24/4 v. Ba'hia. Salland (uitr.) vertr. 23/4 v. Las Palmas. Kon. West-Ind. Maild. Crijnssen (thuisr.) vertr. 20/4 v. Barbados. Deucalion (thuisr.) arr. 21/4 te Havre. Orion vertr. 24/7 v. Port au Prince naar Cristobal. Aurora arr. 22/4 v. Puerta Barrios ta King ston, Jam. Ceres vertr. 22/4 v. Volparaiso n. Talcahuano Commewyne arr. 23/4 v. Amsterdam te Paramaribo. Kon. Paketv. Maatschij. P-aleleh vertr. 24/4 v. Amst. n. Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Rijnd'am, v. Newyork n. Rotterdam, vertr. 25/4 v.m. v. Boulogue. Soestdijk arr. 24/4 v. Rotterd. te Baltimore. Maasdam arr. 25/4 v. N. Orleans te Rott. Moerdij'k, v. Hamburg, Antw., Rott. en Lond. n/d. Pacifickust. vertr. 25/4 v. Antwerpen. Rijndam arr. 25/4 v. New York te Rotterdam. HOLLAND AUSTRAL IE LIJN. Abbekerk (uitr.) vertr. 24/4 v. Genua. Aren-dskerk (uitr.) arr. 22/4 te Adelaide. HOLL. BRITSCH-INDIte LIJN. Abbekerk (uitr.) vertr. 24/4 v. Genua. Arendskerk (uitr.) arr. 22/4 te Adelaide. HOLL. BR'ITSOH1-INDIE LIJN. "4ijkerk (uitr.) vertr. 23/4 v. Kurraohee. ridderkerk (thuisr.) arr. 25/4 te Lond. Coudekerk (uitr.) arr. 23/4 te Madras. Roepat (thuisr.) vertr. 23/4 v. Madras. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Agamemnon (thuisr.) vertr. 19/4 v. Freetwn. HOLLAND—ZUID-AFRIKA LIJN. ?ietfontein (uitr.) arr. 22/4 te Durban. ROTTERD. LiLOYD. 5atria, (uitr.) vertr. 24/4 v. Suez. Oaroet (uitr.) vertr. 24/4 v. Port Said. Goentoer (uitr.) vertr. 25/4 v. Southampton. ROTTt RD -ZUID-A M E R IK A LIJN. Alhena vertr. 25/4 v. Rotterdam n. Hamb. Poeldijk (uitr.) arr. 21/4 te Montevideo. De ontsmettemde, verzachtende ©n hoelend© etflMttehappeu yan Foster'* Z«£lf naaksn dsza oamiabaar voor hui-duitslag, kloven, huid- vlekken, eczema, psoriasis, en de yerschillende vor men van aambeien. Spoediga aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster'* Zalf altij-d in hui«; prijs f 1.75 per dk>©», alom verkrijg- baar.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6