De Lange&DeMoraaz Verleenen Gredieten. Geraeenteraad. De Rasd vergaderde hedenmiddag. De loco-burgemeester, de heer Thorn Ben, opende te 1.20 de vergadering. Afwezig mevr. Aukes en Mr. Sluis. De Voorzitter verzocht den heeren v. d. Bosch, Govers en Westerhof de geloofs- brieven van mevr. Jorritsma-Sjoers te onder- zoeken. De heer v. d. Bosch verklaarde, dat de stukken in orde waren bevonden, waarna tot toelating werd besloten en de Voorzitter den secretaris verzocht mevr. Jorritsma Sjoers binnen te leiden. Mevrouw JorritsmaSjoers legde hierop in handen van den voorzitter de door de wet voorgeschreven beloften af. De Voorzitter verklaarde hierop, dat hij mevr. Jorritsma als lid van de Centrale Keuken als een ambitieus lid had leeren ken- nen. Spr. twijfejde er niet aan of zij zou dit ook als raadslid zijn en feliciteerde haar met haar benoeming. (Instemming.) Mevr. Jorritsma nam naast mevr. Wester hof plaats. De Voorzitter deelde mede, dat bench- ten van verhindering waren ingekomen van mevr. Aukes en Mr. Sluis. Ingekomen zijn a. Een schrijven dd. 31 Maart 1.1. 3de Afd. C No. 14/5350 van den Commisaris der Koningtin, houdende bericht, dat hij' aan den Burgemeester verlof heeft verleend zich van 5 April tot 5 Mei 1922 buiteni de gemeente op te houden. Aangenomen voor kennisgeving. b. Brieven van de Gedeputeerde Staten: 1. dd. 5 April 1.1 No. 107, ten geleide van het goedgckeurde raadsbesluit van 16 Maart 1.1. No. 4, tot het aangaan zoo noo- dig van ten of meer kasleeningen; 2. da. 5 April 1.1. No. 109, ten geleide van het goed^ekeurde raadsbesluit van 16 Maart 1.1. No. 4, tot het in g/ebruik geven van lokalen in de Nieuwe Doelen voor landbou whuishoudcursussen 3. dd. 22 Maart 1.1. No. 132, ten geleide van het goedgckeurde raadsbesluit van 2 Fe- bruari 1.1 No. 9b en dat van 2 Maart d.a.v. No. 1, inzake vaststelling der zeker- hcid van den Gemeente-ontvanger; 4. dd. 22 'Maart 1.1 No. 116, ten geleide eener beschikking op een reclame in hoo- ger bcroep tcgen een aanslag in den hoofdclijken omslag. 6. dd. 5 April 1.1. No 24, ten geleide van een uittreksd nit het Kon. besluit van 23 Maart 1.1. No. 8, tot goedkeuring der ver- ordening op het heffen van slachtbuis-- rechten. Als voren. v c. Een schrijven dd. 22 Maart 11 van het bestuur van „Alcmaria", houdende dankbe- tuiging voor het restaureeren van de ter be schikking dier vereeniging gestelde lokalen in het Waaggebouw. Als voren. d. Een schrijVeni dd. 31 Maart 11 van den Directeur van het Prov. Electr. Bedrijf van Noordholland, intrekkende zijn bezwaar- schrift fegem een aanslag in de belasting op de gebouwde eigendommen. Als voren. e. Eeni adres dd. 17 Maart 1.1 van den heer J. Bahkert te Heiloo, verzoekende aan- sluiting van zijn perceel aan den Kennemer- straatweg aan de gasfabriek, en de reiniging voor ophaal van vuil en1 beerton. De Raad stelt dit adres in handen van B. en W., ter afdoening iDe heer P1 e v i e r oordeelde dat een op- lossing dlan noodig was. Spr. wilde het stuk in handen van B. en W. stellen om bericht en raad. De voorzitter hadl daartegen geen be zwaar. f. Een adres dd. 29 Maart 1.1 van het be stuur der St. Hippolytusstichting te Delft, verzoekende een wijziging van het uitbrei- dingsplan in de omgeving van het St. Elisa- bethgesticht. De Raad stelt dit adres in handen' van B. en W., om bericht en raad. g. Een adres dd. 12 April 1.1. van Mei., I. Tigler Wybrandi en den heer D. A. Wittop Koning. leeraren aan het Gymnasium, ver zoekende hun als zoodanig alsnog een1 extra- maand-salaris toe te kennen. Als voren. h. Een adres dd. 22 Maart 1.1 van den heer H. Bosscrt, verzoekende ontslag als lid van het Burgcriijk Armbestuur. Dc Raad verleent het gevraagde ontslag eervol, onder dankbetuiging voor de bewezen diemstem. i. Een adres dd. 25 Maart 1.1. van Mcj. J. de Vrios, verzoekende ontslag als onderwij- zercs aan de Eerste Oemeenteschool met In- gang van 1 Juni 1922. De Raad verleent bet gvraagde ontslag eervol j. Een adrs dd. 24 Maart 11 van den heer T. 0. Hulsclmans, verzoekende uitstel van brialing van hoofdclijken omslag. De Raad stelt dit adres in handen van den Gemeente-ontvanger, ter afdoening. k. Een adres dd. 12 April 1.1. van den Ned. Bond van werkliedem in overheidsclienst em den Centr. Ned. Amibt. Bond, verzoekende den 1 Mei-dag als een erkenden feestdag te beschouwen, op denzelfdem voet als Zon- en feestdagen. B. en' W. stellen voor dit voorstel voor ken nisgeving aan te neittan. De heer Westerhof vond het voorstdi van B. en W. geeni boleefde afwijzimg. Spr. \Viilde behandieling van het verzoek, Spr. noemde de adressanten de meest op den voorgTond tnedende organisaties en de spreektrompetten der moaerne arbeidersorga- nisaties in Nederland. Spr. had gehoopt, aat B. en W. een afwiizend "prae-advies hadden uitgebracht. Nn geJootft spr. dat het college gebrek aan argumienten heeft. Nu staat het college zeer zwak. Spr. vraagit of de voorzitter oordeelt, dat de erkende christelijke feestdagen zijn voor ge- heel Nederland. Di-t is niet net geval. Slechts een klein deel beschouwen ze als een geWijde feestdag, terwijl de arbeiders-adressanten, die 1/3 deel van de bevolking achtfr zich heeft, den 1 Meidag als een bijzonderen dag be schouwen, voor hen van groote beteekenis. ID at zoo weinigen vrij vragen gesch iedt vaaik uit economische overwegingen en omdaf men niet al te graag bij de patroons naar vo ren treedt als overtuigde soc.-dem. omdat ze door de .tegenstanders dan minder goed be- jegend worden. Niet alleen de modern maar ook de neu- |i traal georganiseerde aifcefdere doen mei den ten-Meidag mede. Da Ltaliaansche regeerinig heeft deni 1-Mei dag tot algemeenen feestdag gemaakt en die zit dich't bij Rome. Mr. L easier a „Maar is ver van Rome af". De heer Westerhof: J<a hoe dichter bij Rome hoe slechter christenem. Spr. ging voort en betoogde dat de HemeLvaartsdag voor een klein. deel slechts een feestdag is en voor het groote deel niets dan een vrije dag. Er is geen feestdag te scheppem, die voor allien een feest dag kan zijn en daarom beval spr. het ver zoek bij B. en W. en den raad aan. Spr. riep de welwillende overwegdng van den raad in. De voorzitter stemde toe, dlat de Christelijke feestdagen geen heilige dagen zijn voor geheel ons volk, doch ze zijn wette- lijk erkend en dit is met een 1 Meidag niet het geval; omdat die niet algemeen gevierd wordt, zou dit veel stagnatie geven. Spr. denkt aan marktdagen. Nog meer dan I/A van het volk viert de R.K. feestdagen en zij zouden met evenveel recht kunnen vragen, ook die dagen vrij1 te maken. Spr. meent dan ook, dat de raad niet goed zal doen, het verzoek in te willigen. Met voor te stdlen, het voor kennisgevin aan te nemen, hebben B. en W. niets krenkends be- doeld. De heer W e s t e r h o f vond het betoog van den voorzitter zeer zwak. Met marktdagen zouden slechts enkele gemeente-arbeidens noo dig zijn en die kan men, evenals op Zondagen, tegen extra-vergoeding te werk stellen. Met verschiil tussChen den 1 Meidag en de R.K. feestdagen is, dat de 1 Meidag een feestdag voor alle arbeiders kan zijn. Het ge- tal R.K. feestdagen krknpt in en zij kunnen alleen feestdagen voor R. K. zijn. De vooritter: Dad de 1 Meidag ook niet voor de R.K. De heer Westerhof zag dit niet in. Men weet hier weinig. In het Zuiden doen dui- zenden R.K. arbeiders aan den 1 Meidag me de. Velen worden daarom, hoewel zij ledien van de kerk witlen blijven, uit de R. K. kerk gezet, doch daarvoor heeft de kerk de verantwoordelijkheid. Spr. beval nogmaals het verzoek aan en becritiseerdfi tegenover mr. Bosm-an, die ach- te, den omzwaai der bourgeois sinds 1918, die de democratische jas weer aan den kap- stok had gehangen. Mr. Leesberg meende, dat de heer Westerhof ten onrechte betoogde, dat de R.K. feestdag geen algemeen feestdag is en de 1-Meidag wel die voor de arbeiders. Spr. rekende zich geiukkig, dat er in Alkmaiair nog tal van Christelijke en R.K. arbeiders zijn, die van het vieren van den 1 Meidag niet ge- diend zijn. De heer v. d. Bosch betoogde, dat de Soc. Dem. den 1-Meidag niet vieren volgens de in- zichten van velen in het land. Men wil toch het gezag handhaven en men moet dit hoog houaen. Mevr. Jorritsma belOofde zoo juist nog trouw aan de wetten des lands. Spr. zal tegen het verzoek steinmen, omdat het be- oogt, den eersten Meddag vriji te maken ook voor hen, die het niet wenschen. De heer H. E. Bosman verzekerde, dat als de 1 Meidag een vrije dag wordt, de R.K. arbeiders ook de encycliekdag als een vriien dag zullen vragen. De heer Westerhof vond, dat de scherpzlnnigheid bij inr. Leesberg zock was, toen hij beweerde, dat spr. gezegd zou heb ben dat de 1 Meidag de feestdag voor afle arbeiders was. Spr. had van een steeds groo- ter deel arbeiders gesproken en voor ^eeds grooter groepen wordt de MMeidag een feest dag. De kon inginned ag is geen algemieene feest dag en men maakt dien tot de gelegenheid om er een uitje van te maken. In Nov. 1918 dach'ten de liberalen er ook ian het koningschap af te schaffen. Reeds jaren geleden betoogde Mr. van Houten dat het koningschap niets dan een or nament was. De 1 Meidag heeft door de idea- len waardoor hij wortd gedragen als feest dag grooter beteekenis dan een koninginne- d"1 waarachter geen idealen zitten. De l1 Meidag betoogt voor de onibwapening zeker een hoog ideaal en kan on'getwijfeld een algemeene feestdag zijn. t)e heer H. E. Bosman Daar werken wij ook voor en dan kunt u wel met ons ach- ter het kruis. De heer Westerhof Wanneer u dat maar voor onze leuze wil plaatsen. Het trouw aan de wetten des lands kan het pogen niet beletten de wetten' te veranderen. Dat leert Ierland. De voor zi11 e r vond een koninginne- dag iets anders dan den 1 Meidag, al wordt ook de koninginnedag hier niet gevierd. Een koninginnedag is een dag van het hoofd1 van den Staat, ook al 'zou ait een presi dent zijn. Was de 1 Meidag niets dan een dag feestvieren dan" had spr. geen bezwaar. In I talis was het een rijksbesl uit. De heer Westerhof: In Beilgifi voer- dlert tail van steden den 1 Meidag in. Het voorstel van den heer Wc-sterliof om den 1 Meidag ails feestdag in te Stellen werd verworpen. De soc.-dem, stem den voor. Aangenomen voor kennisgeving. 1. Het proces-verbaal der opneming van kas en boeken van den 'Gem.-ontvanger op 2:1 April 1922. m. Een ongedagteekend, den 25 April 1.1. ontvangea adres, van de Alkmaarsche markt- vereeniging, inzendende een bemiddelings- voorstel inzake de heffing van staangelden. n. Een adres dd. 24 April 1.1. van den heer H. J. M. Hanraads, verzoekende hem rente-verlies te vergoeden van het door hem 'te veel betaalde bedrag aan- hoofdelijken om slag, hetwelk hij na 1 V, jaar heeft terug ont- vangen. V. erd van de hand gewezen. o. Een sdirijven dd. 25 April 1.1. van den heer J. Westerhof, verzoekende aan B. em W. een 4-tal vragen te mogen stellen inzake loo- nen van gemeentewerklieden en biji werkver- schaffing. Zal aan het einde der vergadering geschie- den p. Een schrijven dd. 25 April 1.1. van Mievr. J. WesterhofKoopal, verzoekende aan B. en W. de volgende vraaigi te mogen stellen: „Is het U bekend dat U blijkhaar ge heel onvolledig bent ingelicht over den tijd, dat Mej. A. Visserde Wolf in dienst van het Stadsziekenhuis was?" Alsvoren. q. een schrijven dd. 25 April 1.1. van den heer H. van Drunen, verzoekende aan- B. en W. een 3Ltal vragen te inogem stellen inza ke werkverschaffing, productief werk «b loon voor z.g. aangenomen werk. Alsvoren. r. een adres dd. 25 April T.L van den Chr. Besturenbopd, verzoekende aan de losse werklieden, werkzaam aan productief werk. alsnog voor den 2en Paaschdag. loon nit te keeren De Voorzitter zeide, dat B. en W geen bezwaar hadden alsnog het loon uit te betalen. De bedrijfsdirecteuren hadden zon der voorkennis van B. en W. gehandeld. De heer v. Bosch wenschte de re- geling te treffen, dat ais regel de dagen steeds worden uitbetaald. Meerderen wilden Jiier over het woord, doch de Voorzitter sloot de discussie. s. een adres dd. 19 April 1.1. van Dr. J Dirken, verzoekende ontslag uit zijne betrek- king van stads-arts. Eervol verleend. t. een adres dd. 15 April 1.1. van de afd, Alkmaar van den Centr. Bond van Trans- portarbeiders, inzake het doen lossen van een schip hazalt en grint. In handen van B. en W. gesteld ter afdoe ning. u. een voorstel van B. en W. om aan den heer J. W. Boersma alhier te verkoopen een stuk gemeentegrond aan den Westerwe, B. en W. willen verkoopen voor 13 per vierk. Meter tot een bedrag van f 2400. De raad vereenigde zich met het voorstel. v. een adres dd. 25 April 1.1. van de afd Alkmaar van den Ned. R.K. Bouwarb. bone St. Joseph, verzoekende bij werkverschaffing het loon ook uit te keeren op Chr. feestdagen en ziekendagen. De heer van Drunen wilde behandeling bij het punt „losse werklieden" en wel met betrekking tot den ziekendag. Aldus werd besloten. w. twee adressen dd. 26 April 1.1. van de" afdeelingcn Alkmaar van den Bond van Ned. Onderw. en het Ned. Ond. Gen., verzoekende de behandeling der voorstellen inzake de ro- organisatie van het lager- en uitgebreid lager onderwijs uit tfce stellen. Te behandelen bij punt 22. x. twee brtcven dd. 26 April 1.1. van de Vefeeniging Kindervoedmg en de afd. Alk maar van het Centr. Genootsch. voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies, houden do dankbetuiging voor de verleende subsidifei. BENOEMINO LEER A AR EN LEER ARES LN DE LI'OHAMELIJKE OE'FENING a/b GYMNASIUM. Curatoren van het Gymnasium te Alkmaar melden aan den Raad: Onder insluiting van het betreffend advies van den Inspecteur hebben wij de eer Uwen Raad hier bij te doen toekomen de stukken der sollicitanten naar de betrekkingeni van leeraar en leerares in de lichamelijke oefenimg aan het Gymnasium alhier en ter vervulling daar- van de navolgende aanbevdimgen in te zen- deni: voor Leeraar: 1.| 2. J. A. C. van den Berg: F. L. O. Duverg6; voor Leerares: 1. Mej. S. Barklo; 2. Mevrouw J. van SluisLeguit; beide aanbevelingen niet in alphabetische volgorde. De heer V e e ni .vroeg een gebeime zifting. Hiertoe werd besloten. Na een half uur werd de zitting heropend en tot Stemming overgegaan. Benoemd werden de heer J. A. C. v. d. Berg en mevr. van SluisLeguit, beiden met algemeenie stemimen. BENOEMINO GEM.-ARlCHIVARIS. Ter vervuling der vacature van Gemeente!- archivaris hebben B. en W. eene oproeping van gegiadigden gedaan, waarop zidh 14 sollicitanten hebben aangemeld. Zij1 hebben gemoend, ten einde het college an ook den Raad in staat te stellen zich een juist oordeel te varmen over die geschiktheid der sollici tanten voor het begeerde ambt, ter zake het advies te moetem vragen van den Algemeenen Rijksardhivaris. Op grond van dat en van verdCr ingewon- nen adviczen, meent het co'llcge de aanbeve- ling voor de benoeming van een archivaris tc moeten beperken tot een persoon en nood'i- gen zij den Raad in overeenstemmlug daar- mede uit zijn keuze te vestigen op aen heer N. J, M. Dresdi, gemeente-archivaris van Schiedam. Benoemd werd de heer Dresch met 11 stem- men' legem 6 stemmen bianco. (ieitHMigd Meiovn, STAKING. Sinds eenige dagen is in Roosendaal een staking in de borstelfabrieken der Commandi- taire vermootschap o/d. directie J. Vermunt. De staking omvat een honderdtal borstelma- kers welke zijn georganiseerd in den R. K. Bond van iHoutbewerkers. (De oorzaak dezer staking Hgt in het frit, dat de heer Vermunt niet wil onderteekenen een overeenkomst door het personeel opgemaakt, waarin minstens tot 1 Maart 1923 hetzelfde loon zou worden gegarandeerd als hetwelk de arbeiders dezer fabriek op dit oogenblik genieten. Daar de staking zonder voorafaande waar- schuwing is afgekondigd, heeft de firma het loon der laatste arbeidsdagen inghhouden. Bemiddelin'gispogiingen van den heer J., Verheyen, voorzitter der vereeniging van werkgevers in de metaalbedrijven, mochten, niet baten, ofschoon de concessie werd gedaan dat minstens 6 miaanden hetzelfde loon zou worden uitbetaald. VEREENIGING ONDERLINGE VROUWE NB E SCHE R MI NO. De vereeniging Onderlinge Vrouwenbe- schermiing, die vandaag haar 25ste jaar- lijksche vergadering te Amsterdam houdt, heeft gisteravomd oe viering van haar zilvs- ren jubileum .ingezet met een feestavond, dien dte afdeebng Amsterctam in het pavilloen van het Vondelpark aanbood aan net hoofdbe- stuur, den besturen der afdeelingcn' en alien verderan dleelnemers aan de vergadering en den maaltijd, welke vandaag^plaats hebben. In de bovensalons van het paViljoen, die fees- telijk met bloemen waren aangekleed, heette mevrouw PolakiRosenberg namens de afdee- ling de aanwezigen welkom, in het bijzonder den burgemeester dlen heer de Vlugt en diens echtgenoote. Zij stride daarop aan de genoo- digden den heer en mevrouw Cliuge Dooren- bos voor, die bereid waren toij te dragen tot de gezelligheid. Het repertoire van het echt- paar CLinge-Doorenbos, dat zorgvuldig geko- zen was voor dezen avond, bevatte bovendien een zeer toepasselijke voordracht: Brief van een volksmeisje aan den minister van justi- tie, waarin de leemten bij de toepassing van de wet op het vaderschap geestig er door worden gehaald. Vooral deze voordracht had veel succes. Er heerschte den geheelen avond, die ver- der aan kennismaken was gewijd, een prefti- ge toon. AOHTERUITGA'NG LEVEN'S- VE'RZEKERING. Het Verzekeringsblad voor Nederland1 en Belgie berijfert dat bij 29 maatschappijen Van levensverzekering, die reeds opgaven konden verstrekken, de product'ie in 1921 ruim 23 millioen gulden minder dan in 1920 heeft be- dragen. Daar het royement bovendien bijna 8Yt millioen meer beliep, blijft de vooruit- gang meer dan 31% millioen ten achter bij 1920. HOE EEN T YPHUS-E'P I DE M IE GESTUIT WERD. Van bevoegde ziide deelt men aan het N. v. d. ID. het volgende mede over de bestrijiding der typhus-epidemie te Andijk: De typhus wdke zich in het midden der maand rebrurai schrikblarend uitbreidde en in ten gezin drie slachtoffers eischte, is tot ataan gekomen. Sedert 18 Maart heeft zich geen nieuw ge val voorgedaan. Het gemeentebestuiur is in overleg anet den Inspecteur der Volksgezondheid overgegaan tot het verbieden van den verkoop van onge- kookte melk. In verband met de zeer hooge kosten (plm. 100 per dag) werd het ver koop weder ingetrokken. Naar aanleiding van een door genoemden Inspecteur gehouden lezing, inzake de beteugeling der ziekte en een opwekking om zicth tijdelijk onvatbaar te maken teken de febris typhoidga werd van de gelegenheid om zich te laten inspuiten met typnusvaccin een zeer ruim gebruik gemaakt. Van de 3400 inwoners hebben zich pi .nr. 2200 Laten inspuiten, zoodat aangenomen kon wor den dat de raadgevin'g algemeen is nageko- men, indien men van net totaal aftrekt aiege- nen welke reeds typhus gehad heibhen en daarom onvatbaar zijn, en die welke wegens ouderdom zich niet naar de bestemde plaats konden begeven, alsmede dat deel der ge meente (plm. 500 inwoners) hetwelk geheed van de bebouwde kom is afgescheiden. Zonder voorbehoud werd door de med'ici aangenomen dat de besmettingshaard bij' een der veehouders was ontstaan. DE PENSIOENWET VOOR BURGERLIJKE AMBTENAREN. Het bestuur van de Centrale van Vereeni- gingen van Personeel in's Rijksdienst heeft zich naar aanleiding van de optnerkingen, op- genomen in het voorloopig verslag van da Eerste Kamer nopens het wetsontwerp tot re galing van de pensoenen van burgerlijke anib- lenaren en hun weduwen en weezen, tot de Eerste Kamer gewend met een uitvoerig adres, waarin met klem wordt aangedrongen op aanneming van het wetsontwerp. Bre.d- voerig wordt met betrekking tot do bezwaren, gerezen tegen de verhooging van het maxi- mum-pensioen van 662/» pet. tot 70 pet. van den pensioenagrondslag, gewezen op de be teekenis van deze verhooging en betoogd wordt, dat 70 pet. van een salaris, vastgesteld met de uitdrukkelijke bedoeling, dat daarvan geen premie voor pensioen zal worden inge- houden, practisch geen verhooging beteekent van 66V, pot van salaris. waarin. de bii- drage voor eigen zoowel als voor weduyven- en weezenpensioen is begrepen. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de ongelijke behan deling van onderscheidene groepen van amb- tenaren, voor zoover betreft de aanspraken op pensioen, waaraan door aanneming van het wetsontwerp eveneens een einde wordt gemaakt. ROTTER DAM SCHE HANDELS- EN LANDBOUW1BANK. Men schrijft ons uit Rotterdam: Bij de gister onder toezicht van de pers- in het Gebouw het Goudea Kalf gehouden 3e extra premietrekking van de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank, werd de commis- sie van contrdle gepresideerd door den heer F. van der Steen, luit.-kolonel M. A. N. A. te Ginnikem geinstalleerd het nieuwe lid, de he€r E. J. Beelman, oud-kapt. inf. O. I. L. te den Haag, terwijl de heer i'adey,, wethouder van Koog, a. d. Zaan als secretaris optrad. Daar in tegenstelling met bijna alle andere premie-trekkingen bij de R. H. em L. B. de 'hooge premies uilsluitend op verkochte num- rners moeten vallen, moest verschillende ma- len worden overgeloot. Uit de boeken bleek dat sinds de vorige week 81 series warem geplaatst en de getrok- keni premies zonder eenige korting waren uit betaald. De directeur de heer W. H. Broekhuys was niet bij de trekking tegenwoordig. NOOR D-'HOL LANDSCH'E VE RE ENI- GI NO VRIJZ IiNiN I G-DE MOOR ATI SCHE RAADSLEDEN. Onder leiding van den heer Abrahams, lid van den gemeenteraad van Amsterdam, is in American te Amsterdam opgericht een 1 Noord-Hol 1 andsche vereeniging van vrijzin- nig-dcmocratische raadsleden en burgemees- ters, die tevens een ondcrdeel zal vormen van de algemeene vereeniging. Reeds traden vrie leden toe (onder wie ook enkele vrouwe- lijke raadsleden) terwijl de toetreding van nog velen wordt verwacht. Aan een voorloo- pijge commissie, bestaande uit mevr. Aukes Timmers, raaslid, Alkmaar, en de heeren Abrahams, Zeeman, raadslid Oosterleek, Slingenberg, wethouder Haarlem^ em Kooi- man, burgemeester, Pumtorend, werdeni de verdere voorbereiding opgedragem. Bespre- kingen werdem gevoerd over de financieelo en andere gevolgen der Lager-onderwijswet 1929. De vereeniging zal trachten invloed te oefenen op de komende herziening dier wet, inzonderheid tot vermindering, van de daar- uit voor de gemeenten voortvloeiende finan- cieele lasten. ran 27 April 1922. Opgave van Noordbollasdscb Landbouwcredlet. Koers Tan heden te Vtrigi koers. pi.m. 1.30 H« 854 51 263/,9 147 pl.m.1.45 pl.m. I.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 (ontvangren per draadloo/e (elefoon.)" 8TAATSLEENINGEN. 6 Neierl. '22 BANK..INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel cotnm CULTUUR MAATSffiH. H. V. A. Java Cultuur Cult. Voratanl. Dlto actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtache Petr. Gac. Holl. Olia Oude Kon. P«tr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontln. Rubber Kolonialo Rubber Deli Hat. Rubber Serbadjadl SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Schcenvaart Unlc Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEfVAART BUITENL. Marine eomnt. Marine pref. TABAKKEN. Oude Doll Senembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Raila Union pacific 100V,| 1007, I24| 88 129% 1234 86 130 5% 104 M4 3674 31! 152 133 51 80% 1263/, 370 312 1514 134 52 80 469 146 4S4% 30i 470 145 484 S6| 50 10 41 52 211 1584 106} 203/, 94% 661/, 41 106* 24 88 23% 246 362 297% 56 245 365 298 55 27 148 123* 123* 1 86 85*-6 130 -- 5* 370 370 359 309 315 1511-3 153 - 80* 470 472 - 146 - 145-6 486 488 485-* 484-5 - - 86-7 - 157 146-8 68 - 244 242 243 360 290 288 - Vonge koers. Berlijn Brussei Londen New York Parijs Weenen Zwitserland WJSSKLKOERSEN VOOrbeui- koeri up Hedei 0 931/i 22 321/, M 64 2 623/, 24.321/, 0.03V, 51.171/, 0.92- 0.93 22.25 22.30 11.621/, - 11.631/, 2 621/,-2 6 3 24.25 - 24.30 0.0370-0 03S0 51.121/,— 51.22 Vt VREEMD HANKPArlEH Duitsch Bankpapier (rood) i 0.971/, i 0.931/4-0.95 Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (geatempeld) 0.03V, 0.03% 0.04

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2