IngMonden Stikken.. OTT ATCERSLOOT. De raad dezer gemeenite vergaderde Wo«»- dagmiddag in voltallige zitting. iBuxgemeester en Wethouders stelden voor om in verband met het verzoek van de fa- brieksarbeiders om van de gemeenitebel aating dienst 1921 de helft terug te betalen, die als forens in een andere gemeenite waar zij werkzaam zijn, ook zijn aange^lagen. Voor '15 Mei a.s. zullen ziji him voor voldaan ge- teekend kwitanhebiljet ter aecretarie xnoeten inleveren. De heer Koppes vroeg of daar zoowel ge- organiseerde als ongeorganiseerde van pro fiteered De voorzitter zeide dat daar geen onder- acheid in kon worden gemaakt. Allen voor. iVoor den bouw van twee nieuwe schoollo- kalen aan de R. K. School zal een geldlee- ning worden aangegaan. Eenige aanwezige en overtollige schoolmeubelen in de O. L. School zullen daar gebruikt kunnen worden. Een ruiling van school kon wegens de ge- ringe ruimte van de O. L. School daar an- ders over eeni paar jaar de school toch te klein zou wezen, niet plaats hebben. Een con- ferentie met het R. K. kerkbestuur bevestigde aeze meening. De heer Welder zeide, de inkomens worden minder en de uitg;aven zoodoende grooter, maar de wet schrijft zulks voor. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedkeuring kohier hoofd. omslag dienst 1922 over 4 maanden, bene- vens goedkeuring verordening verdeeling der gemeente in stemdistricten. Voorstel Burgemeester en Wethouders om 1 ten behoeve van de rendabiliteit van het G. E. B. 20.000 schuld over te nemen door de gemeente waarover de vorige vergadering de stemmen staa'kten. De heer Groot verzocht den secretaris als administrateur van het G. E. B. deze zaak nog eens toe te lichten. Deze gaf te kemnen dat de boekwaarde van het net a 30.000 veel te hoog was, en dat de werkelijke waarde niet meer bedroeg dan 10.000, dat de af- lossing nog zeer miniem was geweest In de 5 jaren zoolang als het bedrijf bestaat, en dat het net een duur heeft van 10 jaren, dat er nimmer een reservefonds is gevormd, en wanneer het net af is dat dan de financieeel post grooter wordt. Volgens zijne meeniing zou het bedrijf, wanneer de raad dat voor stel aannain, en een lichtpuntenbelasting werd ingevoerd wel rendabel kunnen zijn, en zouden eventueele baten in de gemeentekas terug vloeien. iDe heer Berkhout: Ik ben er tegen als de gemeente dit bedrag overneemt, want een ze- ker aantal ingezetenen profiteeren er van. IDe administrateur lichtte nog toe, dat het verbruik daar zoo weinig was, dat de men- schien het liever betalen in den vorim van be- lasting. De heer Welder: Het bedrijf moet zich zelf kunnen bedruipen. De heer Groot zeide er nu voor te wezen. In stemming gebracht werd het voorste} van B. en W. aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heer en Kerssens, fielder en Berkhout. tin behandeling kwam de verordening op de Vleescbkeuringswet. Na ingewonnen informatien, was gebleken dat splitting van een gemeente, om net eene deel der gemeenite hier en het andere deel daar te laten slachten niet mogdijk was. Noodslachtingen kunnen ter plaat&e gebeuren maar keuring blijft voorgeschreven en huis- salchtingen zouden kunnen plaats hebben in Oct. Nov. of December. De heer Kerssens: Noordslachtingen kun nen toch in een slachtplaats alhier, wanneer dat aangevraagd wordt, geschieden. De voorzitter: De vereischten waaraan zoo'n slagerijl moet voldoen zijn bezwaarlijk. Nu kunnen wij nog bij Alkmaar aansluiten, dus achtte spr. dat het voordeeligst. Alzoo werd besloten. De voorzitter deelde aan den raad mede, namens B. en W., het verheugende verschijn- sel, dat uw raad unaniem er van doordron- gen was, dat het thans bestaande raadhuis absoluut onvoldoende en ongeschikt was als zoodanig, heeft zoowel uwen raad als ons college meermalen de vraag doen overwegen op welke wijze eene oplossing in deze kwes- tic te vinden was. Nadat al eens opdracht was gegeven een plan uit te werken, vermoe- den wij dat ten; slotte een oplossing is gevon- den. na een deskundig onderzoek door den architect dn heer Weisenborn. De bedoeling was n.l. om de twee leege ol- kalen der 0. L. School als zoodanig in te richten welke oplossing afdoende kan worden genoemd. Er zou dan komeni in het hand- werklokaal, burgemeesterkamer, secretarie en bodekamer, en het gymnastieklokaal raad en trouwzaal wordt. De eentrou zou komen aan de raadhuiszijde. Behang- en schilderwerk zou moeten palats hebben, maar in 't kort zou't de goedkoopste oplossing wezen die er te vinden was. De voorloopige plattegrond en situatieteekening werden door de raadsleden bezichtigd, alsmede de lokalen en de inrich- ting zooals die stond aangegeven. 'Na eenige bcspreking werd algemeen besloten tot deze verandering over te gaan en wanneer de zaak afgewerkt is te meubileeren. Rondvraag. De heer Koppes vroeg of er in de vergadering van Ned. Gemeenten op aan- gedrongen kan worden om een, verordening samen te stellen op de vrachtauto's dat deze met wielen rijdeni waarvan de bandbreedte ongeveer 50 c.M. bedraagt. Dit zal worden nagegaan De heer Berkhout: Zip de vaargeul op de meer? heer Berkhout: Ziin er geen tonnen in De voorzitter zeide, dat de firma Ruige- waard deze er in heeft gelegen, maar dat ze zonkeh wegens lekkage en nu niet aanwezig zijn. De heer Kerssens: Als er geld in kas Is van de gemeente zou ik dat tegen inbraak verzekera willen hebben. Het geld berust te Uitgeest wegens aansluiting aan de giro- dienst. Daarna sluiting. UIT OTERLEEK. De Rlaadi dezer gemeente vergaderde hedlen- morgen. Afwezig was de heer Couwenhoven Voorzitter was de burgemeester, de heer Huij- ser van Reenen. De voorzitter heette de aanwezigen, en in 'it bijzonder den heer Zeernan1, welkom, welke laatste was ziek geweest on nu voor het eerst de vergadering welder bijwoonde. D: notulen werden na lezing door burge meester, tevens secretaris, onveranderd goed- gekeurd. NaaT aanleldteg van he! gewotuleenle o»- trent de vleeschkeuringswet deelde de voor zitter mede, dat B. en W. besloten hadcLen bij Alkmaar ami te sluiten, waarvoor een kennis* geving naar Alkmaar was verzonden Ingekomen was een schrijven van de gym- nastiekvereeniging „Voorwaarts" te Noord- Schermer, verzoekende een. subsidie van J 100. B. en W. adviseerden afwijzend te beschik- ken. De heer Zeeman wees er op, dat de vereem- ging buiten de gemeente gevestigd is, zoodat het Spr. niet goed leek subsidie te verleenen. De heer Bon tea was eveneens tegen subsi- dieverleening, met het .oog op den financiee- len toestana Zonder hoofdelijke stemming werd beslo ten afwijzend te beschikken. Verder was ingekomen een verzoek van den heer C. Hillen te Broek op Langendijk, verzoekende ontheffing H O. Besloten werd 1 maand ontheffing te Yer- leenen. Van de Tuinbouwvereeniging was een schrijven ingekomen, houdende verzoek tot verbetering van den ateiger aan de Ringvaart De heer Spaan zou er niets tegen hebben, wanneer die steiger een algemeen belang was, maar hij is slechts een belang voor de Tuinbouwvereeniging. Spr. zeide ook dat de steiger misbruikt wordt. De heer Dekker wees er op, dat voor den gewonen dienst de steiger goed is Om hem echter voor ieder geschikt te maken, zou te groote kosten met zich mede brengen. De heer Zeeman kwam op tegen de bewe- ring van den heer Spaan, dat de steiger zou worden misbruikt. Do voorzitter stelde voor, het adres aan te houden, omdat er nog tijd genoeg voor is. Mochten er werkelijk plannen zijn, dan wilde spr. wachten tot volgend jaar, wanneer dan een post er voor op de begrooting zal zijn ge bracht. De heer Bontes meende, dat men de zaak toch moest overwegen, wanneer het mogelijk is dat de kosten billijk zijn. De heer Dekker stelde voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Spaan stelde voor, het aan te hou den tot de volgende vergadering, opdat B. en W. eerst een onderzoek kunnen instellen. Aldus werd besloten Aan de orde was de benoeming van het stembureau. De burgemeester is ambtshalve voorzitter; hem worden 3 leden toegevoegd en 3 plaats- vervangers Tot leden werden gekozen de heeren: P. Dekker, P. Spaan en H. Zeeman, en tot plaats- vervangers de heeren Koning, Bontes en Cou wenhoven (gerangschikt naar den leeftijd). Ingekomen was het verslag van den toe- stand der gemeente. Dp voorzitter las de be- langrijkste punten hieruit voor. De bevolking bedroeg op 31 December 1921388 mannen, 407 vrouwen, totaal 795 inwoners. De kosten van het onderwijs bedroegen in totaal 14773,52y2. De begrooting van het G. E. B. sloot In ontvang en uitgaaf met een oedrag van 7890,76. De kas-verificatie bij den administrateur van het G, E. B wees een bedrag aan van 42,58. Boeken werden in orde bevonden B. enW. stelden voor, een geldleening aan te gaan, groot 1000, ten behoeve van de uit- breiding van het G. E. B„ af te lossen in 1923 en 1924, telkens 500; hoogste rente 6 pet. Dan zal de begrooting kunnen worden goed- gekeurd. Conform besloten. Rekening van het Burg. Armbestuur: Ont- vangsten 1650,20 Kuitgaven 1329,62, ba- tig saldo 320,58 Wegens enkele onnauw- keurigheden in de rekening stelde de voorzit ter voor deze terug te zenden ter verbetering. Aldus werd besloten. De .winst- en verliesrekening van het G. E B werd vervolgens voorgelezen. Daarult bleek, dat de tarieven niet zullen worden ver- laagd. daar de maximale belasting nog zal worden verhoogd De heer Spaan vroeg hoe het mogelijk was. dat de maximale belasting zoo hoog was. De heer Zeeman zeide, dat dit het gevolg was van een meerder stroomverbruik. Na rondvraag, die niets opleverde, volgde sluiting der openbare vergadering en ging de Raad in comire. UIT OUDKARSPEL. Aan de houtzagerij; der firma Eecen alhier is het loon der geschoolde axbeidera met 5 en dat der ongeschoolde met 10 pet. ver- laagd. De arbeiders hebben met deze verla- ging genoegen genomen. UIT BERGEN. 'Deo 9en Mei a.s. zal het viif em twintig jaren geledeni zijn dat de heer C. Meyer be- noflmdi werd tot Secretaris van den Berger- meer-polder. (iuStn ver*ntw»9rdetijkk»td v»n it Riitt- tie. 9e opname In deze rubriek bewijs't (tens- tins; dat it Redtdie er mede instemt). LESGEVEN DOOR ONBEVOEGDEN, Er is wellicht geen vak dat op handelskan- toren van zoo groot nut is als stenogTafie. Men zou dus mogen verwachten, dat zij, die les nemen in dat vak, zich tot bevoegde leer- aren wenden, opdat het onderwijs zoo deug- delijk mogelijk zij. 'Zeer vaak echter vragen de leerlingen in dergelijke gevallen alleen maar: „waar kan ik het goedkoopst terecht?", zonder te bedenken dat goedkoop dan ge- woonlijk duurkoop zal bujken te zijh. In het belang van de leerlingen, maar voor- al ook in het belang van den handel, die te- genwoordig alleen slechts goed oi krachien kan gebruiken, raden wij alien, die plan hebben stenografie te gaan leeren, aan, zich ervan te overtuigen, dat de persoon, die het van onderwijs zal verstrekken, ip het bezit is een onderwijs-diplotna. Namens het bestuur van de Federatie voor Stenografie „Groote*, E. B. MULLER, Secretaris. Alkmaar, 3 Mei 1922. HONDENGEBLAF. Mijnheer de Redacteur, Ver?un mij een klein plaatsje in uw veelgc- lezen blad. Sedert eenige da gen worden de bewoners van Gee$terweg, -singel en Tuinstraat uit geroyeerd Wat hi htm nachtrusl gehouden doo* aanhoodend hondengeblaf. Zoodra de avond naakt, begint het dier te blaffen en al moge men dan het kolossale uithoudingsvermogen van het dier bewonderen, zeker is het, dat men avond aan avond twee h drie uur werk heeft om den slaap te vatten. Zou in dit geval de nachtpolitie niet de aangewezene zijn om dit euvel te verhelpen? Het beest is gewoon bang in donker om air leen te zijn. Laat men het dier in huis, men hoort niets. UEd dankzeggend voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw dw. dor., X. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van uw onderschrift on- der het berichtje van stakerszijde, hetgeen u zoo welwillend was op te nemen, vragen wij u eenige plaatsruimte voor het volgende: De heer v. d. Horst schijnt u eenige inlich- tingen te hebben vprstrekt die o. i. erg eenzij- dig zijn Waar de heer v. d. Horst verklaart geen lid te zijn der Patroonsvereoniging, vindt dit zijn oorzaak in het feit, dat hij ook daar zijn ver- plichtingen niet nakwam, tengevolge, waarvan van hij geroyeerd is. De Patroons-organisatie namelijk had hem verplicht den indextoeslag (een contractueele overeenkomst) uit te beta len, waaraan hij geen gevolg gar. Door eene actie van onze zijde hebben wij hem genood- zaakt te betalen, toen hij reeds voor dit feit id was. at het opwPrken der natte tabak betreft kunnen wij u mededeelen, dat het Federatie- bestuur heeft aangeboden die op te werken tot Dinsdagavond, aangezien hij niet meer tabak ingevocht had, waarop hij verklaarde daar- mede niet tevreden te zijn. Vervolgens wordt er niet alleen om ge- noemde ziektepremie gestaakt, neen, wij heb ben er eani anderen eisch dinjgelaschit. De Kleinfabrikanten hier te lande betalen gedurende de laatste vier weken een loon, ge- lijk aan 90 pet. van het oude contractloon. Aangezien wij den heer v. d. Horst ook daar- onder rekenen, daar hij den laatsten tijd slechts met 3 man werkt, nemen wij met z ij n 15 pet. loonsverlaging niet langer genoegen. Wij constateeren verder, dat het den heer v. d. Horst. evenals nog een tweede patroon hier ter plhatse, te doen is om het den Fede- ratieleden beslist onmogclijk te maken. Ten slotte dit: Als wij oolt bij den heer v d. Horst hebben gereclameerd.over toestan- den op de fabriek, die niet rechtstreeks iii den haak waren, stuitten wij altijd op een hals- starrige onhandelbaarheid. Hij durfde zelfs zijn werklieden verklaren, dat hij zich aan or- n-anisatorische overeenkomsten in het geheel niet behoefde te storen en hij hen zou laten werken onder het loon, wat hem goeddunkt hoover is het gelukkig nog niet! U. Mijnheer de Redacteur, bij voorbaat dan- vend voor de plaatsing, teeken ik, Hoogachtend, J. VAN BERKUM, Penningmeester afd. Alkmaar. Uitenboschstraat 28. Alkmaar, 3 Mel 1922. R E'ORGANI SATI E L. O. M. de Redacteur. Vergim mij een plaatsje voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. De voorstellen tot reorganisatie van het L. O. en de beschouwingen daarover in de Alkmaarsche Courant van Zaterdag 22 April geven mij aanleiding tot de volgende opmer- kingen. Tot welke resultaten vroegere besprekingen hebben' geleid, is mijl onbekend; doch als er planneni zijn geweest tot het invoeren van de zoogenaamde eenheidsschool, dan mogeni we de belanghebbenden feliciteeren, dat die plan neni niet in deze voorstellen zijn belichaamd. Hoe men over de sociale beteekenis van „Alle 'kinderen op een school moge denken, uit onderwijskundig oogpunt zou de eenheids school een1 fout zijn. Het eindonderwijs aan de gewone vol'ksschool verschilt te veel van het onderwijs aan de opleidingsschool voor Gymn. en H. B. S., dan dat men voor beide inrichtingen een leerplan zou kunnen door- voeren, na de eerste drie, vier leerjaren. Elk deskundige, die aan beide inrichtingen ge- werict, of zich in beider doel verdiept heeft, za'l met mil van meeniing zijn: Bij nivelleeering wordt of de volksschool overladen! met on- noodige kennis eni zal ze eenl deel van haar mooie en nuttige. leerstof zien verdwijnen, 6f voor de overj nog vee. zal dan heelemaal geen sprake meer zijn. Wie als onderwijzer aan een opleidings school zijn oud-leerlingen voilgt op de H.B. S. en acht geeft op hun mioeilijkhedeni daar, vooral in het le leerjaar, zal binnem de gren- zen van zijn daarop ingericht leerplan den weg weten te 'kiezen, die den leerling op de Midd. School de imeeste kans van slagen eeft. Maar wat hij dan voor kennis aan- ren'gt, is niet alles noodig voor de niet ver der studeerendenen hij verwaarloost met een gerust geweten, wat zijn leerlingen' bin- sen mag. De toelichting van Burg, en Weth. geeft te dezen opzichte zeer juiste opmerkin- gen. Opleidingsscholen alzoo. EvenWel meen ik, dat het plan van B. en W. niet volledig is. De wet wil opleiding in 6 jaren. De praktijk leert, dat slechts een klein gedeelte (fer leer lingen! op twaalfjarigen leeftijd rijp is voor Midd. Chid. Vluggen leerlingen is in 6 jaar de benoodigde kennis wel aan te brengen. Voor de middelmatigen; is het echter van veel belang, dat aan de opleidingsscholen: eeni 7de leerjaar worde toegevoegd, waarin het ge- leerde kan worden bevestigd en uitgebreid. Laat het leerplan op die scholen zoo inge richt zijn, dat in 6 jaren de examenstof wordt doorgewerkt. Wie aan eenmaal behandeleh niet genoeg heeft, volgt v66r de Midd. School nog de 7de klasse en komt beter voorbtreid daar. Een dergelijk stelsel zal te strenge schifting bij overgang naar hoogere leerjaren voorkomen; dat 7de leerjaar zal voor vele leerlingen meer vrucht afwerpeni dan eeni ge- doubleerde 5de of 6de klasse, en voor de schoolinrichting van groofo waarde zijn. aat overweging verdi ent, Een tweede punt, is de aansluiting aer lagere niet oplei- dings scholen bij. het U. L. Onderwijs. De oersten eindigen den cur&us volgens hot voor stel met Mel, de U. L. 9drob) trim de feerttn- ;en niet ontvangen voor 1 September. Der- alve zullen de voor het U. L. Onderwijs be- stemden beter doen, de opleidingsschool af te loopen, wat voor hun verdere studie misschien ook aanbeveling verdient. Indien het voorstel van B. en W. onveran derd wordt aangenomen, zal Alkmaar bin- nenkort eeni hall dozijn scholen voor U. L. Ond. bezitten. Waar schoolvereenigingen van alle hoofd- richtingen, behalve de anti-godsdienstige, zorgen voor U. L. O., is de vraag gewdttigd), of net goed gezien' is, de gemeemtelijke jon- gensschool te handhaven, die vrijwel parallel loopt met de U. L. School voor jongens en meisjes der Al'km. Vrijzinnige Schoolvereeni- ging. De inrichting van die [ongensschool be- teekent een belangrii'ke en geheel onnoodige vermeerdering van kosten voor Rijk en Ge meente. A. R. MULDER. Bergen, 2 Mei 1922. Aan de Redactie van de Alkmaarsche Courant Zeer geachte Hoofdredacteur. Mag ik zoo vrij zijn, een klein plaatsje in uw gceerd blad te verzoeken, voor enkele op- merkingen, welke ik gaarae zoude maken, in het bizonder belang van mijne mede-pension- houdcrs, in de omfiggende bad- en zomer- plaatsen van Alkmaar, en ter informatie van eventueele gaeten, en wel tengevolge van de prijsdaling van enkele voedingsmiddelen, welke prijsdaling natuurlijk als motief zal ge bruikt worden om de pensionprijzien te druk- ken. Ik stel tegenover de daling In de prijzen der levensmiddelen de stijging der bedrijfs- onkosten, en wil gaarne daarbij opsommen de steeds hooger wordende opoenten op de bestaande en de telkens verschijnende meuwe belastingen, den verhoogden rente-voet, de stij ging in de kosten van waterleiding vooral nu ze door de provincie gemaakt is de brandstoffenprijzen, die steeds hoog blijVen, de salarissen plus rente-zegels voor het per- soneel, de verhooging der tarieven van post en telegraaf, zoowel als de verhoogde vracht- prijzen, en welke in ons bedrijf geen klein be drag vertegenwoordigen, het onderhoud van inventaris, als: linnengoed, porselein, tafelzil- ver, wasch enz., daarbij het onderhoud en de verbetering van huizen, erf en tuinen, waar van de kosten nog waarlijk g6en dalende lijn vertoonen, en die wij toch het geheele jaar moeten onderhouden„en gereed hebben ter ontvangst van gasten, die gaarne alles in or de vinden bij hun eventueel bezoek, en die een goed huis, propere kamers en bedden, goe- de voeding, aangename omgeving, vlugge en accurate bediening wenschen, op dht tijastip, als het huh het meest gewienscht voorkomt, am hum zomer- of vacainitiefijd' door te bren gen in een mooie en gezonde omgeving. Het wil mij daarom voorkomen, dat de re- ductie in de prijzen geen groote afwijking zal mogen vertoonen met die van het vorige jaar, wil men ten minste het pensionbedrijf loo nend maken, en men van de idee uitgaat, dat het „pension-houden" evengoed een bestaan en geen philantropische instelling is, waar men voor de zorgen en moeite daaraan ge- wip, ook recht heeft op behoorlijke winst, waardoor men in staat is in het levensonder- houd van zijn gezin te voorzien en zijn zaak rendabel te maken en te laten bloeien. Dat twij hier niet tegen de lage valutaprij- zen van onze oostelijke na-buren kunnen wer ken, is een stilzwijgende conditie en volgens m. i. maar zeer geluklrigik denk niet, dat er 6en van uwe lezers, hetzij dan „gasf of ..pensiohhouder", zou zijn, die in deze kwes- tie onze buren zou willen evenaren ik geloof niet. dat het tot ons nller heil zou zijn, al is het voor sommigen voordeelig in hunne uit gaven de „inkomsten" zoude men er toch niet fraarne naar geregeld willen zien Dit onder de opmerkzaamheid te brengen van belanghebenden. onnoodige conourrentie te voorkomen en zich niet door verkeerde voorstellingen te laten bdnvloeden, was het doel van dit schriiven. Met de meeste hoogachting en dank voor de mij verleende gastvrijheid in uw blad, H. M. v. d. TRAMONGBLUK TE HEILOO. Geachte Redactie. „Het onderzoeik zal wel uifemakeri, wie die gevolgen van dat scihadepostje heeft te dra gon." Aldus het slot van het berioht in de Alkmaarsdie Courant van gisteravond, om- trent het zooveelste tramongeluk, nu te Hei- loo. Mocht dat onderzoeik op dezelfdo wijlze worden ingesteld als is geschied> ten aan- zien van het oogeluk op 8 Maant j.l. bij de Nieuwpoortsteeg, dan is vooruit wel te zeg- gen wie in het ongel'ijk zal worden gesteld. Van deze plaats zou ik dan ook aen be- trokkene er op willen wijlzen, dat hij: het on- derzoeken niet aan de T ramwegmaatschappij zal moeten overlaten en de ooggetuigen van dit ongeval willen waarsclhuwen tegen het onderteekenen van vanwege de Mij1. opge- stelde verklaringeh. Mij is, eenige weken na het ongeluk van 8 Mrt.. onmiddellijk na mon- dding gedane mededeelingen, een verklaring, houdende het tegendeel daarvan, in "t voor- deel van de Mij., ter onderteekening voorge- legd. Ik liep er niet in en maaikte liever zelf een verklaring op. Het ongeluk was, behalve door mij1, slechts door twee andere, mij on'bekende personen, •ezien. Hoewdl ik den ventegenwoordiger der ij;. hiermede in kennis stelde, zijn deze bei- den niet gehoord Was dit wellicht u'it wees, dlat dezen niet gunstig voor de maa'tsdiappij: zouden getui- gen? Het slachteffer deed een herhaaW verzoek am scha deloosstefll Lng, wijzende op het cen- zijdiig onderzoek en werleggende een verkla ring van1 de twee niet-gehoorde getuigen en mij, dat geen signalen zijn gegeven. Ten tweeden male wees de Mij. het verzoek af, tegenover de pertinente verklaring dier ooggetuigen stellende het getuigenis van niet- genoemde en in ieder geval minder bevoegde personen en onder mededeeling, d'at het on derzoek niet eenzijdig was geschied. Vooral tegen dit laatste kom ik met Mem op, beden kende op welke wijze getnacht is mijn getui gen is „om te woken." Wie met de NZ.H.T.M.ij. te doen krijgt, zij gewaarschuwd. Met dank voor de verleende plaatsruimte, A. WOELDERS, Heilooerdijk C 131. ge: M: 23 Prijzen van J 65,-—. 90 132 169 356 383 392 474 490 523 581 586 686 710 790 843 871 886 962 987 993 1053 1103 1146 1156 1199 1298 1359 1412 1451 1483 1521 1527 1570 1575 1595 1661 2008 2010 2017 2080 2130 2238 2280 2331 2399 2475 2525 2528 2580' 2637 2765 2839 2879 2961 2978 2988 3012 3042 3061 3132 3237 3238 3244 3356 3505 3560 3566 3582 3624 3643 3645 3710 3743 3851 3904 3915 4001 4011 4074 4077 4138 4164 4190 4202 4220 4234 4310 4398 4406 4450 4455 4601 4603 4648 4675 4677 4745 4851 4856 4937 4974 5072 5100 5111 5215 5230 5433 5502 5542 5600 5719 5722 5748 5752 5791 5830 5851 5908 6289 6312 6338 6342 6382 6402 6415 6432 6509 6533 6539 6549 6595 6601 6631 6669 6714 6719 6720 6725 6830 6849 6869 6947 7003 7053 7093 7129 7165 7203 7289 7383 7521 7615 7674 7695 Y738 7783 7916 7945 7966 8052 8113 8130 8171 8266 8273 8369 8418 8459 8461 8517 8545 8566 8597 8606 8625 8628 8760 8985 8992 8993 9020 9034 9036 9082 9163 9189 9195 9324 9336 9384 9390 9458 9572 9693 9845 9948 9979 10012 10014 10145 10160 10280 10305 10335 10452 10458 10489 10587 10816 10908 10954 11022 11076 11090 11201 11220 11234 11303 11321 11345 11376 11378 11395 11398 11401 11406 11484 11530 11535 11595 11732 11745 11760 11898 11974 11985 12008 12015 12023 12041 12147 12278 12351 12412 12475 12485 12540 12543 12576 12595 12601 12675 12682 12783 12786 12794 12930 13047 13138 13276 13304 13307 13371 13398 13525 13557 13626 13796 13818 13861 13862 13964 14010 14032 14054 14100 14113 14151' 14168 14189 14249 14275 14309 14310 14447 14454 14490 14531 14612 14615 14656 14681 14684 14691 14702 14734 14741 14761 14786 14795 14819 14828 14952 14972 15078 15135 15154 15166 15182 15196 15269 15271 15325 15374 15420 15445 15643 15663 15715 15716 15731 15736 15789 15883 15891 15905 15912 16077 16136 16137 16138 16171 16284 16375 16417 16455 16487 16518 16558 16576 16615 16625 16638 16640 16657 16739 16747 16749 16790 16844 16845 16893 16992 16996 17120 17157 17232 17328 17398 17524 17547 17619 17634 17642 17669 17701 17713 17791 17852 17855 18077 18150 18219 18225 18307 18320 18323 18587 18615 18676 18680 18699 18720 18808 18843 18877 18885 18932 18968 18983 19001 19023 19034 19051 19056 19066 19078 19113 19153 19158 19286 19296 19335 19345 19381 19484 19519 19537 19547 19548 19608 19617 19640 19653 19709 19726 19946 19963 19982 20030 20044 20051 20097 20114 20155 20157 20241 20279 20492 20504 20561 20588 20648 20658 20703 20713 20814 20833 20842 21136 21192 21209 21217 21236 21283 21309 21336 21349 21357 21359 21459 21486 21519 21534 21540 21661 21796 21914 22031 22047 22072 22081 22084 22093 22094 22106 22187 22270 22383 22419 22452 22474 22526 22539 22730 22774 22782 22802 22813 22856 22873 22876 22898 22945 22946 4de klasse, 2de lijst: 13956 moet zijn 13936. STOOMJV AARTLIJNEN. iSTTV. MIJ. iNBDE'RLAND. Kambangan vertx. 3 Mei v. Hiamb. n. Bremen. Kariinata vertr. 3 Mei v. A'dam n. lava. KON. N)ED. STB. MIJ. Hebe air. 2 Ma v. Zante te Corfu, Iris arr. I Mei v. Barcelona te Genua. Mledea vertr. 2 Mei v. Gibraltar n. Melilla. Miinerva arr. 2 Mei v. Varna n. Comstantza. Nlero arr. I Mid v. A/dlam te Gothenburg. Juno arr. 3 Mei v. Genua te Savona. Telllus vertr. 2 Mei v. Valencia n. A'dam. Vesta arr. 4 Mei v. Rlott. te A'dam. WON. iHOLL. LLOYD. Qrania (thuisr.) vertr. 1 Mei v. Las Palmas. Zaanliand (uitr.) arr. 2 Mei te Montevideo, 'ia (udtr.) vertr. 1 Mei v! Lit KON. WEIST-'IND. MAILD. Aurora vertr. .1 Mei-v. Porte au Prince o. Cap Haitien. Crymssen (thuisr.) arr. 2 Mei te Havre. Jan v. Nassau, v. 0x111' n. Aimst., vertr. 3 Mlei v. Thameshaven. HOL.LAND-AMERFKA UJN. Dinteldajk arr. 2 Met v. Rott. te Sian Fran cisco. Loch iKatrime vertr. 1 Md v. San Francisco n. Ri'diam. Nloorderdiijk, v. d. Paciifickust n. Londen, arr, 2 Mei te Londen. Rlijndiam vertr. 3 Mef v. R"dam n. NeW- York. IHOLLAND AJUSTRIA'LIe LIJN. Arendskerk (thuisr.) arr. 1 Mei te Sydney, Deli (uitr.) arr. 1 Mei te Melbourne. Dj ambi vertr. 2 Meii v. Bremen n, Rott. HDLLAINDOOST-AFRIKA LIJN. Rijperkerk (uitr.) vertr. 1 Md v. Port Sou dan n. Aden. HDLL. OOSrr-AZte LIJN. Oldekerk (uitr.) arr. 2 Md te Genua. Aldabi vertr. 3' Mei v. Rott. n. Hamb. Ouderkerk (uitr.) vertr. 2 Mei v. Singapore. 'HDLL. BRHT9CH-INDI€ LIJN. Koudekerk (uitr.) vertr. 2 Md v. Rangoon. (KON. PAKETV. MIJ. Sibolga vertr. 19 April v. Sabang n. Ran goon. HOLLAND WEST-APRIKA LIJN. Clio (uitr.) arr. 30 April te Grand Bassaim. 'Hontestiroom vertr. 1 Met v.Secoondlee Q. Cape Coast-Castle. Marvelo (uitr.) arr. 29 April te Bordeaux. ROTTiERIDAMSCHE LLOYD. Amtjer arr. 2 Mei v. Bossdn te Nordewham. Bandoeng (thuisr.) vertr. 1 Mei v. Padang. Goentoer (uitr.) vertr. 2 Md v. Miarsdlle. 'Mlareeilile. Samiarindia (thuisr.) arr. 2 Md te Djeddah. Siantar (uitr.) arr. 1 Meii te Sabang. Tabanao (thuisr.) vertr. 2 Mai v. Port Said'.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6