DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Luxe Verhuurinrichting Garage JAG. MET. De bekende Velasques-Sigaren, W. O.DUCROCQ, Payglop 6. No. 107 Honderd Tier en fcwintigste Jaargang 1922. ZATERDAG Jubileerend personeel in Gemeentedienst. B1LLIJK TARIEF. DAMES-HANDWERKEN. Dlt nnmmer bestaat alt 9 blades tbomienientBprijs blj rooniithetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.50. liowijsn. 6 ct. Advertenttepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsriilinte Brieven franco N.V. Boek- en Ilandelsdr. v.h. Hernia. Coster Zoon, Voordam CD, Tel. Administr. No. 3. Hedactie No. 33. UoofdrodactcurTJ. N. ADEMA. 6 MEI Er zijn van die bijzondere gedenkdagen, die voor den een meer beteekenia hebben dan voor den ander. Er zijn menschen, die nauwgezet hun ver- jaardag vieren en er zijn anderen, die hun best doen dien dag zooveel mogelijk op el- ken anderen dag te doen gelijken. Hoe ouder men wordt, aes te minder hecht men in den regel aan dergelijke teestdagen, want des te beter beseft men, dat het eigen- lijk niets anders zijn dan de dagen die ons er aan herinneren, dat wij van onzen korten le- venstijd weer een vol jaar verbruikt hebben. En toch heeft blijkbaar iedereen behoefte om, van tijd tot tijd eens even het werk te staken en achter zich te zien. Zooals een landman, die een groot stuk grond met zijn spade bewerkt, zoo nu en dan eens even ophoudt om te rusten en met vpl- doening terug te kijken op den omgespitten akker, die reeds achter hem ligt, zoo hecht ieder onzer er aan op bijzondere jubileum- dagen even achter zich te zien en met vol- doening te bedenken hoe er een voor zijn le- ven belangrijke gebeurtenis haar veel-vijfvou- diigen „verjaard'ag" viert. Zoo vieren wij onze koperen, zilveren en nog edeler metalen bruiloften, zoo ook gedenken wij de dagen dat wij, al dan niet bij dezelfde ondememing, of in overheids dienst, voor vijf en twintig, veertig, vijftig of hog grooter vijfvoud van jaren onafgebroken onze werkzaamheden verricht hebben. Het is een feit, dat dergelijke gedenkdagen in den regel door de betrokkenen van grooter beteekenis geacht worden naarmate zij in hun werk in het dagelijksch leven minder op den voorgrohd treden. En eigenlijk is dit wel te begrijpen. Want juist naar deze dagen zien zij uit als naar de bijzondere tijdstippen dat hun werk eens door iedereen gewaardeerd wordt, dat zij eens een woord van dank en sympa- thie hooren, dat in het dagelijksche sleurle- ven maar al te weinig worat vemomen. Dan smaken zij eens het voor hen zeldza- me genot een feestdag te hebben waarin zij het middelpunt van algemeen hartelijkheids- betoon zijn. k Wanneer wij lezen van bijzondere feestda- gen in particulieren- of overheidsdienst en wanneer wij dan de traditioneele verslagjes daarvan in de couranten zien, dan leven wij onwillekeurig even mee met de gezinnen der jubileerenden. Het zijn voor de meesten van hen zulke bijzondere gebeurtenissen, het zijn de dagen waarover zij jaren van te voren al spreken en die zij als hun arbeid op die dagen de verwachte waardeering vindt nog jaren lang in dankbare en prettige herinnering blijven houden. Wij laten nu verder de jubilea in particu lieren dienst buiten beschouwing. De viering daarvan hangt van zooveel verschillende factoren af, dat wij ze niet met elkander kunnen vergelijken. Maar wel kunnen wij dat de jubilea in overheidkd'ienst, omdat hier dte jubileerenden hun arbeid in'dienst van dezelfde werkgeef- ster verricht hebben. Wie vijf en twintig of meerdere vijfvouden van jaren in overheidsdienst is geweest, wje er zich van bewust is al dien tijd trouw en eerlijk zijn plicht gedaan te hebben, verwacht op die dagen de erkenning van de waarde van zijn arbeid ten dienste der gemeen&chap. Een klein blijk van belangstelling en dank- baarheid van overheidswege doet menigmaal de ook wel voorkomende dagen van minder aangename samenwerking vergeten en brengt het blijstemmende besef, dat men niet tever- geefs geleefd en gewerkt heeft, maar dat men ten slotte waardeering voor zijif levenswerk heeft mogen vinden. Wij weten het uit gesprekken met diverse ju- bileerende gemeente-beambten zoo goed, hoe vol verwachting zij hun jubileum-dagen tege- moet zien en hoe dankbaar zij; later voor de erkenning van de gemeenschapswaarde van hun arbeid zijn. En juist daarom betreuren wij het, dat men van gemeentewege toch in den regel zoo wei nig notitie van dergelijke voor het personeel gewichtige gebeurtenissen heeft genomen. Hier ontbreekt elke vaste lijn. Men erkent de waarde van den arbeid der betrokkenen nu eens wel, dan weer niet of bijna niet en men geeft de meest wisselvallige blijken van belangstelling, zonder te .beden ken, hoe men juist daardoor onder het ge- meente-personeel den naijver wekt en bij de zich misdeeld achtende jubileerenden een ge- voel van onvoldaanheid en ontevredenheid wakker roept. Hoe het blijkbaar ontbreken van elke vaste lijn tot de meest verschillende waardeering van den arbeid van ons gemeente-personeel leidt, is met tallooze voorbeelden te bewijzen. Wij zullen niet ver in het verleden zoeken, maar eenige in den loop van dit jaar dus kort achter ons liggende jubilea van ge meente-personeel eens even de revue laten passeeren. En waar het ons niet om de namen der be trokkenen, maar louter om de gevallen zelf te doen is, zullen wij ons van elke verdere per- soonsaanduiding onthouden. Jubileum No. 1 De man is 2o jaar in betrekking bij de ge- meente. De bedrijfsdirecieur oezoekt hem en schenkt namens de gemeente aeu jubiiaris een enve- ioppe met innoud, benevens een bronzen me- aarne. i usschen twee haakjes, er is tot't toeken- nen aezer gemeenteiijke medailles enkele jaren geieaen besioten en smdsdiSn zijn. zij zoowel m goud ais in ziiver en brons uitgereikt ge- worden. jubileum No. 2. ue man is 40 jaar in gemeente-dienst. De burgemeester verschijnt met den be- drijlsairecteur en twee ondergeschikte ambte- naren m de woning van den jubiiaris. Deze ontvangt, naast de gebruikelijke toe- spraken, een enveloppe met inhoud en een zilveren medaille. Jubileum No. 3. De man is 25 jaar in gemeente-dienst, een dienst welke, volgens sommige raadsledeu, niet den vollen beschikbaren tijd'eischt De bedrijfsdirecteur verschijnt met twee ambtenaren in zijn woning. Toespraken en een enveloppe met de kapi- tale som van 10. Geen burgemeester. Geen medaille. Jubileum No 4. De man is 25 jaar in gemeente-dienst. De jubiiaris wordt per rijtuig afgehaald. Toespraak van den bedrijfsdirecteur. De waamemende burgemeester is tot zijn spijt verhinderd. Dc gebruikelijke enveloppe met onbeken- den inhoud namens de gemeente en een per- soonlijk cadeau van den bedrijfschef. Jubileum No. 5. De man is 2o jaar in gemeente-dienst, wel ke niet den voilen beschikbaren tijd eischt. Een persoonhjk biijk van belangstelling van den bedrijfsdirecteur. Niels van de gemeente. Geen enveloppe met 10. G een medaille. iHletzel'fde jubileum als 'No. 3 vierde, heb ben een paar jaar geleden twee van zijn col- lega's herdacht. Het eerste jubileum werd opgemerkt. De jubiiaris kreeg 10 Het jubileum van den tweede werd over het hoofd gezien. De jubiiaris kreeg niets. De derde kreeg, zooals wij reeds mede- deeldten, 10, nadait naar wij vernemen een poging van den bedrijfsdirecteur, om op dlit vajfPen-twintig-jarig feest een briefje van 25 uit de gemeente-kas te mogen geven, mislukt was. Wat jubileum No. 5 betreft meenen wij te weten, dat de bedrijfsdirecteur al zijn best ge daan heeft den jubiiaris van gemeentewege een blijk van belangstelling in zijn arbeid te doen toekomen. Men achtte dit in het groote hoofdkwartier blijkbaar overbodig. Vermelden wij ten slotte, dat nu eens een week salaris, dan weer minder of in het ge- heel niets toegekend wordt, dan blijkt uit net bovenstaande voldoende hoe noodig het is dat in dczen chaos eindelijk eens een vaste regel geschapen wordt Het gemeente-bestuur mag het jubileum' vraagstuk niet zoo bijzonder gewichtig vin' den, maar men bedenke_, dat men juist door hat personeel op zijn bijzondere herdenkings- dagen een bewijs van onverschilligheid en ongelijke waardeering van arbeidsprestaties te geven, bij velen der trouwe werkers de ge- voelens van naijver en teleurstelling wakker roept. Naijver omdat anderen grooter belangstel ling mochten ondervinden, teleurstelling om dat na veeljarige trouwe plichtsbetrachting soms ©lift woordt van lof, elk blijk van belang stellihg achterwege is gebleven. Het gemeente-bestuur houde in het oog, dat het blijk van waardeering op den dag van een jubileum voor den betrokkene dikwijls van grooter beteekenis is dan elk financieel offer waarmede zijn arbeid in den loop der iaren betaald is geworden. TELEFOON 572. Buitenland DE GONFERENTIE TE GENUA. Uit Genua wordt gemeld: De Russische de legate heeft, naar aanleiding van de redevoe- ring van Tsjitsjerin in de tweede plenaire zit- ting van de financieele commissie aan den voorzitter van die commissie een nota doen toekomen, waarin de maatregelen worden. uit- eengezet, welke reeds door de Russische re- geering zijn genomen voor het herstel van den landbouw, Industrie, transportwezen en z,ijn financien. Ook de strijd tegen de epide- mieen wordt in1 dit schrijven aangevoerd. Voorts vormt de kwestie der garanties, welke de Russische regeering bereid is te geven aan de geldgevers, een onderwerp van behande- ling in deze nota. Onder de garanties, welke de Sovjet-regeering bereid is te geven, wor den genoemd alle mkomsten van het rijk, ter- wijl ook de bijzondere rijksinkomsten, zooals de douanerechten, de platina-productie, de ex port, waaronder zullen vallen Een andere soort van garanties vormen de concessies, welke op landbouwgebied, in- dustrieel gebied of and'erszins zullen worden verleend, en waarvan een deel van de op- brengst van het betreffende bedrijf aan de Russische regeering moet worden afgestaan. Deze belastingen, welke door de buitenland- sche exploitanten dezer concessies aan de Russische regeering zullen moeten worden af- gdragen, zullen een niet onbelangrijke bron van inkomsten vormen, die voor de betaling van de rente en voor de amortisatie der aan Rusland te verleenen credieten kan worden gebezigd. Volgens de „Daily Telegraph" zal sub- eommissie nummer een niet meer vergaderen voor het Russische antwoord1 op de nota is ontvangeni en dit word! niet voor .Mlaandag of Dimsdag verwacht. (Biarrere heeft hedenmidd'ag aan Facta een nota overhiandigdi, waarin de Fransche de legate officieel tor kennis der oonferentae brengt, dat de Fransche regeering besioten heefit haar handteeekning niet te plaatsen onder het tot de Russen gerichte memoran dum zoolang Bellgie niet gemeend heeft zijn handteeekning te moeten plaatsen. In tegenstellng met bovenstaand N. T.' A.-telegram bevatte de „Gorriere dlellt Sera" een bericht, volgens hetweilk de Russische de- legatie op het memorandum reeds gunstig' antwoord zou hebben gegeven. Zij zou te- vens hebben voorgesteld een diecussie te ope- nen over het crediet aani Rusland1. In het ant woord1 zou voorts worden gezegd: Rusland is niet voomemens tot den Volkenbomd toe te treden. Ook kan het de dschen der En tente inzake de Russisclie politiek in Azie niet aanvaarden, daar de oonferentie van Genua alle niet-Europeesche stiaten uit- sluit. Ten slotte wordt verklaardl, dat Rus land geen belang heeft bij den Griekschr Turkschen oorlog. lElr heerscht volgens het 'Hbl. te Genua ailom toenemende pessimisme nu Belgie onverzet- telijlk bliift en Frankrijlk soidair is. Ook de kansen van1 het pact van non- iagressoe vermiinderen. Frankrijk zal slech.ts med'ewerken als het zich niet gekortwiekt acht in zijn bewegingsvrijheid tegen DUitschland en iDuitschland alleen als het er beschmning in ziet tegen eventueele booze plannen van Frankrijk. Omtrent het) onderhoudl itusschen Wirth, Rathenau en Lloyd George worden1 slechts zeer beknapte aanduidingen gedaan. Het is te begrijpem, dat omtrent den1 werkelijken in- houd van dergelijke besprekingen, vooral wanneer zij nog zullen worden voortgezet en hangende vraagstuikken van den moeilijk- sten aard behandelen, geen uitvoerige mede- deeldngen worden gedaan. Daarom kunnen ook die der Italiaanscbe blad'en slechts ge- deeltel'ijk juist zijn. ]De verslaggever van de „Carriere dell a Sera" meldt, dat de leden der Duitsche dele gate met het grootslte pessimisme den binnen- landscheni toestiand van Duitschland hebben besproken'. Volgens hun mededeelingen staat het Rijk aan den vooravond eener groote cri sis. Rathenau heeft gewezen op de mogelijk head, dat hij naar Duiitschlland terugkeert, daar biji het ei'ndigien der commissievergade- rimigen en met het oog op Duiitschlands uit- Slunting uit die sub-commissie voor de Rus sische aangelegenheden zijn aanwezigheden te Genua geen doel meer heeft. Lloyd Geor ge zou er echter op gestaan hebben;, dat Rat henau evieuals Wirth van zijn reis zal iaf- zien, daar de a.s. besprekingen nopens het vredespact de aanwezigheid der Duitsche ministers noodzakelijk maken. Beidlen besio ten; daarop te blijveni. Volgens een ander blad1 zouden de Duit sche ministers bijt het ondierhoud ook over de Fransche bedirdging met de bezettiing van het Ruhrgebied! hebben gesproken. Vd- gens den berichtgever der ,,D. All'g. Ztg." zou ook dit zeer wel juist kunnen zijn. De correspondent der „Corriere della Se ra" meemt dat men1 geen1 voorharige com clussies uit deze DUitsch-Engelsche bespre kingen moet trekken. Men kan echter veilig aannemen, dat zij1 den1 weg bereiden voor die onderhand'elingen tusschen die gealieerden inzake de Gpper-Silezische kweshe en de schadevergocoing, zij het dan. ook, dat deze oederbanddinigeni jinj dlenp Hfechtigen vonn van een ziitting van den- Opperste Raad. on der deelnemig der Kleine Entente of van' een gedachtenwisseling tusschen de leiders der groote geallieerde ddegaties zuillen plaats hebben. Het schijnt vast te staan, dat de oonferen tie niet uiteengaait, zonder dat de toestand, dien de geallieendlen op 31 Mei onder het oog zullen hebben te zien, besproken is. hi alle delegaties verwacht men, dat na den terugkeer van Barthou besprekingen zul len worden1 geopend, die naar alle waar- schijnlijkheid voor hot lot der oonferentie be- sijzx HODTTIL 62. TELEF. 558. EOUSEN. HANDSCHOENEN. NOUVEAUlfi's. B3 deae maak lk D beleefd attem up de ninwe etalagas en den naar de elschen des tllds lngeriohten wlnkeL Aanberelend, L. T. FRANSE-MEIJER. slissend; zullen zijh. Want terwijl Frankrijk en Belgie op verschillende wijze den voortr gang der ©nderhandfelingen met de Russen trachten) te verhinderen, verdubbelen de ove- rige geallieerden hun pogingen om ze tot een aannemelijk resultaat te voeren. De mededeeling van een neutraal diplomaat over het voortbestaan van een groep neutra- len na de conferentie mist alien grond, meldt het Hbld. Zelfs heeft men geen groepeering van staten gewild, doch slechts nu en dan overleg gepleegd. Ook de economische commissie heft haar taak volbracht. Alle deskundigen zijn ver- trokken. Slechts de politieke kern is overge- bleven. Het eind der conferentie wordt bm- nen een week verwacht De laatste resoluties, door de economische commissie aangenomen, hebben o. a. betrek king op de vrijheid van handel, op de grond- stoffen, op de oneerlijke concurrentie, op dumping, op landbouw- en arbeidskwesties. Rakofsky maakte voorbehoud ten aanzien van alel bepalingen, waarin sprake is van den Volkenbond, doch niet ten aanzien van het intemationaal arbeidsbureau. In het begin van de volgende week zal een algemeene vergadering worden gehouden ter goedkeuring van de oesluiten der economi sche commissie. Lloyd George, Birkenhead1 en Worthington Evans hebben gister den geheelen dag gecon- fereerd over de aan de orde zijnde vraagstuk- ken en gebeurlijkheden. Zij hadden een lang onderhoud met Skirmunt (Polen) en vervol- gens met Ninsjitsj (Zuid-Slavi§). Gistermorgen is Barthou weer van Parijs naar Genua vertrokken. Hij zal hedenmorgen een onderhoud hebben met Lloyd George Verwacht wordt dat een besluit zal wor den genomen betreffende een eventueel meenschappelijk onderhoud met Wirth en thenau. JUIST ONTVANGEN: (hoog fijn Sumatra-candblad). Prijjs lO cent. ZIB ETALAGE. ALKMAAR. DE TOESTAND IN IERLAND. De Valera heeft te Dublin een rede gehou den, waarin hij herhaalde dat het Engelsch- Iersche verdrag moet worden1 verworpen, en de onafhankelijkheid zelfs op gevaar van een burgeroarlog moet worden verdedigd. De onverzoenlijkheid van de Valera blijkt hieruit ten duidelijkste, zoodat van een definitief be- graven van den strijdbijl ook na Maandag- middag wel niet veel zal komen. iDe wapenstilstand1 in Ierland, slechts voor dien tijd van een vier-tal dagen gesloten, is zelfs dien1 korten tijd nog met gahandihaafd. Rloeds eenige uren na die onderteeekning er- van hebben de repubilikeinen hem gesdion- den. Ziji hadden zich in de huizen (ter beide zijden van een straat in Cunningham ver- schanst en1 schoten van daar uit op een af- deeling regeerigstroepen, die in vrachtauto's passeerde. In verband met den pas gesloten wapen stilstand beantwoondlden de regccringS'troe- pen aanvankellijk het vuur niet, doch toen dit aanhield, zochten ziji dekking en vuur- den terug. Van de regeeringstroiepen werden- drie mian gedood en vier zwaar gewond. Mien ge- looft, dlat vier republiikeinen gedood zijn. Holl. IJzermagazyn DE WILD. Het adres voor B.K. en A F emaille keokengereedschap. IDE GO'M'MlSlSIE VAN HERSTEL EN HET OUilTSCH-'RIU'SSISGHE VERDRAG. 'De commissie van; herstel heeft het onder- zoek van hetverdrag van Rapallo mieege- deeld!, waarvaa art. 2 inhoudt, dat Duitsch land afstand doet van zijn eischen, die zou den voortvloeien uit de toepassing van de wettten en maatregelen; der Soviets. De com missie wijst er op, dat Duitschland geen af stand! mag dloen van de rechten, die net ver drag van Versailles heeft overgedragen aan de commissie van herstel. De commissie ver- langt, dat 'Duitschland: ten; eerste bijlzonder- heden geve omtrent die Duitsche rechten, waarvan. het afziet; ten tweede, medcdeeide, waarom het afstand deed zonder de vooraf- f aande toestemming van de commissie van erstelten derde, dlat het verzekere, dat het afstand doen van de Techten geen aanspraak inhoudt op de begrooting desr ijks ondler den vonn van sbhadeloosstelling aan de Duit sche ondlerdaaen; ten vierde, dat (Duitsch land waarborge, dlat zijin pogingen voor het herstel vanR usland de uitvoering van het vedrag van Versailles niet belemmeren. De commissie behoudit zich het recht voor om nu en dan te onderzoeken, welke .uitwer- king de toepassing van het verdrag van Rapallo heeitt, ten einde de noodige maatre gelen te nemen ter bescherming van de voor- rechten en.de belangen ter bescherming van de voorrechten en de belangen -der gallieer- den. DE FRANSCH-ENGELSCHE VRIENDSGHAP. Op bet jaarlijksch diner van het Iron and Steel Institute te Londen zeide de minister van binnenlandsche zaken Shortt,t dat men uit de berichten in de bladen zou kunnen op- maken, dat er een emstig verschil van mee- ning bestond tusschen de vertegenwoordigers van Groot-Britannig te Genpua en die van Frankrijk. Een dergelijk geschil of verschil bestaat er niet, zeide de minister. (Zou de spreker dat zelf wel emstig meenen?) De persoonlijke betrekkingen tusschen Lloyd Ge orge en zijn collega's en de vertegenwoordi gers van Frankrijk zijn zoo hartdijk en vriendschappelijk mogelijk De minister verklaarde te kunnen verzeke- ren, dat Frankrijk's verlangen tot handhaving van de vriendschap en het bondgenootschap met Groot-Britannie even warm is als dit ver langen bij degenen, tot wie hij het woord richtte. (Dit kan wel zijn, maar dan volgft het een eigenaardjgen weg om dat doel te berei- ken. Het verzet zich immers steeds tegen En gland's plannen, die toch zeker meer op her stel van Luropa gericht zijn dan die van Frankrijk). I" 11*| Lloya George doet ziin best, zeide de m-i nister, de groote modlijkheden, welke zich Voordien, te boven te komen met een energie, welke slechts weinigen met hem kunnen too- nen. Minister Shortt zeide te hopcn en te geloo- ven, dat Lloyd George bij zijn streven succes zal hebben. Hij was, evenals de Engelsche premier, van meening, dat de conferentie van Genua voor Engeland goede resultaten zal af- werpen. I Een „VICTRIX^URywio^«ryd^«gooB^ dio lets met z^n gesahiedenis ophecft. Direct eur 0. U. ttltAk. llliHl)H.JIllLM!!ilimW 0 ALLEEN bij DE SPANJAARDEN IN MAROKKO. Spanje had er alles op gezet om het opstan< delingen»hoofd Raisoeli een beslissende neder. laag toe te brengen, maar tot dusver is dat nog niet gelukt In 't laatst van April hadden de Spanj aar. den een grooten slag voorbereid, die, naar ze hoopten voor goed een einde zou maken aan het verzet van dezen taaien tegenstander. Den eersten dag van den aanval bereikten de Spanjaardcn stellingen op vijf en zes kilome» ter van hun punt van uitgang. Dit geschicdde ija zeer hevige gcvechten, waarbij aan Spaan» sche zijde 5 officieren, 27 Europeesche en 17 inlandsche soldaten sneuvelden en 4 officieren, benevens ruim 300 soldaten gewond werden. De „Times"»correspondent te Tangcr zeide, naar aanleiding van deze krijgsoperatics dat het Spaansche officieelo optimisme, dat op deskuijdig gezag vcrzekerd had, dat Raisoeli op het punt stond zich over te geven en dat hij slechts over een kleine macht beschikte, opnicuw teleurstelling had gebaard en dat den dag na den eersten aanval deze niet voortgezet werd, ofschoon men1 zich had voorgesteld, dat de verovering van Raisoeli's legerplaats te Tazaroet in het gebied van Tetoean van groot belang zou zijn voor Spamje's prestige. De openbare meening te Madrid begon zich ongerust te maken, en er liepen al dadelijk gee ruchten, dat de geleden verliezen belangrijk grooter waren dan de officieele berichten melds den en dat het niet doorzetten van den aanval een andere reden had dan de hevige regens waaraan het stafbericht het uitstel toeschreef. Het wantrouwen in de officieele me*le"deelin» gen wordt volgens een bericht uit Madrid aan de „Times" algemeen en zou slechts kunnen verdwijnen, wanneer de regeering eens wat openhartiger tegenover het Spaansche volk werd ten aanzien van haar Marokkaansche po» litiek. Niet alleen de liberale bladen oefenen scherpe critiek uit, maar ook een blad als „La Nacion" het invloedrijke conservatieve orgaan van de Mauraspartij, vcrklaart, dat nie> mand eigenlijk weet wat de regeering van plan is te doen, als de operaties tegen Raisoeli zijn afgeloopen. Het blad gaat zelfs zoo ver om te zeggen, dat de onrust onder het volk wel eens tot e enramp zou kunnen leicten, die alien ar» beid van de laatste tien jaren ongedaan zou maken en het denkbeeld van het prijsgeven van Marokko, dat thans nog maar door enkes ten wordt uitgesproken tot een nationale eisch zou maken. De laatste berichten luiden dat de na den

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1