DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE BANK VAN WISSELINK No. 108 Dlt nnmmer bestaat nit 2 blades Honderd vier en twintigste Jaargang 1922. ibonueinenwprijs blj roornitbetaling per 3 muandon f 2.—, fr. per post f 2.50. Iknvijsn. 5 ct. Advertontiepr. 25 ct. p. rogel, grootore letters naar plaatsrulmte lirievon franco N.V. Boek- en Handeledr. r.h. Worms. Coster ZoonVoordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. MA AND AG Dtrecteur: U. II. KRAK. lloofdrodaetour s TJ. N. ADKMA. g MEI Binnenland (DIE GONIFE'RENTIE TE GENUA. Aan de „Vossische Zeiuing" worden nade- re bijzionderheden bericht over het plan tot schadel oassteiing, dat door den Engelschen finantieelen controleur Six Bazil Backett en den Italiaanschen financieelen deskundige Gianniui as ungewerkt Onder de 110 milli- arden, die Duitschland volgens het plan heefit te beta lien, komen 65 milliarden voor, welike Duitschland in alien gevalle zal moeteni betal'en. Duitschland zal waarborgen voor de ver- vuilling van zija verplichtingen moeten ge- ven. Deze waarborgen zijn ongeveer dte vol- gende: 1. Dte IMfsche begrooting moet uiiterlijk in 1024 door bezuiniiging en nieuwe belas- tingen in evenwiicht zijn gefaraoht. 2. De bestaande itekorten mioeteni door. binmenlandSche leeniingen en miet door uit- g'.fte van nieuwe bankbiljetten worden1 aan- gevuld. 3. De rijksbank moet haar onafhan- kelijkheid terugkrijgen. 4. De uitgifte van papiergeld mag be- paalde grenzeh niet ove'rschriiden. 5. De binnenlandlsche verkoopprijs voor kiolien mag niet lager zijn dan drie vierd; van den wereldmarktprijs, en moet zich bij de schommelingen van dezien prijs aanpas- sen. In iBterldjnsche kringen ziet men verdere ontwikkeliing van het vraagstuk der schade- loossfelling met kalinte en vertrouiwen tege- moet. Men neemit aan, dat het zal gelukken, met de Gommissie van Hierstel tot overecn- stemtoing te komen in zake de voorwaarden voor een mioratoriumi, ook wauneer er geen nieuwe belastingenl ter hoogte van 60 milli ard worden ingevoand. iMlen verwacbt te Genua dat Frainkrijk en Belgie het gewijzigd memorandum ,aan Rusland' zull'en aanvaarden. Anders zal Lloyd George waarschijnlijk onmiiddelldjk naai- Londen' terugkeeren. iDe Britsche delegatie verklaarde nogmaals officieus, dlat de oveiige mogendheden, die door de onderteeekning van Facta onder het memorandum tot het voeren van onderhande- lingem met Rusland zijn verpticht, die ook zonder Frankrijik en Belgie zullen voortzet- ten. Uit Genua wordt nogmaals gemeld, dat het antwoord der Russen op het memorandum niet voor Maandag of Dinsdag verwacht mag worden. In een onderhoud tusschen Tsjitsjeritt en Schanzer heeft •eerstgenoemde verklaard, dat het hem onmiogelijk was, nader over het me morandum te discuiteoren, aangezien hij eerst daaromtrent instructies uit Aloskous moest afwachten. Hlet wordt.daarom onwaarschijnL lij'k, dat het Russische anitwoord hedcn zal worden overhanidigd, getijlk oorspronkelijk het plan was. Tsjitsjerin dleelde Zaterdag avond in een verklaring mede, dat de opsteLlimg van het IRussiche anitwoord op het memorandum der Seallieerden Zondagavond gereed zou zijn. leni hedft meer en meer den indruk gekxegen dat, indien het Russische antwoord al niet een algiemeene categorische wedgering zal inhouiden, het toch in zake de belangrijkste punten van het memorandum1 (die der Russi sche oortogsschuldan en de particuliere be- zittingen in Rusland) reserves of tegenvoor- stellen zal beVatten, die ten slotte met een weigeriing zullen overeenkomien. iDe „Chicag© Tribune" meldt, dat Polen en de .Mleine Entente aan de Fransche regee- rimg hebbon te kennen gegeven, dat zij1 hun ondterteekening van het memorandum iaan de Russem zullen intrekken, tenzij Frankrijk en Belgie het memorandum aanvaarden'. Ja pan zou hetzelfdie doen. Btarlhou kreeg achtereenvolgcns bezoek van Jaspar, Schanzer en Lloyd1 George. Bar thou en Jaspar bespraken in het al- gemeen de verschillende mogel'ijkiheden, die zich than® tijd ens dte oonferentie zouden kuin- nen vooudloen en hebben de vollcdige overeenr stemming tusschen hun regeeringeni omtrent aile kwesties geconstateerd. 'Schanzer toonide zich zeer bezorgd om trent de gevolgm, die de weigering der Bel- gische ddegatie en de Fransche reserves zoudten kunnen hebben1 op het lot der oonfe rentie en stelt alles in het werk om een mis- lukken dier oonferentie te voorkomen. Hij tracht een formnle te vindien om het alge- meane recht der Sovjets overeen te hrengen met de rechten der particulieren, welke door de revoluitie zijn geschonden. Schanzer rtoer- de ook and'ere kwesties aan, die niet op het program der oonferentie voorkomen, maar evenitueel zouden kunnen worden besproken1, zooals de kwestie omtrent de grenzen van Georgie en Litauen en de toewijzmg van Wilna. Banthoui verkla arde aan Ll'oyd George, dat de Fransche regeering, nadat dte tekst van het meoranidium iaan de Russen volgens haar wenschen was gewijzigd, van oordeel was, dat zij Belgie moest volgen, indien dit land van meening was, dat de tekst niet voldoen- dte den particulieren. eigiendom waarborglde. Ifiijj eindigde met te verklaren. dat deze kwestie vanp rintipe ami geen enkel opzicht de bctrekkingen tusschen de beidte lamden raakte. Frankrijile behioefde geen keuze te doeni itusschen zijn beide geallieerden. Bart- bou verklaarde zich bereid om mede te dioem aan het verzoeningswerk, dat door Stehanzer wordt ondernomen. Lloyd George, antwoordde, dat het mate- rieel en politick onmogelijk was om op het memorandum terug te komen en het opnieuw te bespreken. Hlet was beter om de gebeurte- niSsen af te vs^chen, opdat de moeilijke situ- atie waarin de oonferentie zich bevimdt, op normale wijze een eimde neemt met het be- sluit der sovjet-regeeringi. Zaterdagavond had Barthou een kort on- derhoudi rnetd r. Benesj. Barthou heeft in een verklaring aan de Etngeleche en Amerikaansche ipers gezegd, dat zich nimmer de vraag heefic voorgedaan of men Engeland moest verkiezen boven Belgie of 'Belgie boven Engeland. Hoewel wij; ons in zake een principieele kwestie aan' de zijde van Belgie scharen, kunnen wij' er niet aan denkem ons tegen Engeland te rich- ten. Niets belet het voortduren van onze saamihoorigheid. De Franschen zeggen, in elk geval nu, dat zij: haar willen handha- ven. Wat betrefit hetgeen er Zondag zal voor- vallen, vraag miji niet zulks te voorspellen. Dte R'usse nzeggen, wiat zij' willen1. Zij, moe- ten| „jia" of „neem" zeggen. Er moet een einde aan gemaakt worden. In antwoord op een vraag verklaarde Barthou, dat er zonder de toetreding van Rusland geen Europeesch pact kan bestaan. Het zou dus niet mogelijk zijn om over een verdrag van non-agressie te beraadslagen, indien het Russische antwoord of ontken- nenid of ontwijikend zou zijn. Barthou verzekerde iLloyd George, dat Frankrijk oprecht en verlangend hoopt op het wetslagei dear conference; andera zou Mji niet zijn teruggekeerd. iNlaar uit Genua gmeeld wordt, spreekt de Engelsche delegatie met beslistheid het be richt tegen, als zouden tusschen Engeland en Rusland overeenkomsten inziake petroleum- concessies getrioffen zdjn. Ook Krassin heeft verklaaixii, dat slechts tot niets bindende voqr- besprekingen hieromtrent plants gehadi heb ben. De president der Shell Gompany, Sa muel, die te Genua aangekomen is, beves- tigt de juistheid van de Engelsche weder- legging dezer berichten. Lloyd George en Schanzer zouden ver klaard hebben dat de onjuiste berichten oyer een overeenkomst in zake petroleum-concessies gelanoeerd werden door hen, die de oonfe rentie willen doen mislukken en wel teneinde de bij deze kwestie geinteresseerde Belgen af te schrikken. Uit Genua wordt gemeld: Zaterdagmiddag heeft een tweede bijeen- komst van den rijkskanselier dr. Wirth en dr. Rathenau met Lloyd George, den minister van oorlog Worthington Evans en lord Bir kenhead plaats gehad in de villa de Albertis. Zaterdagmiddag verspreidde zich te Ge- een onderhoud tusschen Barthou, dr. Wirth nua het gerucht, dat Lloyd George tracht. en dr. Rathenau te doen plaats hebben. Deze Duitsch-Fransche conference zou reeds gis- ter plaats vinden. Barthou is Zaterdagmorgen 9 uur te Ge nua aangekomen; hij had dadelijk een onder houd met de leden der Fransche delegatie. Officieel wordt medegedeeld, dat Earthou Zaterdag een onderhoud had met Jaspar en dat de beide ministers in den loop van dat gesprek de volmaakte overeenstemming tus schen hun beide regeeringen hebben gecon stateerd. In offideele kringen te Parijs wordt gezegd. dat Poincarte thans vast besloten is om niet naar Genua te gaan. Het gerucht gaat, dat Polen zal voorstellen de conferentie te verdagen. De heer Van Kamebeek, minister van bui- tenlandsche zaken. heeft zijn vertrek uit Ge nua voorloopig uitgesteld. DE 1ERSCHE KWESTIE. De wapenstilstand tusschen de partijen in Zuid-Ierland is verlengd tot Woensdag. Naar bericht wordt, is de scheuding van den' wa penstilstand door de republikeinem (te Cum- ningham) waarschijnlijk toe te schrijven aan het feit, dat maar weinige uren te voren medtedeeling van den wapenstilstand was ge- daan. Nlaar men hoopt, zullen de republi- keinsche leaders nu in staat zijn om een meer effectieve controle uit te oefenen. Gedurendje den wapenstistand zullen geen openbare bij- eenkomsten van de Dail Eireann warden ge- houden. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De verliezen van de Tsjili-troepen in den strijd van Tsjan Sin Tien worden op 1200 man geschat, die der troepen uit Feng Tien op 2000. Woe Pei Foe zegt, dat hij niet vomemens is, zich met de politiek te bemoeien, doch wil vasthouden aan zijn oorspronkelijk plan, om een nationale vergadering bijeen te roepen voor de verkiezing van een vertegenwoordi- gend parlement, dat nationale vraagstukken z,al behandelen, als het vraagstuk der finan- cien, en de verkiezing van een vertegenwoor- digenden president en een kabinet. DUITSCHE INDUSTRIEE'LEN NAAR MOSKOU VERTROKKEN. Uit Moskou wordt gemteld, schrijft de Ber- ilijnscihe correspoudent van de Tel: Een groot aautal Duitsdie industrieelen is naar Moskou vertrokken om met de Sov- jetregeering in economische onderhandtelingen te treden. In het toijzonder zal worden gespro- ken over de oprichting van scheepswerven aan de Zwarte Zee. De -Duitsdie iridustriee- len zijn in beginsel bereid, de Russische grondstorien in Ruslandi te verwerken, ten einde de kostbare transporten daarv n te vermijden. Professor Wtidenfteld decide den vol kscommissaris voor den Landbouw mede, dat de Duitsche machine-industrie reeds thans in staat is, aan Rusland's behoefte, wat betreft landbouwmadhines te valdoen EEN VERKIEZING IN DE VEREEN. STATER De niet-herkiezing van een republikeinsdi senator voor Indiana heeft in heel de Ameri kaansche politidke wereld de gemoederen in opschudding gehrateht. Men ziet, zegt de Daily Telegraph", daar- in een teeken van ontevredenheid in de gele- deren van de republikeinen en een politieken aanslag op de regeering van Harding. New, de gevallen candidaat is een persoonlijke vriend en vertrouweling van Harding; en de democraten proclameeran zijn val nu reeds als een begin van een stormloop, waartnee men in November bij dte verkiezingen de re- publikeinsche meerderheid zal omverwerpen. Men wist, dat New bij zijn verkiezing^ sampagne, den krachtigen steun ihad van Harding, alsmede dien der republikeinsche politieke madiinerie, maar desondanks werd Beveridge, de progressist, met een meerder heid van 20.000 stemmen gekozen. De republikeinen werpen den democraten voor, dat deze nederlaag een ongelukje is, veroorzaakt door de algenieene onteviedten- heid over werklooshdd, landbouwmalaise enz. op een moment, dat men probeert, weer tot normale toestanden te komen. De democra ten jubelen evenwel over den hak, dien die kiezers Harding hebben gezet en voorspdlen, dat de democratische afgevaardigde er toe zal bijdragen, om het uurwerk der wetgeving meer in de richting der ^democraitite' te ver- zrtten ONGEREGELD GEDRAG AMERIKAANSCHE BEMANNINO. Den geheelen Zondag was het aan boord van een in de Rotterdamsche haven liggend stoomschip zm rumoetig onder de beman- ning. IDe twist liep ten slotte zoo hoog, dat de kapitein' genoodzaakt was, de' faulp der politie in te roepen. Nadat de rust hersteld was, ging een deel der bemanning de stad in, alwaar een hunner zoodanig onder den im vloed' van sterken drank raakte, dat hij woest te keer ging en de Aelbregt Engelmanstraat onveilig maakte. Toen1 een politie-agent hem tot kaimte aanmaande, gaf hij hieraan geen gevolg, doch ging den agent te iijf, smakte hem tegen den grond en mishandelde hem; Eenige omstanders trachtten tevergeefs den agent te ontzetten, doch gelulddg kwam spoe- dig assistentie opdagen. Toen ontstondi er een formeel gevecht, waarbij de politie van de re volvers gebruik moesten maken. De Ameri- kanen namen daarop de wijk, doch een der kogels trof den 12-jarigen Th. van A., zoodat hij. in het ziekenhuis moest warden opgeno- men. De woeste Aimerikaan werd gearres- teerd, waarna belt nog geruimen tijd rumoerig bleef in de omgeving. DE KOlNING VAN ENGELAND NAAR BELGIS. De koning en de koningin vertrekfcen he- den uit Londen, om een bezoek te brengen aan Brussel, vergezeld van graaf Bcatty en stal- mcesters. Later ziillen bezoeken worden go bracht aan de ooi logskerkhoven van Belgie en Frahlo"ijk. De koning zal vertoeven in een speciaien trein en van daaruit tochten maken naar zoovele kerikhoven, als in den besdhik- baren tijd mogelijk is. Hij wenschit, dat zijn bezoek geheel van particulieren' aard zal zijn en er zal geen plechtigheid van eenigen aard plaats vinden voor den laatsten dag, Zater dag 13 Mei, als wanneer de koningin zich bij ihem zal voegen. Do koning zal zijn bezoek eindigen met het leggen van krans op een graf in een der voltooide kerkhoven, hetzij te Calais of Bou logne. De koningin zal eveneens een krans nederleggen. De plechtigheid zal zecr een- voudig, maar van buitengewoon indrukwek- kenden aard zijn en de koning zal haar be- sluiten met een korte rede tot het volk van Frankrijk. De reis zal den aard center pltdh- tige ipelgrimstocht hebben. DUITSCHLAND EN DE UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG In de hoofdeommissie van den Rijksdag werd de begrooting voor de uitvoering der bepalingen van het vredesverdrag behandeld. Behalve de verplichtingen, overeenkomstig het op 5 Mei 1921 vastgestelde plan tot beta- lingen op rekening van de schadeloosstelling, blijven de overige kosten voortvloeiende uit de bepalingen van het vredesverdrag bestaan, afgezien van een deel der bezettinkskosten. Voor 1922 worden de uitgaven op rond 226V2 milliard geschat. Op een vraag van de nafgevaardigde dr. Demburg (democraat), voor welk bedrag tot dusver in den vorm van leveringen in natura is gepresteerd, antwoordde staatssecretaris Miiller, dat Duitschland van Januari tot Maatr in 1922 in totaal voor een, waarde van tachtig millioen goudmark in natura aan de geallieerden heeft geleverd. EEN VEF.LBELOVBND JONOMENSCH. IDe Berlijnsche correspondent van de „Dai- ly Chronicled meldt aan zijn bald, dat een zestiem-Jarige jongste bediende van een bank te Neurenberg Donderdag j.l. eeni merkwaar- digeni diefstal heeft gepleegd. Toem de meeste bedienden in de middagpauze naar huis wia- rem gegaan, wist hiji zich toegang tot de safe te verschaffen, waar hij, zijn zakken volprop- te met 3060' francs aan Zwitsersteh bankpa- pier, zeventien Belgische biljetten van dui- zend francs, duizend biljetten van vijiftig dol lar, tien Fransche bankbiljetten' van duizend Anno 1886. Yolgestort kapitaal f 1.000.600.- Resorvefonds 270.000.- flP Rank epentrekenlng-eourantench§que-rekeningenmeteenerentevergoedlngvan3 UD DallA jncasseert ei disconteert tiandelspapier ep blnnen- en buttenland, verleent bedrljlscredleten aan Landbouw, Handel en Nljverheld, belast zich met den aan- en verkoop van eftecten voor geidbelegging, verhuurt in hare Zwaar geconstru- eerde ondergrondsche Safo-Deposit loketten, waarvan de huur bedraagt Model A per jaar f C. B fl2.— C n m 11^* n »i '27. De inriohting biedt tevens ge- legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der oliSnten. neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente: met 1 dag opzegging*) 8 voor 1 maand vast 31/4 U jaar 4 Bedragen tot f 25000 iljn desge- wenscht direct opvraagbaar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederlandsche Bank. francs en Italiaansch bankpapier ter waarde van 1500 lire. 'Niet tevreden met dezeni buit, die bij de te- genwoordige wisselkoersen een wiaartle van ongeveer 'n millioen mark had, nam <te.heb- zuchtige jongeheer ook eeni milioemije kronen mede. Toen de employe's weer aan het werk gin- f en bleek al spoedig, dat de jongen en het ankpapier vermist werden. Onmiddiellijk werdT de politie met bet gebeurde in kennis gesteld, doch's avonds laat was ziji er nog niet in geslaagd, den jeugdigeni boosdoenex te pakken te krijigen. E'EN WONIDER'BAAR GEHEUGEN. In eeni zitting van de Berlijnsche Meteoro- lpgische Vereeniging is dezer dagen door een ambtenaar van de Pruisische staatsbiblio- ttoeek een staaltje gegeven van een buitenge woon geheugen. In antwoord op talrijke vra- gen gaf hiji volmaakt juiste antwoorden, tot m de kleinste biizonderheden over het weder in den tijd van net jaar 1&85 af tot heden1. De man werd) door de meteorologent nauw- keurig ondervraagd en zijn antwoorden wer den gecontroleerd met de lijsten in de hand. Ziji klopten precies. Zijn geheugen moet der- halve bdjzonderhedeni van 14.000 dagen om- vatten. „VICTR1X" RiJwUlon alom bokend als de boste. SAMUSL GOMPERS CONTRA HET DRANKVEROD. Samuel Gompers, de president van de Ame rikaansche arbeidersfederatie, James Speyer, een bankier uit Wallstreet en nog een derde hebben aan een dezer dagen te New-York ge- houden massa-bijeenkomst tegen de droog- 1 egging van Amerika een adres van instem- ming gezonden, waarin zij: verklaarden, dat deze drooglegging ais klasse-wetgeving moest worden opgevat. Zij drongen er bij de arbei- ders op aan, streng toezicht te houden op de wetgevers te Washington. Voorts gaven zij te kennen, dat de r^geerders te Washington op hun beurt worden geregeerd door den anti- bar-bond, gedwongen werden aan deze on- toelaatbare wet hun steun te verleenen. Bij dez demonstratie was ook de New-Yorksche handelsvereeniging vertegenwoordigd en or werden moties aangenomen ten gunste van een intrekken van de wet op het drankverbod of ten minste voor een wijziging daarvan. ons niet bekend. DE HABSIBURGERS. In regeeringskringen te Boedapest ver- luidt, dat aan ex-keizerin Zita het verblijf in Spa'nje sliechts is toegestaan onder voor- waarde, dat ziji zichi van elke agitatie oaf- houdit. De Hongaarsche regeering hedft in het af- geloapeni jaar '5.000.000 Hong, kronen ter beschikking der koninklijke familie gesteld. Daarvan zijn 600.000 kronen door de Karlis ten, voor politieke actie gebruikt. In de alatste weken zdjn opnieuw 3.000.000 kronen naar Funchal gezonden. Aartshertog Friedrich, die tot dusver met zijh zoon Albrecht in Spanje heeft gewoond, is Donderdag te Boedapest aangekomen. Hij heeft na het overlijidien van Karl een familie- raad gepresideerd, waarin bepaald werd, dat hertog Otto, Karls oudste zoon, als hoof der fiamtlie moet worden beschouw.d Friedrich zal zich bldjlvend' te Boedapest vestigen. KORTE BERICHTEN. Biji een brand in Piricens bij Varan ger (Noorwegen) zijn twee hotels, twee ma- gazijinen en een klein huis in de asch gelegdl Zes personen zijn in de vlammen omgekometn. Het conflict in de Hamburgsche hout- dustrie is geeindigd. De arbeid zal a.s. Maandag hervat worden. De Engelsche regeerings-enquete-com- missie in zake het geschil in het machine- bouwbedrijf is Zaterdag,, nadat beide par tijen hun uiteenzetting van het geschil had den ibeeimdigd, voor onbepaaldten tijd uiteen gegaan. Het seniorenoanvemt van den, Rijksdag besloot Zaterdag j.l. de eerstvolgende bijeen- komst van den Rijksdag bijeen te roepen' te gen a.s. Woensdagmidldag drie uur. Het eeist zal worden beraadslaagd over de begrootin- gen voor dte spoorwegen en de post. Elke week verzendt het Instituut Pasteur te Parijs tien ton medicamenten met spedale treinen naar Riga, voor Rusland'. Het Insti tuut Pasteur moet vijf millioen doses serum tegen de dyphteritus, teen millioen tegen de pokken, zes millioen tegen de typhus en twee millioen tegen de cholera zenden. De president den4 Fransche republiek heeft zich van Aj actio naar Bassia (begeven en is per automobiel een der meest schilder- achtige streken van Corsica dborgereden. De onderhandelingen ter bijiegging van het conflict in de houtindustrite in Zweden zijn gisteren hervat en worden heden voortge- zet. De Pruisische Llanddag heeft Zaterdag zijn zittingen verdaagd tot 14 Mei. De Duitsahe gczant te Parijs spreekt het bericht van de ^.Tempts" tegen, als zou Rathenau aan Lloyd George medegedeeld1 hebben, dat de Fransche troepen bij een even- tueelen opmarsch in het Ruhrgebied, op een Moedigon tegenstand1 van Duitschland zou den stuiten. Wegens den aanval, waarvan luitenant Bronne hot slad|jtoffer was, heeft de interge- allieerde commissie besloten, dat het vcrkeer op straat te Homburg gedurendc tien dagen na tien uur's avonds verbodca zal zijn, dit als eerstc strafmaatregel. Uit Moskou wordt gemeld, dat de re quisite in de kerken door de Sovjets in ver-' schillende streken van Rusland aanleiding hebben gegeven tot anti-Scmiitische bewegin- gen, vooral in het zuidten. Vblgens de laiatste rapporten van den administratiteven raad der communistische partij, zou aan Rusland ,aan den vooravoud staan van een economische catastroplie zon der .voorbeeld. Het Poolsche gezantschap spreekt ca- tegorisch de persbenchten tegca aamrnande voorbereidingen tot mobilisatie van Polen El Pardo-paleis in de nabijheid van Ma drid, wordt volgens de „Times" ingericht voor keizerin Zita. IDe Temps" zegt, dat Duitschland heeft medegedeeld, dat het op 15 Mei a.s. vijlti'g milllioen igoudmiaric der schiadevergoe- dinig zal storten, overeenkomstig h<*t voor- loopige mjoratoriumi van 21 Maart j.l. Te Greifenhagen in Pommeren zijn meer dan vijf tig pcrsotnen zick gcwctfdcn door bodorven vleesch. Eten persoon is reeds over- leden. 'Naar de bladen verneraen, zal met in- gang van 1 Jul! ia.s. de sterkte der Engel1- •sohe bezptting^troepen aan den R'ijn nog slechts twee infanterie-bataljons en twee mo- tor-batterij'en bedragen. De pogingen om het conflict in het En gelsche machinebedrijf tot een oplossing te brengen^ ijn opnieuw mislukt. 'De Parijsdie prefectuur, welke verzocht is uitspraak te doen in ziaike het verzoek om annulleerin'g der verkiezing tot - gemeente- raadslid van de gearresjeerde communisten) Marty en, Badina, hedft deze verkiezing for meel en wettelijik geannuleerd. Holl. IJzermagazjjn DE WILD. Verstelbare Amerik. Raamhorran in prachtuitvoering vaor ongokend lage prijzon. Portageesche bladen publ'iceeren den tekst van een overeenkomst die bp 24 April j.l. te Parijs is onderteekend door de leaders der beide monarchistische partijen, wtaarbij, zij verklaren, dom Manuel II als wetfig troonopvollger te erkennen. De bevelhebber van de „Quest", welk sChip vrocger onder bevel van Sir Ernest Shackleton stond, haft aan de Daily Mail" geseind, dat de expeditie bij een tot nu toe onbetreden Zuidpool-vastdand is aangeland. De nidi we belastingen in Duitschland hebben 46 milliard mark netto meer opge- 3 Sl/j 11 11 ij

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1