DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE BANK VAN WISSELINK De Bank Liefdadigheids-Concert Bezoekt hedenavond voor Rusland en de Venen, „Vereenlgde Zangers" No. 110 Honderd Tier en twintigste Jaargang 1922. Dit nmnmer bestaat alt 2 bladen ibonnemontaprijs bij voornitfoctftling per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.50. ltowijsn. 5 ct. Advortontiopr. 25 ct. p. rcgol, grootore letters naar pl&aturiilmte Brievon franco N.V. Boek- en llandelsdr. v.h. Ilerraa. Coster Zoon, Voordam CO, Tel. Administr. No. 3. Bedactie No. 33. WOENSDAG OirecteurQ. II. KRA&. Hoofd/edactearTJ. N. ADEMA. JQ MEI Btiitenland. DE CONFERENTIE TE OENUA. In het Lagerhuis las Chamberlain gister den inhoud voor van een brief, dien Lloyd George aan Barthou gericht had. De Britsche premier zeide„Ik heb bericlit ontvangen, dat in de Engelsche bladen van heden eene mededeeling is verschenen aan- gaande ons cmderhoud van Zaterdag, waarin mij eene verklaring wordt toegeschrevem, hierop neerkomende, dat de Entente tusschen Frankrijk en Groot-Britannie geeindigd1 is en mijne adviseurs er bij mij op aandringen, tot eene overeenkomst te geraken met Duitsch land. Ik heb Chamberlain, die in' mijne af- wezigheid als premier optreedlt, reeds var- zoch-t, die 'boosaairdig verzinsel in het Par- lemeiit tegen te spreken. Ik zal u zeer verplicbt zijn, wanneer gij van uwen Jcant evenzeer beide verklaringen wilt tegenspreken. Ik verzoek u dit, omdat ik, zooals gij1 weet, de Fransch-Britsche samen- werking te zeer op prijs stel, om openlijke on- juiste verklaringen aangaande dit onderwerp te dulden op een oogenblik, hetwelk van groot belang is in de betrekkingen onzer bei de landen. Ik was reeds lang v66r den oorlog een groot voorstander van een Entente tus schen Frankrijk en Groot-Britannic en voor mij evenals voor elk Engelschman beteekent deze vriendschap meer, sedert zij gewijd1 werd door gemeenscnappelijke opofferingen. Van- daar mijn streven. dat er niets zou geschie- den, om de meeningen te verdeelen van onze beide democratien, van wier samenwerking de vrede van Europa in zoo hooge mate af- hangt." Naar Reuter's vertegenwoordiger te Oenua verneemt, heeft Lloyd George Maandhgavond den volgenden brief van Barthou ontvangen: „Mijn waarde Lloyd George, ,,U doet een beroep op mijn getuigenis be- treffende ons onderhoud van Zaterdag, dat zooveel commentaar heeft uitgelokt. Ziehier mijn antwoordU hebt niet gezegd dat de Entente tusschen Groot-Britannie en Frank rijk geeindigd zou zijn, noch dat uw raadge- vers er op aandrongen, tot een overeenkomst met Duitschland te geraken. U hebt gespro- ken over de moeilijkheden, welke de betrek kingen tusschen onze beide landen ondervin- den, doch u hebt geen woord gezegd dat zou kunnen worden uitgelegd als een uiting van het voomemen om de vriendschap te verbre- ken, die deze landen verbindt en mijn ver- trouwen in die onmisbare eenheid is volko- men ongeschokt. (w. g.) BARTHOU." Uit Genua wordlt gemdd: Het schiint, dlat de bcmiddeiingspogingen van, den Italiaan- sche premier eerstgenoemden weten te toewe- zijn gebleven. Schanzer heeft aan Lloyd Ge orge een compromis-voorstel gedaan Tc Genua doen geruchten de ronde, dat ook de Duitsche delegatie druk op de Russen zou uitoefenen. In een langdurig onderhoud met den Duitschen rijkskanselier heeft de Brit sche premier erstgenoemden weten te bewe- gen, zijn invloed bij Tsjitsjerin aan te wenden ten behoeve van de aanvaarding van het com promis-voorstel, In de kringen der delegaties verluidt, dat de nesprekingen niet geheel onbevredigend moe- ten zijn geweest. Van een afbreken der con- ferentie is geen sprake. De delegaties der Kleine Entente hebben een bezoek gebracht aan Lloyd George, ter- wijl ook Schanzer daama nog met den Brit- schen premier eeij onderhoud heeft gehad. Naar verluidt zal het Russische antwoord op het memorandum der geallieerden op zijn laatst heden worden overhandigd. Een dee! van het antwoord zou tevoren reeds aan den Amerikaanschen gezant, die als toehoorder de conferentie bijwoont, benevens aan de En gelsche deskundigen en den Amerikaanschen bankier Vanderlip zijn voorgelegd. Het „Berliner Tageblatt" verneemt omtrent het antwoord van de Russische delegatie op het memorandum der gealileerden uit Genua, dat dit antwoord niet als een geheele aan vaarding van het memoradum kan worden beschouwd of zelfs maar algemeen bevredi- gend zal zijn. Het eenige wat men kan zeg- gen, is, dat het voor Engeland en, Italie pun- ten bevat, die als een basis voor het voeren van verdere onderhandelingen zouden kunnen worden gebruikt. In groote trekken zal het antwoord in dien geest zijn gesteld, dat het crediet-aanbod der geallieerden, noch naar den vorm, noch maar den inhoud, als een vol- doende tegenprestatie voor de aanbiedingen van de Sovjet-regeering aan de geallieerden wordt beschouwd. De aanbiedingen, welke in het begin van het memorandum worden ge daan, worden evenwel aanvaard, met de op- merking, dat daarvoor een nadere duidelijke omschrijving wordt verlangd. In principe worden ook de schulden van voor den oorlog en van tijdens den oorlog er- kend, met een voorbehoud, ten aanzsen van laatstgenoemde en een algemeene reserve voor beide soorten schulden, terwijl ook bezwaar wordt gemaakt tegen het in het leven roepen van een commissie voor het herstel van Rus- land en andere in de binnenlandsche finanden van Rusland ingrijpende instellingen. Ten aanzien van den buitenlandschen ei- gendom in Rusland, worden eischen gesteld, die meer te zamen met het Fransche plan, dat later tezamen met het Fransche ontwerp in overeenstemming is gebracht, overeenkomen. Daardoor wordt de Sovjet-regeering onthe- ven van den plicht, het particulier bezit te er- kennen. terwijl zij in de gelegenheid' wordt I„YICTRIX" Rijwiolen zfjn gedeponeerd. gesteld voor dezen eigendom, door middel van pachten voor den termijn van' 99 jaar of door concessies, schadevergoedihg te geven. In het antwoord wordt verder geprotesteerd tegen het instellen van verschillende rechts- voor buitenlanders en Russen) in Rusland, waardoor de eersten in een gunsti- ger positie zouden worden geplaatst dan de laatsten. Ook de eisch omtrent de teruggave van den Roemeenschen goudschat te Moskou wordt afgewezen. Voorts zal het antwoord een gedetailleerde nota bevatten van de Russische tegenreke- ning van de geallieerden Daarin wordt ver langd, dat een dee! van de door de Entente van Duitschland verkregen goud-bedragen aan Rusland dient te worden verstrekt als schadevergoeding voor de genationaliseerde Duitsche eigendommen, welke op grond van den vrede van Brest-Litowsk door Rusland aan Duitschland moesten worden terugbe- taald. Ten slotte behelzen de tegenvoorstellen dat de geallieerden over alle punten, waarop het antwoord der Russische delegatie met het memorandum der geallieerden in strijd is, comimissie-besprekingen zullen openen. Uit Genua wordt gemeld: Biji de bespre- kingen tusschen de geallieerde experts is ook de steunverleening voor den hongersnood in de geteisterde Russische districten ter sprake gekomen, aldus de Berlijnsche Tel.-correspon- dent. Besproken werd het plan om een initer- nationale leening voor de hulpverleening op de markt te brengen. De ontweiper van dit idee is Sir George Paish, de president van de Londensche Cobden Qub. Op grond van gister uit Genua ontvangen berichten, heeft het den schijn, dat de confe rence zal worden voortgezet. Het antwoord' der Russen wordt Woensdagmorgen ver- wacht, Van alle zijden worden pogingen ge daan om het uiterste te vermijden. De Itali- aamsche bemiddelingsactie is na den terugkeer van Facta weder versterkt. Volgens de „Echo de Paris" heeft Lloyd George het voornemen, ten einde de conferen ce te doen opleven, het mogelijk te maken met Rusland verder te onderhandelen door schrap- ping van art. 7 in het memorandum, hetwelk zou worden vervangen door de eenvoudige verklaring, dat de kwestie van het particuliere bezit tusschen Moskou en de betrokken regee- ringen rechtstreeks zal worden geregeld. Veraer zouden de in Genua vertegenwoordig- de staten een vredespact onderteekenea voor vijf jaren, hetwelk geene toespeling bevat op het verdrag van Versailles, zood'at de neutra- len nooit aan dit verdrag zouden worden ge- bonden. Inzake de kwestie der schadeloosstel- lingen zou men Frankrijk het plan tot eene internationale leening voorleggen, hetwelk zou worden uitgewem door een speciaal co- mitd van de commissie van herstel. Op deze wijze hoopt mem Frankrijk af te houden van eenig eigendunkelijk optreden na 31 April. De Czecho-Slowakijsche minister-president verklaarde den berichtgever te Genua van de „Pravolidu", data de hoofdfout der conferen ce daarin bestond, dat men de voorkeur had gegeven aan de behandeling der Russische kwesCe boven die der belangrijkste economi- sche problemen van Europa, namelijk hoe de schaaeloosstellingen, welke Duitschland moet betalen, zijn overeen te brengen, met de be- hoeften van den economischen wederopbouw van Europa. De Paus zal deze week den kardinaal Pe- cardo naar Genua zenden ten einde bij de verschillende delegaties stappen te doen, om aan een eventueel verdrag met Rusland de volgende voorwaarden toe tevoegen: gods- dienstvrijheid in Rusland en teruggave der kerkclijke bezittingen 1 De Italiaansche bladen melden, dat na de bijeenkomst tusschen Wirth en Lloyd George onmiddellijk tot den president van de Duit sche rijksbank een uitnoodiging is gericht, een plan uit te werken omtrent de middelen, die kunnen worden aangewendi, om een nieu- we uitgifte van papiergeld door de rijksbank te voorkomen. De Russische delegatie heeft op de door Barthou afgelegde verklaringen met een1 com munique geantwoord. In dit communique wijst de Russische delegatie alle schuld af, welke haar op de schouders zou worden ge- legd voor een eventueele mislukking der con ference, wanneer zij het memorandum der ge allieerden niet zou aanvaarden. Zij zegt daar- omtrent o. m. Er zijn te Genua eenige delegaties, die hun best doen, de openbare meeniing er op voor te bereiden, dat de conference van Genua op een mislukking zal uitloopen, als het memoran dum der gealileerden door de Russen zal wor den afgewezen. Dit is de nieuwste van de sytematische aanvallen, waaraan de Russi sche delegatie gedurende de conferentie heeft bloot gestaan. Reeds bij de opening van de conference werd met dergelijke aanvallen een begin gemaakt, n.l. toen zij te kennen gaf, dat zij zich het herstel van Rusland niet kon voorstellen zonder een goede oplossing van de kwestie der ontwapening. E>e Russische kwestie is slechts een der vele problemen, die op de agenda der conference staan. Ook dient het erzegd te worden, dat het juist die mo- gendheden zijn. die de aanvaarding van het memorandum verlangen, die zich er van heb ben onthouden, het memorandum te onderteo- kenen. Deze mogendheden zijn het, die zich gedurende het geheele verloop van de confe rentie hebben verzet tegen de gelijkgerechCgd- heid van de Russische delegatie met de an dere delegaties. Zij zijn het ook, die hebben gedreigd, de conferentie te zullen verlaten, als de Russen niet zouden willen aifzien van het verdrag, dat deze met een anderen onafhanke- lijken staat hebben gesloten. De Russische delegatie aldus eindigt het communique is echter met een geest van verzoeningsgezindheid naar Genua geko men en zij zal dien geest blijven handhaven. De Bulgaarsche delegatie heeft aan de con ferentie een nota gezonden, waarin een uit- eenzetCng wordt gegeven van den finanriee- len en economischen toestand, -waarin Bulga- rije op het oogenblik verkeert. In, deze nota worden de volgende punten aangegeven: le Bulgarije zou gaarne zien, dat men' het een langdurig uitstel van beta ling zou verlee- nen, vooral wat betreft de financieele ver- plichtingen, welke uit het vredesverdrag voor dit land zijn voortgevloeid. 2e. Bulgarije dient een uitweg naar de Egelsche Zee te beziCen om de directe han- delsbetrekkingen met de Europeesche staten weer te kunnen hervatten. 3e. De clausules van het vredesverdrag, welke over de miiMerheden handelen, dienen ook op Bulgarije van toepassing te worden gebracht. 4e. Bulgarije heeft aanzieniijke internatio nale credieten noodig. Barthou heeft Maandag tegen over persver- tegenwoordigers van Tsjecho-Slowakije, Joe- goslavie, RoemeniS en Polen verklaard, dat Frankrijk er sterk voor Is, dat ook de kleine entente een permanenten vertegenwoordiger in den Oppersten Raad zal krijgen, schrijft de Berlijnsche Tel.-correspondent. Hij hoopr te, dat ook de Engelsche regeering zidi1 daar voor zou willen verklaren. Men' spreekt te Genua van meeningsver- schillen in den boezem der Russische delega tie. Rakofsky en Lftwinof zouden de intransi- gente en Tsjitsjerin en Krassdn de verzoe- ningsgezincle nohCng vertegenwoordigenUit het feit, dat LitwinoF hedenmid'dag deelneemt aan de besprekingen der Russische delegatie met de Engelsche en Italiaansche ondernan- delaars, heeft men reeds de gemaakt, dat hij opdracht heeft te controleeren. Naar het „Acht Uhr Abendblatt" meldt, wordt van Russische zijde verzekerd, dat het antwoord op het memorandum reeds gereed is. De tekst werd hedenmorgen naar Moskou geseindmen wacht thans nog slechts op de oedkeuring der Sovjet-regeering, welke eerst edenavond te Genua kan aamkomen. Tsjitsje rin zal het antwoord dan overwijld aan den voorzitter der conferentie, Facta, ovcrhandi- gen en den tekst der nota laten publiceeren. Zoodra het Russische antwoord is aangeko- men, zal het aan de geallieerde staatslieden en later aan de deskundigen- worden medege- deeld Deze zullen dan rapport uitbrengen aan hun delegaties. De politieke sub-oominis- sie zal eerst twee of dne dagen1 later ter be- spreking van het Russische antwoord bijeem- komes. Een bijzondere correspondent van de Tel. meldt uit Genua: Dc Nederlandsche delegade heeft naar aan- leiding van het memorandum aan Rusland opmerkingen.van technischen aard bij de po litieke sub-commissie in-gediend, voornamelijk met betrekking tot het art. inzake de hou- ders van schuldbrieven, waarvan de tekst on- duidelijk is. Jhr. Van Karnebeek had gister een onderhoud met Schanzer over de Russi sche kwestie en het Europeesche pact. De stemming in coniferenfiekringen wordt hoop- voller geacht. Het Taatste bericht uft Genua behelst, dat het Russische antwoord is overhandigd. Het betreffendc bericht luidt als volgt: Het Russische antwoord op het memoran dum der geallieerden is gister gereed geko men en aan den voorzitter der conferentie, Facta, overhandigd. De officieele tekst van het Russische antwoord zal eerst morgen worden gepubliceerd. Tsjitsjerin heeft echter gisteravond reeds partieele verklaringen afgelegd. Hij' heeft ge zegd, dat Rusland zich op een practische ba sis stelt en de Fransche eischen natuurlijk 6f wel zal aannemen, of niet afwijzen. Tsjitsre- rin verklaarde„Wij zijn hier niet op het oor- logstooneel, waar het een vereischte is, dat aan een veldslag een einde komt. Wij zijn hier om besprekingen te voeren". Hij achtte het niet uitgesloten, dat Rusland ook met de landen, die het memorandum niet hebben onderteekend, tot overeenstemming zal komen, dus ook met Frankrijk en Belgie. Voorts zeide Tsjitsjerin: „Men moet de conferentie niet tot een machine makeni, die bepaalde voorgeschreven handelingen moet uitvoeren De internationale vraagstukken moeten door alien in een geest van onderlinge verstandhouding worden besproken. Wij zijn naar Genua gekomen om te streven naar de bevrediging onzer volken". DE TOESTAND IN IERLAND. In een veld nabij de plaats Dungannan, in het Noorden van Ierland, is Zaterdag het Hjk gevonlden van een goed gekleed' man, die blijk- baar is gedood door soldaten van1 het Iersche republikeinsche leger. Op zijn borst was een papier gespeld met de woorden: Spion, wees gewaarschuwd Dit papier was voorzien van de initialen van het Iersche republikeinsche leger: L R. A. Anno 1886. Volgestort kapitaal f 1.000.100.—. Reseryefonds 270.000.—. apent rekenlng-courant en chgque-rekeningen met eene;rentevergoedlng van 3 incasseert en disconteert handelspapisr op blnnen- en buitenland, verieent bedrljfscredieten aan Landbouw, Handel en Nljverheld, belast zich met den aan- en verkoop van effecten voor geldbeiegging, verhuurt in hare zwaar geconstru- eerde ondergrondsche Safe-Deposit loketten, waarvan de huur bedraagt Model A per jaar d 6.— B fl2.- C it u De inrlchting biedt legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der clifinten. neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente met 1 dag opzegging*) voor 1 maand vast I jaar 8 7o 31/. J8V« Bedragen tot f 25000 zjjn desge- wenscht direct opvraagbaar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederlandsche Bank. f 18.-— f 27.— tevens ge- Naar nader wordt bericht is de vermoorde een zekere Eaim. Zes weken geleden werd) hij in een andere plaats bewusteloos gevonden en werd toen naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij verklaarde de zoon te zijn van een ruibbenfabrikant uit Manchester. Aan zijn hos- pita verklaarde hij echter, een geheim corres pondent te zijn van een Londensch blad. Onlangs heeft hij bezoek gekregen van een man. die hem een groote som gelds ter hand stelde. In zijn kamers is een- brief, gesteld in de Russische taal, gevonden. ERNSTIGE MUNITIE-ONTPLOFFING Uit Halle aan de Saale wordt bericht: Een ontzettende ontploffing heeft Dinsdag plaats fjehad nabij het plaatsje Zweedorf. In een oods, die vroeger was gebruikt voor het ont- laden van munitie van het leger, had een1 aan- tal vrouwen, die nog met dit werk bezig wa- ren, een schuilplaats gezocht tegen een opko- mend onweder. Op den bodem van de loods lag kruit verspreia, E6n der vrouwen stak een sigaret aan en wierp den brandenden lu- cifer op den bodem. Een ontzettende ontplof fing volgde en de geheele loods werd in vuur gezet. De meeste vrouwen konden zich nog in veiligheid brengen, doch een drietal verbrand- de levend, terwijl nog een viertal andere, zwaargewond, naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. t EEN VLIEGOING-ELUK TIJDENS DE REIS VAN HET ENGELSCHE KONINOSPAAR. Een der Belgische militadre vliegtuigen, welke den trein, die het Engelsche konings- paar naar Brussel bracht, escorteerden, is. een kwartier voordaf dfe -trein in d'e hoofdkaa aankwam, op een hoogte van 300 meter, ou- klaar geraakt. De inzittende luitenanit-avia- teur beproefde een noodlanding, dioch zijn machine kwam in een boom terecht en stortte neer. Door een gelukkig toeval bekwam de aviateur 'slech/ts lichte verwoodingen. Hell. IJzermagaz^n DE WILD. Bascules, maten, gowichten, meter* stokken, voorzien van nieuwren \jk. DE AARDVERSCHUIVING TE CORATO. De ramp, welke de Italiaansche stad Co- rato heeft getroffen, is niet onverwacht ge komen. De stad -ligt in een streek, waar het zelden regent. De huizen werden gebouwd op een bodem, bestaande uit zand en klei. Negen maan'den lang had er in deze streek droogte geheerscht, doch drie weken geleden begon net er te regenen, alsof het water met bakken uit den hemel werd geworpen. Vele huizen en gebouwen vertoonden aaarop plotseling scheuren in de muren, terwijl ook de funda- menten sporen van zwakheid gingen toonen. Groote onitstel tenia werd er veroorzaakt, toen op zekeren dag de pasgebouwde kehk van de Heilige Maagd, benevens nog vier ot vijf gebouwen van liistorische beteekenis, instort- ten. De verontruste stemming onder de be- volking veranderd'e evenwel in een paniek, toen1 dienzelfden dag tal van steenen muren der gebouwen groote -gaten begonnen te ver- toonen, zoodat er groot gevaar voor instor- ten bestond. Driehonderd gezinnen moesten toen hun huizen ontruimen. Dat was 4 Mei. Dag en nacht, o-nafgebroken ging de tragedie verder. De ongelukkige inwoners trachtten1 te redden, wat er nog te redden viel van hunne bezittingen, voordat hunne huizen instortten. Den 5en Mei stortte een andere kerk, de Monte di Pieta in met ontzettend geraas. iDe- ze ramp werd gevolgd door het instorten van nog verscheidene honderden huizen. Donder- dag JJ, waren reeds 3000 personen dlakloos. Zij kampeerden in tenten of houten barakken of sliepen zonder verdere beschutting in1 de open lucht. De regeering heeft onmiddeFijk soldaten, tknmerlieden en timmerhout naar deze plaats des onheils gezondto, om er wat houten barakken op te zetten. De deskundigen zijn van meening, dat het onmogelijk is, de stad van verderen onder- gang te redden, De inwoners zullen hun haardsteden dus moeten herbouwen, doch dan op een flinken afstand van deze onheils- plek. Tot duaverra is reeds d» helft van alls huizen van- de stad in puin gevallen. Een dame, die bii de raimp vier huizen heeft ver- loren, heeft naar verstanld verloren en moest naar een gesticht worden gezonden. Een andere moeilijke kwestie is om voor deze vele duizenden kampeerders dadelijk vol- doende levensmiddelen te kunnen aanvoeren. Bovendien wordt de paniek onder de be- volking nog vergroot door de hevige stormen en cyclonen, die in den laatsen tijd deze streek teisteren. 11 iI 111 DE DRE'IGENDE KABINETSCRISIS IN JAPAN. 'De „Times" verneemt uit Tokio, dlat de Japansche minister-president in een Zaterdag gehouden kabinetsziiting heeft erkend, dlat hij op onoverkomelijke moeilijklieden is gestuit bij: het uitvoeren van zijn plan tot reorga- nisatie van het kabinet en dat het hem ndet mogelijk is om zijn voornemen ten uitvoer te teggen. Dit is volgens dm „Times"-correspondent een erkenning van de ned^aag dier regee ring en men verwacht niet, dat zij nog lang zal bestaan met het oog op de onetnigheia, die in haar boezem heersfht. 7.45 uur het te geven door de in de DE TOESTAND IN SPAANSCH MAROKKO. Te Tfjnger neemt men aan, dat de Span- jaarden, na dfen mislukten aanval van 28 April, den opmarsoh tegen Raisoeli zullen opgeven. Raisoeli heef t zijn stellingen te Tar zeroet verlaten en heeft zich met zijn -troepen in het gebergte etruggetrokken. Een auto, waarin eenige SpaansChe offi- cieren naar Larache werden gebradht, werd door een troep inlanders aangevallcn. Alle inzittenden p-p een na werden daarbij gediood. DE RUSSISCHE SCHADELOOSSTEL- ILINO AAN POLEN. Op 30 April verscheen de vervaldlag van de betaling van 30 millioai goudroebel in gevolge het verdrag van Riga. De betaling is ndet geschied, hoewcl de Poolsche legatie te Moskou voor den vervaldag had verzocht om de betaling te doen plaats hebben;. In een nota van denzelfden datum werd! ge- oonstateerd, dat de werkzaamhoden der com missie voor de teruggave der weggevoerde goederen automatisch met 4 maanden zijn vertengd in verband1 met de vertraging barer werkzaamheden tengevolge van die houding der sovjets. De teruggave van de fahriefc van Rohn, Zielinski en Co. is opnieuw uitgesteld door een onvoorziene gebeurtenis. SIPOORB'RUG BIJ PISA ENGESTO-RT. Bij het passeeren van een trein, die van uit Pisa vertrok -is Zaterdag een spoorbrug ingestort. Behalve de looomotief en de twee voorste wagens is de heele trein van een hoogte van 10 M. in het kanaal gevallen. De eerste telegrammen maakten volgens de Fransche bladen me'ding van talrijke dooden en gewonden. KORTE BERICHTEN. MaarsChalk Joffre is van zijn bezoek aan de Vereeuigde Staten te Parijs terugge- keerd. Lloyd George heeft zijn bemiddeiing aangeboden tusschen Italie en JoegosLvie in verband met de uitvoering van het verdrag betreffande dm Status van Fiume. De Grieksche oudrpremier Venizelos is te Parijs aangekomen. Het te Hamburg aangekomen stoom- schip „Spessart" bericht, dat zij een; drijven- de mijn heeft aangetroffen op 46o 26' N. en 7o 32 W. 99 99 99 t> 3 it n

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1