DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE BANK VAN WISSELINK De Dank No. 112 Honderd Tier en twintigste Jaargang 1922. DIt nummcr bestaat nit 2 blaflen ibonrienientsprijs bij rooniitfoetaling per 3 mnnnden f 2.—, fr. per post f 2.50. itewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. rogoi, grootore letters naar plaatsroimte Ihieven franco N.V. Itoek- en liamdelsdr. v.h. Ilerms. ('osier Zoon. Voordam CO, Tel. Administr. No. 3. Redactle No. 33. VRIJDAG nireer«ur: (1. II. KKAR. IloofdrcdaetcurT|. N. AI Hi M A J2 MEI Buitenland. DE CONFERENTIE TE GENUA. Havas meent te weten, dat het antwoord der Sovjet-delegatie onverzoenlijker was dan men in zekere kringen der conferentie had verwacht. Deze terugslag zou, naax verluidl, een gevolg zijn van het feit, dat de Russische delegatie 's nachts nieuwe instructies van de regeering te Moskou zou hebben ontvangen, waarin wordt geeischt, dat de mogendheden de Sovjet-regeering de jure zullen erkennen, en voorts het beginsel der nationalisatie zul len erkennen en credieten zullen verleenen ter hoogte van een milliard dollar. In verband hiermede zouden de Sovjet-gedelegeerdea het antwoord in den loop van den nacht in dezen zin gewijzigd hebben. In een ijlings bijeengeroepen conferentie der Russische gedelegeerden werd de moening te kennen gegeven, dat de teruggave van het Russische antwoord een zeer ernstigen en ge- heel nieuwen toestand had doen ontstaan, voor welks bespreldng minstens een dag noo- dig zal zijn, o. m. omdat tevoren de regee- ring te Moskou met het gebeurde in kennis zou moeten worden gesteld. Dicntengevolge besloot de Russische dele gatie, aan den president der conferentie het verlangen te kennen te geven, dat de conferen ce of de onderhandelingen over het Russische antwoord moeten worden uitgesteld. Tsjitsjerin begaf zich daarna onmiddellijk weer naar het Palazzo Reale, waar hij Schanzer het besluit van de Russische delega tie mededeelde. Schanzer was zeer verwon- derd over dit besluit der Russen en waar- schuwde voor de onafzienbare gevolgen, die een dergelijk optreden zou kunnen hebben. Hoewel Tsjitsjerin het ongepaste van zijn stap niet kon inzien, en er krachtig op bleef aandringen, dat de conferentie zou worden uitgesteld, heeft hij er toch van afgezien, aan zijn verzoek een definitief karakter te geven. Op verzoek van Schanzer verklaarde hij zich bereid, morgen nogmaals een bespreking met Schanzer te hebben. Deze heeft zich daarop onmiddellijk met Facta en Lloyd George in verbinding gesteld. In kringen der- Italiaansche delegatie hoopt men nog steeds, dat de bespreking, welke morgenochtend tusschen Schanzer en Tsjits jerin zal plaats hebben, tot een goed resultaat zal leiden. Schanzer zal inmiddels trachten de meest enrstige tegenstellingen tusschen het antwoord der Russen en het memorandum der geallieerden te overbruggen, ten einde in ieder geval een voortzetting der onderhande lingen mogelijk te maken. Naar de ..Deutsche Zeitung" uit Genua verneemt, heeft de overhandiging van de Rus sische antwoordnota zich als volgt toegedra- gen: De Russen hadden hun antwoord reeds aan Facta overhandigd. Toen de gedelegeerden der uitnoodigende mogendheden in een zit- ting bijeen waren, overhandigde Facta het antwoord aan Schanzer en Lloyd George. Lloyd George was na de lezing van den tekst zeer opgewonden. Hij zeide tot Facta en Schanzer, dat het niet geheel uitgesloten was, dat de nota de basis voor verdere onderhan delingen zou kunnen vormen. Hij verklaar de" zich er over te vefwonderen, dat de Rus sen, in weerwil van alles wat in de laatste da- gen besproken is, voorwaardrti in hun nota hebben opgenomen, waarvan zij van tevoren moeten weten, dat zij onaannemelijk zijn. Daarop liet Schanzer Tsjitsjerin bij zich ontbieden. Schanzer gaf hem de nota terug, met het verzoek, den tekst nog eens te over- wegen. Het Hbl. kan het volgende melden: Een eerste EngeLsche analyse van het Russische antwoord luidt als volgt: 'Het eerste gedeelte is een heftige polemiek, zooals gewoonlijk, hetgeen het onderhandelen bijna onmogelijk maakt. Sommige bladzijdeni er van zijn event- veel waard als de papierroebels, maar het slot bevat deni kern. Het m'emorandum der geallieerden vroejg van de Russen ernstige verplichfcigen ini ruil voor beloften. De Rusi- sen willen, alvorens deze te aanvaarden, de zwaarte dezer verplichtingen en de omvtang der credieten weten. Er is een zeer bevred'i- genid'punt: Rusland wenscht vrede en ver- klaart zich bereid aan het non-agressie-pact mee te doen. Men moet het Russische ant woord niet te haastig beoordeelen. Vol gens de Engelscbe opvatting is er nooit sprake ge- weest van een antwoord van slechts jia of neen. Dat was en is alreeds onmogelijk bij zulke onderhandelingen. Sir Ward Griglg; zeide niets te weten om- trent het Fraische oordeel. Thans. bestudeeren de delegaties het antwoord afzonderlijk. Ver- volgens zulleni wiaanschijtnlijk officieuse be- sprkingen worden gehouden'. Ten slotte zal een vergadering der politieke sub-commissie plaats vind'en. Inzake den Franschen indruk van het Rus sische antwoord meldt het Hbld.: Het is moeilijk te .analyseeren. Een hoffelijke pole miek,, groote woordenrijkdom, waarin moei lijk de kenni te vinden is. Geen "aanvaarding, geen verwerping van het memorandum, maar vol verwiijten dat de mogendheden achteruit krabbelen, hot Russisch probleem niet be- grijpen, den Igees/t van Cannes niet respectee- ren, en zelf allerlei concessies eischen, zon- d'er iets te bieden. Het antwoord suggereert een verwijzing van de financieele kwestie naar een comity van experts en de voortzet ting van de behiandeling dter economische kwesties. Da Franscha ind.uk is dat de Russen wal Hell. IJzermagazfjn DE WILD. Onze goederen zyn KW ALITEITS-ARTIKELEN. begrepen moeten heibben, dat het qntwoord onbevredigend is. Het antwoord is uifvoerig over artikel zeven, dat au fond verworpen wordt. Bldilkens een draadloos bericht noemdt de Daily Chronicle" het (naar men weet van Nederlandsche zijde komende) voorstel om aan het n iet-a an va ls-tr act a a t een bepaling toe te voegen, volgens welke het slechts zoo lang van krachit zal blijven, tot alle onder- teekeniende moigiendheden 'leden van den Vol- kenbond zijin geworden, w.aarna het auto matised zou verdwijinen voor de veel sterkere verbintenis, vervat in art. 10 van het Volkeni- bondstatuut, „een vernuftig en veristandig denkbeeld dat gemakkelijk zal kunihen worden aanvaard." In het volgende bericht wordt nogmaals definitief de overhandiging van het Russi sche antwoord gemeld: Het Russische antwoord is Donderdagmor- geh om 11 uur door Tsjitsjerin persoonlijk aan Schanzer overhandigd. Het document i3 in het Fransch gesteld en bestaat uit 18 ge- typte pagina's. Tsjitsjerin en Schanzer had den met elkander afgesproken, dat de tekst van het document of de hoofdinhoud daarvan niet voor Donderdagmiddag zou worden ge- publiceerd. Na de overhandiging van het antwoord hadden de beide ministers nog een lang onderhoud met elkander. De Berlijnsche Tel. correspondent meldt aan zijn blad het volgende: De oorspronkelijke Russische nota, die gis- teren aan Facta overhandigd werd en door hem is geweigerd. vangt als volgt aan: „Alvorens de Russische delegatie tot de bespreking der bepalingen van het memo randum is onderteekend en dat op 2 Mei j.l. aan de Russische delegatie is overhandigd, ziet zich deze tot haar groot leedvezen ge- dwongen te constateeren, dat het memoran dum, zonder de verwachte billijke oplossing van het Russische vraagstuk te bevatten, in zekeren zin een achteruitgang beteekent ver- geleken met de voorwaarckn, die op 29 AprU j.l. in de villa de Albertis aan de Russische gedelegeerden werden medegedeeld, en> ook een achteruitgang vergeleken bij het Londen- sche memorandum. Tevens vertoont de inhoud van het memo randum van 2 Mei een opmerkelijke afwijking van de beginselen, die door de resoluties van Cannes aan, de conferentie van Genua zijn voorgeschreven. De uitnoodigende mogend heden hebben, door Rusland tegelijk met de ander staten tot bijwoning van deze conferen tie uit te noodigen, deze uitnoodiiging gemo- tivoerd met de noodzakelijkheid van het her- stel van Europa. Het econorhisch herstel van Midden- en Oost-Europa zou het middel zijn tot bereiking van dit doel. Reeds in het eerste memorandum, dat een antwoord' was op het memorandum der Lon- densche deskundigen, heeft de Russische dele gatie de aandacht der conferentie gevestigd op de noodzakelijkheid, om het program van het herstel van Rusland tot basis van den ar- beid der conferentie aan te nemen. De Russi sche delegatie heeft zich harerzijds bereid verklaard dit program in overeenstemming met de andere mogendheden te onderzoeken, opda't door de 140 millioen Russische afne- mers de werkloosheid zou verminderen en de algemeene ellende, welke door den wereldoor- log en de blokkade is onitstaan, zou verdv/ij- nen. De Russische delegatie heeft zich in over eenstemming met de uitnoodiging van Can nes met een omvangrijk materiaal aan voor- stellen naar Genua begeven, dat de credieten en kapitalen betrof, welke Rusland noodig heeft, in ruil waarvoor het reeele garanties van juridischen aard, die reeds in Rusland zijn ingevoerd, medebracht, welkte ten doel hadden, den buitenlanders, die hun kundighe- den en kapitalen in Rusland willen aan wen- den, de bescherming van hun rechten, bezit- tingen en winsten te verzekeren. De Russi sche delegatie was bovendien voornemens, een plan inzake het verleenen van industriee- le, mijn-, landbouw- en andere concessies 'in te dienen, welke de Russische regeering' aan buitenlanders zou willen verleenen. Tot heden is echter dit belangrijkste deel van het Russische program, dat rechtstreeks op het herstel van het economische leven be- trekking heeft, zelfs niet aangeroerd. Alle po- gingen van de Russische delegatie, dit vraag stuk te laten behandelen door de commissie van deskundigen, wier taak het was, het Rus sische vraagstuk te onderzoeken, zijn op een onoverwinnelijken tegenstand afgestuit. De commissie van deskundigen heeft als voor- waarde voor het onderzoeken van dit vraag stuk aan Rusland den eisch gesteld, d'e staats- schulden en de particuliere vorderingen te erkennen. Deze methode moest noodgedwon- gen verhinderen, dat het belangrijkste deel van het Russische aanbod op de conferentie bphandeld werd. In plaats van het Russische probleem het eerst van de zijde te onderzoeken, welke ver- moedelijk tot de minste discussies aanleiding zou hebben gegeven, heeft de commissie van deskundigen, evenals het memorandum van 2 Mei in de eerste plaats zulke vraagstukken naar voren gebracht, die in verband met hun juridische en politieke beteekenis tot de meest omvangrijke debatten zouden moeten leiden Ten gevolge van deze principieele fout zijn de vraagstukken der toekomst, die de ge- heele wereld belang inboezemen, opgeofferd de vraagstukken van het verleden, waar- bij slechts zekere groepen van buitenlanders belang hadden. De bewering, dat de erkenning der schul- den van de vorige Russische regeering <en de particuliere vorderingen onmisbare voor- waarden zouden moeten zijn voor de mede- werking van het buitenlandsche kapitaal wordt weerlegd door het feit, dat zeer vele buitenlandsche kapitalisten de regeling van bet schuldvraagstuk niet hebben afgewacht om Rusland hun medewerking aan te bieden. Het is niet de eene of andere oplossing van di vraagstuk, die de kapitalisten naar Rusland zal brengen, doch de waarborgen, welke de Russische regeering voor de toekomst kan ge ven, en de internationale bevestiging dezer re geering, welke uit de erkenning de jure door de mogendheden zal voortvloeien. Dat de Russische delegatie wat betreft he' vraagstuk van de regeling der schuld de be langen van het Russische volk en de econo mische capaciteiten van Rusland op den voorgrona stelt, bewijst, dat zij slechts ver plichtingen op zich wil nemen waarvan zij zeker weet, ze ook te kunnen vervullen. Er dient op gewezen te worden, dat vele der te Genua vertegenwoordigde staten in het verleden geweigerd hebben, aangegane schulden en verplichtingen te erkennen, dat vele dezer staten de eigendommen van bui tenlanders geconfiskeerd en gesequestreerd hebben, zonder dat zij daarvoor een proces hebben gevoerd. De hardnekkigheid, waarmede eenige mo gendheden pogen, Rusland van het econo- misch herstel en van de internationale polt- tiek uit te sluiten, en Rusland's recht op ge- lijkstelling met andere staten te bestrijden, kan verklaard worden uit het niet bevredige" van eenige eischen van financieelen aard de zer mogendheden. De incidenten der laatste dagen, welke hoofdzakelijk in verband staan met de teruggave van de genationaliseerde eigendommen aan de vroegere bezitters, be- wijzen zeer duidelijk, dat oii de behandelinr van zuiver materieeie vraagstukken ook de politiek zich heeft laten gelden. Het geschil, dat te Genua met betrekking tot het Russi- sthe vraagstuk is ontstaan, heeft andere en verdergaande motie >vi. De reactie op politiek en economisch ge- bied, die in de meeste landen op den oorlog is gevolgd, hoopt, door het ten val brengen van Sovjet-Riisland en de nieuwe maat schappelijke orde den hoogsten triomf van het kapitalistische individualisme te behalen. De Russische delegatie heeft zich verzet en verzet zich nog steeds tegen het brengen van politieke elementen in het debat, doch zij moet constateeren, dat bovenbedoeld streven, om het program van de een of andere parti] of van een of ander politiek stelsel te Genua te doen zegevieren, in strijd is met den letter en den geest der resoluties van Cannes. Wanneer het werk der conferentie daardoor zou worden bedreigd, dan rust de voile ver- antwoordelijkheid daarvoor op de mogendhe den, die, terwijl zij zich tegen het algemeen verlangen naar een overeenkomst verzetten, het belang van eenige groepen stellen boven het belang van geheel Europa". Nla deze inleiding houdt het Russische do cument zich bezig met de voorstellen, welke in de inl'eiding van het memorandum' aan Rusland1 worden igedaan, en bespreekt het vervolgens de verschillende artikeieii. In de Russiche nota word't met betrekking tot het plan voor het economise!) herstel, dat door de uitnoodigende mogendheden in de inlei- ding van het memorandum is uiteengezet, het volgende gezegd: „De Russisdie delegatie merkt op, dat in de inleidinig van het memorandum d.d. 2 Mei beproefd wordt, het denkbeeld te motiveeren, dat een l'angduirige isoleering van Rusland voor dat land nadeelig zou zijn, terwijl het overige deel van Europa wel in sltaat zou zijn, zich zelf uit zijn economische moeilijk- heden te helpen. Het is duidelijlk, wat met deze bewering beoogd' werd. Rusland, dat voor zijn herstel de hulp der andere mogendheden noodig heeft, moet offers brengen als voor- waarde voor de hulp-verleening. Deze bewe ring is echter in sitrijd met de openbare mee- ning, dat in verklaringen van gezaghebbende personen tot uitdrukking is gekomen. Ook uit talrijtoe betoogingen van de arbeidersklasse is gebleken, dat voor Rusland geen vervan- ger kan worden gevonden, en dat Rus land's afwezigheid van de wereldmarkt de verschuiving van het evenwicht heeft ver- oorzaakt, dat door niemand kan worden ge vonden. Terwijl Rusland op deze wijze in een soort politieke en economische quarantaine wordt1 gehouden, wordt deze toestand nog verergerd, door de belustheid ou militaire avoniuren van sommige mogendheden n abij of verwijderd van de Russiche grens. Deze mogendheden matigen1 zich de taak aan, de Europeesche beschaving te bewaken, en po gen, den vrede en het rusitigen bezit van goe deren en gebieden in 'Rusland' en in de ande re sovjet-republ ieken te verstoren. Daarom zatl men. de oplosing van het Rus sische vraagstuk geen stap naderbij k omen, wanneer de te Genua vertegenwoordigde mogendheden niet tot overeenstemming ko- men, te meer. daar de offers, welke zij van Rusland eischen, door even groote offers hunnerzijds zouden worden uitgewischt. De Russische delegatie heeft in. haar Anno 1886. Volgestort kapitaal f 1.000.000. Reservefonds f 270.000.—. epent rekening-courant en chgque-rekenlngen met eene.rentevergoedingvan 3 Incasseert en disconteert handejspapier op blnnen- en buitenland, verleent bedrljfscredieten aan Landbouw, Handel en Nijverheid, belast zich met den aan- en verkoop van effecten voor geldbelegging, verhuurt in hare zwaar geconstru- eerde ondergrondsche Safe-Deposit loketten, waarvan de huur bedraagt Model A per jaar f 6. B £12.- C »j £18.— 99 127. De inrichting biedt tevens ge- legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der clienten. neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente: met 1 dag opzegging*) 3 "/0 yoor 1 maand vast 31/4 Bedragen tot f 25000 zjjn desge- wenscht direct opvraagbaar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederlandsche Bank. schrijven van 20 April j.l. aan Lloyd George zekere concessies gedaan, doch heeft daaraan tevens vastgeknoopt het vraagstuk der credie ten en leeningen, waaraan de Russische re geering behoefte heeft. Doch in plaats van dit crediet is in de inleiding van het aan de Russische delegatie overhandigde memoran dum slechts sprake van de bereidwilligheid der verschillende regeeringen, om aan haar ondcrdanen, die handel met Rusland wen- schen- te drijyen, faciliteiten toe te staan. Dit heeft met de vragen, welke de Russische dele gatie heeft gesteld, niets uitstaandfe." Op dezen toon gaat de Russische nota nog geruimen tijd door over de inleiding van het memorandum. Met betrekking tot art. 1 wordt gezegd: „Wanneer de formule, welke in het memo randum van 2 Mei wordt voorgesteld, ten doel heeft, de politieke activiteit van partijen of van arbeiders-organisaties te verbieden, dan kan de Russische delegatie dezer formule niet aanvaarden, te minder, daar een dergelij- ke activiteit niet in strijd zou zijn met de con- stitutioneele rechten van andere landen. De eisch, dat Rusland niet zal deelnemen aan eenige actie, die den politieken en- territo- rialen status van andere landen zou kunnen bedreigen, wordt door de Russische delegatie opgevat als een poging om Rusland te dwin- gen tot't erkennen van tusschen andere mo gendheden zonder deelneming van Rusland gesloten verdragen. Dit is echter in ieder ge val een politieke aangelegenheid, welke Rus land gaarne met de belanghebbende mogend heden op een daarvoor geschikt tijdstip zal behandelen. Wat de stcikte neutraliteit betreft, welke van Rusland wordt verlangd wat betreft den oorlog, die thans op Turksch gebied wordt gevoerd, kan hier slechts sprake zijn van de neutraliteit, welke het internationale recht van alle volken verlangt. In ieder geval wil Rusland zich verplichten, med'e te werken tot het herstel van den vrede in het Oosten, met inachtneming van de hartelijke vriendschaps- betrekkingen tusschen Rusland en Turkijc, en de Russische delegatie is bereid, haar be- middeling tot het bereiken van dit doel aan te bieden. Bij de behandeling van art. 7 somt de -Rus sische delegatie verschillende gevallen op, van landen, die in het verleden op een gege ven oogenblik hun internationale verplichtin gen hebben geannuleerd, in het bijzonder de Vereenigde Staten. die hun overeenkomsten met Engeland en Spanje niet hebben gehou den. laal U noolt in den steek. DE VERDEEL1NG VAN OPPER- SILEZIe. De democratische Rijksdagfractie hervatte Woensdag haar volledige zittingen. Aange- vangen werd met de besprekingen over de spoorwegbegrooiing. Daarbiji deelde de rap porteur mede, dat 'Duitschland ten gevolge van de afscheiding van het Opper-Silezische industriegebied 511 K.M. normaalspoor en/ 108 K.M. smalspoor, gezamenlijk ter waarde van 221 millioen goudmark, verliest. HEVIG'E BRAND BIJ BRUSSEL. Gisternacht heeft .te KoekelSberg nabij Brussel een brand gewoed, waarbij vele per sonen werden gewond', onder wie drie ernstig, aldus de Brusselsche correspondent van. de Tel. Het geheel afgebrande perceel was be- woondl door twee gezinnen. De brand ont- stond in het cafe in de benedenverdieping. De vrouw en de zoon van den cafehouder, die zich on d'e tweede verddeping bevonden, be- kwamen ernstige brandwonden. Een andere vrouw, die van de eerste verdieping op straat sprong, bekwain zoodanige verwondingen, dat haar toestand! hopeloos wordit geacht Doordat een buurman een inauer tegen het huis plaatsten, kon den d'e andere bewoners zich evenwel bijtijU® in veiligheid brengen. EEN ROMANTISCHE G'ESCHIEDENIS. De Society" te New York is in opsdhud- ding gebracht door de ontvluchting van die 19-jarige Miss Ghadotte Gardiner Demarest met graaf Zichy, een Hoogaarsch edelman, met wien zij thans is getrouwd. Het gebeurde enkele uren v66r haar op Dinsdag vastgestel- de huwelijk met George Burton, een zoon van een rijke brouwersfamilie, schrijftf de „Daily Chronicle". Beide mannen had'den naar de hand' van het meisje gedongen en haar verloving met Burton was voor graaf Zicihy aanleiding om met verdlubbelde kracht te trachten haar lief- de te Winnen. KORTE BERICHTEN. Het Hot van Appel te Landen heeft zich gdster 'beziggehouden met het hooger beroep, aangevraagd door majoor Armstrong, die ter dood werd veroortfeeldl, wegens vergifti- ging van zijn vrouw. Naar de „K6ln. Ztg." verneemt, zullen de Duitsche goederentarteven met ingang van 1 Juni met 25 pet. worden verhoogd. De bladen melden, dat Leslie L'rouhart, voorzitter van een groot Siberiscn mijnsynd'i- caat, die eerst Zondagavond' te London terug- kwam van Genua, waar hij was geraad- pleegd in verband met de Russische kwesties, gisteravond opnieuw van Londen naar Ge nua zou vertrekken, op verzoek van Lloyd George. De „Evening News" verneemt uit Rome: Een ikindje van zestien maanden werd alleen in een kamer gelaten met een verschrikte kip. Het beest fladderde in de kamer rend en kwam terecht op een geladen gerweer, dat aan den muur hing. De kip raakte met een poot den trekker aan en het schot ging af, waar- door het kind' op slag gedood werd. Ter gelegenheid van den Poolschen na- tionalen feestdag hebben president Harding de koning van Belgi? en die van Spanje aan het Poolkhe staatshoofd tolegrammen ge- zonden, waarin ze hhn beste wenschen uit- spreken voor de welvaart van Polen. De nieuwe vertegenwoordiger der Pool- sche regeering te Wilna, Roman, is Woens dag in functie getreden. Op 2 Mei hebben de bolsjewiki acht priesters en eenige vrvuwcn ter dood \-eroor- deeld, die beschuldigd waren van anti-bolsje- wistische actie. Binnenland Dr. OLAY ALS OPVOLGER VAN PROF. BOLLAND. Volgens een Ane'-albericht uit Bandoeng 10 dezer zou onze oud-landgenoot prof. dr. J. Clay, hoogleeraar in de natuurkunde aan de Teamische Hoogeschool aldaar, in aanmef- king komen voor de leerstoel in de wijsbd- geerte aan de universiteit te Leiden, vacant sedert het overlijden van prof. Bolland. Prof. Clay was eerst enkele jaren privaat decent in de Natuurphilosophie aani de Tech- niSche Hoogeschool te Delft en thans hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool ite Bandoeng, waar hij nauurkunde doceert, Twee zijner meest bekende werken zijn: „Schets eener criti'sche geschiedenis van het begrip Natuurwet in die nieuwe wijsbegeerte", welk werk in 1915 verscheen, zoomedd „De Dialectiek en de leer van de tegenstrijdigheid bij1 Hegel en Bolland", dat 5 jaar later uilt- kwam. Voorts schreef hij. tal van artikelen in het Tijdschrift voor WijS'begeerte van welks redactie hij verecheidtene jaren lid was Prof. Clay was leerlihg van Bolland cn is evenals deze, schoon niet in die mate, aanhanger van de Hegel iaansche richting. De 'benoemling van prof. Clay, die dus den leerstoel van zijn leermessrter gaat innemem, indien hij .tot de hem gerich'te uiitnioodiging aanvaardt, zal edhter nog wel eenigen tijd uitblijlven, daar eerst op het Depautement van Onderwijs de voordradit van de faculteit der Leidsche Universiteit ffloet binnenkomen;. GeirieR2:d Nienws. 'E'EN WAAJRSOHIUWFNG Te Rotterdam, zegt het Hbld. heeft een na- volger van prof. Otto Otto, die zidh Otto Jr. noemt, een seance aangekondigd tegeni Don- derdagavond. De hoofdeommissaris van politie aldlaar I I II -II n ll|-||-|IITII|-rilll—ITIM«WM iriTlHllllllllllllirw IIll I I I III! 99 3t/j 99 8 99 99 99 1 Ja&r 4^/2 99 99 99

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1