DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE BANK VAN WISSELINK De Bank Er gaat niets boven Krebbesteeg-overpelnzinp. No. 113 twintigste Jaargang 1922. DIt nnniraer best a, at ait 3 bladen tboniHMiioiitsprijs bij Foornitbetaling per 3 maanden t 2.—, fr. per po9t f 2.50. Itevvijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. rogol, grootere letters naar plaatsruinite ftriev«m franco N.V. itoel;. en Handeledr, v.h. Ilerraa. tester Zeon. Vnordam Ct), Tel. Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. Z 1TERDAG Oireelnurti. II. KltAR. llofefd/cduieieurTJ. N. AIiEMa Jg MEI Wiji zijn nogi niet diep genoeg in Alkmaarz verleden doorgedrongen om met zekerheid te kunnen constateeren of het woord Krebbe steeg van deni naami Krabbesteeg afgeleid is. Maar het komt ons toch wel aannemelijk voor omdat Krabbenj niet recht vooruit of achteruit loopen, maar zoo'n beetje op zij uit scharrelen, precies als iedere Krebbesteeg- wandelaar wien het ongeluk treft in dezen dertiende eeuwschen verkeersweg een of meerdere van zijn mede-schepselen te moeten passeeren. A1 bet aardsche is vergankelijlk. Ook de Krebbesteeg moet verdwijnen^ 'Wiji hebbeni er het latent wij maar zeg- gen straatje nog eens op aanigekekeni en de gedachte dat al dit schoons waarschijnlijk binnen afzienbaren tijidi tot het verleden! zal behooren, heeft ons diep ontroerd. Want het is werkelijk een heel deftige straat. Er woont een meester in de rechten dat staat teniminste op zijn deur te lezen eni er is ook nog eeni drukkeriji teniminste ook een deur daarvan en er hangt een zwart en rood clazen bordie met echte gouden letters. Er ning" namaak-Oud-Hollandsche luikjes. Dan is er op een der muren de zeer behar- tenswaardige wenk te lezen dat fietsen niet onbeheerd moeten! buiten blijven. Daar is ook al weer over heen geklad, maar met een beetje goeden wil is het bij' die- per igaand onderzoek toch nog wel te ont- cijferen. De muren zijn ter weerskanten van zuiver ortlandcement en uit diverse vuilnisbakken omen echt antieke petroleumblikken te voor- schijn. Het ruikt er soms wel eens wat eigenaar- dig, maar dat is natuurlijk een kwestie van smaak of liever gezegd van reuk. Wij hadden vroeger op de H. B. S. een jongmensidh, die het een voorrecht vond om tijdens de scheikundeles aan een flesch ver- dunde ammonia te mogen ruiken. Waar we niets anders mee zeggen willen, dan dat er mogelijk ook wel menscnen geyon- den worden voor wie een schuifwandeling door onze Krebbesteeg een bijzondere tracta- tie kan (genoemd worden. De uitgang bij de Nieuwe Sloot is voor het moderne verkeer blijkbaar wat te breed en wordt daarom in tweeen gedeeld door een paaltje. Niet alleen dat men tijdens den doorgang voortdurend 'het uitzicbt op dit echt steenen paaltje heeft, maar het maakt tevena een ver- keersagent overbodig. daar het de passeeren- den vanzelf noodzaakt naar rechts of naar Links uit te wijken. Nu noemen we nog maar enkele bijzonder- heden die het nut en de aesthetische waarde van de Krebbesteeg bij dag illustreeren. En dit zijn werkelijik niet de belangriiikste. Want bij' avond is het practisch gebruik van die steeg voor tal van mannelijlke bier- drinkers eenvoudug niet in woorden weer te geven. Het zou natuurlijk wel heel voorzichtig te vertellen zijin, maar we hebben juist in het adres aan de Koningin gelezen, dat de steeg uit een „oogpunt van publieke eerbaarheid verdwijnen moet en dat adressanten te dier zake „kiesheidshalve verwijzen naar hetgeen daarover in de pers is geschreven." Wij begrijpen daaruit dat wij aangewezen zijn om Hare Majesteit in te lichten op het meest kiesche moment van het geheele adres, als de inzenders liever zwijgen en toch wil len dat de Koningin het te weten zal komen. Wij hebben er naasti|g; nog eens op na ge lezen wat wij er vroeger over geschreven hebben en natuurlijk geconstateerd, dat wij de meest kiesche kwesties zoo gecamoufleerd hebben, dat zelfs een aankomend kostschool- meisje ze met onverkleurbare wangen zal kunnen nalezen. Maar, eerlijk gezegd, als Hare Majesteits adviseurs op 't oogenblik Krebbestceg-kran- ten verzamelen en ae Koningin ze misschien zelf ook zal lezen want Ziji heeft dit Alk maarsche steegjes-vraagstuk natuurlijk da delijk in ernstige studie (genomen, dan is het toch te verwachten, dat de een of andere geestdriftige adressant ook deze courant naar de residentie zal opzenden. En met het oog op dit gevaar zwijgen we maar liever over alles wat het mannetje in de maan vanaf zijn verheven zitplaats in den loop der jaren in de donkere schaduwen van de Alkmaarsche Krebbesteeg heeft zien ge- beuren. Wij weten niet hoeveel elkaar opvolgende directeuren van gemeentewerken nog eens in- en buiten de Raadszaal de niet-verbreeding van onze Krebbesteeg zullen bepleitcn, nodi hoe d'ikwijls onder den telgenwoordigen actie- ven Wethouder van Publieke Werken de Raad dit vraagstuk weer eens „in nadere overweging" zal moeten nemen. Misschien wordt er in verloop van tijd' nog eens een gemeenteraad uit anti-Krebbestegers samenigesteld en wanneer de tegenwoordige advocaat-wethouder dan nog achter de groe- ne tafel zetelt, is er natuurlijk alle kans, dat er velerlei nieuwe motieven ontdekt worden die de verbreeding dan eigenlijk hoo(gist onge- wenscht zullen rnaken. Te meer omdat we, dank zij de anti-Kreb- besteegbeweging, er al een heel nieuwe straat bij gekregen hebben. Dat is de zoogenaamde „principe"-straat. Zij is er nog wel niet, maar zij bestaat in principe en is zelfs al op een teekening aan- schouwelijik voorgesteld geworden. Burg, en Weth. hebben den Raad zich reeds over haar principieele geboorte laten uitspreken nog v66r men tot de tweede „vrije" stemming over het Krebbesteeg-vraagstuk is overgegaan. Met het wellicbt onverwachte gevolg, dat de Raad met meerderheid van stemmen het uitvoeren van beide verkeerswegen noodzake- lijk heeft geoordeeld. Wiji hebben ons ook over de principe-ttraat verheugd. Louter en alleen omdat wij! het aantal zij- straten aan de Noordzijide van onze hoofa- straat veel te gering achten en omdat de veel te smalle en gevaarlijike Hoogstraat ontlast zal worden van een aantal vrachtwagena die in een verre toekoinst over de ou nog princi pieele tegels van een breederea verkeersweg zullen rijden. „Het komt er slechts op aan", heeft onze voortvarende wethouder van Publieke Wer ken destij'ds gezegd „wat de Raad liever wil, een zijweg voor het binnenstadsverkeer 6f een grooten verkeersweg". De principe-strajat zal due de weg voor het groote verkeer moeten.' worden. Deze nu lijkt ons daarvoor de slechtst denkbare weg die ooit op een schetskaartje gezet is. Alle auto's, „motors" en wa|gens die langs den grooten verkeersweg uit Amsterdam en Haarlem naar het Noorden komen en Alk- maar passeeren moeten, zullen' natuurlijk van den grooten ideuwen verkeersweg ge bruik moeten makeiu Ziji komen over de Heilooerbrug onze stad binnen en raken al dadelijk op het veel te smalle en gevaarlijke Ritsevoort ingesloten door tallooze atgespannen tent- en vracht- wagens, van stal komende paarden en diverse soorten passagierende runderen die op weg naar de markt zijn. Bij den ingan|gi van de Choorstraat is de- zelfde hindernis te overwinnen. Zijn zij de hoak bij de Nedterlandische Bank gepasseerd zonder diverse plotseling uit de Laat te voorschijn komende fietsers overreden te ''ebben, dan tuffen zij' door het straatgedeelte waar de wind uit de heele stad zich verzamelt tot aan het meest Westo- lijke puntje van onze hoofdstraat. Om op den Heldersche weg te kunnen ko men moet links afgeslagen worden; maar de nieuwe principieele breede verkeersweg staat als een palingfuik open en de automobiliet laat zich overhalen er in te rijden. Het gevolg is natuurlijk een hopelooze ver- warring. Inplaats van links af, gaat de auto schuins- rechts naar de Nieuwe Sloot toe. De nieuwe (groote verkeersweg brengt de inzitteuden rechtstreeks naar het Hof, waar het Zaterdags wel heel gezellig is, maar waarvoor de meestc vreemdelingen toch vel niet expresselijk zullen zijn overgctkomen. Vandaar mogen ze pogingen aanwenden den verloren weg terug te vinden en allicht is er een voorbijganger met veel vrij'en tijd die hen uitlegt hoe ze op de Kanaalkade kunnen komen om daar met een (grooten omweg ein- delij'k bij de vedl te smalle Texelsche brug te belanden. Het is duidelijk, dat de groote doorgaande verkeersweg voor deze wagens niet do6r de stad; maar om de stad been gaat. Zij moeten bij het Bosboom-Toussaint- •beeld dadelijk links afsla*n en over een goed verbreeden' Singel en een moderne brug die het omgelukkige vondeitje dlaar vervan- gen kan langs het Geiechtsgebouw en de „Nachtegaal" rechtstreeks den Helderschen weg kunnen bereiken. Z66 is de weg voor het doorgaand' ver keer en dit ook de weg, waar de viachtwa- gens niet tot het slakikengangetje gedwongen zijn, dat binnenkort in de kom der gemeertte voor deze voer'tuigen zal vastgestdd worden. Wij weten niet, welke tramplannen er in de lucht hangen, maar waar Alkmaar zich ge- stadig uitbreidt is het 'te verwachten, dat de ze gemeente in de naaste toekomst, evenalls zoovele andere, haar stadstram en wellicht haar Geintuurbaan zal krij'gen. Ook daarvoor zal verbetering en verbree ding van onze singels een eerste vereischte zijn. Het is mogelijk, dat de nieuwe groote, prin cipieele verkeersweg een korteren afsand biedt voor alle voertuigen, die naar de Friesche brug moeten. Maar dan nog gdooven wij, dat de ter- reir.-hindemissendie op Ritsevoort, Choor straat, Nieuwe Sloot en Hofplein genomen jnoeten worden, zoo groot zijn, dat er van het snel'hddsvoorded in den regel zeer wcinig meer zal overblijven. Dat alles maakt, dat wij van: den1 nieuwen grooten verkeersweg in principe niet zoo on der den indruk gekonien zijn als de wethou der van Publieke Werken miisschien wel ver- wadht heeft. En tevens, dat het hem niet gdukt is ons daardoor van atle Krebbesteeg-idealen te bevrijden. Wij blijven die zijstraat de eenige en druk gebruikte tusschen Hoogstraat en Ach- terstraat van groot belang voor het stads- verkeer achten en zullen met blijdSchap den dag begroeten, dat wij er op normale wijze onze medeschepselen kunnen passeeren en met hen kunnen genieten van aantrekkelijker uitstalldngen dan zelfs de best gesrrteerde vuilnisbakken ons thans vermogen te biedien. „VICTRIX" Kijwial is licht, elegant, sterk en snel. JBuitjeiiiaail. DE CONFERENT1E VAN GENUA. De Berlijnsche correspondent! van de Tel. meldt aan zijn blad: Donderdag avond heett de particuliere se- cretaris van Lloyd George tegenover eenige Engelsche journalistcn tc kennen gegeven, dat het nog te vroeg was, om reetis een de- finitief oordeel over het Russische anitwoond te kunnen mededeelen. De Britsche delegatie houdt op het oogenblik, te zamien met de vertegenwoorddgers der Britsche dominions een bespreking over het antwoord. Naar de secretaris voorts te kennen gaf, worxit in het eerste deel van het Russisch antwoord zulk een levendige polemiek gebe- zigd, dat een onderhandeling daarover bijna onmogelijk wordt gemaakt. Een aantal blad- zijden van het document hebben precies de- zelfde waarde als de papieren sovjet-roebels, zeide de secretaris. Een betere waardeering kan men eerst voor het antwoord vinden op die plaa'ts, waar de Sovjet-delegatie te kennen geeft, zware verplichtingen op zich te willen nemen, zonder daarvoor iets anders in ruil te krijgen dan de belofte van nog onzekere credietverleening. De Russische delegatie wit even wel, alvo- rens zij aanneeint, weten, welke prestaties zij moet verrichten, om de aanvaarde verplich tingen ook ten uitvoer te brengen en welke de crediten zullen zijn, die zij' als etgeapres- tatie daarvoor zal ontvangen. In het antwoord komt echter een passage voor, diev eel reden rot tevredenheid geeft. Dat is mainelijk de passage, waar de Sovjet- delegatie te kennen geeft, dat Ruslandi den vrede wenscht en bei«iid is, zich te scharen onder de mogendiheden, die zich beijvemi, om dat doel te verwezenlijken. Men moet er wel aan denken, dat er geen sprake van kan zijn, dat de Russen het memo randum met een ja of neen zouden kunnen beantwoorden. Zoo iets is bij onderhandelin- gen, zooals die op deze conference worden gevoerd onbestaanbaar., aldus eindigde de secretans zijn verklaring. Alle Fransche bladen achten het Russische antwoord volkomen ooaannemelijk. Zij: zijn van oordeel, dat het niets anders bevat dan een pieidooi voor het communisme en consta teeren, dat het document zelf het antagoots- me tusschen het bolsjewisme en de principes, waarop de besdiaving van alle Westerschle mogendhedlen berust, tot uiiting brengt. Zij zijn van oordeel, dat waar dit antagonisme iedere overeenkotast onmogelijk maakt, een voortzettig der besprekingen geen enkel resul- taat zal kunnen opleveren. Het „Petit Journal" veiklaart, dat het ant woord b«wijst, dat het bolsjewisme onlhandel- baarder is dan ooit te voren. Voor de natie zou de aanvaarding ervan de capitulatie van het beschaafde Europa te genover het Busland dler Sovjets beteekenen. Het „Journal" zegt, dat ondanks de vrede- lievende verzekeringen, het antwoord bedrei- gingen bevat, dit, hoe ook verborgem, volko men duidelijk zijn. Alle delegate ter Genueesche conference houden zich op het oogenblik bezig met bet onderzoek van het Russische antwoord. In de kringend er Italiaansche beschouwt men het Russische an'twoord m elke geval als een be- wijs, dat de Russen de conferenitie niet wil len doen mislukken. Men neemt aan, dat het an'twoord Ma een' baas voor verdere bespre kingen kan worden opgevat. Uit de kringen der Britsche delegatie word't vernomen, dat Lloyd George niet ge- heel en al ontevreden zou zijn over het ant woord. Nadat het voorloopig onderzoek zal zijn 'beeindigd, zullen Facta, Schanzer, Lloyd George en Barthou bijeen komen en na het beeindligen van deze oonferentie zullen ook de vertegenwoordigers van de andere dele gate, die het memorandum der geallleerden mede hebben onderteekend, in de besprekin gen worden betrokken. Daarna zal die politieke suboommissie zich met het antwoord gaan bezig houden. Uit Genua wordt gemeld, dat de Russische delegatie telegrafisch instructe van Lenin ontvangen heeft, welke Tsjitsjerin grootere vrijheid van beweging geven. In het telegram werd' verder de komst van een aantal Russische financieele deskundigen aangekonl^fed en uitdrukkelijk verzocht, de onderhanrM i ngen1 in geen geval af te breken. De Berlijnsche Telegraaf<orrespondent meldt: Uit Genua wordt gemeld: Donderdag- avond hebben tusschen de Engelsche, Fran sche en Italiaansche gedelegeerden belang- rijke besprekingen over het Russische ant- antwoord plaats gehad'. In het hotel Mira Mare kwam eeeeeeeeeeeeeeeee Mare kwamen Lloyd George, Schanzer en Barthou bijeen. Barthou kwam iets later. Te Anno 1886. Tolgestort kapitaal f 1.000.900. Reservefonds I 270.000. ipent rekening-courant en chgque-rekenlngen met eenejentevergoedlng van 3 Incasseert en disconteert handelspapler op binnen- en buitenland, verleent bedrljfscredleten aan Landbouw, Handel en NUverheld, belast zich met den aan- en verkoop van ettecten voor geldbelegglng, verhuurt in hare zwaar geconstru- eerde ondergrondsche Safe-Deposft loketten, waarvan de huur bedraagt Model A per jaar f 6.— B f 12. C f 18.— B f 27. neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente: met 1 dag opzegging*) 8 "/o voor 1 maand vast 31/4 Bedragen tot f 25000 zjjn desge- wenscht direct opvraagbaar, mits de opvraging geschiedt op do kasuren der Nederlandiche Bank. De inrichting biedt tevens ge- legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der cliSnten. voren waren Lloyd George en Schanzer het er reeds over eens geworden, dat het Russi sche antwoord, al is het over't algemeen ook niet bevredigend, toch een uitweg openlaat door de instelling van een commissie ter be- studeering van de economische betrekkingen tusschen Rusland eni de overige Europeesche mogendheden. Toen ook Barthou aan de bespreking deelnam, werd dit denkbeeld ven der uitgewerkt. Men was het er over eens, dat in weefwil van den aanmatigenden toon van het Russische antwoord, niemand de ver- antwoordelijkheid voor een plotseling afbre- ken der onderhandelingen op zich zou kun nen nemen. Barthou verklaarde echter, zich tot niets te kunnen verplichten, zoolang hij nog geen instructies uit Parijs had ontvangen. Volgens een officieuse Fransche nota kwa men Lloyd George, Barthou en Schanzer bij hun voorloopige gcdachtenwissding over het Russische antwoord tot de conclusie, dat het antwoord een verdere algcmeene discus- sie met de Russen onmogelijk maakt. Het schijnt, dat in de oorspronkelijke Fransche nota dienaangaande werd verklaard, dat het voeren van verdere discussies door het Russi sche antwoord zeer werd bemoeilijkt. Later schijnt men de woorden „zeer bemoeilijki? te hebben vemngen door het woord „onmoge- lijk". Het is waarschijnlijk. dat de politieke sub- commissie, die hedenochtend bijeenkomt om over het antwoord te beraadslagen, haar ■Pzal hechtm aan een, in scherpc oordngen gesteld antwoord der geallieer- den aan de Russische delegatie, welk ant woord wellicht door Lloyd George zelf zal worden opgesteld. Van Karnebeek dejeuneerde Donderdag met Schanzer en Vrijdag met Lloyd George in de villa de Albertis. Het onderwerp der be sprekingen was het Europeesche pact. De vorm zal, naar men aanneemt, nog vager zijn dan de tekst van het Volkenbondsverdrag. Zoo zullen er geen sancties worden vastge- steld. Schanzer heeft aan de vertegenwoordigers van de buitenlandsche pers een mededceling afgrtegd, waarin hij de houdlng betreurt, welke door de Russische delegatie is aange- nomen, en eenige der beweringen weerlegde, welke in het Russische antwoord voorkwa- men. Schanzer voegde er bij „De mogend heden hebben de verdediging op zich geno men van de edele beginselen, zonder welke geen internationale betrekkingen mogelijk zijh. Het tweede gedeelte ven het antwoord is beter dan het eerste. De Italiaansche regee- ring zal het voorstel der Sovjet-delegatie om een commissie van deskundigen te benoemen, niet zonder een diepgaand onderzoek verwer- pen. Schanzer verklaarde voorts, dat het slot van het Russische document, waarin wordt geconstateerd dat er een toenaderingtusschen Rusland en de andere landen der wereld is ingetreden reden geeft tot voldoening. Hell. IJzermagasfjit DE WILD. Steeds is sbs strove* het heete te rer- koopen, tegea zeer lage prfjzen. V'AILSGHIE B'ANIKB'I LJETTE'N IN LET- LAIND. Willy Donnar, de leider van de liniks-so- cialisten in de Nlationale Vergadering van Letlanjd' is gearresteerd wegns het in omloop brengenv an valsche bankbiljetten. Groot opzieni is gewdkt door zijn pogingen, levens- middelen voor de Russiche hongersnoodge- bicden met valsche bankbiljetten te beta- len. Biniienland SCHRIFTELIJKE VRAGEN. De volgende vragen zijn ingediend van den heer Van Beresteyn aam den minister van Waterstaat: 1. Is de minister bereid het rapport zoo noodig met weglating van gegevens die grondspeculatie in de hand zouden kunnen werken te puMiceeren van de commissie, die den minister heeft voorgelicht omtrent de schenddng van het natuurschoon van het Gooi ten gevolge van den aanleg van een tram van Amsterdam naar het Gooi 2. Zijn de conclusien van dit rapport vastgesteld in een vol tall ige vergadering en met algemeene stemmen? Van den heer Van Beresteyn aan den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen 1. Zijn op last van den minister op de boekenlijst van de leeriingen der H.B.S. te Amerafoort boeken geschrapt als Goethd's Faust en Lessing's Nathan der Weise, zoodat de leeraar dientengevolge niet in de gelegen- heid is deze weiken met zijn 1'eerlingen te le zen en te behandden 2. Zoo ja, is de minister dan bereid rnedo te d'eelen, om welke redenen hij dezen maat- regel heeft genomen? Van den heer Marchanit aan den minister van Justitie: Kan de Minister mededeelen, welk uitzicht er is op de vaste salarieering der deurwaar- dera bij de rechterlijke macht? BARKER'S KOFFIE en THEE, omdat ze voldoet aan de hoogate eiaohen. Eerste Alkmaarsche Electriseho Koffiebrandery en Theehandel. Van den heer van der Waerden aan den minister van Binnenlandsche Zaken 1. Heeft de minister er aandacht aan' ge- scbonken, dat in het Tijdschrift voor Volks- huisversting van Maart 1921 de directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek h<8 te verwachten woningtekort per 31 Dec. 1922 berekent op 60.000 woningen als mini mum (n.l. wanneer alle cijfers zoo gunStig mogelijk worden genomen) dat in hefzelfde 'tijdschrift van September 1921 mr. D. Hudig, uitgaande van gehed andere methoden, tot hetzelfde minimum be- drag komt: dat de beide genoemde wetensch appel ijke en overeenstemmende resultaten in s'rijd zijn met de door den minister in zijn circulaire van 1 Juni getrokken conclusie, n.l. dat in het eind van 1922 zou blijken, dat de woningpto- ductie sterk opwoog tegeni de behoefte, welke conclusie dobr den minister is volgehouden bij de behandeling van de interpell'atie-Schaper, onder de (overigens niiet nader gestaafde) mededeeling, dat er wel fouten in de bereke- ning geslopen waren, doch dat die elkaar op- hiev;en, en welke conclusie het rich'tsnoer is blijven vormen van des mimisteiia woningpoli- tiek? 2. Indien de minister de juistheid betwij- felt van de uitkomst der berkeneningen van mr. Methorst en mr. Hudig, op welke gron- den geschiedt dit dan? Indien de minister de juistheid of de waarschijnlij'kheid van. de- zeu itkomst aanneemt, wellice conclusie trekt hij daaruit, ten aanzien van de door hlem te volgen woningpolitiek? 3. Is de minister voornemens reen veitoe- terde methode toe te passen bij de plaatselijke woningtel'lingen, welke de repeering kan pe- lasten op grond van de nieuwe bepa'linoen van art. 12 der Woningwet, ten einde Mdaar den toestand nauwkeurig te kennen, zulks als voorbereiding voor een heriialing van de ge- brekkige woningteiling van lyiv, te houden met de verbeterde methode, zoodra de rijks- financien dit toelaten 4. Is die minister voornemens, een Rijks- woninpstatistiek te doen aanleggen. zoowel door bijwerlking der achterstallige \erslaipen (het sedert 1915 gestaakte Algetneen Verslag van hetgeen met betrekMng tot de verbetering der voTkshuisvesting is geschied, en de sedert 1919 niet venschenen verslagen van der In- spectie voor VoTkshuisvesting) in verbeterden vorm, als op andere wijze (waartoe de gege vens, welke het Centraal Bureau voor die Sta tistiek maandelijks bijeenbrengt, goede d'ien- sten kunnen bewijzen) in het bijzonder door de verschaffing van: een jaartijksdi finanrieel ki t 11 3 11 ii #Vl n 11 8 >1 II n II 1 Jaar II 1 n M ii 11

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1