Alkmaarsche Courant De Churstons. Maandag 15 Mei. Fenilleton. 114. 1922. Honderd Drie en Twintigste Jaargang. Oemengd ffieuws. EXAMMNi KRANKZINNIGEN- VERPLEGING. Deze examens zijn voortgezet met de Candi da ten uit ,Duin en Bosch" te Bakkum. De iutslag is als volgt: lste gedeelte: 31 Candida ten, afgewezen 16, geslaagd: M. J. Beckers, A. Boes, G. Boter- man, L. Dedert, J. M. de Jaeger, D. Krom- hout, J. Kuyt, M. van Maastrigt, D. Mulder, J. B. van Ojik, N. C. Ramakers, G. Schenk, A. Twisk, S. M. Grijsen-Groote Wolthaar en A. Wouters. 2de gedeelte: 15 candidaten, afgewezen 5, geslaagd A. A. Beck, H. H. Beltmann, C Dekker, W. Jongsma, T. M. Kloppenburg, W. C. Logeman, M. E. Nicolai, A. Rabenberg, J. T. Schmidt en A. Vat 3de gedeelte: 18 candidaten, afgewezen1 2, geslaagdT van Dijk, R. Fekkes, G. Q. Fey, A. M. Geurts, A. de Groot, C. A. Hacken- broek, F. W. van dcr Houw, E. E. Jochcm, J. Nonnekes, H. Schilp, M. Schilp, M. A. Schmidt, C. G. E Smit, J. J. Stroomberg, M. K. Verduijn en G. van Wieringen. De examens worden voortgezet. DOBBELE FEESTVREUG.DE. Te Bussum heeft gisteren »het echfcpaar Ruizendaal het feiit gevierd dat het voor 35 jaar geledien in het huwelijk trad. Twee hun- nar fciniderem, een zoom en een dodhter, zijn op dienzelfden dag in het fauwdijicsbootje ge- stapt, de een met een dodhter en de ander met een zoon van het echtpaar Koopmam- schap. Weer een ander bruidje te Bussum is deze week getrouwd op den dlag, waarop' haiar ouders him zilveren brudloft vierden. EEN O'PLIGHTER. Een net jongmensch, lang en tengar van postuur, in1 hlauw costuum, zich uitgevende voor machinist, had bij een familie te Kam- pen een kamer gdhuurd met pension. Hed royaal bood hij uit eigen beweging aan nteer te zuillen betalen dan de bedongen pension- prijs. Maar na een kort verblijf verdween de roya'le mcneer met de noondierzon, bovendiien nog /30 meenemend van een anderen pen- sionnair. Vermoeddijflc is dit dezelfde oplich- ter, die ook in Devenier en Zwolle zijn slag gestagen 'heeft. VOSSEN OP DD VELUWE. IHiet aantal vossen op de Veluwe is in geen jaren zoo talrijik geweest als tegenwoordig. Bleveni dteze dieren zich verfedcn jaar meer ophoudeni op de Zuid-Veluwe, als in het „Spelderholii" en „Deelerwoudi", thans zijn ook de Soercnschc bosschcu e.a. met deze wilddieven bewoond. Een paar weken gele- den gnoeven jachtopzieners twee holen uit nabij den1 Aardmansberg, verledeni week drie in de omgeving van het Udrielenneer. Hier- bij werden 14 jonge vossen1 bemachtigd, ter- wwijil twee moer-vossen werden geschoten. BESLOTEN TE STAKEN. Door de georganiiscerife Tandiaibddiers te Gron-ingen-I loogezand is her aa-nbod der landbouwers afgewezen. Besloitan, weidl om heden in een tientad dorpe nin staking te gaan. KINIDELIJKJE GEVONDEN. Door een schipper is onder een bruggetje te Almenum een1 pas geboren kind van het mannelijlk geslacht gevonden. Het l1ijkje is naar het Gemeentehuis te Sexbierum over- gebracht. De politic is er mede in kmnis ge- steld en doet onderzdek. INIBRAAK. Zaierdagnadit is ingebroken in cafe Kar- eeboom in de Graven. Eenig geld, een fiets en eenige andere voorwerpen worden ver- mist.. SPOO RWEGONG EV AL. Vrijdlagavoud te 8 uur is bij het ramgeeren op't station1 te Steenwijk de 'laatste wagen van een ijUgoederentrein ontspoord, doordat er een wissel werd omgegooid, toen pas twee widen van1 die wagen de wissel gepasseerd hadden. Persoonlijke ongelu-kken hadden niet plaats. OVERLEDEN. De 43-jarige dodhter van den heer K., die met zijn andere dodhter Woensdag te Nijrne- getr doftl pMvmtTkkittg1 om hoi Teven ta e* torn en, is thans eveneens in het ziekenhuis. waarheen ziji vervoerdi was, overladen. De oor- zaak iis inderdaad geweest een lek in1 de gas- leiding, dat de bewoners zelf onwldoende hadden hersteld. EEN ONGELUKKIGE. iDe politic te Zeist heeft te Boedh en Duim iemand aangehouden, die aldaar boschbrand stichtte en blijkbaar met moordplannen rond- liep. Na geneeskundig onderzoek werd hij on- middellijk in de gestichten 'ten Den Dodder opgenomen. BESTRIJDING VAN DE TUBER- CULOSE. Het rapport van de staatseommissle tot voorlichting over wettelijke maatregelen tot bestrijding van de tuberculose en over de beste wijze van bestrijding van die ziekte is, nadat het in de verschillende sub-commissies was besproken, in de pleniaire vergadering van Zondag in zijn geheel behandeld en vastgesteld. NESTJE IN EEN BRIEVENBUS. Uit Bussum wordt ons als een bijzonder- heid gemeld, dat in de brievenbus van een villa aan de Boschlaan een koolmees een nestje heeft gebouwd en daarin op 9 eitjes zit te broeden. Men heeft brieven- courantenbe- zorgers gewaarschuwd, zoodat nu het broe- NAAR FRANKRIJ'K. Maandagmorgen zullen uit de gemeente Zevenbergen 71 landarbeiders naar Tour- coing in Frankrijk vertrekken. Zij zullen wor den begeleid door den heer C. W. de Keijzer, controleur van de arbeidsbemiddeling. TOGMEELWDDSTRIJD. iDe itooneelivedstriid Varia te, I Jmuiden heeft ter gelegnheid van haar 20-jarig be- staah tegen het volgende seizoen een. too- neelwedstrijidl uiitgeschreven1. iEIt worden geldprijzen uitgeloofd, benevens med'ailles, waarondier een medaille van de Kjoningm, Led'en, der jury zijn die heeren dr. C. F. Haaje, F^ansNetscher, J. B. Schuil em F. J. in. Schneiders. 'SPOORW1EGPERSONNE L. De directie der iNtoderl. Spoorwegen heeft, zoo meldt die Telegr., ondanks her afwijzen- de adlvies van den Loonraad, bij den minister van waterstaat voorstellen itot loonsverl aging voor hetw erkplaatspersomeel ingediend. VALSGHE NEDERLANDSCHE BANKBILJETTEN. Indertijd is gemeld, dat een Amsterdam- sche politie-inspecteur er in geslaagd was in Barmen een valscbe mun terswerkpl a a ts te ontdekken, waar Nederlandsche bankbiljet- ten van zestig gulden, van de series A. O. en O. N. in gxooten getale werden nagemaakt. Hoewel toen een groote voorraad van deze bankbiljetten in beslag genomen werd, bene vens al het valsche muntersmateriaal en bo- vendien in samenwerking met de Ehiitsche po- litie een bende van twintiigi personen in hech- tenis kon worden genomen, kwamen den laat- sten tijd weer valsche bankbiljetten van zes tig gulden in circulatie. Dit was vooral het geval in de Nederlandsche grensplaatsen. Er miest dus nog ergens een geheime berg- plaats van valsche biljetten zijn, waarvan in November j.l. te Barmen het bestaan niet ge- bleken was. In verband hiermede was de medewerking van Amsterdamsche en Enschedesche politie- inspecteurs gevraagd, die de vorige week naar Elberfdd vertrokken, waar zij: evenals te Essen, ecu onderzoek instelden. Als resultaat daarvan wordt aan Het Volk thans bericht, dat zij in laatstgenoemde plaats de hand hebben gelegd op een groo- ten voorraad valsche zestig gulden biljetten^ terwijl de bezitters en uitgeveds er van, vij' personen, gearresteerd konden worden. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor Amster dam brengt ter kennis, dat brievenimalen zul lem worden verzonden naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika per stoomschip „Nieuw Amsterdam" van do Holland-Ameri- ka Lijn. Alleen die correspondentie wordt medejge- geven, welke is voorzicn van eene aanwijzing tot verzending met genoemd schip. Laatste buslichting ten Hoofdpostkantore alhier 16 Mei 7 uur's avonds, aangeteeken- de stukken tot 6 uur n.m. Postpakketten ter verzending met dit s.s kunnen wotden aangeboden aan bureel Pak- ketpost Warmoesstraat te Amsterdam 15 Mei tot 8 uur's avonds. BRAND. Zaterdagmorgen te ongeveer 514 uur ont- d«kt« de sunr«Tetrtntf« poiltia aett befifin van I >rand in de bovenwerdieping van het electro- echnisch bedrijf van de firma C. Breeman in de Groote Overstraat te Deventer. Door spoe- djg optredeni der brandweer kon de brand be- >erkt worden tot de bovenverdieping, die ge- leel uitbrandde. Behalve de brandschade en e waterschade in het benedenhuis zeer groot evenals bij de naast en overgelegem perceelen, waar vele ruiten gesprongen zijn. Dit winkelhuis wordt niet bewoond. De oorzaak van den brand is onbekend. CH. KANTOGR- EN HANDEL'S- BEDIE'NDEN. Het bestur der Ned. Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbeoiender^ afdeeling Alkmaar, bestaat thans uit: Chr. v. Heerben, voorzitter; A. Hakkenberg, le secret., Hoog- straat veni Jr. Roman van Paul Trent. Uit het Engelsch door A. G. - Nadriik verbodien. 20) „HSj is weer bij mij geweest om een1 com- binatie voor te stellen." „H)eeft u dat geweigerd „Natuurlijk. Vindt u niet dat ik gelijk had?" vroeg zij. „Ja... de scherpe concurrentie is wel heel vervelend, maar waj zullon die wel de baas wondeni" „Dat was mijn meening ook", hernam zij vroolijk. i Toen Mark was heengegaan, slaafcte Betty een zachten kreet van triomf en onder het werken werd haar gezicht door een glimlach verhelderd. Een paar minuten lang, terwijl Mlaric aarzelde, had zij zich moedeloos ge- voeld, maar nu was zij zeker van hem. Eh todi was het jammer dat hij niet meer had. van de mannen, die zij1 had ontmoet. Het was eigenlijk een smaad voor haar vrouwzijn, dat hij rich daarvan zoo weinig bewust was. Waarom had hij iets tegen jonge meisjes? Hlij. was zeker hedi humaan en zij kon rich voorstellen, dat hij hartstochteHijk zou kunnen beminnen. Tegen Janet was hij altijd even vriendeliijk en. rij schenen de beste vrienden te zijn. En bovendien, zijn moeder aanbald hij letterlijfc. „Waarom kan hi) geen behagen hebben in mij) vroeg zij zich af. Maar zou zij dlat wens'chen? Was zijin houding nu niet oneindig verkieselijker van een! zaikelijk st'andpunt beoordeeld? Thuis komendi voegde Janet rich bij haar in haar slaapkamer en keek toe terwijl zij zich kleedde. Zijl Ideed haar vriemdin verslag van haar Proyinciaal Nieuws UIT HEILOG. Zaterdag zijn de circulaires enz. van den Part. Gecontroleerden Nachtveiligheidsdienst verzonden, welken dienst 1 Juni zal aanvan- gen. De abonnementsprijzen zullen bij meerdere aansluitingen belaugrijk verlaagd worden. Reeds nu wordt door 3 man 'snachts pa- trouille geloopen. UIT BERGEN. Het kinderkoor van de Koorvereeniging ^Bergen1" gaf Zaterdagavond in „De Kus- tende Jager" zijn tweede uitvoering in dit seizoen. Wij zagen de zaal nimmer zoo vol met be- angstellenden. Het was er zelfs te vol. Door- dat men blijkbaar op zooveel bezoekers niet gerekend had, moesten er nog vele stoelen worden bijgeplaatst, waardoor pas om half negen kon worden begonnen. De sympat' ieke directeur, de heer Joh. Brands, was daarom, zoo verstandig het pro- gramma eenigszins te wijzigen en1 en num- mer, dat nog ingelascht moest worden^ te laten1 vervallen. De avond werd geopend met het speelliedr je „De Bruiloft van den Koekoek" van Jacxj Daterose dat al dadelijk insloeg en waarbij de directeur een woord van lof toe komt voor de moeite die hij zich heeit gegeven. om de jeugdige zangers en zangeressen zoover te brenigen. .Me]. N. Goetmakers, nit Alkmaar, zong daarna een1 viertal aaraige liedjes en wel G jubel mijn hart" en „De Gestoorde Muizen- pret" van Kor. Kuiler en ,,Kerstroos" en1 „De Krekel en de Mier" van H. v. Tussenbroek. Mej. Goetmakers, een eenvoudige sympa- thieke verschijning, bleek de bezitster van een mooie zuivere sopraanstem. Haar geluid is nog wat zwak om een groote zaal te vullen, doch haar stem en haar muzikaliteit belooft veel voor de toekomst. 'Vooral met „de Krekel en de Mier" had ze veel sucees. De pianobegeleiding van den heer Brands volueed in dit nummer ook bij- zonder. Namens het koor werden mej. Goetmakens door een meisje bloemen aangeboden. Het kinderkoor zong hiema het aardige speelliedje „Klaar voor een dansje" van Jacq Dalcroze. Hiema was men genaderd aan het glans- punit van den1 avond ..Goudmuiltje", sprook- jesspel in twee bedrijven van M. A. Brandts- Buys. i Door de aankleeding en dem oode lich'fc- effecten werd een famtastisch geheel verkre- gen. De elfen, dwergen, heksen, engelen, goijdmuiltje en de prins" leefden voor ons en wij genotan te rien hoe de meespelende kinde- ren zelf vol belangstelling waren. Een uitvoering met kinideren is steeds een dankbaar werk. De koorvereeniging zou zeker velen aan rich verpliditen, wanneer zij op dtaen avond een tweeden avond liet volgen, maar dan niet op een Zaterdagavond. Wanneer door een betere regeling precies om 8 uur wordt begonnen en de directeur zorgt er voor, dat het programma evenals dit- maal (het spel was nu om half 11 geeinidigd) niet overladen is, dan kan het publiek om 10 uur op straat zijn en dit is voor een keer voor dek inderen met. het oog op het onderwijs niet te laat, mits men het itraditioneele bal d'an voor een keer laat vervallen. Namens de beschermvrouwe, mevrouw v. Rienen bood een bestuurelid aan den heer Brandts een mooie ets (boerderij te Giet- hoorn van Grandt van Rogge) aan, terwijl hij rnmaas ds Uhderm art Mosmshulda la ontvangst had te nemen. De heer Brandt# sprak een kort wootd van dank .tot mevr. van Reenen en de kinderen, the hern hairtelijk toe- zongen. UIT KOEDIJK. Door den heer C. Beets is wegens drukke werkzaamheden ontslag gevraagd als lid van den gemeenteraad. Tevens heeft hij ontslag gevraagd als ambtenaar van den burgerlijken stand en lid van de Veencommissie. Men zal het algemeen betreuren, dat deze ijverige dorpsgenoot zich uit gemelde func- ties gaat terugtrekken. UIT HEER HUGOWAARD. Onze plaatsgenoote, mej. M. Molenaar, leerlinge van de Rijkskweekschool te Apel- doom, is benoemd tot onderwijizei-es te Bush* sum. UIT LIMMEN. Op de door het Prov. bestuur gehouden aanbestedinig voor het bouwem van Isoleer- kamers aan de Paviljoens voor inannelijlke en vrouwelijke patienten aan het Rijksikrank- zinigenigesticht te Bakkum is het werk ge- gund aan den laagstea inschrijver, dfen heer M. J. Biesterbos, alhier voor 61500. UIT OUDKARSPEL. De voetba lvereeniging D. T. S. 1 speelde Zondag op eigeni terrein tegen Holland 1 welke wedstrijd door Holland met 10 ge- wonnen werd. D. T. S. 2 ging voor de medaillewedstrij- den naar Schagen, waar zij uitkwam tegen N. V. V. van Nieuwe Niedorp. D. T. S. won deze wedstrijd met 20. D. T. S. 3 speelde tegen S. D. W. 3 van Oudorp en verloor deze wedstrijd met 41 's Morgans speelde D. T. S. 5 tegen K. M. D. van hier. Klein maar Dapper verloor deze wedstrijd met 30. 's Avonds speelde D. T. S. 4 tegen Neer- landia 2 van Noordscbarwoude en won met 4—1. 'Het verkeer, dat tengevolge de waterlei- ding eenigen tijd gestremd was, is weer open- gesteld. Voor de ingezetenen is het verkeer ge- durende de afsluiting zoo gemakkelijk moge- lijfc gemaakt. Als het eenigsinds mogelijk was, konden de ingezetenen weer uitrijden en doordat de stratenmakers er flink mee door- zetten om de gaten te dichten, zijn de lasten tot een minimum beperkt. Voor het algemeen verkeer was het natuurlijk anders, daar in de gemeente steeds een gedeelte afgesloten was. Nauwelijks is men: echter de woudmeer met bet aanleggen voorbij, of men kan door onze femeemte weer van Noord tot Zuid komen. Er ient echter in aanmerkinigi te worden geno men, dat aan het noordeinde de Woudmeer voorloopig de eenige uitweg is en dat aan het zuideinde de Spoorstraat te baat moet worden genomen omdat Zuidscbarwoude ge heel van de overige wereld afgescheiden is. Op elk uiteinde van de gement daar werd Zaterdagmiddag biji verrassing een1 groot hek geplaatst, waardoor de wagens die in den loop van den dag waren uitgereden, niet terug konden komen. We vernamen. dat hedenmorgen een' confe- rentie n -t den burgemeester zal plaats heb ben, om1 althans het hek ten zu den weg te krijgen. Dit zou er voor de ingezetenen, die moeten rijden, veel gemakkelijlker op worden. UIT NOORDSCHARWOUDE. In een vergadering, waarvoor een aantal belangstellenden waren opgieroepen is een nieuwe afdeeling Langendijk van de vereeni ging voor Volksonderwijs opgericht. Er is een commissie van 12 personen benoemd, uit elke gemeente drie, om de voorloopige werk- aamneden op te knappen. Aan het hoofdbestuur zal gevraagd wor den om de adressen van ben die op hei yogen- blik nog het blad Vo lksonderwijs ontvangen en deze zullen door een der commissieleden worem bezocht met de vraag of ze rich als lid van de nieuwe afdeeling wenschen aan te sluiten. Voor het najaar zal de heer Kl. dc Vrics worden uitgenoodigd voor een openbare ver gadering. Daarna zal in een huishoudelijke vergadering een definitief bestuur worden ge- kozen en de verdere werkzaamheden geregeld worden. gesprek met Mark. „Ilk ben blij, diat hij biji je blijft," zed Ja net, toen Betty had uitgesproken. Jij moogt mr. Lendriage gaame lijden he?" „Zeker, heel gaame. Hi) is een eehte man: weet wat hij wil en is zacht van aard." „Zaoht van aard", herhaalde Betty ver- baasd. „Ja. Ge moet hem miaar eens met rijn moe der zien omgaan." „Ik zou hem bard hebetxn genoemd1 en maar al te geneigd om te heerscnen." Janet lachte maar zei niets. „Hbe het ook rij, hij is een goed adminis- trateur en ik ben blij, dat hi) besloten heeft te blijven", zei Betty gedecideerd. Waarop Janet weer lachte. „Weet je zeker, dat je Mij bent alleen omdat hij! een goed admnistrateur is?" vroeg zij pl'agend. ,jDat is de eenige reden." „Weet je dat heel zeker, lieve." „Ik zou geen andere weten," zei Betty kioel. „Ik geloof, dat je de waarheid spreekt. Waarsohijnlijik zal het nog wel wat duren, voordat ej oogen worden geopend." „Verkllaar je oader, als't je Mieft." „G, ik ben veel te lui. Dat verfoeilijke examen maakt me zenuwachtig, Betty. Ik begin te vreezen Idat ik alias dooreen zal has- „Nonsens. Ga mee, lieve, 't word't tijd o<n naar bededen te gaan." Mrs Lendridge stond het blijkbaar zeer goed aan, dat Mark had besloten bij „Churs- tons" te (blijven, want zij was onder het diner bijzond'er dpgeiwerkt. Toen dat was afgeloo- pen, dirong Janet er bij Betty.op aan iets voor hem te zimgen. Zelf ging rij: naast Mark zitien. Zoowel Lendridge als zijn moeder waren verbaasd, terwijl rij luisterd'en, want geen van beiden had iets van Betty'# groote gave afgeweten. Janet zei1 fluisterend iets tegen Mark, maar hij gaf geen antwoord voordat de laatste toon was wieggestorven. „.Ib vraag wel excutus," zei hij beleefd. „Het was lomp van mij te spreken. Zij kan ringen he?" ,,lk ben verbaasd." „Houd u van muziek „Ja", antwoordde hij en begaf zich naar de piano. Mlrs. Lendridge liep dwars de kamer door en voegde zi'ch bij1 Janet. „Mogelijk zie ik u niet weer voordat u weg- faat. Ik voel behoefte u te bedanken, miss orbesr", zei zij emstig. „Waarvoor ter wereld? Wat heb ik ge- daan?" „Voor uw vriendelijkheidl jegens mdjn zoon. U heeft zooveel gedulld. met hem ge- had. U is de eerste vrouw, voor zoover ik weet, met wie hij gaarne spreekt." ,,'t Is een genoegen voor mij geweest. H5j heeft een mooi karakter." „Maar hij is als zijn vader hij verbergt angstig al zijn mooie hoedanigheden. Om Miadk te leeren kennen, mioet men onder de oppervlakte graven." „Maar hij is als zn vader hij verbergt angstig al rijm mooie hoedianigheden. Om Mark tel eeren kennen, moet men onder de opervlakte graven." „Men moet gewoonlijk graven als men goud wil vinden", zei Janet met een glim' lach. Toen keek ziji naar de piano. „Kan u onder de oppervlakte rien?" „Me dunkt van wel." „Voordat hun oogen geopend zijn, zullen ze nog veel moeten lijden." „Daarvoor ben ik beduciht geweest. Maar nu zijn ze totaal blind. Er is zooveel Mark is trotsch." „Eh Betty ook. Zij zijn beiden geneigd hun wil door te zettem. Zi) zullen nog dikwijls met elkaar to botsing komen. Be wou, dai ik Sport DE MOTORRACES. Zoo hebhen dan gisteren op ons Sportpark de eerste motorraces van dit seizoen, georga- nis#er8 door ATcmaria V. V. V., plaate g»- vonden en zeer zeker kan van een succes wor den gesproken. De publieke belangstelling was zooals men slechts kan wenschen. 7500 toeschouwers woonden de races bij. De rege ling, zoowel binnen.als buiten de baan was uitstekend. Onze politie had de zaak kranig voor elkaaf. Ondanks de concurrentie der Scheveningscbe motorfeesten, had het bestuur van V.VjV. 'toch nog een1 flink aantal rijder3 hierheen gekregen en eeni goed programma samengesteld. De baan was wel verbetendi, maar vertoonde toch nog op verschillende plaatsen mulle, zanderiige plekken, die de riji- ders tot voorzichtigheid maanden. In de toe komst lijkt ons een wielerbaan de meest reso lute oplossing van dit moeilijke terreinvraag- stuk. Behalve twee kleine ongevallen, zonder ernstige gevolgen. is het geneele programma vlot afgewerkt. Kort na t begin kwam de heer v. d. Lee uit Zeist te vallen, doordat zijn voetpedaal den grond raakte. Een paar ont- vellingen aan't hoofd waren gelukkig de eenige gevolgen. Bij den derden koppeiwed- strijd hadi er een botsing plaats tusschen de rijders Vintges en Jongbloed, toen de laatste de baan verliet en Vintges te kort de buiten- baan nam. Eenige wondem aan de (handen en eenigszins besehadigde machines: daarmee liep alles af. De heeren doktoren van Dam en Maats wareni direct aanwezig en verder bewees de transportcolonne van het Roode Kruis met hare speciale tent uitinuntende diensten. De heer L. J. A. Veringa uit Soest behaal- de op zijn snelloopende „Ivy" een welyerdien- de over winning in1 klasse A. met Bieze als tweede en Brunt als derde. Van der Jagt uit Rotterdam won zonder strijd klasse B. Klasse D gaf de mooiste en spannendste ritten en vooral de demi finale tusschen de beide kranige rijders Stortenbeker en Vintges zal men rich nog lang herinneren. In de laat ste ronde reed Stortenbeker geweldig cn hij wist met sec. verschil Vintges, die pech had door een1 handle te verliezeni te kloppen. Aan den koppelwedstrijd namen vier paren deel. Elk paar besiton duit een rijder klasse A en een rijder klasse D de tweede wisselde de eerste na vier ronden af. Gverwinnaar werd het koppel Veringa-Stuyvenberg. De drie beroepsrijders reden driemaal twee aan twee tegen elkaar en eindigden vol- gens de gemaakte tijden ten slotte in deze volgorde: Flinterman, Moos en Rood. De laatste rit Moos-Flinterman was de mooiste. De wedstrijd, om deni Alcmaria Beker tus schen de klasse-winnaars A en B moest tot een volgende maal worden uitgesteld wegens defect aan de machine van van der Jagt. Verschillende rijders hadden na eeni krani ge prestatie een, ovatie van het publiek in ontvangst te nemen en vooral Stortenbeker, eeni stadgenoot van Breeman (die wel aanwe zig was, maar nog niet rijden mag) was de held van den dag. Verder dienen, Veringa, Vintges, Hamersfeld en Flinterman met eere genoemd. De regeling voor de pens liert veel te wen schen over. Men heeft omsv oor die toekomst veibete- ring toegezegd, dussuit. De uitslagen der Verschillende wedstrijden volgen hieronder: I. Klasse A. Motoren tat 350 c.M.* inhoud 4 baanr. le serie. 1. L. J. A. Veringa (Ivy) Soest 2.16»/s; 2. Jac. Brunt (Douglas) Hilversum 2.29'/.. 2e serie: 1. H. Bieze (R. Ruby) Amster dam 2.50*/6; 2. H. Jongbloed (Ardie) den Haag 3.06Ve in den daaropvolgenden strijd om 1 en1 en 2en prijs won I. Veringa in 2.24Vs. De motor van II Bieze weigerde. Tijd 3.37V5. Ill werd Brunt na rijden met Jongbloed tijden 2.241/# en 3.017*/*. II. Klasse B. Motoren van 350 tot 500 c.M*. 4 baanr. Van de beide deelnemers kon alleen M. v. d. Jagt uitkomen die een tijd maakte van 2.19V*. III. Klasse D. Zware motoren. 5 baan- ronden. le serie: A. Stortenbeker (Indian) Rotter dam 2.52®/s; 2. A. P. van Hamersveld (IH. D.) Schiphol 2.531/s. 2e serie. Hier werd H. M. Vintges (Indian) den Haag winnaar doordat v. d.-Lee viel. 3e serie. 1. C. Krul (H. D.) den Haag 3.03; 2. A. de Fremery (Exc.) den Haag 3.06V5. le demi finale. 1. Stortenbeker 2.421/*. 2. hier kon blijvenTc zou misschien kunnen hel- pen. Zoiu u mij af en toe willen schrijvjen, mrs. Lendridge, om mij- op de hoogte te hou- den? Ik houd' 'heel veel van beiden." „Ja. Ik zal u s'chrijven.. Ik zou wel eens willen weten Of het verstandig is dat Mark blijft. Ik bedoel ter wille van hemzelf", zei mrs. Lendridge nadenkend. „Dat houd ik er wel voor. iDoor zijn blij ven zal er een crisis komen en hoe eerder hoe beter," zei Janet met overtuiging. iHDOFIDSTUK XVI. Ofsdhoon Betty en Mark zonder 'eenige wrijving eamenwericten, scheen hun syrnpa- thie voor elkaar niat1 toe te nemen. Zij wissel- den eigenlijk zeld'en een opmerking, die niet de zaak betrof. Er moest veel werk bij Churs tons" afgeleverld worden en voor een1 beschei- den prijs. Ook Mj „Crosby" wias men druk bezig, want voor het ooenblik was er veel vraag naar vliegtuigen van allerlei soort. Betty was tot de conclusie gekomen dat Mark Janet zeer aantrekkelijk vond en een paar weken nadat haar vriendin was ver- trokken, sprak zij tegen hem over haar. „Miss Forbes heeft met glans haar examen afigelegd. Ik wist wel, dat het zoo gaan zou deelde zij Markmee, toen zij het kantoor binnentrad. „Het vedheugt me, dat te hooren. Wil u haar van mij geluk wenschen, als u haar schrijtft?" ,^eker. U mag haar gaame, -is het niet?" vroeg Betty als ter loops. „Ja. Ik vind haar bekooriijk", antwoord- le Marie en bloosde een weinig. „Ik dank haar voor te stditen weer hier te -komen." Maar iMaric was weer in zijn schelp ge- kropen en met zijn werk voortgegaan. Betty keek een oogenfolik naar hem en een zucht onisnapte haar. Later op den dag, toen zij zich toevallig op het fabrieksterrein bevond, ©ntmoette aij daar aan jcmia meisje^ Julia Moyle, de dochter van een der stokers bij .Churstons". Zij had het haar plicht gevon den, om zooveel mogelijk haar werkvolk per- ^soonlijfc te leeren kennen. Julia, een zeer knap 'meisje, was in de fabriek' werkzaam geweest, maar sinds eeni paar weken verscheen zij daar niet meer. „WeL Julia, waarom heb je ons verlaten?" vroeg Betty levendig. Omdat het werk mij verveeld'e, miss. Va der keurt het goed, dat ik de huishouding voor hem doe," zei het meisje ietwat geme- lijk. Betty merfcte op, dat zij was gefcleed in een sierlijlk costuum van nogal schitterend rood, met een hoed' die er bij kleurde. „Je moet matuuriijk doen wat je prettig vindt. Maar in' je huisje kan toch niet zoo veel te doen zijin, dat jij je v-oldoende kunt bezighouden", merkte Betty bedaard op. „Dat is, dunikt me, mijn zaak, miss", ant woordde Julia en toonde eenige gebelgdheid. „Jte hebt volkomen gelijk," antwoordde Betty vriendelijik en deni trapper neerdruk- kena, reed rij: verder. Toon ziji weer i;n die fabriek terugkwam, d'edde zij Lendridge het geval mee met de opmerking dat het jammer was, dat het meis je het werk er aan had gegeven. „Zij behoort tot het type van vrouwen, die, ails zij niets te doen hebebn, heel 1-icht haar ongduk te igemoet gaan. Is u dat niet met mij eens?" vroeg zij. Maar Mark gaf daarop geen antwoord en1 het kwam haar voor, dat hij ietwat van kleur verschoot. Den voilgendan Zaterdagna- middag kleedlde zij- zich netjes aan, om bij vrienden te gaan theedrihken en op kortcn afstand van Ferhampton passeerd'e zij Mark, die zijn hoed' afmam. Zij wuifdle met haar hand. Eeni mijl verder stond Julia Moyle op het voetpad naast den rijweg voor zich uit te stareu en nam geen notitie van Betty's groet. (Wordt vervolgd). pClCDs.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5