DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE BANK VAN WISSELINK No. 115 Honderd vier en twintigste Jaargang 1922. DINSDAG Dtt nnmmer bestaat nit 2 bladen 4 honueinentuprijs bij roornitbctaling per 3 inaandcn t 2.—, fr. per post f 2.ML Bowijsn. 6 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regei, grootore letters naar plaatsralmte Brieve franco N.V. Boefe- en Ilandelsdr. v.h. llerms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. IloofdrcdiicteurTJ. N. ADEMA. 16 MEI DlrecteurU. II. KRAK. Buitenland DE CONFERENTIE TE GENUA. De subcommissie voor Russische aangele- genhedeii heeft gistermorgen met algemeene stemmen en in alle onderdeelen het on twerp dtr nota goedgekeurd, dat Zondag in de villa De Alberts is opgesteld en aan die Russische delegatie zal worden overhandigd. Deze over- handiging zou Maandag geschieden; de Sov- jetdelegatie zal haar antwoord in den loop van de nieuwe voltallige zitting der politieke subcommissie, welke heden zou plaats heb- ben, moeten mededeelen. De Fransche en Belgische gedelegeerden, die het memorandum van 2 Mei j.l. niet heb- ben, zullen niet aan de zitting van heden deelnemen, zooals we gisteren reeds meldden. De sub-commissie voor Russische aangele- genheden heeft met algemeene stemmen het on twerp goedgekeurd, volgens hetwelk op 15 Juni te 's-Gravenhage een bijeenkomst zal plaats hebben van de ter conferentie van Ge nua verteg en woo rdi gende mogendheden met uitzondcring van Duitschland en Rusland. De Vereenigde Staten zullen tot bijwoning van deze bijeenkomst worden uitgenoodigd. Op deze bijeenkomst zal de taak van de twee com- missies van deskundigen worden vastgestelch van welke de eene commissie zal bestaan uit de vertegenwoordigers der mogendheden, de andere uit die der Russen. De commissies, die tagen 26 Juni a.s. zijn bijeengeroepen, zijn belast met het opstellen van gezamenlijke aanbevelingen in zake de kwesties der schulden, particuliere eigendom- men en credieten. Op verzoek van Barthou werdi 's-Graven hage gekozen als zetel der commissie van des kundigen in-verband met de aanwezigheid van het Vredespaleis en de andere organisia- ties op internationaal gebied in die stad. De vertegenwoordiger van 'Havas meldt, dat de Russen verklaard hebben, de bepalin- gen der gister opgestelde nota te aanvaarden, doch zij verklaarden zich te verzetten tegen het verbod, waaromtrent alle mogendheden tot overeenstemming zijn gekomen, n.l. in zake het sluiten van afzonderlijke verdragen met Rusland voor 26 October a.s., op welken datum de commissie van deskundigeni haar arbeid voltooid zal moeten hebben. Om elf uur gistermorgen heeft Tsjitsjerin op verzoek dler Italiaansche delegatie een be zoek bij Schanzer gebracht en met dezen een onderhoud gehad over zijn schrijven aan den voorzitter der poiltkke commissie. Schanzer heeft Tsjitsjerin er op gewezen, dat zijn brief van verschillende veronderstel- lingen uitgaat, die niet juist zijn. De bijeen komst der commissie van deskundigen heeft alleen ten doel, een gemeenschappelijke ge- dragslijn te vinden. Na deze voorbereidende .bijeenkomst bestaat er voor de Russen geen enkel bcletsel aan de besprekingen met precies dezelfde rechten als te Genua deel te ncmen. A1 is het ook juist, dat het den mogendheden, die in de commissie van deskundigen verte- genwordigd zullen zijn, verboden' is. met Rusland v6or het einde der werkzaamheden van de commissie afzonderlijke verdragen te sluiten, zoo stelt het ontwerp toch tevens de mogelijkheid open, dat een mogendheid zich aan de besprekingen der deskundigen ont- trekt, en aan deze mogendheid staat het nar tuurlijk vrij, zich niet aan de eene of andere bepaling te houden. Schanzer poogde Tsjitsjerin duidelijk te maken, dat het niet in net belang d<er Russen is, wanneer deze den toch reeds gecompli- ceerden toestand door het ontwerpen van al- lerlei bezwaren van formeelen aard nog moeilijker te maken. Op dat oogenblik bracht ook Lloyd George een bezoek aan Schanzer, na een bespreking met de Fransche delegatie te hebben gevoerd Ook hij'waarschuwde Tsjitsjerin op zeer ern- stigen toon voor de gevolgen welke de hou- ding der Russen zou kunnen hebben. In den loop van den morgen heeft dr. Ra- thenau evenens een bezoek aan Schanzer ge bracht. In den loop van zijn onderhoud met Schan zer heeft Tsjntsjerin met diens uiteenzettin- gen in zake de voorgestelde commissie van deskundigen genoegen genomen. Uit Genua wordt gemeld, dat aldaar uit New-York berichten zijn ontvangen, volgens welke Pierpont Morgan eerlang aan de Com missie van Herstel een voUedig uitgewerkt plan voor een internationale leening aan Duitschland zal voorleggen. De voorwaarde voor de tenuitvoerlegging van dit plan is evenwel, dat de Commissie van Herstel de door Morgan aangevoerde financieel groep de vrije hand zal laten wat betreft de techni- sche regeling van de kwestie der schadever- goeding. De leening zal voorloopig minstens een milliard dollar bedragen. In Berlijnsche politieke en economische kringen houdt men dit bericht voor juist. Men laat zich evenwel nog niet zeer uit over dit plan, vooral ook omdat men nog niet weet, welke garanties Morgan voor zijn leening van Duitschland zal verlangen. Naar verluidt, zullen de Vereenigde Sta ten de uitnoodiging, om de conferentie te 's-Gravenhage bij te wonen, waarschijnlijk aanvaarden. Minister van Karnebeek, die gisteravond in de residentie is teruggekeerd, verklaarde ten opziehte van de conferentie o. a., dat deze thans in een phase van afwikkeling getreden is, waarmede nog eenigen tijd gemoeid kan ziin In de hoofdzaken evenwel zijn de beslis- singen gevallen. Wei is waar kon een ae- coord met Rusland niet worden tot stand ge bracht en in zooverre werd een belangrijk oogmerk van den opzet niet bereikt, maar het zou onjuist zijn op igrond daarvan de betee- kenis van deze collectieve samenkomst met Rusland en van deze algemeene ontmoeting van de staten van' Europa te onderschatten. De conferentie houdt zich thans nog bezig met het denkbeeld om in den vorm van een voortgezet onderzoek door een commissie van deskundigen aan haar arbeid verder ge- volg te geven, welk denkbeeld een algemeene instemming heeft gevonden. Op de vraag of deze commissie in den Haag zal bijeenkomen, zeide de minister, dat zulks nog niet als vaststaand mag worden be- ,schouwd. Latere berichten melden echter, zooals we gezien hebben, dat het wel degelijk vaststaat, .dat de commissie in de residentie bijeen zal 'komen. Lloyd George heeft de volgende verklaring afgelegd tegenover den vertegenwoordiger van de „Yorkshire Evening News" te Genua: „Wij hebben een nieuwe phase in de Wester- sche beschaving bereikt. Er zijn oorlogen ge- voerd over godsdienst, oorlogen over erfop- volging en oorlogen ter verkrijging van groo- tere hoeveelheden grondstoffen ten behoeve van nijverheid en handel. Deze nieuwe pha se is de onderlinge economische afhankelijk- heid van Europa en van de geheele wereld. Geen moderne natie kan all&n bestaan. Het non agressie-pact is noodzakelijk voor het economisch herstel. De grenzen worden dan de open deuren voor den handel en geen nationale belemmeringen. Vrede is het eer- ste noodige". Een bericht van het Stefani-agentschap meldt de volgende bijzondalieden omtrent de besluiten der vijf uitnoodiigende mogend'- heden: lo. iDe beraadslagimig over de Russische vraagstukken zal worden opgedragen aan een commissie van deskundigen, die door de verschillende regeringen zuillen worden banoemd. 2o. Iedere staat zal desgewenscht een des- kundige kunnen benoemen, 3o. De vijf uitnoodiigende mogendheden zullen elk twee deskundige benoemen, die zelf uit hun midden een kleinere commissie zullen kunniem kiezen. 4o. De commissie van deskundigen1 zal 15 Juni te Den Haag bijeenkomen en haar ar beid binnen drie maanden beeindigen. De Russen zullen hunnerzijds vertegenwoordi gers kunnen benoemen, die dan1 naar Den Haag zullen worden ontboden om met de- andtere deskundigen te onderhandelen. 5o. De uiitnOodiigende mogendheden, d. z. Ita'lie, Engeland, Frankrijk, Belgie en Ja- piani,# zullen de Vereenigde. Staten uitnoodi- gen, twee vertegenwooidii'gers te benoemen. Volgens Amerikaansche kringen alhier, zou de regeering der Vereenigde Staten be- reid zijn, om haar medewerking te verleenen tot herstd van Rusland', met name tot dien arbeid der commissie van deskundigen. Nlaar uit Kowno wordt gemeld, verwacht men te Moskou, dat Tsjitsjerin einde dtezer week te Moskou zal1 terugkecren. Rakofski zal evenwel, met een aantal Russiche des kundigen, niog te Genua bijven. Op zijn te- rugreis zal Rakofski nog eenigen tijld te Berlijn vertoeven. Naar uit iMloskou wordt gemeld, doen een aainital Duitsche, 'Etagelsche, Fransche en Amerikaansche maatschappijen aldaar reeds pogiinigen om handelsoontracten iaf te slui ten. Eenige dezer maatschappijen hebben succes gehad'. Verschillende besprekingen zijn echter nog gaande. De sovjet-regering neeft de exploitatle van de platina- en gouavelden voor een1 periode van vier j'aar vrijlgelaten. Zij1 zail worcfen toe? gestaan aan maatschappijen, cooperaties, particulieren, met inibegrip van de vroegere eigenaars. IDe tekst dler antwoordlnoita aan Rusland1 zou heden ter definitieve goedkeuring wor den aan^eboden, iaan de commissie voor Russiche aanigelegcnheden. IHlet antwoord zal. uit dirie gedieelten be staan': ten eerste zal1 men1 te Russen naidruk- kelijk wijzen1 op het ongepaste van hun han- relwijze ter conferentie, den toon van: hun antwoord: en hun critische opmerkingen. IHet tweede gedleete zal het voorstel be- vatten' tot het instellen van een dubbele com missie van deskundigen' voor het onderzoek der vier vol'gemde kwesties: De Russische schukten, de particuliere bezittingen, de vergoeding der schade ver- oorzaakt aan' goederen en personen en de credieten voor het herstel van Rusland. Het derde gedcelte bevat de verplichting om zich te onthouden van elken aanval. :De tijd voor het beantwoorden dler nota zal waanschijinlijdc 24 uur zijta. Elke mogendheid zal vrij1 zijn om niet Han ger aan de besprekingen deel te memien, in- dien zij zulks1 noodig oordeelt. Taspar en de Belgische delegatie te Genua zullen Vrijdag te Brussel terugkeeren. Het Amerikaansche departement van bin- nenlandsche zaken heeft de uitnoodiging tot deelneming aan de nieuwe economische con ferentie in Den Haag'ontvangen. De autoriteiten verwachten, dat onverwijld een beslissing zal worden genomen. DE IERSCHE KWESTIE. Op goed gezag wordt medegedeeld, dat waarschijnlijk nog deze week te Londen eene conferentie zal worden gehouden tusschen de leiders van Ulster en van den Vrijstaat en den Britschen secretaris van kolonibn, om te be- raadslagen over den toestand in Ierland, met name in verband met de inbreuken op de jongste overeenkomst van Londen tusschen de beide Iersche regeeringen. EEN MONARCHISTISCH RELLETJE TE MuNCHEN. Zaterdagayond heeft te Miinchen een mo- narchistische betooging plaats gehad. Een troep monarchisten wist op het stationsplein de vlag, die daar ter gelegenheid van de ie Miinchen geopende nijverneidstentoonstelling geplaatst was, naar beden te halen, met pe troleum te drenken en vervolgens te verbran- den. Een aantal personen, die dit trachtten te beletten, werden met steenen gegooid De politie moest ten slotte ingrijpen om de me- nigte te verspreiden. U1TROEIING DER MINDER- HEDEN IN KLEIN-AZIe. In het Lagerhuis deed Chamberlain mede- deeling van een beslissing der regeering om- gezamenlijk met Italie, Frankrijk en Amerika een onderzoek in te stellen naar den toestand in Klein-Azie. Hij las daarbij een lang telegram voor van den Britschen hoogen commissaris te Kon- stantinopel, rapporten inhoudende van de Amerikaansche ondersteuningscomit6's, wel ke schokkende mededeelingen bevatten van wreedheden, gepleegd onder de regeering van Angora. De Amerikaansche getuigen mel den o. m., dat de Turken een vooraf beraamd plan schijnen uit te voeren om zich te ont- doen van de minderheden, door deze van de eene streek naar de andere te deporteeren, waardoor groote massa's sterven ten gevolge van de ontberingen. Bij voorkeur gebruiken de Turken het winterweer om de menschen, onder wie vele kinderen, naar de bergen te drijven. Op den weg naar Karpoet werden 1500 lijken gevonden en 2000 personen kwa- m en ten Oosten van die plaats om het leven. Uit alle deelen van Klein-Azig komen berich ten omtrent nieuwe deportaties Indien niet spoedig maatregelen worden genomen, zal volgens de Amerikanen het vraagstuk der minderheden spoedig zijn op- gelost, doordat er geen minderheden meet zijn. „VICTRIX" Het gemakkeljjka rljwiel roor den auderdom. EEN MISDADIGERS-ORGANISATIE. De 22-iarige Konig, die sinds een half jaar wegens diefstal gevangen zit, heeft aan de politie te Breslau bekend, dat eenigen tijd ge- leden een misdadigers-organisatie is gevormd, de „Rote Feuerhand", wier werkzaamiheid zich over geheel Duitschland uitstrekt en waarvan de leden grootendeels tot de betere kringen behooren. Konig heeft bekend, dat dez organisatie schuldig is aan 130 miklrij- ven, waaronder verschillende moorden en 15 brandstichtingen Als medeplichtigen werden de laatste p^ir dagen 11 personen gearres- teerd. Om Konig aan het spreken te brengen, werd een poiltie-beambte als z.g. misdadiger met hem in een eel opgesloten. Na weken ge- lukte het dezen beambte alle bijzonderheaen over de bedreven misdrijven te weten te ko-, men. DE BELGISCHE VERLIEZEN IN DEN OORLOG. Het ofifcieele jaarboekje van het Belgische leger is voor het eerst sedert den wapenstil- stand verschenen. Het geeft o. a. de lijst van de aan het front gesneuvelde officieren en sol- daten op. Gesneuveld zijn: vier luitenant-generaals, twee generaal-majoors, 19 kolonels en luite- nant-kolonels, 54 majoorts, 352 kapiteins, 909 eerste- en tweede-luitenants en' 7 aalmoeze- ,niers. Uit de statistiek blijkt, dat er in het geheel 33.135 onderofficieren en soldaten aan het front zijn gesneuveld. Het aantal gewonde of ficieren en soldaten bedraagt 77.442. Het totale verlies aan officieren en soldaten, dooden en gewonden, bedraagt dus voor den geheelen veldtocht 112000 man HET INCIDENT TE PETERSDORF. Commandant Conrad, wiens uitlevering door de geallieerden was gevraagd wegens medeplichtigheid aan het incident te Peters- dorf, werd te Gleiwitz aangetroffen. Op het oogenblik, dat men hem wilde arresteeren, wist hij met behulp Van een burger te onts- snappen. Een inspecteur der intergeallieerde politie schoot op hem en raakte hem naar het schijnt. De intergeallieerde commissie heeft een no ta overhandigd, waarin er op aangedrongen wordt, dat de Duitsche poiltie Conrad in hechtenis neme. WERKLOOZENRELLETJES TE SHEFFIELD. De laatste weken bezochten troepjes werk- loozen verschillende fabrieken te Sheffield, om de arbeiders door dreigementen tot het neerleggen van het werk te bewegen. Thans worden vele fabrieken door de politie be- waakt Gister deed een menigte van 3000 personen een aanval op de fabriek van Jes- sop; zij maakten zich van den portier mees- ter, waarna zij in de bureaux alles kort en klein sloegen. Een kleine afdeeling befeden politie werd met steenen verjaagd. Ten slotte deed een afdeeling van 40 agenten met een es- kadron bereden politie een charge, waardoor de menigte werd uiteengejaagd. E6n persoon werd gearresteerd. Anno 1886. Yolgestort kapitaal f 1.000.600. Reservefonds f ?70.000. Hp Rank epent rel(BnlnS-courant enchSque-rekenlngen metjeeneirenfevergoedlngvan3 UC Ddim |ncasSeert en dlsconteert itandelspapier op binnen- en buitenland, verleent bedrljfscredleten aan Landbouw, Handel en Nijverheid, belast zich met den aan- en verkoop van etfecten voor geldbelegglng, verhuurt in hare zwaar geconstru- eerde ondergrondsche Safe-Deposit loketten, waarvan de huur bedraagt Model A per jaar f 6.— neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente: met 1 dag opzegging») S ''/o yeor 1 maand vast S1/4 6 1 jaar 41/2 Bedragen tot f 25000 zjjn desge wenscht direct opvraagbaar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederlandsche Bank. B fl2.- i) C f 18. is 11 11 '27. De inrichting biedt tevens ge legenheid tot plaatsing van eigen brandkasten der clienten. KORTE BERICHTEN. Ut Belgrado wordt gemeld, dat de nieuwe grenzen tusschen ZuidrSlaviS en Al- banie thans bepaald zijn. Een B. T A. bericht uit Madrid meldt, dat de Portugeesche regeering de mededee- ling ontvangen heeft, dat op de Azoren een onbekende epidemische ziekte heerscht, waar- aan vele menschen sterven. Vrijdag heeft het Engelscbe Lagerhuis met 172 tegen 82 stemmen beslotem tot ver- werping van het door eenige leden der La- bourparty ingediende wetsontwerp ter voor- koming aer werkloosheid, dat gegrond was op een verplichting voor ae plaatselijke auto riteiten om den werkloozen werk of onder- stand te verschaffen. In verband met de staking der katoen- spinners te Manchester als verzet tegen de nieuwe loontarieven hebben de patroons thans tot een algeheele uitsluiting besloten, die 140.000 arbeiders treft. Uit Warschau wordt gemeld, dat op den Poolschen consul te Charkof een schot is ge- lost, toen hij op zijn balcon stond. Hij werd niet getroffen. De Oekrajiensche Sovjetregee- ring stelt een onderzoek in. De Belgische minister Theunis heeft in den ministerraad medegedeeld, dat Duitsch land aan Belgie 50 millioen goud marken heeft betaaldi, zijtariie het maandelijksch1 be- drag, voorzien bij de moratoriumovereen- komst. Tc Bishops Itchington bij Leamington is op edn en denzelfden dag een echtpaar overledien. Zeer inierkwaardig was, dat man en vrouw ook op denzelfden dag geboren waren. Na een gelukkijg huwelifk van 50 ja- ren zijn. zij nu ook gellijikitijidig overleden. Het Italiaansche koningspaair zal tus schen 8 en 15 Juni Belgie bezoeken. In Paraguay (Z.-Amerika) vreest men het uitbreken van een revolutie. Major Blake heeft Empire day" (die dag waarop de grootheid van het Britsche rijlk wordt gevierd), welke gehouden wordt op 24 Mei, gekozen als aanvangsdatum voor zijin vliegtocht om de wereld. De Jeanne d'Arc-feestm zijn te Parijs en in geheel Frankrijk met grooten luister ge vierd. De 'loonstaJdng in de Maagdehburger suikerind'us'trie is thans na 6 weken gedluurd te hebben, geeindigd. De arbeid zal heden hervat worden. De Ganadeesche minister voor Verdedi- ging. Graham, heeft een voorstel ingediend, om de Ganadeesche vloot tot een minimum te beperkan. Alle nog op de werven staande oor- logsschepen zullen wordlen geschrapt, met uit- zondering van de schepen, die nog te Halir fax en Esquimalt woraen gebouwd. De prins van Wales heeft te Manil'a (bij het polospel oen bafl in het gelaat gekregen, waardoor hij een lichte verwonding opliep. De staking der mijnwerkers in het ois- trict Dortmund is geeindigd. Hedenmorgen hebben alle stakens het werk hervait. Een draadloos bericht uit Brazilie dteelt medb, dat een Engelsche Stoomler de twee Portugeesche aviateurs heeft opgepikt, die trachtten hun vlucht van Lissalbon naar Rio de Janeiro te voltooien. De nieuwe machine weigerde haar diensten bij een proefvludht tusschen Fernando Narabha en Sint Paul Rocks. De Engelsche koning is van zijn bezoek aan de graven der gevallen soldaten in Bel gie en N1 Frankrijk terug gekeerd en heeft ihartelijke telegrammen gericht aan Mille- rand en koning Albert. Bij het einde van zijn bezoek aan het kcrichof te Terlinothum gaf de koning zijtn indirukken wear in een zeer sympathieke rede. Staten-Generaal Spr. vond het ontwerp pas gisteravond daar in de Kamer en- ook zoo even ontving hij de Handelingen der Tweede Kamer over dit ont werp. Voorts wees spr. op het amendement- Gernard, dat de Minister dadelijk overnam. Het Kort Verslag en' de Handeilngen stem- men. niet overeen ten1 aanzien van deni inhoud van dit amendemenit. Spr. vroeg een' uitstel van afdeelingsonder- zoek van dit ontwerp tot heden. De voorzitter gaf in overweging het ontwerp toch maar in ae afdeelingen te be- handel en. In het Voorloopig Verslag kunnen alle opmerkingen gemaakt worden. De heer Bergsma bleef op een kort uitstel aandringen. De heer Slingenberg steunde dat voorstel met nadruk. Ook z. i. is de behande- ling in de Tweede Kamer overhaast geweest. Het voorstel-Bergsma tot uitstel werd aan- genomen met 23 tegen: 6 stemmen. De Kamer zal heden beslissen wanneer het ontwerp wel in de afdeelingen zal worden onderzocht. De Kamer ging daarna in de afdeelingen. De vergadering werd verdaagd tot Dins- dag 11 uur. Holl. IJzermagazfjn DE WILD. „Nationaal" Waschmackine „Victoria" wriager m#et in gean huishouden meer ontbreken. Binnenland EERSTE KAMER. In de vergadering van gisteren was aan de orde de Regeling van werkzaamheden. De heer Bergsma stelde voor wetsont werp 503 (forensenbelasting) van de agenda der afdeelingeni af te voeren omdat rustige overweging van dit ontwerp door de over- haaste behandeling niet mogelijk is geweest. DE GRONDWETSHERZIENING. De Koningin heeft thans ook door de Eer- ets Kamer aangenomen wetsontwerpen tot het in overweging nemen van voorstellen tot Grondwetsherziening bekrachtigd. DE TERUGKEER VAN MINISTER VAN KARNEBEEK UIT GENUA. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. H. A. van Karnebeek, is gisteravond om 9 u. 17 mini, uit Genua in Den, Haag terug gekeerd, vergezeld door staatsraad prof. Struycken, lid van de Nod. delegatie en mr. Cairsten, zijn secretaris. (De minister werd aan het station verwel- fcomd door zijn gezin en jhr. mr. A. M. Snouek Hurgronje, secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken Op een desbetreffende vraag verklaarde de heer Van Karnebeek dait hij, met het oog op de behandeling van zijn begrooting in de lste Kamer, gemeend had zijn terugkeer niet langer te moeten uiitstetlen, en dat de heer Patijn die leiding van de delegatie had' over- genomen. Wat de conferentie zelf betreft, de- ze is thans in een phase van afwikkeling ge komen, waarmee nog eenigen tijd gemoeid kan zijn. In de hoofdzaken evenwel zijn de beslissingen gevallen. Wel is waar kon eerf accoord met Rusland niet wofdien tot stand gebracht en in zooverre werd een belangrijk oogmehk met opzet niet bereikt, maar het zou onjuist zijn, op grand daarvan do beteekenis van deze collective samerikoimst met Rusland en van deze algemeene ontmoeting van de Staten van Europa te ondlersdiatten. De conferentie houdt"zich thans nog bezig met het denkbeeld om in den vortn van een voortgezet onderzoek door een commissie van deskundigen aan haar arbeid verder gevolg te geven, welk denkbeeld in begimsel instem ming heeft gevonden. Op de vraag, of deze commissie to Den Haag zal bijeenkomen, antwoordlde de minis ter, dat zulks nog niet als vaststaand mag worden beschouwd. BUREAUX VAN ADVIES VOOR DEN 'MIDDENST AND. De minister van landbouw, nijVerheidl en handel heeft aan de bureaux van advies voor den middenstand bericht, dat hij, reeds gerui- men tijd die vraag heeft overwogen, of de sub- sidieertog van rijkswege aani deze bureaux kan worden voortgezet of niet. Wijil hem ge- bleken is, dat de bestaande regeling to vele gevallen onbevredigend heeft gewerkt, heeft dem inister besloten, to overeenstemming met het advies, dat hij te dezer zake van den Midi- denstandraad heeft ontvangen, thans aan de 3 31/2 n a 99 99

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1