DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE BANE VAN WISSELINK De Bank No. 116 1922. 17 MEI Dit nammer best a at alt 2 blades 4bonneni*nt8prijs btj rooriiJtbotaling per 3 maandcn f 2.—, fr. per post t 2.50. Bowijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regol, grootore letters naar plaatsruimto Brieve*! franco N.V. Book- en liandelsdr. v.h. Ilerms. Coster Zoon, Voordam C 9, Tel. Administr. No. 3. Redactle No. 33. WOENSBAG Direcieur0. II. KHAR. (loofdredacteurTj. N. ADEMA. Buitenland DIE OONFDRiEINTIE TE GIEINUA. iHet is met de berichten omtrent de deel- name van Amerikt aan die Hlaagsche confe rentie ail' precies eeoder gesteld als met die over elik gewiichtig pant, dat tot nog toe o de Genueesche ooSfermtie is behandeld. Lul het eene bericht bevestigcnd, het andere zegt daarenitegeni: Amerika doet niet mee. Uit dezen warboel van tegenstrijdigheden schijwt mm uw echter te moeten gelooveni dat de Vereenigde Staten onder zekere bepalingen geneigd zouden zijn wel deel te nemen, al- thans zij zeggeo dat de menitaliteit, die de Russen thans toouen, weinig kans biedt op een serieus lacooord in Den Haag. Het ant- woondi is dus niet volkomen afwijzend, het laait een deuir open. 'De mogendheden hebben daarom nogmaals laangedrongen, althans eenp roef te nemen. Schanzer (Itailie) heeft nader ontvangst van het Amierikaansclie antwoond een niieuw telegriam aan Hughes gezonldien. In goad tegeMehtek riingen te Parijs acht men het weinig waarechijnlijkheidi, dat, in- dien de ekst van het besluit te Genua niet in vele opzichtem gewijzigd wordit, Frankrijk op de conferntie te 's-Gravenhag>e vertegenwoor- digjd' zal zijn aldus het HSbl. Vblgens de aan- genoimen tekst us deze conference, zoo wordt i.ier opgemerkt, niet amders dan een voortzet- ting van die van Genua en zij zal een vol- komen pollitiek karakter hebben. De kwestiie van het nonagressie pact, dat te Genua is afigewzen, zal daar dioor een achterdieurtje weer biinmieni fcomen. Onder deze omstandig- heden kan men voonspellen, dat de Fran- sche regeering evinals de Amerikaansdie(?) zalw aigeren aan die conferntie deel te ne men. Dat wil echter nog niet zeggen, dat de conferentie itioch plaats zal hebben zonder Frankrijk. Want men vermoodit hier, 'dat on- getwijfeld) andere landlen Frankrijk eni Ame rika zulileni navolgen. (Dit zal tengevolge hebben, dat de voor- waardien d'er conferentie ter dege gewijzigd moeten warden en dat de conferntie iterug gehracht moet worden tot dat, wiat zij moet zijn, voigens Framsch tezicht: n.l. een con ferntie van deskundigen, die de Russiche vraagstukken besiudeeren, met uitsluiting van alle verantwoordlelijkheid en politick. Aan idle Tel. ontleenenl wij den geheeilen tekst van de Amerikaainsche nota, die als voljgt luidt: De Amorikaansche regeering heeit die uit- noodiiiging, welke ziji van den voorzitter der confernitie van Genua mocht on/tvangen om deel te nemen aan de voorgesteld'e Haagsche conierntie, overwogen. De Amerikaainsche re geering is zeer verlangend' om op iedere prac- tische wij'ze te hulp te komen aan de econo- mische hehocftem van Rusland. Zij wanscht opnieuw uitdrukinig te geven aan haar gevoe- le.ns van sympathie voor het Russische valk en van htaiar odangsielling in de besprekte- gfctni, wel'ke de Russische kwestie betneffen en welice iben doel hebben, te komen tot den te- rugkeer van den voorspood in Rusland' en de ontwikkeling van de Russische producti- viteiit. 'Filet Amerikaansche vol'k gaf de meesi tasibane blijken van belangstellnnig in iRus- land en d'e Aimerikaamsche regeering zou ten zeerste schiromen, zich te onthouden van iede re praotische gelegenheid1 voor hulpbieding. De regeering der Vereenigde Staten kan even wel niet inizien, diat ziji met eeniiig nut zou kunn deelnemen aan de Hlaagsche confe rentie, omdiat deze conferentie, onder een an- deran naam, een voortzetting schijnt te zullen zijn van de confennfie van Genua en waar- schijnlijk dezelfde moeilijkheden zal opleve- ren, dndien de houdling idler Russeni, door hen uiteengezet in hum mcmorandumi van 11 Holl. IJzermagazyn DE WILD. „Prinses" mangels de keste. daarvoor kan worden verkregen. De suboommissie voor de Russiche aange- tegenheden kwamr gistermorgen 10.30 bijieen. De Rtussenw arein aanwezig, de Franschen en Belgen afwezig. iSchanzer dead voorlezing van die nota der mogendheden. In lanitwoorld op een vraag van Tsj'itsjerin verkllaarde Schanzer, dat Duitschland het document niet had geteekend, omdat het de overeenkomst van Rap a 11a had gesloten en de conierntie in Den Hlaag de voortzetting isv am Genua. Tspi'tsjerin viaeg verder, wiaarom 'de kwes tie der de jure-erkenning niet in het docu ment was aangeroerd. Lloyd George ver- kiaarde, dat dit niet mogelijk was, daar de resolutie van1 Cannes eveneens voor Eten Hiaag geldf. Tsj itsjerin maakie voorbehoud item aanzien van Den iHaag, aangezien deze sfcad ocge- riefllijk is uit techinische oogpunt en men er de voorkeur aan zou geven bijeen te komen in een milieu, waarmedte men betere betrekkiingen onderhoudt, waarop Lloyd George antwoonF die, zonder zich overigens in dieze aangele- genheid te binden, dat de Russen1 hierom- tnent! voorstelden kunmen doen. Tsjitsjerih verklaardle, dat die sovjet-dlele- gatie, ingeval zij voor de conferntie verplich- tinigeni op zich zou nemen, di't zou doen niet alleen uit naam der regeering van Mioskou, maar ook uit dien van alle republieken, die zich met Ruslanld verbomdem hebben. I&ji (Japan) protesteeride hientegen oo- miiddelil'ijik em verkiaarde, dat de met-uitge- moodigde mogendhedem op de con'ferentie niet konden worldian vertegeniwoohdigd. Tsj itsjerin meendle daarop de aand'acht te moeten vestigen op can tegnslllrijddgheid, die ijl meendle te merkc Llloyd' George, dii Mei, onveiranderd blijfit. (Dit doelt op de wei- gering van de sovjet-regeering om de buiten- lamdsche particulierc bezittingen terug te ge ven). De kwestie waar alios om dinaait ver- volgt het Amerikaansche antwooridl en waaraan diet is te omtkomeni, schijnt te zijn het hereto! vani de productiviteit van Rusland1. De cerate noodige voorwaarde daarvoor is, dat dat herstel van de productiviteit alter- eerst van Ruslanld zelfz al ui'tgaan, althans, dat dlaarvoor dbor Rusland verzekeringen zullen wordbnl gegeven, dat de pogingen om die pnodiuctiiviteit weer op normiaal peil te breimgen, zullen warden bevorderd. De Amerikaansche regeering is aMijldi be- redd geweest, zich te vereenigingen met de regeeritoigen, wiaarvan de tegnwoordiige uit- noodiging tot dleelnemsing aan dte Hlaagsche conferntie is uitgegaan, tot regeling van bet omdierzoek door een commissie van experts niaar de economische fcoestanden in Rusland en de noodige middelen tot herstel. Een zoodaniig omderzoek zou moeten loo- pen over dte economische eischen, welke voor het herstel1 van de producticiteit van Rusland zouden moeten wordiem gesteld, zonder het- welk geen gezonide basis voor het verleenen v^i'ni crcdiettem schijnt te kunnen worddn ge- vonden. Te diilen aanzienm oet worden verklaaral, dat de Amerikaansche regeering bereid is, ernsfige aandacht te wijden aan eein zooda- nig vooretei. dat is uitgegaan van de confe rentie van 'Genua of zal uitgaan van eenige andere conferntie. De Amierikaansche regee ring is echter van meeninig, dat het tegen- woordige voorstel blijfcbaar is bedoeld als een antwoord op het Russische memoran dum. Het voorstel is echter niet zoodanig ge- limiteerd1, dat de inisfemmiing van Amenka hijl meenlde te merken in de verklarlngen van ^■1 van Rusland sprekende, zou hebben gezegd', dat het verechiilende re- geeniingen vertegnwoondilgt. Isji zette daarop de heeie kwestie van het Verre Oosten uiteen, waarbij' hij wees op wreedheden, in dill! gebded) d'oor sovjettroepen gepleegd, hetgeen eenk rachtige rebliek van Tsjiitsjerin uitlokte. Facta kwam tuschenbeide en> trachtte de heeren wiat te kalmeeren. Ook Lloyd George mengd'e er zich in en verkiaarde op vrien- delijiken toon, diat heiigeen men uit de ver- kiaringen, welke zoo juist waren afgelegd, moest omthoudien, was, dat Japan en Rus land wederkeerig de verplichting op zich heb ben gen-omen elkaar niet aan te valllen. Ts]itsierim stelde voorts nog de vraag, of de bepalingen dfer voorgesfehle overeenkomst zulea worden gefionnuleerd ails rcsoluties, dan wel- of ziji den vorm zullen hebben van een te teekenen voorstel. iSchanzer verkiaarde, dat het z. i. ging om die ondiertieekening van het slotprotocol der conferentie. Gnder deze omstanddgheden wenschte Tsiitajerin eenige uren na te denken. Malta protesteerd'e hiertegen en d'rong er op aan, diat het anltiwioord nog hedeu zou warden gegeven. Bratianu steide een compromis voor en verzocht de sovjetregering in staat te stellen heden te de nieuwe zittirg der suboommissie te aniltvooirden met „jn" of ,yneen". Aldus werd1 beslotem. Te Genua word't de sl'uiting der conferen tie in bet einde dezerw eek verwacht. Giste- reni werd a^mi de Russische delegatie der Ge- a'llieerde een nota overhandigd. 'Hledfen zal de subcommissie van de eerste commissie, zonder de vertegnwoorddgers van1 Belgie en Frankrijk, bij'eenkotmen om een definitieve be- slising te nemen. Vermoedielijik zullen de Rus sen zich pdiintcipieel met de samenkomst der conferntie iin Den Fllaag iaccoord verklaren. Dit kan begrepen worden uit die woorden van Rakofski aan persvertegenwoorddgere. Hij verkiaarde, dlalt, in weerwil van: de afkeer van de te Genua door die Entente gevolgde methodie, die ook weder in Deni Haag op aen voiorgrond zal tredten, dte Russen toch hum goeden wil willten toonen door aan deze conr ferntile deel te nemen, zelfs ondiatnks de be- pal'ing, gedlurende de drie maand'en dat de commissie zitting heeft, geen veridragen le sluiten. Volgiens de „Berl. Ztg. am M." is nog niets bepaald! omtrent het vertrek der Duit- schie delgatie uit Genua. Alleen minister Schmidt zal reeds Maandag vertrekren om bij dte bespreking van de begrooting voor zijn departemenlt te den Rijksdag aanwezig te zijlm. Men vermeemt dSatd r. Wirth end1 r. Raithe- miau te het eindte van' deze week naar Berlijn zullen terugkeeren. Dte Fransche gedtelegeerdte Berrtere heeft te een gesprek met eenige Italiaansche jour- nalisten verkl.aard!, dat de Franschen Genua Woensdag of Dondierdag willen verlaten1. Lloyd George zal Zaterdaig vertrekken. Op dte vraag, hoe B'arrere over het verloop dier gebeurtenissen dtenkt, antwoordde deze, diat Frankrijk niet gtekant ist egen de benoe- tning eener commissie van deslundigen, hoe- wel een bij'eenkomst van deskundiigen met in siaat ziail zijn, den te Genua gepresberden jrtcid voort te zetlen. rrackrijlkS goedkeu- ring tot vormine van dteze commissie is a\ »ciits voorwaardteliik gegeven. ot zal slechts af en toe met de Russen in cor.uact tredten1. Naar gemeld wordt, zullen d° Engelschen voor het begin der eventueeie besprektegen te Den Haag twee leden-van het kabinet en een aantal deskundigen .afvaardigen. Daarente- gen hoort men van andere delegati.es, dat zij' hoogstens een' dteskundige met eenige sec- retarissen zullen zenden1. IDE IERSOHE KWESTIE. Sir Hamar Greenwood' heeft in het Engel- sche Lagerhuis medegedieeld, dat er aan het eind dezer week zich te Zuid-Ierland geen troepen meer zuillen bevinden^ behalve te Du blin en voor dte kustverdediging. Zou die toe- stand wat ibeter worden? De Va'era heeft tegenover een correspon dent van de „Chicaga Tribune!" zijn stand- punt uiteengezet ten aanzien van den Yrij- staat. 'Hiji betoogde diat meni tot goed begrip van den huidigen toestand dte jomgste phase van Ierland's ilange worsteling moest nagaaa. Deze phase began met de vanning der ler- sche vrijwiligers te 1913, bedoeld alls natio- naal leger ter verzekering van de onafhanke- lijkheid van het Hand'. Dte leildters van een groep van dit leger kozen PasChen 1916 om de on- afhankelijkheid van lerland a'ls republdek af te kondigen. In hoofdzaak onder leiding van de overlevenden van 1916 werd het vrijwilli- leger voortgezet. Zij vormden het hoofd- .tanddeel der te October 1917 gestichte po- litieke organisatie en leidden deze tot de over- winning in 1918. Het program der vrijlwilliir gers tier raitificatie van de republiek van 1916 werd te 1918 met overwegende meerdierheid aangenomen. De toen gekozen nationalle vergaderteg proclameerde plechtig de onafhankelijkheid en raitificeerde de testdling eener republiek. De vrijwil'ligera waren op een voorwaarde bereid zich onder controle dier vergaderteg te stellen alls hun regeering en wel dat ieder lid der vergaderteg denzieifden eed zou af- leggen a'ls zij, nil. om de lersche republiek te steunen. De leden van het congres, die zich te Londen overgaven (bij, 'het sluiten van het verdrag) werden door de vrijwillL,ers be- schouwd als hun eed te hebben verbrofcen. Derhalve beschouwdcn zij, hen niet meer als leden van de regeering dier republiek. Daar om zijn de vrijwilligers teruggekeerd tot den toestand van autonomic, waannee zij begon- nen zijn. Wij gellooven alien te de democratic, zoo zeide Efe Valera nog. maar wij vergeten haar welbekende zwakheid niet. Als een waarborg tegen deze gevolgen, hebben de meeste de- mocratische landen beletse'len of remxnen be- dacht tegen ploitseltege itieeningswijzigingen en haastige, slecht-overwogen besluiten. In lerland is men midden in een revoilutie. Men heeft nog geen gelegenheid gehad een stelsel te bedenken van constitutioneele beletselen en retnmen, zooals elders een tweekameretelsel, of het voorschrift van een mcerderheid van tweederde. Het leger ziet in zichzellf de eeni ge rem1 voor het oogenblik en bezigt zijn kracht als zoodanig. EEN INiVASIE VAN STAKERS. Ten gevolge van de algemeen heerschend'e werkloosheid, en' ten einde de regeering te dwingen haar reeds geruimen tijd geleden beloofd arbeidsprogram ten uitvoer te bren- Anno 1886. Tolgestort kapitaal f 1.000.*00. Reservefonds 270.000. opent rekening-courant en incasseert en dlsconteert verleent bedrljfscredieten aan bela8t zich met den aan- ei neemt gelden in deposito tegen de navolgende rente: met 1 dag opzegging*) 8 /0 voor 1 maand vast S^/4 Bedragen tot f 25000 ajjn desgo- wenscht direct opvraagbaar, mits de opvraging geschiedt op de kasuren der Nederlandsche Bank. °l op binnen- en buitenland, Landbouw, Handel en Nljverhe^ verkoop van effecten voor geldbelegglng, verhuurt in hare zwaar geconstru- eerde ondergrondsche Safe-Deposit loketten, waarvan de huur bedraagt Model A per jaar f 6.— De inrichting biedt tevens ge legenheid tot plaatsing van eigen brandkasteu der clienten. aan een medewerker van de „Intransigeant" verklaard, dat hij zich definitief uit het poli- tieke leven terugtrekt. Hoe ook de omstandig- heden mogen zijn, hij acht zijn rol uiige- speeld. De loodwitafdeeling van de fabrieken der United Lead Company te New Yersey is door brand vernield. De 6chade bedraagt 1 Yt millioen dollar. Het hooggerechthof te Kief heeft een links-sociaal-revolutionnait', Pasjoetinsky, die bekend heeft den moord op den Duitschen veldmaarschalk von Eichhorn te Kief te heb ben bedreven, ter dood veroordeeld. Er zijn weer onderhandelingen aange- knoopt inzake het Engelsche machteebouw- confhct. Bericht wordt, dat er nu een gun- stige wending is gekomen. De Grieksche kroonprinses is ernstig ziek. Zij heeft typhus gehad en lijdt nu aan borstvliesontsteking. Haar ouders, de koning en koningin van Roemenie, zijn reeds te Athe ne. „VICTRIX". Het sierlljk rijwiel voor dames. Gemen&d. Ni«uw«. gen: stroomden Zaterdag een 'groot aantal werKloozen uit de omgeving van rerrara, ten ;etale van 40.000 man, naar deze stad en wongen daar een algemeene staking af. Dit lukte. Alle arbeid werd stopgezet. en de orde werd gehandhaafd door de z.g. Fasi- Cati-commissies, die te zamen met de Kamer van Arbeid, de levensmiddelen verdeelen. Op een dringende telegrafische mededeeling van den prefect stelde de regeering 2.500.000 11 re te beschikking voor het onverwijld leniger van den nood. Doch dit was den stakers niet voldoende; zij1 verklaarden niet eerder te zul len vertrekken v66r dat meer steun was ver- leend. Een deputatie toog naar Rome om de zaak uiteen te zetten, waarop gisteren de belofte werd ontvangen, dat het arbeidspro gram aanstonds ten uitvoer zou worden go- brachlt. De stakers zouden heden huiswaarts kee- ren. CONGRES DER OOSTER9CHE VOLKEN. Uit Genua wordt gemeld: De besprekin- gen der hier aanweziige vertegenwoardigers der Oostersche staten zijn gisteravond be- gonnen. Zij dragen een particulier karakter. De secretarisi-generaal der Syrisch-Libanee- sche delegatie is Chekib Arslan bey. Na die beeindiging dezer besprekingen zal een offi- cieel memorandum dienaangaande worden gepubliceerd. KORTE BERICHTEN De senator Borah verlangde in eene, in den Amerikaanschen senaat te Washington ingediende resolutie, erkenning der Sovjet-re- e !f.mVooral met het oog op de werkloosheid wordt door den hoogen commissaris voor Zuid-Afrika te Londen gewaarschuwd tegen immigratie naar het door hem vertegenwoor- digd gebied. De Russische scheepvaart is op 10 Met officieel geopend. Mijnenvegers van de Rus sische Oostzeevloot zijn"met de zuivering van de Oostzee beg- Stratos hi onnen. eeft een nieuw Grieksch kabi net gevormd, waarbij hij zelf drie portefeuil- les heeft aanvaard. Een bezuinigingsmaatre- gel of omdat er geen ander liefhiebbers voor de baantjes waren? De Grieksche oud-premier Venizelos, die op het oogenblik te Parijs vertoeft, heeft NEDERLAN'D-BELGle. Naar de Tel. nog uit officieele Belgische kringen vernecmt, was bij de conferenties tus- schen de ministers Jaspar en Van Karne- bcck geen sprake van eigenlijke onderhande lingen, die een onmiddellijk resultaat beoog- den, maar van besprekingen, welke een meer gunstige atmosfeer kunnen scheppen en alle vooroordeelen en misverstanden opheffen. De vraagstukken aangaande de herziening van de verdragen van 1839 en betreffende de Wielingen-kwestie zijn bijzonder delikaat en moeilijk op te lossen. Zij zijn in Nederland niet van hetzelfde standpunt beschouwd als in BelgiS. Men moet niet verwachten, dat zij onmid dellijk zullen worden opgelost, doch bespre kingen, zooals die tusschen de ministers Jas par en Van Karnebeek kunnen het terrete voor een eindelijke beslissing niet dan gun- stig voorbereiden. Minister Jaspar zal over de betreffende aangelegenheid inlichtingen verstrekken aan de commissie voor Binnen- landsch Zaken uit de Kamer en den Se naat. RiJiKSILANDBOUWWMTERSafQOL. iDc Raad) van Hengelo ikeurde gisteravond het voorstel betreffendic het bouwen van een nieuwe Rijkslandbouwwintcrschool goed. ANALPHABETE'N. iHet aanital werkelijke analphabeten blijkt te ons land' zeer gering. Tijdens dend uur der mobilisatie, zegt het regeerimigsyerelag overh etl ager ondexwiijs, bleek het niet mo- gel'ijlk, hierniaar, een' onldlerzioelk te te stellen bij die familie. Van de zeemilitie 1920 kon den alien lezen en schrijven. Alleen een d'ienstplichtige, een schippersknecht uit Groningem, bleek zeer weinig te kunnen le zen en schrijlveni. In 1865 bedroeg het aantal analphabeten onder de iingelijfden bij de mill tie 18.2 pOt, in 1011 was net 0.8. Vennoedelijk is het thains voor ide mannen) niet meer dan 1 per 10.000; bij Ide vrouwen iets meer. DE VRIBNDELIJKE HEER. De Arnh. Crt. schrijift: Zwaaiend en laveerend' met haar fcreunen- knaisenden, zuchtendien handwaigen, als een sdhaatsenrijder, die beentje over rijdt, trachtte het kleine vrouwtje met het vriende- lijike rimpelsnuitje en de spleetoogjes de ste:i- le Beneden Bergstraat te bestijgen. Het schrale lichaam hing tegen de kar, dte voeten met de uit hun faitsien gezakte lompe schoe- nen zochten steun ad ter iedere verhevenheid van het plaveisel. Met dhwen en rukken klom de handwagen dte helling op, meer naar eigen inzidit dan geleid' door het vrouwtje, dat eerder door het lompe, grommendb gevaar- te meergesleurd sdheen te worden. Komt om dei hoek bij de Zoo een heer aangewandeld, een heel gewoon heer, niet audi, niet jong, niet opvallend geildead!, in> teen woord iemand, zooals er diuizendiein rond- loopen. Maar toch was het geen gewoon mensch, want torn hij het vrouwtje zoo zwoe- gen zag, bedacht hij zich niet lamg, doch sloeg 'hij mee de hand aan het eigenzinnige lompe kargevaarte en begon mee te duwen met al de kracht van zijn manllijlke spieren. Het rimpelsnuitje preveldte iets wat op een dankbetuiging geleeik en als schoon beeld van den toekomsthehstaat, waarin geen waode- Icnde meneeren en zwoegende oude vrouwtjes meer zullen zijn, duwdien die twee den zwarea. wagen. B'ij de Vijfztenenstraat scheen dte wagen sterke neiging te hebben, dat zijstraatje te te slaan, doch met inspanning van al'le kracht wistde heer hem te het rechte spoor te hou- den tot eindelijk dte Utrechtsche straat be- reikt was. Daar tiet dte heer af van den wa gen, lichtte zich den hceld' van het ietwat dam- pende hoofd, en met pen „nu moeder, verder zal't wel gaan", vervolgdie hij zijn weg, met 't zalige gevoel een goede daad gediaan te hlebbeu. Het rimpelwijfje prevelde opnieuw haar dank en koek hem na, de kleine spleetoogjes bijna heelemaal dichtgeknepen. Zij zag hem gaan, Langs het station, aaarna schuin de straat oversteiken en verdiwijinen den hoek om naar het Nieuwe Plein. Toen grepen de peczlge handen van hot vrouwtje den handwagen weer beet, ecu draai naar roclits, weer hing het magcre ilijf tegen den wagon en rechtsooilkeert ging't de hel ling van de Beneden Bergstraat af tot aan de Vijfzinnestraat, waarin de wagen, die nu vrooliik over 't plaveisel huppelde, met een sierlijken zwaai verdween. OTTO OTTO TE ROTTERDAM. Het Hbld. schrijift: Het optreden van Otto junior, alias Koper- berg, had aan de belangstclling, die er voor Otto Otto te Rotterdam was, geen afbneuk gedaan. Voor vier dagen heeft de Bruns- wijiksche professor zijn tenten te de Maasstad opgeslagen en het lijdt geen twijfel of deze vier avonden zal de groote Doelezaial, waarin hij zijn demonstraties zal 'houden, uitverkocht zijn. In de eerste gisteravond gehouden steanca ving hij aan met een niet onaardige glos op zijn concurrent, dien hij een koekoefcsci in zijn nest noemde. Als hij nog eens trouwt, hoopt liij zelf voor een Otto junior te zorgen, die wat beters presteert dan deze nayolgcr. Na deu lteenzetting, zooals hij die in an dere plaaitsen ook heeft gegeven, liehaudeldo hij twaalf gevallen, oogenschijnilijk met niet goring suoces. Naar hetgeen van zijn optre- den te andere plaatsen gemeld is, week het te Rotterdam gedemonstreerde niet belangrijk af van dat wat hij vroeger vertoonde. Hoewel nog tientallen genezing zoekenden zidi voor behandelteg aanmteldden, inoest hij om kwart voor elf verklaren 6p te zijn. 'Behalve dteh oofdeommissaris en eenige andere politie-autariteiton woonde ook de 'hoofdinspecteur der Volksgezondheio te Z. Holland die voordracht bij. Het moest te de bedoelhig der politie gele- gen hebben op last van hoogerhand proces verbaal op te maken wegens onbevoegd uit- oefenen aer geneeskunst. Het is echter de vraag of er tennen voor vervolging aanwezig zijn, diaar Otto Otto zich bij zite voor-onder- zoek der patienten door drie Rotterdamsche doctorea heeft' l'aten bijstaan en er in zijn openingsrede nadruk op legde de menschen niet te behandelen. ALGEMEENE CENTRALE BANKVEREENIGING VOOR DEN MIDDENSTAND. Men verzoekt ons opname van- het volgen- de: Onder voorzitterschap van Mr. M. W. F. Treub werd heden de algemeene vergaderteg van aandeelhouders der Algemeene Centrale Bankvereniging voor den Middenstand ge houden. In zijn openingsrede sprak de voorzitter zijn voldoening uit over het feit, dat in deze wisselvallige tijdsomstandigheden, nu meni- ge instellinp op haar grondvesten trilt, de Middenstandsbanken in het algemeen en de 99 I) ®1/* n w 7, 99 j»ar *lli M M 99 f 12. 99 I-- 99 99 f 18.— 99 99 1 27.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1