Wonderlijke avonturen van Jopie Slim en Dikkie Bigmans aan het strand, Fraai 4° prentenboek f 1,50. Franco per post f 1.65. ambtmaar, die atteen berekende wat m ATk- maar voor Bergen geslacht wordt, maar aiet wat er elders voor Bergen geslacht werd en daardoor was het een frauduleuse voorstel- ling. De heer Hoogvorst slachtte vriiwillig in het abattoir, omdat hij voor zijn zaak gestem- peld vleesch moest hebben en ging daarora naar het abattoir. Wij gaan nu een andere toekomst tegemoet. Spr. blijft bij zijn eerste betoog, waarin hij meent naar voren te heb ben gebracht dat de plaatselijke keurings- dienst in hoofdzaak een belang is van de volksgezondheid en de hygiene. Niet de sla- gers, doch de raad sticht een abattoir in Ber gen. Overigens meent spr. dat de becijfering van de stagers juist is. Spr. kan zich dan ook met hun verzoek vereenigen. Spr. was verrast over het adTes van de leden van „Ber- gen's Belang". In de vergadering van „Ber- gen's Belang" was een groote meerderheid v66r een eigen slachtplaats in Bergen Het was 11 uur geworden en er kon geen. besluit vallen. De een mag echter en koe stelen en de ander mag niet over het hek kijken. Het be- stuur van de V. V. V. schijnt wel alles zelf- standig te mogen doen, maar dat van „Ber- gen's Belang" niet. Van twee onderteekena- ren vernam spr. echter, dat het bij hen gaat tegen het bestuur van „Bergen's Belang" en in zooverre is het adres dus verkeerd geadres- 9eerd. De Alkmaarsche Courant is overigens hard bezig ons aan de Alkmaarsche bedrijven vast te leggen. De heer Barnaart oordeelde, dat de heer Hoksbergen verzuimd had de inkomsten op te noemen. De heer Swaan betoogde nog, dat hij niet over de cijfers van den heer Hoksbergen, maar over de cijfers in het betoog van den heer Hoksbergen had gesproken. De heer Hoksbergen was van meening, dat de praktijk wel zal leeren of de goedkoopere inrichting van de slagers op den duur niet duurder zal zijn dan de duurdere, die be- groot was door dir. Zwart, den inspecteur van ae Volksgezondheid. De voorzitter vond het niet verstandig reeds nu een beslissing te nemen. Spr. oor deelde het een ware ramp voor de genlieente, wanneer men in Bergen overging tot't stich- ten van een abattoir. Wanneer hier aan het verzoek van de slagers gevolg zal worden ge- geven, dan zal dit beslist een verkeerden in aruk in de gemeente maken. Spr. is over- tuigd. dat dit niet in het financieele belang van de gemeente zal zijn;. De abattoirs ren- deeren bijna nergens en zeker niet in een ge meente als Bergen. Het moet op een financi eele mislukking voor de gemeente uitloopen. Wanneer een abattoir gesticht wordt zooals de slagers vragen, dan voldoet het niet aan de eischen. Dan doet men half werk. Men' mod hier de belangen van de geheele bevolking dienen en nid dat van 5 of 6 slagers. Wan ner men alleen rekenitig houdt met de belan gen van de slagers, dan doet men als raadslid zirn plicht niet. Het is spreker's vaste overtui- ging dat het raadsbesiuit gehandhaafid moet blijven. Spr. wenscht heden geen beslissing te nemen en de stukken nog eens om advies te zenden aan <jen Inspecteur van de Volksge- zondhdd, dr. Zwart. Met den heer Hoksbergen is spr. het volko- men eens, dat het van de slagers geen argu ment is te beweren dat het vleesch door het vervoer van Alkmaar zou lijden. De heer Barnaart geloofde ook, dat een slachtplaats, zooals het rijk die aanigeeft, te duur zal zijn. Het rijk werkt altijd duur, ook met de arbeiderswoningen. Men kan echter wel een slachtplaats maken die voldoet em veel goedkooper is. De voorzitter was van meening!, dat wan neer de gemeente zich zoodanig omtwikkelt dat er behoefte aan een abattoir bestaat, men zich nog altijd los van Alkmaar kan maken. De heer Apeldoorn had het bouwen van een eigen abattoir niet naar voren gebracht. Spr. wilde slechts van de door de Wet gebo- den mogelijkheid om op de tegenwoordige manier gedurende 5 jaar door te ga$m, gd- bruik maken. Wanneer men het bouwen van een eigen slachtplaats naar voren wil bren- Pen, dan gaat spr. met den* voorzitter mede. tij zal dan niet voor stemmen en stemt dan liever v66r het abattoir. De voorzitter betoogde, dat bij gebruikma- king van het uitstel, de raad verpficht is een keurmeester aan te stellen en' een hoofd van dienst Na 5 jaar zit men met die ambtena- ren Men kan ze dan niet de straat op zetten De heeren Bogtman en Swaan bleven een eigen slachtplaats meer gewenscht oordeelen. De keuring kan dan beter geschieden. De heer Bogtman wilde het voorstel van den heer Swaan in stemming gebracht zien en dan de zaak nader onder de oogen zien. De voorzitter wilde nu geen besluit nemen, dooh eerst het advies van dr. Zwart afwach- ten. Oed. Staten hebben reeds verklaard dat zij het met den datum van 1 Juni niet zoo nauw zullen nemen, Bij de rondvraag drong de heer Bogtman nog op een spoedige herziening van debouw- verordening aan, waarna de vergadering werd gesloten UIT OUDORP. IBiij die geh'otlden herstemmingi vioor be- stuursl'id voor den Oud'orperpolder tusschen de heeren J. Biurenl en K. Wagenaar werd de laatst verkozen-. In deze gemeente zijn gevonden Twee tafelkleeden, een paardedek, een bril en een bedrag 'aan geld. Inlichtingen bij de poll'tie. Bij de heden gehouden herstenuning voor een lid van het estuur van den polder Dudorp, werd tot estuurslid' gekozen1 de heer K. Wagenaar. UIT HDOKN. De sergeant le kilasse J. M. Winlkel, uit dit garnizoen, is thans door den Inspecteur der Infanterie overgeplaatst bij, de Normaa!- Sfchietschiool te 's-Oravenhage. UIT OUDKARSPEL. Dijkgraaf en Heemraden van het Ambacht voor West-Friesland genaamd Geestmer- Ambacht hebben gisteren Dinsdag des mid- dags 12 uur in bet olkaal van den1 heer C. Vis aanbesteed: Het snijden van bet riet in den1 Raaks- maatboezem in 5 perceelen, waarvan de uit- slag was als volgt: Perceel 1 N. Post te Oude-Niedoip voor 70; perc. 2 H. Tames te Oude-Niedorp voor 113 J. Stam te Oude-Niedorp 95 en A. Heijmans te N.-Scharwoude voor 85; perc. 3 P. Kreijger te Alkmaar voor f 112 to A. Heijmana te N.-Seharwoude voor 105 VERSCHENEN Naar de origineele sehetsen ran dei Engelschea teekenaar op steon gebracht. N.V. BOEK- EN HANDELSDRUKKERIJ v.h. HERMs. COSTER <ft ZOON, VOORDAM C 9. ALKMAAR. perc. 4 J. Brink te H.-lH.-Waard voor 140, H. Tames te Oude-Niedorp voor 138 en P. Kreijger te Alkmaar voor 133; perc. 5 H. Tames te Oude-Niedorp voor 116 en A. Groeni te Haren^arspel voor 106. Het graaf- en baggerwerk in genoemdejj boezem in 2 perceelen: perc. 1 C. Verweel te St. Pancras voor 7945, Kl. Schuit'te St. Pancras voor 6930 en J. Schagen te Twisk voor f 6300; perc 2 Jn. Schagen' te Twisk voor 5900, C. Verweel te St. Pancras voor 5545 en' C. van Veen te Z.-Scharwoude voor 3680. Het plaatsen van nieuwe schepradkasten te Aartswoud: O. Kuiper te Hoogwoud voor f 1665, W. Deutekom te Aartswoud voor f 1580 en J. Schagen te Twisk voor 1483. Het leggen van een klinkerglooiing te Aartswoud: O. Kuiper te Hoogwoud voor 1410,'W. Deutekom te Aartswoud voor 1380 en J. Schagen te Twisk voor 995. Het maken van een waterkeerebden muur te Rustenburg: J. Ooms Pz. te Grosthudzen voor 2582, C. Kuiper te Hoogwoud voor 2510, S. Kuitwaard te Broek op Langen- dijk voor 2340, A. J. Hillen te Ursem voor 2297, A. Hermes te Ursem voor 1849 en j. Schagen te Twisk voor 1700. Het gewone jaarlijksch onderhoud van den Geestmerambachtsdijk: Kl. Silver te Hoog woud voor 360. Dito van de groote Mallegatsluis bij Veen- huizeni: Am. Visser te Heerhugowaard Noord voor 265. Alles is aan den laagsten inschrijver ge- gund behalve het laatste dat opgehouden is. Verder werd verpacht het graagewas aan den Oeestmer-Ambachtsdijk, de Veemhuizer- kade, den Ursemmerdijk of Zeedijk biji Win- kel een en ander in 17 perceelen. fFent«ng# Fi^nwt. DE MALVERSATIES TE G'ENDRINGEN In de gemeenteraadsvergadering te Gen- dringen wend na uitvoerige discussie in ver- band met de gepleegde malversaities een mo- tie voorgesteldi, waarin die wensdhflijfcheid werd uitgesproken tot het instdllen van een onderzoek naar de geschiktheid voor zijln taak van den gemeentoon tvanger. De stemmen staakten, zoodat die motie in de volgende vergadering weer aan' de ordie komt. INBRAAK. Zondagavond zijn dieven de woning van den heer Van Slooten, penningmeester der voetbalclub „Velocitas" te Groningen1, bin- nengedrongen en hebben zich meester ge- maakt van de in een koffer geborgen op- brengst van den Zondag gehouden voetbal- wedstrijd, groot 780. Verdacht van dezen diefstal zijn twee leden van „Velocitas", de 28-jarige E. E. en de 24-jarige E. R., aange- houden, doch zij ontkennen. TECHNISCHE HERZIENING ONDERWIJSWET. Volgens het Centr. zou de technische her ziening van de Lager Onderwijswet van dien aard zijn, dat jaarlijks 35 millioen zou kun- nen bespaard worden; BEZUINIGINGSCOMMISSIE-RINK. Het tweede deel van het rapport van de zoogenaamde Bezuinigingscotnmissie, dat in schrift reeds gereed ligt, zal binnen eenige maanden verschijnen. Het zou, naar het „Hbld." verneemt, interessante gegevens be- vatten over het voortgezette onderzoek van de commissie in de departementen van alge- meen bestuur. MIEI'NEE/D. De zesde kamer aan: de Rechtbank te Am sterdam heeft gisteren veroondeel'd tot 1 jaar gevangeniiasflraf dlen 51 -j arigen W. V., te Mluiidlerberg. lHlet O. M; had tegen hem 1 jaar en 6 maanden ge&ischt. Voor het kan- tongerecht te Hilversum hiad hijt im een bur- gerlijk gediug onder eede en im strijdi met de wiaarhad, vemliaand' dat een. door hem onder een huuroontract gesteldle handteekening niet! van hem afkamstig was. BOND VAN LEERARIE99EN BIJ TiET HUI9HOUDLONDE RWFJS. (De Bonidi van Leeraressen bij het /Hluiis- houdlonderwijs heeft in het 'Hygienisch Labo- ratorium dier Gemeente Universiteit te Am- aterdiam een vergadering gehouden, waarin verschillende zustervereenig'ingen vertegen- woordigd waren, ©.a. de Vereeniging ter be- vordering van het Nijverheidsionderwijs voor meisjes, die Ned. Bond van Leeraren en Lee raressen1 bij het iNHjverheidSonderwwijs, de Vereeniging van Leerkrachten bij het Land- bou wh uishoudOnderwijs, de Bond van Ver- eenigiingen tot het geveni van Vakonderwijs. iNla behandering van het huishoudelijlk go dieelte, zooals het aannemen yan belangs'tel- lendte leden: am. de volgendie beaturen 'van scnwien, ran Antsted'amsche Huishoud- school, Zandpad, qc Gooische Huishoud- schood te Hilveisum en' de Vakschool voor meisjes te Almelo, hieldl prof. Dr. E. C. van I.eensum, Directeur van het Bureau voor Volksvoeding, een voordracht over ,,Nieuws op het gebiodf der voedingsleer", welke door een aantal ichtbeelden venduidelijkt werd. DIEFSTAL. Te Venray is aangehouden de 39-jarige werknan P. K-, aldaar, verdacht van dief stal van geld uit een offerblok in de r.k. kerlk te Ooaitrum-Venray. DE AFGEBETEN ARM. In de zaak betreffende de vordering tegen het Kon. Zodl. Botanisch Genootsdiap te 'a Gravenhage, ingesteld door een kincier- juffronw, wter arm ongevw 6 jaar geteltn door een beer in den Dierentuin werd afge- beten, heeft het gerechtshof te's Gravenhage een minnielijlke schilkking tot stand gebracht, krachtens welke het Genootschap jaarlijks aan eiseheresse 600 aan eischeresse gedu rende haar gahede leven zail betalen. Dientengevolge is ditto urgerlijk gediing van de rol van hethof gerayeerd. KORTE BERICHTEN. De Holland-Amerika Lijn verlaagt haar eerste klas tarievea Op een openbare vergadering van de afdeeling Amersfoort van aen Vrijhcidsbond heeft Dinsdagavond de oud-minister van fi- nancien, prof" van Gijn, gesproken over „On- ze financien". BOEKAANKONDIQINQ. Der Kicker Nck 20. Voor hen, die in Euro- peesch voetbal belang stellen, is dit nummer buitengewoon interessant, zoowel in tekst als in foto. Wij noemen b.v. de foto's van den Engelschen Cup-final, van die Corin thians en van den wedstrijd Frankrijk-Span- je, 04 te Bordeaux. Van de artikden zijn die over de kampioenschappen in Duitscn- land, voetbal in Prang, de toer van Slavila naar Kopenhagen. het spel in Zwitserland en Weenen zeer lezenswaardig. Naar wij vernemen zal dit uitstekende voetbaltolad in 't vervolg ook in Alkmaaj te verkrijgen zijn en wel bij den heer Frankenberg. Zij, die slechts eenigszins met Duitsch op de hoogte zijn, zullen ,.der Kicker", in gemakkelijk Duitsch geschreven, best kunnen lezen, en daardoor ingelicht worden over 't belang^ rijkste op sportgebied in Europa. De Schot- sche eersteklaskampioen Glasgow Celtic speelt volgende week vier weastrijden in Praag en den in Berlijn. Haar ontmoetingen zullen evenals de belangrijke kampioenswed- strijden in „der Kicker worden besproken. filet Masker." Maandbladl voor tooneel enz. A'pribnummer. 't Opent met portret en artiikel over Elly Reicher, de Duitsche actrice, diie zich snel 't HolTandsdh heeft eigen gemiaakt en ithans deel uitmaaikt van Verkadle's Gezelechap. Jan van Ees geeft wederom een eenacter, geti'teld!: De dag des Oordeels. Frans Spittel sclurijft over: 'Het tooneel! in Berlajn. Een re- productie van een vrij onlbelkenidi portret van Hans Hloltoein de Jongere, vindt ook een plaats. Van Gasteren schreef een Ikronddc. A)d©lnho iDaymard over „Open'luchtspelen Aldoliphe Latour geeft de twee volgende aneodioten): Uit het landwaar geen land meer aehler Is. Het gebeundc in een klein stadlje in t Nloorden. Het was kermis, en alie herbergen en iHotels waren ei-vol. iDe tooneelspelers Jan Musch, Spree, INag- tegaali on Vink, die met d'e gezelschappen Wiaarbij zij verbonden waren, in het stadje kiwamen spelen, liepeni van het eene hotel naar het andere, en van de eene herberg naar de andiere herberg, om een slaapgelegmheid te vind'en, maar er was niet die minsie hoop. Ten sLotte kwamen zij in een kl'ein boeren; hotelletje. De zaa] zat viol roofkende en driin- kendb boeren- en die woord troonde grimmig achter een: buffet, waarboven een uitgezochte kollektie opgezettte vogels pronlkte. „Hebt u nog logics voor ons vieren?" vroeg de groote Muschi. „Jaowel'", was hef antwoord, en' de hotel- honder greep een boefk en' traditte een- punt te zuigen aan het stomje potflood. „De naomen Musch." IDe man keek achterdioch'tig, en schreef toen op. De volgende. Spree." De man (keek nog achtendochtiger, en mom- pelde, met een bl'ik op z'n geliefde verzame- ling: Musch, Spreeuw... enfki'." En hij schreef verder. De volgende. „Nagtegaal." „Wat!", 6chreeuwdle de man. „Een Miusch', een Spreeuiw en een NagtegaolHoe hdet jij dan wel wdjzende op die laatste akteur. ^Vin'ld was het. antwoord, heel bedeesd. „Der-uut! der-uut! Denk je dat ik voor gek will zitteni? Der-uut!!" 'En voor dd zooveelste tniaali stonden de akteurs weer op straat. De ,jyrtesters der kunst" en hoe men ze appredeert. In die Geldersche achterhoek kwam' het ge- zelschap Heijermans, met zooals biina vanzelf spreekt „Op Hoop van Zegen." Toen de akirices en akteurs uit den' trein stapten, stonden er eenige boeren, lange piji- pen rookendi, over het bekje van de stari- ons-afslu'iting geleund, en dadelijk bij hun aankomst hoorde het tnoepje, waaronder me- vrouw de Boer-van Rijlk, hen uitroepen „Ha, daor hei je de piassen!" ADOLPHE LATOUR. 'Een' interessant nummer van „Planken- liand" gaat bij „het Masker" van April Sport VOETBAL. Zondlag j.l. werd! in de tweede klas A. -de laatste oompeti'tiewedsfrijd gespeeld en d'e eindstand is thans"geworden als volgt: Eindstand 2e klasse A. H. F. C. 18 12 l 29 48—13 1.61 Z: V. V. 18 9 5 4 23 30—19 1.27 Hortus 18 7 5 6 19 211—24 1.05 Schoten 18 6 6 6 18 20—20 1.— Hollandia 18 7 4 7 18 34—37 1.— E. D. O. '18 4 9' 5 17 23—25 0;95 Alcm, Victr. IS 5 7 6 17 21—28 0.96 V. S. V. 1® 4 8 6 14 15—17 0.77 W. F. C. 18 5 4 9 14 20—28 0.77 Purmerstein 18 1 7 10 9 10—31 0.50 2 Strafpuniteni. H. F. C. zal' dus't volgend seizoen ini 1 B. uitkomen, terwijll W. F. C. en Purmersteijn In ten dter 3e kllas afdeel'ingen hun verder ge- luk zullen: beproeveni. Wormerveer krijgt echter een nieuwe twee- deklasser in Q. 'S. C. kampioen van 66n der 3e lotas afdl. Verdier zal naar wijl vermoeden A. F. C., de degradeerendd overganger in 2 A. terugkeeren!. Wie de derde nieuweling zal zijn? Wiij' vermoedien 'D. E. C. (ails zij' det- gradeerf) of Zandivoort. Tusschen de Nos. 2 tot en met 7 is niet zoohi groot kradhiisv^rschil. Hollandia heeft vooral in de tweede helft d'anig teleurgesteld. 't Was voor de Hoornsche club een geluk, dat de eerste helft zoo voorspoedig was. lEdb fteeft niet mtmdta' dan die h*H| ran hare wedstrijden gelijk gespeeld!. Ook Ailc- maria heeft zeven maal! gelijk gespeeld, waar onder in 't laalst van 't seizoen tegen de eterkste tegenstanders H. F. C., Z. V. V., Edo emi iHoltandla. De nos. 2, 7, 8 en 10 van deze competitie- lijst zulen elikander onimoeten voor den Alo- maria Beker. Om het W ereldkampioenschap. (Vervolg). Schiaefer hervatte zijn al^ebaio'kein serie van dlen vorigen avond en was er direct goed in. De supporters van Hoppe kregea een om- aangenaam gevoel aver zich, toen hij stoat na stoat inaaikite, en die 100 gepasseerd) was, zander dat het er naar uitzag, dat hiji voor- lbopig die iilafel zou veriiaten. Bij het biiliart- spel ligt echter het ongcluk in een heel ikledn plaaisje, en nadiait hijt 157 car. gemaaikt had, miste hij. een tamielijk kastigiea tnaste. iHioppe was echter in zijn ouide conditie en maiakte een heel moot gespeeilde scxie van 44, waannia hij zoodanig miste, dat hell moeilijk was te constateeren, of die balten al dan niet vaslt liagen. De scheidsrechter bealdste echter tot aler gemoegen, dlat zij vrij lagen en Schiaefer kreeg die kians, nog verder uit tie loopemj, waarvan hiji gretig gebruik rnaakte. 'Hij bracht het in' zijn 2e beurt tot 300, een serie van 143 makencfe. 'Hoppe was nu verre ten achter, doch een achlterstand van 290 car. schnikte hem niei af en hiji brachii die batten na een paar stooteni in een moode positie. 'Hij kon het echter .niet verder rbengen d!an 54, eeni gemakkelij'ke 3- banden-stoot missendie, wiaarna Schaefer aan die laatste 200 car. van dezen avond! Schaefer zulk een Yoorepnoing zou knjgen, diait van enige spanning' over de laatste 500 car. geen sprake zou zijn.. Schaefer hracht bet in zijn 3e beurt echter niet verdier dan 35, waarna Hloppe zijn eerste poedei van' dlen wedstrijd maakite, en Schiaefer deze beantwoordlde met een seriie van 16. iHij hadl er nu geen 150 meer noodig, terwijll Hoppe bijna 250 car. meer moest maken. Deze rnaakte echter een serie van 71. Door de hallen te lamg binnen het vak te houden, moest hij afbreken, waarna Schaefer zijn 5e beurt van den avond kreeg. Hij' hielid de ballen mooii op de kadrelijjn, tot- d'at hij de Hoodie total nornd de tafei moest spelien om ze weer in' posicie to krijgen, doch de toallen k-lotsten, waaixHoor hij met 53 pun- lien tevreden moest zijn. IHoppe scheen cr niet goedl in te kunnen kooien, enb racht het in zijto beurt niet ver der dian 17. Algemeeni werd verwacht, diat Schaefer die partij nu wdl ui)t zou maken, daar hij' er heel goedl in was, doch hit ikon i.er slechts 27 haileni. Eihdeliik icwam Hoppe op streek. Hij kreeg die balleni op die kadrelijn en telde maar steeds op, aildus meer dan 100 car, miaikendte. Een' treikstoot dfwans overd' e tafel bracht zijn seme van 134 stuks ten eindle. Deze serie was keurig gespeeld en hij ontving een warm ap- plaus. Schaefer was nu 69 pun'ten vana het etu de der 2e pariij; doch scheen geschrokken te zijln, eat mocht er sllecbts 11 aan zijn totaaal toevoegen. IHoppe gaf dlaarop het putoliek nogmaals een sitaaltje te zien van zijn kennis, en' hield de toesciiouiwers geboeddi door zdjn mooie 3tel. HSjl voeride deze seriie op totidlat hij nog echlts 48 puntleini noodlig had; .aildus 10 pun- ten voorapiiong behatende op Schaefer, die er nog 68 moest maken am d'e partij te beeinldi- gen. In genoemdfe serie rnaakte Hoppe er 167 enl het typische geval deed zich hier voqr, d'at Schaefer in ziin eerste 2 beiuten 300 car. rnaakte, terwijll Hoppe dit aantal plus 1 in zijln. laatste 2 beurten hiaalde. Want het bleek alras, dat Schaefer hem niet den kains gaf, dezen avond noginaals aan' de tafel te ko- men. Hij voltoracht de laatlste 58, terwijll hjij de ballen in een sehitterende positie iliet Hig- gen om er den volganden avond eenige pun- ten aan toe te voegen. iDe stand luidlde nu Schaefer: 157, 143, 35, 16, '53, 27, 11, 58. Totaal 500. Gemidldlelide 62*/5. H. S. 152. Groot totaal' 1000. Algemieen gem'iidldelde Hoppe: 44, 54, 0, 71, 17, 134, 167. To taal 486. Gemiddelde 60»/T. H. S. 167. Groot totaal' 962'. Algemeen gemiddelde 59'J4. Schaefer vervolgde deni derdien avond' zijn afgebroken serie en voegde er 59 aan toe, 'terwijl Hoppe er slechts 6 vermocht te ma ken. Schaefer scheen grootsche plannen te fcoesteren, want in zijn volgende beurt speel- de hij een zeldzaam miooite serie van 107. Op deze m'ainii'er had hiji een flimken voorsprong op Hoppe verkregen, die deze serie met slechts 3 beantwoordde, en aildus een achter- stand had in te halen van 205 punten. Schaefer rnaakte in zijn volgende beurt slechts 2, hetwelk hetwelk Hoppe toeantv woooiddle met.l. spceld, wat toegeschreven1 moet worden .aan Er werd overh et algemeen silecht ge- den zenuwach'tigen toestand1, waark' beide spelers schenen! te verkeeren. Hoppe echter haakte fangzamerhand den achlterstand in, totdiat hij, op eeni gegeven moment slechts 72 ten achter stondi. Op dat oogentolik had Schaefer de ballen. op de kadirelijn, waarna hij aan1 zijlni bekende spel begon, door de bal len geregeld op het lijlntje te houden. Toon hlij. de pantij1 gelijk rnaakte, diaverde de zaal van het' applaus. In totaal' rnaakte hij' er 111, en. had! akiius een voorsproing verkregen. van 39 punten. Beiden miisten in hun volganden beurt en Schiaefer deed1 zulks ten dexden ma le, waarna Hioppe kams zag, ziin voorsprong te vergrooten, en de tafel' verliet met den stand 1328'1245 ini zSjh voondeel. Schaefer gaf den moedl echter niet Op ea vergoedlde zijin 3 poedels door in zijn.vorgeii- de beurt ees mooie serie van 213 te maken, zijln tlotaal op 1450 brengende. Hoppe op zijn beurt voegde een serie van 84 aan het zijne toe, en beide spelers stonden nu respec- tievelijlk 42 en 88- punten van bet eindle. De spanning in de zaal was enoon groot, em men kon een. speldl hooren vallen toen Schaefer aan die bewuste 42 begon. 'Hij ver mocht echter niet die partij: uit te malkm, doch strandde op een eenivoudigen trekstoot, na- d'at hij er 29 gemiaakt had1. IHoppe zag echter ook geen leans om in de ze beurt uit te loopeo, doch bracht zijn serie tot 43, waarnia, hij, evenals Schaefer op een zeer eenvoudige trekstoot schipbreuk leed. !De kamsen begomnen toen voor Hoppe en zijn supporters een bedenkslijk aanznen te krtfgen, daar al^wnveu wartl vwwaittl, tfert Scn'a,fer de benoodigde punten wel zou. ma ken. -Deze toucheerde echter bij' den 4en stoot, aldus Hoppe de gelegnheid gevende, zoo mogelijk de partij: te be6indigen„ Het ging er dan ook ui.tzien; also! zulks het geval ging worden, dloch bij; de 14e stoot werfelde deze en scheen hiji hieit met zichzelf niet eens to zijtn, op welke manier bij1 het beste zou kun- neni spelen. Juist itoen hiji dc stoot zou maken, riep een: van zijn te enthusiaste supporters uit: „Hit it"... en hij ketste. Schaefer dlaarop rnaakte de benoodigde 10 punten en. behield! alidlus die trophee en den rotel als wereldkampioen. Geen van beide spelers gaven in dlit laat ste gedelte van den wedstrijd, die kwaliteit te zien, welke rij de vorige twee 'avonden de- monstreerdien. Eir stond1 te veel op't svel en dit scheen veel1 imivloed! te hebben. iHet aantal punten to beurten luidde: Schaefer: 59. 107, 2, 22, 20, 3, 28, 4, 0, 0,0, 213, 29, 3, 10. Totaal 500. Oem. 33*/.. H. S. 213. Groot totaal 1500. Algam. gem. 48"/..- H. S. 262. Hoppe 6, 3, I, 58, 69, 0, 83, 1, 111, 0, 44, 84, 43, 13. Totaal: 616. Oem.: 36«/r. H. S. 111. Groot totaal 1468. Algem. gem. 48*Vi»- H. 260. N. LABOKDUS. New-Yoric, 5 April 1922; 429ste STAAT SLOTERIJ Trekking van Woensdag 17 MeL 5<ie kiasse 3de lijst. Prijzen van f 70, 627 1089 1606 1678 2051 2120 2344 2512 2626 2704 2779 2990 3001 3079 3123 3174 3345 3456 3513 3632 3667 3682 3937 3985 4022 4029 4044 4101 4166 4405 4513 4643 4726 4882 5109 5139 5598 5725 6189 6283 6284 6444 6483 6626 6883 7017 7046 7223 7503 8077 8198 8328 8447 6494 8866 8874 9132 9586 9728 9822 9944 10061 10304 10463 10475 10490 10606 10742 10917 11093 11100 11131 11163 11492 11525 11696 11734 11800 11975 12057 12220 12287 12306 12411 12512 12538 12816 12960 12965 13242 13244 13391 13621 13644 13850 13868 13895 14072 14126 14236 14595 14644 14831 14847 15213 15286 15504 1556Q 15616 15645 15772 16326 16403 16454 16695 16941 17000 17037 17115 17337 17348 17436 17688 17761 17897 17945 18233 18313 18339 18626 19229 19363 19378 19668 20093 20149 20237 20419 20452 20618 20647 20873 20903 21255 21372 21475 21634 21677 21825 21885 22303 22587 22764 Nieien, 74 76 61 83 218 266 297 829 357 375 418 458 524 547 665 685 697 761 809 837 872 916 959 1024 1040 1243 1411 143 8 1444 1455 1491 1511 1522 1544 1638 1640 1676 1729 1766 1785 180Q 1807 1811 1857 1861 1890 1915 1937 2004 2028 2069 2070 2142 2162 2165 2197 2203 2226 2259 2321 2339 2342 2437 2444 2469 2535 2540 2576 2629 2863 2883 2885 2890 3018 3130 3208 3246 3344 3489 3595 3633 3663 3684 3750 3898 3955 3964 3969 4012 4053 4158 4197 4216 4292 4327 4331 4408 4414 4422 4474 4488 4557 4610 4680 4756 4885 4904 5004 5175 5223 5240 5288 5408 5432 5445 5478 5479 5539 5564 5580 5684 5807 5809 5828 5906 6044 6050 6074 6171 6175 6235 6357 6385 6525 6579 6582 .6757 6804 6813 6816 6820 6833 6936 6968 7023 7184 7213 7406 7491 7608 7610 7740 7770 7801 7809 7811 7907 7983 8148 8151 8166 8190 8209 8346 8371 8384 8393 8403 8444 8455 8470 8541 8678 8704 8716 8799 8886 8887 9038 9107 9166 9421 9431 9448 9580 9600 9621 9679 9755 9775 9783 10045 10073 10109 10156 10198 10235 10239 10271 10277 10318 10332 10450 10471 10515 10534 10562 10581 10659 10719 10899 10957 11031 11041 11098 11134 11148 11173 11328 11350 11451 11472 11483 11628 11711 11740 11773 11838 11934 11988 12020 12042 12075 12094 12138 12159 12164 12168 12176 12198 12216 12219 12244 12248 12342 12349 12391 12409 12581 12631 12633 12647 12679 12722 12733 12740 12748 12749 12796 12851 12853 12876 12933 13007 13024 13032 13070 13071 13119 13121 13186 13195 13214 13261 13282 13353 13447 13488 13568 13633 13642 13730 13761 13765 13851 13854 13860 13992 13999 14007 14011 14025 14210 14258 14264 14269 14279 14336 14349 14358 14377 14463 14502 14528 14530 14597 14645 14719 14735 14758 14778 14788 14820 14893 14938 14973 15039 15056 15084 15085 15234 15253 15265 15282 15326 15337 15379 15388 15413 15558 15754 15776 15780 15791 15792 15816 15875 15884 15937 15940*15969 16049 16079 16179 16202 16215 16231 16244 16277 16306 16323 16347 16349 16353 16399 16409 16448 16472 16486 16505 16523 16559 16577 16579 J6621 16682 16715 16777 16833 16919 17028 17062 17065 17100 17135 17193 17223 17243 17361 17375 17400 17441 17477 17502 17511 17613 17668 17748 17910 17965 17967 17998 18091 18136 18154 18272 18285 18290 18298 18343 18371 18469 18500 18510 18561 18574 18683 18704 18719 18824 18837 18881 18956 19000 19068 19083 19090 19143 19181 19225 19248 19314 19405 19406 19458 19525 10554 19567 10606 19635 19680 19734 19747 19759 19772 19846 19853 19918 19931 19938 20116 20143 20242 20268 20299 20305 20335 20367 20429 20441 20446 20470 20502 20563 20572 20595 20688 20689 20711 20723 20725 20762 20766 20806 20839 20950 20952 21045 21056 21067 21073 21134 21138 21246 21308 21332 21346 21374 21432 21438 21478 21537 21547 21606 21612 21636 21713 21733 21763 21822 22001 22013 22021 22076 22133 222-18 22223 22235 72209 22415 22420 22431 22439 22456 22461 22480 22504 22513 22515 22523 77612 22638 22643 22663 22742 22744 22868 22870 22932 22957

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6