Verweerde Spiegels DeLange&DeMoraaz SAFE-LOESTTEN KERREBIJN's Glashandel Tel. 478. 12* heel geen reden. De Italiaansche gezant te Berlijn, Frassa- ti, zal in deni loop van de volgende week naar Rome vertrekken om aan zijn regeering verslag uit te brenigen omtrent deni huidigen toestand van Duitschland, in verband met de kwestie van de schadevergoeding. •DE TOESTAND IN IERLAND. De secretaris van de bemiddelings-commis- sie uit den Dail Eireann heeft aan deze laten weten, dat bij de onderhandelingen tot dusver nog geen vorderingen zijn gettiaakt in de rich- ting van een overeenkomst. Griffith stelde daarop voor, dat de verkiezingen op 18 Juni zouden plaats vinden en verklaarde dat dan aan degenen, die door wapengeweld het volk wilden beletten haar rechten uit te oefenen, antwoord zou worden gegeven, wat die kwes tie betreft. Betreffende de rede van Griffith wordt nog gemeld, dat hij het terrorisme van de Vale- ra's aanhangers ten scherpste laakte en hen vijanden van de democrahe en van een geci- viliseerde regeering noemde, die voortdurend met een burgeroorlog dreigden. De regeering was thans vastbesloten op de uitdaging van degenen in te gaan die het bloed van het Ier- ache volk wilden vergieten ten einde dit te be letten zijn wil te uiten. De strijd werd thans de regeering opgedrongen en het was een strijd voor de rechten van het volk, die met alleen om de kwestie van een verdrag of geen verdrag met Engeland ging, De helft van- het dorp Martin bij1 MaghC' rafelt (graaischap Londonderry) is ten ge- volge van brandstiobtinig in de asch gelegd. Vier katholieke jonge mannen weiden uit een bed gehaald en doodgeschoten. Te Belfast is weder een campagne van brandstichtingcn en schietpartijen begonnen. Gewapende neden deden een aanval op tij- delijke politickazernes Zlj werden met een hevtg vuur begroet en teruggedreven Twee der aan/alters werden gewond, de politie leed geen verliezen. Op zea vmchulende punten der 3tad werden branden gesticit Oistermiddag droogen gewapende lieden een kuiperij' binnen en losten sclioten op vier protestantsche aibciders, van wie er twee doddelijk gewona werden. Op een andere plaats werden bij een dergelijken aaivai eveneens twe. personen ge.vona. EEN BRIEF VAN LORD GREY. Op een vergadering van gcdelegeerden der Nationaal Liberale Federatie te Blackpool is een brief van lord Grey (die sinds eenigen tijd weer terug is in de Engelsche politiek) voor- gelezen, waarin deze o. m. zegt: D coufercntie te Genua in tegenstclling tot die van Washington was een voorbecld van wat men had moeten vermijden. Het her- stel van Europa en algemeene pacificatie, zijn urgente en pracbtige dingen en het is jammer dat die door de gevolgde methode niet bevor- derd, maar benadeeld zijn, gelijk trouwens van het begin af te voorzien was. Om het docl te bereiken, zou eensgezindheid met Frankrijk en medewcrking van de Vereenigde Staten noodzakelijk zijn geweest. De conferentie werd aangekondigd als een dramatische ver- rassing cn als een succes voor den premier, wanneer ze zou slagen, zoodat de binnenland- sche politiek er in gemengd raakte, hoewei die er slechts in verwijderd verband mee stond. Ten slotte werd de conferentie een soort in- ternationale gokpartij en de loop der gebeur- tenissen werd met toenemende bezorgdheid en ontsteltenis gevolgd. Ik blijf geloovcn, dat een nauwe overeenstemming met Frankrijk en de goede wil der Vereenigde Staten de eenige solicde grondslagen zijn voor economisch en financieel herstel en voor een vrede waaraan alle landcn deel hebben. Die beide essenti- cele voorwaarden zijn moeiliiker te verwezen- lijken en minder waarschijnlijk gemaakt door de conferentie te Genua. Wanneer een poli tick gevolgd was van gebruik maken, aan- moeaigen en ontwikkelen van den Volken- boud, zoa Duitschland daarvan thans lid) ge weest zijn en Europa op weg naar een alge meene pacificatie. Het is waar, dat Amenka zich niet bij de overeenkomst van den Bond wilde aaqsluiten, maar ik geloof toch niet, dat een dergelijke politiek de Vereenigde Sta ten onaangenamer geweest zou zijn, dan die welkc thans gevolgd is. In ons eigen land deed zich na den oorlog uit den aard der zaak, een verlangen geldcn, naar gelukkiger levensvoorwaarden. De ccr- ste stap daartoe is zulnlgheid en vcrmindc- ring van belasting. Doen zuinigheid is zeer populate als abstractie en zeer impopulair in detail. De regeering heeft de Oeddes-com- missie aan den verkecrden kant laten begin- nert. Men vrocg hoeveel er bezuinigd kon worden, in plaats van hoeveel cr kon worden ultgegeven. Wat Ierland betreft besluft Orcy vroeg de regeering eerst steun voor een poll- tick van onderdrukking en daarna van ver- zoening. I>c moraal van dit alles Is zeker, dnt een Coalitic-regccring, die terccht gc- vomiri werd voor het voeren van den obrfog en daarom alleen, een bron van onvastheid en gevaar wordt, wanneer die lang in vredestljd wordt voortgezct. Dit is dus ecu aanval op de door Lloyd George gevolgde politiek. Er ziillen nog wel mer rdere volgen. met het oog op de binnen- kort in Engeland te houden verkiezingen Het zal vermoedelijk wel hierom zijn, da#de premier de conferentie in den Haag niet zal biiwonen, althans niet geheel. EEN INBREKER UITGEBROKEN. Een inbreker, die in de gevangenis van Parkhurst op het eiland Wight zijn straf on- derging, heeft kans gezien te ontsnappen door een gat te maken in den muur van zijn cel. na de kalk met een breinaald of iets der- gelijks verwijderd te hebben. Hij heeft er blijkbaar een week of drie over gewerkt en had de kalk vervangen door gekauwd brood. Om zijn ontsnapping niet dadelijk te doen op- merken. had hij de steencn uit het gemaakte cat zoo in zijn bed gelegd, dat het den Schijn had alsof er nog iemand in lag. Zijn gevange- niskleeren had hij laten hangen vermoedelije heeft men hem buiten van nieuwe kleeren voorzien. EEN) IHIANDIG OPLICHTER. Te Nlancy heeft men een uiterst sluw af- zetter aangehoudeni, die in Frankrijik onder alerlei namien zijin schelmstukken heeft g^- pleegd. Hij werd reeds maanden lang opge- spoord, doch het was, daar hij de me est nit- eenlloopende vermomimingen aannam, niet gelukt, hem te pakken ite krijgen. De man zoaht zijn slachtoffers bijlna uitsluitend on der de juweliers der groote Fransche steden, en: zijn methode gelutoe bijlna steedi9, hoewei hij: die nooit veranderde. In de 66n of andere bank deponeerde hi; een som gelds, ilet zich een rekening openen" en vroeg een ch&jueboekje. Voorzien van die referentie, deed hij bij een of meerdere ju weliers in dezelfde stad een eersten aan- koop, welke hiji betaalde met een cheque, die zonder moeilijikheden werd voldaan. Den eersitvolgden Zaterdag ging hij de zelfde juweliers weer opzoeiken en deed een groote besteling. Hij nam dan de juweelen in ontvangst, en betaalde met een tweeden cheque, die gaarne werd aanganomen, om- dat de eerste gereedelijk was betaald. Maar de foankem ziiin 's Zaiterdagsmiddags g( ten, zoodat de juwelier eerst des Maandag- morgens zijn cheque kon aanbieden. Dan ver- nam hijl, dat de depositeur Zaterdags te vo- ren al zijn geld had opgeedscht. Zoo had de bandiet voor een waarde van bijna een milli j oen kunnen stelen. Den 29sten April werd hij te Nancy aan- gehouden, op het oogenblik, dat hij:, onder den naami ,.Jean Crespel", bdj een juwelier van die stad zijn gewonen slag moende te slaaiu. Nu schijnt de Veiiighei&dienst ook eindelijk de dersoonlijkheip van den sluwen bedrieger te hebben ontdekt. Hiij heet Char- les-Cyprienl Theodore, afkomstig van Avig non, 49 jaar oud. Hij heeft zidi den mond voorbij gepraat en bekentenissen gedaan, die een lidhit op duistere zaken werpen. VERKOOP VAN SCHEPEN AAN EEN HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ. Het bericht van de „Neue Freie Presse", dat de commissie van herstel bezwaar heeft gemaakt tegen den verkoop van Oostenrijk- sche schepen, tezamen 40.000 ton groot, aan een Hollandsche Maatschappij, voor 4Ys mil- lioen gulden, heeft te Weenen groote opwin- ding veroorzaakt. Indien dit bericht waar is, moeten Oosten- rijk en Hongarije tezamen 15 milliard Kro nen schadevergoeding betalen. TERRORISME TE CHICAOO. Te Chicago is een campagne van brand- stichting begonnen naar aanleiding der ver- volgingen wcgens de onlangs gepleegde bom- aanslagen. Er is nameliik orand gesticht in een in aanbouw zijnd blok woningen, waar aan gewerkt werd door ongeorgamseerde ar- beiders. (Men weet, dat de agitatie een ge- volg is van een beslissing van rechter Landis, waardoor ook ongeorganiseerden in het bouwbedrijf kunnen worden te work gesteld.) Het blok woningen brandde af, waardoor een schade werd veroorzaakt van 250.000 dollar. DE MIIJINWERIKE RS1STAKFNO IN AJWBRIiKA. De arbeiders in de anfhracietmiinen, die, gelijjc ibekend, reeds sedert 1 April j.l. in sta king zijn, hebben op oieuw het voorstel van de vertegenwoordigers der mijneigenaars om voor de mijmwerkers een loonsvelaging van gemiddeld 21 pCt. in te voeren, verworpen. Het voorstel tot deze loons-vermindering was gebasseerd op de vermindering was ge- baseerd op de vermindering van de kosten van het levensonderhoud sedert Augustus 1920, to en d'e tegenwoordig geldende loonen werden ingevoerd. 'D'e mijnwerkers houden vast aan een loons- verhooging van 20 pCt. GRIAFKRIAINISBNI EEN LUXE ARTIKEL. Een controleur der belastiingen in het de partment Bouches-du-Rhdne heeft dezer da- gen belasting geheven op grafkransen, krachtens de wet, welke een belasting artelt op levende bloemien. De Matin" komrt hiertegen op en zegt dat, wanneer het in een land, waar zooveel doo- den zijn, als een luxe zou worden beschouwd om bloemen op graven te leggen, de belas ting op bloemen niet 1 anger dom, maar wal- gehjk zou worden. KORTE BERICHTEN. Uit Boedapest wordt bericht, dat voi- gens het biad' „Lepszara" 4 personen gearres- teerd zijn, die een synagoge in de lucht -will- .den doen vliegen. Het (bestuur der BeligisChe telegrafie maatschappij een d'ienst tusschen Brus9el en New York georganiseerd, welke het mogelijk maakt om' in 15 miinuten tijd een telegram neer New York te zenden en het antwoord te erlangen. -- Uit Charkof wordt gemeld, dat de Sov- jetautoriteiten op het spoor zijn gekomem van groote malversaties bif de werkzaamheden voor de electrificatie van de Oelkraine. Het conflict in de katoenrindustrie in Lancashire, hetwelk was ontstaan doordat de arbeiders van twee fabrieken geweigerd hadden- de loonsverlaging te aanvaarden, welke de vakvereenigingen reeds geaccep- teerd hadden, is bij gelegd, De Commissie van Herstel heeft aan de Hongaarsche regeering eeni nota gezonden, welke betrekklng heeft op het in gebreke blij- ven van Hongarije, wat betreft zijn verpllcn- tlngen in zake vee-leveringen. Ten1 gevolgc van een beroep op het hooggercchtshof te New York Is de Ruasische generaal Scmcnof, die aldaar gevangen zat als verdacht van diefstal, In vrljheiif gesteld, In het Eng. iHoogerhuis is dezer dngen cen, debat gehouden over de wensdielljikheld om meer dan tot dusver officlcele voorlich- ting te gcveni bij het bezichtigen der musca, ten einde het bczoek te bevorderen. Een der peers", lord Sudeley, gaf daarbiji zelfs het denkbeeld in overweging, om in de National Gallery muziek te doen geven! meenten. De beer Slingenberg achtte het ont- werp eveneens onbillijk. De heeren Vliegen en De Waal Ma le f ij t waren het met het on twerp eens. Minister De Geer meende, dat het onrecht, velen forensen aangedaan, niet mag worden bestendigd. Het ontwerp werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Daarna behandelde de Kamer de huishou- delijke raming in comite-generaal, waama de Kamer uiteenging. Binnen land. SCHRIFTELIJK BEANTWOORDE VRAGEN. Op een vraag van den heer Marchant be treffende de vaste salarieering van de deur- waarders bij de rechterlijke macht, heeft de minister van justitie geantwoord: In overweging is een regeling, waarbij, mede naar aanleiding van in het voorloopig verslag omtrent het ontwerp van wet: Aan- vulling, wijziging en verhooging van het IVde hoofdstuk der Staatsbegrooting 1921 gemaakte opmeridng, voomamelijk wordt beoogd, aan de deurwaarders bij de rechter lijke macht uitzicht op pensioen ten laste van den Staat te verleenen. Er is in tusschen op Srond van de onlangs tot stand gekomen ensioenwet voor de burgerlijke amotenaren omtrent een bepaald punt der ontworpen re geling vooroverleg met den nieuw in te stel- len Pensioenraad noodig. Eerst na afloop van dat vooroverleg zou derhalve omtrent eenige regeling nadere aanwijzing zijn te geven. SGHRIFTELIJKE VRAGEN. Op de schriftelijke vragen van den heer Bui ten betreffende de indiening van een wets ont werp strekkende tot vergoeding der in 1919, 1920 en 1921 door onderwnzers gegeven les sen buiten de gewone schooluren, neeft de mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschap- pen geantwoord: Ter voldoening aan de toezegging, door hem gedaan in de vergadering cter Tweede Kamer van 9 Ma art, heeft de ondergeteeken- dede een ontwerp van wet voofbereid, strek- icende tot toekenning van bevoegdheid aan gemeenteradeni tot het verleenem van een toe- fage ten laste van de gemeenrte over elk der jareni 1919, 1920 eni 1921 en het eerste kwar- :aal van 1922 voor werkzaamheden, welke aan onderwijzers buiten den gewonen school- tijid waren opged-ragen, of wegens het werk- zaam geweest zijn van onoerwijzers aan scholenj van bijzonderen aard. Dit wetsontwerp heeft dezer dagen zijn department verlatcn. Op vrageni van den heer Alherda betref fende het nemen van maatregelen in het be- ang van de onder de Europeesche employes in Nederlandsch-Indig lieerschende werklooa- leid en betreffende de opiichting van arbeids- beurzen in de hoofdplaatsen dier kolonien, iieeft de minister van kolonien geantwoord, dat hij den gouverneur-generaal heeft ver- zocht ter zake van zijn meening te doen blijh ken. MINISTER VAN KARNEBEEK1 OP AUDIENTIE BIJ DE KONINGIN. De minister van buitienlandsche zaken, jhr. mr. dr. Van Kamebeek, 'is gisteren' op Het -oo door de Koningin in audientie ontvan- gen. kunnen opnleuw verzllverd worden bu ALKMAAR. Staten-Generaal Gemengd Jfiemrs BRAND. Gisteren is een hevige brand uitgeferoken in de werkplaatsen en monsterkamer van. het electro-technisch bureau van den heer A. B. P. de Clercq in het Vlietsend te Krommenie. De brandweer, die met twee motorspuiten en slangeni op de waterleiding water gaf, kon niet verhinderen, dat het vuur, dat gretig voedsel vond in hdt oude houit van het ge- bouw cn de aanweziige voorraden en materia1- len, alles verteerdie. Met de grootste moeite gelukte het de brandweer, die door een dich- ten rook zeer in haar wetk belemmerd werd, den winkel aan de voorzijde en de aangren- zende perceelen te behouden. Huis, inboedel en voorraden waren tegen brandschade ver- zekerd. ALGEM. NEDERL. TYPOORAFEN-. BOND. Olaterodvtend is te Amsterdam de verga dering van den Algem. Nederl. Typografei- bond begonnen. De voorzlttor, de heer Van der Wal, merktc blljkens cen versing in Het Volk In zijn openingswoord op, dat het venschi! met den toestand van het vorigc jaar zeer groot is. Wij leefden teen nog, alaus spr., in cen pe riods van hoogconjunctuur, waarin wij goede dingen hebben verlcregen, zooals de 45-urige werkweek en den vacantidbijSlag. Thans heersCht er malaise en speciaal ons vak had te lijden van de bui'tenlandsdie con- currentie. Aanwezig waren 103 aided in gen Uit het jaarverslag bleek, dat het led'en- tal op 31 December 10.946 bedroeig, tegen- over 11.576 op 31 E>ecemiber 1920. OVERREDEN EN GEDOOD. Zekere De W. uit Groningen is Donder- dagavond te Nietap door de stoomtraim Gro- ningen'Drachten overroden en gedood. De man verkeerde in beschonken toestand. EEN GUNSTIG TEEKEN. Daar het aantal weridoozen te Vlissingen, dat oorspronkelijk 175 bedroeig, tot een klein groepje is verminderd en ook de rijkssteun ophoudt, hebben B. en W. aldaar zich niet langer gerechtigd geacht dew erkvenschai- fing van gemeenfeiwege voort te zetim. GERED. Bij den brand te Leende, waarbij het ge- meentehuis is afgebrand, zijn de archieven, waaronder de kadastrale registers, dank zij het optreden van den heer Stuiver, rij'ksont- vahger te Heeze, en den burgemeester van Leende, den heer Vogels, volledig gered iHEIDE- EN BOSCHBRAND. Een zeer uitgebreide heide- en boschbrand woedt in de streek van Heeze, Someren en Lierop, in Noord-Brabant. De bosschen en heidevelden tusschen Someren en Lierop zijn reeds afgebrand. Het vuur woedt ook in de bosschen van baron van' Tuylil van Seroos- kerken, nabij Heeze. INTERNATIONALE VROUWENRAAD. Gisteravond heeft in den Haag de laatste openbare zitting plaats gehad van het con- gres van den mternationalen Vrouwenraad. De druk bezochte bijeenkomst stond onder leiding] van Lady Aberdeen. Verschillende spreeksters hebben: er het woord gevoerd over het onderwerp: vredesvraagstukken. TENTOONSTE L LI NO DE MENSCH. De inzendingeni uit den, vreemde zijn thans 'alle gearriveerdgister kwam nog eea zen- ding van de American Social Hygiene Asso ciation New York, bestaande uit teekendngen en foto's betreffende het werk dezer vereeni- ging. Verschillende buitenlandsche geleerden die medewerken aan de tentoonstelling, zijn reeds aangekomen. Prof. Hunter, die zelf zijn interessante in- zending naar hier heeft overgebracht, zal de rij der sprekers openen met een lezing over da hersenen en scbedels, alleen toegankelijk voor hoogleeraren, dootoren en srtudenten op Maandagmiddag te 4 uur's avonds 8V« uur zal de bekende redenaar J. van Ginneken S.J. de reeks lezingen oyer het onderwerp: „De plaats en de beteekenis van den mensch in net heelal" zal aanvangen.. De tentoonstelling zou, zooals bekend is, hedenlmidag half drie. door Z.E. Minister Aalberse, voor genooaigden worden geopend en om half acht voor het publiek toegankelijk zijn. KORTE BERICHTEN. De Platteland-partij' (partij Teenstra) heeft* haar candidatenlijst voor de Tweede Kamer vastgesteld. Bij de viering van het 700-jarig bestaan van de universiteit te Padua zijn de hoog leeraren Hamburger, Kuenen en Went be- noemd tot eere-doctor. Telcgrammen van beden NIEUWE R. K. RYRTIJ. 's-GRAVENHAEE, 20 MeL Naar wij vememen heeft gisteravond hier ter stede een vergadering plaats gevonden van de R K. kiezers, die indertijd een oproep in de dagbladen geplaatst hebben om insfem- ming te betuigen met de actie om tot een nieuwe richting in de politiek te komen. In deze vergadering werd met algemeene stemmen besloten ook in de hoofdstad een afdeeling van de Nieuwe R. K. Partij: op te richten.Als voortoopige bestuursleden werden aangewezen de heeren P. J. N. Verschure, voorzitter, Mr. P. M. S. N. Hen- driks, secretaris, H. P. H. Kloosterhuis, Mr. L. V. Cronenburgh en Dr. T. W. M. Nuijens. Provinciaal Nienws Mer zal een opeft'ludrtsamenkomst op He- urr HEFLOO. ■PI nkomst op mdvaartldag (25 Mei) des middags 2 uur plaats hebben op het landgoedi „Tercoulster." Alls sprekers zullen optreden Ds. H. H, Dorlego van Cuiemborg, onderwerp: „Gees- tclijke armoede," Dr. L. J. van 'Hoik, Seer, van den V. C. J. B., Sohoonhoven, onder werp: .Levensvernieuwing" en Ds. F. W. J. v. d. iKieboom, Bergen, onderwerp: „Afbre- ken1 en opbouwen," Plm. 260 zangers on der leiding van den liecr J. Brands van Alkmaar zuillen door hun liederen de sa- menkomst opluisferen terwijl ook het Tfar- moniekorps van Akersloot (dir. O. Kuiper) zijn medewerking zal verleenen. UIT iHEERHDOOWAARD. B1 ijkens in dit nurmmer voorkomende ad- vertentie heeft de turn bring 'Hollandsch Noor- derkwartier gevolg gegeven aan het verzoek van de gymnastidovereeniging alhier om de l'aarlijksche turndag in deze gemeente te houden. Deze turndagen met daaraan verbonden wedlst'rijjden zijn voor de bctrokken gemeen- ben steeds een waref eestdag, daar ongeveer 600 turners enl iturnsters er aan deelnemen. Zooewel de vcreeniging alhier als het bestuur van Hollands Noorderkwartier zal het ten zeerste op prijls stellen, wanneer de inge- zetenen willen medewerbeni to-t het verhoo- gen van de feeststemming door het uitste- ken van de vlag. 'Door een jammerlijk toeval is hier de ruim 60-jarige wed. Wiedijk verdronben. Tot onderwijzeres aan de Katholiebe School alhier is benoemd mej. A. Groot van Albmaar. UIT ZUIIDSOHIAR1WOUDE In de !Donderdagavond gehouden raadszit- ting kwam oun. :aan de orde een verzoek van de cafdhouders om intrekking van de bepa- ling van 10 uur skating en dit weer even- als vroeger te brengen op 11 uur. Nad at op voorstel van den heer Groen ■met 42 stemmeni besloten was om voor de van 20 Mel 1022. Opgave tin Noerikellaidseh Lxndbouwerediet. Eoers ran heden te Virlgi koirs. iOO'i/u "3% 801/* 122 4'Vm 102 351«/* 303 145 124 38^ 68J :28| 26i 471 134 482" 77 45 Or/, 41»/* 43 195 130 I031,| 161/* 87»/* 6U 24{ 24 84iyw 222| 339 48V* 24^ 144 10.30 10,45 0- U.li 101 - 113 115-8 115f8 80'/* 80'/* 804-1 121| 122| 4'/* - - 104 358 358 360 362 310 - 148J 149 148-9 125-7 126-8 45 43 45J-6J 48 71 71-2 26 475 471 135 135 1354-6 489 489 489} 435 74 45 - 1 1 1 138 - 103} 16* 15 87'/* 25 - - - 220 220 219-20 217 335 339 237-9 337 255 255J 252 25i 145 EERSTE KAMER. In de zitting van gisteren was aan de orde het wetsontwerp tot nadere wettelijke voor- ziening in verband met de ten uitvoer legging van de wet van 30 December 1920: Forensenbe las ting. De heer B e r g s m a protesteerde tegen een overhaaste behandeling en stelde voor het ontwerp van de agenda af te voeren. Dit voorstel werd verworpen met 29 tegen 3 stem- men. Spr. bestreed het ontwerp, dat schade zal toebrengen aan de forensen van groote ge- KAMERVERKIEZINGEN. Het centraal comite der Rapaille.partij ver» zoekt aan De Vrije Socialist mede te deelen, ,,dat in alle kieakringen, waar de behoefte be« staat zich tegen den atemdwang alias opkomst. dwang te verzetten, uitgekomen wordt met de volgende candidatenlijst: No. 1 .Klaas Driehuis, komlek»dichter»zan» ger; No. 2. mej. Koster, de bekende water, en vuurvrouw uit de Jordaan; No. 3. Zijn Edel. achtbare Hubertus Zuurbicr, lid van den Am« sterdamschen gemeenteraad en colporteur; No. 4 Roel Knaap, ex.bommenmaker; No. 5 S. Tiggelaar en no^ 6 G. Miedema, beiden ty« pische figuren uit de Friesche beweging; no. 7. G. A. Lenderink en no. 8 Wu v. d. Broek, beiden colporteur te Amhem; no. 9, P. W. Overstccgcn, tulnder te Santpoort". De heer K. Kruithof te A'dam, wiens naam voorkomt (als no. 8 en no. 7) op de Candida, tenlijsten II en V van de antirev. partij, trekt zich tcrug. Aan de Stand, is verzocht, daar. omtrent te mclden: „De heer Kruithof, voorzitter van het Chr Nat. Vakverbond, heeft het besluit genomen ditmaal zich niet beschikbaar te stellen voor een Kamercandidatuur. Waar de verkiezing van de heeren Smeenk en Schouten naar menschelijke 'berekening ver< zekerd kan worden geacht, is hij van oordeel, dat er geen onmiddellijke noodzakelijkheid bestaat om emaar te streven de vertegen. woordiging van de sociale strooming, waaraan hij zijn arbeidskracht geeft, in de Staten.Ge. neraal te versterken. Bovendien acht hij het ook voor de zuiver. heid van de verhoudingen in de A. R. partij beter, allereerst eenig oud.zeer in verband met het gebeurde bij de verkiezing van 1918 uit den weg te ruimen. Op de mogelijkheid daar. vsn bestaat gegrond uitzicht" (oatvangren per draadlooze telefoon.) 8TAAT8LEENINGEN. 6 Nederl. '22 BANK.INSTELLINGEN. Kol. B«nk Indiiehe B»nk. Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL, Insulinde Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATS«H. H. V, A. Java Cultuur Cult. VoratanI, Dlto action* Companla Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtschp Petr. Goo. Holf. Olla Oude Kon. P«tr. RUBBERS. Awitard. Rubbat Nederl. Rubber Intercontln. Rubber Kolonlalo Rubber Deli Bat, Ruooet Serbadjadl 8CHEEPVAARTEN. Oud* Veert Scheepvaart Unit Holl. Lloyd I'aketvaart Ouda Boot Holl. Steomboot 3CHEEPVAART BUITENL. Marina eomm. Marine pref. TABAKKEN. Ouda Dell Stmembah Deli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rail* Union paeifie PROLONGATE vorlge koeia 31/, pCt., heden pCt. VTISSELKOBRSEN. VOdrbeur. mmm Berlijn Brussei Londen New York Parljs Weenen Zwitserland Vorige koera. 0 87 21 37i/s 1147V, 2.577/, 23 40 0.02»/* 49.35 koere op heden 0.841/,-0.851/, 21.32 21.38i/s 11.461/* 2.58 23 30-23.36i/s 0.0260—0.0260 49 35 laten VREEMD BANKPAMER. Duitsch Bankpapier (rood) 0.87V, 0.86'/* Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (gestempeld) 0.03 0.03'/,

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2