i bracht. Het K. V.-vak Tuyn, van Beek eni de dames List en Hartogi bwarn nu in den aanval en weer scheen het of er zou wordeni aangepakt. Tuyn en z'n twee dames weerden zich ont- zettend. Sucoes bleef steeds uit. Eindelijk zag van Beek kans op werkelijk prima wiize het eerste tegenpunt te maken. Hij redd* daardoor de eer van K. V. en van zichzelf. daar hij, gezien zijin spel, wel ieta had goea te ma-ken. K. Z. wilde echter nog van geen uitschri den weten en nog tweemaal wist ze de K. V. korf te doorboreu. 't Einde bracht een welverdiende overwin- ning voor K. V. Zooals wij reeds schreven deed de groote warmte veel afbreuk aan het spel en het uit- houdingsvermogen. 't Viel ons echter op dat die dames en heeren', die het meest aan athle- tiek doen er ook nu veel frisscher en flinker voor stonden dan de anderen. Waar het ons bekend is dat het K. V. bestuur alles voor athletiek heeft aangeschaft of zal aanschaf- fen, kunnen wij niet nalatem den spelers den raad te geven hier toch vooral van te profi teered Het geeft uithoudingsvermogen en snelheid, terwijl toch heusch oaltechniek en opstellingsleer niet in het gedrang behoeven te komen. Het is te hopen dat deze nederlaag van K. V. geen reden voor het bestuur van den NX B. is om de'promotie niet te laten door- gaan. Al het werk van een heel jaar zou dan vetr- geefs geweest zijn, temeer daar Alkmaar toch wel recht heeft op een tweede klas korfbal ver eeniging. Seriewedstrijden B. E. P. PurmerentL K. V. K. V. 3 trok gisteren naar Pur- meremd, om uit te komen in de seriewedstrij- den van bovengenoemde vereeniging. Zij hadden blijkbaar niet die last van de warmte, als hun clubgenooten uit het eerste twaalftal. Naar wiji van ooggetuigen vernamen werd er heel goed gespeelo, zells zoo dat aanvoer- der Koppen, van de officials een compliment- tje mocht ontvangen over zijn troepje, m bijzonder hij en rn medespelers van Beek meer BPBI en Zonneveld. Het resultaat was dan ook dat de tweede prijs, bronzen tnedalje, aangeboden door het B. E. P. Bestuur, werd veroverd. Oaat zoo door jonge K. V.-ers. Uit U moe ten- later de krachten voor het eerste komen. EEN WIELERWEGWEDSTRIJD. Eenige dagen geledera vatten enkele jonge- lui 't plan op om 'n wielerrace op de lange baan uit te schriiven voor leerlingen van in- richtingen voor Middelbaar Onderwijs. In 't begin waren er zoo weinig doelnemers, dat men dacht den wedstrijd met te laten door- gaan, maar toen de heeren rijwielhandelaren K. Dik en G. Klunnen respectievelijk 'n fiets horloge en een klokslot beschikbaar gesteld hadden, kwam er meer animo, daar nu de rijzen de moeite waard waren. De rit ging angs Bergerweg naar Koedijk en langs het Noordhollandsch Kanaal terug. Om 3 uur werd gestart, de deelnemers hadden vol- gens leeftijd in de start plaats genomen. De jury, bestaande uit H. B. S.-ers en Handels- scholieren, L. J. van der Moer, J. Elema, W. Burger en J. Bosscher, en de verdere aan- wezigen, moesten haast maken om op tijd aan de finish aanwezig te zijn. Waren er bij de start al veel toeschouwers, bij de finish leek het wel een volksoploop. Al heel gauw kwamen de rijders in 't zicht en weldra passeerde als No. 1 Jac. Amoureus de eindstreep. Als 2de, 3de, 4de en 5de kwamen respectievelijk aan: J. IJspeert, Sipman, P. Rike en J. Veltman. De heer Klomp, die zoo welwillend was de jongelui de motor te vergezellen, constateerde, dat "e gemiddelde snelheid van de N!s. 1 en 2 was plm. 34,6 KM. Op rechite einden werd fa soms 40 K.M. gereden. Amoureus legde den weg van 82 K.M. af in 14ya min. Zeker een aardige prestatie voor jongens van 1518 jaar. Om 3 uur werden in cafArestaurant .Ceres" door de jury de prijzen uitgereikt. De 3e, 4e en 5e prijs waren respectievelijk een zakmes, een sportstoeltje en een doos siga- retten Dp jurv, zeer tevreden over dezen goedge- slaagden wedstrijd, maakte bekend1, dat bin- nen niet al te langen tijd er weer wedstrijden uitgeschreven zullen worden voor de korte baan Na de prijsuitdeeling brachten de jongelui een ovatie aan de heeren Dik en Klunnen, die door hun medewerking zeker zeer populair bij de Alkmaarsche jongelui zijn gewordien. Om 10 min. voor drie heerschte er Zater- dagmiddag bij het eerste bruggetje aan den Bergerweg een levendige jeugddrukte, die ge- zellig aandeed en de belangstelling trok van icd-eren voorbijganger. Uit het bovenstaande blijkt, dat de H B. S.- en Handelsschooljon- gens een wielerwedstrijd hadden georgani- seerd. De jongens hadden alles in de puntjes geregeld. Op verschillende punten die gepas- seerd moesten worden, waren contrfile-posten uitgezct en zeven minuten vddr drie gaf een der juryleden met de vlag het sein van vcr- trek en als een wervelwind stoven de jongens (een 16-tal) weg, aanvankelijk gevolgd1 door een aantal supporters, die het echter spoedig opgaven. Met een bewonderenswaardige vlugheid passeerden de renners rijtuigen. vrachtwa- gens, auto's en voorbijgangers. Al spoedig behielden een viertal de leiaing en ontstond er tusschen de voorsten en de achtersten een afstand van een 300 M. Bij het buiten „Zuilenhof" wisten achter- aankomenden de zeer scherpe bocht wat vlug- ger te nemen, wat ook het geval was bij het achterpad, waardoor de afstand van hen met de voorsten verminderde. Langs den Kogerdijk reden de jongens met een snelheid van ruim 40 K M. Het passee- rcn van de tramrails en de bocht bij de Vlot- brw bracht weer wat verandering in de volg- orde van de rijders. Op het rechte stuk van de Vlotbrug tot het slachthuis werd met een verwoedheid ge- kamot. met het gevolg dat de rijders die steeds de leiding hadden, nog werden voorbij pereden door een 4-tal anderen, die met de nri'Veti pin gen strijken. Het bliie enthousiasme van de jeugd deed den toeschouwers bijzonder prettig aan. De strijd was wel wat on^eliik geweest. Het karretje van den een was veel lichter loopend dan dat van den ander terwiil de versmellin- gen ook nogal wat verschilden, doch daar oeaommerden- de jongens zich cuet om en het gevoig was aan ook, dat ais prijswiunaars uitkwamen jongens die met bepaald de bezit- Lers van de beste karretjes waren. hen van ae jongens, Nico Smit, maakte van ae aeeinemera en de jury een paar goed ge- siaagde laeken. De prestatie van de jongens mag op dezen weg, met tamelijk druk verkeer en veei boch- ten, schitterend genoemd worden. Het is ver- wonderlijk met hoeveel zekerheid zij zonder ongevailen met zoo'n snelheid ais een kluwen bijcen weten te rijden. Wij zullen met belangstelling ook den te organiseeren kortebaanwedstrijdT van de jon gens volgen. De wedstrijd van Zaterdag was zeker een geslaagde. HET LENTEFEEST. Voor het eerst barer bestaansperiode heeft de afdeeling Alkmaar van de Centrale van Arbeiders-Jeugdvereenigingen in Nederland een Lentefeest georganiseerd, hetwelk uitste- Kend is geslaagd. Begunstigd door mooi zomerweer, were gistermiddag op het Waagplein een optocht samengesteld, welke een flinke grootte had en waarin vertegenwoordigd waren de afdeelin- gen Akmaar, Haarlem, Slotea, Amsterdam, veizen, Hoom en Koog-Zaandijk van de A. J. C., met hun vlaggen, terwijl de Alkmaar sche vakbeweging met die vaaadels en vlag gen van Overheidspersoneel, Bouwvakarbei- ders, Fabrieksarbeiders, afd. S. D. A. P. en A.B.B. aanwezig was. Na een goede, georganiseerde wandeling door de stad, onder het zingen van diverse jeugdliedereo, bereikte de optocht het A. J. C. sportterrein, hetwelk uitstekend was ingericht voor een te houden Lentefeest. Een groote eere-poort met de woorden „Welkom", deec de bezoekar(ster) prettig aan. Ex was een vri. goede opkomst der grootarm. Alles had een echt feestelijk aanzien en ververschingen en versnaperingen, benevens diverse attracties waren ruimschoots aanwe zig. De gezeiligheid van het feest werd ver- iioogd door de aanwezigheid van het groote orgei van onzen Alkmaarder Bram de Wilde en lusitig klonkeu dian ook die toonen van het orgel over het A. J. C.-terrein. Het feest werd geopend door den heer W. J. Bulens, voorzitter van de Sportcotnmissie, welke het jeugdwerk in goed gekozen woor den in het kort schetste, daarnaast de Pad- vinders-organisatie aan kritiek onderwierp, welke organisatie een zuiver militairistischen geest ademt, iterwijll de A.J.C. hier gehee1 vrij van is en zij' de culcuur-draagsSer is voor eeiie nieuwe samenlevihg. Ten- sbotte Ibracht de heer Bulens aan Burgomoester en Wethou- ders een woord van deok voor hunne welwill- lende medewerking, eveneens aan den heer Schenik, Directeur van het SpoiXtpark. Hierna werd door den heer W. van de Vail van Heiloo het woord gevoerd, die in den breede besprak het werk der arbadersjongens in hun jeugd-vereenigingen van voor 25 jaar geleden. Met innige voldoening blikte hij terug op den arbeid van R. Stenhuis, T. van der Heeg e.a., die thans bekende interuati- onale figuren zijn gewordea. Zij haddien toen een ideaal voor zich, waarin zij: meenden dat de maaiischappij met een handkumdxaai veran- derd kon worden, wat echter niet het geval is geweest. Maar onvermoeid moeten wij voor- waarts gaan, voorwaarts naar den nieuwen tijd. Spr. deed' het vooris genoegen, dat de jeugd-beweging van thans, onder leiding van uitstekende krachten, zoo gxoot is geworden en internationaal is georganiseerd. Met een aansporing tot den jongeren, om in dezen tijd van Loondruk en verlenging van den ar- beidstijd de organisatie uit te breiden en ge- schouderd op te trekken in den strijd voor het socialisme, eindigde spreker. (Applaus). Hierna werden vrije- en ordeoefeningen gehoudea door de leden van de Alkmaarsche A. J. C., welke onder leiding van dlen heer P. v. d. Berg correct werden uitgevoerd, het welk eveneens het geval was met de Haarlem- sche A. J. C. Een voetbalwedstrijd tusschen A. J. C. Alk maar en A. J. C. Koog-Zaandijk had als uit- slag 22 en bij loting viel de prijs ten deel aan, Laatstgenoemde afdeeline. Schijnbaar heeft het warme weer er toe bij- gedragen, dat er weinig spel te zien werd ge- gegeven, of misschien ook waren die spelers niet volaoende die spelregels madntig. Het verdere van het programma bestond uit 'n korfbalwedstrijd tusschen AlkmaarJVelzen en HaarlemKoog-Zaandijk, terwijl diverse dansen eveneens werden uitgevoerd! 'Het hardloopen door meisjes over 80 M., door jongens over 100 M., evenzoo een estafette- loop van 4 X 100 M., benevens vfer- en hoog- spr-ingen, vulden het verdere gedeelte van het feest, waarvoor diverse prijzen Averden be- schikbaar gesteld. Gezien het vele werk, hetwelk de commla- sie heeft gepresteerd, hierin bijgestaan door verscheidene hunner getrouwen, kan zij met voldening op haar uitnlcimend geslaagd feest terug zien. Oemong-d NieiiM*s Z ELFWE RKZAAMHE ID. De schoolopziener in het arrondissement Deventier vinalt, (Regeeringsverslag 1919 20), dat er op de scholen te veel gereikend wordt, en dat vermindering gemakkelijk te bereiken was, als het relkenonderwijs practi- scher werd ingericht. De schoolopziener in het district Gromingen constafceertj dat de leerlingen van plattelandsscholen in reken- vaardigheid voor die der staidsscholen niet onder doenhij schrijft die toe aan meerdere zelfwerkzaaanheid, die het stelsel van gecom- bineerde klassen vanzelf meebrengt. HET KAMIBRLilD VAN GROlENENDAEL. Mr. dr. H>. van Groenendael sdhijnt zijn tarten van het Nederlandsohe nationaliteits- gevoel tot het uitcrste te willen drijjven, schrijft „De Tijd". Gisteren verscheen on der zijn auspicien te Sittard het eerste num- mer van een zich noemende ,,T.lmburgsche Courant." Klaarblijjcelijk wil dit Wad In de provin- cie Limhurg de geheime annexionistische propaganda van het bewuste Belgische Co- mi te ae politique nationale" voorzetten. Een druMcer en uiigever van het blaadje, dat op ongeregelde tijiden zal versdhijnen Wji Wijze van propagandistischc gelegcnheidisikrant, worden met genoemd. De administrate is te bereiken) onder „Postbus-Sittard" en aan het slot van het inleidend hoofdartikel sdhrijft de hoofdredadeur Van Groenendaal, voor wiens parochie schier in elke kolom wordt gepcredikt, dat hij geheimhoudtng ver- zekert aan degenem, die hem hun gevoelen doen- kennen hetzij in Vooxstad 2 te Sittarc of te Fupile (bij Luik) Rue de Vis6 183. Het trait d'union met Belgifi wordt dus via Van Groenendaal gelegd. Dit blijkt ook uit zijn artiikeL, waarin hiji zich niet alleen verdedigt tegen de Nederlandsche Reg ring, Jhr. mr. Rluiys, het Nederlandsche Par- lement, Mgr. dr. iNolens en de Katholieke Kamerclub, maar vooral de stelling uitwerkt „Waarheid is dat nog altijidi een goed dee der Lirmburgsche bcvolking voor Nederlam niets of weinig voelt en een terugkoer ton BelgiC geenszins als een' ramp zou beschoum I Voornamelijk wll de heer Van Groenendaa klaarMijkelijk propagandeeren Wj hen, „dle daardoor zich in zekere kringen zouaen compromiteeren." !Hij roept uit, dat „de we- reld groot genoeg is" en ,.zijn vijanden nie: eeuwig blijven", zoodat hij met vertrouwen in BelgiS latere dagen- wil afwachten voor den terugkeer tot Limburg", en in afwach- ting daarvan- verzekert hiji aan degenen, die met hem- Limburg voor Belgi6 willen winnen, de meest volmaakte discrebe in de begonnen samenzweriog I Naar de „Tel." verneemt zal imr. dr. H van Groenendaal weder een Kafnercandida- tuur aanvaarden. WAAR BLIJVEN ONZE VERLOREN 9LEUTELS? iMlen schrijft ons: In de dagbladen- komen wekelijks lange kolommen voor van verloren voorwerpen waaronder opvallend vele sleutels en sleutel- bossen. Op de politiebureaux stapelen deze voorwerpen zich op, en moeten dan van tijd tot tijld worden opgeruimd om plaaits te ma- keru voor de nieuw ingekomene. Menigeen heeft reals den last ondervon- den van een verloren sleutelbos; niet alleen, dat hiji hiervan het grootste ongemak had, doch tevens bleven voor hem- de dure reke- ningen niet uit, die het openen en weer in orde brengen van- kostbare meubelen, brand- kasten1, huisdeuren enz. met zich brachten. Waar wij het in het belang van' omze le- zers achten, maken wij hier melding van een Verzekering-iSysteem tegen het verliezen van sleutelbossen, waarmiede wij' een dezer dagen kennis maakten. Lips' 'Slotenfabriek te Dor drecht heeift ten' dienste van Sleuteleigenaars een register ontworpen, waarin iedereen zich kan laten indragen. Het komt ongeveer hierop neer: Men meldt zidh. Wj genoemd e Na ami ooze Vennootschap aan, dat men wenscht te worden ingesohreven in bedoeld register. Deze inschrijving geschiodt voor 10 jaren, waarvoor een jaarlijksche 'premie van f 0,50 wordt betaald. zijinde dus 5. Hierna ontvangt men een kleinen, handigen, nikkelm penning, waarop het nuimmer der inschrijtving is gcstempeld; dit lichte plaatje wordt aan den sleutelring of ketting gedra- gen. Aan de achterzijlde van- den penning staat duidelijlk gestempeld, dat de vinder van den- sleutelibos Wj opzending hiervan aan de fabriek, als belooning 3 ontvangt, waar- aan natmirlijk een ieaer anmiddellijfc zal vol- doen, daar de onbekende sleutels voor geen mensch waarde hebben. De fabriek zorgt dan natuurlijk voor omniddellijke doorzendin-g aan den verzekerde. De directe tastbare voordeelen zijn: le. De grootst mogelijke kans; dat een ver loren sleutdbos Wj den rechtmatigen eigenaar tenigkomt; 2e. Dfe grootste veiligheid om te voorko- men, dat de sleutels in verkeerde handen ge- rakeni 3e. De vinder wordt aangelokt door de premie om het gevondene spoedig op te zen- denl, dooh blijft onbefeend met den naapi van den eigenaar; 4e. iDe eigenaar ontvangt spoedigst zijn verloren sleuitels terug, waardoor het open- breken van kostbare meubelen, kasten, trom mels, brandkast of kluisdeur e.d. wordt voor- comen; Be. Besparing van ongerief, recherche bij de politie, tijdverlies, last eni moeite. 'Er zijn reeds duizenden inschrijvers op dit Verzekering-Systeem, hetwelk ons zeer prac- tisch lijkt, en waarbij de inschrijver -tevens waarborgd is, dat in 99 van de 100 ge- llen zijn sleutels niet in verkeerde handen komen en hiji voor kosten en ongerief ge- spaard blijft. NDODLOTTIGE AAMVARING. Zaterdagavond vond op 28 mij-1 afstand van den vuurtoren aan de kust van Finistfere, mabijl Ouessand, een botsing plaats tusschen een schip van de P. O., de „Egypr" en een rransch stoomer, de „Seine." De botsing had olaats omstrecks zeven uur, toen de eerste- dasse passagiers aan tafel zaten. Op dat uur was er een lichte mist op het water. De „Seine" trof de „Egypt" op een- plaats tus- schenl de twee schoorstccnen en maakte een groot gat in de zij! van het schip. Door de passagiers werd later verteld, dat een aantal Laskanen in 'n reddingsboot sprongen en daardoor aan de vrouwelijke >assagiers beletten, er in plaaits te nemen. De capitem en de officieren1 van de „Egypt" slaagden er echter in, spoedig de orde te her- stellen. IDe bemanning van- ae Egypt* wist 219 van de 44 passagiers te redden, terwijl eveneens nog 210 leden van de uit 290 kop pen bestaande bemanning werden gered. Er worden dius nog 96 personen vermist. De ge- redden- zijn gister te Brest aan den wal ge- Ijracht. Zij verkeerden in deerniswekkenden toe- stand. Velen hadden nauwelijks kleeren aan en verscheidenen waren gewond. De laatsten werden onmiddellijk onder medische behan- deling gesteld. De kapitein geloofde, dat een Portugeesch schip, dat niet ver van de jlaate van de ramp verwijderd was, erin geslaagd1 kan zijn, verscheidene personen te redden. Onder de geredden bevinden zich' de ge- urvoerder en verscheidene officieren. De r it mariitieme begaf zich aan boord van de „Seine", en1 had een lang gesprek met den commandant van het Fransdie schip, ka- :>itein Lebarzat, en met de overlevenden. Er waren nog verschillende andere sche- pen in de buurF van de „Egypt" toen de -amp plaats vond. Daaraan is het dan ook te danken, dat de ramp geen grooteren otn- vang heeft aangenomen. E)e P. O. heeft offideel aankon gedaan van de ramp. De maatschappij gi ae namen van de geredde passagiers, alle ingelschen. Het blijlct, dat van 28 passa giers de redding vaststaat, terwijl men om- za trent het lot ran tien andere fn onzekerhetd verkeert. Volgenla de Fransche berichten zou de groote meerderheid van- de om het leven ge- komen person-en tot de bemannuig behoo- ren. Reeds zijin 20 lijkeni gevonden. Bultenland EEN OOMMUMSfTISCHE REVOLUTIE IN BUiLGARlJE? Een telegram uit Weenen aan de „Gha Tribune" meldt, dat volgena in dij kringen ontvangen berichten in Buigarije een communistische revolutie is uitgebroken. Ko- ning Boris en de leden der regeering zouden naar Varna zijn gevlucht en de roode vlag zou wapperen boven Sofia. De straatj ten duren voort. Bijzonderhedien outbroken nog. De Buligaarsche legatio te Parijs spreekt hlet bericht -tegen. DE SOCIALISTISCH'E OONFERENTIE TE BRUSSEL. de resultaten van de conferentie te Genua en de kwestie der schadevergoeding. In de eerste zitting had een gedadhten- wisseling plaats tusschen de Fransche en po- ynen Engelsche gedetegeerden, waarWf van beide zijoen werd getracht, elkander naider ite ko men, om het misverstand, dat is gerezen naar aanleidling van de oooferentiE van Genua, uit den weg te ruimen. Ten slctte werd een matte aangenomen, waarin wordt gezegd, dat de oonferentte van Genua nagenoeg gehcel is mislukt, en dat de tegenwoordige regeeringen niet Wj machte zijh, den vrede te bevastigen. DE TOEST'AND IN IERLAND. Terwijl Collins en De Valera Zaterdag op- nieuw te Dublin pogingen dedien om de go- sdhillen tusschen hen op te lessen, zijn ben- den gewapende Sinn reiners een nieuwen veldtocht voor een schrikbewiind begonnen. Zij hebben -landhuizen in brand lihe-'barakkm en kazenmen opgc' wegen vernield, telegraiaJ- en- aoorgesneden. Een later telegram nteldt, dat Coflins en De Valera een overeenfcomst hebben gcslotea. De overeenkomst bepaalt, dlait de twee par- tijen cone coalitie zullen vormen „op den grondslag, dat de regeering van het land in de gezaimenlijke handen zal berusten van hen, die de kradit zljtn geweest der nationale po- sitief". Een algemeene verkiezing zal in Juni plaaits hebben. De coalitie-canaiidatm zullen gekozen worden en deze zullen wordlen ge steld tegenover de georganiseerde oppositie alleen tier arbeiderspartij! Na de verioezing zal eene coalitie-regeering worden gevonmd, bestaande uit den voorzitter van hot Dai1, eeo minister van defensie, dfe het fegetr ver- tegenwoordigt en 9 andere ministers, vijf der meerddrheids- en vier dor minderheddsparfij. Mocht de ooalitie-regeering uiteengaan, is bepaald, dat eene algemeene verkiezing zal worden gehouden, gebaseerd op ctemrecht voor voliwassenen. De 'aankondiging van dit vredesverdrag Is te DuWin met groote vreugde ontvangen. Proyinciaal Nieuws UIT OUDKARSPEL. De voetbalvereeniging D. T. S. 1 was Zondag op bezoek naar B. S. V. 2 te Ber gen en1 verloor daar met 20. D. T. S. 2 was voor de seriewedstrijden naar Schageq getrokfcen. Om half een tra- den ze in het veld tegen Quosego 2 en won dezen wedstrijd met 3—1 De stand was aan bet einde van den wed strijd 11doch- met een kwartier verlen- png wist D. T. S. 2 de stand op 3—1 te rengen. Om vijf uur werd tegen Sparta 3 gespeeld om de le en 2a prijs. Sparta toonde zich in dezen wedstrijd de meerdere en won met 41, zoodat D. T. S. de 2e prijs behaalde. Verschillende ingezetenen zoowel hier als in het verdere deel van den Langendijk zitten nu reeds met lege regenwaterbakken, zoodat Koedijk en Schoorldam al weer druk bezoek krijgen. Zouden zij ook nu nog op de lijst van de protestcommissie teekenen, als hun deze werd aangeboden? We weten nu reeds onderteekenaars, die met verlangen de komst van de waterlei- ding tegemoet zien. UIT HEILOO. De te Amsterdam gearresteerde verdachte van de inbraak in de gemeente-secretarie al- hier heeft een volledige bekentenis afgelegd. UIT NOORDSOHARWOUDE. Op het terrein van Holland speelde Hol land 1 tegen Alcmaria 5. Toen de stand 51 voor Alcmaria was, staakte 'de scheidsrechter de wedstrijd we- gens het spel der Alcmarianen, die het er op zetten om zooveel mogelijk doelpunten te maken, om daarmee bovenaan in nun klasse op de lijst te -komen te staan. Ze waren blijkbaar op de scheidsrechter (van den Bond) zoo verbolgen, dat deze, met de auto van de Alcmarianen meegeko- m-en, op eigeni gelegenbeid maar moest zien thuis te komen. daar het de toegang tot de auto geweigera werd. Dit lijkt ons geen bijzonder sportieve daad, wat zeer zeker, als het werkelijk als een wraakneming diende, de Alcmarianen wel spoedig zullen gaan inzien. UII ST. PANICRAS. Zondag j.l. werd de demi-finale van de jekerwedstnjden gespeeld. Zonder kennisge- ving was afwezig B. C. V. 2, zoodat Alcma ria Victrix 4 met doelpunten voor gewon- nen werd verklaard. 't Eerst -kwamen H. R. C. 5 en Helder 4, beiden uit Helder, onder leiding van den hr. t leder in't vifandelijk net, en mocht wel 2 penalty's en 4 corners nemen, doch dat alles leverde niets op, zoodat H. R. C. overwon met 5—-1. Te roemen viel't pogen van Helder 4 tot 't eind toe den achtCTStand te verkleinen, dioch alle aanvallen strandde op de flinke verdediging der tegienpartij. (Hierna traden Zeemacht 3 en S. V. S. 1, eveneens beiden uit Helder, in't veld onder izen; 't - gezien worden, ofschoon zoo nu en dan, vooral in't begin, was't wel wat forsch. Zeemacht was en bleef sterker dan S. V. S. 1, doch S. V. S. 1 versaagde niet en zat tot op het laatst toe flink op den bal. Een gelijk spel was dan ook wel verdiend ge weest, aoch dit mocht niet zoo zijn. Zee macht maakte een doelpunt. S. V. S. 1 geen. Zeemacht, in de gelegenhetd gesteld 2 pen alty's en 4 corners te nemen, wist ze niet in doelpunten om te zetten. S. V. S. l met zijn flinken rechtsbuiten, die bij even spoediger schieten wellicht zijn club een paar goals bezorgd had, zag al zijm werken onbekroond, zoodat die match gewon- nen werd door Zeemacht 3 met 10. Onder begunatiging van prachtig, doch wel wat warm Meiweer, verliepen deze wed strijden allerbesf. Ze werden bijgewoond en met aandacht gevolgd door een talrijk pu- bliek. In de finale, welke voorloopig bepaald Is op a.s. Zondag 28 Mei, komen dus uit: H. R. C. 5, Alcmaria Victrix 4 en Zee macht 3. Alihiier is opgericht een borfbalclub, „K. V. V", korfbalvereenigdng Vrone, met aanvankelijk 24 dames-leden. De dames T. Kloosterboer, C. Gerritsen en N. Kloosterboer zijn verkozen tot resp. voorzitster, semetaresse en penningmeester- De vereeniging houdt voorloopig haar we- kelijksche oefeningen op't schoolplein bij1 de openbare school, en staat onder leiding van den- beer T. Engel. fioctitsj?akcn g v JifBmink, in 't veld. Deze match gold ook voor de competitfe N. H. V. B. IH. R. C. 5, die een week geleden Vrone 1 lad verslagen met 10, wist haar tegen- stander te overwinnen met 5—1. Werd 't eerste doelpunt van H. R. C. geannuleerd, maakte H. R. C. 2 goals, terwijls [elder 4 nog voor de rust zijn eenig doel punt verwierf. Alzoo ging de rust m met 2—1. Na de rust plaatste H. R. C. nog 3 maal VERDUISTERINGu Voor de Dordtsche rechtbank heeft giste ren terecht gestaan W. C. R. W., 36 jaar, di recteur van het Vereenigd Armen-, Wee&- en Nieuw Armhuis te Dordrecht, thans in voor- arrest, ter zake dat hiji te Dordrecht op ver schillende tijldstippeni tusschen ongeveer be- fiin September 1920 en ongeveer einde Maart 922, telkens opzettelijk verschillende bedra- gen in geld, toebehoorende aan het Ver eenigd Armen-, Wees- en Nieuw Armhuis te Dordrecht, door den secrotaris-rentmeester dier instelling tot het doen van dagelijksche eni andere loopende uiitgaven tenl laste dier instelling hem ter hand gesteld!, tot een ge- zamenlijk bedrag van ongeveer 4000 zich heeft toegeigend; 2o. op verschillende tijdr stippen tusschen- October 1920 en ongeveer eina Maart 1922, telkens opzettelijk verschil lende bedragen in geld, toebehoorende aan verpleegden van bovenigenoemd Weeshuis, hem afgedragen ter plaatsing op spaarbank- boekjes, tot een gezamenlijk bedrag van on geveer 3420.31 wederrechtelijk zich heeft toegeeiigend; 3o. op verschillende tijdstippen in de maanden Juni, Juli, Augustus en Sep tember 1921 viersdhillende bedragen in geld, toebehoorende aan verpleegden van het Wees>- huis, welke hiji van onder zijin beheer zijnde spaarbankboekjes van. verpleegden dier in stelling had laten halen en vervolgens onder zich genomen, tot een gezamenlliik bedrag van ongeveer 1197.50 wederrecntelijk zich heeft toegeeigend. Eisch: 1 iaar en 3 maanden gevangenis- straf met aftrek van de voorloopige hechtenis. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 19 Mei 1922. G. de L. te Oudkarspel, G. D. te Noord- scharwoude, te smel rijden met motorrijwie- len, de le 2 boete of 2 dagen hecht, de 2e 8 boete of 4 dagen hecht. D. C. te Alkmaar, overtreding Melkkeu- ring, 25 boete of 10 dagen hecht. G. V. te Uitgeest, overtreding Leerplicht- wet, 3 boete of 2 dagen hecht. S. S. en T. L. G. te Egmond aan Zee, P. G. te Zuidscharwoude, overtreding Ar- beidsiwet, de le 3 boete of 1 dag hecht., de 2e 4 boete of 2 dagen hecht., de 3e 10 en 3 boete of 5 en 1 dag hecht. W. R., A. K. en C. K. te Stompetoren, straatschenderij, de le 8 boete of 7 dagen tuchtschooL de 2e en 3e ieder voo-rwaardelij- ke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar. C. R. te Schermerhorn, overtreding Drank- wet, 3 boete of 2 dagen' hecht. H. L. te Urk, overtreding art. 444 Strafwet- boek, 3 boete of 3 dagen hecht. C. de O. te Alkmaar, overtreding Boterwet, 15 boete of 8 dagen hecht. J. F. D., C. B. Jz., L. K. Mz. en T. Z. Tz. te Egmond aan Zee, overtreding Jachtwet, de le 12 boete of 6 dagen hecht., de 2e 30 boete of 12 dagen hecht., de 3e 25 boete of 12 dagen hecht., de 4e 40 boete of 20 dagen licch t T. K. en J B. te Alkmaar, G. B. Jz. te Eg mond aan Zee, J. V. en M. R. te Uitgeest, dronkenschap, de le tot voorwaardelijke hech tenis van 3 dagen met een proeftijd van 3 ar, de 2e en 3e ieder J 2 boete of 1 dag echt., de 4e 10 dagen hecht, de 5e 10 boe te of 5 dagen hecht. S. H. en O. v. 0. te Uitgeest, J. B., H. v. D., C. S„ A. B., J. v. d. V., W. W., J. B. en M. Z. te Zuidscharwoude, overtreding Politieveror- dening, de le 2 boete of 1 dag hecht, dc 2e en iOe ieder 3 boete of 2 dagen hecht, de 3e 6 boete of 3 dagen hecht, de 4e, 5e, 6e, 7e, 8e en 9e leder 10 boete of 6 dagen hecht. J. S. T. en J. B. te Schcrmerfiorn, J. H. te en Noordschermer, M. E. K. en J. N, K. U TEa Zuid^ ietteeg te Uitgeest, W. S. te Oudorp, H. J. M. te Hei- loo, J. <3 S. te Egm-ondbinnen, G. J. v. E. te Hecmskerk, P. S. te Amsterdam, P. F. S. te Hoofddorp, J. K. te Noordscharwoude, M. B. te Zuidscnarwoude, W. H. E. E. te Velsen, overtreding Rijwielreglemcnt, de le 4 en 6 boete of 4 en 6 dagen hecht, de 2e, 3e, 4e, 6e. 7e, 8e, 9e, IOe, 12e en 13e ieder f 4 boete of 4 dagen hecht, de 14e 25 boete of 12 dagen hechtde 5e 3 boete of 7 dagen tuchtschool, delle/5en2X/2 boete of 5 dagen en 2X2 dagen hecht.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6