Alkmaarsche Gourant be Cburstons. Honderd Yier en Twlntlgste Jaargang. Dinsdag Mei. ProTinciaal Nieuws Fenilleton. So. 111. 1921. UIT BERGEN. Bij beach ikkin gen van den Minister van Arbeid dd. 19 en 20 Mei 1:1. is ten behoove van de particuliexe bouwnijverheid aan de navolgende gemeenten een bijdnage uit 's Rijks kas veneend: Bergen f 16800.— ten belioeve van F. de Heer Kloots voor den bouw van 16 wonin- gen aan de Kerkelaan; Heiloo 1640.— ten beh. van P. A. Hol ies voor den bouw van 2 woningen; Schoorl 965.ten behpev^ van T. Ott voor den bouw van 1 waning; Warmenhuizen /850— ten belhoeve van de wed. P. de Geus voor den bouw van 1 wo- ming. rAls een bijzonderheid kan worden gc- meld, dat tie Bergen aan Zee een fatnilic uit Birmingham een week-end" kwam doorbren- gen. Zaterdag vertrok zij en kwam dien dag nog te Bergen aan Zee, vanwaar zij;, na den Zondag daar te hebben doorgetoradit, Maan- dag weer naar Birmingham is taruggekeierd. We] een prestatie, maar het mooie zomarweer heeft veel vergoed. Door de afdeding Bergen der SD.A.P. zal, gelijk een ^dvertentie in ois no. van Za terdag aangaf, morgenavond half 8 een openbare vergadering worden gehou- den in de tuinzaal van de Rustende Jagcr, waar als spreker zal optreden -de heer J. E. W. Duijs, lid! van de Tweede Kiamier der Staf- ten-Generaal. Zondaig wend een aanvang gemiaakt met de door B.S.V. uitgeschreven serie-wedstrij- den, waarvoor de heer Ket een zilveren krans had uitgeloofd. Met de Harmonic voorop be- gaven de medespelende vereenigingen zich van cate Hilbrand naar het terrein aan dien Kerkedijk. B.S.V. II speelde vooraf een wed strijd tegen de voetbalvereeniging uit St. Pancras en wist met 2—4) te winnen. Na afloop speelde B.S.V. I tegen VJVJH. 1 uit Heiloo, welke wedsirijd na verlenging ein- digde met 3—3. UIT OUDE NIEDOKP. Zondagmiddag speelde V.V.V. II ondier lei- ding van den heer Beets een vriendstihappc- lijken wedstrijd tegen een elltal speleris uit Zijdewind. Het einde van dien wedstrijd was 11—0 in het voordeel van V. V. V. II. UIT HEILOO. De afdeeliug Heiloo van de ITo'landsche Maatschappij van Landbouw hidd Vrijdag- avond een algemecnc yergadering in het cafe „De Rustende Jager", alnier. De heer M. Mulder opende de vergadering met een toepasselijk woord. De notulen wer- den goedgckeurd. Ingckomen stukken: Van de Regelingscom- missie L. E. T. T. een schrijven om subsidie, van d9. Baar een verzoek om voor de op He- melvaartsdag te houden meeting op't land11 goed ,,Ter Coulster" plaatsruimte toe te staan voor oanken, tent enz., op den zolder van de schuur der vereeniging. De voorzitter meende, dat het op den weg der vereeniging Lag de ruimte te verhuren. De heer Maas Geesteranus decide mede, dat de vrijzinnig-godsdienstigen jaarlijks een- maal hun openluchtsamenkomst houden. Het is dus cen verzoek om een, bergplaats voor't gehecle jaar. Enkele leden vreesden, dat men de berg- ruimte zelf kon noodig hebben. De administrateur, de heer Wagenaar, deelde die bezwareni met. t Het bestuur kreeg mandaat om te hande- len naar goedvinden, met de bepaling, dat men de ruimte tot wederopzegging zal verhu ren. Rekening en verantwoording van den pen- ningmeester over 1921. Het totaal in kaS op 1 Januari was /220.1614, tegen /153.78 ver- ledeni jaar. Wegens een verschil van 1.50 werd de goedkeuringi aangehoudett tot de volgende vergadering. Benoeming van een lid der Aankocpcom- missie door het vertrek van den heer J. Borst. Gekozen werd de heer P. Frans. Subsidie vereeniging L. E. T. T. De voorzitter deelde mede, dat men verle- Roman van Paul Trent. Uit het Eugclsch door A. G. - Nadnik vedxxka 27) „Meen lieve. In miin leven is geen plaats voor liefde. Ik ben. betromvd met mijui be- roep", antwoordde Janet, terwijl zij1 met be- langstelling de uitdrukking van verlicliting op het igelaat van haar vriendin opimerkte. Betty was het overige van! den avond zeer stil en ging veel vroeger naar haar kamer dan gewoonlijk. In den regel kleedde zij zidi vlug uit en was even vlug in bed, doch nu war en haar bewegingen heel langzaam. Eras hield zij1 met het borstelen van heur haar op om tranen van haar oogleden te wisschen. Waarom schreide zij en waarom voelde zij zich zoo ellendig? Allies ging goed in de fabriek. Haar beste vriendin1 logeerdle bij! haar en oogenschijjnlijk was er absoluut miets dat haar verdriet kon veroorzaken. En toen begon zijl aan Mark te denken. H5j had even gemakkelijk crgens anders een be* trekfciog kunnen vinden1 dan juist in Fer- hampton. Waarom had hij! verkozen te blij- ven en gemeene zaak te mafceni met haar me- dedinger? Voor het eerst begon zij zich af ite vragen ofzajn tegenwoordigheid in de „Cros- by" fabriek haar zaak eenig nadeel zou kun nen berokkenen. !De concurrentie zou moge- lijlfe scherper worden, maar zij vertrouwde, zoo menige verbetering chine uit het hrein van Lendridge was voort- gekomien. ,,Hij zou cen kwad'e viiand kunnen zap, bei'ecleneerde zij bijl zichzelf, en geen vriende- den jaar 2750 heeft gegeven voor prijzen in verschillende rubrieken. In de bestuursver- gadering was deze subsidie besproken. De voorzitter wenschte als voorzitter van beide vereenigingen neutraal te blijven. Na eenige gedachtenwisseling werd met 8 tegen 6 stemmen aangenomen ae subsidie we- derom op hetzelfde bedrag als in 1921 te stellen. Aangifte voor een op te richten Landbouw- cursus te Heiloo. De heer Maas Geesteranus lichtte dit punt toe. Verleden jaar had men dit ook beproefd, daarom was men besloten vroeger te begin- nen, omdat men steeds moeite beef een hoofd voor een cursus te krijgen. De cursus is een tweejarige, verdeeld over 2 winterhalfjaren en 6 uren per week, de mininiumleeftijd is 15 jaar, openstelling voor alle omliggende plaatsen. 1 Leermiddelen worden door het Rijk gegeven. Rijk en Provincie geven subsidie, de gemeente een gratis verlicht en verwarmd schoollo- kaal. Het aantal leerlingen moet minstens 10 zijn. Voorts gaf spr. een uiteenzetting van de te behandelen leerstof, uitsluitend landbouw- belangen, dus voor den boer. Ook ouderen kunnen als toehoorder worden toegelatm. Spr. hield een warm pleidooi voor de vee- houdersbelangen, die hier op het spel staan. De ouders zijn aan hun Mnderen1 verplicht deze in de gelegenheid te stellen zoovee! inio- gelijk kennis op te doen, opdat zij goed toege- rust door het leven kunnen gaan. De voorzitter sloot zich hierbij gaarae aan. De uiterlijke termijn voor de aangifte werd bepaald op 15 Juni. e secretaris zal in overleg met den Land- bouwconsulent de voorbereioing nader rege- len. De kosten zullen gering zijn voor hen die den cursus volgen. Met een woord van dank voor de belangrij- ke bespreking werd de vergadering gesloten. v UIT KOEDIJK. Zaterdagavond vergadierde dd plaaitseliikc Vrijz. Kicsvereeniging in het lokaal1 van den heer C. Bakker onder leiding van den heer J. Zwatsman. Met een woord van welkorn, inzonderheid aan de geuoodigden, opende de voorzitter de vergadering. Hij1 deelde indee, dat de pogin- gen, die gedlaan ziiin door het bestuur der Maatschappij tot Nut van 'it Algemeen" en d besturen des kiesvereenigingen, osm te fco- men tot het oprichtea van een vereeniging vani huisvlijit en daarbij jongelieden nuttig bezig to houden niet zijn geslaagd en ook is geen resultant bereikt om te komen tot een eigen vergaderlokaal voor die verschillende vereenigingen. Het jaarverslag vermeldde 1 alg. verg. en twee bestuursverg. De irekening van dien pen- nfegmeester gaf aan alls ontvangBt 41.63, uitgaal 6.92, saldo 34.71, Als bestuuis- lid wend herkozen die heer Jh. Zwetsman. Twee dei' genoodigdlen tradca als lid der ver eeniging toe. Bij de rondvraag vroeg dd heer W. die Geus aan den hear C. Bats, waarom hij zoo onitslag gevraagd heeft als lid van ien raad. De heer Beets antWoordide, dat het de drukke werkzaamheden. zijn, venbonden aan de functie van wethouder en raadslid, diie hern er toe noodizaakten, maar inzonder heid het webk als voorzitter dier vcencomniis- eie, en de zware plicht daaraan verbonden, wanneer men dit ten voile en naar behooren wil vervullen. Spreker meende, d!at hij zijln broodwinning er niet aan mag opofferem. E)aar deze vereeniging enkel! werkzaam is voor gemecnteraadsverkiezingai, wefcte de voorzitter de aanwezigea toeii op, om bij de verkieziiig van de Tweede Kamer miet de vrouwen \*roeg ter stembus te gaan als een goed voottbeeld. 'Hlerna sluiting. UIT ENKHUIZEN. Te Etnkliuizen. hedii men 's naehte een dirachtige koe, die in de weide liep, met een scherp voorwerp, vermoodoliik een mes, twee steken in het adhterlij'f toegcirracht. Boven- dien heeft men van twee paardlen, die in de nabijheid graasden, de staarten a^gesnedlen. Bianeiiland. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Hier volgen de heden ingediende candida- tenlijsten, althans voor wat betreft de Kiest- kringien iHelder en Haarlem benevens de lijsten die allecn voor het geheele land be- stemd zijn. R. K. STAATSPARTIJ. Den! Helder-Haarlem. 1. mr. J. B. Bomans 2. €h. L. v. d. Bilt. 3. mr. Paul J. Reijimer 4. mevr. S. BronsveldrVitringa. 5. A. B. Mi- chielsen. 6. mr. A. J. M. Leesberg. 7. A. L. Loeraktor. 8. B. Veltaan. 9. P. Heilker. 10. Chr. M. Jansen. NIEUIWE KATH. PARTIJ. 1. W. J. B. van Lient te Haarlem. 2 Mr. A. Swane te Vught. 3. Dr. A. M. J. L. (ervel te Den Haag, 4. Mej. Dr. C. M. van der Pijl te Den Haag. 5. jhr. J. Th. Alting van Geusau te Den! Haag. 6. P. N. j. M. Bolsius te Voarburg. 7. J. Barendse te Poel- dijk. 8. Mr. P. C. J. Cremer te Utrecht. 9. dr. G. L. de Vries Fypns te Amsterdam. LIJST BALVBR6 R. K. Balvers, .fiillegom. A. R. PARTIJ. Lijst IV. Amsterdam, Helder. 1. C. Smeenk Arnhem. 2. Mr. V. H. Rutgers te Den Haag. 3. F. V. Valstar te Naaldwijk. 4. Chr. van den Heuvel te N. Vennep (Haarlemmer- meer). 5. D. L. Harms te Hoorn. 6. P. Berg- meijer te Weltevreden (Java). 7. G. Baas i(zn. te Amsterdam. 8. Mr. P. E. Bri§t te Leiden. 9. J. Porte te Amsterdam. 10. J. Schouten te Rotterdam. Lijst V. Rotterdam, 's-Gravenhage, Haar- em. 1. J. Schouten' te Rotterdam. 2. Mr. Th. ieemskerk te Den Haag. 3. J. J. C. van Dijk e Den Haag. 4. J. van der Molen te Ren- cum. 6. Chr. van den Heuvel te Haarlein- nermeer. 6. Th. Heukela te Rotterdam. 7. Ds. 1M. van Grieken te Rotterdam. 8. L. Slagter te Den Haag. 9. Mr. A. Brucn te Haarlem. 0. H. Colijn te Leersum. CHR ISTELIJ K-HISTO RISCH E UNIE. Lijst I. Mr. J. Schokking, aftredend lid; hr. mr. D. J. de Oeer, minister van Finan- cien. dr. J. Th. de Visser, minister van On- derwijs. X R. Snoeck Henkemans, aftredend "id. J. Weitkamp, aftredend lid. B. J. Gerret- son, aftredend lid. J. A. Bakker, aftredend lid. mej. mr. C. F. Katz te Amsterdam. J. M. Gijger Jr. te Den H aag. H. W. T il anus te Den1 Haagf. Lijst if. Dr. C. W. T. baron van Boetze- aer van Dubbeldam te De Bilt. jhr. dr. J. W. H. Rutgers van Rozenlburg te Baarn. Dr. 1. J. Lovink te Den Haag. Jhr. mr. D. E. van Lennep te Heemstede. H. van Boven te - 'hr. W. Schixmnelpenninck te Rhenen. VRIJIIEIDSBOND. Voor den kieskring Amsterdam, Den Hel der, Haarlem, Leiden. 1. Mr. H. C. Dressel huijs te Deni Haag. 2. Mr. J. Gerritzen te Den Haag. 3. K. Cz. de Boer te Assendelft. 4. P. Otto te Bloemendaal. 5. Prof. dr. B. D. Eerdmans te Leiden. 6. Mevr. Welmoet Dyserinck te Den Haag. 7. D. de Boer te Stompetoren. 8. Dr. I n. J. Vos te Amster dam. 9. Mej. L. C. A. van Eeglten te Am sterdam. 10. Mr. S. H- Bergsma te Amster dam. COMIT6 VOOR VERKIEZINIG VAN LIBER ALE KAMERLEDEN. 1. mr. S. van Hotffen. 2. mej. mr. E. C. van Dorp. 3. dr. C. C. Dutihl. 4. mr. R. A Fociema. 5. A. H. baron van Harden'broek van Ammersltol. 6. jhr. J. O. de Jong van Beek en Donk. 7. W. j. Kaptijtt. 8. D. v. Lookeren Campagne. 9. J. D. Viruly. VRIJ ZINN IG-DE MOCR ATI SCH E BOND. Kieskringen Amsterdam, Den Helder en Utrecht. 1. Mr. H. P. Marchant. 2. Mevr. Mr. B. Bakker-Nort. 3. Mr. P. J. Oud. 4. Th M, Ketelaar. 5. F. E. H. Ebels. 6. P. 'Nol- ting. 7. D. Kooiman. 8. H. B. Berghuijs. 9. jTj. T. Spaargaren. 10. J. Kooiman. Kieskringen Haarlem, Leiden, Dordrecht; Den Haag, Rotterdam en Middelburg. 1. Mr. H. P. Marchant. 2. Mevr. Mr. B. Bakker- Nort. 3. Mr. P. J. Oud. 4. Th. M. Ketelaar. 5. F. E. H. Ebels. 6. P. Nolting. 7. Jac. Wel- leman. 8. Mr. Dr. A. M. Joekes. 9. Mevr. Th. Thiel—Wchrbein. 10. Mr. S. J. L. v. A aiten DEMOCRATISCHE PARTIJ. 1. Prof. Mr. J. E. Heeres. 2. B. Holtrop. 3 Prof. Mr. J. II. Carpentier Alting, 4. Gene- raai Koolemans Beynen. 5. Mej. S. Wiener. 6. Dr. R. de Waerd. 7. K. Breebaart Dzn. 8 Th. Dil. 9. H. F. Tillema. 10. Mr. C. P. van Wijngaarden. S. D. A. P. Amsterdam (kieskr. 9): 1. P. J. Troelstra Den' Haag (Sonev.). 2. J. van denl Tempel te 's-Gravenhage. 3. A. H. Gerhard te lieem- stede. 4. J. Loopuit te Amsterdam. 5. E- Po- lak te Amsterdam. 6. G. van der Bergh te Amsterdam. 7. W. C. B. Pothuis geb. Strut te Amsterdam. 8. J. F. Anfcersmit te Amster dam. 9. E. Boekman te Amsterdam. 10. J. A van Zutpbem te Amsterdam. Helder (kieskring 10) en Haarlem (kies kring 11): 1. J. E. W. Duys te Za'andam. 2 - lij'ke gevoelens ten opzichte van haar persoon- lijjk koestcren. Zij had hem onverwachts ont- Slagen en wellicht op een1 onbehouwen manier. Inderdaad, zij had haar zelfbeheerscbing verloren 1 zij1 was bereid, dait te bekennen En dan getuigde die zinspcling op Julia Mioyle niet van veel kiesoh gevoel. Maar eigenlijk ging het haar niet aan met wien hi; omging of wie hij tot zijn vrienden maakte. HOORDISfllUK XXL Elen paar weken later toen jack Travers met de coiTespondentie bezig was, itrad Bet ty het privaatfcantoor binnen. Hiji stond dade- lijk op en glimlachte overdreven vriendelijk; zij had een hekeT aan dien glimlach1 en be- antwoordde hem slechts met een fcort knikje, „Iets belangrijks?" vroeg zij terwijl zi, haar handsdioenen uittrok. ,,'Nleen, niet veel. Er is een brief van de Luchtvaart-'Vereeniging. Mogelijk zou wet goed zijn als ik naar de stad ging. Mien kon met een onderhoud zooveel meer uitrich' ten", deed hij) bescheiden aan de hand. „fflc moet toch over een paar dagen naar Londen en dani kan ik dat meteen wel af- doen." Betty keek de brieven door, die hij op een iiji had gelegd en krabbeide er haar instruc- ties met een potlood op. Travers legde zich bij al haar beslisedngen neer en maakte geen aanmerkingen. Hij stelde er zich mee tevreden zijn orders te ontvangen en erkende in elk opzicht Betty's gezag. Heel eigenaardig er- gerde baar zijn ietwat slaafecb. gedrag en vergeledn zij! dat ite zijnen nadeele met Mark's eigeninachtig, besliste manier van doen. „A propos, er wordt veel gepraat over een' nieuwen motor, dien Crosby onderhanden heeft," merkte Travers plotseling op. slecnts een praatje", ant- woon" ,.;M!ogelijk is het xxrdde zijl luchtig. Th. van der Waerden Duys ti te Ams terdam. 3. C Thomassen te Bussum. 4 J. Westerhof te j te Den1 (Haag. !K. Stadhouder te Rotterdam. Alkmaar. 5. F. van Meurs te Amsterdam. 6. de Vries te Zaandam. 7. C de Bie geb. Tiemens te Overschie. 8. B. W. 3innen'dijk te Wormerveer. 9. G. Miedema geb Zondervan e Amsterdam. 10 A W. Micbels te Helder. SOCIA LI ST I SCH E PARTIJ. 1. H. Kolthek (aftr.). 2. W. Havers. 3. Vlervr. Kolthek-Timmer. 4. F. Kamstra, lid van de Prov. Staten van N.-Holland en lid van deni gemeeniteraad van Blaricutn. 5. B. .ansink jr., voorzitter van het Nat. Arb. Seer, 6. G. Th. J. B. de Soet te Amsterdam. 7. W. Colte, lid van den gemeenteraad van (Schiedam. 8. J. (H. E. Roebers, lid van den gemeenteraad van Deventer. 9. 0. A. Reits- ma, lid van den gemeenteraad van Ensched6. 10. J. Schnitzler te Arnhem. CO MiMiUNI ST ISGH E PARTIJ. 1. D. J. Wijnkoop. 2. dr. W. van Ravesteijn. j. I. T. Malaka. 4. J. W. Kruyt. 5. L. de Vis ser. 6. R. Voe-Stel. 7. G. Sterringa. 8. J. C. Geton. 9. J. Brommert Jr. 10. G. A. Vader. CHR. SOCIALE PARTIJ. 1. Mr. dr. A. R. van de Laar te Gendrin- ;ren. 2. dr. J. van Dorp te Genldringen. 3. J. H. Fricke te Leeuwarden, 4. R. van der Bur :e Gouda. 5. J. Jansen te Leeuwarden. c mei. D. E. C. IDeetman te Middelburg. 7. A. J. Rotteveel in Ded Haag, 8. G. Voet te Vel- 9. mej. D. Teunissen te Hilversum. 10. sen dr. C I. mej. D. Cr; amer te Utrecht CHR. DEM. PARTIJ. 1A. P. Staalman te Amsterdam. 2. J. !H. Staalman te Helder. 3. H. C. Carton te Am sterdam. 4. L. van deni Berg te Assen. 5. H. Visser te Sneek. 6. A. Hakvoort te Urk. HERVOR'MDE (GER.) STAATSPARTIJ. 1. T. A. Hagen, Amsterdam; 2. ds. A. C. G. den Hertog, Rotterdam; 3. A. W. de Leeuw, Hagestein; 4. L. J. C. Spoorman, 'snGravenhage; 5. drs. J. J. Weldendoip, Groningen; 6. G. Nieuwenhuyzen, enl 8. B. Renioov, 's-Gravenhage. fflRISTELIJKE VOLKSPARTTJ. F. van Puffeleni te Deni Haag; P. Tjebbes te Dordrecht; F. J. Welzenbach te Amster dam en A. M. Schenk Brill te Amsterdam. P L ATTBL A N DS P A RTIJ (Teenstra). 1. E. M. Teenstra te 's-Gravenhage; 2. C. Haringhuizen te Wieringerwaard; 3. P. Teu nissen, Amsterdam; 4. R. Schuiling Thz., Hallum, gem. Ferwerderadeel5. P. Dijk- huis, te Groningen; 6. P. H. Burgers^ te Oos- terbeek Hj| Arnhem; 7. Mevr. G. Scbep-Wa- gensveld. te Papekop bijl Oudewater; 8. J. Zijp Hzn., te Twisk; 9. W. Balk te Alkmaar; 10. K. Homan, te Harkstede, gem. Slochte- ren. DE ONAFHANKELIJKEN. Jhr. Mr. E. A. van Beresteyn. Dr. E. Bo- bakker. Dr. J. Kalff. Dr. De heer J. G. Mooyen. Mr. van Leeuwen. F. van Royen. Prof. Dr" R. H. Saltet. L. Simons. Dr. Ca- tharina van Tusschenbroek. Dir. H. G. van Wiingaardem. AlG. NED. VROUWENORGANISATIE 1. Nine Minnema te Zandvoort. 2. C. B MinderhoUd, te Rotterdam. 3. A. Schwier- Rutters te Amsterdam. 4. T. Roozendaal te Wormerveer. STAATSPARTIJ VOOR VOLK9WEL. VAART. 1. A. F. L. Faubel. 2. P. W. Scharroo Mr. B. H. Vos. 4. J. Friida. 5. J. Rippe. Mr. Ph. S. de Laat de Kanter. 7. Mevr. „Dait weet ik nog niet zoo zeker. Lk trof Crosby in de club aan en hij maakte er vol- strekt geen geheim van." „Van wien is het ontwerp?" ,,Natuurlijk van Lendrixlge. Het is een 250; heel licht en compact. „Onze 250 zal veel inspanning vereischen." „Lendridge is een heel kundig man. Wel een half dozijsn finna's hebbeni werk van hem gemiaakt, toen het bekend' werd, dat hij u ging verlaten. Ik verworider iniji er nog dikwijls over, waarom hiji zich met Crosby geassoci- eend heeft. Hlijl had licht iets beters kunnen vinden. Waaroin waard is en hield u hem niet wat hij iem? Het zou u voordteel opgebracht hebben." De nieuwsgierigheid had Travers die op- merking doen maken. (Hij wist er geen ver- klaring voor te vinden waarom Lendridge „Churstans" had verlaten; maar Betty was niet van plan zijini nieuwisgierigheid te be- vredigen. - Ja, waaromi had Mark „Chuistotts" eigen lijk verlaten? Dikwijls had zijl zichzelf die vraag gedaan en er geen voldoend antwoord op wetai te geven. Travers had volkomen gelijk; zij had als vrouw van1 zaken bij'na elken piijs moeten geven om zoo'n bekwaamj administrateur te houden. Ziji besloot den volgenden! morgen naar Londen te gaan en daar een nacht over te blijven. Een bezoek werd nog aan het kan- toor gebracht, voordat zij met deni eersten sneltredn op reis ging. Er was niet veei tijd meer over en een klcrk vergezelde haar om de correspondentie weer mee te nemien, die zij; onder het rijdent naar het station door- aDe trein begon zich1 juist in beweging te zetten toen een man langs het perron rende en in dezellfde coupe sprong. iHet was Mark Lendridge, die haar voor t oogenblik niet L. die Koning—van Arkel. 8. 'Meir. Scheltema de HeercSannes. 9. Ir. J. Ramaer. 10. Mr. K. K. Douw van der Krap. Kieskring Amsterdam: 1. mr. B. H. Vos, te Den Haag: 2. A. F. L. Faubel, te Den Haag; 3. P. W. Scharroo, te Den Haag; 4. J. Fryda, te Utrecht- 5. J. A. Melhado, te Amsterdam; 6. F. lH. de Haan, te Amster dam; 7. mevr. J. L. de Koning-van -Arkel, te Bergen; 8. J. H. Ripp-, te Delft: 9. ir. J. C. Ramaer, te Den Haag- 10 mr. Ph. S. de Laat de Kanter te Den Ilaag. RAPAILLE PARTIJ. 1. Klaas Driehuis. Mej. Koster, H. Zuur- bier. R. Knaap. S. Tiiggelaar. 0. Miedema G. A. Leuderink. W. v. d. Brook. F. W Oversteegen. PREMIEVRIJ STAATSPENSIOENu PARTIJ. 1. G. B. van der Werf. P. L. Hissink. 3 J. H. van den Heuvel, alien te Amsterdam. PARTIJ VOOR: PENSIQENBELANGEN R. van der Meulen. A. van Overmoeren, A. van der Heijden, B. Beumer en B. J. Li- net. V1RIJDENKERS. I IAmsterdam. J. Moving, te Amsterdam. J A. de Hondt te Vlissimgen. F. W. iM. Uzuret te Oud-Sloten. Dr. J. A. H. van den Brink had herkend. Tot haar1 ergernis was het geen trein met corridors, dus zou zijl genoodzaakt wezen een paar urea' in zijn gezelschap door te brengen Mark had zijn valieS in het rek gezet en ging zitten. iEin nu pas zag hiji wie zijn eeni ge reisgenoote was. „Goeden morgen", zei hiji beleefd. „Goedien morgen", antwoordde zij Xn kreeg een kleur van booshcid omdat zij zich zoo zenuwachtig in zijn hijjzien voelde. Mark legde net nieuwsblad, dat hij in de hand had, op de bank neer en keek haar met een Snellen omderzoekenden blik aan. Ja, zijl was wat bleeker en zag er niet zoo goed uit. Zou hiji tegen haar spreken? Het os van .Veen te Den Haag. In de andere ieskringen wrdt de volgorde van bovenge- noernde candidatea geheel aan die kieskringen zelf overgelaten. SCHIRIFTELIJKE VRAGEN. iDe volgende vragen zijn ingediend: Van den heer Van Ravesteijn aan den mi nister van financien: Wil de minister mededeelen, welke over- wegingen er toe hebben gcleid in den laat- sien1 tijd opnieuw toestemming te verlccnen tot het ter markt brengen aan de groote ef- fectenbeurzen van diverse vreemde leenin- gen, als de Tsjecho-Slowaksche leeniog van 500,000 pond sterling, in obligaties van 8 yrocent, de Chlneesche leening 1920 h 8 pro- cent, en een 7 Id procentsieening van Bra- zilie, groot 9 millioen pond sterling? Is het den minister bekend, dat o.a. in Belgische financieele organen de toelating van deze fondsen is aangemerkt en toege- uteht als gewichtige fcoersverandering in de politiek der INederrandsche regeering, waar- door hier te lande een volkomeni vrije markt voor buitenlandscre fondsen wordt hersteld? steld? Wil de minister mededeelen of deze op- vabting juist is; alsmede of de huidige eco- nonische malaise dan' tot het volgen dczer oolitiek aanleiding heeft gegeven? OPTREDEN VAN MILITAIRE POLFTIE. De minister van jusitiitie heeft een brief aan de Tweede Kamer doen toefcomen, in verband met een gedane toeziegging bij1 de interpellai- tie van den heer Van Rappard inzake het op- treden van de militaire politie. Bij bedoelde interpellatie werd door den: minister toege- zegd, naar de fei'ten, voor zoover deze hem nog niet bekend waren; een onderzoek te doen instellen. Naar aanleiding van de ter zake ontvangen rapport en deelt de minister ihans omtrent verschillende naar voren gebradite gevallen van1 het optreden van de miiitaire politie, belast met grensbewaking, een en an- der mede. De resultaten van het onderzoek geven dien minister geen aanleiding, ter zake van het optreden van de politietroepen thans nog verdere maatregelen te nemien. Hij geeft edh- ter de verzekeriag, dat deze aangeflepenlieid zijn voile aandacht blijift houdeni en. indien hem ter kennis gebrachte fcladhten daartoe reden opleveren, zal hij niet nalaten die be- trokkencn te doen terechtwijzen. OPENBARE VEKOOPINGE'N EN VER- RACHTINGEN. Verschenen is die memorie van antwoord betreffende 'het wetsontwerp houdendie rego- ling omtmit het dragen van de kosten van openbare verpaich'tingen en het uitloven van premieni bij openbare verkoopingen en ver- pachtingen. Tegenover de ledea, die meenen, dat de in dit wetsontwerp opgenomm regeling tot een ongewensdhte vrijheidBbepetrkkig zal lei den, omdlat de kosten van een openhare verkoo- pihg ten laste van- den verpachter komen, meret de regeerng op, dat niet uit het oog mag worden verloren, dat de verpachter ge woonlijk de onkoscen gemakkelijker zal kun nen dragen dan de pachter, die ze moet vo1- doen, alvorens hij in staat is, inkomsten) uit't gepachte goed! te trekken. Overigens is ook de regeerinig van oordeel, dat biji de vrijheddsbeperlang niet verder mag worden gcgaan dan in het wetsontwerp is neergdegd. Zij kan daarewn. niet voorstellen, cte kosten van een openbare verkooping te brengen ten laste van den verkoopeff. Hoewel de regeering meenf, dat er wel ver schil is tusschen strijkgelden en andere pre- mifei, heeft zij alsnog termen gevonden om voor te stellen, om ook het uitloven1 van srrijk- gelden te veroieden. GeBtiengrl Nieuws noodlot scheen de te doen en hij wil eiegennew aan de hand die niet laten voorbij- gaan. Mogelijk zou hiji iets kunnen ze; waardoor hij; zijn doel te eerder zou ^en- Maar een oogenblik weifelde hij in het vol- brengen van 2djn voornemen. Zij was zoo dicht bij hem en zoo bijzonder niooi, doch de uitdrukking van1 haar gezicht was koud1 en bijma terugstootend. Zou de tijd nooit aan- breken, dat zij hem zou aankijken met oogen die van een stille liefde spraken? Haar handi niet klein maar heel fllnk en goed! ge- vormd wat zou hij die gaarae in de zijne houden V' „Mag ik tot u spreken?" vroeg hi} op eras. Betty dacht zeer haastig na. Hoe moest zij zich houden? Het zou dom en onnoodig zijn lomp te wezen. Als u iets belangrijks heeft om te praten, antwoordde zij luchtig... „Motorra?" vToeg hij. „Die zijn zeker belangrijk. Ik hoor, dat u een nieuwe aan de markt wil brengen." „Ja. Ik heb de schetseni bij me voor de Ludrtvaart Vereeniging." RUMOEIHIGE AVGND B»IJ OITO OTTO TE ROTTERDAM. Het IN. v. d. D. schriift 'Een rumoerige avond. iDe aimosfeer was geladen. Waaraan het lag, het is niet te zeg- geni. meldt de „Msh.", maar er was iets on- rustigs in de zaa'i. Om goed half negra, kwam Prof. Otto Otto, met applaus begroet. en daarom moest hij strijden. Over den wetenschappelijken ondergrond van zijn verrichtingen zou hij niet spreken. H5j was aangevallen op era wijze als hem tot heden nog niet overkomen was en daarom moest hij1 heden strijden. IDr. van Londen had Vrijdagavond een ecl.arpe aanval. op hem gedaan in een inge- zonden stuk in de ,;N. R. Crt.", door hem „Is er iets nieuws van belang aan dien motor? Misschien is het onbescheiden dat te vxagra." „In het systeem is niets nieuws. Maar ik geloof, dat't een goede machine is, een groo te verbetering op mijn laatste... U kijkt of het u verveelt; kan u een onderwerp aange- ven, dat meer belang inboezemt?" „Als u het niet onbeleefd rendt. dan won ik eens even de courant doorkijken." iHij! knikte en nam de „Times" op. Beiden lazen eenigen1 itijd, maax Betty was de eer- ste, die het stilzwijgen verbrak." „Waarom zijt ge naar „Crosbys". ge- gaan?" vroeg zij. „Ofn den kost te verdienra." „Er zijn een massa andere plaatsen." „Waarom zou ik niet naar „Crosbys" gaan?" vroeg hij op zijn beurt. ,,'t Is eenvoudig een kwestie van smaak. Mr. Crosby was een concurrent van u." ,.U heeft meegeholpen „Churstons" vooruit te brengen. Mijn vader was steeds vol waar- deering over hetgeen gij tot den bloei der firaia ndbt Ibdjlgedragra." „Uw vader was een rechtvaardig en groot- moedig wenkgever," merkte hij bedaard op. Waaroin hebt ge u dan verbonden aan de met „Ghurstons" concurreerrade firma? U weet hoe scherp de concurrentie is geweest tusschen de beide onderaemingen." „Ja," zei 'hij aanmoedigend toen z3J aar- zelde. „Bij „Cb.urstons" hebt ge vele dingen ge- leerd, die u nu in staat zullen stellen „Cros- bys" te helpen tegen1 ons." Misschien was dat de reden waarom Crosby mij altijd trachtte over te halen mij met hem te associeeren," zei Mark naden- krad. ,,Er zijn mannra. die zouden geaarzeld hebbray om, na een firma verlaten te hebben. zich' met eem mededinger te associeeren", luela

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5