DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m m No. 123 YRIJBAG 26 MEI Dit nammer begtaat nit 2 biadea twintigste Jaargang 1922 i honticrn^utKprijH blj rooniitbetaltng per 3 maandon f 3.—, fr. per poet f 2.50. Bowljen. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. rogel, ffrootere lottere naar plaatsruimta Brieven franco N.V. ltoek- en llflndelsdr. v.li. Hems. Coster Zoon. Voordnm CD, Tel. Adminletr. No. 3. Bedactio No. 33. mm Bnitenlaud. REDE VAN LLOYD GEORGE. Lloyd George is teniggekomem op zijn be- sluit, om het Lagerhuisdebat over de confe rentie van Genua niet persoonlijk in te lei- den. Hij is gezwicht voor de vrij algemcene afkeuring van dat voomemen. Hij zeide gistercn in het Lagerhuis, dat kij niet voornemens was ieta te zeggeni over de kwestie der Duitsche schadeloosstdling of de Engelsche betrekkingen met Frankrijk. Daartoe zou hij de volgende week in de ge- legenheid zijn. Op de conferentie te Genua waren 34 na- tieu vertegenwoordigd en de kwesties, die zich voiordeden, werden van begin tot eind be- sproken met de grootste vriendschappelijk- lieid. Ofschoon de vredc was hersteld in Eu ropa, was het volkomen duidelijk, dat de oor- logsatmospheer in zekere mate was gebleven. Zonder de hulp der andere 30 natien was het hopeloos voor Rusland, wat voor regeering het ook had, te verwachten, zich te kunnen be- vrijden uit den toestand van walgeldjke ellen- de. Er waren drie wegen welke men kon in- slaan bij het behandelen van den toestand in Rusland. Vooreerst de weg, dien men vroege beproefd had en die mislukt was: het gebruik van geweld. Niemand had dien te Genua aan- geraden. Een tweede weg was: Rusland aan zijn lot over te laten, tot het zijne regeering vcranderde, maar hoe kon Europa verzekerd zijn tegen gevaren, welke deze politick met zich zou berngen. De Russisch-Duitsche over- eenkomst toonde den aard van het gevaar dat hij bedoelde. Het was noodzakelijk alle mogelijkheden onder de oogen te zien. Duitschland kon Rusland economisch niet roodig hebben, daar dit geen kapitaal had, maar dit was niet het geval met de bewape- ningen. In het eene land waren alle natuurlij- ke hulpbronnen en in het andere alle techni- sche bekwaamheden. De Britsche delegatie besefte, dat het voor den wereldvrede noodza kelijk was, dat, wat men ook dacht van de Sovjet-regeering, eenige regelingen met Rus land zouden worden gesloten, die het in staat zouden stellen, dien uitgebreiden handel we- der te openen, waarvan zoovele millioenen af- hingen voor hun dagelijksch brood en die een gcvoel van stabiliteit en zekerheid aan Euro- pa zou geven. De Russische lciders beseften volkomen, dat zij geen creddet zouden krijgen van het Westen op den grondslag van contis- catie en verwerping van schulden. Zij wisten eveneens, dat Rusland nooit hersteld kon wor den, voordat het crcdict kreeg. Aangaande de schulden van het geld, aan Rusland geleend voor de revolutie, waren zij bcreid eene schik- king aan te gaan. Zij zeiden, dat de ver- plichtingen, welke zij aanvaardden,_ zouden afhangen van de hulp, die zij ontvingen. De positie der Europeesche mogendheden was duidelijk uiteengezet in de resolution van Cannes en de verklaring betreffendie de Sovjet- regeering was nooit aangetast door de Rust- sere zelifzij aanvaarddem de resolution van Cannes. De Russen mocsten beseffen, dat zij geen crediet zouden bekomen voor hun han del, voordat zij het vertrouwen verwierven van het eenrge volk, hetwdk in staat was, hun dat crediet te verschaffen. Voortgaaade zeide de premier, dat de Haagsche conferentie eene practische bespre- king zou zijn tusschen de deskundigen op den grondslag der resolution van Cannes, Hq had groote hoop, dat er iet9 zou bereikt worden, wanneer zij gingen onderzocken, wat prac tised mogelijk was. Intusschen mocsten zij ovenvegen wat gedaan kon worden, om een conflict in Europa te voorkomen. Indien zij het onderzoek van Genua wilden voortzetten, mocsten zij den vrede van Europa verzekcren. Daarom hadden zij den wapcnstilstand te- weeg gebracht, die de plechtige verklaring be- helsde van de zijde der 34 nation, dat zij geene aanvalten tegen elkaar zouden onder- ncmefl. Hij wilde met zeggen, dat Genua ten slotte succes zou hebben, maar hij getoofde, dat het reeds groote zaken tot stand gebracht had. Indien Genua mislulcte, zou de positie van Europa zeer ongunstig worden. Ten slotte zeide Lloyd George, dat de Brit sche delegatie er trotsch op was, de leidehde rol te hebben gespeeld bij het handhaven en strijden voor hooge idealeo, die steeds zouden worden verbonden met de emstige proble- men van Genua. DE WREEDHEDEN IN KLF.IN-AZIS. De „Daily Telegraph" meldt: Na de Fran- schen te hebben gewaarschuwd dat, als Frankrijk zijn houding tegenover Angora handhaaft inzake de Turksdie wreedheden, de concessies ingevolge het verdrag van An gora wel cens zouden kunnen geannuleerd, trachten de agentcn der Kemalisten thans de Amerikaansche concessionnarissen in Klein- Azie te intimideeren, opdat er op hen een be- roep zal kunnen worden gedaan om de be- richtcn van de Amerikaansche relief-werkers in het Uabije Oosten tegen- te spreken. De bericliten over Turksdie wreedheden nemen anders den laatsten tijd zoo'n beslis- ten vorm aan, dat aan de waarheid niet meer valt te twijfelen. De correspondent van de Manchester Gu ardian" te Konstantinopd. verldaart, dat ten minste drie vierden van dc 150.000 Grieksche inwoners van Pontus uit hun dorpen zijn ge- deporteerd, en dat van deze ongelukkigen na i;en zeer langen zwerftocht op weg naar Bit- lis slechts 10.000 overledenen te Diarbekir aankwamen, waar zij geheel weerloos aan de wreedheden en de willekeur der Koerden wa ren overgeleverd. De ouden van dagen, inva- liden en ziekten liet men stervende achter en men kan aan de honderden onbegraven lijken zien, langs wel ken weg de gedeporteerden zijn getrokken. Tal van ooggetuigen, aldus de correspondent, hebben deze lijkenmassa's langs de wegen bij Sivas en Kharput gezien. Te Konstantinopel loopt het gerucht, dat een- aantal Fransche zendelingen uit Aintao en Marasj zouden zijn verbannen, omdat zij protesteerden tegen het vermoorden van Ar- meniers in deze plaatsen. DE VERHOUDING TUSSCHEN WIRTH EN HERMES. Het „8 Uhr Abendblatt" publiceert in sen- sationeelen vorm een beweerd verzoek om ontslag van Dr. Wirth, dat naar het heette een gevolg was van een diepgaand geschil tusschen hem en Hermes. Naar latere berichten melden, is dit be- richt gedeeltelijk onjuist. Er bestaan wel ge- schillen tusschen Wirth en Hermes, die cchter niet zoo emstig zijn, dat zij Wirth aanleiding zouden geven om af te treden. Overigens is men van opinie, dat in geval van een ver- scherping van het conflict nief Wirth, maar zijn minister zou moeten gaan, zoodat in dit geval Hermes niet meer zou worden gemach- tigd de onderhandelingen te Parijs in naam van het kabinet voort te zetten. Ook de „Soz. Dem. Korrespondenz, die Hermes zeer vijandig gezind is, meent diat het geschil tusschen Wirm en Hemes niet onr overbrugbaar is. DE KWESTIE DER SCHADE- LOOSSTELLINO. De „Times" meldt uit Parijs: Alles spreekt hier over de kwestie van een Internationale leening aan Duitschland'. De Franschen schijnen nierin den eenigen weg te zien tot het verkrijgen van de schadeloos>- stelling. Over het algemeen zijn de verwach- tingen van de conferentie van banlders, die Woensdag tweemaal bijeenkwam, optimis- tisch. Een communiqu6 wordt eerst verwacht na afloop van de besprekingen, die minstens tien dagen in beslag zullen nemen. De com- missie restart uit Delacroix (BelgiS), voorzit- ter; d'Ameglio fltalte), vice-voorzitter; Scr- gent (Frankrijk), landers ley (EngelandV, Morgan (Vereenigde Staten), Sekiba (JaPan)» mr Visseling (Nederland) als vertegenwoor- diger van de neutralen en Bergmann voor Duitschland. Minister dr, Hemes, de Duitsche minister van financlen, is Woensdagavond niet ver- trokken, doch zou gister naar Berlijn terugr keeren. Men hoopt, dat de Duitsche regeering v66r 31 Mei a.8. haar goedkeuring zal hech- ten aan de plannen, wdke Hermes medeneemt en die het rcsultaat zijn van dc besprekingen met de Commissie van Herstel. Naar ver- luidt, zou een fomule zijn gevonden in zake het in.evenwicht brengen van de Duitsche be- grooting en de controle over de Duitsche fi- nanciSn. Naar in Parijsche kringen- verluidt, heeft de Commissie van Herstel de plannen, welke haar door den Duitschen rijksminister van fi- nanciSn, dr. Hemes, zijn voorgelegid, niet goedgekeurd. De Engelsche vertegenwoordiiger in de Commissie van Herstel, Bradbury, heeft daar- op een nieiiw ontwerp uitgewerkt, dat op de volgend' basis is gegnmdvest: 1. De Duitsche industrie dient garan-ties te geven voor de Internationale leening. 2 De begrooting voor de gewone uitga- ven dient in evenwicht te worden gebracht. 3. Er dient een vemindering te komen in het in circulate brengen van bankpapier, tcr- wij'l moet worden gctracht, de nieuwe uitgif te daarvan hinncn twee jaar geheel stop te zetten. 4. Aan de Commissie van Herstel dient dc mogeliikheid te worden gegeven, contrflle te kunnen uitoefenen over ae nakomin-g dezer voorwaarden. Dit nieuwe plan is door bemiddeling van minister Hemes ter voorloopige beoordee- liijg aan de Duitsche regeering voorgelegd. Volgens het „Berliner TageblatF' betroffen de eisteren uit Berliin aan Hemes gezonden nieuwe instructies dit voorstel. NEDERLAND EN BELGIS. In de Belgische Kamer heeft de oudrminis- ter Poidlet gesproken over de regeenngsver- klaring van Theunis, waarin de wensCh uitge- dirukt werd om hartelijke betrekkingen aan te knoopen' met Nederland. Er zijn veien in deze Kamer, aldus stpreker, die, evenals ik, deze uitmuntende woordm door" daden gevolgd wenschen fe zien. Wij hebben met genoegen vernomen, dsaft de onderhandelingen weer aamgeknoopt zijn. Men denke trouwens aan de Bel gischNedlerlandsch commissie, waar in gezaghebbende ipersonm van a'le partijen samenwerkten en waarvan Beernaert de zid was. Deze commlissde ijverde voor economi- sche, financieele en intellectueefle toenadering. Politick was uitgesloten wegens onze neuitra- li-feit. De oorlog heeft dadelijk bewezen, dat deze goede verstandhouding een eisch is. Wat zou oreze toestand geweesit zijn, indien Neder land, ongerust door de onlbeikooikte uitlatin gen van een deel onzer pers over annexatie, zich in de amen van Duitschland had ge- worpen? Derek aan het gevaar, indien Duitschland aldus meesterschap hadi gelcre- gen niet alleen over de havens in de Noord- zee, maar ook in de kolonien. Stel u het duik- Holl. IJzermagazyn DE WILD. Agenten der bevoemde „PAX" INUAAE6LA1EN. bootgevaar voor. Men spreekt over de kwesitia der Belgische veiiigheid. Ik onderschait de be- lamgen niet, maar de tot nu toe aangewendfe middelen leaden niet tot het gewenscihte doel. In verband met het laatste herinnerde Poul- let aan de annexionistisdie drijveriien, die hen schandvlekt. Da Fransche gezant in- dien Haag, verhaalt Poulilet, deed onlangs een studiereis in Nedc- land en kwam- ook te Maastrilchit. De heer -Benoist werd! ontvangen op het stadhuis Hij) herinnerde aan Neer- land's leus „Ik zal handhaven". In zijn woor- d'en lag de veroordeeling van het annexioniis- me. Pouilet besloot, dat BdlgiS zijn eer en de rechtvaardighei d moet dienen door het aaa- knoopen van broedeflijke betrekkingen mat Nederland. Hier in de Kamer, zooals diait ook wel op banketten gebeurt, zijn wij het daarover alien eens, doch buiten komen dan toch tegenstrijdige uitlatingen los. JACHT OP EEN HOTELRAT. Maandag werd een log6 van een hotel te Parijs te vijl uur's morgene uit den slaap gewekt door een ongewoon geluid. Hij stond op en was niet weinig verbaasd. een persoon zijn kamer te zien leeghalen, schrijft de Petit Parisden". Hij had nog geen tijd gehad om alarm te maken, toen de inbreker naar het venster snelde en er uit sprong. Op het geroep van den bestolene kwamen enke- le hotelbedienden en gasten toeloopen en begonnen een jacht op den in- brdcer. Deze was bij zijn val in de waranda terechit gekomen. Ondanks 'n ernstige ver- wonding, die hiji aan den linkerpols had op- geloopen en hem groot bloedverlies veroor- zaakte, maakte hiji zich met alle macht uit de voeten. Er ontepon zich een wilde jacht door de straten van Montmartre. Weldra had de vluchteling eeni groot aantal achtervolgers achter zich. Hij nolde 6teeda verder en liet bloedige sporen achter, maar met een revol ver in de vuist dreigde hij1 iedcreen1 neer te schieten, die hem weg wilde v-ersperren. Ten! slotte begaven. hem echter zijn krachten en viel hij neer. Twee agenten die hem- het dichtst op de hielem zaten, konden1 hem toen jijpen. Het bleek. dat men een gevaarlijk in- Jividu te pakken nad, zekcren Alfred Caen, een goeden bekende der justitie, die wegens desertie en andere misdaden tot dwangarbeid was veroordeeld en er in geelaagd was om te ontsnappen. Na zijn ontvluchtmg had hij het beroep van „hotelrat" ter hand1 genomen. EEN ADVQCAAT MEDEPLICHTIG AAN W1NKELDIE'FSTALLEN. Tc Dresiden is dezer dagen een' advocaat, zekere dr. Rieprascht, te zamen met Zijn echt- genoote, gearresteerd. Bciden worden1 er van verdacht, de hand te hebben in vele winkel- diefstalleni, die door hun dienstbode In onge- veer 50 wmkelsi zijn gepleegd. TREINBOTSING IN EEN TUNNEL Te Genua heeft een sporwegongeluk plaats had in de tunnel1, welke onder de stad door- .oopt tusschen de stations Piazza Principe en Brignole. Een trein uit Ventimiglia liep in den tunnel op een trein uit Rome. De botsing was zeer hevig en de locomotief en het posit- rijtuig van den trein uit Rome werden geheel vemield. De duistemis droeg nog tot het verschrikkelijke van den toestand bij. De pas- sagiers sprongen in groote opwinding uit den trein. Er werd omniddellijk hulp geboden door manncn, die met fakkels de tunnel bin- nen snelden. Een persoon werd gedood en elf ernstig gewond. DE VLAGOENKWESTIE IN DUITSCHLAND. Naar de Zentrum Pari. Korr." vemeemt, loopt in parlementaire kringen het harduekki- ge gerucht, dat binnen afzienbaren tijd de vlaggenkwestie weer op het tapijt zal worden ;ebracht. Men verzekert, dat in rechtsche ringen niet alleen een levendige actie wordt ontplooid, doch dat zij ook gddinzamelingen houden om op groote schaal propaganda te maken voor een volksstemming omtrent de vlaggenkwestie. EEN MINISTER GEMOLESTEERD. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Skirmunt, de in Weenen vertoeft, is, toen hij zich Dinsdag naar de zaal van zijn hotel wilde begeven en de hall doorliep, door drie elegant gekleede heeren, van wie er een de Oekrainsche uniform droeg, met rotte eie- ren geworpen. De drie mannen. een ritmeester, een lste 'uitenant en een luitenant van het Petljoera- leger werden gearresteerd. DE WARMTE. 'Maandag j.l. was ook te Parijs de warmste dag, die ooit in de maand Mei is geregis- treerd. De temperatuur steeg tot 86 graden in de schaduw. Op de boulevards liepen de menschen in hun luchtigste Weeding en zelfs de terrassen der kleinste cafe's waren den geheelen dag en avondi overvol. Te Bordeaux steeg de temperatuur tot 9'4 graden. Te Londen was Maandag de heetste dag in 42 jaar. De thermometer wees's tniddags ge! loc 125 igraden in de zo-n eni 88 grades! in de schaduw aan. Gewoonliik wordt Londen in Augustus door zulk een hitte bezochi;. Ook Zondag was het heet, maar toen' was men op de rivier aaix het 6trand of elders buiten. Een winkelier van mode-artikelen ver- telde, dat hij Maandag meer strooien hoeden had verkocht dan gedurende het geheele vo- rige seizoen. Voor hen, die in ons land zitteni te puff en van de warmte, toch nog een troost, zij het een schrale, te weten dat zij niet alleen' aan overmate van warmte lijden. DE TOESTAND IN IERJLAND. Gisteren vielen te Belfast ernstige onlus- ten voor. Toen een aantal arbeiders naar huis terugkeerden, werd er hevig op hen gevunrd, waarbiji werd gebruik gemaakt van bommen, geweren en revolvers. De menigte werd door een paniek aangegrepen en nam in allerijl de vlucht. 'De polit'ie en de troepen bean-twoord- den het vuur met machinegeweren en wisten het tot ziwijgen te brengen; Tot dusver zijn drie personen gedood en twintig gewond. De arrestaties van 'Sinn Feinere werden In alle zes provinci&n van 'Noord-Ierland voort- gezet door een groote macht politie-agenten en militairen. Tal van vooraanstaande leideis uit Sinn Feinkringen werden gearresteerd. Het Ulster- departement van Binnenlandsche Zaken deelt mede, dat om! drie uur in totaal 348 personen waren gevangen genomen. Te Belfast werd een tramwagen nablj de remise door een zestal mannen overvallen. i Zij! dwongen den conducteur en den bestuur- der den wagen te verlaiten, welke daarop met petroleum werd overgoten en in brand ge- stoken. 'Daama brachten de aanvallers den wagen bovendien nog aan bet rijden. Dc tram reed ongeveer T50 meter vex. Eerst toen kon men haar tot staan brengen en dien brand blusschen. Generaal Idigginson, vooral bekena uit den Znid-Aifrikaanschen oorlog. werd nabij Tipperary terwijl hij in een rij'tuig reed, door twee gewapende mannen! aangevallen. De generaal weigerde stil te honaen en legde de zweep over de paarden. De mannen oa ten een paar schoten op den generaal en verwonden hem ernstig. De paarden draaf- den door, tot zij: voor het hek van het bui ten stonden, waar de generaal logcerdc. ERNSTIGE RELLETJE'S TE ROME. De te Rome gevierde verjaardag van Ita lics deelneming aan den oorlog is door nood- lottige Incideriten versitoord1. Toen de stoet van net kerkhof terugkeerde, werd zij: in net San Lorenzo-kwartier uit de ramcn van de Communistische Clu'b beschoten. Onmiddel- lijk daama brak aan alle kanten hot gewcer- vuur los en het schieten in de etraten duur- dc van negen uur in den avond1 tot om- streeks middemadit. Vbor zoover bekend, is er 6en doode ge- vallen, terwijl circa 50 personen werden ge wond. -Hedenmorgen was het in dit stad- kwartier weer rustig, doch cf wordt nog steeds met pantser-auto's gepatrouilleerd._ Vele gebouwen in deze wijk vertoonen in de gevels sporen van het gevecht. In de niu- ren van het gebouw der Communistische Club zajn hoiteerden kogelgaten te zien. EEN WITTE RAAF. Uit Belfast wordt gemeld, dat de minister van financien biji het parlement van Noord- Ierland zijn eerste begrooting heeft inge- diend, waaruit blijkt, dat de cntvangsten 119.000 pd. st. meer bedragen dan de uitga- ven. Er zullen geen nieuwe belastingen wor den geheven. De uitgaven voor de „special constabulary" worden geraamd op twee mil- lioen pond, waaraan de Britsche regeering bijjdraagt. STORM IN LONDEN. Een buitcngewoon hevig onweder ontlistte rich gistermorgen over Londen. Een kerktoren in het N. van Londen werd door don bliksem getroffen en tal van huizen. Het onweer werd gevolgd door eene vermindering van do hitte< golf, die men sedert Zaterdag j.L had onder« vonden. DE „LIE'FDESiDOKTER." FTtet 'Berlijnsche Iand-gericht I heeft een merkwaardig geval van bijgeloof te behan delen gehad, waarbij men zich in de Mid1- deleeuwen verplaatst waant. De waarzegger en kaartlegger August Wonka uit Liditen- berg was aangeklaagd wegens het plegen van bedrog in ta-lrijke gevallen. Sinds jaren oefent beklaagde het bedrijf van waarzeggen uit. Zijn metier verdeelde zich over drie spe- cialiiteitem: afstandssuggestie, horosboop trekken en verjongingsktiren. In. het eerste geval werden de portretten van ech-telieden, die meenden door bemidde ling van dr. Wonka nieuwe kleur te kunnen geven van htm huwelijksleven, opgezonden aan de „lndische loge der Waarheid", waar van leider heette te zijn een zekere profes sor Siemens te Leipzig. Deze suggereerdo don v.an. verre in de gewenschte richting, zondler gevolg natujurlijk. Verder brouwda dr. Konka nog liefdesdranken, waarvan de in- gredienten' hem1 12 M. kostten en welke hij voor 500' M. verkocht. iDe man is wegens zijn voor de gemeen- schap gevaarlijke praktijken negen maanden in de gevangenis gezet. KORTE BERICHTEN. In den nacht van 23 op 24 Mei heeft bij een manoeuvre der Duitsche vloot een bot sing plaats gehad tusschen het slagschip „Hannover" en de torpedoboot „S. 18". Het voorschip van de torpedoboot werd besdta- digd. Tien leden van de bemanning werden gedood. Het stoomschip „Cabra", geladen met sinaasappelen, heeft schipbreuk geleden op twee mijlen afstands van Valencia (Spanje). Bijzonderheden ontbreken nog. Te Schlebusch (bij Keulen) had Woens dag in de dynamietfabriek een ontploffing laata. Vijf arbeiders werden gedood en &n icht gewond. De oorzaak kon nog niet wor den vastgesteld. De Britsche adjunct-divisiecommandant der politie is, toen hij zich's tniddags per rijr wiel huiswaarts begaf, Woensdag te Cairo door revolverschoten gedood. Woensdag vierde de Hamburg-Ameiikar lijn haar 75-jarig bestaan. Ten einde de kosten van het levenson- derhoud te verlagen, heeft de Engelsche mi nister van openbare werken cen aantal voor- stellen bij het kabinet ingediend, betreffende maatregelen, welke hij denkt te nemen tot ver- laging der transportkosten van eetwaren. Op 1 Juli zullen in Duitschland al weer nieuwe, hoogere tarieven voor post en tele- foon worden ingevoerd. - Te Reval is een proces tegen 115 com- munisten begonnen; het zal een week duren. Het Russisch-Italiaansch handelsver- drag werd te Genua getcckendi. Aan de spoorwegdircctics in Opper-Si- lezifi is order gegeven, wagons bcschikbaar te houden voor het vcrtrek der Fransche troe- n uit dit gebied. De aftocht zal 10 Juni be- innen, terwijl men hoopt, dat hij op 25 Juni zal zijn gc&indigd. VoUgens bericht uit Moskou zou db sovjetregeering maatregelen njemen om dice interventie van buitenlandsche geestelljkcn ten gitnste van den patriarch Ficlion ontoogo- lijk te maim. Men weet, dat deze gearraa- ieerdl was wegens verzet tejgen die inbeslag- ncming der kcrkschafcten. 1in die Britsselschc voorstald1 Molenbcek £9 een lijstenfalxriak afgebrand. Bij het bins- schin-gsweilk werden vier brandlweerliedea ge wond. Naar gemeld wordt, is te Genua tus schen Sdhanzea* m Niutejitsj een ontwerp- overeenkotnst geteckend, waarbij vrijwel alle Adriatische kwesties tusschen Italic en Joego-' slaviC. wdke voontvloeicn uit het verdrag van Rapallo, worden geregeld. De overeenkorast modt thans worden voorgelegd aan de Itaili- aansche en Jocgoslavische negceringm. 'De Amerikaansche bankier Kahn noemt In een Times-artikel de vrediesverdragen ver- nietigend voor het grootste gededlte van Europa. Volgens de opvatting van Kahn neemit in de Vereenigde Staflen de mcendng toe, dat Amrika zich moreel niet mag afwen- dlen van de Europeesche aangclegenheden „nCTRIX" BIJWIEL. Bestelt nog von? do Pinksterdngon. Gemengd Nieuws Directnur: (1. 1!. lift a It flAOfdreiluctear j Tj. N. AliKMA. Een merkwaardig verschijnsel is het feit, dat terwijl men in Londen en het Z. O. van Lon» den smolt van de warmte, in het overige deel van het land guur weder heeft geheerscht. In Glasgow en andere deelen van Schotland wees de thermometer hediennacht het vriespunt aan. ONTMOETING TUSSCHEN LLOYD GEORGE EN POINCARe. De Parijsche correspondent van de Eve» ning News vemeemt, dat er eene ontmoeting beraamd wordt tusschen Lloyd George en Poincar6 te Boulogne of Calais, welke waar» schijnlijk in die eerste helft van Juni zal plaats hebben. De bedde Premiers zullen de al< gemeene Europeesche politick bespreken en de kwesties, die op de conferentie te Genua niet zijn behandeld. DE GESTOLEN MIS.BEKER TERECHT. De gestolen miswbeker, die te Rotterdam uit de Oude Katholieke Kerk in den nacht van 16 op 17 Mei werd ontvreemd is heden door een inspecteur van politie daar ter stede in beslag genomen. Omniddellijk na den diefstal werd in alle richtingen gezocht en in het begin van deze week kwam het teroore, dat het gestolen voorwerp verborgen moest zijn in den om> trek van den Schiedamschen dijk. Aldaar deed de politie eenige nasporingen en, na eenige huiszoekingen te hebben verricht, mocht het haar gelukken de ciborio in een der krotten te=> rug te vinden. Het waardevollo stuk was m oude kianten gepakt en slechts licht bescha» digd. In verband hiermede heeft de politie ge» arresteerd den 26»jarigcn J .T. Hij is een goe« de bekende van de justitie en was slechts en» kele weken geleden uit de strafgevangenis ontslagen, waar hy ruim een jaar wegens dief» stal vertoefd had. T. werd door den koster van een andere katholieke kerk herkend als de man, die daar enkele weken geleden de offers blokken had opengebroken en don inhoud daarvan had gestolen. VERDRONKEN. Het ll'jarig meisje J. W. V. te Rotterdam speelde op een houten vlot, dat in de Schie lag en geraakte te water. Pogingen om haar te redden mislukten en na drie uur dreggens werd het lijkje opgehaald.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1