Spaander's KlBedingmaBazijnen. EEN FEEST IN 1HUISGEZIN tow? Firma B. S. CLOECK, KLEEDERMAKERS. Hierna wordt het jaarvmlag ge'ezen. mer uit blijkt, dat het ledental 20 bedraagt Door de vereen. „Akkerbouwte Amdijk wordt toe- treding overwogen. Er werdcn gehouden versdiillende bijeen- kwnsten van het dag. bestuur, 3 'bestuuis- en 2 algem. vergaderingen, benevena ver- schillende comnussievergaderingen Door den Bond werden model statuten oot- worpen voor malerijen en kunstmest coop, vereen. Het contract met de N.V. „De Vlijt" tot uitgifte van't orgaan werd vernieuwd tot 31 December '22. Met succes nam d'e Bond deel a an de ge- houden Tuin- en Landbou wtentoonstelling te Enkhuizen. Van veel belang zijn de veetiendiaagsche bijeenkomsten te Amsterdam. Namens de Fin. Oommissie brengt de heer Bakker te Wognum versilag uit over de reke- inng over't afgeloopen dienstjaar, welke in volkomen orde is bevonden. Den penningm. wordt dank gebraciht voor t gehouden beheer. De balans over 1021 sluit in onltvangsten en uitgaven tot een bedrag van 6769 93. Et ib een nadeelig saldo, groot 283.48. De winst- en verliesrekening wijsit een be drag aaa van 6726.06. Wordt vervolgd. UIT HEILOO. Vier man van der particulieren nachtveilig- heidsdienst te Alkmaar werden voor den dienst te Heiloo door den Commissaris der Koningin aangesteld tot buitengewoon ge- meente-veldwachter en als zoodanig heden- morgen door den burgemeester dezer gemeen- te beeedigd. Bezoekt Gemengd Nieuws SAMENVOEGING VAN OEMEENTE'N. Bij het gemeentebestuur van Blaricum is bericht ingekornen, dat van de samenvoeging met Laren is afgezien. Bij ihet provincial bestuur wordt nu een vijfgemeentenplan ern- stig overwogen en die volgende wedk wordt een conferem-tie van de vijf gemeenitebesturen met God. Staten te Haarlem gehouden, waar- in de eerste stop wordt gezien near ae ver min g van e£ne centrale gemeente Groot-Bua- sum, door samensmelting hiermee van Naar- den, Huizen, Blaricum en Laren. EEN ONGELUK. Zaterdlagavond heeft eon omgduk p1aats gdiad op de wielierbaan Sportpark Holland re Riitswijk. De 29-jarige wielrijder Bontekoe uit Den Haag, reed bij een oefeaing achtler den motorgangmaker en viel, vermoedelijfk door het springen van een band. Hij ikreeg een sleuteibeenbreuk en verwondingen aan bet gelaat en aan armen en beenen. EEN RAZZIA. Zaterdag heeft de Haagsche politiie een razzia gehouden onder de 'beruchte beroo- vingsperceelen in de Sptoozastraat, de Faber van Riemsdijkstraat en de Adriaam Arit- straat. De politic deed hietHyij menige goede vamgst en twintig mannen en vrouwen wer den naar het bureau aan de Nieuwe Haven overgebracht. Van eenig noemensiwaardig verzet was geen sprake. Alvorens tot de raz zia werd overjgegaan. had de politic uitge- breide afzettin gsmaatregelen genomen, ten einde ootsmappingen te voorfcomen. BOVEN HET SOHOOLBORD. Te Eibergen heeft cen roodboratje to die ka- tholieke school! boven het schoolbord zijn nest gebouwd en vijf jongen uitgebroed, meldt het N. v. d. D. ZEVENDE NEDERLANDSCHE JAAR'BEURS. De datum van de eerstvolgende te Utrecht t ehoudem Nederlandsche Jaarbeura is thans vastgesteld op 49 September. In verband met de sedert de vorige beurs tot uiting geko- mieni wenscheni van ae deelncmcrs is ae duur van de Jaarbeurs verkort tot 66n week aanvang op Maandag, einde op Zaterdag en is de huurprijs der monstcrkamers met ongevcer 20 pet. verlaagd. Deze huurprijs- venaging geldt zoowel voor monsterkamers in het Vaste Gebouw als op het terrein Ka- naalstraat. Het terrein Vredenburg wordt voor de Zevende Beurs niet meer als Jaar- bcursterrein gebruikt; voor zoovcr de deelnc- mers niet het Jaarbcursgcbouw kunnen wor- den gchuisvest, zullen alle industries op 66n terrein, Kanaalstraat, wordeni geconcen- treerd. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor Amster dam brengt ter kermis, dat cen bricvenmaal znl worden vcrzonden aan New-York per s.s. ,,Rottcrdam" \an de Holland-Amerika Liin. Medegenomen wordt alleen oorrespondentie, voorzien van een aanwijzing tot verzending met genoemd schip. Lastste buslicliting alhier ten Boofd- Sistkantore 30 Mel 4 uur n.m. aanteekening t 3 uur av. Postpakkettcn kunnen worden aaangeboden aan Bureel Pakkelpost War- mocsstraat tot 29 Mel 8 uur av. INBRAAK. Zaterdagnacht is te Hengclo in een tweetal villa's ingebroken. VerschUlcnde voorwerpen van waarde, ben evens 1200, worden v*r- mist. e vcrmoedelijkc dader, een Duitscher, is door de gemeentcpolitie van Hengelo nabij Oldenzaal gearresteerd. Toen de gearresteer- de trachtte te ontvluchten, werd een schot ge- lost, waardoor hij getroffen werd en naar net zikenhuis te Hengelo gebracht moest worden, waar hij gisteravond overleed. MONUMENT VOOR JOZEF ISRAELS. Men meldt uit Groningen A1 heel spoedig na het overlijden vain Jozef Israels is te Groningen, de Stiad waar de kleine oroote man geboren werd en het eerste teekenonderwijs ontving; het denkbeeld ge- opperd, de nagedachtenis van dezen meester op een of andere wijze blijvend itle eeen. Lan- gen tijd heeft het geduurd, voordat men het eens was over den vorm der huldiging. Dat de gestalte van den man het het oude yolk zich niet leende om hem door een siandtoealxl te eeren, was een van de factoren, die oorzaak zijn geweest van het traineeren met de ver- wezenlijking van het zeer zeker gemotiveerde denkbeeld. Thans, elf jar en nadat het werd geopperd, is het verwezenlijkt. Vrij- dag is op het Heereplein te Groningen, op een der mooiste punten der Stiad, een monu ment voor Joseph Irakis onthuld. Het is een groelp bronzen beelden, voorstellende een kopie van het bekende schilderij van Israels: „Langs moeders graif'; een viskber met een kind op den arm en een jongen aan de hand, gaande langs het graf van vrouw en moe- der. De groep, 2.20 M. hoog, staat op een ongeveer 1.80 M. hoog zandsteenen voetstuk dat de beeltenis van Jozef Israels vertoont. Het monument is het werk van B. Hesse- link, te Amsterdam, die met den beeldlhouwer Mendes da Costa was nitgenoodigd een' ont- werp te maken. De jurv b^taande uit de h.h. Prof. Derkinderen, Prof. Odide, J. A. Mulock Houwer, directeur van gemeentewerken al hier, F. F. Reukcmia, voorzitter van PiCtura alhier en D. de Vries Lam, directeur der Acar demie Minerva, gaf de voorkeur aan het ont- werp van Hesselihk. Naar men veraeemt zullen de voorstellen die de Regeering voornemens is ter vermindering van de financieele lasten der L. 0.»wet te doen, zoowel betrekking hebben op da materieele eischen waaraan thans de schoollokaliteiten hebben te voldoen, als op de interne inrichting der school. De cijfers dezer dagen genoemd als te verwachten voordcelen uit deze bezuiniging, zfjn uiteraard nauwelijks te schatten, omdat deze ook de uitgaven der gemeenten raken. De mogelijkheid dat aan een ondcrwijzer twee klassen zullen worden opgedragen, en dat dus het aantal leerlingen per cmderwijzer en per lokaal zeer zal worden vergroot, ligt voor de hand. Verder verluidt dat volkomen vrijheid van het aantal leerlingen per school overwogen wordt, waardoor de eisch van splitsing der groote scholen zou komen to vervallcn. Thans zijn de uicnoodiguigen voor de Haagsche oonferentie verzonden. De uitnoodigingen geschieden, gelijk he- kend is. door den president van de confe- rentie te Genua, in- overeenstemming met de Niederlandsche regeering. De bedoeling is, diat op 26 Juni in Den Haag twee commissies zullen bijeenkomen, waarvan de een zal zijln samengesteld uit deskund'igen van' de te Genua vertegenwoor- digde staten, behalve Rusland en Duitsch- land, en de tweede uit Russische deskundi- gen. Tevorem zullen op IS Juni in Den 1 laag ten hoogste twee afgevaardigden van elk der staten. welke te Genua vertegenwoor- digd wiaren, Seltalve Duitschland en Rus land, vergezeld van cen beperkt aantal des- kunoigen, bijeenkomen, teneinde hun deelne- mimg en alsmede de samenstclling en werk- punten van de n'iet-Russische commissie te bepalen. Op zijn laatst op 20 Juni zullen de namen van de deelnemende land en en van hun' deskumdigon door tusschenkomst van het secretariaat-generaal, waarmede een Nederlander belast zal worden. ter wedcr- zijdsohe kennis worden' gebracht. IDe taak van die commissie zal zijn, gelijk reeds vrocger is gemeld. de geschilpunten te onderzocken, welke op het gebied van de schulden, van den particulicreni eigendom' en van de credieten tusschen de sovjet-regee- ring en de andere regeeringen bestaan, en ter zake overleg met elkaar te plegen, ten einde zoo mogelijik' tot gemeenscliappelijke aanbevclinigen aan de regeeringen te gera- ken. Teneinde den vredigen arbeld van de com missies te bevorderen, is to Genua voorts overeengekomen, dat de staten zich geduren- dc en een zekcrcm tijd na de bijeenkomst zul len onthoudeni van aan vail en tegen elkaars grondgebied en subversieve propaganda, ter- wijl de niet-Russische leden van de bijecnr komst zich tevens verbinden, gedurende be- paalden tijd geen afzonderlijke overeenkom- slen met de sovjet-regeering te sluiten no- pens de punten, welke aan het onderzoek van de commissies zijn opgedragen. Met de voorbereidiingen van de torichting van de biieenkomst heeft de minister van bui- ienlandsche zaken belast mr. Van de Sande Bakhuyzen, consul-generaal in algemeenen dienst, die ook deel heeiit uitgemaakt van de delegatie ter oonfereretie van Genua. Volgens de Res.-Bode is thans beslist, dat de conferentie in het Vredespaleis gehouden zal worden, waartegen aanvankelijk eenige technische bezwaren bestonden. De Engelsche delegatie zal haar intrek nemen in het Palace-hotel te Scheveningen, alwaar ook hare bureaux gevestigd zullen zijn. DE H. B. S. TE PURMEREND. De Rijks H. B. S. (5-jarig) te Purmerenid Is tijdelijk ondergebracht in eenige lokalen van het weeshuis, to afwachting op den bouw van het definitieve schoolgebouw. Het tijdelijk gebouw wordt echter te klein door toeneming van het aantal leerlingen en in- voering van het vierde leerjaar. En nu de nieuwe school er nog niet is, wordt overwo gen1 om een houten hulpschool te plaatsem en daartoe een dergelijk gebouw uit Alkmaar te gebruiken. GEVAARLIJKE STATIONS. Het zeer droevige omgeval, met doodelijke afloop, deru heer Kamphuis te Zaandam over- komen, geeft, zegt het N. v. d. D., eeni onzer lezers aanleiding, te wijzen op deft toestand van het station aldaar. Het verkeer op dat station, wordt nog steeds zeer gevaarlijk ge- acht, ook na „de verbeteringen?" geruimen tijd geleden aangebracht, nadat de heer Duijs in de Tweede Kamer over den gevaarlijken toestand gesproken had. Wij laten hier in het midden of het omgeval, nu pas weer gebeurd, al dan niet aan eigen onvoorzichtigneid te wijten is geweest, maar wij brengen de klacht van den inzerader over, omdat't wel noodig schijnt de aandacbt van de autoriteiten te vestigen op het gevaar, dat het spoorweg- emplacemen tte Zaandam em inrichting van nog zooveel andere stations in ons land, aan het publiek opleveren. Op vele van die stati ons ontbreken de veilige wegen voor de reizi- gers om de perrons te bereikenvooral is dat net geval op de stations in Noord-Holland. Op net station Zaandam moeten de reizigers heel vaak, na aankomst van deni trein, een zeer lang stuk terug loopen. Al is het te vroeg uitstappen. in hooge mate af te keuren, het schijnt wel waar te zijn, dat de inrichting van het station een der hoofdoorzaken is v^n het begaan der onvoorzichtigheden door de reizigers. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche vereenigtog tot be- seherming van daeren heeft te Breda haar jaadijksaie algemeene vergadering gehouden onder leiding van jhr. J. L. W. C. Wei'ler, te 't Gravenhage. De vereenigtog Ons Leger heeft Vrij- d'ag te Maastricht haar algemeene vergade ring ge'houden, onder voorzitterschap van oud-generaal Snijders. In de staatsinijn Wilhelmina bij Heerlen is Vrifdag de ongehuwde mijnwerker P. dood- gevallen. Te Uffelte ils het boerenhuis van A. Bierman afgebrand. Een 'gedeelte van den tor boedel ging verloren. Zaterdagmiddag heeft in de Industrieele dub te Amsterdam de Nederlandsdi-Zuid- Afrikaansche Vereeniging haar algemeene vergadering gehouden. Onder voorzitterschap van den heer C. v. d. Ltode uit Bussum is Zaterdag te Utrecht de algemeene vergadering gehouden van den Christelijkcn OpzIchterS- en Teekenaarsbo'nd. De Kon. Ned1. Vereeniging Onze Vloot heeft te Bussum haar algemeene vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Hi M. van Bemmelen. Te Noordwijkcrhout ils Zaterdag de ar- beider P. H. to een sloot venirorken. Te Bodegrarven is Zaterdag het graan- pakhuis van de gebr. Gouperus nagenoeg ge- neel uitgebrand. Verzekering dekt de scnade. Zaterdagmorgen is dc 17-jarige bloe- mistknecht D. van L. te Ledderdorp, die aan toevallen leed, verdronken. Hleden is jhr. mr. A. F. de Savornto Lohman 85 jaar. Bij Jacobs te Kesteren heeft Donderdag en tweejarig kind uit een verfpot gelikt, met het gevolg, dat het na eenige uren is overlte- den. Donderdag is bij het zwemmen in de Waal te Yzendoorn vcrdronken de 20-jarige A. Peters, kostwinner van een weduwe, die nu drie zoons door verdrinking heeft verlo ren. MrncuwM HISTO'RISCHE ANECDOTEN. Twintig jaar ilang was Newton lid van het Parlement en slechts tenmaal nam hij het woord. Dfit moet wel een bijzonder gewichti- ge zaak geweest zijn, zal men denken. Niets daarvan. Newton stelde alleen maar voor, een gebroken vensterruit te laten maken, om dat ae tocht nadeelig voor de gezondhcid was. Telegranmien van heden STOOMTRAWLER GEZONKEN. IJ'MLIIDiENI, 29 Mei, De stoomtrawler „Holland I" IJM. 73 van de Zeevisscherij- maatschappij „Holland" te IJmuiden heeft tijdens de vischvangst op de Noordzee met het net een mijn opgehaald. De mijn ont- plofte hierdoor en de stoomtrawler zonk. De geheele bemanning van het vaartuig werd door den stoomtrawler „Bibernia" IJM. 326 van de „Vem" te IJmuiden aange bracht. Stadsnieiiws terwijl Zanglust oole voor de beate ultspraak den prijs mocht ontvangen. „Zanglust" Wormerveer onder Joh. Brands was het eerste koor dat mooi zong, goed van opvatting en op toon. Ook Roes- Ice's „Gypten" was zeer goed en de compo- nist moest opstaan om voor de hulde te dan- ken hem door 't publiek gebracht. STEUN PARTICUUERE BOUWNIJVERHEID. BOUWPREMIES. Bij besluit van 22 September 1921 heeft de Raad het College gemachtigd ten behoeve van de door de daarto genoemde particulieren in gediende bouwplannen, waarvoor de noodige gelden uit's Rijks kas zijn aangevraagd, de bij de mede daarin genoemde Ministerieele be- sluiten aan deze gemeente toegekende bedra- gen te aanvaarden en deze wederom aan hen daarop aanspraak maken uit te keeren, een en ander op den voet en de voorwaarden in de aangehaalde bekendmakingen van den Minis ter van Arbeid opgenomen en overigens op de nader gestelde vooiwaarden. Sedert dien zijn wederom verscheidene mi nisterieele beschikktogen verkregen, waarbij gelden aan de gemeente zijn verstrekt ten be hoeve van toe te kennen premies. B. en W. stellen voor hen wederom te machtigen deze gelden te aanvaarden en uit te keeren aan hen die daarop aanspraak maken en daartoe een besluit te nemen. B. en W. worden daarin gemachtigd ten be hoeve van door de na te noetnen particulieren bij hun College ingediende bouwplannen, waarvoor de noodige gelden uit's Rijks kas zijn aangevraagd, de bij genoemde ministeri- eel besluiten aan deze gemeente toegekende bedragen tot een totaal van 35530, te aan vaarden en deze wederom aan hen die daarop aanspraak maken uit te keeren, een en ander op den voet en de voorwaarden in de betref- fende bekenmakingen van den Minister van Arbeid opgenomen en overigens op de door hen te stellen voorwaarden: De namen van de rechthebbenden zijn J. O. Helleman, C. M. van Latum, H. Vos, J. G. Schaaf, J. W. Boersma, J. Apeldoorn, P. Oudt, H. Balder, Joh. Apeldoorn, Joh. Apeldoorn, D. Hoekmeijer. De bedragen- van de premies zijn reap. 1200, 1200, 6000, 6000, 1200, 1200, 2400, f 1030, 7200, 4800 en 3300. Totaal 35530. Aantal woningen resp.: I, 1, 5, 5, 1, 1, 2i, 1, 6, 4 en 3. IJS. Onder dit opschrift vonden wij1 In het Ka- tholieke Dagblad hier ter stedc Zaterdag1- avond een artikeltje, waarto de Redaetie er haar leedwezen en verwondering over uit- spreekt dait de verbouwtog van de ijsfabriek, aan het Gemeentelijk Slachthuis verbonden, juist in het warme jaargetijde moet geschie- geeft het gebruik van A.J.P's rrambozensaus, A.J.P's Orenadlnesaus, A.J.P's Cltroensaus a 7i/, cts. per pakje, over rijst- en meelspijzen. den. Het blad betoogt, dat daardoor de ijs- prdductie slechts op halve kracht (200 sta- ven to 24 uur) kan gebracht worden, waarom het noodzakelijk is het tekort uit IJmuiden aan te voeren. Wij hebben wat „Ons Blad" blijkbaar vergeten heeft eens ten slachthuizc naiar een en ander geinfotrmeerd. De heer Voorthuijsen deelde ons mede, dat de productie dit iaar gelijk aan die van het vo rige jaar is gebleven en dat de verbouwtog geen invloed op die productie gehad heeft. Wat het nog steeds voortduren der ver bouwtog betreft kan medegedeeld worden, dat de machinerieen 1 Mei bedrijfsklaar opgele- verd hadden moeten zijn, doch de langdurige staking van de metaalarbeiders in Zuid- Duitschland is oorzaak geweest, dat aan de vastgestelde condities niet voldiaan kon wor den. Over het geheele 'land is er to de abnormaal warme dagen een tekort aan ijs geweest. In Amsterdam was het tekort naar ver- houdtog heel wat grooter dam te Alkmaar. Ook Haarlem kon niet aan de aanvragen vol doen ondanks zijn groote installaties. Dat IJmuiden die dagen nog Icon bij lew- ren is te danken aan de malaise to de vissche- rij. Bovendien hebben vele gebruikers tenge- volge van het koele voorjaarsweer gewacht met het vullen hunner bewaarplaatsen tot de plotselinge Ihitte, zoodat er een abnormaal groote aanvraag geconstateerd werd, waar aan zelfs niet voldaan had kunnen worden ook wanneer de capaciteit van de fabriek drie- maal zoo groot was geweest. Uit het bovenstaande blijkt wel' dat de be- schuldigtogen die het Katholieke Daghlad tot de directie van de ijsfabriek richt, elken grond missen. Had de Redaetie van dat blad zich de moei- te gegeven even te informeeren, dan zouden haar hatelijke en onjuiste mededeelingen ze ker achterwege gebleven zijn. VERKOOP GROND. De heereni Bot en Velthuis hebben zich tot B. en W. gewend met het vcrzock eigenaren te mogen worden van een stukje grond op den hoek van het Groenelaantjc en cfc Zocher- straat, ter grootte van 317 Ms en kadastraal bekend onder Sectie E nr. 2404 voor den prijs van f 7.per M'. Daar adressanten het plan hebben op dezen en den daarneven gelegeni grond 7 woningen te bouwen en de prijs hun redelijk voorkomt, stellen B. en W. den Raad v66r den igrond aan genoemde hee- ren te verlcoopen en dienovereenkomstig een besluit te nemen. van 29 Mei 1922. Opgave van Noordbollandscb Landbonweredlet. Eoers van heden te EEN SUCCES-. Op den Nationalen Zangwedstrijd van het Tramkoor „Kunst en Broederschap" te Am sterdam behaalde „Zanglust" te Wormer veer (2e Afd. Gemengdc koren) onder leiding Directeur Joh. Brands te Alkmaar den lsten prijs; to den Eere-wedstrijd den 2en prijs; Vorige koers. 1007/,, 1141/4 81* 12U/4 3*/a 103'/a 362* 315 150»/4 129.90 41* 68% 130 27 67* 44 9'Vu 42* 41 200 130* 100i,» 13 V, 87* 581/4 16 25 85* 214 343 248 48«/4 145 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 100%, - 116 116 116 116 80-1 80-1 80-2 82 3»/e - 104 - - 364 364 364* 365 365 317 153* 153*-4 - 129 70 27 465 134 134* 135 487 489 489 489* 489*-} 70 44 mmm - - 130 - 13 v IOOV4 - 24* - 210 335 248 26 145 - DE CANDIDATUUR-v. GROENENDAEL. De in den kieskring Maastricht voor mr. Van Groenendael ingediende candidatenlijst is, naar de Nieuwe Venl. Crt. meldt, geteekend door 27 kiezers uit Nunhem, 5 uit Roermond, 1 uit Grathem, 1 uit Maastricht en 2 uit Ven» lo. 1 Het blad schrijft hierbij: „Hier doet zich een zeer eigenaardig geval voor. Als woonplaats van mr. Van Groenen» dael is op de lijst vermeld Angers (Frankrijk), zoodat over deze lijst wel mag worden ge» stemd, doch de gecandideerde niet verkiesbaar is, wijl hij geen woonplaats heeft in Nederland. 't Is dus uitsluitend een stemmentellerij". HET DE REORGANISATIE DER WET OP L. O. Ook zal door verhoogtng der minimum»getal» len het stichten van uiterst kleine scholen worden tegengegann; wat het Mulo betreft staat nog niet vast o fdat getal 24 of 30 (thans 18) zal worden; de Minister schijnt voor het cijfer von 30 te gevoelen op grond dat de Mu« lo»scholen in haar nieuwen wettclljken vorm volstrekt niet bedoeld zijn als typen van scho» len waarvan er in elke gemeente een of meer moeten zijn, maar als scholen die de behoeften ecner streek moeten dekken. Het is duidelijk dat daardoor op den duur het aantal kleine Muloscholen zal afnemen, hetgeen te meer noodig is omdat de noodige lcerkrachten zoo uiterst. moeilijk zijn te bekomen. DIE QQNIFERENITIE IN DEN HAAG. 15 riOOIT ZOHDER OAT HAAR TtmRS STWFEn ALS HOUOT VER-S cP-fMJ, FABRI- KANTENVAN 'SUNLIGHT ZEEP (ontvangen per draatllooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. '22 BANK.INSTELLINGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulinde Olicfabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATS«H. H. V. A. Java Cultuur Cult. Voratanl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsche Petr. Gee. Holl. Olie Oude Kon. Petr RUBBERS Amsterd. Rubber Nederl. Rubber Intercontin. Rubber Koloniale Rubber Deli Bat. Rubber Serhadjadi SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Scheepvaart Unie Holl. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oude Del! Senembah Deli Batavle Besockl AMERIKA. Southern Rail* Union pacific 4601/4 1331/4 483* A 1 4 1 PROLONGAT1E vorige koen pCt., heden 3 pCt. WISSELKOERSEN. V66rbeur» Berlljn Brussei Londen New York Parijs Weenen Zwitserland Vorige koen. 0 87V; 21 60 1 43 V, 2.563/4 23 35 0.02'/4 49.121/, Itoer, op heden 0.9»- 0.90'/4 21.621/, -21.681/, 11.40 11.4OI/4 2.561/4-2.561/4 23 40-23.45 0.0240 0.0280 4900-49.10 VREEMD BANKPAMER Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (gestempeld) 0.83 0.901/4 laten 0.021/, 0.03 ONZE MAATKLEEDING HEEPT DAT BIJZONDERE CACHET, DAT ALLEEN DE BESTE ENGELSCHE HUIZEN KEN- MERKT.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2