Spaander's Kleedingmagazijnen. BAKKERSNACHT ARBEID, De BURGEMEESTER der gemeente ALK- maar brengt ter algemeene kennis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter inzage is neder- gelegd het aam hem imgediend verzoek van C. J. BOL, alhier, om verlenging der vergunning waarbij hem ingaandte 18 Jul! 1921 voor den tijd van een iaar vergunning is verleend om als alleenwerkend bakker tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur voormiddags bakkersar- beid te verrichten in ziine bakkerij gelegen aan den OMVAL No. 11. Bczwaren tegen dit verzoek kunnen worden ingedknd ten Raadhuize dezer Gemeente, mondeiing op 28 Juni e.k. en schriftelijk v66r of op dien tijd. Gedurende 8 dagen v66r gemelden dag kan de verzoeker en hi/ die bezwaren heeft inge- bracht op de Secretarie dezer Gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis ne- men. Alkmaar, 30 Mei 1922. De Burgemeester voornoemd, W. C. WENDELAAR. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen alleen op werkdagen van 91 uur aan het Bureau van Politic. (Zidh te ver- voegeu bij den wachtcominandamt.) Een kinderarmbamdje, een paar kinder- gymnastiekschoenen, een schaar, drie porte- mnrmaies met inhoud, vier dameshoi loges, eenige sleutels, een zakmesje, twee fantasie- broches, een bal, een zilverbon, twee lorgnet- ten, een papiertje met een ten, een bond, een kindertasdije, een boodschappentascheen bok, twee postduiven, een pop, een vulpotlood, een medaille, een broche met steen enz., twee reticules, een rozenkrans, een bril, een band van een wagenwiel, een ring, een dOp van een wagen, een corset, een schortje, een koralen beursje, een band van een mantel of jas, een zweep, een echoentrekker en een stoffertje. Alkmaar, den 31siten Mei 1922. De commissaris van politic W. Th. VAN GRIETHUYSEN. All flffC ®en *»kJe"A. J. 'P's Grenadlnesaus in ieder pakje A. J. P's] Amandeltjes-pudding. Tjjdeljjke Reclame. Moerdijk toch ook niets van dien aard ge- beurd. NED. BOND VAN BELASTING- BETALER'S. In verband met het beridht betreffende het uittreden van vier hoofdbestuursleden uit den Ned. Bond van Belastmgbetalers, deelt het hoofdibestuur nu mee, dat dit bericht ten deele onjuist is, n.l. wat betreff de schikking dat leden van- het hoofdbestuur zidi niet zou- den laten: candidaaat stellen voor de Tweede Kamer. In de jongste voltallige hoofbestuurs- vergadering, waaraan ook de uitgetreden hee ren in functie deelnamen, werden op verzoek en met aller instemming de beide candidaat gestelden, de heeren Maas Geesteranus en Mol bereid gevonden hum namen op de lijst te doen voorkomen. ven tot Middelburg. Vlissingen, Den Haag, Noordwijk, de Zuidhollandsche meren, Rot terdam, Amsterdam, Marken en Volendam. Op het programma staan o.m. autotochtcn op Walcheren en in het Gooi. rondvaarten door de Rotterdamsche en Amsterdamsche havens, bezoeken aan industrieele inrichtin- gen en arbeiderswoningen. Het gezelschap zal door de gemeentebe- sturen van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag worden ontvangen. ONTSPOR1NG. Door verkeerdien wisselstand ontspoordien Maandagavond te Oldenzaal van eon ran- geerenden trein eenige goedereniwagons, waarvan de assen braken. De materieele scha- de is zeer groot. Het verkeer ondervond1 geen vertraging, aangezien het ongeval op het rait- feerterrein geschiedde. Persoonlijke ongeluk- en hadden niet plaats. JAC. P. THIJSSE EERE-DOCTOR. De Senaat der Universdteit van Amster dam heeft gisteren besioten het eere-docto- raat in de raculteit der Wis- en Natuurkun- de te verleenen aan den heer Jac. P. Thijsse wogens zijn verdi ensten op het gebied der bi- ologische wetenschappen. De promotie honoris causa zal plaats beb- ben bij gelegenheid der a.s. rectoraats-over- dracht op Maaadag 18 September a.s. DE ZILVERBONS VAN 2.50. no. 104 bevat een K.B. houden- de vaststelling van een nieuwen uiterlijken vorm voor de zilverbons van f 2.50. Daar- in worat bepaald, dat de voorlaatste alinea van art. 1 van het K. B. van 31 Maart 1915, zooals dat art. is gewijzigd, laatste- lijk bij K. B. van 14 Juni 1918, wordt ge- lezen als volgt: ,yDe achterzijde is gedrukt in licht blauw met bruin en be vat een met vcrsieringen aan- gevulden rand." HERZIENING DER LOONEN. Het bestuur der Reedersvereeniging te IJmuiden heeft aan de besturen der vakor- ganisaties in het visschersbedrijlf geschre- ven, dat een algeheele herziening van de loonen moet plaats hebben. Daarom wor den de overeenkomst betreffende loon- en ar- beidsvoorwaarden voor de kolenwerkers met ingang van 1 September, die voor de visch- lossers en losse arbeiders eveneens met 1 September en die voor de schepelingen der treilvisscherij met ingang van 15 Juni opge- zegd. Gevraagd wordt overleg te plegen tot het opmaken van nieuwe looncontracten. PROMOTIE HONORIS CAUSA Dr. LEO POLAK. In de senaatskamer van het acadcmiege- bouw te Groningen is gisternamiddag in het openbaar de heer Leo Polak uit Amsterdam tot doctor in de letteren en wijsbegeerte hono ris causa gepromoveerd. OP NFETS UITGELOOPEN. Men schrijft uit Bergen op Zoom aan het Hd'bl. Toon 1 April Den Brid feestvierde en Enkhuizcn weldra volgen zou, heeft de heer Leveit, gemeente-archivari8 van Bergen op Zoom, er in de plaatselijke bladen op gewe- zen, dat het 3 October driehonderd j.arcn zou geleden zijn. dat Prins Maurits aldaar zijn intochlt hield na het afslaan van den aanval der Spaansche troepen onder Spinola. 't Ge- volg daarvan was, dat vele ingezetenen zioh afvroegen, of ook dit feit aldaar niet op fees- telijke wijze moest worden herdacht en enke- len reeds plannen omtrent de wijze van feest- vieren en don manier, waarop de daarvoor te maken onkosten gevonden moesten -worden, beraamden. Toch zal, als nader blijkt, van die geheele feestviering niets komen. Een deel der bevolking en al wordt dat niet met ronde woorden gezegd, 't is toch duidelijlk dat men die op't oog heeft de fijne Room- schen willen volgens het dagblad; „De Zoom'' van dat feest niet weten. En daarom acht ook dat blad het maar beter niet verder op het openlijk en feesteliiik herdenken vain die todh anders zeker wel belangrijke historische ge- beurtenis aan te dringen. „Er zouden door die feestviering," schrijft „de Zoom" „oude wonden kunnen worden opengereten.' Daar om dam maar liever geen feest! Nu, het zij zoo. Maar toch vergunne men ons de opmer- king, dat zij., d'ie zoo heftig tegen die feest viering gekant zijn, dan wel heel slecht ge- neesvleesch moeten hebben, zoodat na drie eeuwen die oude wonden nog weer zouden Icunnen opengaan. Trouwens er is iffl Den Briel maar het is waar, dat is boven den GEHANDHAAFD. De ambtenaren bij de passencontrole aan de Nederlandsche grensstations, aan wie reeds ontslag was aangezegd, zullen voor- loopig in hun functie gehandhaafd blijven. BEZUINIGING BRANDSTOFFEN. In een corculaire betreffende bezuiiniging op het gebruik van brandstoffem deelt de minis ter van binnenlandsche zaken aan de Gede- puteerde Stateni in de provincien mee, dat bij de regeeningsbamoeiing inzake brandstof- fenvoorziening gebleken is, dat in vele geval- len door gebrek aan systematische voorlich- t>ing en controle, het noittig rendement van de veroruikte. brandstoffen te gering moest wor den geacht. In verband hiermeae werd het Instituut voor Brandstoffeneconomie in het levem geroepen, ten einde adviezen te geven over oordeelkundige stookwijze, over het te gebruikem type ketel, het systeem van ver- warming, van plaatsing, van aanleg, en ten einde controle te oefenen op het koleniver- bruik ten behoeve van in regeeringsgebou- wen gevestigde centrale verwarmingsinstal- laties. Het resultaat met genoemd instituut ver- kregen, zou aanmerkelijk grooter zijn, indien ook ten- opzichte van de provinciale en ge- meentelijke gebouwen algemeen rekening werd gehouden met de eischen van de brand stoffeneconomie. In verband hiermede heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel den minister van binnenlandsche zaken verzocht, de aan- dacht van de Gedeputeerde Staten op dit punt te vestigen en aan deze colleges in over- weging te geven, zich ter zake van aanleg of bedienmg van centrale verwarmingsinstalla- ties om. advies te wenden tot dit instituut, dat gevestigd is in het departement van den minister van landbouw, Bezuidenhou 30 te 's-Gravenhage. De minister van binnenlandsche zaken ver- zoekt nu de Gedeputeerde Staten hieraan het noodige gevolg te geven1 en de gemeentebe- sturen in hun provincies namens hem uit te noodigen, in gelijfcen zin te handelen. WATDRMAMP. Naar wij vernemen. zal de Vereeniging ter Bevordering va®t de Watersport onder Jongeren dezen zomer weder een Water- ikamp organiseeren aan de Kager plassen. Het kamp zal door jongens botrokken wor- den van 17 tot en met 25 Juli en' door meis- jes van 26 Juli tot en met 3 Augustus. Den geheelen dag zal daar door de deelnemers onder toezicht van de leiders of leidsters ge- roeid on gezeild worden in de vaartuigen der Vereeniging. De vloot bestaat uit vijr of ze- ven roeisloepen al naar gelang van het aantal deelnemers twee schouwen, een t jotter, zeillarkcn en; wel licht nog andere zeilvaartuigen. Des nachts worden de deel nemers ondergebracht in groote schepen, waarin kooien getimmerdl zijn en die ge- meerd liggen aan het kampteireiin. Het sla- pen in tenten aan' den waterkaot is niet ge- zond, waarom door de kampleiding deze wijze vain overnachten gekozen werd, die we- liswaar duurder is, docn voor de jongens en meisj'es verre te verkiezen. Op genoemd- ter- rein kunnen nog landsporten t^oefend wor den, wanneer de gelegenheid tot varen eens minder guinstig is en- verder bevinden zich daar de groote tent, waarin gegetcn wordt en de keuken. Het spreekt, dat waar de deelnemers den geheelen dag op en aan het water zijn, de kampleiding dezen uitdrukkelijlcen eisch stelt, dat ieder deelnemer en deelneemster good kan zwemmen. De hoofdleiding over net jongenskamp zal berusten bij don direc- teur der vereeniging, deni heer Ernst Crone, terwijl Dr. Hlennecjuin en zijn echtgenoote, b'ijgestaani door leidsters, het meisjeskamp zullen lcid-en. Bij het secretariaat der vereeni ging, gevestigd te Laren 44 Oude Kerkwcg zijn voor bclangstellenden nadere inlichtiil- gen te verkrijgen. ONS BELANO. Gisteren is Ons Belang, vereeniging van onderofficieren, enz., in Den Haag, haar jaarlijksche vergadering begonnen. Gistcr- middag heeft de voorzitter, de heer W. Wijk, de vergadering met een kort woord geopend. HET NIEUWE SPOORBOlEKJE. Het nieuwe spoort>oekje, zomerdienst 1922, vertoont een verbetering, doordat er een ko- lom in is opgenomen, welke v66r den oorlog ook in de boekjes voorkv/am, maar sedert er uit is verdwenen, 'tot groot ongerief van vele reizigers. Voor het eerst weer is voor de sta- tionsnamon een kolommetje geplaaitst met de kilometerafstanden van- station tot station,. Bovendien zijn voor in het spootboekje de ta- rieven opgenomen: voor gewone enkele reis- kaarten per K.M. 6.50 cent voor de le klas, 4.87 Y? cent voor de 2e klas en 3.25 cent voor de 3de klas, opwaarts afgerond op veelvou- den van 5 cent, met een minimum van 4 K.M. zoodat men altijdi kan uitrckenen, hoeveel men voor een reis zal moeten: betalen. Ndg prettiger zou't met dat al zijn, als de tarieven wat lager waren! HUIS GEBOMBARDEERD. Van Zaterdag op Zondagnaclit was het op het gehucht „de Hevering gemeente Oost- voorne, zeer rumoerig. Tengevolge van een huiiselijken twist tusschen vrouw en man, waarin het jpubliek de zijde koos der vrouw, werdi 'n' cafe aldaar met 'n regen van steenen gebombarderdgeen ruit bleef er heel, buffet en verdere huisraad werden totaal vernield. De burgemeester, die spoedig met eenige politie-beambten ter plaatse verecheen, Meek rnachteloos tegenover het publiek, dat tot een vijfhonderdtal personen was aangegroeid. Het gebouw geeft een treurigen aanblik, het is een ware mine. Het relletje, dat reeds des avonds begonnen was, duurde tot dies morgans vijf uur. De schoonmoeder der vtouw, die niet vreemd scheen te zijn aan de oorzaak van de huisclijke oneenigheid en zich niet zeer veilig voelde, verliet de plaats der revolutie om zich per tram naar elders te be- geven, ze werd door het zeer talrijke publiek met ketelmuziek begeleid, weggebracht. Al wat maar eenigsziins geraas kon maken als vuilnisbliklen, po'ken, emmers, pannen, ddc- sels, werden er voor gebruikt Thans is alles weer rustig. De familie is besioten bare tenten ergens anders op te slaan. VERDRONKEN. Zondagmiddag was A.G. van Rotterdam-, met zijn vriendje J. H. B. aan het varen in de Schiedamsche Schte. Ondamks de waar- sch-uwmgGn van zijn vriendje ging hij ge- heel ontkleed achter de boot hangen. Na eenige oogenblikken- zeide bij tegen zijn ka- meraad, dat h!ij| eens probeeren zou te zwemmen, met het gevolg, dat hij in de cliepte wegzonk. Even later kwaim hij; nog boven, doch zonk onmiddellijk weer weg en is verdronken. Zijn vriendje was niet in staa-t hem te redden. Zijn lijk is na eenige uren opgehaald. Te Lent is Zondagmiddag het 8-jar-ig zoontje van B. -aldaar bij; het passeeren van een auto van de oprit van de gierpont in de Waal geval-len en verdroniken. lEIGENAAR CONTRA HUURDER. In de Singeldwairsstaaat te Utrecht woont een familie in een huurhuis, waar men het conflict heeft, dat honderden doormaken: de eigenaar zou den hiuurder er graag uit heb ben. Maar er is een huurcommissie. iEn de huurcommissie zei tegen dien eige naar: jjgeduld hebben" en tegen den huur- der: „voorloopig blijven zit-ten" Dat vond de eigenaar ergerlijtk en de huur- der genoegelijlk. Wait mber voorkoint. Nu is er nog altijd zoo iets als wraak in deze wereld. En toen de huuxder eergisteren afwezig was, kwam de eigenaar aaugeslopcn met lad der en zaag en zaagde van het huis diet bal- con af waarop de huurder in deze 80 gradten dagen na den arbeidsd'ag van 8 uui z'n avondrust gewoon was te genieten. Toen de huurder weer thuis kwam, vond hij het balcon verdwenen. Afgezaagd! Joost weet, wat die eigenaar vanaaag of morgen nog me6r komt afzageu, mogelijk ook dichtepijkeren. Deze mensch heeft z'n huurder als aaaste niet lief als zich zelve. Wat geen zeldzaamheid is in dit leven. Behalve Hongarije kunnen wij bier ook Amierika noemen. In de Unieted' States bestaan reeds enkele An-ti-revo lu tionnaire kiesvereenigingen en kledne, anti-revolutionnaire bladen. Ook in IndiS werkt een Protestantsch-Eti- sche pairtij, wier woordvoerder in den Volks- raad de heer Bergmeyer is en die voor IndiS onze idealen nastreeft." KORTE BERIOHTEN. Naar „Het Vad." verneemt, zal de nieuwe Veewet 15 Juni a.s. in werking treden. B. en W. van Amsterdam stellen den Raad voor ook voor de tramconducteurs zoo- genaamde ,^toeltjes" aan te brengeu. De staking in de Rotterdamsche haven is geeindigd. Een- proeve i9 verschenen van een staatsregeling voor Ned.-Indie door staats- raad prof. Oppenheim e.a. Gisteren heeft de Christel. Boeren- en Tuindersbond te Middelburg zij-n jaarlijk sche vergadering gehouden. Het jaarverslag en de winst- en verlies- rekening werden goedgekeurd. Onder voorzitterscliap van den heer mr. A. J. L. van- Aalteni is gisteren te Den Haag de algcmeene vergadering van de Centrale Vereeniging voor gezondheidsko- lonies voor zwakzinnigen gehouden. Zaterdag en Zondag heef t de Nedfer- laedsche Reisvereeniging te Nijmegen haar jaarlijksche vergadering gehouden. ART. 40 VAN HET BEZOLDIGINGS* BESLUIT. Naar de Res.bode verneeinit, heeft de regee- ring thans besioten het bekende arti-kel 40 van het bezoldrgingsbesluit als volgt te re- digeeren „Voor de op 1 Juli 1922 in dienst zijnde ambtenaren blijven de op dat tijdstip door hen genoten wedden gewaarborgd, behoudens het geval en voor zoover die wedden ingevo-1- ge de op even genoemddn datum bestaande bepalingen van dit besluit vermindering moe ten ondergaan." In de toelichtin'- merkt de regeering op, dat de bedoeling geen andere is, dan om, wanneer in eenige toekomst, ver of nabij, eeni ge regeering zou moeten overgaan tot verla- ging van de salarisnormen, die regeering d'aaihij ten aanzien van de na 1 Juli 1922 aangestelde ambtenaren of verleende verhoo- gingen niet te binden aan de tegenwoordige slotwoorden van art. 40. en Socialisatie de eischen der S. D. A. P Men zie de advertentie in een der eerstvo-1- gende nummers. UIT OUDKARSPEL. Even v66r de Alkmansbrug is een vlet met een inhoudl van 20 ton kunstmest gezonken De lading was, zooals we vernamen, bestemd voor de L. T. B. te Verlaat en werd gesleept door den motor van schipper Sijs. We vermoeden d'at de oorzaak er in gelegen is, dat het voorgedeelte van die vlet in het daar vrij ondiepe vaarwater op grend ge- raakte, wa-ardoor het achtergedeelte water binnen kreeg. Verschenen is de balans, winst- en ver- liesrekening van de Cooperatieve Verbruiks- vereeniging „Nieuw Leven" te Zuid-Schar- woude, over het tijdvak 19 Maart 1921 (op- rich ting) tot 31 December 1921, dus van ruim 9 maanden, zooals deze door den ac countant van de Hand'elskamer te Rotterdam is opgemaakt. Er blijkt uit, dat het winstsaldo 1055,69Vz is, terwijl' op de gebouwen behalve de ver- plichte afschrijving a 318,09, een extra af- schrijying is gedaan van 542. Op de inven- taris is 10 pet. of 151,91 afgeschreven1, de oprichtingskosten k f 1206,93, zijn geheel af geschreven, terwijl op de reserve gebracht is een bedrag van 1432,34 Id voor eventueele prijsdaling van winkelwaren en 163 inleg- geldcn voor de leden. De bezittingen komen op de balans voor met een bedrag van 27597,02, de schulden met 24945,98. De verkoop van winkel en bakkerij te zamen was 81481,31 De boek- waarde der gebouwen is nu 15483,41 en dat van den inventaris 1936,23. Zeet^Mingen HISTORISCHE ANECDOTEN. Toen de beroemde zangercs Malibran eens te Napels vertoefde, hoorde zij van een Fran- schen kapper, die daar zeer armoedig leefde. De zangers, die voor armen. en hulpbehoeveni- den altijd een warm hart en een open beurs had, liet den kapper komen en zich dagelijks door hem het haar opmaken, waarvoor zij hem telkens vorstelijk betaalae. Als hij weg was, maakte zij telkens haar geheele kapsel Bezoekt VAN TELEPAATHi TOT ZAALCHEF. Wie in Indie of Nederland den telepaath Eugen de Rubini gezien heeft, zal zeker be lang stellen, in zijn verdere lotgevailen, die door D. S. uit San Francisco aan de „Ind. Ct." worden gemeld: „Ik heb dezer dageni een aardige ontmoe- ting gehad. In California-street is een cafe geopend. Old'-Holland wordt deze gelegen heid genoemd, eigendom van een paar Hol landers. Meisjes als Zeeuwsche boerinnetjes gekleed, bedicnen het publiek, en tegen een matigen prijs is er een Hollandsch gerecht te krijgen, zooals hutspot met klapetuk, boereni- kool met worst enz. Aan den wand hangen een tiental schilderijen van een Amerikaan- schen schilder, copieen van Nederlandsche Ansicht-kaarten; alles is hier typisch Hol landsch. In deze gelegenheid ontmoette ik Eugeni de Rubini, den eens beroemden telepaath, die er zaalchef is. Anne kerelIn Amerika geko- men, een land waar een ieder eigenlijk in een haast leeft. waar het een drukt-e van belang i9, kon Ruoini zijn gedachten niet meer con- centreeren. Hij was telepaath af. Men herinncrt zich in Indie ook wel Ru- bini's vrouw: een Haagsche jonge dame. Zij is ook in San Fransisco. Ziji heeft een em- plooi gevonden als bioscoopjuffrouw, die de menschen de plaatsen aanwij-st. Zoo zijn Rubini en zijn vrouw bezig geld te verzame- len hij als zaalchef en zij als bioscoop juffrouw om weg te komen uit deze stad en uit het land, dat hun weinig goeds, maar veel ellende heeft gebracht. EEN ANTI-REVOLUTIONNAIRE. INTERNATIONALE. De Standaard noemt een schrijven op, diait den tijd rijp acht om de levensgeda-Chte van Oroen en Kuyper ook in andere landen en onder andere volken te verkondigen „Tegenover de Social istische of Commu- n-istische Internationales moeten wij in de toe komst kunnen stellen' een Internationale Aru- ti-revolutionnaire pairtij. Het is natuurlij'k nooiti de bedoeling, dat men een copie zal leveren van Nederlandsche toestanden. Maar de Christelijk-Historische of te wel Anti-revolufionnaire beginselen moeten overal worden toegepast en ontwik- keld naar de eigenaardige toestanden van elk volk. Wij moeten ons overal aansluiten aan de historic en traditie en ons aanpassen aan de nationale gedachte. Op alle punten van staatsbeleid is hier tie ancle het politieke inzicht onder ons meer en meer gevestigd en gevormd. Daarom dunkt ons thans de tijd' rijp om onze geestverwanten in de verschillende landen op te wekken en op te roepen tot organisiatie. In net buitenland moet onze anti-revolu- tionnarie, politieke -levensgedachte de Cchris- telij'ke groepen wakker schudden, ze wapenen, ze mobiliseeren en organiseeren. Daar moeten de anti-revolutionnaire kies vereenigingen worden opgeriCht, d'aar moeten anti-revolutionnaire jouroalisten en- judsten en poli'tici worden gevormd Daar moeten anti-revolutionnaire week- en dagbladen worden uitgegeven. In Hon-garije vormit zidi reeds en kleine anti-revolutionnaire partii onder aanvoering en op initiaiticf van prof. Sebesteyen. weer los en liet zich door den kapper, die haar gewoonlijk bediende, opnieuw kappen. Eeni ge vrienden gaven haar den raad, den armen kapper maar dadelijk het geld te schenken, om zich de onnoodige moeite van telkens het haar weer los te maken te sparen. 0,neen, zei de zangeres, nu meent hij het geld te verdienen; terwijl aalmoezen hem zouaen vernederen. Bovendien denkt hij, als mijn kapsel' wordt geroemdl, dat zijn werk ge- prezen wordt. Om zooveel genoegen te doen, mag men zich toch wel een kleine opof- fering getroosten. Toen koningin Victoria van Engeland bij den dood van Willem IV, nog een kind, ver- nam, dat zij koningin was geworden, was het eerste wat zij deed, een verzoek dat een der hofdames barer moeder bij haar zou komen. Ben ik nu werkelijk koningin vroeg zij deze. zeker, luidde het antwoord. kan ik nu doen en -laten al wat ik wi'l? was de tweede vraag. Zeer zeker, Ma-jesteit. Nu, breng me dan eens gauw een kop groene thee. Daar heb ik nu al zoo lang naar verlangd en moeder wil er niij geen ge ven. Ik wil dan toch wel eens zien, of dat mij zooveel kwaad zou doen. De jonge koningin kreeg het verlangde Zij dronk er drie heele kappen van achter elkaar uit, werd vrij ernstig o-ngesteld en heeft se dert nooit meer, een verlangen naar thee te kennen gegeven. Proyinciaal Nleuws UIT AKERSLOOT. Vrijdag was er in het raadhuis alhier een bijeenkomst van eenige burgers uit deze ge meente. Ook waren daarbij tegenwoordig kapitein P. M. de Wolf, voorzitter van de Oewestelijke Landstorm-commiseie te Alk maar en de heer P. J. Polders, administrateur Landstormverband aldaar. Het doel dezer bijeenkomst was om te gera- ken tot de oprichting van1 een plaatselijke Landstormcommissie, waartoe de aanwezigen na de gegeven inlichtingen d-oor kapitein de Wolf, zich bereid verklaarden mede te willen werken en zitting te nemen' in de co-mmissie. In de nieuw gevormde plaatselijke Land stormcommissie alhier hebben zitting geno- men dte heeren Van- den Heuvel, gemeente-se- cretaris, voorzitter; K. Meijne, landeigenaar, lid; Lakenman, landbouwer, lid; Jn. Groot Jbz., landbouwer, lid; Kerssiens, tuinder, commandant, en E. Schermerhorn, bloemist, secretaris-penningmeester. Door zekeren A., tijdelijk alhier vertoe- vendfe, werdi aa-n de poliitie mededeeling ge daan, dat hij zijn portef-euille met een flink bedrag aan geld, kwijt was, hetgeen waar- schijnlijk te wijten was aan het veelvuMig ge bruik dat van spiritualien was gemaakt Ge- lukkig voor hem was het geld in eerlijke han- dten terecht gekomen en gevonden, zoodat het hem ter hand gesteld icon worden. UIT GROET Door de Gewestelijke Federatie der S D. A. P wordt Woensda-g 7 Juni a.s. te Groet (gem. Schoorl) een openbare vergadering be- legd, waar de heer J. Westerhof, secretaris- propagandist der S. D. A. P., als spreker zal optreden met het onderwerp: „Ontwapening STOOMV AARTL IJlNE N. STV. MIJ. NEDERLAND. Prims der 'Nederl-anden (uitr.) vertr. 20 Mei v. Suez. Prinses Juliana (uitr.) vertr. 30 Mei v. Southampton. WON. NE/D. STB. MIJ. Achilles arr. 29 Mei v. Salonica te Malta. Adonis -are. 28' Mei v. Gyon te Carthagena. Rhea vertr. 29 Mei v. Catania n. Messina. Vesta vertr. 29 Mlei v. Venetie n. Triest. KON. HOLL. LLOYD. Orania (uitr.) vertr. 29 Mei v. Lissabou. HOl'LAND-AMERIKA LIJN. Edlam, v. R'd am n. New-Orleans, vertr. 29 Mei v. Bilbao. Miaasdam, v. R'dam n. Nlew-Orteans, are. 28 Mei te Havana. Warszawa arr. 28> Mei v. Pillau te Petro- gradi. Gardiiganshire arr. 28 Mlei v. R'dam1 te Van couver. Eemd-ijk vertr. 30 Mei v. R'dam n. San Fran cisco. HOLL. BiR.-INDIe LIJN. Drechtstroom are. 29 Mei v. A'dam te Ham burg. Boogkerk (thuisr.) vertr. 29 Mei v. Algiers. HOLLAND-COST-AZIe LIJN. Oostkerk (thuisr.) are. 29 Mei te Manila. Zosma (uitr.) are. 30 Mei te Genua, a Ouderkerk (uitr.) are. 27 'Mei te Kobe. HOLLAND OOST-AFRIKA LIJN. Rifpetkerk (thuisr.) vertr. 29 Mei van Lorenzo- Marques. HOLL. WEST-AFRIKA LIJN. Clio (thuisr.) vertr. 25 Mei van Teneriffe n. Havre. Oberon (uitr.) vertr. 28 Mei v. Teneriffe. HOLLAND-ZUID-AFRIKA LIJN. Klipfontein (uitr.) arr. 29 Mei te Algoabaai. Springfontein (uitr.) arr. 28 Maart te Port Natal. Albireo (thuisr.) are. 29 Mei te Las Palmas. ROTTERD. LLOYD. Insulinde (uitr.) arr. 29 Mei te Marseille. Palembang (thuisr.) vertr. 28 Mei v. Bela- wan. Samarind'a arr. 30 Mei v. Java te Rotterdam ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab vertr. 28 Mei v. Montevideo n. Rot terdam. Alhena (uitrare. 30 Mei te Montevideo. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". Rhesus, v. Japan ni Rotterdam, are. 29 Mei te Londen. Tantalus, v. Amsterdam n. Batavia, vertr. 28 Mei van Suez. Sport VOETBAL. Hedenavond 7.30 uur speelt Oo-Ahead 1 tegen V. A. F. C. I op't terrein van laatat- genoemde vereeniging aan de Zandersloot. Waar beide el-ftallen, waarschijnlijk volledig zullen uitkomen belooft dit een spannende wedstrijd te worden1. Tolftffranimon van heden ZWARE BRAND OVER HET 1J. AMSTERDAM, 31 Mei. Hedennacht heeft op den Asterweg over het IJ bij de vuilveroranding een zwarc brand gewoed in de kisten-fabriek van' de N.V. Van Leer's Vereenigde Fabrieken. Deze fabrieken, in welke verschillende soorten emballage vervaardigd worden, vormen een uitgebreid complex van gebou wen, die vroeger van hout waren en thans, op de kistenfabrfek na, in steen zijn opge- trokken. De brand schijnt ontstaan te zijn inn het eenigst overgebleven houten gebouw, met name de kistenfabriek, die een oppervlakte van circa 400 vierk. M. beslaat. Om half vijf, toen de brandweer het vuur volkomen meester was, lag er over de groote uitgestrektheid, waar gisteren nog de fabriek stond, niets dan stukken smeu- lend hout. waaruit een verstikkende rook opsteeg. Tot aan den grond was de fabriek afgebrand. Voor een groote waarde aan machinerieen en hout is verloren gegaan. De schade wordt door verzekering dedekt. NOG EEN GROOTE FABR1EKS- BRAND. HELMOND, 31 Mei. Een ernstige brand heeft in den afgeloopen nacht de magazijnen en fabrieken van de Graanhan- del en Stoom- en Waterwaltzenmeelfabriek der firma J. R. Neles, gelegen aan de Ged. Haven, verwoest. 120000 KG. graan en meel zijn nagenoeg een prooi der vlammen geworden. De schade wordt geraamd- op ongeveer 300.00.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2