De Haagsche cenferentie. JlAMBEIEBL De berige jeuk en stekende p§n moeten spoedig zwichten voor Foster's Zalf door haar verzachtende, heelende en antiseptische eigcnschappen. Foster's Zalf helpt ook uit- stekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prijs 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. neeskunde halve wetenschap dikwijils zooveel schadelijker is dan volslagen onwetendheid. Hoeveel onheil is niet door kwakzalverij aan- gericht. De kwakzalver is gewoonlijk in het bezit van halve wetenschap en misbruikt deze opzettelijk. Maar niet mind'er kan een' ander, die met de beste bedoelingen onvolledige ken- nis op een ander toepast, nadeel teweeg bren- gen, in de eerste plaats direct door het geveu van verkeerden raad, maar ook ocndat door het opvolgen van zijn advies het gunatige tdjdstip voor-het doelmatig ingTijpen van den arts kan worden verzuimd. Toch mogen wij bij dit alles twee dingen niet over het hoofd zien. Ook de officieele geneeskunst is nog geen wiskunde. Niemann dan de arts zelf is meer overtuigd van het nog steeds zeer onvolledige van zijn kennen en kunnen. En het is misschien juist deze wetenschap, die hem doet huiveren, alls op een patient proeven worden genomen, die nie overeenkomen met de hoogte waarop de te- genwoordige wetenschap staat. In de tweede plaats is het zoo begrijpelijk dat de mensch gaarne wat meer wil weten van wat hem zoo na aan het harte ligt, zijn gezond'heid, hoe die te behouden en hoe die terug te krijgen bij ziekte. Hij zelf is er toch in de eerste plaats bij betrokken. Gelukkig lean aan die begeerte in ruime mate worden voldaan, wanneer wij ons niet bepalen tot Het enge gebied van de ziektebe- handeling. De geneeskunde bestrijkt een vtel ruimer terrein. De gezondheidsleer moge ook voor zoover het wetenschappeliik onderzoek worden verbreid en toegepast, des.te beter. En de meeste maatregelen zullen beter en ge- makkelijker worden toegepast, wanneer het hoe en waarom begrepen' wordt. Hier vindien wij dus overvloed van inhoud voor deze soort brieven. En niet minder waar de gemeenschap hoe langer hoe meer geneeskundige voorlichting nood'ig heeft en de zich in de 1'aatste jarenzoo bizonder sterk uitbreidende sociale voorzorgs- maatregelen tot voortdurende aanraking met de geneeskundige wereld dwingen. De sociale verzekering, de bescherming van moeder en kind, de verzorging van gebrekkigen, drank- zuchtigen, blinden, slechthoorenden, doof- stommrn, de bestrijding van geslachtsziekten, tuberculose. alcoholisme, al deze onderwer- pen ziin voor een grooter of ldeiner deel van geneeskundig belang, hebben behoefte aan medewerking van geneeskundige zijde. Voor gebrek aan' inhoud voor deze brieven behoeft dus geen vrees te bestaan. En zonder twijfel zal het dagelijksch gebeuren er wel voor zorgen. dat zich telkens onderwerpen naar voren dringen, die gereede aanleiding tot bespreking geven. 7iehier mijn plan de campagne. Of de uit- voering aan u en uwe lezers zal voldoen, moet de tijd leeren. H. A. S. ProTinciaal Nieuws UIT WIERINOERWAARD. Zajferdagmiddag vergaderde de Raad on- der leid'ing van Burgemeester Hiarimghui- zen, tevens secretaris, afwezig wegens onge- steldheid deh eer H. Sdjfarands. Een' vaca- ture. Nbtulen worden1 na voorlezing goedge- keurd. Van' Ged. Staten is goedgekeurd terug ontvangen de verordening Hoofdiellijke om- slag over de eerste vier maanden 19(22. Door den minister werd! afwijzendl be- schikt op een verzoek om de plaatselijke be- lasfing onder eigen beheer te doen innen. Bij de laatst gehouden kasverificatie hadden de ontv'angsten bedragen 57431.12,5; uitga- ven 65594,30, zoodat er in kas behoorde te- zijn en, ook aanwezig was 1836.82,5. Uit het rapport van1 dfen controleur van melkonderzoek bleek, dat de cijfers vefgehal- t'e bij' de diverse melkverkoopers varieeren van 3.30 tot 2.80 pCt. Van den voetbalclub W. F. C. is een ver zoek ingekomen om 75 subsidie, welk ver zoek na eenige discussie met 3 tegen 2 sitem- men wordt afgewezen. Tegen de beide wet houders en d'e heer Blaauboer, die het als een luxe vereeniging beschouwen; voor de heeren Kioster en Peper. De heer Kioster ziet de jongens liever op het voeibalterrein dan op plaatsen waar men ze liever niet heeft. Ook de voorzitter ails minderheidi van B. en W. was het in deze met den heer Kioster eens. Bovendien kan de beoefendng der sport gunst'ig werken en is ook wel opvoedend. De neer Kioster stelt nog voor om het dan voor 66n jaai itoe te staan, dbch ook dit wordt met hetzelfde aantal stemme® verworpen. Aian den correspondent arbeidsbemidde- ling waarvoor J 40 belooning wordt gege- ven, wordt op voorstel van B. en W. nog f 25 toelage toegekend, omdat er den afge- loopen winter nog al heel wat werk is ge- weest. De verzekering brandschade armhuis wordit' op voorstel van B. en W. verhoogid1 van 9200 tot 12000.Tot leden van1 het stembureau worden gekozen de heeren A. D. Sleutel en H. Limpers; als plaats- vervangers de heeren C. Blaauboer en P. Mj de vaststelling verordening h-effing en invordering ,geineente inkomsten belasting, wordt door dien, heer Koster tfer sprake ge- bracht om de aftrek levensonderhoud te be palen op 700 en 75 voor inwonende kin- deren in plaa'ts vaan 600 en 50. Tot dusver werd door den Raad cvengoed rekening gehoudlen met de aftrek, doch nu we diit m'oeten overlaten aan anderen, zou de heer Kioster het liever in de verordening zien vastgelegd. IDe voorzitter verdedigt de verordening zoo- als deze hier ligt en meant dat we het toch in onze hand1 hebben om de verordening te wijzigen wanneer we dit willen. Bovendien krijgen we dan een geheele ander percentage van heffing. iNa nog eenige discussie wordt het voor stel Koster met algemeene stemmen aange- nomen. De heeren wethouders stemmen dus tegen het voorstel en B. en W. Voorzitter verklaart dat het voorstel van B. en W. nu niet m behamMlng kan komen, we zullen een andere verordening maken. Ik hoop even- wel dat de heeren Wethouders in het ver- volg in die vergadering van B. en W. niet op deze mamier zullen werken. dat is zoo on- begonnen werk. Wethouder Sleutel merkt op, dat men door bespreking tot andere gedach- ten komt. Deze zaak is door ons met be- sproken. Voorzitter zegi, eenigszins boos, dat deze zaak wel degelijk is besproken en dat door B. en W. werd bepaald om dezelMe re- geling te treffen dan tot dusver. Op deze m«- nier is het geen zaken behandelen. Verder wordt besloten, zoo noodle het aarrgaan van een kasgeldleening. Het kohier Hoofdelijken Otmslag eerste 4 maanden wordit vastgesteld op een bedrag van 6552.79. Bij de rondvraag infonneert de heer Kioster naar de kosten van eene te Alkmaar verpleegde Voorzitter lkht toe dat dit de armvoogden in beheer hebben' en het de gemeente 32 h 33 gulden per week kost, wat in een vorige vergadering reeds werd1 besloten, zal intus- schen1 met armvoogden bespreken. Hierna si ui ting. De heer H. Booij, autovcrhuurder alhier, is de dupe geworden van een man die door zijn handeliwije den schijn heeft gegeven een op- lichtcr te zijn. Zaterdagmorgen werd de heer B. van uit Kolhorn opgeb^ld of hij eeni auto disponibel had om van Kolhorn naar den Helder te rij>- deni, alwaar hij om halftien moest wezen. Hij gaf voor Janvier te zijn, idirecteur van een stoamcaroussel, en wilde aan den Hiedder een staanplaats bespreken. Toen ze aan den' Helder klaar waren, gaf hij voor ook naar Amsterdam te willen rij- den. De heer Booij had geen bezwaar en ging naar Amsterdam, vanwaar ze Zaterdag- avond om ongeveer halftien in Wieringer- waard terugkeerden. Mijnheer Janvier lo- geerde bij den heer Schouten. In Amsterdam waar hij omgang had ge- had met een meisie dat hij terug wilde heb ben, werd een cafe bezocht in Wannoes- straat (wat later bleek een bordeel te zijn) alwaar, naar hij beweerde, de bewuste juf- frouw in betrekking was. Aldaar werd verno- men dat ze in een ziekenhuis was. Hij' wilde haar van uit die verpleging in een ander ziekenbuis hrengen, waarvoor hij Zoodsag dan moest terug komen. Zondagmorgen werd dus de reis opnituw aanvaara na bij1 den heer Schouten tegen vier uur eten te hebben1 besteld. Logies en ontbijt werd niet betaald. Maandagmorgen was de heer Booiji even- wel nog niet teruggekeerd en werden we al hier en voornamelijk zijn vrouw zeer onge- rust. Door den burgemeester werd nu de cornmlssaris van politic te Amsterdam opge- beld, van wien de burgemeester vernam o ook de heer Booij reeds aan zijn bureau was geweest en aldaar verzocht haci medewerking te willen verleenen' omi dien mooien miinihe op sporen. HSj had in A'dam tegen' Maan dagmorgen ook weer de auto besteld. Aan het hotel gekomen waar mijnheer Janvier logeerde, verzocht hij aan Booij even een te legram te willen wegbrengen. Daarna zou men de bewuste juffrouw gaan halen om haar naar Alkmaar te brengen. Toen de heer Booij terugkwam, vertelde men dat mijnheer even n^ar een barbier was, doch hij keerde niet terug. Ook was't de politie Maandag- middag nog niet gelukt hemi op te sporen. Maider is nog vernomen dat hij niet Janvier heette, doch Piet Ko-k, wonenide Molenliaain Bussum. De heer Booij is Maandagmiddag van zdjn Pinksterreisje teruggekeerd, zonder een cent te hebben ontvangen. Zondagmiddag waren ze ook nog met een paar kennissen van mijnheer naar Apeldoorn gereden. E>e heer Booij had waarschijnlijk hier met de Pinksterdagen meer kunnen verdienen. Te hopen is het zeker dat Piet in handen der po litic terecht zal komen. UIT SCHAGEN. Voor rekening van den polder Schagen is alhier aanbesteed de bouw van een machi- nistenwoning bij het stoomgemaal bij het Wad in de Neskaag. Hoogste inschrijver de heer D Koning te Schagen voor 4715; de laagste inschrijver de heer K. Krijger te Ou- desluis voor 4009. Gegund aan laatsfcge- noemde. Tot lid van het bestuur van den polder en de banne Schagen is gekozen de heer P Stammes Jz. te Schagen. V o e t b a 1. Sparta I van Schagen versloeg alhier Bata- vier IV van Helder en werd daardoor kampi- oen in de 4e klasse D. van Noord-Holland. Eenige jongedames boden Sparta een lau- werkrans m ae Schager kleuren aan. UIT WARMENHUIZEN. Bij beschik'king van den Minister van Oor- log, is aan den heer C. B. M. Knijnenburg, uit deze gemeente, uitstel van eerste oefening verleend, tot het tijdvak van inlijiving van ploeg la der Iichting 1923. UIT NOORD-SCHARWOUDE In de kolfbaan van den heer J. de Bakker had Zondag een' kolfwedstrijd (handicap) plaats, waaraan 22 kolvers deelnamen. De uitslag daarvan was W. Kostclijk te Oudkarspel le pr. met 149 punten, Jn. Tkn- merman te Oudkarspel 2e pr. m. 143 p.; P. Jes te Nbordscharwoude 3e pr. m. 134 p.; P. van Data te Oudkarspel 4e pr. m. 133 p D. Keppel te Noordscharwoude seriepr. in. 54 p. De prijzen bestonden in contanten. Bij het gehouden coneours te Kolhorn, uitgeschreven door den Westfrieschen bond, behaalde Excelsior alhier met 149 p. een eersten prijs in de aid. uittaumtendheid. Bij de gehouden eerewedstrijd bchaaldcn de hamioniegezelsdiappcn hier en te Hoorn een gelijk aantal punten, zoodat de toeken- ning van den' eersten en tweeden prijs op de een of andere wijize uitgemaaikt zal moeten worden. Wij vernemen, dat het Harmoniegezel- sdhap het verzoek ontvangen heeft, om in den 'oop van den zotmer een viertal concerten te geven in de Aillkmaarsche muziektent. urr OUDKARSPEL. Onlangs deden een aantal huurders van1 woningen aan B. en W. het verzoek, om een plaaitsdijlke huurcommissie in het leveni te roepen, dit als gevolg van de hun inziens te hoog ougedieven hum prijzen. 7M ontvtagen dezar dagen van B. en w. het Sericht, dat het college geen tennen heeft kunnen vuiden om tot inwilliging van het verzoek over te gaan. Door de Langedijker BeStuurdersbond worden pogingen in het werk gesteld, om te komen tot oprichting van een afdeeling van Land- en Tuinarbeidera. Het gebrek aan drinkwater begint der- mate toe te nemen, dat de kerkebak het dlanlg heeft te ontgelden. Men is dan ook reeds be sloten, ook daar een sterke rantsoeneering in te voeren. Voorloopig kan men daar nog een paar emtaertjes water halen, doch spoe dig zal ook dit aantal weer verminderdi wor den. Versch'illende gezinnen zitten geheefl zander water in de regenbak. Hier zal de wa- terieiding een ware uitkomst zijn. urr 'heiiloo. Zooals nit een annonoe is gebleken, heef: de fa. J. Blokker en Rood1 met de Pinkster dagen een autodienst geopend. Naar we van de ondememens veraamen, heeft men van de auto een goed gebruik ge- maakt. De mooie landaulette kan open en ge- sloten wooden en is dag en nacht bearhlkhaar. Ook in den Oosterzijpolder is de aanslag over 1922 sterk verminderd. Deze bedraagt voor grasland 9, geestgronden 3 per H.A., tegen 13,50 en 4,50 vorig jaar. Eindelijk zijn aan weerszijden van den Stationsweg en op den Stationsweg zelf de waarschuwingsborden „Wegkruising" ge- plaatst en met de Pinksterdagen is wel geble- icen, dat deze plaatsing in een lang gevoelde behoefte voorziet; de gang der auto's en mo- torrijwielen was heel wat minder. Als men nu het bord dat het begin van de bebouwde kom aanwiist. eens onder de boomen, waar- door net geheel onzichtbaar is vandaan haalt en plaatst waar het werkelijk behoort, komen we in de goede riohting. De Pinksterdagen zijn hier zeer kalm verloopeni Wel was het aoortrekken van au to's, motoren en fietsen enorm, doch van vechten en dronkenmanstooneelen op't dorp zelf heeft men dit jaar niets gezien. Zeker heeft daartoe bijgedragen dat de 2e Pinkster- dag, evenals de kermis- en lotingsdag, is drooggelegd. De eerste dag na het in werking treden der verordening heeft wel het nut van droogleggen bewezen. De politie behoefde geen enkele maal in te grijpen, doch benuitte evengoed haar tijd door het verkeer voor het drukke punt bij het cate van den heer de Rooij te regelen. Een uitstekende maatregel, die op zulke da gen herhaling verdient. l Voor het begin der Haagsche conferentie zouden wij eens willen nagaan, wat de opzet is en wat in het gunstigste geval het verloop en het resultaat kan zijn. Men zal vragen,: waarom alleen het gunstigste geval en niet het ongunstigste geval genomen? Het ant- woord hierop is: omdat in het ongunstigste geval de conferentie uiteengaat zonder resul taat Daar komt nog bijt dat alleen optimis- me sterk en krachtig maakt, optimisine, dat ook optimisme blijft, als het eens een tijd- lang tegenloopt. Op Den Haag zullen binnenkort aller oogen gericht zijn. om te zien, of de zooveel- ste conferentie reeding zal brengen, althans deze doet naderen. Bevindeu de confereutie- leden zich nu in een land, waar iedereen klaagt en steunt over de slechte tijden en de bange toekomst, dan kunnen zij niet zooveel tot stand brengen, als wanneer zij worden ge- steund door het ideeHier heeft men vertrou- wen in ons werk. De bijeenkomst te Genua mag dan al niet het resultaat hebben opgeleverd, dat men er van verwachtte, geheel en al mislukt is zij zeer zeker niet. Een punt vooral was en, waarover men het met geen miogelijkheid eens kon worden, dat was: de Russische kwestie. Ter bespreking van dat punt vooral komt men in Den Haag tezamen. Toch mag Den Haag niet worden beschouwd als de voortzet- ting van Genua. Op die plaats toch beging men een fout, die reeds zeer vaak gemaakt was: de staatslieden, die daar waren, konden niet beslissen over zuiver economische onder werpen. Immers de staatsman heeft eene an dere taak dan de econoom, waarbij dan nog komt, dat politici zich gaarne gedragen naar de wenschen hunner parlementen en kiezers. Dus Lloyd George, Barthou, Jaspar en con- sorten zullen als natuurlijk gevolg himner loopbaan steeds trachten de economische wet- ten ondergeschikt te maken aan hunne spe- ciale politieke belangen. Deze pogingen zijin alle tot mislukking gedoemd, en het mag dan ook een uiterst gelukkig verschijnsel genoemid worden, dat de hoog? heeren zichzelf te Ge nua een brevet van onbekwaamheid tot oplos- sen van economische vraagstukken hebben verstrekt door te bepalen, dat de* Russische kwestie de hoofdschotel zal vormen van de Haagsche conferentie De welvaart van Europa hangt ten nauw- ste samen met een geregelden toestand in dit werelddeel. Wanneer nu een zoo groot achter- land als Rusland is, niet meer kan meedoen, geen afzetgebied meer is en geen goed en coedkoop koren meer kan leveren, dan loopt Europa mank. Het boycotten van Rusland is economisch gesproken in elk geval uitermate onverstandig geweest en zal ook niet kunnen worden volgehouden. Dit begrijpt iedereen, die ook maar eenigszins economisch denken kan. Temeer bevreemdt het dan ook uit Frankrijk steeds weer berichten te ontvan gen, dat de regeering van dat land, die hiaar overwinningsroes nog steeds niet schijint te hebben'uitgeslapen, eigenlijk ltefst heelemaal niet naar Den Haag kwam, maar om niet voor spelbreker te worden aangezien, waar- schiinlijk achter de groene tafel zal plaats ne men. evenwel ..onder voorwaarden". Boven hebben wij er op gewezen, dat Den Haag niet als een voortzertlng van Genua kan worden beschouwd. De menschen, die rich hier te lande zullen vereenigen, zijn niet de- zeifden, die met den koning van Italic heb ben gesoupeerd. maar mindere goden.' Het ziin mannen met minder bevoegdhedem, maar met meer bekwaamheid. Kortom zooals het zich thans laat aanzien. belooft de Haagsche rnnfereniie een vergadering te worden. wier economisch denken niet voortdurend wordt de T 10055 10649 I 11476 12254 12815 verruld door de gedachte: „Wert zufien kiezers er van zeggen?" Ingezonden Stukken. (Bulten verantwoordelijkheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- 12980 13574 14219 14670 15007 15447 16003 16295 16683 17113 17575 18133 18665 19190 19481 19866 20298 20719 21108 21746 22307 zins; dat de Redactie er mede. instemt). EEN NOORDHOLLANDSCHE KERMIS IN HET MIDDERNAiCHTELIJK UUR. M. de Redacteur. Naar aanleiding van het uitvoerige etuk des heeren' Coppejans slechts het volgende: De heer Coppejans dingt op mijn schilde- ring van deni toestand niets at. fielaas kan hi) dat ook nlett Maar hij meent het kwaad te kunnen be- strijden met behoud1 van de kermis. De maat regel, in Deventer genomen, kan misschien ook in andere gemeenten gunstig werken. Zoolang de kermis bestaat ik zou haar niet overal willen afschaffen, want ik ontken verschillende daaraan verbonden bezwaren niet en zie goede kermissen zelfs gaarne voortbestaan nemen men er de proef mede. Afdoende verbetering verwacht ik er echter niet van. Immers, als de kaeteleins zich ver- binden niet te tappen aan personm die in kenuelijken staat van dronkenschap zijn, dan is juist bet kwaad .al gesticht. Dan is het al veel en' veel te ver gekomen. Men moest voor al aan meisjes alle gebruik van alcohol kun nen beletten. Ik wil den maatregel voor hier overwegen, want ik weet uit ervaring dat ik op medewerking van de organisatie van ver- gunninghouders alhier in elk opzicht kan re- kenien. Ik ben het volkomen met den heer Coppe jans eens, dat ook bij andere geleganheden zich ver keerde toestanden openbaren. Maar dat verandert aan de kermis zelf niets. De houders der inrichtingen, door den heer Coppejans bedoeld, hadden geen schuld. Dus zal ik hun namen niet opgeven. Ik weet dat de bond van kermisvakgenooten al het moge- liik? doet om de toestanden te verbeteren. Maar ik ben ernstig geschokt in mijn toch al niet sterk geolof of hem dit ooit in voldoende mate zal gelukken. Purmerend. D. KOOIMAN. Alkmaar, 6 Juni 1922. Geachte Redactie. U zoudt mij zeer verplichten, indien U on- dorstaand in Uw blad! zou willen opnemen, waarvoor ik U gaarne mijn besten dank be- de Ailkmiaarache Oourant van hedten- avond yind ik op die (tweede bladzijde een i artikeltie met als titel „Een' waarschuwend1 j woord!. Ik betreur het, dat de schrijver zijn i naami niet heeft durven noemen, daar er dan waarschijnlijk te zeer zou zijn gebleken, dat diit stuik geschreven is door een bekende van de Oentrale Land- of Tuinbouwonderlinge, en het enkel als een reclame voor d'it lichaam moet worden beschouwd. Ik juich het echter toe, dat U door het opnemen van dit artikei onder „Binnenland" heeft goed ge- vonden, dat er reclame-artdkelen voor dezen tak van' verzekering wordien opgenomen, en hoop zoo noodig it.z.t van.' Uw bereidlwillig- heid gebruik te maken. Erger is het, dat die ombekende in zijn ar- tikel aan het lasteren is gegaan, waar hij het doet voorkomen, alsof er door verzeke- ringsmaatschappijen met mooie praatjes ge- i tracht zali worden' land- en tuinbouwers te voorbarig een overeentoomst te later: aangaan voor een te vormen bedirijfsvereeniiging, met de bedOeling, wanneer die bedrijfsvereeniging door dien minister niet tot de uitvoering van' de wet zou worden ttoegelaten, toch de pre mie van die overeenkomst te doen1 innen.. Die onbekende heeft het ten minste over „groote kans beloopen van het betalen van een1 dub- bele premie." Weet hij dan niet, d;at dit dloor den minister nooit zou worden' toegestaan, en dat de verzekeringsmaatschappijen de over- eenkiomsten alleen van kracht zouden doen zijn, wanneer die bedrijfsvereeniging dOor den minister zou warden' toegelaten, en dit vak op de overeenkomsten zouden vermelden? Weet hij dan niet, dat iets dergelijks is igedaan bp de uiiibreidin^ van de onigevallen- wet 1922? Indien hem dit niet bekend is, dan had hij zich eerst beter op de hoogte dienen te. stellen, en is het hem wel bekend, dan had hij dlait minstens in de pen dienen te hour dien. ,,Bij de Rijksverzdceringsbank zal wel geen enkele land- of tuinbouwer zich aansluiten, daar de uitvoering der Ongevallenwet 1921 i nu wel .al voldoende geleerd heeft, dat diit zeker niet de goedkoopste weg is." Weet de schrijver alweer met, dat toen de heer K. Cz. de Boer voor eenige weken een politieke lezing hield in de Purmer, en daar een verheerlijking van Centraal Beheer hield en als voorbeeld aan heeft gehaaldl de Cen tral? Landbouw Onderlinge, dat daarna de heer de 'Boer in het Handtelsblad dloor C6n van de bekendste assuradeuren van Amster dam omi bewijs voor die uitl'atingen is ge- vraa.gd1 en dat de heer de Boer, het Han* delsblad tenminste, heeft gezwegen als het graf? Waarom een' bedrijfsvereeniging uit de Oentrale Land)- en1 Tuimbouwondierlinge wel en CCn voortkomende uit een andere organisa- :ie niet door den minister zou worden toege- iiaten, beide moeten natuurlijk aan de wet voldoen, is voor mij niet te begrijpen1. Waarom' de mededeeTngen vain d'e Cen- rale Land- en Tuinbouwonderiiinge juist, en die van' andere maatschappijen of organisa tie er op bediacht zijn om menschen, door mooie warden te vamgen, is mij eveneens een raadsel. G. N. BRONKE Jr. 13 224 361 1 630 755 1042 1195 1509 1696 1836 1954 2176 2336 2582 2719 2003 3037 3268 3577 3817 3980 4125 4410 4482 4621 4939 5129 5289 5468 5611 5744 6169 6398 6605 6728 6921 7068 7443 7626 7690 7849 7904 8075 8350 8486 8795 8982 9230 9418 9576 9952 •10179 10672 10843 11032 11235 11420 11522 11669 11809 12073 12189 12525 12732 12909 13025 13137 13262 13470 13718 13890 13908 14095 14116 10257 10828 11666 12285 12842 13277 13739 14357 14694 15095 15485 16107 16316 16772 17171 17745 18143 18921 19201 19521 19884 20316 20759 21117 21783 22353 66 251 409 662 793 1046 1369 1550 1759 1856 2014 2206 2409 2593 2733 2938 3082 3339 3672 3828 4034 4180 4412 4486 4636 4953 5166 5294 5484 5637 5754 6208 6447 6634 6760 6948 7094 7461 7632 7691 7872 7911 8083 8362 8504 8804 9015 9275 9426 9768 9988 10473 10704 10906 11040 11238 11447 11587 11687 11874 12090 12328 12530 12791 12928 13027 14143 13286 13514 13728 10329 10905 11850 12393 12882 13295 13991 14392 14745 15145 15646 16149 16328 16936 17213 17797 18223 19049 19230 19560 20013 20455 20802 21245 21849 22522 10336 10920 11879 12579 12910 13394 14045 14534 14769 15298 15667 16182 16344 16944 17295 17844 18253 19073 19308 19568 20057 20498 20836 21460 22017 22566 N leten. 429ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 6 Junf. Prijzen van 70,—. 202 259 304 337 489 631 742 807 831 1003 1037 1074 1101 1112 1305 1330 1376 1528 1566 1569 1934 1949 1955 1979 2003 2214 2273 2279 2340 2350 2530 2696 2749 2772 2874 2901 3015 3047 3080 3171 3202 3286 3441 3518 3589 3704 3734 3799 3823 3932 3948 3957 4104 4287 4346 4402 4602 4614 4778 4791 5112 5154 5217 5236 5258 5489 5494 5510 5674 5695 5720 5757 5802 5956 6069 6140 6205 6594 7032 7306 7648 7649 7757 7977 8281 8390 8414 8669 8759 8903 9027 9216 9523 9538 9544 9616 9787 9827 9855 9870 10002 10043 14260 14287 14592 14607 14920 14949 15065 16083 15187 15225 15342 15347 15534 15550 15675 15711 15953 15958 16111 16157 16354 16371 16530 16561 16663 16664 16774 16791 16846 16865 17039 17046 17210 17235 17383 17504 17656 17663 17859 17931 18107 18146 18337 18358 18416 18453 18548 18571 18772 18774 18846 18849 18949 18957 19275 19282 19527 19530 19670 19721 19791 19805 19886 19891 20016 20043 20240 20252 20520 20589 20667 20691 20811 20818 20876 20890 21127 21152 21318 21342 21480 21542 21668 21671 21923 21968 22135 22148 22268 22295 24444 22448 22506 22530 22667 22705 5de klasse, 12de lijst: 10309. 68 270 427 670 844 1048 1407 1580 1767 1867 2032 2208 2434 2625 2826 2960 3086 3419 3690 3865 4067 4187 4434 4527 4676 4964 5181 5323 5513 5686 5901 6211 6476 6648 6762 6969 7183 7504 7635 7712 7881 7932 8157 8411 8534 8809 9021 9285 9460 9851 10040 10518 10743 10919 11147 11260 11452 11609 11704 11950 12091 12387 12574 12799 12832 13035 13158 13378 13597 13803 13928 14169 14424 14792 14950 15087 15229 15396 15554 15766 16001 16174 16401 16633 16709 16793 16901 17095 17259 17533 17686 17969 18158 18359 18470 18573 18779 18866 19141 19361 19576 19722 19806 19961 20087 20291 20600 20693 20826 20988 21228 21360 21568 21692 21977 22165 22313 22460 22557 22716 98 286 440( 713 881 1060 1428 1669 1775 1883 2037 2264 2479 2662 2840 2987 3096 3526 3698 3917 4072 4200 4454 4548 4716 5007 5234 5407 5538 5717 6054 6212 6517 6657 6809 6970 7328 7519 7678 7714 7889 8032 8268 8436 8567 8825 9096 9287 9481 9877 10113 10542 10754 10959 11170 11275 11453 11610 11710 11971 12093 12398 12615 12864 12942 13061 13168 13387 13658 13832 14009 14973 14439 14797 15005 15107 15272 15437 15581 15839 16066 16219 16435 16634 16720 16794 16961 17111 17263 17578 17726 18040 18250 18388 18471 18688 18795 18895 19157 19427 19601 19743 19814 19984 20115 20355 20617 20750 20853 21005 21230 21420 21582 21834 22002 22168 22347 22467 22569 22758 10512 11258 12034 12652 12938 13532 14119 14591 14843 15323 15781 16199 16352 17041 17503 18020 18302 19077 19357 19705 20060 20514 20837 21558 22182 22771 129 327 549 741 966 1113 1436 1685 1784 1899 2076 2303 2494 2689 2855 3004 3115 3533 3705 3924 4086 4275 4478 4565 4774 5009 5249 5414 5569 5718 6071 6261 6527 6713 6859 6984 7332 7564 7683 7765 7894 8036 8311 8438 8603 8900 9191 9292 9483 9887 10117 10604 10775 10963 11182 11276 11475 11630 11764 12005 12102 12441 12642 12888 12989 13083 13225 13401 13682 13843 14042 14201 14519 14845 15026 15122 15292 15440 15588 15864 16067 16253 16463 16648 16723 16798 16968 17124 17305 17628 17812 18058 18270 18406 17496 18700 18807 18907 19252 19501 19649 19771 19831 20000 20158 20416 20645 20765 20860 21070 21260 21451 21662 21882 22049 22186 22361 22471 22603 22839 10304 moet 10640 11335 12202 12743 12961 13550 14157 14614 14892 15431 15858 16243 16628 17072 17522 18105 18437 19133 19390 19844 20214 20715 21016 21715 22277 22801 186 338 580 745 1010 1193 1448 1695 1834 1945 2118 2305 2566 2717 2891 3017 3195 3547 3774 3962 4094 4333 4480 4580 4792 5022 5262 5421 5576 5741 6146 6324 6537 6726 6896 6986 7403 7566 7687 7791 7903 8041 8320 8454 8769 8951 9200 9360 9506 9906 10147 10610 10811 10993 11212 11412 11516 11631 11774 12010 12108 12516 12646 12889 13002 13123 13256 13429 13717 13858 14086 14257 14533 14848 15031 15137 15316 15441 15624 15880 16081 16315 16496 16658 16750 16826 17013 17206 17323 17649 17826 18103 18325 18409 18535 18734 18815 18941 19270 19617 19662 19784 19881 20009 20199 20433 20663 20773 20874 21076 21273 21458 21667 21909 22107 22240 22396 22499 22618 22963 zijln:

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6