DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. e 5 No. 139 Honderd vferlea twintigste J'aargang 1922 DONDEBD10 15 JUKI DIt nnmmer bestaat n!t 2 bladen Deze Courant wordt ILKEN AVOND, behalve Zon- «n Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Alzondeilijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone Advert entten. Per rege! 0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON. Voor dam G 9. Dimteir: O. HL KRAK. Telefoonnumtner 3. Tolefoonnr. Eedactiegaa. ElftofdredacieM: TJ. N. ADEMA. ttmm Buiteuland. DE EERSCHE KWESTIE. De coolerentie der vertegenwoordigers van de Britsche en de Zuid-Iersche regeering nopens het ontwerp-gron^wet voor Zuia- lerland, tegen sommige bepalingen waarvan de Britsche regeering bezwaar had gemaakt, als zijnde in strrjd met het verdrag, is Dins- dagavond gesloten. Naar vemomen wordt, heeft zij een bevredigend einde genomen. Churchill zal heden in het Lagerhuis eene verklaring afleggen. De besprekingen tusschen de vertegenwoor- digers der voorloopige Iersche regeering en de zuidelijke unionisten zijn op het Engelsche departement van kolonien onder voorzitter- schap yan Churchill hervat Ondanks alle besprekingen tusschen de lel- ders, die bewija geven van zucbt om tot over- eenstemming te komen, duren toch de over- vallen nog voort. waardoor natuurlijk het be- reiken van gunstige resultaten weer wordt bemoeilijkt. Zoo hebben gewapende Sinn Fei- ners nog gistermorgen het kasteel Killyleigh in het graafschap Down aangevallen, Er had een hevig gevecht plaats tusschen de aanval- lers en een spedale wacht, die op het terrein van het kasteel was opgesteld. Ten slotte werden de Sinn Feiners teruggedreven Een tweede afdeeling Sinn Feiners trachtte het groote landgoed Crongar te nemen, doch werd eveneens teruggedreven. Maandagavond hebben te Belfast wederom twee bramlsticlitingen plaats gehad; een ma- chinefabriek en een petroleum-pakhuis zijn uitgebrand. In twee bioscopen werden brand- bommen geplaatst, doch de branden werden gebluscht TURKSCHE WREEDHEDEN. Volgens een telegram, te Londen ontvangen van den oecumenischen patriarch Meletios te Konstantinopel, hebben er nieuwe moorden op Christenvrouwen en -kinderen in Pontus plaats gehad. Veertien dagen geleden zijn volgens den patriarch 1300 vrouwen en kin deren met geweld uit Samsoen naar het bin- nenland overgebracht. Allen zijn bij Kavak vermoord. J3UURTE IN HONGARIJE. Sedert het begin dezer week zijn In Honga- rije de prijzen van alle soorten levensmidde- len onafgebrokcn gcstegen. De tarwe, die in Hongarije als waardemeter wordt beschouwd, is van 20 kronen in vredestijd gestegen tot 4100 kronen Aan de effecteubeurs te Weenen kwamen Dinsdag koersstijgingen voor van twee tot drie duizend kronen. De dollar heeft den koers van 1000 overschreden en zelfs de Oos- tenrijksche kroon steeg van 4.40 tot 51 DE HOHF.NZOLl.ERNS EN HUNNE BELASTINGEN. De „Vorwarrts" is niet tevreden over het antwoord, namens het ministerie van finan- rien gegeven op een vraag van soc-dem. zijde naaj: aanleiding van de persberichten als zouden de Holienzollerns de drie laatste ja- ren geen pfennig belasting hebben betaald. Het blad vindt, dat het antwoord slechis onduidelijke inlichtingen geeft en schrijft dan1: De inkomsten uit de goederea der Ho- henzollems hebben niet, zooals de „Hofkara- mer" heeft opgegeven, In 1920 slechta 25 millioen, doch, zooals het schrijven van 27 Mei aantoont, 28 millioen mark bedragen. Voor 1921 wordt nog een zuivere winst van circa 60 millioen mark berekeud, en in 1922 zal men, als de zuivere winst blijft stij'gen als tot dusver. nog tot heel andere sommen ko men. Onlangs werden bij een open-bare ver- kooping niet, zooals de „Hofkammer" caticu- leerde, een millioen mark, doch zeven millioen mark verdiend. Daarvan is tot dusver nog ;een pfennig belasting betaald. De thans tot n de inililarden loopende waarde der lande- rijen en wouden, mcrcn en kasteelen, jachtge- bieden en woonhuizen, de reusachitige hoe- veelheden waardepapiercri, die ter beschik- k'nc van de „Hofkammer" staan, dat alles bij elkaar vormt een geweldige som, waarvoor tot op dit oocenbliK nog geen pfenning belas ting is betaald. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. De gistermorgen om half negen uit Boeda- pest vertrokken sneltrein naar Graz, waarvan eenive wagons bij Raab worden afgekoppeld, d:e via Oedenburg naar Weenen rijden, is ten- revolge van een defect aan de rails ont- spoord 'De locomotief stortte omlaag en sieepte eenige wagons mede. Vijf treinen zijn uit Boedapest vertrokken om hulp te verlee- nen. Onder de dooden bevindt zich een vrouw, van wie men veronderslelt. dat zij de echtge- noote van den Duitsehen gezant te Boedapest is. Nog vier andere lijken zijn gevonden PRESIDENT EBERT BELF.EDIGD. Smeets, de bekende agitator, die met zoo- veel heftigheid voor de afscheiding van het Rijnland van Duitschland opkomt, heeft te Keulen terechtgestaan, ditmaal wegens belee- diging van den rijkspresident. Hij had n.l. in zijn blad, de „Rheinische Republik", een artikel overgenomen uit de ,,Sozialistiscke Rt- publik", waarin dit blad den president er van beschuldigde siuikhandel te hebben ge- dreven en ten tijde van den grootsten nood van het Duitsche volk voor zijn particuliere huishouding levensmiddelen te hebben ge- bruikt, die hem voor officieele doeleinden ter beschikking waren gesteld. Niettegenstaande de echrijver van dit artikel tot drie maanden gevangenisstraf was veroordeeld, had Smeets alle beschuldigingen en beleedigingen in zijn blad herhaald. Reeds op 1 Maart was de zaak voorgeko- men, doch wederom verdaagd, daar Smeets beweerde bewijzen te kunnen voorleggen. In- tusschen werd president Ebert „commissori,- aal" verlioord. Deze verklaarde destijds ge- heimraad Pinkow opdracht te hebben gegeven alleen voor representatieva doeleinden belas- tingvrije levensmiddelen te betrekken. Er is hem niets van bekend, dat deze levensmidde len ook voor zijn particuliere huishouding zouden zijn gebruikt. De hoeveelheid levens middelen Voor zijn dagelijksch gebruik heeft de gewone maat niet overschreden. Zoo nu en dan hadden familieleden van den president aan de officieele middagmalen deelgenomen. Dan was echter altijd ae particuliere huis houding voor een derde der kosten belast't Is mogeiijk, datrestjes van de officieele maaltijden op den particulieren disch van den president zijn geraakt. Maar het omgekeerde was ook wel gebeurd! Zoodat Smeets' be- weringen geenszins bewezen werden geacht. Een draadloos bericht uit Berlijn meldt, dat Smeets tot zeven maanden gevangenis straf is veroordeeld. DIEFSTAL VAN SCHILDERIJEN. De dichtar Reinholdi Goering, wiens „See- schlachi'' in Duitschland veel opgang heeft gemaakt, is wegens diefstal van schdderijien gearresteerd. Goering, die coinmunistische denkbeelden koesterde, heeft zijn vroeger bur- gerlijk leven' hiji was aris laten varen, om volgens zijn anarchistische begrippen te kunnen voortleven. Eenigen tijd geleden maakte hij kenniis met een rijk ingezetene van Brunswij'k, die, getroffen door hot dichters- talent van Gering, dezen aanboodi, tezamen met hem het vruchtgebruik van zijn vermo- gen te genieten. Naar thans gemeld wordt, heeft Goeriag schilderijen uit het ibezit van ziju vriend ontvrcemd. De eigenaar heeft de schilderijen wel is waar teruggekocht, doch tevens de politie met den diefstal in kennia gesteld, hetgeen tot de anrestatie leidde. HE FRANSGHE IJEGERWET EN I>E OEZININE'N. iHet beginsel. dat de Fransche Kamer .in de legerwet wdde zien neergelegdi, n.l. om verschiilende voordeelOn toe te kennen aan de groote gezininen, is door de leger-com- iinssie niet aangenomesa Zij gaf te kennen, dac dit niet mogeiijk was, daar ihet ontwerp der regeering gegrond was op een diensttijd van adittien maanden voor alien en op de sta'kte, welke deze diensttijd meebracht. Wordt zij1 venninderd, dan valt het regeeringsont- werp ta elkaar. Om even wel van kaar rege- moetkomende gezindheidi te doen blijken, ging de coinnpssie er mee accoordi, dat de oudste zooms uit gezmnen met ten minste vijf kinderen, nog in, leven of gestorven op het vel'di van ear, alcchts eani jaar dienst ziou- den doen. Dte beer PaturaudrMirand! wilde het door de regeering aanvaarde amendement uit- strekken. tot de oudste zooms uit gezinnen met vier kinderm.- iDe commi ssie verzette rich hiertegem, doch de oud'-min.ister van oorlog And.ta Leftrvre bciioogde, diat de beschennuig der groote ge- zinncni ectn uoodzakelijkheid was. Ais die be- sr-h rm iinjtr tot ecn< te groote vmnindering van het effectief leidt, dan moet men den dienst tijd veTlengen1. Een democratic, die miet in staat zou zijn het noodige te doen om haar veiligheid te waaTborgen, zou een democra tic zijln, niet waard) om te leven. Het amendement om die bepaliiijg tot ge zinnen met vier kinderen' uit to breiden werd met 285 togen 268 Stemmen verworpen en vervolgens werd' het amendement om de oudste zoons uiit geziinnen met vijf kinderen slechis een1 jaar dienst te iatcm doen, aange- nomen. EEN KLEINE LEENING AAN DUITSQILAND? Onder voorbehoud publiceeren de meeste Berlijnsche bladen een bericht van het agent- schap „Dena" uit Parijs. inhoudende, dat de garantie-commissle aan de Duitsche regee ring een voorstel zal overbrengen van de commissie van herstel inzake ouderhandelin- gen omtreirt een kleihe leening voor Duitsch land in afwachting van de regeling der groote internationale leening, welke kleine leening dan de betalingsmoeilijkheden der meest dringende schadevergoedingen zou overbruggen en de nog verdere daling van den markenkoers voorkomen. Als waarborg voor deze leening zou het te- goed van Duitschland in Amerika dienem, het welk te Parija op circa 450 millioen dollar wordt geschat, zoodat de leering in elk go- val circa drie milliard' dollar zou kunnen op- hrengen. Voorwaarde voor deze leening zou oatuur- lijk zijn nakoming der verplichtingen, welke de Duitsche regering in de Bradbury-overeen- komst heeft aangegaan De garantie-commissie zal bij de a.s. onder- handelingen derhalve in de eerste plaats na- jaan, of de Duitsche regeering hiertoe bereid DE (OOSFFENlRIJlK9CHlE FINA'NGRN. Nla onderhandelangen met de Oostenrijk- sche regeerimg hebben de Landerbank en de Anglobank te Weenen rich bereid verklaard, een crediet van ieder 10 millioen francs ter beschikking to stel1em. 'Andere groote banken zullen waarschajniiik dat voorbedd volgen, zoodat de Oostenrijksdie regeerimg naar alle waarsdiijnlSjkheid reeds morgen de beschik- Dinsdagmorgen had de jaarlijksdhe tten- toonstelling plants van paarden, vee, wolvec, pluimvee, konijnen, enz. Op't prachtig bij de dyinen gelegen ter- rein, en begunstigend door mooi weder, was't al spoedig een groote bedrijvigheid, er was mooi vee, prachtige paarden en velerlei land- bouwartikelen in flinke hoeveelheid aango- voerd. De jury kende Pan de volgenda nummers prijzen toe: a. Voor paarden (warmbloed) 4-jarig en ouder: le pr. aan no. 3 van den heer C. Louwa te Schoorl, 2e pr. aan no. 2 van den beer Jb. Swaan te Schoorl. Eervolle vennel- ding aan no. 5 van W. Kroon te Schoorl. b° 3-jaxig. le prijs aan no. 9 van T. Kap- teijn te Rinnegom, 2e pr. kan no. 8 van N. Roozendaal te Schoorl. kringen verluidt, dat dit bedrag niet in de eerste plaats zal iworden aangewend om de kronenvaluta te verbeieren, doch om de re geering daarmede ia de gelegenheidi te etel- len, de aan te koopen steenkool eni levens- middelen. te kunmen^betalcn. DRAAdLOOZE FOTOGRAFIeM'TUS SCHEN ROME EN AMERIKA. 'Door het draadloozc station San Paolo bij Rlomie is via Nauen en Bar Harbour voor de eerste maal een fotografie naar Amerika over gebracht. De overbrenging geschiedde met Sehulp van de Seleen-metbode van Korn, die in den loop d!er laatste jaren voor de draad- looze verzendling werd ingeridht. De Itali- aansche en Amciikaansche pers begroetton deze technische gebeurtenis met entnousias- me. Dezen winter hadi prof. Korn persoonlijk te Rlome de vcrzend-tot-^r-llen voor de draad loozc telegrafie van fotografibn geinsiaileerd; de eerste draadlooze ve'rzendingen van foto- grafifen had reeds in Maart plaats tusschen Rome en Massana, alsook tusschen Rome en sdrepen in voile zee. Provinciaal Menws UIT ZULD-SCHARWOUD E. het op 30 en 31 Mei j.I. door de Ver. van Leeraren geliouden examen bockhouden is geslaagd de heer J. Vlugt Jr. alhier. UIT AKER9LOOT. Met hot Btormach'tige weet van Woenisdag ag een zeilbootje het Alkmaardermeer op, em and met 4 personen. Daar de meer zeer kol stond was een ongeluk te voorziea, het geen dan ook to zes uur plaats vond. HCt schuitje slioegi om en de 4 inzittenden go- j-aakten te water tusschen het le en 2e licnt. Gelukkig waren het alien goede zwemmers en wist en zij; zich' bovcn water te houden, -tot- dat zij werden' ojpgepikt door het volk van een in de nabiiheid rijnde motorboot van den heer Jl. uit wormerveer, die hen te Uit- geest aan wal heeft gezet. waarnia zij met vrachtrijder Praat naar Alkmaar zijn ver trokken. De heeren HE. en 'K. woondea te Alkmaar, de andere personen, waannede voomoemde heeren voor pleizier uit waren, elders. De boot die omgeslagen op de meer lag, to door een (Langedaj ker schipper meegenomen an de richring Allanaar. Velie wagen het met storm weer op de meer met de kleine vaartutgjea veel te licnt. UIT BIROiEK OP I.ANGENDIJK. On dnitiatief van kapitoin de Wolff, com mandant van het landstormverband Alk maar is op 12 Juni jl. ten raadhuize alhier geinsiaileerd ecnc plaatse.lijke commissie voor den GBajzondercn Vrijwilli gen Land- storm, bestaande uit do heeren P. Slot, bur- gemeester, voorritter; W. Jzn. Dirkmaat, secretaris-pemningmeester, Rens Slot, B. Yts- ma, W. Verdonk arts, D. Azn. Kansen, le- den, benevens den commandant der piaatse- lijke afdeeling W. Giltjes. Deze Oommissie heeft 'bijzondcrlijk ten doel sympatbie te betuigen aan hen die reeds als lid van' den Vrijwillliger Landstorm teetra- den, opdat ook de vrijwilligers zullen gevoe- len het bestaande contact tusschen de Com missie en de 1'cden onderling. UIT SCHOORL. De kermis behoort weder tot het verieden, en is begunstigd geweest door goed1 weder. Maandagmiddag was een harddraverij geor- ganiseerd (handicap) voor paarden, welke geen hoogere prijzen dan 40 hebben go- won nen. De heer A. P. Dum behaalde met zijn paard; den eersten prijs, de heer C. Spaan te Koedijk den 2den en de heer C. Dalenberg den 3den prijs. De deelhame was niet groot. Des avonds gaf dte Schoorlsche Tooneel- club „Joan van Scorel" een uitstekeud1 ge- slaagde opvoering van het tooneelspel „On- der een dak". De opkomst was bevredigend en het publiek ten hoogste void a an over 't mooie spel van „Joan van Scorel". c. 2-jarige paarden: le pr, aan na 10 van H. Bafcker te Bergen, 2e pr. aan no. 11 van R. Wognum te Schoorl. Eervolle vermelding aan no. 13 van D. Duin Wz. te Syhoorl. d. 1-jarige paarden: le pr. aan no. 17 van Jb. Swaan te Schoorl, 2e pr. aan no. 16 van H. Polle te Schoorl. Eervolle vermelding aan no. 19 van A. J. Peock te Schoorl. e. Merrie met veulen: le pr. aan no. 20 v. H. Mulder te Schoorl. 2e pr. aan no. 21 van A. J. Peeck te Schoorl, 3e pr. aan no. 22 van C. Stem te Schoorl. f. Hengsten: le pr. no. 23 „Wodan" van C. v. d. Sluijs te St. Maaitensbrug. g. Melkkoeien (afgewisseld)le pr. no. 24 v. C. Aikkennan tc Bergen, 2e pr. na 25 van A. J. Peeck te Schoorl. h. Dito (niet afgewisseld)a. le pr. vaars no. 28 v. H. Polle te Schoorl, 2a pr. vairrts n. 26 v. Jb Swaan te Schoorl b. le pr. Twenter no. 27 v. H. Groot te Schoorl. i. Gercden koeien (afgewisseld): le pr. no. 29 v. A. Leegwater te Schoorl, 2o pr. no. 35 v. A. J. Peedc te Schoorl,:eerv. verm no. 34 v. C. Akkerman te Bergen. j. Gereden koeien (niet afgewriseld)le no. 38 v. H. Groot te Schoorl, 2e pr. no. van C. M. Winder te Schoorl. k. Gereden koeien (Schotten): lep r. no. 40 van W. Kroon te Schoorl, 2e pr. no. 39 v. idem, Eerv. verm. no. 41 v. A. J. Peeck te Schoorl. 1. Hokkdingen: le pr. no. 48 van W. Duin te SChoorl, 2e pr. no. 46 van H. Mulder te Schoorl, eerv. verm. to. 47 van Wed. W. Duin te Schoorl. Lammeren (6 strifes)le pr. no. 52 van wed. C. Kager te SChooxl, 2e pr. no. 56 van C. Paariberg Jr. te Schoorl, eerv. verm. no. 53 van N. Roozendaal te SChoorl, eerv. verm, no. 55 van Wed. A. Dapper te Schoorl. Pluimvee. 1—6 Lcgbonia (wit): le pr. N. Kaag te Schoori. 1—2 Buff. Orpington: le pr. C. M. Win- 1—2 Leghorns (wit): 2e pr. N. Kaag te Schoorl. Konijnen: lep r. H. Kriller te Schoorl met Gouwenaar (ram), 2e pr. H. Kriller te Schoorl met Rus (Brandneus, ram), eerv. verm. P. Kaandorp te Beigen met Vlaamschc reus (ram), le pr. P. Kaandorp te Bergen met Vlaamsche reus (voecMer met jongen), 2e pr. H. Kriller te Schoorl met Rus. Brand neus (voedster met jongen) eerv. venn. H. Kriller te Schoorl met Zwarte Hollandsche, eerv. verm. P. Kajandorp te Bergen met Lo- tharingeng, le pr. A. Kieseling te Schagen met beste ram en voedster (zilvergnja), eerv. vermelding A. Kicseliing te Schagen mot beste ram en voedster (zw. Holl.). Voorts kregen da ondersiaanden, alien in- renders van rijtuigen, land1- en tuinbouw- werktuigen, rijwielen, barometers, klokken enz. een eerv. vermelding: J. Met, H. C. Stoutjesdijk, W. Bakloun, A T. Rozenhart, G. de Boer, J. Stubenitsky en W. van Vuure, alien te Alkmaar; K. Greeuw, C van Bode- graven, Jn. Louter, Jb. de Jong, Job. Krimp, Jb. Smit en J. Hoogvorst, alleen tc Schoorl Wed. F. Keet, Th. Kroone en P. Dekker te Schagen; N. Wink Az. te Dirkshom S. van Drimcn te St. Maanten; J. Meyer te Schoorl; Holl. IJzermagnriyn DE W1JLD. Het vrordt nutjjd voor inmaakartikelen. Yraagt onzo prjjzen. over gesproken en daarom kunnen wij niet nalaten, temeer daar het hier een feest be- treft, dat 'de ingezetenen van Schermerhom nog nimmer binnen hurnne tnuren hebben bij- gewoond, eanige woorden aan dezen op han- den rijnden dag te wijden. Wij hebben. ons met eenige personen, die zich met de voorbereidingen van dit feest emstig berig houden, verstaan, en veina- men, dat het feest met alle gerustheid on der oogen gezien ban worden. Het terrcki' van den heer J. Klerk, dat voor dit feest wend' beschikbaar gesteld is voor dit doel het meest gunstig gelegen ter rein van het dorp. Naar wij nog Yernamen zullen 'de werikzaamheden tot het verkrijgen van een mooi terrein koofdzakeldjk Zaterdag a.s. worden venrioht. Het garantiefonds de thans volteekepd, waaruit wij opmaken, dat de ingezetenen wel ieta gevoelen voor de gymnastitk in 't algemeen, maar voor de Gymnastiek-Verecni- ging „Volharding", alhier in hot bijzonder. welke sympathie onze G. V. „Volharding dam ook ten voile waard' is. iBij geruchte vemamen wiji, dat geen offi cieele oruvangsi ten raadhuize zou plaats hebben. Wij hebben ons gewend tot den voorzittor van „Volharding", die om mede- deellde, dat over een ontvangst ten raadhuize wel eens was gesproken, maar dat nog gc«t vaste toezegging was gedaan. Hij oordeelde het zeer wel mogeiijk, dat de officieele ont vangst toch wel zou plaats vinden. Naar aanleiding hiervan kunnen wij niet nalaten even naar voren te brengen, dat, bij een gymmastiekfeest als to Schermerhorn zal ■laats hebben een offiQeele^ ontvangst niet zou zij a. Wij ia>d( r hot f»-d r- toe slecbts toejuichcn' en het niet anders vin den dan het hooghouiden van de eer van Schermerhom. Wanneer nu het weer nog ecu wcinig me- dewerkt, geloven wij wel. dat het succcs van dent Tumdiag ato verzekerd beschouwd kan worden. UIT OUDKARSPEL. In „Het Volk" lezen we het volgende be richt: Na eenige cooferentus met de w rkge- vers te Brock op Langendijk, Noord-Sehan- woude en Warmenljuizcn, is door den Centra- leni Bond van Tr ansportarbciders voor de ar- beiders werkzaam in het groententransport- bedrijf in die plaatsen een collectief contract afgesloten, dat eenige verbeteringea in het be staande contract geeft. Het was ons bekend, dat het contract, dat het vorig jaar was afgesloten, ten einde liep en dat besprekingen dienaangaande gevoeyd werden. Het zal zeker onze tuinbouwera tot vreugde stemmen, dat de besprekingen tusschen koop- man en transportarbeidcr tot een goed1 resul- taat geleld hebben v66r de nieuwe campapne begint, want daardoor wordt voorkomen jiet- geen het vorig jaar heeft plaats gevonden: een plolselinge stopzetting van alle vervoer, met alle achade daaraan verbonden. pk Jb. Timmeiman to Pctten; Peereboom te N. Niedorp; A. Duinmeyer to Burgerbrug; P. N. Kwantos te Schagerbrug en K. Kos te Schagen. Ook de heer Minkema te Schoorl kreeg een eerv. verm, voor kloeken met kuikens. •Na den middag had onder de tonen der muzipk van't fanfarelcorps order leiding vaa den heer Klerk, en begunstigd door mobi weder en met aanwezigheid van heel wat pu bliek het Concours Hippique plaats. Acht aangespanuen tuigjes namen er aan deel. Den lsten prijs verwierf de heer Beudeker te Alkmaar, de 2de pr. viel ten deel aan den heer C. J. Hoedjes fe Zijpersluis, de 3de pr. aan den heer C. Zeeman te Heiloo, en de pr. voor het sdioonst geheel aan't tuigje van den heer C. Duin Wz. te Schoorl. UIT SCHBRMERHD.RN. Nog sliecbts enkele dagen scheidfen ons van den dag, waarop het Tumfeest van den Turnkring Alkmaar en Omstreken zal plaats hebben'. Er wordt hier natuurlijk miet weinig Gemengd BOND VAN 'ZIEKENFONDSEN IN NOORD-HOLI AND. De Provinciate Bond van Ziekenfondsen in Ncord-Holland hield Dinsdag in .Krasnapols- kv" te Amsterdam zijn jaarlijksche algemeene vergadering, waarop 62 afdeelingen verte- genwoordigd waren. De voorzittor, de heer H. Zeeman, van Stompetoren, opende haar met een toepasse- lij k woord en decide de redenen m .de, waar door de vergadering nu pas werd gehoucten. Daama las de sccrctaris, de heer A. Viser, van Nieuwe Niedorp, de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag. Aan het laat ste ontleenen we het volgende: Het vorge jaar is vrij kalm geweest; 16 fondsen waren toegetreden, 6 hadden be- dankt. Voortdurend heeft samenwprking plaats met N. Z., hetgeen zeer op prijs wordt gesteld. Als leden van hot lioofdlbesruur wa ren benoemd de heeren H. Zeeman, G Bergh en Marinus; van enkele afdeelingen was be richt ontvangen, dat zij verhiaderd waren deze vergadering te bezoeken. Volgens rapport der commissie uit de ver- cenigingen Uurwerkersvereeniging te Koog- 7aandijk, ..Eendracht maakt MachF' te.Wesi- zaan en ,.De Voorzorg" te Drichuizen. werd de rekening over 1921 goedgfekeurd. Tot het nazien der rekening over 1922 werd als derde lid benoemd het „Prins-Hendrikfonds" te Hoofddorp. Daama bracht de heer G. Bergh verslag uit van de jaarvergadeiing van N. V. Z., die op 24 Febmari jl. werd gehouden. Op welsprekende wijze en met vuur sprak de heer Kuiier over het voorstel N.V 7 om de contributie te brengen op 5 cent per lid en per jaar met ingang van 1 Januari j.I Deze contributie kan uit de bondskas betaald wor- -V- V,' 13. zTat 4** ^\/4ia(vp1 r..."

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1