DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. i^rmmrKirrGEHdUDEN:^ No. 143 Homford Tier ea twiirtigste Jfrargang 1022 DINSDAG Jaarverjjadering V. Y. Y. ■dUMiaUHli 20 JUNI Oemengri Dlt Bummer trestaftt alt 2 bladen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zoo- en Feestdagen, oitgegeven. Abonnementsprijs bij voomitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar f 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Aizonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs dex gewone AdvertentiSn. Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COS T ER zOON. Voordam C 9. Alcmaria V. V. V., de vereeniginig die in de laat&te jaren, onder de energieke leiding van haar bestuur, zooveel van zich heeft doen spreken, heeft het er op aangestuurd dat de jaarvergadering van alle bij de A. N. V. V. aangeslotem vereenigingen te Alkmaar zal worden gehouden. Van heinde eni ver, uit stad en! dorp van ons vaderland zullen de afgevaardigdeni naar de oude stad der Victorie trekken, om er te beraadslagen over de beste wijze het vreem- delingenverkeer alom in den lande in- de juis- te banem te leiden. Dat is voor Alkmaar een zeer groote ge- beurtenis. Dat bezoek is van zoo groote beteekenis, dat ons gemeenitebestuur em niet alleen het onze begrepem heeft van offideele be- langstelling te moeten getuigen. Meer 'en meer heeft mem in de laatste jaren ingezien welke buitengewone waarde aan het vreemdelingenverkeer moet toegekend worden. Want wordt dit in igoede banem geleid, zorgt mem er inderdaad voor, dat de vreem- deling vindt wat hem in eemigerlei opzieht kan interesseeren, dan is elke huiswaarts kee- rernde vreemdeling een propagandist voor het bezoek aan dat deel of deeltje van ons vader land dat hem aan zijn verkenmingstochtem de aangenaamste herinneringem heeft achterge- lateh. Wij behoevem hier niet fneer uiteem te zet- ten hoe voomamelijk de handeldrijvende midr denstand en toch weer de geheele gemeem- te eem druk vreemdelingenbezoek ten voor- deele zal komem. En nu heeft Alkmaar het groote voorreeht al die propagandistem voor eem bezoek aan het mooie en interessante binnem hare poorten bij een te ziem komen,. Is het dan niet vanzelf sprekend, dat wij van de gelegenhesid pnofiteereu en den dames en heerao-afgevaaidigden de overtuiging Mj,- brengen datnier in Alkmaar, in het centrum van Noord-Holland bovem het IJ, juist dat- gene gevonden wordt waamaar de belang- stelling der vreemdelingen kan uitgaan. De deelnemers zullen hier vergaderem, maar naast dem tijd, voor de noodzakelijke be- sprekingen blijft er eem echat van tijd voor verpoozmg. (Die verpoozing zal mem in dem meest aangenamen vorm bremgem. Dank ziji het bestuur van Alcmaria V. V. V., em zijn energiekem voorzitter, dem heer W. 0. Visser, dank zij de medewerking van taldjke gemeemtebesturen em particulieren, zullem de dames en heeren afgevaardigden im West- Friesland eem zoo nartelijke ontvangst en daamaast een zoo interessante landstreek vinden, dat ziji voor een bezoek aan onze stad em hare omgeving in heel ons vaderland als vanzelfsprekend propaganda zullen maken. Wij verheugem ons over de eer die onze ge- meemte door dit bezoek te beurt valt. Al rekenen, wij er ook niet op dat zoo- als in dem Heilooschen Raad igehoopt werd door eem guile ontvangst allicbt emkele der deelnemers zich hier bfijvend zullem vestigen, wi' DirKoieur: GL EL KRAK. Telefoonnummer 3. Telofoonnx. EedaatklSS. lioofdredaetenr: Tj. N. ADEMA. vat morgen zijm zittong. ie Dublin is het tellem der uitgebrachte stemmem haden zonular incident voortgezet. POIN'CAJRe BIJ LLOYD GEORGE het bezoek van Foincare aan Londea men mag er dan aanvankelijk geen poutieke oeteekenus aan hebben gehecbt, zooals de Londensche bladen zeggon heeft dan toch in elk gevali wel eem politick timtje. het ieestmaal, te Londen, ter eere van Poin- care, gaf gelegenheid voor een indrukwekkem- ae rranscn-Bntsche betooging. Meer dam 500 Britsche, Fransche em andere geailieerde per- soonhjkhedem waren tegenwoordig, daaron- der ministers, gezantem, ernz. VersGhullende hooggeplaatste personen voerden het woordi, o. a. nord Derby en gemeraal Cavan, chef van den generalen staf. Gisteren heeft de Fransche premier met zijn Britschen ambtgenoot een conferentie ge- bad, na afloop waarvan oificieel bekend ge- maakt werd, dat de commissie van herstel een onderzoek zal instellen naar de middelen tot herstel van Duitschland's finamcien. Poincar6 zad waarschijialijk aam hot eindi yam Juili naar rudte* eland terugkeeren om het rapport der missie te bespreken. Imtusschen liggem dwangmaatregelen tegen Duitschlamd in e&i roep over 2e genotem gastvrijheid en over onze interessante stedem en dorpem zal zijn. Dat is het wat het toeristenbezoek in de hand werkt em dat is het dan ook wat wij aan Alcmaria V. V. V. t^dankem zullem hebben. Moge haar bestuur weldra constatecren, dat het nu uitgestrooide zaad rijpe vruchten draagt. Wij danketx haar allereerst voor deze daad van groot zelfvertrouwen, die van dem bree- den blik harer bestuurderem getuigt. Wij danken ons gemeemtebestuur voor de zeer welwillende tegemoetkoming en zijn blijk van daadwerkelijke belamgstellmg. En wij roepem allem, die van morgen af on ze gasten zullen zijn, eem hartelijk welkom in onze gemeemte toe. Briitenland. DE IERSCHE KW'ESTIE. Uit een draadlOos beridit over het tot dus- ver bekende resultaat der Iersche verkiezin- gern bllijfct,' dat in Cotrk de voorstanders van het verdrag eem overwinning hebben behiaald. Zij veiikregem tweemaal zooveel stemmem als d twee lainti-verdrag-candidaten. Tot'dusver zijn adit voorstanders van' het verdrag end! de tegenstanders verkozen1. Te- zamen met de verkiezing der niet-betwiiste cawdiidaten zijn er tot n!u toe in het geheel 29 voorstanders en 20 tegenstanders gekozen. 'In het laatst der vorige week zijn bij Ndw- ry vijif boerderijen verbrand en zes peinsonem, waai-onder een vrouw, vermoord. De slacht- offers warern alien protestanten. De aamval werd! gedaan1 door een sterke bende soldaten van het Iersche rcpublikdnsdie leger. De toestandi te Belfast is thans nisti, Engeland terugkeeren om het rapport der commissie geen net voormemen. Aan Britsche zijde was men van opinie, dat het djdstip thans zeer ongunstig was om het bedrag van Duitschland's schuld definitief vast te stellen, omdat de toestanden zoo on- zeker zijn, dat elke thans genomen beslissing tot een geschil zou kunnen leiden. Later werd bepaald, dat de commissie van herstel een onderzoek zou instellen maar dem toestand der Duitsche finanden tern einde zich te vergewissem, of de Duitsche regeering, met behulp eener buitenlandisdie leening, iets zou kunnen doen om de begrooting in evenwicht te brengea, de valuta te herstellen door be- snodmg der uitgaven, verhooging der bdas- tingea of door een birmenlandscke leemhig. Poincar6 en zijn ccbtgenoote heblxui Lou den Maandagavond ver la ten. Lloyd George en vele autoriteitem waren bij hun vertrek aan het station aanwezig. Aan de Britsche nati&n is eene Fransche hulde gebracht, toen Poincar^ gistmnorgen een krans legde op het graf van den ombeken- den soldaat in de Westminster Abbey, De Fransche premier was vergczeld van- den Franschen gezant, graaf St. Aulaire en an dere aanzienlijke ambtenarem. De krans was samengesteldi uit roode, witte en blaiuwe bloe- mcn en een breed lint, dat eveneens die drie kleuren vertoonde, droeg het in gouden letters aangebrachte eenvoudige opschrift: „De pre sident van den Franschen Kaad aan den oa- bekenden Britschen soldaat". Na den krans gelegd te hebben, stond1 Poin- car£ een oogenblik in zwijgende overdenking en zeide vervolgens: „In naam van het Fransche leger, in naam van de geheele Fran sche natie geet ik mijne d^nkbaarhtid te ken- nen aan den Britschen onbekenden soldaat. Frankrijk zal nooit de hulp vergetem, die hij ons verleende een hulp, die oene onwan- kelbare vricndschap tusschen de beide lan- den gesticht heeft." DE KWESTIE DER ONTWAPENINO. Gister werd te Londen de tekst bekend' ge- maakt van een wetsontwerp, waardoor uit- voering zal worden gegeven aan de beide ver- dragen welke te Washington geteekend zijn voor de beperking der marine-bewapening, de bcscherming van ncai-combattanten op zee in oorlogstijd1 em de verhimdering van het gebruik van schadelijkc gasscn en chemiache stoffen in oorlogstijd. In aanvulling van de beperking bij het bouwen van oorlogsschepen behalve volgens vergunning der admiraliteii geeft het wetsontwerp de admiraliteit ook het recht, een onderzoek im te stellen aangaande de be- wapening en uitnisting van elk schip, dat ge- bouwd wordt. Overtreding van deze bepa1' stelt bloot aan gevangenisstraf of boete beide en verbeurdverkfaring van schip en uit nisting. De andere mogendheden hebben eveneens deze bevoegdheid aan de admirali- sche gedelegeerdem met de Fransche gedele- geerden te Beyroeth over economische kwes- ties hebben gesproken en de teruggave van Aleppo zouden hebben geopperd in ruil voor zekere economische en politieke voordee- ien. Betwijfeld wordt evenwdl, of de Fran schen hierop zullen ingaan. EEN VOORDEEEK3E ANTDDRANK- STR1JD. Een fanatiek voorstander van de dtroog- r is koning Kbama van Bamangwato1 een Afrikaansch negerrijk onder Engelseh protectoraat. Khama waakt, dat geen spiri- tualien zijn land binmenkomen. Hij'. wil zijn volk niet vergiftigen., zegt hij: Op overtreding van het verbodi staat de dOodstraf. Krijgen de onderdanen van den sifcrengen koning een niet te stillen verlangem naar 't levenselixter dam, moeten ze dat in het buitenland gaan halen. Doch ook deze overtreding wordt be- straft en wel met het verlies van 10 ossen. De koning, aan wien <ieze dieren alsdan komem te vervallen, heeft al eem kudde bij el- kaar, die op omgeveer 4 millioen pond ster ling wordt geschat. De absolutistisch regeerende vorst is al 85 jaar oud. Een. Engelseh correspondent, die in Bamangwato geredsd heeft, vertelt dat hijl eens eem koffer uit zijn auto hadveriloren. Dienzelfdcn avond kreeg hij haar echter al weer tenig zonder dlat men zelfs een poging had gedaan om eens te kijlcen wat er in zaf. EEN WERELDZUrVELCONGRES. Te Brussel is aangekomen de heer van Normam, professor aan de universiteit van CalifomiS en voorzitter van het wereldcon- gres voor dem zuivel, dat in October 1923 te Philadelphia zal gehouden wordem. Het doeli van het bezoek van professor van Nbrmatm is het voerem van besprdringen met het bestuur der Internationale zuivelfedera- tie. iHet congres zal zich voonal bezighouden met de zuiveilkwestie op het gebied van con- suiraptie eni voortbrengst en met de insbelling vooa* het versdiaffen van meflk aan1 kinderen en ouderlingeia. STAKING VAN SLAGERS. Op de stedelijke veemarkt te Elberfeldi heb ben de slagers glstermorgen de kooperssta- king geproclameerd naar aanleiding van de hodge veeprijzen. Er werden slechts weimg beesten na de opening van de markt afgezet. Daarna hielden de slagers een vergadering ox besloten geen vee, meer te koopen. Nadat de teit verstrekt en ook is bepaald, dat schending egelen aangaande het optreden in oorlogstijd tegenover handelsschepen d'oor tijd is geweest. a" Zomdagavonc brand gesticht. De premier Sir James Craig is uit Londen teruggekeerd. Het noordielijke patriement her- eenig persoon im dienst van eenige mogend- heid. hetzij zulk een persood al dam niet on der het gezag der regeering staat, voor het gerecht zal worden gebracht en gestraft als zeeroof. Alle dominions vallen onder deze bepalin- gen, behalve Indie en de zelf-besturende do minions, die afzonderlijk vermeld worden. VERONTOJSTENDE BERICHTEN UIT CILICK. Armeensehe vluchtcl'ingen uit Cilici? too- nen zich zeer veromtnust door het gernidht, dat het im de bedodimg vam de Fransche regee ring zou liggen, om Alexandretbe en Aleppo aaml de TuFksche nationalistea over te dra- gen. Deze geruichteo zoudem reeds tot ge- volg hebben gehad, dat vele vluditelimgen deze twee plaatsen i-erlaten. Sommigen noe- men dit gerucht twijtfeladhtig. hoewel er rodea w ie om aam te memen, dat die Kemalisti- veehamdefarem geweigerd hadden im onder handeling te treden, trokken de slagers in op- focht door de stad naar het stadhuis, waar de opper-burgemeester zich bereid verklaarde eventueel bij de onderhandelingen tusschen de slagers en de vcehandelaren het voorzitter- schap op zich te nemen. In den optocht wer den schilden medegedragen met opschriften tegen den veewoeker. DE OARANTIE-OOMMISSIE IN DUITSCHLAND. De garaniie-commissie is Zondagavond te Berlijn aangekomen. Naar verluidt zal zij1 zich nog niet officieel met de rijksregeering In ver- binding stellen. Met name zijn er nog geen voorstellen gedaan, hoe en wanneer de be- sprckingem ^ullen beginnem. Maandagimiddag 5 uur zou een kabinetszit- ting plaats vinden, waarin het programma der onderhandelingen met de garamtie-commissie zai worden besproken. DE TURKSCHE WREEDHEDEN De noodzakelijkheid om spoed te makem met het onderzoek naar de beweerde wrecd- heden in klein-AziS wordt nadrukkdijk be- toogd door de Londensche bladen, die verkla- ren, dat de Turksche gruweldaden nog voort- duren. Men hoopt, dat er niet lang meer zal worden gewacht met het doorzetteu van deze zaak. Men veimeemt, dat de regeering te An gora mededeeling zal on Ivan gen, zoodira de Fransche Hooge Commissaris te Constanti- nopel gemachtigd is te hamdelem. CONGRES TE LONDEN. Het congres te Londen der 2e imteraatio- nale is op 18 Juni geopend. 30 Gedelegeer- den verschenen en wel: uit Engeland, Frank rijk, Belgie, Nederland, Duitschland, Dene- marken., Zweden, Georgie. In de namiddagzitting verklaarde do Duit sche vertegenwoordigejr Wels, gevraiagd naar de democratieseering van Duitschland, dat de democratic in het overwonnem Duitschland volkomen gehandhaafd werd, evenals in wel- ken overwinnenden staat oob. Er kon evenwel elk oogenblik een nieuwe crisis uitbreken ten- gevolge van de schadeloosstellingskwestie; de ellende had het hoogtepunt bereikt, de sdia- deloosstdilimgeischem druWen de Duitsche ar- beiders neer, die feitelijk In den' toestandi van slaven verkeerden. SMOKKELARII VAN WAPENS NAAR IERLAND. Uit Trenton in den staat New-Yersey (Vcr- eenigde Staten) wordt gemeld: Tegen de Au to Ordnance Company, kolonel Marcellus H. Thompson, vice-president dezer maatschappij, en zeven anderen, is door de Grand Jury verleend wegens' samenzwering om wapens naar Ierland te ver- schepen, hetgeen een schending is van de neutraliteit. De aanklacht is een gevolg van de inbeslagneming te Hobokem in Juni 1921 van een aantal geweren, aan boord; van de vracbtboot Eastside, bestemd voor de Sinn -einers, in Ierland. Thompson is de schoon- zoon van Harvey, dem ambassadeur te Lon den. DE BUROEROORLOO IN CHINA. Gisierenmiddag stoomden vier kamonneer- ixioten en. een torpedoboot van Soen-yat-sen de rivier op. Tsjemg Tsjoeng-ming's soldaten te Canton vuuixkn op de booteni, waarop deze terugvuurdeni. Zij bombradeerden de leuvels, waar Tsijeng's troepen zijn gestati- oneerd1, evenals hiet eilamd Honam. Do aange- richte schadfe en het aanital slachtoffers zijn 'De uittodit Van1 bewoners naar duurt voorfc. Soeni-yat-sen heeft een Oestand geslotem onder voorbehoud dat Tsjeng's troepen zijn vloot niet beschieien, die op haar beurt de stad) niet zal bombar- deeren. EEN WOLKBREUK IN SERVI6. In de omgeving van Kumanovo, Kiina en Palanka, in Zuid-Servi6, hebben wolkbreuken groote schade aangeridit. Ook mensclienle- vens zijn verloren gegaan; het aantal dooden is echter nog niet vastgesteM. Vooral in Krina en Palanka had! de wolk- breuk zeer emstige gevolgen, daar ze plaats vond na middemacht, terwijl de bewoners sliepen. Acht-en-vijftig huizen stortten in en werden met het huisraad door de wateimas- sa's meegevoerd. Een groote hoeveelheid vee is omgekomen. EXCESSEN DER FASCISTEN. De bladen melden uit Rome, dat het bezoek van den koning aan Reggio een conflict heeft uitgelokt tusschen sodalistm en fascisten. Het bezoek van den koning aan de arbeids- bcurs had de fascisten mishaagd en na zijn vertrek vielen zij die arbeidsbeurs aan^ die zij trachtten in brand te steken. Met groote moeite slaagde men er in de fascisten te ver- strooien. Te TriCst hebben de fascisten het gebouw van de arbeidsbeurs geheel en al doen af- branden. HET PROCES-BESSARABO. De advocaat-generaal bij het Parijsche hof hedt in het proces-Bessarabo (het lijk in den koffer) tegen mevrouw Bessarabo en haar dochter ae doodstraf geeischt, zonder ver- zachtende omstandigheden. Tot dusver is in rrankrijk de doodstraf aan vrouwen alleen- voltrokken in geval van veroordeeling wegens spionnage. In alle an dere- gevallen wordt de doodstraf steeds om- gezet in levenslange opsluiting, hetzij in een huis van bewaring, hetzij in een bagao. EEN NOODLOTTIO EXPERIMENT. In een villa te Christlania namen dezer da- gen naar de „Voss. Ztg." meldt, eenige jonge lieden chemische proeven, waarbij zij blijk- want en huld. Drie dames konden niet meer uit het brandende huis gered worden, terwijl de drie jongelieden zware brandwonacn opliepen. AARDBEVINGEN OP NIEUW-ZEELAND. De aardbevingen, die sedert geruhnen tijd iterwijii een platform van 30 tan gewictit on der water zal worden aangebracht, om de even zware brandikast te iiditea. baar onvoorzichtig te werk zijn g in het district Taupo werden waargenomen, nemen1 in hevigheia toe. De aardkundige pro fessor, op wiens adviezen de regeering van Nieuw-Zeelamd afgaat, verklaarde, dat de ge- zaam om de menschen 1 anger in het district te laten blijven. De regeering machfigde de postbeambten van twee kleine plaatsen om hun post te ver- Hten. De aardbevingen komen steeds dichte# bij de oppervlakte, maar nieuwe scheuringen in het oppervlak kunnen verlichting brengen. Het district Taupo is beroemd om zijn heetwaterbronnen en het omvat het grootste meer van het Noordelijk eiland van Nieuw- Zeeland. DE SCHATTEN VAN DE LUSITANIA. Het stoomschip „Blakeley" is van Phila delphia naar New-York ventrokken, op weg naar de plek waar de „Lusi!tania" gezonken is, om te trachten de sdhatten die zich aan boord bevondem te bergen. Ongeveer 29 dezer zou het schip op de plaats des onheils zijn. B. J. Levitt, de uitvinder van een nieuw soort duikerpak, waarmee men meer dan 100 M. onder water kan werken, hoopt dat drie weken voldoende zullen zijn om het goud uit de stalen kamer te halen. Als ontploffings- middel zal nitroglycerine worden gebruikt, De bladen vememen.uit Moskou, dat van der Velde, Liebkn^cht en de andere buiten- landBChe sooalisten, die de verdedigiug der Russische sodalisten op zich haddien geno men bij het rechtsgeding te Moskou, den be- schuldigden verzocht hebben, hen te onthef- fen van hunne functien. De reden hiervoor is, dat de beloffe, welke hun te Berlijn door Ra- del was gedaan, dat volkomen vrijlieid aan de verdediging zou worden verleend, niet ,is gehouden. Men weet, dat de Ibolsjewiki hen voortdurend lieten bewaken. DIE RE IS V AN) iDEIN PRINTS VAN WIAL'BS. De prims van Wales, die heden in de Em- gelsche water en arriveert, heeft op zijn rond- reis 30.088 mijlea over zee en 10.577 mijteu te land afgelegd en met de reis naar Londen zal de totaal rugelegde afstand 40.908 mijl be- dragen. De reis zal dan 238 dagen hebboi ge- duurd. DE GEDWONGEN GRAANLEVERAN- TIES AAN DUITSCHLAND. De Rijksdag is gister begonnen met de be- handeling in cerste lezing van het vanwege de regeering ingediende wetsontwerp nopens de gedwongeo graanleveranties door de boo- ren, door welk ontweip, gelijk bekend, de te- genwoordige aisis in de regeering wordt ver- oorzaakt. KORTE BERICHTEN. De op morgen vastgestelde conferentie tusschen de Engelsche vakvereenigingen in het machinebedrijf en de werkgevcrsfederatie is voor oubepaaiden tijd uitgesteld. steld'. De bladen vexnemen uit Rome, dat de valcvereeniging van metaalarbeiders over ge- leel Italic een proteststaking heeft geprocla meerd tegen dc gewelddadcn der fascisten. Dc Spaansche min'isltrraad heeft lieslo- ten tot definitieve opscliorting van de militaire opera,ties in- iMlarokko. Er zal een protectoraat over dit land worden ingesteld. De opstand der Hottentotten in Zuid- Afrika begint te herleven. Den 12en dezer vertrok het Engelsche schip „Bluc Sky" van Portsmouth naar In vergorden. Thans zijn stukken wrakhout aan- gespoeld. Men vreest nu dat het schip ver- ^aan is. Het wasJicmand met 3 officiercn en 12 man. Gisteren is bij ecu1 zwemfeest in Bad' Dfirzcnberg een tribune ingestort. Meer dan 100 personen vielen in de zaal, Drie personen en 8 kinderen werden gemist; drie vrouwen kwamcn om. Herrera, de redacteur van een anarchis- tisch blad, loste in de kathedraal te Montevi deo (Uruguay) vijf revolverschoten op den aartsoisschop. Deze werd licht gcivond, even'als een der andere aanwezigen. De me- nigte beproefde Herrera te lynchen. Verschei- dene anarchisten werden nabij de kathedraal gearresteerd. Polen heeft Zondag den spoorweg in bezit genomen, die loopt door het aan Polen afgestane gedeelte van Opper-Silezifi. Post, te- legraaf en telefoon zijn ook overgenomen. De nieuwe douanegrenzen treden heden in wer- king. Glstermorgen vond de wisseling der vlaggen plaats In Oberglogan en Kreuzburg. De Fransche troepen verlicten Kattowitz. De „Evening News" raeldf, dat de te Stuttgart gestolen Rembrandt, ..Paulus in de gcvangenis", naar Londen is gebracht en daar te koop is aangeboden. Er zijn bij de berging van het stoonv schip ^AvarP in Hamburg geen. nieuwe dooden gevonden. Vastgesteld is thans, dat 27 man der Braziliaansche bemanning en 14 Duitsche arbeiders omgekomen zijn. Het Bulgaarsch telegraafagenlschap spreekt het bericht tegen, volgens hetwelk ko ning Boris het voomemen zou hebben om af te treden. Zondag vertrokken van de kust van Wa les zes mannen in een roeiboot om In het Ka- naal van Bristol te gaan visschen. Door een rukwind sloeg de boot om. Vijf van de zes in- zittend'en verdronken, terwijl de zesde werd gered. Het ofirieele bericht over den gezond- heidstoestand in het kanton Zurich deelt mee, dat er in dat kanton gedurende de maand Mei 47 nieuwe gevallen van pokkem zijn geslgna- leerd. Met eenige geheimzinnigheid melden de Fransche bladen, dat Hindenburg gisteren overzee uit Oost-Pruisen is vertrokken, met onbekende besiemming. De Beiersche regeering heeft besloten de hpift van de srelden, welke de buitenlanders tai fiet verkriinen van toestemming tot ver- hliif hebben te betalen aan te wenden tot hek verschtffen van levensmiddelen aan de nood- liidende bevolking. PERMANENT HOE VAN INTER NATIONALE JUSTITIE. In de openbare zitting van het Permanent ALIHAARSCIB COMMIT I X LCt^UU \J OIUMV VU

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1