DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. VulpenMers. So. 144 Honderd Tier en twintigste Jaurgang 1922. WOENSDAG 21 JUNI Do Haagsche conference. m. Feuilleton. Stormachtige hoogten. 4bounementsprij8 blj vooruitbetaling per 3 maanden t 2.—, fr. per post f 2.60. Bewijsn. 6 ct. Advertentiepr. 26 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsniitrnte Brieven franco N.V. Book- en HandeLsdr. vJi. norms. Coster Zoon, Voordam CO, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Diceotear: ti. OL KRAR. lloafdrednctourTJ. N. ADliMA. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DiE 7E EN 8lE GE MEENTESCHOOL, DB OPENS ARE U.L.O. SCHOOL VOQR JONGENS EN MEISJES EN DIE VOOR MiEISJES. BIUHGEMEESTER en WETHDUDERS van AL'WMAAR brengen iter kennis van be- langhebbenden, dat zij. die na afioop der zomeracantie kumno kinderen de 7e en 8e gem-emteschodt, de openbare U.L.O. school voor jongens en meisjes en die voor meisjes wenschen te dioen bezoeken, daarvan -aangif- te moeten doen vdor of op 8 Juli a a. bit de boofdem der voormalige Burger- en Mels- jesschooil, onder ovenlegging van het ge- boorte- en inentingsbewijs van het betreffende kind. De kinderen moeten voor toelating op de 7e en 6e gemeenteschod bij den aanvang van den nieuwen cursus den leeftijdi van zea j:aren, voor toelating op de U.L.O. school voor jomgems en meisjes en die voor meisjes bij den aanvang van dan nieuwen cursus den leeftijd van twaalf jaren hebben bercikt. Kin deren, die binmen zes maanden. na het itijdstip van aanvang van den nieuwen cursus, den leeftijd van respectievleijk zes en twaalf jaren zullen- hebben bereikt, kuinnen, ter spedale beoordeeling van iBurgemeester en Wethou- ders, op de scholen worden toegelaten. De gelegenheid- tot aangifte voor de 8e gemcenteschool (zesklassige lag-ere school voor jongcns en meisjes en voor de U.L.O. school voor jongecs en mdsjes is openge- steld inl het gebouw der voormalige Burger- school in de Brillesteeg op Maandag- en (DonderdagmidUag van 121/i tot 1% uur; voor de 7e gemeenteschooJ (zes-klassige lage re school von meisjes) en voor de U.L.O. sdhool voor meisjes in het gebouw der voor malige mieisjessdhool op de Oudegracht op Maandag des middags van 34 uur en Donderdag des middags van 23 uur; be- langhebbendfeni worden uitgenoodigd, die aangifte zooveel mogelijfc te doen voor 1 Juli as. De ouders en verzorgers van zoogenaamde wbuitenleerliogen" women mtgenoodigd, de aanvragen tot toelating te richten tot de ge- meentebesturen van hun woonplaats, en te- vens tot de hooMen der voormalige Burger- en iMeisjessdhoofl, naar de onderscneiding bo- vcnvenneld, vdor 1 Juli a A. Alkmaar, 10' Juni 1922. (Burgemeester en Wethouders voomoemd1, W. C. WENDELAAR, Vooizittar. OGMATHt, Secretaris. De Russische kwestie zal dus den hoofd- schotel vormen, dien de Europeesche maag binnenkort te verteren krijgt. En in die kwes tie zitten tallooze haken, oogen en splinters. Zoo heeft de sovjet-regeering de voor-oorlog- sclie schulden erkend, maar beteekent dit er kennen 00k, dat zij rente en aflossing wit be- talen Zij geeft in principe toe, dat de vroe- gere eigenaars van onroercnde goederen en conccssies in Rusland niet de dupe mogen worden van de nieuwe riditing, die daar is ingeslagen, maar over de uitvoering van dat beginsel is men het nog lang niet eens. Hoc moet de wisselkoers weer in orde komen? Hiermee raakt men al op hellend terrein; im- mers er zijn nog meer Europeesche mogend heden, die over eene buitengewoon lage valu ta hebben te klagen. Hoe moet trouwens de heele handel geregeld worden? Als alles over de sovjet-Tegeering moet gaan, zijn de drie of vier millioen ambtenaren, die zich aan de ruif van dezen heilstaat venneien, in korten tljd i) Naar het Engelsch van Emily Bronte, door w. A. C. van Strien. HDOFBSTUK I. 1801. Ik ben juist teruggekeerd1 van een bezoek laan miijn huisheer, den eenzamen huurman:, waarmee ik zal zijn opgesdheept. Wat is dit een prachtig oord1Ik geloof niet. dat ik in gehedl Engelandi in een streek had kummen belanden, die zoo ver van alle gezel- ligi verkeer verwijderd is. Een ware hemel voor een mensdienhater: en tnr. Heathcliff en ik vormen een geschikt paar om de eenzaam- heid met elkaar te deelen! Een kapitale ke- rell IHIiji had er weinig vermoeden van, hoe mijm hart naar hem uitging, toen ik zijn zwarte oogen1 zoo argwanend onder hun wenkbnauwen zag teruggaan, toen' ik voor de deur stil hield en zijn vingers zich1 met achterdochtige beslistheid nog dieper in zijn vest begoeven, toen ik mijm naam opgaf. ,.Mr. Heathcliff?" vroeg ik. Eem' fcnik was het antwoard1. „Mr. Lodcwood, uw n;euwe huurder, mijn- heer. Ik ben zoo vrij u zoo spoedig mogellijk na rnija 'aanikomist op te zoefken en hoop dat ik u niet in ongelegenheid heb gebracht door de voih aiding, waarmee ik op het huren van Thrushcross Grange heb gestaan. Ik- 'hoorde gisteren, dat iu er over dacht.." „Thrushcross Grange is mijm eigendom, mfijnheer", viol hij' mij eenigszims driftig in de rede. „Ik zou eiemand toestaan1 mij in on- getegenheid te brengien-, als ik het kom ver- himderen. Koin binnen!" 'Dit „kom binnen" werd geuit met samen- geklemrie tanden, en gaf zooveel te kennen zeker niet meer genoeg, en zal het ambtena- rendom dus nog enormer afmetingen gaan aannemen dan nu reeds het geval is. Dan is er nog een groote kwestie over het verleenen van nieuwe concessies, en het ste- ken van buitenlandsch lcapitaal in Russische ondememingenValt het niet op, dat de Rus sische communisten, die dus het „kapitaal" uit den grond huns harten moeten verachten, bij de eerste de beste gelegenheid, die hun wordt geboden, erkennen, dat zij erg om ka- pitaal verlegen zijn? De kracht van hunne leerstellingen blijkt dus een theoretische te zijn. Toch is het te hopen, dat de andere mogendheden een grondslag zullen \inden, waarop iets groeien kanmet den Russen on der den neus te wrijven, dat zij er zonder buitenlandsch kapitaal niet komen, bereikt men al heel weinig. Eerst zullen diu9 de mee- ningsverschillen geconsolideerd moeten zijn en vervolgens kan men over gaan tot de be- hand'eling der hangende vraagstukken. De Russen zullcti onmiddellijk vragen om erkenning van de jure (van rechtswege) en om eene leening. Feirelij-k zijn zij- reeds erkend, anders zou men niet met hen ondcrhandelen. E>aartegenover zullen de entente-mogendhe- den en d'e vroegere onzijdigen eischeneen ge- regelde rentebetaling en aflossing van alle Russische schulden, en een regeling van het eigendomsrecht, zoodanig, dat de vroegere bezitters werkelijk geen schade lijden. Wan- neer Rusland uit principe geen partiallieren eigendom kan of wil erkennen, en den vroe- geren eigenaars slechts het vruchtgebruik hunner geconfiskeerde goederen wil toestaan, zal daarbij dan toch een flinke schadevergoe- ding moeten komen voot winstderving en ver- lies aan eigendtom. Het zal niet gemakkelijk zijn het hierover eens te worden. Nu komt aan de beurt de bespreldng van de hervatting van den handel met Rusland. Op't oogenblik kan Rusland geen graan uit- voeren; wel heeft de petroleum er allerlei mineralen, maar daarvoor is weer buiten landsch kapitaal noodig, want de mijnen lig- gen in Rusland vrijwel stil. Bij eene hervat ting van den handel komen vreemdelingen weer met Russen in aanraking, en de mogend heden, die het bolsjewisme evenzeer vreezen en verafschuwen als een pest-epidemie, zullen als eisch stellen, dat de sovjets geene reclame zullen maken voor hun stelsel. Of de Russen hierop in zullen gaan, is twijfelachtig. Im- mers zij beschouwen zich als de voorberei- ders der groote wereld-revolutie, en die is al- leen te ver' Hen met reclame voor het com- munistisch- !sel. Of deze f h der mogendheden verstandig is. weten we nog niet. Zij erkennen daarmee, dat er in het sovjet-stelsel een kem At, die, komt hij onder gimstige omstandigheden tot ontwikkeling, weleens gevaarlijk kan worden voor den tegenwoordigen regeeringsvorm. Weliswaar is het stelsel o. i. niet voor West- Europa geschikt, maar bij de hervatting der betrekkingen komt er onwillc' eurig reclame, door de beschouwingen der person en, die met elkaar in aanraking komen. Moet het stelsel hier komen als gevolg van de historische ont- wikkeling der maatschappij, dan komt het, niettegenstaande alle reclame-verboden. Rechtszaken ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE AL1CM.AAR. Zitting van Dinsdag 20 Juni. DIEFSTAL VAN SMEERPOTIENl De 18-jarige koopman WUlem IC stond -te- recht ter zake dat hij' op 13 April heeft weg- genomen 2 ijzeren smeerpotten, toebehooren- de aan den aannemer Verwcel van St. Pan- ails „pak je weg". Zelfs de deur, waarover hij leumde, nraafcte geen beweging in overeen'- stemiming met de uitnoodiging, en ik denk, dat die omstandigheid mij deal besluiten de uitnioodiiging aan' te memienilk vodde belang- stelling voor een man, die mij' buitensporiger in zidizelf geikeerd scheen dan ik zelf was. Toen1 hiji zag, dat de borst van mijo paard wijwel tegan d'en1 grendel sfcootte, stak hij zijn hand uit om dien :los te maken. Daama ging hijl gemelijk voor over het plaveisd en riep toen wiij dien hof binnenkwamen „J'0seph, bren'g het paard van1 .Mir. Lodc wood' weg, en breng wat wijn." Dit moet zeker at het dienstpersoneel voor- stelilen, dacihit ik bdji dit samengestelde bevel. Geen wonder, dat het gras tusschen de 6tee- nen igroeit en dat atleen het vee hier de heg besnoeit. Joseph was een oudadi-tig, neen, een- oud mian heel oud misiscfaien, hoewel gezond en krachitig. ,JDe hemel helpe onssprak hij biiji zichzelf, op een gedt nip-ten toon vol geme lijk ongenoegen, terwijil hij' mij van mijn paard ontlastte en mij ondertusschen zoo zuur aaekeelk,, dat ik de liefderijke veronderstelling miaakte, dat hij: dc Goddeldjke hulp noodig had om zijo' middagniaal te verteren en dat deze vrome uitroep geen betreldking had op mijn onverwaclite aankomst. Wuthering Hdghits*) is de naami van' de woning van mr. Heathdiff, waarbdj „Wuithe- rtog" een veellbeteefeenend provinciaal bijvoe- gelijk naamwoord voonstelt, dat de onistui- migheid van' de hoogten weergeeft. Aan zui- vere, versterkende ventilatie is hier zeker nooit ■ek. Hoe geweldig de kracht van den tenwind kan zijn,, wanneor die over den heuvelrand waait, laat zich afleidien uit het „Wuthering Heights" is nog het beste te vertalen door: „Stormiachtige Hoogten'." eras. Bekl. heeft die potten gestolen uit een In Alkmaar liggenden baggermolen. Zij- hadden een waarde van 10. Bekl. heeft de potten voor 0,40 per K.G. aan een opkooper ver- koch-t. Eisch: 15 boete of 15 dagen heeht Beklaagde, die sterk stortterde, vraagt een voorwaardelijke straf. VERNIELING VAN EEN GLASRUIT. De 25-jarige arbeider K. M. te Beemster heeft zich schuldig gemaakt aan vemieling van een glasruit in het cate van Horeman te Avenhom. Het feit is gepleegd in den nacht van 30 April op 1 Mei. Horeman heeft niet gezien, wie de ruit heeft vemield. Beklaagde zeide, dat hij de ruit niet heeft ingeslagen. Hij heeft voor de polide het feit bekend en deze verklaring wordt in extenso voorgelezen. Hij heeft toen gezegd„ik zal er nog veel meer stukslaan." Bekl. zeide: „ik haalde de deur dicht en toen vielen de stukken ruit er uit." Eisch20 boete of 20 dagen hecht. MISHANDELING. De niet verschenen Jacob L. te Ursem heeft aldaar den landbouwer G. Bouma mishan- deld. Er ontstond ruzie onder het koolplanten en toen kreeg B. een klap met een pootgraaf- je. Eisch15 boete of 15 dagen hechiL Barend V., koopman te Alkmaar, heeft op .14 April zijn bediende Comelis Kopjes met de vuist in den rug gestompt. Kopjes heesch zakken op en viel. Beklaagde dacht, dat hij speelde en gaf hem een stomp in deni rug. De zaak werd aaingehouden tot 5 September. VERNIELING. De 22-jarige Lourens T., wonende te Am sterdam, stond terecht ter zake dat hij te St. Pancras op Zondag 30 April in het cafe van de wed. Blokker eenige stoelen en tafeltjes en eenig glaswerk heeft vemield. Bekl. verkeer- de onder den invloed van sterken drank. Hij heeft alle schade vergoed en de kasteleines constateerde met voldoening, dat bekl. anders altijd netjes is geweest. Bekl. zeide een stoel te hebben vemield. Hij heeft 10 schadevergoeding gegeven. Eisch: 10 boete subs. 10 dagen hecht. WEIGERING OM VOOR EEN KEU- RINGSRAAD TE VERSCHIJNEN. De 19-jarige kantoorbediende Teunis de J., wonende te Zuid-Scharwoude, is opzettelijk in gebreke gebleven voor den Keuringsraad te verschijnen te Heerhugowaard. Bekl. zeide, dat hij niet vrijgesteh! is van dienstplicht Eisch: 15 boete of 15 dagen hecht. klaagde maakte nog wat praatjes en hem we. u het woord ontnomen. MISHANDEUNG. Job. Th. B., niet verschenen, heeft te Spier- dijk; van.1 deni veehouder Joh. S, uit Spanbroek, mishandteld. Het feit is gepleegd op 17 April. Schouten, die 'savonds laat van een bezoek kwam, werd door eenige jongelieden g<? molesteerd, toen hij hen op zijn fiets wilde passeeren. B. sloeg Schouten meermalen op't hoofd. Eisch1 maand gev. VERNIELING. De 53-jarige basculemaker A. v. d'. R. heeft op 4 Mei in het arrestantenlokaal te Enkhui- zen een privaatgelegenheid vemield. BekL was ingesloten ter zake dronkenschap. Bekl. zeide dat hij dorst had en herhaalde- lijk om drinken' had gevraagd. De inspecteur van politie zeide, dat bekl. is gevraagd oi hij wilde drinken en toen zei hij „stik Eisch: 14 dagen gevangenisstrai. buitengewoon overhangen van een paar ach- terlijke dooanstruoken-, die alien hun leden- iin een ridding uitstrekken, alsof ze de zoa om een aalmoes vroegen. Gelukkig is die archi tect zoo verstandig geweest het bids stevig te houwende mauwe vensters zijn diep in den mnur geplaatst en de hoeken zijn beschermd door breede vooruitspringende steenen. Voondat ik birmentrad hield ik even stil omj een menigte grillig sndjwerk te bewonde- ren, dat aan den' voorkant en' in het bijzonder aan de hoofddeur was aan'gebracht. -Daar- boven ontdekte ik te midden van een wilder- nis van verweerde monsters en naakte j tjes, den' datum ,,1500" en den naam re ton Earnshaw." Ek had gaame een paar opmerkingen gemaakt en om een korte ge- schaedenis van de plants gevraagd aan den norschen eigenaar, maar zijn houding aan de deur scheen- mijm1 spoedig binmentreden of mSjn onmiddellijk vertrek te verl-angen en ik wenschite zijm ongeduld1 niet te vergrooten vlak voor de bezichtiging van het inwendige van1 de woning, lEien trede bracht ons in de huiskamer, zon der een1 inleidend- po-rtaal of gang: die wordt in deze streken het eigenlijke „huis" genoemd'. H)et omvat meestal keuken en woonkamer; maar ik geloof- dat op Wuthering Heights de keuken gedwongen is zich naar een ander ge- deelte terug te -trekken :ik onderscheddde ten- minste diep naar binnen geroes van stemmen en gerinfcel van jkeuken^ereedschiap en ik mericte bij- den -reusachtigen' haard 'geen tee- kens van1 hraden, koken' of baklken op, en even- min eeniig 'geglinster van koperen braadpan- nen en tinneni vergieten aan de mnren. Een kant edhter weeikaatstc prachtig liicht en- gl'oedi van rijen geweldige tinnen schotels, af- gewisseldi door zilveren kruiken en drimk- kannen, die rij- aan trij op een gewddig eiken- houtm aanrecht, tot aan het dak toe, waren TENUrrVOEKLEGGING VOORWAARDELIJK VONNIS. De officier van justitie vorderde tenuitvoer- legging van een voorwaardelijke straf contra L. D., slagersknecht, die zich gedurende zijn proeftijd opnieuw aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt. Deze zaak werd op verlangen van beklaag de met gesloten deuren behandeld. Daama werden de deuren heropend en las de president het vonnis. Bekl. is te Heerenveen tot 6 maanden gevangenisstrai veroordeeld. Thans gelastte ae recntbank 00k de tenuit- voerlegging van het voorwaardelijke vonnis van 2 maanden gevangenisstraf. ONTDUIKING VAN AANGIFTE VOOR UITVOER. Thans werd voortgezet het onderzoek van d'e zaak contra P. J. B., groentenkoopman te Hoogkarspel. Het betrof hier uitvoer van koffieboonen zonder aangifte voor export. De rijksadvocaat had 6 getuigen doen dag- vaarden. De kofifeboonen werden aangetroffen in een wagon met roode kool, bestemd voor Duitschland, in October 1920. Beklaagde was thans niet aanwezig. De waarde der koffie, 25 balen, was ge- taxeerd op 2000. Op de vrachtbrief stond' alleea vermeld: „groenten". Dc baas heeft aan D. Pijper, zijn bediende, last gegeven om in den wagon met kol 25 balen koffieboonen te bregen. Get. heeft deze opdracht, geassisteerd door zijn broex Jan, uitgevoerd, De baas nam een houding aan, die er op wees, dat hij betrapt was. Na het getuigenverhoor werd het woord gegeven aan den rijksadvocaat, mr. Asser. Deze wees er op, dat de afwezigheid van beklaagde misschien is een aanwijzing dlat hij zich zwak gevoelt. De rijksadvocaat was van meening, aat het bewijs van de fraude is geleverd en persisteerde bij zijn reeds gedane Hiema werd de zitting gesloten-. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 16 Juni 1922. S. Z. te Egmond aan Zee, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 10 boete of 5 dagen hecht. K. de V. te Noordscharwoude, overtreding IJkwet, 5 boete of 3 dagen hecht. J. M. T. A. K. te Egmond aan Zee, over treding Wapenwet, 6 boete of 3 dagen hecht. W. B. te Heerhugowaard, overtreding Vo- gelwet, 15 boete of 7 dagen hecht. G. B. te Schoorl, overtreding Wouingwet, 4 boete of 2 dagen hechit. J. J. B. te Alkmaar, overtreding Veilig- heidswet, 30 boete of 15 dagen hecht. C. H. de L. te Alkmaar, H. H. K. te Bergen, overtreding Handelsregister, de 1 e 20 boete of 10 dagen hecht, de 2e j 10 boete of 5 da gen hecht F. P. M. en C. de O. te Zuidscharwoude, overtreding Arbeidiswet, de le 2 X 4 boete of 2X2 dagen hecht., de 2e f 0,50, 3 en 6 boete of 1 dag en 2 X 3 dagen hecht. J. V. te Noordscharwoude, W. L. te Broek op Langendijk, A. K. Lz., K. W. Kz., L. K. Mz., R Z. Kz. en A. K. Lz. te Egmond; aan Zee, overtreding Jacht- en Vischwet, de le 60 boete of 30 dagen hecht., de 2e bekrach- tiging, de 3e en 7e ieder 7 dagen hecht., de 4e 30 boete of 15 dagen hecht, de 5e 20 boete of 10 dagen hecht., de 6e 12 boete ct 6 dagen hecht J. A. A. te Egmondbinnen, L B. en P. de V. opgestapeld). Dit dak was nooit afgeschofen -geweest; zijn heele inwendige samenstel lag voor een onderzoekend oog -bloot, behalve waar een houten steM-ing, volgeladeni met ha- verkoefcen en een menigte stukken1 rund- vleesch, schaponvleesch en ham, het verbor- gen. Boven den schoonstecn bevonden zich varecheidene venijnige oude geweren1 en een paar ruiterpistolenen biji w-ijze van versie- sing waren- drie opzichtig gevorfde bussen op den rand geplaatst. 'De vloer was van gladden widen steee, de stoden waren1 van primitief maaksel, met hooge ruggen en groan gevarfd; een otf twee zware zwarte stoelen scholen weg in de schadluw. In een boog on der het aanrecht lag een reusachtige lever- kleurige jachthond, omrin-gd door een troep schreeuwende jongen; andere hondfcn be vonden zich in andere sthuilhoeken. IHet vertrek en het meubilair zouden heele- n aai niets1 buitengewoons geweest zijn als ze toebehoord1 hadden aan een- eenvoudigen boer uit het noorden. met een strak gdaat en stoere leden, die voordeeli-g uitkwamen in kui-tenbroek en slobkeusen. Zulk een individu, gezetm' in zijh l6uninigstoel:, met een kruik schuimend bier op de nomde tafel voor hem, kan men binnen een omtrek van vijf of zes ndjien overal tusschen deze heuvels zien, als men op het juiste oogenblik na het middag niaal komt. Maar mr. Heatheliff vormt een1 zonderling contrast met zdjm verblijf en zijn mamier van leven. -Hij- is wat uiterl-ijk betreft d-onkerkleurige zigeuner, in kleedinig en ma- nieren een heer, dat wil zeggen evengoed een heer als menig landedtellmanhij- is mis schien wat slordi-g en maakt toch geen slecht figuur ondanfcs zijn lachteloosheid, om- dat hij; een rech-te, fraaie gestalte heeft; en hdj is nogal somber. Hiet is mogelijk dat som- uiigen hem verdenken van een zekeren trots van slechten huize; er trilt edhter bij; mij een N.V. BOEK- EN HANDELSDRUKKERIJ v.h. HERMs. COSTER ZOON, VOORDAM 0 9. ALKMAAR. te Castricum, R. Z. Kz. te Egmond aan Zee, loopen over verboden grond, de le en 2e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e 12 boete of 6 dagen hecht., de 4e 15 boete of 7 dagen hecht T. de O. te Alkmaar, J. L te Schermfirhom, A. M. te Zaandam, nachtrust verstoren, de lo en 2e ieder 6 boete of 3 dagen hecht, de 3e 6 en 12 boete of 3 en 6 dagen hecht. J. B. te Bergen, D. K. M. te 's-Gravenhage, D. J. te Zijpe, R. A M. te Castricum, A. W. te Egmondbinnen, N-. J. C. v. G. en D. M. B. te Schagen, N. V. te Alkmaar, H. H. te Bever- wijk, te snel rijden met motoren, de le en 5e ieder 8 boete of 4 dagen hecht, de 2e, 8e en 9e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e en 6e ieder 6 boete of 3 dagen hecht, de 4e f 20 boete of 10 dagen hecht., de 7e 15 boete of 7 dagen hecht. G. v. D, M. F. M., P. J. C. v. d. A, O. J. S., W. B., M. S.. J. v. d. M, A. B, C. G. en S. V. Pz. te Alkmaaf, J. M. G. v. R. te Amsterdam, overtreding Politieverorde- ning, de le 0,50 boete of 1 dag hecht, de 2e teruggave aan de ouders, de 3e f_ 1 en 8 boete of 1 week en 2 weken tuchtschool, de 4e 3 boete of 3 dagen hecht, de 5e, 6e en 7e vrijspraak, de 8e en lOe ieder 4 boete of 2 dagen hecht, de 9e 8 boete of 4 dagen hecht, de 1 le 1 boete of 7 dagen tuchb- schooL W. F. v. d. R, J. C. K, A. G, J. K, F. T, P. K, J-. L, J. K. en D. K. te Alkmaar, J. V, J. M. en' A. V. te Uitgeesit, A. L. te Beverwijk A. E. te Wormer, C. B. te Broek op Langen dijk, A. K. en J. W. Kz. te Egmond aan Zee, A. C. O. te Schiedam, dronkenschap, de le, 5e en 12e ieder 8 boete of 4 dagen hecht, de 2e, 3e en 18e ieder 6 boete of 3 dagen hecht, de 4e, 7e en 8e ieder 12 boete of 6 dagen hecht, de 6e, 9e, lie, 13e, 14e, 15e, 16e en 17e ieder 2 boete of 1 dag hecht, de lOe 14 dagen hecht J. O, N W, W. V, D. W, E. K, P. M, J. T. M. en A. W. B. te Alkmaar, J. S. te Wervershoof, J. L. te Rotterdam, J. O. K en J. A M. tc Limmen, T. D. te de Rijp, M. E. en G. J. te Bergen, T. K. en J. B. te Egmond aan den Hoef, G. J. M. B, S. C, J. N. K. en IJ. M. te Uitgeest, C. B. te Noordscharwou de, H. J. M. en M. B. te Zuidscharwoude, S. M. K, J. S. en K. B. te Koedijk, P. de G. en T. W. S. te Egmond-Binnen, B. M. en P. K. te Heiloo, F. K. te Groot-Schermer, overtre ding Rijwielwet, de le, 2e, 4e, 5e, lOe, lie, 13e, 16e, 17e, 18e, 19e. 22e, 23e, 25e, 26e, 27e, 28e, 29e, 30e, 31e en 32e ieder 4 boete of 4 dagen hecht, de 3e en 12e ieder 3 boete of 7 dagen tuchtschool, de 6e, 7e, 9e en 20e ieder 3 boete of 3 dagen hecht, de 8e 3 X 6 boete of 3 X 3 dagen hecht, de 14e en 21 e ieder 2 boete of 2 dagen hecht, de 15a 2 X 4 boete of 2 X 4 dagen hecht, de 24e 10 boete of 6 dagen hecht. verwante snaar, die me zegt dat het niets van dien -aard' is: ik weet instinctmatig dat zijn terugho-iidJciiidheid haar oorzaat vindt in deni aloeer, om zfijm gevoclens opzichtig tenfoon' te stellen1 om manifest a ties uit te lok- km van wedericeerige vriendeliildieden1. Hij zal' zoowel heunelijik haten als 'iefhebben en het als een soort onbesch a amdheid beschou wen wederlceerig 'gehaat of bemind te wor den. 'Nleen, ik loop te hard van stapelik breng mijn eigen eigensdhappen te vrijigcvig op hem over. Mr. Heathcliff kan best heel andere redenen hebben om zijn hand! terug te houden dan die mij: er toe hrengen. Laat mij- hopein dat mijn aard bijna die van- een zonderling is. Miijtn1 lieve moeder p-lacht te dat ik nooit een gezdlig tdhuis zou en niet 1 anger dan verileden zomer toonide ik mij zoo'n tehuis volkomen onwaar- dig. Terwijl ik genoot van een maand mooi weer aan de zeekusi raakte ik in de nabij- heid van een heel bcfcoorlijk schepseltje, een echte godi-n in1 mijn oogen, zoolang ziji geen notitie van mij nam. 13c sprak „mij-n' liefde nooit met woorden, uit"; toch- had1, 'als blik- ken kunnen- spreken, de grooistc dlwaas kun- nen vermoeden, dat ik tot over de ooren ver- liefd wias. Ziji begreep mij ten' elotte en- be- antwoordde mijn Mik met den liefelijkstan blik, dien men zich kan denken. En wat deed ik!? Ik beken het met schaamtc 1 ik trok mij als een slak ijSkoudl in mijzelf terug; tot iederen blik -trok ik mij kouder en- verder te rug; tot het arme onschuldige wczen ten slotte aan haar eigen verstand begon tc twSjMm en, geheel- on al v-an streek, dat ze zich zoo kennel'ijk had vergist, haar mama overreedde oml -te vertrekken. Wordt vervolgd). WATERMAN

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5