JURCENS' FUNSTEMELANGE Fa.RJ. Houwing Alkmaar Inmaakartikelen. c vervanet DE FUNSTE BdTER H I N O E R W E T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- ais, dat heden op de Gemeente-Secretarie tier inzage is gclegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijilageni van de Wed. J. VAN TIL, wonende alhier, om vergunning tot het uit- breiden van een meubehnakerswerkplaats door plaatsing van zes eledro-motoren in het perceel BOTERSTRAAT, Wijk A, No. 20. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Raadhuize dezer Ge- meente, mondeling op 26 Juli e.k., 's voormid- daga te elf uur, en schriftelijk v66r of op dien tijd. Gedurende drie dagen v66r gemelden d kunuen de verzoeker en Mj die bezwaren h ingObracht, op de Secretarie dezer Gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennia nemen. Alkmaar, 12 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitcer. DONATH, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brenjgem ten lalgemeene ken- nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter Inzage is gelegd het aan' hen ingediende ver- zoek met bijlagen van J. B. ACKERMANN, alhier, om vergunning tot het oprichten van een bierbottelarij en mineraalwaterfabriek in het perceel rtelarn LAAT, Wijk D No. 81. (Bezwaren! tegen deze aprichting kunnen worden ingediend ten Raadhuize aezer Ge meente, mondeling op 26 Juli e.k., 'svoor- middags te elf uur, en echriftel'ijk v66r of op dien tijd. Oedurondc drie dagen v66r gemelden dag kunnen de verzoeker en 111} die bezwaren heeft ingebracht, op de Secretarie dezer Oemeenite van de terzake ingekomen schrifturen kennia nemen. Alkmaar, 12 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W C. WENDELAAR, Voorzittcr. DONATH, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN. To bevragen allecn op werkdagen van 9 tot 1 uur aan het Bureau van Politic. Zich te ver- voggen blj den Wacht-Commandaut. twee rozenkranzeneen Brilcen si haarpen; een bokje; een zak doperwten; eon dull; een mandfarle broches; cen rijwiel- pomp; cen scappcllertjie; drie portemonnaics met Inhoud; een kussen; cen pet; een rijwiel; een cape: een gtimmi zoltje en een kwastje INGEZONDEN MEDEDEEIlINGEN. pomp; met Inl van eon horlogeketting r, 11 juli 191 De Commissaris van Politic, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN Alkmaar, 11 Juli 1922. In patrouilles en verspreid over het terrein. Op een oogenblik, waarop plotseling de tni- traillcura begonnen te vuren, sloegen de paar- d'en van een boer, die in de nabijneid aan het schijnt van deze op hoi slaande paarden ge- gegleden. Hij viel in zijn eigen bajonet en krecg deze dwars door net ilichaam. Hiji took zelf nog de bajonet uit de borst, doch over- ieed bijna onmiddellijk daarop. Zijn lijk werd naar het Militair hospitaal overgebraeht. De officicren en manschappen van de Koe- boorujkazerne zijn ton zeersfe onder den fa- druk van het ongeluk, dat aan een van de besta en mecst opgewekte kameraden het le- ven heeft gekost. WERKLOOSHEID. In ecu brief van den minister van arbeid aan de besturen van gesubsidieerde verceni- gingen met werkloozenkas wordt rnedege- dat den minister gebleken is, dat net nu en dan voorkomt, dat leden van een ge subsidieerde vereeniging met werkloozenfcaa bij hun vader in diens bedrijf werkzaam zijn. Controle op de oorzaalc en het voorfduren van de werkloosheid acht de minister in zulke gcvallcn niet wel mogelijk. Met het oog daarop heeft hij bepaald, dat met ingang van 10 dezer gecn uitkeering uit werkloozen- kassen meer mag worden verstrekt aan zoo- danige leden, voor zooveejl zlj minderjarlg zijn. De minister wijst er voorts op, dat, indieii personen. Zoolang deze eonunissie geen rapport heeft uitgebracht, blijft de bestaande iloonregeling van kraeht. In de commissie zullen worden aangewezien een vertegenwoordiger van de regeenng, een bestuurder van het Nederl. Vakverbomi, en een bestuurder van het R. K. Vakbureau. De commissie zal hebben na te gaan, of inderdaad de toestand der bedrijven het noodzakelijk inaakt, dat het bestaansmini- mum voor de arbeiders nog woxdit verlaagd1 en of er een loonregeling kan worden getrof- fen voor den duur van ten minste een jaar. IDE HAAGSCHE GONFERENTTIE. |De Etoile Beige meldt: lb den iM'aandag-middag gehouden vergar- derinig van den1 Belgischcn rmnisterraad heeft de conferentie in iDen liaag het onderwerp uitgemaakt van een: mededeeling van minis ter Jaspar, die 'a ochtends door Cattier op de hoogte was gebr acht van den stand van den arbeid der acslkundigen. De ministerr,aiad laat, wat de houding be- treft, die er ten opzichite van het voortzetten of het afbreken van de conferentie moet aan- genomeu worden, alle vrijiheid aan de Relgi- sohe gedeiegeerden in' Den Hang, Hij heeft eohiter aan de iBelgische delegatie in overwe- ginig] gegeven, niet dian in ovcreenstemming met de gedeiegeerden der andere westelijke mogendiieden een bestissing te nemen. De aan dan ministerraad uitgebrachte rap- porten> hebben' vastgesteld, dat aileen d'e bols- jewistische afgevaardigden door hun bubbel- zinnige houding verautwoordelijk zijn voor het eimec van de conferentie. Er kan gezegd worden, dat dte Belgisclie regeering haar als feiteliik afgeldopen'nescliouwt. II M ofiicieele communique no. 34 luidt: Daar de vertegenwoordigera van Albanifi ide voorloopige ooinferenitie niet hebben kun nen bijiwonen, 'is het haar. niet mogelijk ge- weest, tij-dig te doen weten', dat ziji aan de werkzaamheden van1 de oommissies wensch- itcn deel te nemen. Zii hebben dit voorncmen eerst kenbaar gemaakt na 20 Juni, op welken datum de namen van de leden der niiet-Rus- sische commissie uiterlijk aan( de sowjebregee- ring moesten zijin meegedeeld. in verband met een mededeeling van dte Russische delegatie inihoudende dat zij geen enkel bezwaar er itegen1 heeft. dat Albandg aan de conferentie deelneemt, heeft de niet- Russische commissie, op voorstel van het pre- sident'ieel bureau, betslO'ten, Albanite toe te la- ten als lid van deze commissie. ;Hlet off'icieele communiqute no. 35 van: de Haagsche conferentie luidt IDie tweede sub-commissie (schulden) van de niet-Russische commissie is op 11 dezer, om half elf, onder voorzitterschap van den heer Alphard bijeengekomeni en heeft be- raadislaagd) oven haar werkprogram en' de vragent, die aan) de Russische commissie zul len worden gesteld. De vergadcring is om twaalf uur uiteengegaan. Hot officieele connnuniqute no. 36 luidt: De eerato sub-conunissie (private eigendom) vani de niict-Russisclie commissie, is vanocli- tend om' half1 elf in hot Vredcspaleis bijeon- gckomciii, onder voorzitterschap van sir Phi- lipp Lloyd Greame. Dte vergadering is om 1 uur uice slechta dan als lid dter kas kunnen wortlen ge- handliaafd, indien vaststtiat, dat zij' bij hun vader in loondleust arbciden en derhalvo kuu- ticu worden n/mgemerkt ate wei'kmnn of bo- diende in den zin van het werklooshcidsbe- aluit 1917. Een loondienstverband ton nlot geachl wot'den aanwezig te zijn, indien de geldclllke belooning. welke het betrokken lid van zijn vader gcnlet, verineerderd met het bed rag waarop kost, inwoning en kleed'ing kunnen worden gc&chat, mihder bedraagt dan liet loon, dat ter plaatse voor dienzelfden ar beid dient te wterden betaald, hetgeen bijv. aan dte hand van dte door den Raad van Ar beid opgemaakte rentekaart kan worden na- ;egaan. Indien dit het geval blijkrt te zijn, be- oort een zozianig lid1 dus te worden gero- yeerd. NEDERLAND EN DENEMARKEN. Draadloos wordt uit Kopenhagen gemeld: De Nederlandsclte gezant alhier heeft in een onderhoud verklaard, dat men in Nteder- land Kopenhagen beschouwd als het ge- schikte centrum voor de geheele Balitische steheepvaart en handtel ett men er daarom het directe commercieele verkeer tusschen beide landen wil ontwikktelen en versterken. Hij ge- loofde dat de produden van het eene land in verschillende gevaHen die van het andere zouden kunnen aanvullen. UIT HET MIJNBEDRIJF. Het bestuur van den Prot. Christ. Mijnwer- kersbond heeft besloten, de nieuwe loonvoor- stellen van dte mijndirecties onder geen voor- waarde te teekenen. Het bestuur van den Algein. Nederl. Mijn- werkersbond heeft aan de mijndirecties net volgende voorgesteld Er wordt een arbitrageconnnissie benoemd, samengesteld uit buiten het bedrijf staande uur uiteengegaan. STAKING IN HET SI.EF.PVAARTBE- DR1JF NAAR DEtN RI'J'N EN BELGIte. In een vergadering van rcoders in het slcepvaartbedrijf naar den Rijn en naar Bel- gite is besloten, de eischcn van den Centralen Bond van Transportarbeidera niet in te wil- ligen en niet to gaan varen voordat de Gen- trale Bond van Traasportarbddera de voor- stellen van de r,coders heeft aanvaard. Deze voorstellen'zijn: betaling van de thana geldende loonen, vastleggen van dte be- ataande bemanningsregeling en contract tot 1 April 1923. Van de liier en elders Uggedte sleepbootcu, waarop het persoeel staakt, zijn de betnaa- ningeu outslagen en van boord gegaau. Be taling van loon houdt op bij begin van dieust- welgerlng, ook voor de kapiteuw. ONTSTEMlMING. Volgena tie Tel. bestaat er in krlngen van. da vobrraalige Uuie-liberalen ciustigc ont- slenuning over den ultslag van de Kamerver- kiezingen in verband meF het felt, dat nage- noeg alle afgevaardigden van den Vrijhelcis- bond tot de vrij-liberale richting bdiooren. Bij eenige vooraanstaande ex-Unie-liberalen zou den zelfs plannen bestaan tot hei-stel van een vrijzinnige middenparitij. DE GEBREKEN VAN HET PACHT- STELSEiL. Het bestuur van de Friesche Maatschappij van Landbouw heeft zich tot dte verhuurders van landerijen en boerderijen in de provin- cie gewend om de bezwaren tegen het huidi- pachtstelsel naar voren te brengen, welke oor de weersgesteldheid en den onzekeren toestand op economisch gebied 'thans bijzon- der uitkomen. Opgemerkt wordt, dat er een sterke strooming in de Friesche Mij van Landbouw is. welke een afdoende verbetering van het pacntstelsel met behulp der wetge- vende macht wil bevorderen en dat in be- paalde afdeelingen een drang naar voren kornt om gedaan te krijgen, dat van over- heidswege wordt ingegrepen in de loopende huurovereenkomsten. Dit is voor het bestuur een reden dten eigenaren te verzoeken in de- zen kritieken tijd een nauw persoonlijk con tact met de huurders te onderhoudien en zich op de hoogte te stellen van moeilijkhedten in fact landbouwbedrijf. Htet bestuur meent, dat een wij'ziging in het pachtstelsel zeer moeilijk is, als men niet de kans wil loqpen, dat de voordeelen van het bestaande stelsel tevens verdwijnen, wat niet wegneemt, dat het bestuur al'le pogmgen in het werk zal stellen verbeteringen in den bestaanden toestand aan te brengen. 'De in- sttelling van een pachtbureau was een der middelm. Door de verhuurders kan echter in- dividueel veel gedaan worden om de nood- lottige gevolgen van de gebreken van het pachtstelsel te verzadhten. In de eerste plaats zal hiervoor aanleid'ing zijn, als na persoon lijk onderzoek mocht blijken, dat de loopendfi huurovereenkoinst niet aileen den financieelien ondergang van den huurder, maar ook nood- gedwongen roofbouw op de eigendommen met zich dreigt te brengen. Ieder geval in dezen kan het best door den eigenaar worden beoordeeld. 'Het bestuur vertrouwt, dat dit zal geschieden en heeft in dat vertrouwen zich uitgespraken tegen het d'oen van stappen voor ecu vvettelijke remissie van een zeka- percentage der huursommen. Verdtef meent net bestuur, dat de verhuurder persoonlijk veel tot verbetering kan doen door nieuwe huurovereenkomsten aileen af te sluiten na onpartijdi'ge taxatie en speciaal bij de jaar- lijksche verhurlngen van hooilanden gecft het bestuur dringend in overweging xhet het hui- dige stelsel to breken, daar gezonde, comimer- cieele opvattingen van soliede gebruikers ge- heel worden verdrongen door ontoerekenbare biedingen van andcren. Als overgangsmaat- regel zou begonnen kunnen worden met een deel van de perceelen op taxatie te verhuren voor den tija van drie jaar aan de meest deskundlge en oppassende gebruikers met vooruitbetaling telken iaren van de huur. Ten slotte wijst hat bestuur er op, dat een krachtig landbouwbedrijf ook voor dien grondetgendomi van blijvende waarde is. EEN: GESTOORDE B'RUILOFT. Vrijldagavond zat men 'bij de f.amilie v. V., in de Steijnstraati te Vlaardingen gczellig bijeeru ter gelegenilieidi van dte zilveren brui- loft. toen onverwacht de binten der vloer braken en het geheele Igezelschap, benevens kasten, orgel, tafel, snoeperijen enz. terecht kiwamefl in het modderwater onder den vloer! Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor: zoodat alien met den schrik en enlkele lichte kwetsuren vrij1 kiwamen. Bijl onderzoek Meek, dat dte binten ver- molmdi warm. De bouwpolitie onderzocht de zaak. Naar wij vememen was fcort te voren den huiseigenaar medegedeeld, dat de binten slecht war en. Nw. Vlaard. Grit. EE'N LUCHTHAJVEN? Naar het N. v. h. N. verneemt worden er thans pogingen aangewend om te Groningen 'n vliegterrein te krijgen, d.w.z. 'n terrein waar een hehoorlijke ludithaven kan worden aangelegd voor den dienst van A'dam naar Noord-Duiitstehland en Skandinavie. Het oog is gevallcn op een terrein van pl.tn. 80 Hectare ongeveer tcgenover de Kamp, tus schen het Noord-Willemskanaal en den straat- weg naar Harcn. Reeds is men bezig het ter rein te taxeeren. UIT EEN BOOM GEVALLEN. Bij het hakken van ddod hout uit de boo- mcn van het bosch Nimmerdor nabij Amers- foort stortte zek«re A. te Amersfoort omlaag en brak den schedel. Hij was onmiddellijk dood. MlADR'IO AA'L VERE E NI'GI NO. In de samenatclling der MadrigaalVer- eeniguvg is de volgende veranduring geko- meni: Helene van Raalte—iHornenLan zal voortaan die plaats innemen van Janna Brandsma en) de heeren Rud. van Scha.ik en W. Ravelli resp. diie van Louis v. Puldet en 'Jan Dekker. Do vereeniging Is tegen het volgend sel- zoen voor verse" ifllende conccrtem te Amster dam (o.a. een 3-tal voor den Aiast. Kunst- krin|gi voor Allen) eni elders (Haarlem. Tlel. Amersfoort, Hengaib) verbouden en w met Brussel em Parijs in onderhandeling, 'NIE'DBRLANDSOH FABRIKAIAT. 'Dte af levering van 5 Jult van het itijdf sdirifit der Vere.anigiinig, ..Nederlandsch Fa- briknai" raumfc wednsr uit door haar belliang- wekkendien veelzijdigen inhoud. iln „B'odjemgesteldleid en Industrie" wordt op zeer overziciiitellijke wijze het verband dial tusschen deze twee zaleein bestaat in ons land behandeld. De Hteer C. de Clercq zet fa een artikel ,,'Dte favlbed' idler loonen op den kostprijs" uit- een, van hioe verreikenden' favlbed fa de iiegenwoordige itijden het bedrag iaan loon U'i'tbetaalldi ten opzacbtan van den kostprijs van het product is. De hijidrage „Frederik de Groote en de na- tionale welvaart" geeft een- beeld uit vroeger tijden, itoen de iiijidsomstandigheden zeker met rooskleurig waren, en op welke wijze t'oen deze vorst trachtte in het belang van den voorspoed van zijn land werkzaam te zijn. Versdhillendle afbeetdingen geven bel'ang- wekikendic Jdjkjes fa het Rotterdamsche ha- venbedirijf. 'Dte rubriekeni ,Van aUtes wait" ,,Van en voor die vrouw" zijni a'ls immer verzamtelfa'- gen van korte belangwekkende mededeelin- gen. Van de officieele imiededteelfagen zij ver- meld dte rubriek: Arbeidsbemiddelfag" met opgave van gezochte en aangeboden betrek- kilngen; lEtxport" welke rubriek zich steeds uitbreidf en' van belang zeer zeker is voor die Nedierlandsche fabrikanten, welke zich op export toelteggea. „Het bezoeken' van' fabrieken" bevattend een opgave van fabrieken welke ter bezich- iliging door leerlingen van onderwijsfastel linigen door die betrokken directies zijn open- gesteldi, en de rubriek „Contr61emerk" be- vattende de lijst van iNiederlandsche nijiver heidsondernemingen, geretehtigdi tot het voe rem van het bekende nationaliteitsmerk, V. N. F." H. J. DE GROOT. 1 April zal het 40 jaar geleden zijn, da da heer H. J. de Groot, inspecteur-generaa van het Nijverheidsonderwijs hier te lande, zijn ambtelijke loopbaan bij dat onderwijs begon. Het bestuur der Vereeniging van Directies van Nijverheidsscholen heeft in zijn vergadering van 4 Mei j.l. beslotenl dien dag niet omopgemerkt voorbiji te laten gaan en daartoe samenWerking te verkrijgen met andere vereenigingen op't 'gebied van niji verheidsonderwijs. LOONSVERLAGING SPOORWEGPERSONEE'L. Bij beschikking van den Minister van Wa- terstaat van 5 dezer is, naar de Tel. meldt, het voorstel van de directie van de Nederland- sche Spoorwegen tot verlagfag van de uurbe-. zoldiging van het wei-kplaatspersoneel met 10 pet. goedgekeurd, zulks met terzijdestelling van net advies van den Loonraad voor hei spoorwegpersoneel. MINISTER AALBERSE. „De Tijd" verneemt uit Den Haag, dat, in tegenstelhng met de verwachifagf dat minisr ter Aalberse zou heengaan, in leidende krin- gen der rechterzijde bijzonaer prijs wordt ge steld op het aanblijven van minister Aalberse, Men is van meening, dat geen bewindvoerder bcter dan hij in staat is, de contfaui'teit in de sociale wetgeving te verzekeren en met name om ook hierin de bezuiniging door tevoeren, welke volgens den eisch cler tijden en van recht8 en links voor alle departementen gebo- den is. Het staat volgens dat blad, dan ook vrijwel vast, dat minister Aalberse blijft. UITGEBRAND. De knoopenfabriek van de firma Nijhuis en Co. te Lonncker is gisteren geheel uitge- brand. Vcrmoedelijk is kortsluiiing oorzaak van den brand. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt slecht® gedeeltelijk door verzekering gedekt. DE OPENING VAN DE STATEN-GENERAAL. Het Nederlandsche Correspondentlebureau in den Haag meldt, dat de Koningin op Dins- dag 25 dezer persoonlijk de nieuw gekozen Staten-Generaal zal openen en dat de opening van de gewone zitting in September zal -ilaats hebben door een commissie van minis- :rs. R. K. POLITIEVAKSCHOOL TE 's-HERTOGENBOSCH. Gisteren heeft te 's-Hertogenbosch de ope ning plaats gehad van de R. K. Politievak- school. RE'GRAF'ENHSI DER' SLAOHTOFFERS VAN HET VLI'EGONGELiUK IN I'NDIe. Zon:djagmorgeni 9 Juli heeift de be|grafenis van de twee journalisten, Borst en Gerritsen, en van den vlieger Hiussni onder groote be- l'angstelling plaats gehad. De plaatselijke autoriteiten journalisten, de adijudant van deni landvoogd en talrijke corporaties enl be- langs'tellenden waren: in onafzienbaren: stoei biji de lijkbaren van de twee journalisten aanwezig. Collega's sipraken geVoelvol'le woorden, evenals die burgemeester van Bia- tavia, mr. Meyroos. De bloemenihulde was overstelpend. De vlieger Hussni werd op Mohamme- daansche wijze ter aarde besiteld. De toestand van denl heer van 'Hunt is zeer |aunstig, zijn zenuwgestel is alleenl ge- schokt. EEN IHElLDHAFTIiG MACHNINIST. Ziaterdag j.l. sprong, tijd'ens den ritt, van een goederentreih nabij het station Zutphen, een bout uit dem ketel van de locomotief, waardoor veel stoom aan d'en voorkant, de plants waar de matehinist staat, ontsnapte. Dte machifaist, meldt de „Msb.", itrachtte al tastende doo den stoom het handel te vinden om1 don itreto tot stilstand te brerigen, eerst met zijn eene hand, itoen met de andere, welke beide door den stoom hevige brand'wonden kregen, alsook ziiih beide benedenarmen. Toen hern dit niet geiuikte sprang hij; van den' trein en trachtte op de treeplank van den ba- gagewagen te koraen, hetgeen hem geliukte. Daama fcon hijl in dten bagagewagen ae rem- kraani ovenlnalcn wiaardoor de trein tot stil stand kwam. Tot overroaat van ramp had hij bij het van de locomotief springem ook zijn limkerbeen verwond. Terstoind werd uit Heino de geneesheer omtboden, die hern heeft verbon- d'eni. BOUW VAN ALOOOFWO'NFNGEN. Verschenani 'is thans het rapport van de commissie, bestaande uit de professor en Eyk- rnan, Van der Steur en Valckenier Kips, die de minister van arbeid vexzocht heeft advies uit te brengen over de vraag of voor den bouw van Rotterdiamsche alcoofwoningen steun uit 'a rijks kas behioort te worden ver- leendi. INa kenins genomen te hebben van alle Sfakeka eni teekenfagen, haar te dezer zake overgelegdi, heefit de commissie het volgende als haar oordeel te kennen gegeven: Voorfgezette beschouwing van de teeke- nfa'gn van het plan voor den bonw van al- coiofwoningen, zooalS dit bij: het gemeentebe- stuur van Roterdam is ingediend^ heeft de commisise in de oventuigimg vesterkt, dat de bouw van zoodainige woningen niet mag wor den bevorderd. GEARRESTEERD. De politic te Leiden heeft den ongeveer 30- jarigen M. E. gearresteerd, wegens diefstal van gereedschap ten nadeele van een smid. Bij de politie te Amsterdam stond hij gesigna- leerd wegens straatroof, diefstal, oplichtiog, flesschentrekkerij enz. Hij is voorloopig op het politiebureau te Leiden ingesloten en wordt vandaag naar het huis vani bewaring te VGravenhage overgebraeht. VERMINDERDE AANSLAG. Kerkvoogden en ootabelen van de Herv. Gemeente te Knijpe hier ter plaatse hebben 2MEiexi.t O "7. besloten den aanslag van den raad van be- heer te voldoen, nu deze van 727 geboekt is op 131. De raod van beheer heelt aan de gemeente dispensatie verleendi am het mini mum op 3000 te brengen, zoodat zij; vol- staan kan met een tractement van 2200. DE SPAANSCHE REGIE-SIGAREN. Men schrijft uit Culemborg: De ongeveer 200 Culemborgsche sigaren- makers, die Vrijdagmiddag onder protest het dagochtend met den arbeid weer beginnen. VASTSTEL'LING VAN EEN BOUWVER- BOD OP GRONDEN LANGS RIJKS- \X/E'GEN. De memode van antwoord van den minis ter van waterstaat is verschenen betreffende het wetsontwerp tot regeling in zake vast- stelling van een bouwverbod op gronden langa Rijkswegen. Het was den minister aangenaam te veme men dat met de strekking van het wetsont- wexp in het algemeen wordt ingestemd. VERVAL'SCHING. Je Schijndel zijn de wethoudter S. en de bierbrouwer S. gearresteerd in verband met het voorkomen van valsche invaliditeitszegels. Zijz ijn gevankelijk naar 's-Hertogenbosch overgebraeht. HET P.ROCES TEGEN DE SOCfAAL- REVOLUTIONAIREN IN RUSLA'ND. Het Volk meldt, dat onderstaand telegram gistermiddag aan de soiwjet-i'egeerkig te Mos- kou is gezonden De groote vergadering van1 Annsterdam- sche sociaal-deinokraten, gehoudlen op 10 Juli in het Concertgebouw, bezocht door on- fjeveer 2000 personen, gehoord' de uiteenzet- ing van partijgenoot Vandervelde over het procea te Moskou, waarin een aanta'l ver- d'ienstelijke socialisten met een gerechtelijken inoord worden bedreigd, protesteert met alle kracht tegen deze misdadige voornemens en eischt in naam van het internationaal socia- lisme, zoowel als in dien van de gewone menschdijkheid, de vrijheid an de beklaag- den in dat menschonteerend' proces. WERKLIEDEN IN OVERIiEIDS- DIENST. Op het eind van de vergadering van' giste ren zijn nog tot hoofdbestuurders met stand- plaats buiten Amsterdam herkozen de hee ren: Liihrs (Rotterdam), Buurman (Den Haag), Jelles (Utrecht), Luremans (Amhem), en Emmer (Zaandam). Hierna werd het congres verdaagd. In den middag maakten de congressisten een boot- tocht langs dq Vecht, nheidudoedor tocht langs de Vecht, die hun door de afdee- ling Amsterdam van' den Bond was aangebo den ONTSLAG AAN AMBTENAREN. In verband met het ontslag vani enlcele vas- te en^ tijdelijke ambtenaren aan het departe- ment van landbouw, nijverheid on handel had het hoofdbestuur van den Centralen Neder- landschen Ambtenaarsbond een audientie aan- gevraagd bij den minister van binnenlandsche zaken. Daar deze voorloopig geen audienties verleent, heeft men nu dezen, bewindsman in een uitvoerig adrcs verzocht, wel te willen be- werk8telligen, dat de bijzondere commissie van georganiseerd overleg voor de departe menten van algemeen bestuur onverwijld haar werkzaamheden kan aanvangen. DIE BIEDIRIEIG IINO VAN HET GOO I. Het Bestuur van de Ornithologische Ver- eeniigiing heeft een adres gezond'en aan den Minister van Waterstaat, waarin het dezen verzoekt zijn medewerking niet te verleenen aan hot itot stand koinen van de plannen tot aanileg van de electrische spoorbaan Amster dam—'t Gool. Meer in het bijzonder wordt de nadruk ge- legdl op het ggevaar, hetwelk daar uit voort- vllioeit voor het Naardermeer, dat een' groote vermaardheiid bezlit zoowel in het binnen- als 'in hot buitenland, wegens Jiet voorkomen' al- daar van vogelsoorten, welke fa Euro pa tot de grootste zeldzaamhed'en behooreni. Na den aaihlkoop van het 'Niaairdenneer door de Ver eeniging tot Behoud van Natuumionumenten n Nederl and, heeft men in de overtuiging ge- eefd. dat het Meer ongerept zou bUjyeni voortbestaan; indien de bedoelde plannen worden, uitgevoerd, zal' het Naardermeer on- liernoepelliijk' gesdionden worden, terwljl ge- vreesd moet wioixlen dat de zeldxame vogel- soorten, dan zullen1 verdwijnen. Het Bestuiur wil daarom mot klem tegen' el- fag van het 'Naardermeer opkomctr en gevoelt het als een schande voor ons land, nd'ien» dit natuur-monutneut niet veilig zou kunnen b'lijVen bewaard', zoowel voor bet te- genwioordige geslacht als voor het nage- slacht. BiLO'ED'ZUIGERS. Eenigtenl tijd' geleden' kwam een boertje fa een dorpsapotheek fa Pom'tnieren' en vroeg om' een) piaar bloedzuigers. De apotheker lad ze niet voorhanden en zeide, bij! wijze van a&rdiigheid, tot denl boer, dat hij maar naar het belastingkantoor moest gaan, daar waren genoeg bloedzuigers te vinden. Toen ret boertje met zijn vraag aan di! kantoor kwam, was mij' niets daarover gesticht en dreigde menl hem' de deur uit te gooien. Het boertje beriep zich toeni op zijn zegsman. Als jevolgi daarvsin werd eenl kl'acht wegens be- eedigmg van ambtenaren tegen' den apothe- cer ingediend eni deze zag zich veroordeeld tot eenix boete vian 200, mark en de kosten. De Pharmazeutische Zeitung, die dit be- richt aan een1 palatselijki blad ontleent, maakt de opmerking. dat de ambtenaren van een rijksbelastingKantoor der vrije Duitsche Re- publiek eenig meerder onderscheidingsver- mogen voor onschuldige grappen mochten bezitten;. lg; CCU CflJjv 4 wu fi, iiii'i'ii

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2