DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 16? Honderd Tier ©n twintigste Jaargang 1922. DINSDAG OlreoteocG. H. KRAK. 18 JUL! Fenilleton. Stormachtige hoogten. Afooimementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post f 2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere tetters naar ptaatsniiiiite Brieven franco K.V. Boek- en Handelsdr. vJi. Herms. Coster Zoon, Voordam C 9, Tel. Admlnlstr. No. 3. Redactie No. 33. Uoofdn-odoctoiDfTJ. K. ADliMA.. Binnenland. DE HAA'GSOHE CO'NFERENTilE. De ster-correspondent van de N. R. Ct. schrijift: De brief, d'ien de Russeni gistermorgeni tot deni heer Patijn hebbeni gericbt. heeft duidie- lijfc de bedoeltogi voortzetting der confereni- tie mogelijk te maken, en als zsoodanig wordt hiijl oak algemeeni opgevat. Gistermiddag om 4 uur fcwamen alle drie subcammiasies zon- der de Russienl bijeen, om deni toestand te bespreken. r eitelij'k nieuiws hrengt de brief niet; deze is blijkbaar een verlegenbeidsproduct, omdat er iets moest worden gedaan om de confe- rentie te rekiben, tecwijl de instructies uit Moskou, die beslissende stappen mogelijk zouden maken, nog op zich laten wachten. In ieder geval blijkt, wat reeds in de laatste twee dagem steeds meer de algemeene indruk was geworden, dat de Russen er buitenlgewo- nem prijs op stallten de conferenitie te doen voortduren. De vaagheid van deni brief, hoe verklaar- baar ook door het ontbreken van instructies, maakte bet rcddingsweric gistermiddag nog zeer lastig. Deze moeilijkheid wordt nog ver- groot door de manier, waarop de brief de gebeurtenisseni recapituleert eni nog weer eens het primordiale van de credietkwestie op deni voorgrond stelt. Desniettemin was het optimisme ten op- zichte van bet voortduren van de conference in zeer belangrijke delegaties gistermorgen toegenomeni. Het 46e officieele communique luidt: De 2e sub-comrnissie voor de schuiMenl der niet- Russische commiissie is gistermorgen om half elf in bet Vredespaleis bijeengekomen onder voorzitterschap van deni heer Alphand. De commissie heeft haar besprektogen waaraan verschillende deskundigen deelna- mien, voortgezet. De zitting is om 12 u. 40 opgeheven. Het 47-e officieele communique luidt: De eerste suib-commissie voor den particulieren' eigendom der niet-Russische commissie is gistermorgen half twaalf bijeengekomen, onder voorzitterschap van sir Philip Lloyd Creame. IDe zitting werd verdaagd tot gas- termiddag 4 uur. Het officieele communique no. 48 van de Haagsche conferenitie luidt: De tweede sub-commissie (schulden) van de niet-Russische commissie is gistermiddag om 4 u. 10 min. in het Vredespaleis bijeen gekomen, onder voorzitterschap va den heer Alphand. ZiJ heeft met algemeene stemimen die door het comite van presidenten voorge-. stride werkwijlze aangenomen. De zitting is om 4 u. 20 min. gesloten. Het officieele communique no. 40 luidt: De eerste sub-comtmissie (particuliere eigendom) van de niet-Russische commissie is gistermiddag om 4 uur in het Vredespaleis bijeengekomen, heeft den toestand besproken, die in" het leven is geroepen door den brief van deni Russisehe delegatie en heeft de door het comite van presidenten voorgestelde werkwijize aangenomeni. Het officieel communique no. 50 luidt: De derde sub-coxnmissiie (oredieteni) van de niet-Russische commissie is gistermiddag 4 u. 15 min. bijeengekomen', heeft deni toe stand besproken, die in het levenl is geroepen door den brief van die Russisehe delegatie en heeft de door het comite van presidenten voorgestelde werfcwijze aangenomen. De commissie heeft vervolgens het rapport van den president over de onderhandelingem met de Russisehe delegatie goedgekeurd De zitting is om 5 u. 16 min. opgeheven. Het officieele communique no. 51 luidt als volgt: De voorzitter van de niet-Russische com- Naar het Engelsch. van Emily Bronte, door W. A. C van Strien. 18) „Gatby, heb je vanmiddag wat te doen?" vroeg iHeathdiff. „Gia- je ergens been?" „Neen, het regent," antwoordde zip „Wiaarom heb je dan die zijden japon aan?" vroeg Mji. „£r komt toch. niemand bier, hoop ilk!?" „iNliet dat ib weet," stameMe de juf,jmaar je mioest nu in het veld zijmi, Heatbcliff. Het is een uur na het eten: ilk dacht dat je weg- gegaan wlas." „Hindley bevrijdt ons niet vaak van zijin verwenschte teganwoondigheid1," merkte de jongen op. „ik werlk vandaag heelemaal niet meer: ik blijf bij jou." „0, maar Joseph zal het vertellen," opper- de zij „je ideed1 beter met te gaan!" „Jiosephl Iiaadt kalk aan den andereix leant van Pennilstow Crag; het houdt hem op tot het danker woarit, en hiji komt het nooit te wetea." Met die woorden slenterde hfj naar het vuur en giing ritteni. Caiharina dacht een oogenhlik met gefrionste wenfcbrauwen na ze vond1 het wenscheMjlk den weg te effenen voor een onverwacht bezodk. „Isabelle en Edgar spraken er over van middag een bezoek te brengen" zei ze na eenige oageribliikken van stilite. 'Nu het re gent, zuillen ze wel niet komen, maar het is missie heeft hedenavond den volgenden brief verzonden in- antwoord op een van den' heer Litwinof ontvangen schrijven, waarin deze heeft voorgesteld, een vergadering te beleg- gen van de voorzitters der drie niet-Russi sche sub-comm issies met de ledlen van de Riussische commissie: iMijnheer de president, Ik heb de eer u te berichten, dat ik uw brief van 16 Juli j.l. ontvangen heb. Het voorsitel van de Russisehe delegatie tot het bijieenroepem van een vergadering van de voorzitters der dlrie niet-Russische sub- commissies met de ledeni van de Russisehe commissie, ten einde gezameniijk de vraag na te gaani of het niet mogelijfc zou zijn, een basis te vinden voor de voortzetting van de nu onderbroken onderhandelingen, lijkt on- aannemelijk, aangezien de voorzitters der drie sub-comroissies geen orgaani vonnem van de niet-Russische commissie en dus in dozen niet bevoegd zijn. De drie sub-coonnussies hebben uw brief besproken. Ofschoon de algemeene indruk is, dat uw brief geen enkele verklarinig btvat in den zin, aangegeven in mijin brief van 15 Juli, ben ik geinacbtigd, u mede te deelea, dat de eerste sub-commissie bereid is, ten einde alle misverstand te vermijden, morgen om 11 uur een bijeenkomst te houden met de Russisehe commissie. Deze besilissing is in- gegeven door het feit, dat uw brief vooma- rnelijk vraagstuk raakt, vallende onder de bevoegdheid van die sub-comimissie. Deze vergadering zal uitsluitend 'ten doel hebben, u igelegenheid te bieden, scherp om- lijhde voorstellen te doen ter wijlziging van de vroegere verklaringen van de Russisehe delegatie. Wil, mijnheer de president, de goedheid hebben de betuiging van mijn hoogachting te aanvaarden. (get.) Patijn, Voorzitter van de niet-Russische commissie. Gemengd Nieuws DE TREKPAARDE NTE NT'OO NISTE L- LING. Naar aanleiding van de dezer dagen ge- houden 2e nationale tentoonstelling van de vereeniging „Iiet Stamboek voor het Neder- iandsche Trekpaard1" geeft het bestuux zijn indruk ook in verband met in volgende jaren te organiseeren tentoonstellingen de aange- knoopte relaties als volgt weer „De belangstelling van do-zijde van het publiek ha n.rooter kunnien zijn, maar het bestuur o; >st zich niet, dat de heer- schende ur use van zeer grooten invloed op dat bezoek is geweest, vooral ook uit de provincie ten gevolge van de zeer hooge spoortarieven. Het bestuur zal voorts cverwegen om het volgend jaar de toegangsprijzen, tot de ten- toonstelling lager te stellien. Een andere plaats dan Den Hag te kiezea doet men liever niet, ofschoon het bestuur wel van oordeel is, dat het houden van een show in Amsterdam of Rotterdam als nieu- wigheid veel publiek zal trekken. Toch blijft men liever in Den Haag, mede met het oog op de vele officieele personen, diplomatiek bezoek, enz. Zeer tevreden was men over de aange- knoopte en opnieuw bevestigde relaties en de toekomstige reeds defiinitief toegezegde aan- koop-mogelijkhedien Wat dat laatste betreft, meent het bestuur, dat deze show heel wat verder gaande re- sultaten zal afwerpen dan die van het vorig jaar. Hierbij dient niet uit het oog te worden verloren, dat een nationale paardententoon- stelling in hoofdzaak dient voor mogelijkhe- den tot verkoop, en niet als financieele onder- neming, omdat dq verliezen altijd groot blij- ven. Over de gezonden kwaliteit der paarden toch mogelijk, en als ze komen loop je ge- vaar om een- staindje te fcrijgani, zonder dat het ergeins voor dient.' „Geef Ellen bevel om te zeggen, dalt je verbonden' bent, Cathy," drorng hiji :aan. „Jlaag rniji niat weg om> die jammerlijke on- noozele vrienden van je I Ik hen soms op het punt om1 te klagen Idat zij miaaii ik zal niet „Dat zij wat?" riep Catharina, terwijl ze hem verontrust aanzag. ,,0, Nelly!" voegde ze er verdriehg .aan toe, terwijl ze haar hoofd milt mijn hainden trok, „je h'ebt mijn haar heelemaal uit de krul gekamdNu is het genoeg; laat me met rust. Waarover ben je op_ het punt je te beklagen, Heafhcliff?" „Mets ikijk .allleenj maar op dien alma- nak aan den miuur," en hiji wees op een bladi papier dat maast het venster hing, en ver- volgde 'De kruizen zijn voor de avondera, dite je mat de Lintons hebt doorgebracht. de stippen voosn die je met mij hebt doorgebracht. Zie je, ik heb het elken dag opgeteekend." „Jia heel dwaas: alsof ik daarop liet," antwoordde Catharina op gemelijke toon. „En wat heeft dat voor zin „Het toont, dat ik er op let", zei 'Heathcliff. _,,Mloet ik dan altijd met jou ziitten?" vroeg zij, nog meer gepriikkelid. „Wat voor goed! dOet het rnijl? Wiaar praat je over? Je zou net zoo goed sitom of een baby kunnen zijn, zoo.weinig zeg je, om mij te amuseeren, of zoo weihilg doe je!" „Je hebt miji vroeger nog nooit igezegd, dat ik te weiinig praatte of dat je een afkeer had van mijin gezelschap, Cathy V riep iHeathcliff was het bestuur best ie sprekende aangebo- den collectie is uniform en zeer mooi ge weest. De fokkens en het bestuur zien met vo1- doening terug op het gepresteerde. op de aangeknoopte relaties en op het officieele be zoek. Vtirig wordt gehoopt, dat de omstandighe- dien het H.M. de Koningin mogelijk zullen maken het volgend jaar de tentoonstelling met Haar hezoek te vereeren. Ten slotte zag het bestuur met voldoening zijn pogingen voor een collectie Kopenhagen met goed sncces bekroond. JOURNALISTEINEXCURSIE NAAR HET GQOI. Der traditie van de laatste jaren getrouw, had ook nu weer de Ned. Jouraalistenkring een uitstapte voor zijn "eden georganiseerd. De tocht ging di'tmaal naar't Gooi, de streek, welker natuur-schoon helaas voor een deel bedreigd woi"dt door de verwezenlijking van de bekende plannen voor den aanleg van electrische spoor- en tramweglijnen. Vele leden, waarvan de meesten vergezeld van hua d'ames, hadden ondanks het mindpir gunstige weer aan de uitnoodiging om naar t Gooi te komen, voldaan. Het verzamelpunt was Hi'vers urn, waar het gezelschap journa- listen tegen het iniddaguur ten raadliuize werd ontvangen door het college van B. en W. terwijl mede ter ontvangst het dagelijksch bestuur van de gemeente Bussum aanwezig was. De burgemeester van Hilversnm, de heer mr. Paul J. Reymer, hield bier een van waardeering jegens de pera getuigende rede, waarin hij de dames en beeren haitelijk ver- welkomde, welke rede door den heer D. Hans voorzitter van den N.J.K., weridi beantwoord. In een groot aantal, meest door particu lieren welwillend. beschikbaar gestelde auto's werd naar Bussum' gereden, waar 't gemeentebestuur van deze plaats de excur- sisten aan een luncb in Huize Beerenstein vereenigde. De burgemeester, de heer: H. de Bo-rdes, sprak aan tafel het gezelschap toe, waarbij hij gelegenheidi had te wijzen op de fatale plannen, welke't Gooi bedreigen. Het waardeering had spr kennis genomen van hetgeen in verband hiennede in de bladen was geschreven speciaal stipte spr. hierbij het ariikel van den heer Henri Polak in ^Bui- ten" aan. Dq toespraak van den heer De Bordes, die luide werd toegejuicht, werd beantwoord door den heer Hans. Na het noemmaal werd onder leiding van d% heer H. J. van Voorst Vader een groote auto-tocht door 't Gooi gemaakt, welke on danks den regen, die nu en dqn viel, volop ge legenheidi hood, te genieten van het natuur- schoon; dat '1 Gooi in zoo rijke en weelderi- ge verscheidenheid biedt. O.a. werd gereden door het Bosch van Bredius met het bekende Reigerseiland, dat bij de totstandkoming van de electrische spoor geheel zal verdwijnen, en over de Torenlaan, tusschen: Blaricum en iLaren, welke even- eens ten ondergang gedoemd is. Te Hilversum eindigde de walgeskagde auto-tour. Aan de afternoontea iri het Hof van Holland Idaar werd ten besluiife van den dag nog menig hartelijk woord gespro- ken, o.a. door burgemeester Reymer, die in een sympathieke speech het gezelschap een „tot weerziens" toeriep. Aan d'e echtgenooten1 van de burgemees- ters Reymer en De 'Bordes werden als blijk van erkentelijkheid, door den N. J. K. bij m onde van1 dten heer Hans, bloemen aange- boden. GIEISNAPT. Woensdagmorgen waren twee besteilers ten piostkanlxme te Helder bezig met het in gereedheid brengen der te verzenden' aange- in opgewondenheid ulilt ,,Hietl is heelemaal :geen gezelschap, als men niete weet en niets zegt," mompeWe zij. Haar metgezel stond op-, maar hiji had geen tijdl om verder lucbt te geven aan' zijn gevoelens, want men 'hoorde den boefsl ag vami em paard op de steenen, en met een zaditen Mop trad' de jtoinge Liniton binnen, terwijl zijn gezi'cht van vreugde straalde over de ©mverwachte uitnoodiging die hiji had onitvangen. Oingflfiwijifeld merkte Catharina het ondler- scheidl 'tusschen' haar vrienden- op, toen de een binnenkwam en de 'aindier heengiing. Het conitrast was er een als men ziet, zoodra men een verlaten, heuveladhtig onvruclitbare streek verriuilt voot een mooie, vruchtbare valledi; en zdjln stem en begroeting contra'S- teerden evenzeer als zijn uiterlijlk. Hiji had een aangename zachte manlier van spreken, en sprak zijim woorden uit zooals u het doet diat wil zeggen:, minder norsch dian we hier praterr en zachter. „Ik beni toch- niet te spoedig gekomen," zei hij, terwijl hiji een blik op mij' wierp. Ik was begotnmm het tafelziilver te poetsen en eenige laden achter in het aanredhit op te ruimm. „Neen," antwoordlde Cathiarmia. „Wat doe je daar, Nelly?" werik, juffrouw," antwoordde ik fMr. i lindley had mij order gegeven de der- ae perso-oini te. zijn bij' elk panticul'ier bezoek dat Linton gefiefde at te leggen.) Zij stapte -achter mij- en: fluisterde stuurs, „pak je weg met je stofdoekeo; als er bezoek is, meet het personeel- niet in het vertrak zijn om' te schunen en te poetsen!" teekendle slilukken. Een van hen maakte van een oogenblik, waarin hij alleen was, gebruik door zich een brief, met een- inhoudj van ruim 600, die bij het uit de kluis halen op den grand; geval len was, toe te eigenen. Daar hij aanvankeliik ontkendle, werd de zaak in handcui gesiteldl van de polifcie. Daar de num- mers van de bankbiljetten bekendi waren, gel-uk'te het de pollltlie den volgenden dag d!e hand te leggen op den verdaohte. iDe besteller is reeds zes jaar in dienst van de posterijen. Hij is in afwachting van de defini-tieve sdh'orsiiig door den minister voor- loopig geschorst. EEN PENDANT VAN HET ALKMAAR- SCHE KIPKARRETJESVRAAGSTUK. Bij kon. besluit is ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door H. T. Oberman, te Tjummarum, tegen bet besluit van Gedepu- teerde Staten van Friesland van 29 December 1921, waarbij bij wegens levering van brood aan het Armhuis, behecrd door het Burger- lijk Armbestuur in de gemeente Barradeel, vervallen is verklaard van het lidmaatschap van den- raad dier gemeente. Deze beslising steunt op de volgende over- wegingen dat vaststaat, dat H. T. Oberman, lid van den raad der gemeente Barradeel, sedert 1 October 1921 brood geleverd heeft aan het Armhuis aldaar; dat blijkens het reglement voor het Burger- lijk Armbestuur in de gemeente Barradeel ynet het beheer van het Armhuis het Burger- lijk Armbestuur is belast, terwijl het bestuur van de 1-aatstgenoemde instelling aan burge meester en wethouders is opgedragen dat de inkomsten van het Buhgerlijk Arm bestuur gtootendeels bestaan in een subsidie uit de gemeentekas en zijne begrooting, en re- kening aan de goedkeuring van- den geaneea- teraad zijn onderworpen; dat hieruit volgt, dat het genoemde Arm huis zoowel rechtens als financieel afhankelijk is van het gemeentebestuur en dan ook tus schen d'e gemeente en dit Armhuis een zoo nauw verband bestaat, dat leveringen aan. het laatste moeten geacht worden) ten beboeve der gemeente te zijn geschied; dat Gedeputeerde Staten derhalve terecht (van oordeel zijn dat door het uenoemf'e raadslid in strijd is gehandeld met het laatste li'd van art. 24 der Gemeentewet. EEN NIEUW CI HNEEZENDRAMA. Om circa half drie gisteimiddag werd de politic van het Bureau Kattenburg te Amsterdam gewaarschuwd, dat er in het Chi- neezenverblijf op het terrein der Stoomvaart- maatsdiappij „Nederland" ruzie was onder de Chineezen. Reeds lang heeft het tusschen' beide pan tijen, die zich in afzonderiijke groepen had den vereenigd, de eene in de vereeniging „De drie vingers" en de andere onder den naam van, „Boo-on"-partij, gebroeid. Broodnijd schijnt de reden van de herhaaldelijk opdui- kende twisten te zijn. Het feit, dat de leden van de eene partij minder werk hebben^ dan die der andere, heeft den haat tusschen beide doen toenemen. Wat er dan ook feitelijk gebeurd is, kon tot dusver niet opgehelderd worden-, maar teen de commissaris van politie de heer Tinholt met een sterk detaoiement ter plaatse ver- scheen, kon hij wel conatateeren, dat een zeer harde strijd tusschen beidte partijen ge- voerd moest zijn. Twee leden van de „Boc>- om '-partij lagen daar als slachtoffers van dten strijd. Een van de twee, de circa 30-jarige Pang Lie, had een doodelijken kogel, die zijn weg had gevonden door de borst en den Lin--1 fcerarm. Het slachtoffer moet volgens verkla ringen' dter doctoren, direct aan d'e bekomen verwondingen overleden zijn en het is best mogelijk, dat het lijk nog door de daders ver- plaatst is. Hlet andere ^oo-on^s'lachtofier, »Het is een igoede geegenheid, nu de mees- iter weg as," anitwooridde ik uid; hiji hbudlt er iniiet van als ik mij dim zajini bijzijn met dteze diingeni druk maak. Mr. Edgar zal- miji stellig excuseeren." »'Ik houd' er niet van, dlait je je daar druk mee maakt in mijn tegenwoordigheid!" riep de j'onge dlame gebiedendi uit, zonder haar gast galegeinheidi te ge\fen te spreken ze had haar gelijkmoedigheiid sedert dien klei- nen itwist met iHeathdiff nog niet herfcregen. ,)Het spijit me, Miss Cathy," was mijn antwoandi, en ik ging ijiverig met mijn bezig- heidl voort. in d'e meaning, dlat Edgar haar niet kon zien, ruktte ziji den doek uit mijn hand en kneep mij met een lunge verdraaiing van het veli zeer boos in mijn 'arm. Ik heb- gezegd dat ik niet van haar hielld em er beh-agen to vondl Ihlaar nu en dan voor haar ijdblheidi te straffen: bovendien1 deed' ze me hevige pajni; dus sprang ik haas% op en giillde: y,0, juffrouw, dat is een' smerige streek 1 U hebt het recht miett mij te knijpen, en ik ben niet van- plan het I te verdragen." Ik heb je niet aamgeraakt, jou leuigenach- tig sohepsel'l" riep ze uit, terwijl haar vin gers ttoltelden om die daad te herhalen, en haar oorail rood waren van woede. Ze kon haar hartsiocht nooit verbergen; het zefcte altijd! haar heelie gezicht in v!.am. „Wat is dit dun," antwoordde ik, terwij'l ik een beslist pnrperen igetuige Met zien- om haar te weerleggen. Zij stampte met <to voeten, aarzeldte een' oogenblik en sloeg mij toen, onweerstaanbaar I de 42-jarige Chung Ghang Chung lag zwaar gewond op den grond. hij had ecu kogel m den rug gekregen, die er gisteravond nog niet uit verwijderd kon worden. Het lijk en de ge- wande weden naar het Wilhelnuna-gasthuia overgeibracht. Getrach't is nog, den gewonden Chinees met behuip van een Chinwizen en een Engelschea tolk to verhooren, doch deze nam het diepste stilzwijgen to acht. Innild- dels bleek het gevociht van de Javakade naar de Prtos Hendrikkade, die buurt waarto de Chincezen-logics, o.a. to da Bui ten Bantam- merstraat, zijn gevestigd, te zijn verplaatst. Door den moardaanslag op de Javakade zochten de leden van de getroifen „Boo-ou-" paruj wraak. Dit schijnt wel uit de geheele toedracht van het gebeurde opgemaakt te mogen worden. Vast staa-t to elk geval, dat een lid der vereeniging „De drie Vtogers" het moest ontgelden. De gewaaxsehuwde politie heeft n.1. gecon- etateerd, dat twee Qhineezen die tot de „Boo-on"-partij behoorden, afgescfaeiden van elkaar op eenzeifden pei-soon en wel een lid van „De Drie Vingers" geschoten hebben. De politie heeft duidelij-k kunnen waarne- men da t, nadat de man van „I>e Drie Vto- gers" door een Chinees van- de itegenpartij was neei-geschoten, een tweede zooa' van het Hemelsche Rijk op het slachtoffer, dat 'ba- dend to bloed op straat lag het drama i spedde zich af op de Prtos Hendrikkade nog eenige schoten loste. De beide daders werden door de politie gevolgd en heel spoe dig gearresteerd. Op aanwijztog van het publiek is vervolgens nog een derde CHinw»q aangehouden, die naar omstanders be- weerden eveneena op het slachtoffer ge- sclioten had. Uit de wijze, waarop de aanval: door drie Chineezen op net slachtoffer heeft plaats ge- ha.d, valt volgens het vermoeden der po litie op te merken, dat dit slachtoffer de dader moet zijn van den moordaanslag op de Javakade.' De neergeschoten Chinees, die verscheidene schoten to; beide armen en een to de zijde had gekregen, werd naar het Bto- nengasthuia vervoerd. Itiiji -kon nog niet door de politie gehoord worden. Het lijdt geen twijfel, dat hier van een to- voren beraamd plan sprake is, hetgeen trou- wens uit het vetder onderzods wel is geble- ken. Commiissaris Ttoholt heeft met zijne man- schappen het Chineezenverblijf aan de Ja vakade doorzocht en nam daar vele revolvers, een groot aantal d-olken, hakmessen en bij- len in beslag, terwijl bij verder acht Chinee zen naar het Bureau liet overbrengen, op wie bij: fouillemng wapens werden ibevon'den. Het personeel van het politic-bureau War- moesstraat was er ook op uit getrokken en deed huiszoektogea to de Chtoeezenlogies aan de B ui ten-B antammerstraat en Prins Hen drikkade, dat ecliter niet veel resultaat heeft opgeleverd. Wel werden to den loop van den avond een groot aantal- Chineezen, die alien 'revolvers bij zich droegen, door de politie ge arresteerd. Tegen middernacht zaten althana m het Bureau Kattenburg atiht Chineezen, to het Bureau Warmoesstraat twaalf, to het Bureau Meyerpleto zea en to het Bureau Oude Waal twee gevangenen. I leden zal door Ide Justftie beslist worden welke aangehou- denen to arrest zullen blijven. In to-taal zijn er dus 28 Chineezen gearresteerd1, waarvan drie vrij zeker als dte daders van den aan- slag op den zwaar gewonden Chinees op de Prtos Htendrikkade kunnen worden be- schouwd. -Deze drie daders bleken toen ze naar het Bureau gebracht werden, door het publiek, dat de politie krachtdadig bij haar werk terzijdte stond, fltok afgetuigd te zijn OVerigens heeft de politie bij de arrestatie van versdii'lleade verdaohten nog vtele moei- gedlreven door don ondeugendlen geeslil, diie haar bezielde, op ide wang met een vinnigen slag, die het water bracht in mijn beide oogen-. ,yCaf!hartoa, lieve Catharina 1" kwam Litor ton tusschanbei'dte, die hevig geschokt was idoor de dlubbele foult van valsckheid en- ge- welidldadiigheidi, die zijn afgod begaan had. „Verlaat het verttek, Ellen!" herhaalde ze, terwijl- ze over iail haar leden beefdte. De kleine Haretan, die rnijl overal vtolgde, en naast ntijl op diein grand zat, begon toen hij mijn tranen zag zelf te schreien en snikte klachten tegen de „slechte tante Cathy", wat haar woede naar zijn onschuidig hoofd ©verbracht. Ze greep zijn schouders en sohuiddie hem' tot het anme ktod blauw werd en- Edgar zonder nadenken haar hand' vatte ami hem1 to bevrijldten. to een ©ogwenfc was er een vrij! gewrongen en de verwonderdie jonge man voelde ze in .aanraking met zijin1 eigen oor op een wijze, die geen plaats overliet voor een- grap. Hij tek zich ontsteld terug. Ik nam' Oaretom in map annen en liep met hem' naar de keuken, tenvijl Sk de venbto- dliegsdeur openliet, want ik was benieuwd hoe zij hun. onieenigheild zouden beslechiten. De beleedigde bezoeker bagaf zich bleek en met frililenide lippen naar de plaats waar hij zijin- hoed gelegdi hadi. „Goed zoo!" zei ik tot me zelf. „Laat je waarscfauweni! iHet is eeni zegen, dat je een kijfcje gehiad) hebt1 op haar ware n-atuur." ,,Waar ga je been?" vroeg Catherina, ter wijl! ze Ide deur nadterde. Hiji ging opzij; en probeerde voorbij te komen. „Je moet niet gaan!" riep ze met fcracht. (Wank vervahgd).

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5