DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. ICS Honderd Tier oh twintigste Jaargang F e n i 11 e t o n. Stormachtige hoogten. 1922. Ibomiementsprijs bij TOoruItbotaling per 3 maanden f 3.-, tr. per post f 3.50. Bewljsn. a eu AUvertcntlepr. 35 ct. p. regal, grootare leltars n.ar plaaian.lmi. Uneven franco 5J.V. Book- on JUmidolsdr. v.h. Herons. Coster Zoon, Voordam 0 Tel. Adminlstr. No. 3. UeducUe No 33 WOENSBAG DliectearG. II. KRAK. IloofdrotluctetirTJ. N. ABEUA. jg JTJIjT GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen op elkeru werkdag van 91 uur aan het Bureau van Politie. Zich- te ver- voegen bij1 dijeni W acht-Commandant. Een paar sportkousen, een scheepje (kin- derspeeftuig), vier portemonnaie's met in- houd, een band van eenl mantel, eeni bijtring, een jonge grijze kat, een glas van eeni bril, eeni oliespuitje, itwee broches, eenige band- schoenem, eeni mes, een dop van eat patent- as, een band van een as vn een wagenwiel, twee rozenkransen, een heerenrijwiel, een plank, twee tennisballen, een regenjas, een tijn boter, een etui met monsters Lak en eenige paren ookkien. Vooi'ts zijh bij de Gemeenitereiniging, kan- toor Accijnstoren te bevragen1: eeni gouden armband, diverse zilveren lepels, ringen en andere voorwerpen. Alkmaar, den 18den Juli 1922. De Commissar is van Politie, W. TH. VANi QRIETHlUIJISEN. Rechtszaken ARRONDISSEIM E NTS^REIGHITB A'NK TE. ALKMAAR. Uitspraken van IS Juli. Job. iK., Alkmaar, wederspannigheid, 25 boete of 215 dageni hechtenis. Job. K., Alkmaar, wederspannigheid, 20 boete of 20 dagen hechtenis. IW. P. S., zwervend, opliehtihg, 1 miaand gevangenisstraf. iC. M., Mtdemblik, wederspannigheid, f 20 boete of 20 dageni beehtenis. i J. Z., Schagen, verduistering, 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Zitting van Dinsdag 18 Juli VERDUISTERING. De los-werkman Harmen S., geboren te Uiit* hoora en laatstelijk wonende te Noord-Schar- woude, thans gedetineerd1 in het Huis van Be waring alhier, stond terecht tef zake dat bij in December 1921 een bedrag van pl.m. 24 k f 251 heeft verldiuistend tenr nadeele van den winkelier C. Kroon te Oudlkarspel. Beklaagde was omstreeks St. Nicolaas in dienst van Kroon en verkocht voor hem goe- deren. Hij kreeg 20 pet. van den verkoop. De goederen bestonden in dweilen, bezems, handschrobbers en waschborden. De winke lier heeft 24,50 schade geleden. Beklaagde bekende de verduistering. Hij heeft het geld ten eigen bate aangewend. Hij betaalde er zijn kostgeld mee. De goederen .werden door hem beneden de winkelwaarde verkocht. Bekl. is vroeger al eens voorwaar delijk veroordeeld en heeft toen zijn proeftijd goed doorstaan. iMlr. van Lookeren Campagne, officier van 1 justitie, deelde mede, dat hij in aansluiting met het uitgebrachte rapport van de reclas- seering, een voorwaardelijke straf van 3 maan den requireerde. I De verdlediget, mr. JosephuS Jutta, sloot zich bij het requisitoir aan. ERNSTIGE MISHANDELING. De 24-jarige los-arbeider Nic. B. te Alk maar stood terecht op grond van het feit, dat hij op 14 Mei den arbeider Com1. Tromp heeft mishandeld door hem met een mes een steek in de borst toe te brengen. De verwonde heeft 4 dagen niet kunnen werken. Het feit had plaats ter gelegenheid van de motorraces, in net cafe ,.De reuze-phonograaf". Bekl. zeide, dat hij zelf ook een klap heeft gekregen. Hij heeft toen met een mes om zich heen gezwaaid, maar hij wist niet of hij Tromp heeft geraakt. Getuige zeide, dat bekl. woorden had met een ander en hij zag, dat bekl. toen een mes uit zijn zak haalde. De officier zeide, dat de opgaven van bekl. niet kloppen met de getuigem vfelaring. Het kwam het O. M. voor dat hier gevangenis straf m'oest worden toegepast en derhalve vorderde Z.Ed. 1 maand gev. Beklaagde verzocht een voorwaardelijke straf. Getuige kwam ter elfder ure nog een nota van 6 indienen van doktersonkosien, waar- mede hij echter te laat is. WEDERSPANNIGHEID EN BELEEDI- GING. Maarten P., visscher te Egmond aan Zee, en diens echtgenoote Jannetje St., hebben zich op 31 Mei met geweld verzet tegen de vddtwadhters iBergsman en Doedens. Beide ambtenaren hadden P. gearresteerd ter exe cute van een vonnis dat P. nog moest onder- gaan en waarbij hij was veroordeeld tot 30 boete subs. 15 dagen hecht. P. heeft zich verzet door rukketn, trekken en op den grond te gaan liggen en heeft Doedens een tand los geslagen, alsmede Bergsma bij de keel1 igegrepen. 'De vrouw heeft de hande- lingen der veldwachters belemmerd door aan haar man te rukken en te trekken en op hem te gaan liggen. Ook heeft zij den1 veldwach ters beleedigende woorden toegevoegd. Bekl. P. zeide dat hij Bergsma fatsoenlijk 1 dag uitstel heeft gevraaga. Hij kon op't oogenblik de boete niet betalen. Hij erkende dat de termijn was verstreken en zeide, dat Bergsma zijn zwangere vrouw en de kindieren heeft mishandeld. Hij heeft zich onrechtmatig met geweld toegang tot de woning verachaft. Bergsma zeide, dat juist uit medelijden met de vrouw de arrestatie niet heeft plaats ge- had. De 2e beklaagde zeide, dat Bergsma haar met de gummistok op haar arm heeft gesla gen. Zij wist niet dat zij de veldwachters had beleedigd. le beklaagde zeide, dat hiji 20 op de boe te betaald had. 10 gulden moest hij nog af- doen en daarvoor heeft hij 1 dag uitstel ge- vraagd. Bekl. zeide, dat de veldwaehter Doedens de boete voor hem heeft betaald uit medelijden. ii De oficier was van meaning, dat bekl. zich op behoorlijke wijze heeft verdedigd. De amb tenaren deden echter hun ambtsplicht, al kon bekl. dat niet apprecieeren. Het was een em- stiff verzet. Niettemin wilde de officier de rechtbank verzoeken, tokening te houden met de omstandigheden. Daarom verzocht de offi cier de rechtbank hem niet met gevangenis straf te straffen, maar een matige geldboete op te leggen. Het O. M. vorderde ten slotte 10 boete subs. 10 dagen' hecht. INGETROKKEN, Aan den bekl. R. werd medegedeeld, dat de tegen hem aanhangig gemaakte zaak wordt ingetrokken en in September zal worden be- handeld. MISHANDELING. km P. C. v. d. K. en H. C. D. te terecht ter zake mishandeling, en nacht van 27 op 28 Mei, op net Keem te Hoom. De getuige Jan Pool kwam met twee anderen op de fiete aanrij- den. Zij hoorden geschreeuw en zagen, dat een hondenkar dwars over den weg stond. Zij moesten toen van hun fietsen af en werden door bekl. aangevallen. Getuige Pool kreeg een slag met een schop in de zijde. Bekl. v. d. K. zeide dat zij. net eerst zijn aangevallen. 'Zij hebben niet het eerst hexrie gemaakt. 2e bekl. zeide, dat 3 jongens hen voor Hoornsche dikkoppen hebben uitgescholden. Getuige Muts zeide, dat Pool en Abbekerk met een schop zijn geslagen. Ook heeft Abbe kerk van 2en bekl. een Map op het hoofd ge kregen met de schop, waardoor hij: bewuste- loos is neergevallen. De 18-jarige kaasmakersknecht Abbekerk verklaarde, dat hij: en zijn makkers geen aan- Ieiding gaven en niet gescholden hebben. Hij heeft veel pijn gehad van de ontvangen sla- gen op hoofd en arm, maar wist niet wie hem die slagen heeft toegebracht. Getuige Peuschgens heeft de mishandeling op Abbekerk zien plegen. Hij weet echter niet of 2e bekl. den fietser van het rijwiel afge- gooid heeft of afsloeg. le bekl. heeft hij alleen maar luidruchtig hooren zingen1. Het O. M. achtte de zeer emstige mishan deling, vooral van 2en bekl. wettig en1 overtui- gend bewezen. Spr. lichtte zijn requisitoir nog nader toe en vorderde tegen' le bekl. 1 maand gev. en tegen 2e bekl. 3 maanden gev. De Icoop Hoorn stoi gepleegd in Naar het Engelsch van Emily Bronte, door W. A. C. van Strior. meet en zal gaan," antwooidle ihij op gedemptam toon. „Nleeni," droing ze 'aan, terwijl ze de deur- kniop greep; ,,nog niet, Edgar Linton. Ga ziiilten, je zulit miji niet in die stemming verla- tani. Ik zou den heelen: avond ellanldiig zijn, en ik wil niet om jou ellendig zijn!" „Kani ilk blijVeni, nadat je mij geslagen hebt?" vnoeg Linton Catbarina bleef stotm1. „Je hebt gemaakt dat ik bang voor je ben en> mijj voor je schaam," vervolgde hiji, „iik will hier niet terugkomen." 'Haar oogen1 begotnnen te glinsteren en haar lippen iWlden. „En je hebt opzettelijk een onwaarheid verteld zei hiji. „iDat deed ik niet!" riep ze, terwijl ze haar spraak teruglkreegik deed niets opzettelijk. Wei, ga dan ais je wilt ga weg! en nu wil ik sdireien ik will me zidk schreien Ze viel op haar knieen bij een stoel neer en begon nu in vollen emst te schreien. Edgar volbandde tot aani den hof toe in' zijn besluit; daar aarzelde hij. Ik besloot hem aan te moedigen. „De juffrouw is vreeselijk eigenzinig, mijnheer," riep ik uit. „£ven erg ais een be- dorven land. U doet het best met naar huis te djden, anders zal ze ziek zijn aileea om ons te grieven." Het zachte wezen keek schuin door het vensterhij bezat evenveel macht om te ver- trekken ais een kat Ibezit om een1 unuis half dood te laten of een vogel half gegeten. „Ha!" dacht ik, „er is geen redden aan: hij is veroordeeld en vliegt zijn noodlot tege- moet En zoo was het: hij keerde zich plotseling om, haastte zich weer het huis binnen en sloot de deur adhter zich; en toen ik een poosje later binnenkwam om hun mee te deelen, dat Eamshaw smoordronken thuis gekomen was, gereed1 om den heelen boel op stelten1 te zetten (zijn gewone geestesgesteld- heid in dien toestaad), zag ik, dat de twist alleen een nauweren intiimteit had bewerkt, de slagboomen van jeugdige vreesachtigheid had veibroken en hen in staat had gesteld het mom van vriendsdhap te laten vallen. en el- kaar hun liefde te bekennen. Het bericht, dat mr. Hindley gekomen was, dreef Linton haastig naar zijn paard en Catharina naar haar kamer. Ik ging den kleinen Hareton verbergen en het fcnrit uit net ganizenoer van den maester halen, want BELEEDIIGING VAN EEN AMBTEINIAAR. De niet vefschenen bekl. P. J. B. heeft op 24 April den deurwaarder der d'irecte belas- tingeni beleedigd, door hem opzettdijki belee- di'gend toe te voegeni: Je bent eenl hond van een vent. Het feit is gepleegd in de Dljk- graafstraat. De deurwaarder kwam bekl. spreken over een hem beteekend dwangbevel. Eisch f 10 boete subs. 10 dagen) hechtenis. 'HIUrSVREDEBRIEUK. Adr. H. eveneens niet verschenen1 heeft zich in den nacht van 2(7 op 28 Mei schul dig gemaakt aan wederrechtelijk binnendrin- gen op het erf van iH. Meijer te Noord- Scbarwoude. 'Hij beweerde tegen M., die hem in de goot aantrof, dat het zijn doe! was geweest om eens in de slaapfcamer van M. te gluren. Aan de politie heeft bekl. verklaard, dat hij naar Alkmaar was geweest en; nogal wat iglaasjes alcohol had verschalkb. Hij' had het dioel om eens in M.'s slaapkamer te kijkem. HSjl was in de goot gaan liggen. Het O. M. vorderde 20 boete subs. 20 dageni hechtenis. VERNIELING TE HEILOO. Ook was niet verschenen de bekl. Gerbrand K., die op 0 Juni te Heiloo in het cafe van den beer De Rooij eenige glazenl em flesschen heeft vemield. De schade is niet vergoed. De kastelein heeft K. bestraft met hem te verbiedeni aan eenige dansgdegembeid d'eel te nemen; De bediende Admiraall zeide dat bekl. had gezegd: wil ik Iden boel eens Stiuik sode eni toen met een' stoel bedoeld glaswerk heeft vemield. Het waren' gelagjes, die op een presenteerblad stonden en door Admiraal zoolang op een stoel waren meergezet. Eisch 20 boete subs. 20 dageni hechtenis. DIEFSTAL VAN KUIKENS. De 61~jarige landarbeider Jan IK., wo nende te Alkmaar, stond terecht ter zake dat hij' te Akersloot in den nacht van 3 op 4 Juni zich wederrechtelijk heeft toegeeigemd een taantal kuikeos toebehoorende aan denl land- bouwer Groot. Deze hield p.m. 120121 kuikens. Toen G. kwam om de dierfjes te voeren, miste hiji er 53. 'Bekl. bekende. Hij was er met eeni schuitje op uitgegaan. Hiji had er 33 meegenornem uit de schuur. Hiji had er 20 verkocht aan zijn scboomzoon en de 13 andieren had hij, ver- duibteremaand, verdronken, zeide bekl. Hiji was zonder werk en wist geen raad meer. Hij deed het uit moedeloosh1 id. Later kreeg hij werk en heeft groot berouw gehad over- zijn daad. Het speet hem. IHet O. Mi. vorderde 3 maanden gev. .Bekl. had niets te zeggen. WEDERSPANNIGHEID. De bekl. Thijs 'S. en Jac. W. hebbeni zich op 21 Mei onder Egmond-binnen schuldig gemaakt aan wederspannigheid tegen den onbez. rijiksveldwaehter-jacbtopziener Witte- brood. Zij, liepen zonder vergunning in de duinen em wildem zich niet op last van den jachtopziener verwijderen. Toen deze hen met geweld wilde verwijderen, hebben be- klaagdea zich met geweld tegen den jacht opziener verzet. De beklaagden bevonden zich in het d'uin, dk met eeni m'eisje. De jachtopziener wilde Sch1., die zijn naam niet wilde opgeven, mede- nemmi, maar hiji werd door den tweedem bekl. aangepakt en, igenoodzaakt S. los te la ten. De jachtopziener heeft 3 schdtem in de lucht uit zijn revolver gelost en kreeg toen assisten'tie van den rijksveldwachter. Bekl. Sch. heeft later zijh naam opgegeveh. Het O. ,M. vorderde tegen S. 20 boete of 20 dagen hechtenis eni tegen1 W. 14 dagen gevangenisstraf. Daama shifting. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 12 Juli 1922. J. S. te Heerh-ugowaard, overtreding Leer- plichtwet, 4 boete of 2 dagen hecht. P. F. v. d. S. te Heerhugowaard, overtre ding Spoorwegwet, 5 boete of 3 dagen hecht. daarmee speelidle hiji graag in zijn waanzin- nige opgewondenheid, tot gevaar van de le- vens van ieder, die zijn aandacht te zeer op- wekte of ook maar toevallig trok; en ik was op het idiee gekomen het te verwijderen, zoo- dat hij minder onlheil kon aanrichten ais hij1 er ten slotte toe kwam, het geweer af te vuren. HOOFDS'TUK IX. Hij kwam1 binnen, onder het uifen van vloe- ken die vreeselijk waren om te hooren, en be- trapte mij terwijl ik bezig was zijn zoon in de keukenkast weg te stoppen. Aan Hare- ton was een heilzame schnk ingeorent zoo- wel voor zijn innigheid van een wild dier ais voor zijn dollemams woede; want in het eene geval Hep hiji de kams om dood geknepen en dood gekust te worden, en in het andere om in het vuur geslingerd te worden of tegen den muur geworpen: en het arme schepsel- tje bleef volkomen rustig waar ik het ook verkoos te stoppen. „Daar ben ik er eindelijik achterl" riep Hindley, terwijl hiji mij ais een hond bij het vel van mijn hals terug trok. „Bij hemel en hel, jul'lie hebt samengezworen om dat kind te vermoorden 1 Nu ibegrijp ik, waarom ik het noott zie. Maar met bebulp van Satan zal ilk je het vootnsmijmes doen inslikken, Nelly! Je hoeflt niet te lachen, want ik heb juiist Ken neth met het hoofd1 naar beneden in het A. J. N, J. E. K., J. J. H., W. de W., A. H. en L. N. 0., alien te Alkmaar, nachtrust ver- storen, ieder 4 boete of 2 dagen hecht. W. K. en J. B. te St Pancras, J. B. te Cas- tricum, loopen over verboden grond, ieder f 15 boete of 7 dagen hecht. G. G. Jz., G. Z. Kz., M. Z. Ez., J. (Z. Ez., E. G., M. Z. Ez., J. Z. Gz., A. Z. Cz., T. Z., J. de G. Jz., A. K. Lz„ L. K. Mz. en1 R. Z. Kz., alien te Egmond aan Zee, C. S. Cz. te Zuid- scharwoude, overtreding Jacht- en Vischwet, de le 10 boete of 14 dagen1 tuchtschool. de 2e, 3e, 4e, 5e, 7e, 8e, 9e, lOe en 14e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 1 le 7 dagen hecht., de 12e en 13e ieder 5 dagen hecht. K. Z. te Egmond aan Zee, C. P. te Bergen, D. de V. te Enkhuizen, C. H. te Koedijk, J L„ ,T. J. en C. E. te Alkmaar, dronken- schap, de le 4 boete of 2 dagen hecht, de 2e, 6e en 7e ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 3e 6 boete of 3 dagen hecht., 'de 4e 2 boete of 1 dag hecht., de 5e vonnis bekrach- tigd. A. O. te Koedijk, J K. en D. H. P. te Hei- .loo, J. C. T., zwervende, C. v. d. Z. te Ber gen, T. ten W. te de Rijp, C. J. S., J. C. V., D. V., C. v. L. en K. K. te Alkmaar, overtre ding politie-verordening, de le 4 boete of 7 dagen tuchtschool, de 2e en 5e ieder 3 boe te of 2 dagen hecht., de 3e 2 boete of 1 dag hecht., de 4e, 8e, 9e en lOe ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 6e ontslag van rechtsvei- volging, de 7 e 6 boete of 4 dagen hecht., de 1 le 4 boete of 2 dagen' hecht. W. R„ C. K., A. K, IJ( J. M.. J. N.,| P. C. S., D. T., N. B., D.J. D., A. de G., H. G., J. C., A. de V., C. de G., M. L., H. H. en A. Ph. de V. te Zuid- en Nioord-Schermer, D. de J. te Castricum, J. M. te Nieuwe Nie- dorp, straatschenderij, de le, 2e en 4e ieder 10 boete of 1 maand .tuchtschool, de 3e voorwaardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van een jaar, de 5e, 5e, 7e, 8e, 9e, lOe, lie, 12e, 13e, 14e, 15e, 16e en 17e ieder vrijspraak, de 18e en 19e ieder teruggave aan de ouders. S. J. te Nieuwe Niedorp, J. L. te Heerhugo waard, J. E. en J. F. M. te Rotterdam, P. S. te Barsingerhom,, J. A. F., C. A. v. A. en K. S. te Amsterdam, D. J. B., P. A. J. en J. C. v. d. B. te Haarlem, te snel rijden met motor- rijwielen, de le, 4e, 6e en 7e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 2e, 5e en 8e ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 3e, lOe en lie ieder 12 boete of 6 dagen hecht, de 9e 2 X 7 boete of 2 X 4 dagen hecht. H E. S., F. J P. B., IJ. T., G. O. en N. K. te Alkmaar, N. K., T. M., J. S., A. R., T. M. en G. V. te Uitgeest, C. V. te Castricum, J. de B. en D. de G. te Koedijk, J. S. P. te Pur- merend, C. O. te Noord-Scharwoude, C. J. v. S. te Groot-Schermer, K. K., P. B., I. T. C. T. G., H. T., C. v. D. en D. V. te Aker sloot, C. B. te St. Pancras, P. v. d. A. te Schoorl, J. P. A. L. te Zuid- en Noord-Scher- mer, G. G. te Wormerveer, G. K., K. K. en J. K. te Beeinster, O .de B. te de Rijp, W. S. te Oudorp, K. B. te Broek op Langendijk, P. M. te Zuid-Scharwoude, S. B. te Limmen, H. K. te Schoten, 1de W. te Heiloo, overtre- ding Rijwielwet, de le en 25e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 9e, lOe, lie, of6' of6' 17e' 18e' 19e- 20e. 21 e, 22e, 23e, 24e 26e, 27e, 28e, 29e, 30e, 32e, 33e, 34e 35e en 36e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 5e 8 boete of 4 dagen hecht., de 6e 3 boete of 7 dagen tuchtschool, de 7e en 8e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 12e vrij- spraak de 31e teruggave aan de ouders, de ,boete of 2 en 8 dagen. hecht., f6 oo6 r t. te °f 2 X 2 dagen hecht., de 39e f 1 boete of 7 dagen tuchtschool ProYinciaal Nieuws UIT OUDORP. De Raad dezer gemeente vergadierde Dins- diagavond1 in voltallige zitting. Na onderzoek van de geloofsbrieveni van het nieuwe raadslid, den Seer J. Buren, werd deze door dien' voorzitter beeedigd. Aan de orde kwam daarna de verkiezing van eem wethouder. Bijj de beide eerste stem- Bilackhors moeras geduwd, en twee is het- zelfde ais icen en ik wil iemarnd van jnllie Idlooden; ik zali geen rust hebben voor ik het gedaan heb!" x,Maar ifc houd1 niet van het voorsnijmes, Mr.. iHindley," antwoordde ik; „het heeft noode haringen gesneden. Ik zou liever dood geschoiten wordenl, ais het u blieft." „Je zoiu liever verdioemd warden!" zei hij1, „en dat zal ook. Geen wet in Engdand kan een man verhmderen zijn huis in orde te hou den, en het mijne is afschuwelijk 1 open je mond!" iHijl hield het cues in. zijh. hand en duwde de punt tusschen mijn tanden maar wat mezelf betreft was ik nooit heel' bang voor zdjw gril- ilen. Ik spuiwde het uit en verzekerde dat het afisdiuwelijto smaakte ik zou het in geen. geval: inslikken. „Qzei hiji, tenvijil hii mij los Het, „ik zie dat het die afsmuwelijlke kledne sehelm -Hare- ton niet is neem mij! niet kwalijk. Nielli. Alls hiji het is verdiemt hij! ilevendl gegeeseld te ffrden, omdat hij zich niet haast mij te ver- welfcomen en omdat hiji igilt alisof ik eeni spook was. Onnatuurlijlke jongen, kom1 hier! Ik zal jei eeren orni een: gO'edhartigen., misleiden yader te bedriegen. Zou je niet Idteoken dat de iongen er nog mwier zou uitzaem ais zijn ooreh werdeni geknipt? iHlet maakt een hond vuriger, en ik houd van .iets vurigs 1geef mij eeni achaar iets vurigs en keurigs mingen verkregeni de heeren De Boer en Buren ieder drie stem,men en de heer Moejes een stem. Daama werd' bij berstemming tus schen de heereni Buren eni De Boer, de heer Buren gekozen met 4 tegen 3 stemimen1. Ingekomeu waren o. a. de volgende stuk- kem: a. Een schrijven van het comile der ver- eenigiing van burgemeester ien secretarissen te Hoom, Purmerend, Alkmaar en Schagen, yerzoekende, dat deze gemeente toetrede a.ls lid dier vereeniging. De voorzitter deelde mede, dat zulks wel in het belang der ge meente zal zijn, en daar de kiosten niet hoog zijn, 2 cent per inwoner., stelde hiji voor, zich aan te sluitm. De raad ging daarmede ao- coord,; b. E,eni schrijven van de bewoners van de Pelmolen binnen deze gemeente, houden- de het verzoelc om straatverlichting ter plaat- se waar zij1 wonen. B. en W. stelden voor daartoe te besluiten met het oog op de vele gevaarlij'ke punten aldaai". De kosten van het plaatsen der lantaams1 zullen ongeveer f 440 bedragen. De Raad was het daarmede eens, doch op voorstel van den heer Moejes werd besloten, dat de gemeente Alkmaar ver zocht zal worden in de kosten bij: te dragen, daar deze gemeente ook belanghebbende is. c. Een sohrijyen van het Paroc'iiaaJ Kerk- bestuur, houdende eeni verzoek om beschik- baarstelling van gelden voor de eerste in- richting der 'R. K. Jongensschool. De voor zitter dieelde mede, dat door genoemd bestuur is gevraagd f 2900 voor platen eni leerboe- ken, 350 voor bord'em en 50 voor vloer- matten. De inspecteur van het L. O'. had daaromtrent bericht, dat dat bedrag z. i. te hoog was, waaraa door genoemd schoolbe- stuur 2500 werd gievaraagd. Dit werd toe- gesitaan. D. en c, resp. twee goedkeutingen van Raadsbesluiten. f. Een schrijven' van den Raad der ge meente Oterleek, berachtende, dat hij accoord ging met de wijiziging van de scLoolgeldre- geling, ais door deze gemeente was vastge- steld. g. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende bericht, dat de gemeentenaren alhier geen water meer kunnen1 betrekken van de waterleiding te-Alkmaar. Niaar aanleiding van dit punt ontstond eenige discussie over de wenschelijkheid tot .'aansluiting bij het waterlddingnet. De heer Buren zeide, dat hij een groot voorstander was van waterleiding, omdat het voor de zuivelbereidiing van groot 'belang was. Ook de heer Kunst bepleitte nog hat nut daar vel en hier dozen zomer veel gebrek aan water hebben gehad. De voorzitter zeide, dat er omtrent al of niet aansluiting thans geem beslissing geno- men kan worden, daar het punt niet op de agenda stond. Hij stelde daarom voor daar- over een volgende keer nog eens een bespre- king te houden). De heeren 'Buren en Moejes zullen ondertussch'an hier en daar een on derzoek instelleni biji aangeslotenen op ande re plaatsen. h. Een schrijven van1 het Centraal Admi- nistratiekantoor voor de distributie van le- vensmiiddelen, houdende verzoek een bedrag van 279.50J4 te storten wegens nog niet voldane nota's. i. Eien schrijven van de school feestcommis- sie der R. K. school alhier, houdende aan- vrage subsidie voor het jaar 1922. Op voorstel van B. en) W. werd1 daarop afwijlzend beschikt, daar aan d$ R. K. school voor dergelijk doel reeds 100 wordt gege- ven. j. Een schrijven van Ged. Staten houdende vaststelling van de uitkeering van1 het Rijk over 1922 naar het aantal iawoners der ge meente, ten bedrage van 1948.27. k. Een schrijven van hetzelfde college, houdende vaststelling van het bedrag der nooduitkeering van het Rijk aan de gemeente over het jaar 1922, ten bedrage van f 389.79'M. 1. Eieni schrijven van hetzelfde college hou dende goedfceuring dat deze gemeente elec- trische stroom levert aan de gemeente Koe dijk. Bovendien is he helsche aanstellerij dui- vels verwaand i® het, om- onze ooren1 te ver- troetelen1 - we zijln vold'oende ezels zondier dht. iStil Ikilndl, sti!Komi, je bent mijin lieve- liing! kom, droog je oogen dat is goed; kus mei Wat, wil: je niet! iKus me, Hiareton! Kus me, zeg ikf Bij: God, zou ik zoo'm rnour ster nog groot bremgan! Zoo waarachtig ais ik leef zal ik het jong dien nek' brekem." De arme Oareton' 'glide en trapte uit al zijh macht in de anmen van zijni vader, en verd'ubbe'Ide zijlni gegil toen hijhem naar boveh droeg en hem1 over de trapleundng Hdhtte. Ik riep uit, diat hij; het kind! van schrik de stuipeu1 op het iijt zou jagen en snelde toe om' het te redden. IToen: dk hem bereilkte, boog Hindley zich over de leuining om naar een: geluid bened'en te luisitereni en vergat bijma wat hij in zdjn handen had. ,,Wie is dat?" vroeg hij, daar hij demand onder aan de trap hoorUe naderen1. Ik boog mijl ook vooiwer met de bedoeling om Heaihcliff, wiens stap ik herkende, eenj teeken te gev-eni om niet naderbij te komen; en op het oogenblik dat mijn oog Hiaretom vexiliei, nam hijj plotseling een sprang, be- vrijdde zich uit! den achteloozen greep Idiie hem vasthield, en viel. (Wordt vervoigd). "rr-'w" 19)

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5