But n ieijcqpu Het bests figuur voor de tegenwoordige mode n. u. Licni:6un,pe|| een favorite corset. men den vluchMing, die nog in stoat go- weest was door een aloof to waden- en een eind door het naast den spoordijk liggende weiland te loopen, met gebroken been en een gespleten schedel ter aardie liggen. In zeer zorgelijken toestandi werdi hij daarop ver- voerd. AUTOONG ELUKKEN. Gistermiddag werd nabii bet posthuis na>- bij de Sassenpeerfc <te Zwolle een wielrijder door een achter hern aankomende auto over- reden. Het voorwiel gtog den widrijdlen over bet lidiaam. Met genavende kleeren, een paar scbrammen en een gehavende fiets kwam de jongen er af. '-GRAVENHAAGSCHE COoPERA- TIEVE VOORSCHOTVEREENIGING EN SPAARBANK. Naar wij veniemen, heeft bet bestuur van de Haagscne Codperatieve Voorschot-Veree- niging te den Haag besloten met instemming van den Raad van Toezicht bet faiUissement der Vereeniging aan te vragen. Het bestuur is tot de conclusie gekomea dat het door de gepleegde malversaties ver- oorzaakte tekort zoo beiagrijk is, dat het be- drijf niet door eenige reorganisaiie besten- digd kan worden. Het beslu.it tot het aanvragen van faiUisse ment werd genomen om te waarborgen, dat met ieders rechten, verplichtingen en belan- gen op de meest onpartijdiige wijze rekening wortd gehouden. Voorts veniemen wij, dat de Provincial Bond van Effectenbeziters in 's-Oravenhage hierin aanleiding heeft gevonden een «poed- vergadering te beleggen. LANiDBOUW EN VEEARTSEM JiMUM- DIG O'NIDEIRWIJS. Een wetsontwerp is ingediend, boudende wij!zigi>rig en aanvulltog van de wet van 15 December 1917, tot degeling van bet booger landbouw en veeartsenijkundig onderwijs, ge- wijzigd! biji de wet van 7 Juni 1918. B1 ijikerus de niemorie van tocliehting heeft dit ontwerp ten doel1, enkele bepalingen van de wet tot regeling van het booiger landbouw en hooger veeartsenijikundig onderwijs welke in de practijlk tot beziwaren aanleiding heb ben gegeven, eenigszins aan te vullen, resp. te wijzigen,^^H^^^^H^^M Biii dit wetsontwerp wordt aan de docenten der Veeartsenijkimdige Hoqgescbool de ver- plichting opgelegd, m de gemeente Utrecht te woen, tenzij1 'de minister vergunning ver- leent zich ite vestigen in een andere gemeen te. Lectorcn, die bet onderwijs aan de Land bauw-Hbogcschool te Wageningen of aan de Veeartsenijkund'ige Hoogeschool te Utrecht niet als nun hoofdbetrekktog kunnen be schouwen, worden van de verplichttog in Wageningen, resp. in Utrecht ite won en, uit- gesiotesn. DE STAKING IN HET RIJNSLEEP- VAARTBEDRIJF UITGEBREID. BLOKKADE VAN DEN RIJN. Hedenmorgen zijn te Rotterdam eenige be- shriten genomen., welke neerkomen op een al- geheel blokkade van het verkeer op den Rijn. Er heeft namelijk een bespreking plaats ge- had tusschen dr. Rudolph, gevolinachtigd ver- tegenwoordiger van het „Deutsche Transport Arbeiter Vcrband en het „Zentral Verband der Machinisten en Heizer" en het bestuur van den Centralen Bond van Transportarbei- ders, over samenwerking tusschen de Duit- sche en Hollandschq organisaties inzake de arke in de sleepvaart. In- en tengevolge van deze besprektogen ziin de volgende besluiten genomen: 1. a. Met ingang van heckn wordt de sta king geproclameerd voor alle Rijnschepen, tw. sleepbooten, vrachtschepen en sleepsche- pen. 2. a Aan de Duitsche organisaties wordt toestemming verleend, de Duitsche sleepsche- ps ii, die in Nederland bekden liggen, of uiter- liik 18 Jul! in fading zijn gegaan, zoomede op 20 Jul! onbeladen zijn, met Duitsche sleep- booten naar boven te sleepen. Daartegenover zijn de Duitsche organisa ties verpllcht zor] 1. b te dragen, dat: 3c staking duurt, geen Zoolang de staking, duurt, er sehepen naar Holland zullen afvaren, 2 b Nederlandsche riviervaartuigen In Du'itschland niet zullen worden1 gelost of be- laden. noch van kolen zullen women' voorzien of gesleept zullen worden1. 3. b. Geen andere schepen door Duitsche sleepbooten naar boven zullen1 worden ge- gesleept, dan genoemd onder a a. Eveneens vertoeft thans te Rotterdam dr. Schmitz, secretaris van de „Verein zur Wah- rung der Rhei'nschiffahtr Intcrcas-en" (Weric- gevci s'organisatle) utt Dusseldorf. VRUSTELLINQ BROEDERDIENST. -De minister van oorlog heeft op een vraag van een der Conunissarissen der Konlogin ouitrciit de beteekcuia van de woorden „njoch tot gewoon diaistpliditige bestemd1 is" in ant. 15, Je lid, eersten volzm van de Dienst- plichtwet bet volgende geantwoord. De minis ter stelt claarbij voorop, dat de uiilcgging der uitdrukking in de cerate plaats ter beoordee- llng van Gedeputecrdc Staten stoat en dat de minister zicn door hern aan de Kroon uit .to brengen adVies bij een eventueel beroep. Ai't. 16 der wet is bij de samenstelling en latere wijziging van bet ontwerp steeds be- sohouwd als het eenige antikel, waarin bet recht op vdistelling wagens broederdienst is geregeld. Wat art. 15, 3e lid met betrekking tot deze vrijstelling bepaalt, slaa't strikt ge nomen niet op bet recht op vrijstelling, d. w. z. niet op bet al of niet verleenen van vrijstel ling, maar alleen op de wijze, waarop of wel den vorm1, waarin de vrijstdling verleendi zal worden, met name de vraag, of de vrij stelling zat worden verleend, voorgoer of voorloopig. In art. 15, dat in tegenstelling met art. 16, naast bet gediend hebben spreekt van bet besteind zijn tot gewoon dienstplidh- tige, lig dan ook met een uitbreiding van bet in art. 16 geregdde recht op vrijstelling, maar si edits wat men zou kunnen noernen n beperking van het later aan de vrijstelling toe te kennen effect. Bij art. 16 is streng vastgdiouden aan bet beginsel, dat om voor vrijstelling in aanmer- king te komen, de ingesohrevene een broedbr moet hebben, die een zekeren dienst heeft vervuld. Art. 15 tost dit beginsel niet aan. Wel schrijft het voor ook rekening te bou- den met bet bestemd zijn tot gewoon dienst- pllditige, maar alleen voor de vraag, of de uitspraaic zal luiden voorgoed of voorloopig vrijgesteld. Inderdaad zou het, dit valt niet te ontken- nen^ rneer, met het stelsel1 van art. 16 in over- eenstemming zijnn geweest, indien in art. 15> van bedoelde bestemming ware gezwegeni Het gemaakte vergchil is evenwel noodig ge- acht ter tegemoetkoming aan praktische be- zwaren. Wat toch is het geval? Het stelsel van voorgoed en voorloopig vrijstellen houdb, zooals bdeend, verband met d^onze- kerhaid, of bet getal vrijstellingen acbteraf niet te groot zal bliiken om uit die niet-vrijge- stelckn, voorzoover gesdnikt, het benoodigde contingent samen te stellen. Ar. 2i8, tweede lid, derde volzin, geeft de bevoegdheid, in zulk een geval ook vr-iigestelden tot gewoon dienstplichtige te bestemmen, maar om te voorkomen, dat hetgeen elk gezin heeft te lever en, al te ongeluk zou kunnen worden, us een regeling getroffen zoodanig, dat een ge zin van twee of meer zoons nimmer meer dan de helft (of de kleinste belft) behoeft op te brengen. Ter copleteering van het contin gent zal alleen geput worden uit de groep van voorloopig vrijgestelden. Bij de beslis- sing: op de aanvraag om vrijstelling, moet dlernalve komen vast te staan dat, indien de vrijstelliing voorloopig wordt verleend en de aldus vrijgesteldfe tot gewoon dienstplichti ge bestemd mocht worden, hiertoede het in totaal door het gezin te leveren personen niet boven de helft van het getal zoon® zal stijigen. Vandiaar, dat art. 15' ook het tot ge woon djienstplichtige bestemd zijn, in aan- merking gesnomen wil zien. En dit voert als van zcilf tot de gevolgtrekking, dat in art. 15 ook het gediend hebben valt te verstaan in ruimeren zin dan in .art. I'd of liever: dat de beperking van dit begrip, gelegen) in bet tweede lid van art. 16, enkel terug si a at op het eerste lid van dit artikel en niet geldt ten aanzien van den inhoudl van art. 15. Nu kan het weliswaar gebeuren, dat b.v. bij eeni getal van 5 breeders van wie e6n 5V, maand werkelijkeni dienst heeft vervuld en cenl ander tot gewoon dienstplichtige bestemd is, aan eeni der overige breeders vrijstelling voorgoed wordt verleend en dat ten slotte de tot gewoon dienstpilchtige bestemde geen werkelijkeni dienst van temminste 5'A maand vervult, doch b.v. na een maand in werkelij1- ken diensit te zijn geweest, wordt afgekeurd. Men kan vragen: waarpm heeft de wetgever niet met h'et oog op dergelijkb jmogelijklheden het verleenen van voorloopige vrijstelling verruimd. Het antwoord' luidt, dat men1 dan biji de samenijstelling van het contingent, die toch" zoo spoedig mogelijk op de loting dient te volgen, hot getal tot gewoon dienstplich tige bestenrde personen, die later weer zou- deni uitvallen, waarschijnlijk te groot zou maken,. En bier aan kan nog iWora'en) toege- voegd deze overweging, dat, wanneer als be ginsel geldt, dat van vrijstelling sltechts sprake kan zijn, indien 6en. der broeders een dienst, als in art 16, tweede lid, bedoeld,' heeft vervuld^ en daarnevens de regel, dat uit ek.l gezinu slechts een behoeft te dienen, het gezin reeds meer dan den normalen tol betaalt door het enkele feit, dat een tweede zoon in dienst treedt, met de daaraan dik- wijls verbonden nadeelem, als onderbreking van opleiding, verlies va betrekking enizi. Een uitspraak tot het verleenen van voor- olopige vrijstellimg behoeft niet door een) na- dere uitspraak te worden gevolgd. Of de vrijstelling hetzij voile waarde verkrijigt, hetzriji h'aar waarde verliesfej ilijkt den be- langhebbende uit het berieht, dat hij na de samenstelliing van het contingent, gewoonlijk in October, ontvangt onitrent bestemming tot gewoan of tot buiteugewoon dienstplich tige (art. 57, vierde lid, Dienstplichtbesluit). INTERNATIONALE ZANG- WEDSTRIJD IN 1923. De liedertafel „Amstelswerkman" te Am sterdam, directeur de beer George Robert, zal in 1923 ctn Internationaleri Zangwedstrijd or- ganisoeren. Deze zangwedstrijd is vastgesteld op 28 en 29 April, 6, 13, 19, 20 en 21 Mei (Pinksteren) 1923 en zal verdoeld zijn in 12 afdeelingen, t.w 3e, 2e, le afd. mtnemend- iieid en hoogste eereafdieeling Mannenkoren, 3e, 2e en le afd. van Uitmuntendheid en hoogste eereafdeling gemengde koren, bene- vens cereafdeelingeu voor de le prijs-winners in de 3e, 2e en le afd. gemengde en mannerir koren, terwijl overwogen wordt een afd. Kinderkorcn en een afd. Vrouwenkoren aan dezen wedstrijd toe te voegen, I Ais antwoord op haar eerste rondschrij- ven mocht de Liederstafel reeds verschililende bewijzen van instemming met haar wedstrijd uit het buitenland ontvangen, DUISTER NELDER. Men meldt akn het Hibl. In de jongste raadsvergadering der ge meente filelder werdi door een ilidi geinterpel- oerd over de apocalytischq du'sternis der stratcn, waarin uif bezuinigingl slechts tier en daar bij een brag ecu lantaarn brandt. Voor.,een uitgtfbreide bebouwde kom van eenige uren in omvang, en con bevolklng van 30.000 zileen, is deze toestandi wel wat Duister f ielder contradlictlo in tenninisj KORTE BERIOHTEN. De stoker van de gemeentdijke gasfa- rriek v. d. B. to Oldenzaal kreeg gisterenmor- gen bij het uithalen der refcorten een pijip zoodanig tegen de maagstreek, dat hij in deemiswekkenden toestand naar het zieken- mis moest wordten vervoerd. De politic te 's-Gravenhage heeft gear- resteerd den 22-jarigen boekhouder M. L. C., verdacht van valschheid in geschrifte en op- llchting van 650 ten nadede van den beer V., Stifle Veerkade. Te Middeistum is Maandag de 18-jarige A. E. tengevolge van een motorongeluk omge- comen.' Maandag is brand uitgebroken in de ri wielwerkplaats van M. A., te Geldrop, 20 ri wielen en 5 motoren zijn daaxbij verbranc Verzekering dekt de schade. verschijnen van de Anhaltsche Rundschau voor 4 wefcen verboden. Dezer dageni heeft het R. K. Verbond van Werkgeversi-Vatovereenigmgen eeni diruk- jezochte vergadering, gehouden, onder lei- ding van dien heer Jan Verheyen. Verbetering in de voorwaarden van uit- voer van planten en bloembollen naar Ame- rika is aanstaande. De vergadering van de Nederlandsche Handel-Maatschappij heeft den heer mr. Even wijn, gezant te Washington, H. u>lijn tot tgommissaris ben oemd' tot di recteur en den heer (in de plaats van den oud-gouvemeur-gene- raal J. B. van Heutsz) Gisteren is te Amsterdam de jaarlijk- sche vergadering van den Nederlandschen Bond van boekbinderspatroos gehouden. - De 34-jarige heibaas H. de W., van Harlingen is gister op een bouwwerk aan de Tiijnjeweg ,te Leeuwarden, door een los- schietend henblok op het hoofd getroffen. Hiij was op slag dood. i Door het bezwijkan van een dijk is de Poldier te' 'Delfstrahuizen gedeeltelijk on- dergeloopen. Veel gemaaidi gras is verloren gegaan De 107de vergadering der Algemeene Synode dioor den president van paren ds. P. is gisteren geopendi in het Gebouw der Synode dor der president van jaren ds. P Fliieringa, predikant te >Scharnegoutum, met de voqrlezing van Rom. 8>: 12-—28.' Te Assen is gisteren gevankolijfc bin- nengebracht G. S., arbeider te Barger Oos- terveen, verdacht van paging tot doodslag op ziijn buurman. Aan het strand te. Heemskerkendiuun is aangespoeld het Lijfc van een kellner uit Nioordwijk, die eenige dagea1 geleden biji het baden' verdronken —i Te Thorn is gisteren het 2-jarig doch- tertje van den landbouwer D. in een beek verdronken. ProTinciaal NIeuws UIT HOORN. Ged. Staten van Noord-Hoiland hadden be- zwaar gtmaakt tegen het raadsbesluit van 4 April om het maximum vermenigvuldigings- cijfer voor de heffing van de plaatselijke in- komstenbelasfing vast te stellen op B. en W. stellen thans een reffingsfactor voor van 1 6. De raad heeft dit voorstel aangenomen. Bij het voorstel betreffende de vervaaging van het bovengrondsche door een onder- grondsch electrisch net gaf de voorzitter een nader toelichting. Op ae in Amsterdam ge houden vergadering van NoordrHollandsche gemeenten is n.l. gebleken, dat voorstdlea van het U. E. N', te wachten zijn om tot ta- riefsverhooging over te gaan en op die wijze te traehten tot een betere functioneering van het provinciaal bedrijf te komen. Besloten werd de huur van het boven grondsche net aan het P. E. N. op te zeggen en sppedig een bestek voor een kabelntt te la- ten maken. UIT OBDAM. Geslaagd is voor examen boekhouden mej. A. Dekker, alhier, leerlinge van mej. A. de Wild te Allanaar. Telegrammen van heden M I NI'STER'CR I S IS. ROME, 19 (Mei. Het Kabinet-Facta heeft zijn ontslag ingediend als gevolg van de hedenl gehouden Kamerzitting, in welke geweigerd werd een, votum van ver- trouwen in de regeering aan te nemeni. Men verwacht, dat Orlando een nieuw kabinet zal vormen. FASOISTEiN EN SOCI ALISTE'N. TURIJN, 19; Juli. De gevechten tus schen Fascisten en Socialisten duren voort. Te Novarra werd' een fascist gedood. Als repressaille hebben de fascisten de Arbeidsbeurs in brandl gestoken1 en het Stadhuis bezet. In de provincie Piemont is de algemeene staking afgekondigd. Proteststakjngen hebben plaats in Ancona en Napels. Stadsnieuws EIND-EXAMEN M. U. L. O.-DIPLOMA. Bij het Dinsdag en Woensdag te Amster dam gehouden examen voor het M. U. L. O.- dipl'oma zijn onderstaande leerlingen van de Meisjesschooi alhier geslaagd: M. M. J. Groot, T, Krak, M. C. Ringers^ M. C. van der Sleesen, A. Tijsen, A. W. Visser en A. M. N. Lafeber. GESLAAGD. De heer J. C. van Beek, alhier, dezer dagen geslaagd voor het examen, afgeno- men door de Vereeniging van Leeraren in de ITandelswetenschappen, is nu ook geslaagd voor het Mcrcurius-diploma boekhouden. De heer J. W. Breet te Haarlem, vroeger alhier, slaagde voor het op 30 en 31 Mei j.l. gehouden examen boekhouden vanwege de „Vereen, van Leerareni" en voor het „Mercu- riusdiploma boekhouden". Geslaagd is voor het te Amsterdam gehou den examen to het boekhouden diploma Mej. W. Spruijit, leerlinge van Mej. A. de Wild. EERVOL ONTHEVEN. Met Ingang van 29 dezer is de heer W. N. de Koning, tijdelijk Inspecteur der directe be- lastingen alhier, le afdceling, op verzoek cer- vol onlheven van de waarneintag van' gcmelde betrekking. FEESTWrjZER VAN HET GROOT NAT. MUZIEKCONCOURS. Verschenan is de officiede feestgids van het Groot Nationaal Muziekconcouis voor har monic- en fanfarecorpsen, uitgesdireven door het Stedelijk Muziekcorps alhier. Deze feestwijzer ziet er net uit en1 is typo- grafisdh! een mooi stukje werk van de firma Jung en van der Meek. Een aahdige titelplaat van een onbekenden teekenaar trekt de aandacht. De gids begint met een „Voorwoord" van den heer A- Ohlen, voorzitter van de Commis- sie van Toezicht. Eenige tote's van Alkmaar sieren den tekst Deze feestwijzer wordt vanaf Zaterdg bij' de Iboekhandelaren ten verkoop aangeboden. 'De prijs bedraagt 25 cent. MOTOR-WEDSTRIJDEN. Men schrijft ons: De Sterrit, uitgeschreven door de Motor- club Alkmaar en Omstreken, mag zich to groote belangstelling verheugen. Reeds gaven zich 50 motor- en autorijders op aan het secretariaat, waaronder uit Eind hoven, Heerenveen, Rotterdam enz. De aan- komst geschiedt Zaterdagmiddag tusschen 4 en 5 uur voor het hotel „de Nacbtegaal", waarna alien zich aan een gemeenschappelij- ken maaltijd vereenigen. Gemeentebestuur en K. N. M. V. K. N. A. C., benevens vele particulieren stelden mediail- les beschikbaar, terwijl de N. V. Acetyleen- en voor tederen deelnemer een bus olie en po'etsdoek uitloofden. Burgemeester en Wethouders bieden des avonds 9 uur in den Hout een concert aan door het Stedelijk Muziekcorps, terwijl na af- Joop daarvan in den' tuin van ae Buitensocig- teit bal-champetre zal worden gehouden. Zondagniorgen worden behendigheidswed- strijden georganiseerd1 op't Sportpark, wedr strijden, welke nog nimmer to AJianaar wer- den gchoudeng Wij twijfelen dan ook niet, of de belangstel ling van het publiek zal groot zijn. SGHOOLBOUiWKWE'STI E Dat vele der bijzondere scholen in de dure bOuwjaren verrezen zijn, dat men, om toch maar ongestoord naar eigen inzicht te kun nen bouwen, zich reeds to 1921 van toestem ming verzekerde, blijkt voor vele schoolbestu- ren minder aangename gevolgen te hebben. Want de schoolbesturen, die de s gelden voor schoolbouw niet aan den Raad vroegen men denke aan de katholieke schoolpalei- zen aan de Emmastraat alhier moeten de waarde van het gebouw plus den inventaris door deskundigen laten schatten. waama de gemeente ijaarlijka rente van dat oedrag moet uitkeeren. Er is nu verschil van meening of naar de dure bouwkosten dan wel naar de thans ber staande waarde getaxeerd moet worden en't ziet er wel naar uit of uitsluitend met de te- genwoordige waarde der gebouwen rekening gehouden zal worden. Te Oude Pekea.1 deedi zich) hierover ,reeds een verschil van meening voor. Men schrijft daarover uit die gemeente aan't N. v. d. D.: „Te dezer plaatse hadd'en de Roomsoh- Katholieken wel een groote mooie kerk, maar de Roomsche jeugd ging naar de open'bare school. Na de gelijkstelling van biizonder met openbaar onderwijs, konden1 de Katholie- ken natuurlijk hun eigen school bekomen en ze bouwden die school. Op 5 Augustus 1921 werd de waarde van het gebouw plus de inventaris naar eisch van wet door drie deskundigen ge- schat, n.l. de heeren Van Veen, architect te Groningen, aangewezen door den onder- wijsraad, Bodeker, gemeente-architect, aan gewezen door het gemeentebestuur, en lemand, aangewezen door het Kath. school- bestuur, Bij meerderheid van stemmen werd1 het geheel getaxeerd op 95.000. De heer Bo deker cfeelde het gemeentebestuur editor mede dat hij rapport en1 concludes had ge- toekend „onder protest", omdat niet ge taxeerd was naar de waarde op den dag der Ingebruikneming, doch naar die waarde in verband met de bouwkosten. De juiste waarde'moest z. i. op 76.000 worden ge- steld. wat een verschil maalct van 19.000. Het gemeentebestuur weigerde op dien grond de taxatie te erkennen en betaalde het Kath. schoolbestuur geen' rente uit. Het schreef aan den minister en deze ant- woordde dat als de bouwkosten bij de taxa tie hebben gegolden, een hersehatting moet plaats vinden. Het schreef vervolgena de taxateurs aan, eene hersehatting te cfcen. De heer Van Veen wil echter pas als de On- derwijsraad hem opdracht geeft, het ge meentebestuur zegt: nu niet op w e 11 i g e wij'ze is getaxeerd hebben we niet met dien raad. doch alleen met den minister te ma ken. En zoo boemelt men-tegem el'kaar aan. In de laatste raadsvergadering kwam nu een verzoek van het Kath. kerk- en' school bestuur „St. Willebrordu8", am het rente- bed rag ad 5903.30 alsnog op de begroo- ting te zetten en het Kath. raadslid, dc heer Drenth, pleitte er sterk Voor. Doch de meerderheid hield de zaak aan en wil traeh ten dat de schattere herschatten'. Met belangstelling wordt de afwikkeling tegemoet gezien." Natuurliik zien ook wij te Alkmaar die af wikkeling met belangstelling tegemoet. Het zou de gemeente eeni aardig kapitaaltje schelen als de schoolpaleizen aan de Emma straat naar de tegenwoordige waarde en niet naar de bouwkosten geschat zullen' worden. LICHTOP! Hedenavond voor rijwielen en andere voer- toigen te'9.40 uur licht op. TELEGRAFISGH WEERBERICHT naar Waarnemtogen' verridit to den morgen van 20 Juli. Medegedeeld door het Koni. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstond 767.9 te Kars- ruhe. Laagste barometerstond 751.2 to Memel. Verwachting (van den avond van 20 Juli tot den avond van 21 Juli) Zwakke tot matiigen Westelijiken tot Zuide- lijken wind, meest gedeeltelijk be fde tempera geen regen, zelf B bewolkt, weinig temperatuur. BURGERLIJKE STAND. OEBOREN Johanna Adriana, d. van Jacobus Teeuwls Brasser en Maria Leijten. jacoba Maiia, d. van Jakob Groothuizen en Angelina van der Vlugt. OVERLEDEN: Maartje Korver, weduwe van Evert Bak- ker, 64 jaar. Willem Johan de Vries, 22 jaar. Maria de Munck, 17 jaar. Marktberichtea AMSTERDAM, 20 Juli 1922. De aard- appelprijzeni waren heden; Andijkcr muizen groote 2.803.40, And. muizen kleine 1.50—/ 2.80, Andijiker hlauweni 5.60— 6, Langedijkcr muizen 4*—f 4.40, School- meesters 3.20—/ 3.40. Aanvoer 8 ladin- gen (1323 H.L.) HOORN, 20 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd: 8 stapels kl. Fabriekskaas 51, 32 stapels kl. Boercnkaas Z26.23) stapels Boeremkaas /49. to totaal waren aangevoerd 63 stapels, wegende 26461 K.G. DC handel Vas vlug. van 20 Juli 1922. Gpgave van Noordhollandscb Landbouwcrediet. Eoers van heden te iohbepvaart buitenl. Vorige koers. pl.m, 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.- pl.m. 2,15 pl.m. 2.30 106 1064 1074-8 84 833/, 85 116-7 117 117 105 324 326-7 324-5 3254 325 265 272 1324 135 134-6 135 108 107-19 - 22 - - 64 65 29 392 395 102-4 105-6 1024 106 1064 424 4254 426 426 427 484 49 50 25 - 103-4 105 80 - 9 04 - 19-20 - - - 175 179 180 183 255 261 262 264 226 230 25 1484 - ALKMAAR, Langestr. 43. voor ALKMAAR. (ontvangen per draadlooze telefoon.) STAATSLEENINGEN. 6 o/0 Nederi. '22 BANK.INSTELLINGEN Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij. INDUSTR. OND. BINNENL. Insulindo Oliefabr. INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm. CULTUUR MAATSOH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo Bodjong PETROLEUM. Orion Dordtsclje Patr. Geo. Holl, Olia Ouda Kod Pete RUBBERS. Amstord. Rubber Nadarl. Rubber Intercontln. Rubber Kolonlale Ruhbet Deli Bat. Rubber Serbadjadt SC'HEEPVAARTBN. Ouda Vaart Seheapvaart Unla Holl. Lloyd Pnketvaart Ouda Boot Holl. Stoomboot Marina comm.. Marine praf. TABAKKEN. Ouda Dell Stnembah Doli Batavia BesoeW AMERIKA. Southern Rails Union paoific 9g7Afl 104Va 8 1154 2»/i 105 3164 2633/4 1313/, 105.10 214 638/, 110'/# 284 382 1004 415 J. Berlijn Brussei Londen New Yorl> Parijs Weenen Zwitserland 185/s 753/4 176' 257 223 488/4 244 148| WISSELKOERSEN. Vdorbeui. Vorige koers I koers. 0p heden 0.521/4 0.481/s 0-49 20 471/, 20.27—20.35 U 451/, 11.441/,-11.451/, 2.571/4 2.571/4-2 5714 21 80 21.30 0.006 0.0065- 0.0080 49.47V, 49.35-49.45 VREEMD BANKPAHER Duitsch Bankpapier (rood) Oostenr. Bankpapier (ongestemptod) Idem (gestempeld) 0.55 0.010 0.51-0.62 0.0125

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 3