DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. lo. 169 Hondcrd Tier en twintigste Jaargang 1922. DONDERBAG Proyinciaal Nieuws Fenilleton. Stormachtige hoogten. Buitenland Olrecteur. U. II. KHAK. HoofJroductcurTJ. N. ADEMA. JUII PARTICULIERE BOUWlNIIjVERHEID. Door den Minister van Arb-eid zijn biji be- schi-k-kingenl van 14 en 15 Juli j.l. ten be hoove van de particuliere bouwnijverheid aan de navolgende gemeeniten bijdragen uit 's Rijks kas verleend. Bergen voor een woning aan den Oosfer- weg ten) behoeve van C. Mooij 500.—' en voor een woning a*n den Kerkedijk ten be hoeve van P. Nanne 530. Egmond aan Zee voor eeni woning ten be hoeve van K. Krab 600. Scboorli voor een woning ten behoeve van A. Hoogvorst 575 en voor een woning ten behoeve van D. 'Swaan 550. UIT EGMOND AAN ZEE. De Raad dezer gemeente vergaderde Woens- dagavond 8 uur voltallig. Voorzitter was de heer C. J. Eijma. Ingekomen stukken;: Van Ged. Staten goedkeuring geld leening idem verordeeing op het sciiooigeld voor tiet Voorbereidend Onderwijsidem vasts-telling gemeenterekening over 1920; van den. Minis ter van Binnenlandsche Zaken een schrijven, dat aan de gemeente bevoegdheid verleend wordt tot 1927 zelf hare belastingen te hef- fen. Een en ander zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen. In verband met de goedkeuring der reke- ning over 1920 stelde de voorzitter voor, den direeteur van het distributiebodrijf en dien van de gasfabriek te dechargeeren en de borg- tochten op te heffen. Zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. i Een' schrijven van Ged. Staten betreffende de begrooting voor 1922. Bezwaar werd ge- maakt tegen de leening van 25.000, waar nog door heffing van 100 opcenten op de ver- mogensbelasting 10.000 te verkrijgen is. Daama zou een leening van 15.000 met af- lossing in twee jaar gesloten kunnen wordien. Bovendien zouden reeds voor 1923 opcenten op bebouwde en onbebouwde edgendommen kunnen geheven worden. B. en' W. hadden- bezwaar tegen aflossing in twee jaar. Zij wenschten 5 jaar te handha- ven en stelden voor: 100 opcenten op de ver- mogensbelasting te heffen. Aldus besloten. Verzoek van J. Wijker, schoolschoonmaak- ter, om salarisverhpoging. B. en- W. achttea geen termen daartoe aanwezig en stelden voor afwijzend te beschikken. Zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Schrijven van den Centralen Bond van Transportarbeiders betreffende aansluiting bij den Rijkswerkloosheidsd'iensi. B. en W. stelden voor afwijzend te beschik ken. De gemeente is aangesloten geweest. Het bracht groote kosten mee en gaf aanleiding tot dnaangename toestanden. Op een vraag van den heer Medik decide ae voorzitter mede, dat er geconfereerd is met den Minister. Er worden pogingen gedaan om de vloot in beweging te krijgen. De toe- stand wordt ook al wat beter. Over de werk- loozen is moeilijk controle uit te oefenen. Daarvoor zou men dag en nacht een ambte- naar moeten hebben. Dat k-omt op de gemeen- tekas neer en het moet grootendeels door ar- beiders weer opgebracht worden. Het voorstel van en W. werd met alge- meen stemmen aangenomen. Door een aantal werkloozen is een adres ingediend voor productieve werkverschaffing. Ben W. achtten momenteel dit niet moge- lij-k, later misschien wel en stelden voor, om h-ierop mi afwijzend te beschikken. De heer Snoeks achtte het echter noodlzake- lnk nu een begin te maken, om te voorkomen, dat Egmond te laat komt om nog van be- schikbare gelden te kunnen' profiteeren. Spr. dacht aan't plan voor een weg door de dui- nen naar ,,7wartendijk". Hij wilde geen luiaards kweeken en was daarom niet voor't stempelmerk. De gemeente heeff echter heel Naar het Engelsch van 'Emily Bronte, docw W*. A. G. van Strian, 19) 'Er was hijna geen itijd om van sdhrik te sidderen of wiji zagen reeds dat heft ongeluk- kige schepseltje veilAg was. Heathcliff kwam jiuist op het criteke oogenbl-ilk beneden aan; in een' naituuiilijke opweliling hielidi hij zijn va'li tegen, zette hem overein-d en keek near boven om den bewerker van het opgeluk ite pnitldelkkeu. Een gierigaand die voor vijr shilling een ge- lukkig Hot uit de loteriji van de hand deed' en den volgendjenl dlag 'ervaart dat de verkoop hmi vijfdiuizend pond gek'ost heeft, ikon er niet teleurgesteler uiitzien dan hij, toen hiji de gedaan te van M'r. E'amshaw boven ontdekte. Dufidte'lijiker dan woorden vermodifen, gaf d'e teleuirsteMing op zijn gelaat d'e uiterste kwel- ling ween omdaf (hiji zich' zelf tot het instru ment had) gernaaikt dat zijn eigen wraafe dwarsboomde. ffie geloof dat hij als het don- ker geweest was, beproefd zou heben om dte font te herstellen door Hareton's sched'el op de trap te verbrijzelenmaar wdj waren ge- tuige van zijin redding; en ik was in een oogenblik beneden en dinufcte nuijn kostbare last tegen het hart. Hlindley kwam langz*mer naar beneden, ontniuditerd en beschaamdi. weinig draagkraeht en moest steun hebben. van Provincie en Rijk. Daarom zou hij wen- schen, dat B. en W. zoo spoedig mogelijk voeling hielden met Ged. Staten. De heer Jonker herinnerde aan „Het Rij- wielpad" en zijn plannen. Daarvoor was 50 pet. toezegging door den A. N. W. B. en 25 pet. door de Provincie. Als dat kon, zou spr. dat graag zien, liefst zonder bezwaar voor de gemeentekas. De voorzitter antwooidide, dat „Het Rij- wielpad" nog veel grooter plannen heeft, maar dat dat allemaal toekomstmuziek was. Spr. stelde voor, de wethouders gingen hierin mede deze zaak aan te houden en overleg te plegen. I>e heer Medik drong op spoed aan De voorzitter zeide zeker maatregelen te willen nemen, maar dat door een geweldige campagne de zaak schromelijk overdreven is. Van die hongerende schoolkinderen in de in- gezonden stukken in d'e Alkmaarsche Ccurant is hem bij onderzoek gebleken niets waar te zijn. De heer Medik: En de verkiaringen van de heeren van der Oord en Roobol dan De voorzitter: De heer Roobol verkliaarde, dat het zou misloopen als't zoo doorging. Op de andere verkiaringen waren de handtee- keningen onleesbaar en niet te controleeren. De heer Medik: Maar als de toestand bldjft voortduren? De voorzitter: De Minister voelt er meer voor om geld uit te geven om de vloot te doen uitvaren, dan voor werkverschaffing. Het Taatste voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomten. Een schrijven van de slagers over de aan sluiting der gemeente bij het abattoir te Alk- maar. Uit de mededeelmgen der raadsleden bleek, dat de slagers beweren, Hat de gemeen te het zonder aansluiting goedkoopar kan doen en dat de keurmeester Rood'zant voor een bepaald tarief de dieren voor de slagers keuren wil. De heer Medik beweerde, dat het vleescb. daardoor goedkooper zou zijn en dergeh'jke j regeling dus ook de consumenten ten goede zal kornen. De voorzitter mcende, dat dit laatste mis schien wel mogelijk is, maar dat de slagers, als ze het met elkaar eens zijn, toch nog wel een fatsoenlijken prijs zullen vragen 'maar dat de keurmeester op dergelijke wijze zou werken is een nipuw gezichtspunt en het is daarom de moeite waard dit nog eens na te gaan. Het voc - f om daarover nog nadere be- sprekin'gen oeren werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten betreffende de Bijzondere School. GeadViseerd wordt het besluit tot herroeping der vroeger veiieenden steun in te trekkeji. B. en W. stelden voor al- dus te handelen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. *nvcrvolg van voor land schrijven wordt het gemeentebestuur er aan) herinnerd dat aan het besluit tot steun geen gevolg mag worden gegeven zonder maclitiging van dien Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen en dat eventueele bezwaren tevens ter kennis van Z.Exc. kunnen worden ge- bracht. B. en W. stelden voor, in overeensfemming met dien wenk te handelen. De heer Medik verzette zieh daartegen. De Wet is toch op de hand van het Christelijk Onderwijs, beweerde spr., en de gemeente moet die wet royaal uitvoeren. Op welken grond wou de gemeente bezwaar maken?, vroeg spr. De voorzitter zeide: Om financieele redie- ncn. De Openbare School is overbevolkt. Nu vraagt men voor een 60 kinderen een Bijzon dere School. Dat geeft geen voldoende ontlas- ting en de gemeente moet er dan toch nog een tweede Openbare School bijbouwen, terwijl zij de andere ook bekostigen moet. Bovendien kunnen de leerlingen beter verdeeld worden „Het 'is jouw scfaulidl, Ellen.," zei hij!, „ie jhadl hem' uit het gezicht moeten houden;' je had) hem van mlij! af moeten nemen! Is hii er- genis gekwetsi?" ,,Gefcwetstf" riep ik toomi'g, „als hiji niet igeaiood. is, zal hij een idaoot word'eni! O ik ben) verbaasd dat zijn moeder niet uit haar graf oprijst om te zien, hoe u hem behan- delt. U bent eiiger dan een heidlen om uw i eigen vieesch en biloedf op die manier te be- handelen iHHj! traditte het kind aan te raken, dat, toeni het zaig, diat het biji mif was, zijni vrees terstonldi wegsni'kte. Maar zoodra zijn vader hem maar even aanraakte, gilde hij! opnieuw, luidler dan' ite voren, en worstelde alsof hit de stuipen Icreeg. »U moet iu niet met hem bemoeienl" ver- ViO'lgde ik. .jjHlij1 heeft een afikeer van u ze hebben allemaal) een afkeer van u zoo het! U hebt een' gelukkig igezin en u bent iin een. mooien toestand .geraafct ,,Ik zal' nog in een mooieren raken!, Nelly," lacbfe de misleidd man, die zijn nardheid herkreeg. ,,,Maar pafc je nu met hem' weg. En jiijj, iHea'thcliff, pak je ook weg, idiat ilk je niet zie of hoor. Ik zal: je vanavond niet ver- moorden'; als ik .tenminste niet het huis in. brand) steefc; maar dat zal' ilk! doen als ik er zin in heb.' !Mat deze woorden nam bij1 een pint foranv detwijn van de aanrecht en igoot er watt van •in een glas. „!Doe dat nu niet!" smeekte He. „Mr. Hind- ley, laat u waarscfauwien. Hleb medelijdleni met over twee Openbare, of zoo men wil, over twee bijzondere scholen, dan over een open- bare, waarover de gemeente wel en een bij zondere, waarover de gemeente geen zeggea- schap heeft. De heer Snoeks meende, dat 60 leerlingen ongeveer anderhalve klas uitmaken, doch de voorzitter merkte op, dat dit alleen waar zou zijn, als die 60 van dezelfde „lichting" waren. Nu worden er uit elke klas een paar genomen. Dat helpt niet. De heer Snoeks oordeelde, dat aan de Wet niet getomd mag worden. Al dat praten geeft niets. De financieele bezwaren word'en er- kend, maar op zijde geschoven voor de Wet. Zie maar naar Bergen, De openbare school marcheert nu goed Zijn er 60 leerlingen af, dan wordt zij nog wat ontlast. Maar al werd zij niet ontlast, dan deed dat niets: ter rake De Minister mag ook de wet niet verkrachten. De voorzitter: Wanneer wij onze bezwa ren ter kennis brengen, is dat geen wetsvdr- krachting. De Minister zal' de'zaak zelf wel beoordeelen. De heer Snoeks wenschte, wanneer tot schrijven besloten wordt, dat daarin opgeno- men zou worden het aantal personen dat dit besluit genomen heeft. Dit werd toegezegd. Bij stemming verldaar- den de heeren Snoeks, Medik en Jonker bui- ten stemming te blijven. De voorzitter wenschte den heeren de ge- Iegen'heid te geven, dit te wijzigien. U kunt toch tegenstemmen, zei spr. De heeren achtten dit echter niet noodig. De heeren van Hall, van Pel, Krab en de Graaff hadden zich er vodr verklaard. De heer Jac. Heere vroeg een steeg te mo- geni koopen naast zijn woning. De verkoop le- vert voor het verkeer geen bezwaar. Met algemeene stemmen aangenomen. Voordracht college van zetters. De voor- drachten werden aldus samengesteldVaca to re H. ConijnNo. 1 H. Cohijn, No. 2 C. van Pel. Vacature- v. d. Schinkel: No. 1 P. de Graaff No. 2 P. Jonker. Voorstel af- en overschrijving op de be grooting 1921. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Idem suppl. begrooting. Verzoek van den heer Verhoeve tot gronc aankoop. Vroeger waren voor die perceden prijzen vastgesteld, die aanleiding gaven tot oppositie in den Raad. B. en W. stelden voor 'den eisch van straataanleg te laten vervallen en den prijs met inbeg p van g.as- en water- aanleg door de gemeente te stelden op 4, 3 en 2, naar gelang van ligging. Men kan al lecp, koopen om te bouwen. Daar het nu mo gelijk is, dat Egmonders er ook op af komen, stelden B. en W. voor, de afwerking aan hen over te laten. Het is de bedoeling, dat ingeze- tenen voorgaan. De heer Medik sputterde tegen verharde wegen, zooals die Zwarte Weg e. d. Hij wilde beslist bestrating. De voorzitter merkte op, dat daardoor de prijzen weer omhoog moeten. Dat is"in strijc met vroegere redeneeringen van den heer Me dik. De heer Medik meende, dat de heer Verhbe- vm bij B. en W. in de gunst staat, waarvoor hij door den voorzitter op de vingers getikt werd. ,,'t Schijnt toch zoo", zeide" de heer Medik. De voorzitter: Schijn bedriegt. Spr. noem- de verharden ook een lapmiddel, maar de fi nancial laten niet anders toe. De heer Snoeks betreurde het, dat B. en W niet vroeger aldus handelden. Toen wilde de Raad ook schappelijker. Er was dan nu al misschi'en nog veel meer verkoeht. „Beter ten halve gekeerd, dan ten) heele ge- dwaald", meende de voorzitter. We hebben, zeide spr., eerst gemeend, dat het op een an dere manier wel gaan zou." Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. (Tegen stemde de heer Medik). Het voorstel tot voorschot aan de R. K. zonder hoofdelijke stemming dien ouigdukfcigen jongen als het u niets kan schelen voor u zelf!" Iedereen zal, gesdbiikter voor hem zijn dan ik," antwoordldie hiji. wH!eb_ medelijden met uw eigen ziel!" zd ik, terwijl ik het igfas uit zijn hand trachtte te rtuidkea wI!k niet! Integended, ik zal ze met groot genoagen ten verd'erve brengen om den Ma ker te straffen," ri-ep die godslasteraar uit. „Op haar verdoemenis IHSji dnonk het glas uit en beval ons onge wqg te gaan, terwijl hij' zijn bevel be- sloot met een' reelks afschuwddjke verwen- schingem, die te slecht zijn om te herhalen of in herinnering to brengen'. ,Het is jammer dat hij zich niet dood kan drinken," merkte Heathcliff op, terwijl hij' een echo van vloekem terug mompelde toen de deur gesloten was. ,iHij: dioet zijn uiterste best, maar zijin gestel staat hem in den weg. Mi". Kenneth zegt, dat hiji zijn paard er on- der verwedt, dat hiji iederen man aan dezen leant van Giknmerton zal overleven en als een grijize zondaar ten' grave dalen als niet een of andfer gdulkfeig toeval buiten1 den gewonen gang van zafcert hem overkomt. Ik giing de keulken' biinnen' en' ziitten om mijb lammetje ami staap te sussen'. Heathcliff was, naar ik dacht doorgegaan naar de schuur. Het bleek later dat hij niet verder was gegaani Idan de andere zijde van de hoo- ge bank em daar op een' bank bij, den muur was neergeploft, ver van het vuur, en zich daar verder still gahoudem had. schoo l werd aangenomen. Mededeeling aan den heer Jonker van ver- scheidene missives van het P. E. N. over 6to- ringen met opgave van oorzaak. De hieer Jon ker lUchtte zijn hart over het P. E. N. met ambtenaren of wegwerkers op motorfietsen en in auto's, waardoor evenwel aan de ™ak niets veranderd wordt. Bij de rondvraag vroeg de heer Snoeks in- lichtmgen over rapporten, die niet met elkaar klopten. De voorzitter zeide, dat dit wel meer ge- beurde. Verder vroeg de heer Snoeks inlichtingen over vervoer van faecalien, waarop een veror- dening bestaat, die niet voldoende wordt uit- gevoerd. De voorzitter heeft geen overtrading gezien of geroken. De heeren Snoeks en Medik opperden be zwaren tegen het storten van vuil aan het strand. Voor verharding van den weg is het wel goed, maar men gaat te ver. 't Bleek dat de geschiedenis al is afgeloopen. De weg is a I goed. De vergadering gfng hierna in geheime zitting over, ter behandeling van reclames over den Hoofdelijken Omslag. (UIT BEROEN. De gang van zaken bij de stoomzuivelfa- briek „Wilhelmina" alhier, is den laatsten tijd' van dien aard geweest dat men' de fa- briek Dinsdag heeft moeten: stopzetten. Wij; vernemen dat verschillende boereni de melk thans aan de Julianafabriek van den beer Houtman leveren en aan deni heer Kok, voor zijiie gortkokerij. Het schijnt dat de niieuwe afnemiers aammerfcelijk meer voor de melk be- talen dan aan de Wilbelminafabriek het 'geL val was. Het door de gemieente met zooveel kosi- ten aangelegde rijwielpad aan de Eeuwige Laan, werd in strijd met de bestemming van dit pad, herhaald'el'ijk met motorrijwielenl be- reden. De politic heeft opdracht gekregen hierop streng toe te zien en tegen de overtre- ders onh'errOepelijk proces-verbaal op te ma ken. Een motorrijder uit Alkmaar werd dientengevolge reeds bekeurd. Het Harmoniekorps alhier, dat begin Augustus zijn 25-jarig bestaan herdbnfet, is voornemens dit herdenken op feestolijke wijze te doenl geschieden. Daar de geldmiddelen niet toelaten een groot feest te organiseeren, ligt het in de bedoeling ini den tuin van de buiten-sociteit aan de Ronde Kom, op twee avonden een bal-champetre te houden, met a la giomo verlichiting. B ergens Mannenkoor. iHet mannenkoor direeteur de heer G Anderson is voornemens op 8 Augustus a.s. een concert in de Ned. Herv. Kerk te geven. Mbdewerkilng is verkregen van de soliste mej. Teunissen en d'en heer A. Kooger, bei den te Alkmaar. W!ij| verwijzen naar de binnenkort hiervoor te plaatsen advertentie. UIT OUDiKA R'SP E'L De ziekienvereeniging ,,'Hulp in Nood' bield Woenisdagavond haar h'alfjaarlijksche vergadering in het lokaal van den heer P Kuilman. Aanwezig 18 leden. De voorzitter decide in verband met het voorsitel-fSwager in de vorige vergadering mede, dat het bestuur het niet bijzonder noo dig oordeelde om de rekening op de achter- zijde van de convocatie te vermelden, omdat gevreesd wordt dat het bezoek er door af- neemt en) het toch ook weer kosten meebrengt. Na eenige bespreking gimg de vercaderiner daarmede accoord. De secretaris deelde mede, dat de volgen- de vergadering als bestuursleden aftreden de heeren J. Ooievaar en Jb. van Meurs. Uit de halfjaarlijksche rekening van den renningmeester bleek, dat de ontvangsten mdroegen 1240 '66, de uitgaven 12.88.50 Ik sdiomlmelde Hareton op miijn knieen en neuriedle een 'lied) d at begon: „Het was1 diep' in den nacht en de kinder- tjes schreeuwden, |De moeder hoorde het coder den1 grond", toen Mliss Cathy, die milt haar vertrek naar het rumoer had geluisterd, haar hoofd naar jjimnen sitak en fluisterde: „,Ben je alleen, Nelly?" „Ja, juffronw," antiwoordde ik. Zij! trad binnen en naderde den haard. Ik iceelk op in de ond'erstel'ling dat ze wat wildle zeggen. De uitdiruktoimg van haar gelaat scheen verward en angstiig. Haar lippen wa ren half open, alsof ze wide spreken en ze haaldfe diep aaem, maar een: zueht ontsnapte haar inplaats van een zin. Ik hervatte mijn lied; want ik was haar gedrag nog niet vergeten. „Waar is jHeathcliff?" zei1 ze miji oncfer- Ijrekend. ^Aan het werk in1 den stal," was mijh anf- woord. iHSji sprak mif niet tegen; misschien was hiji lingesluimerd. Er voligde opnieuw: een nieuwe pauze, waarin' iifc zag dat een paar druppels van: Catharine's wangen op de steenen- druppelden. „Heeft ze spijt van haar schandeijlk ge drag?" vroeg ik me zelf af. „Dat zou lets nieuws zajn; maar hoe ze ook tot de kwestie will fcomen ik zal1 haar niet helpen!" Nleen, ze verontrustte zibh weinig over ee nige zaak, behalve die haar eigen belamgen betroffen. alzoo een nadeelig sal do van 38.84 waar door het bezit is gedaald op f 2193.60. Het eerste kwartaal was uitgekeerd 772.50 en het tweede kwartaal 2162.50; 152 uitkeeringen zijn gedaan aan 52 ver schillende personen. Medegedeeld werd dat 8 nieuwe leden zijn toegetreden, 11 leden zijn vertrokken, 1 is oyerledeni, 2 hebben bedankt en 2 de voile uitkeering hebben genoten waardoor af- schrijiving moest plaats hebben. Alzoo was het aantal leden met 8 achter- U'it gegaan. (Voor het nazien van de volgenlde rekening werden aangewezen de heeren Jn. van Exter en L. Wit met als plaatsvervanger de heer J. Bruin. Door den secretaris werd daama verslag uitgebracht van de te Amsterdam gahouden algemeene vergadering, waarna een aange- name discussie over enkele punten gevoerd werd. Speciaal kwam naar voren het plan tot stichten van een sanatorium, waarvoor bij het bestuur steunbons verkrijgbaar zijn, 70 bona a 10 Vent werden staanae de vergade ring veikocbt. Daama sluiting. Uit betroinvbare bron vememien we, dat het oude,huis, dat dateert van 1659, bij' velen als het circus bekenid, zal worden afgebroken en daarvoor in de plaats een zestal arbei- derswoningen zullen worden gebouwd. Het oude huis heeft geen historische waar- de, want de tand des tij'ds heeft er zoodanig aan geknaagd, dat door de verschillende her- stellingen weinig van het oude was ©verge- bleven. - Bij' B. en !W., die handelden in op dracht van de 4 Langedijfcer gemeeniten en Harencarspel is de goedkeuring iugekomen op het besluit om den bestaanden keurings- dienst met de nieuwe vleeschkeuringswet in overeenstemming te brengen. Hierdoor kunnen we althans de eerste vijf jaar onze bestaande regeling voor de keu- ring van vieesch hanahaven en kan de nieuwe wet met slechts een zeer geringe ver- meerderimg van kosten worden uitgevoerd'. - Blijikens ingekomieni bericbt zijn voor de lichting 1923 in deze gemeente wegens broederdienst vrijgesteld Jn. Kos, W. J. Stegers en A. Vlug waarvan de tweede tiide- lijk. UIT LANG'ENDIJK. Verschillende ingezetenen hebben reeds met den inspecteur van de Warenwet, belast met de uitvoering, kpnnis gemaakt. We ver- namen reeds van het afkeuren, van voorra- den bessensap, waarvan het gelialte te laag was em van een procesverbaal wegens in be zit zijn van' verdunde melk. UIT HEERHUGOWAARD. Mej. W. van Westen, onderwijzeres aan de katholiieke achooi alhier, is als zoodanig be- noemd aan de Zusterschool te Alkmaar. 1De Kroon heeft afwijzend beschikt op he verzoek om een- paar lokialen bij: de open- bare school III die in een; bijzondere zal wor den omgezet. Er zal du® opnieuw een aanbe- stedimg moeten plaats hebben. DE MOUNT EVEREST-EXPEDITIE. Drie leden van de Mount-Everest-expeditie, die nu in Engeland zijn aangekomen en die hun cotLlega's den vijfden Juni hebben verla- ten, hebben verdere mededeelingen over den tocht. Het Mount-Everest-comite is na een be spreking met hen tot de overtuiging gekomen, dat de tot nu toe ingekomen berichten door de bescheidenheid van de afzenders niet all ies volkomen naar waarheid weergavem, en dat de Mount-Everest veel gedudhter is dan men tot dusverre vermoedde. De koude is er zoo hevig zelfs in' het kamp aan den' voet „0', hemel'l" riep ze ten slotte. „Ifc ben heel ongelukildg ,,,Dat is jammer," merkte ik op. „;Het is moeilijk het u naar den zin te maken; veel vrienden en weinig zorgem en- dan nog niet tevreden P Nelly wil je een_ geheim bewaren?" ver- voligde zij,, terwijl zij naast ze mij' neerfcmiel- de en 'haar levenidiiige oogen1 naar mij, ophief met die soort blik, die de boosheid verjaagt, zelfs als iemandJ Ihet volste rech-t heeft om joos te blijven. „Is het de moeite van- het bewaran waard?" vroeg ik, minder gemelijk. J-a, en het fcwelf mijien ikmoet het i em a nd toevertr-ouwem! Ilk will1 weten wat ik doen moet. Vandaag heeft Edgar Linton mij, ten huwelijfc gevraagd; en ik heb hem een antwoord' gegeven. Voor ik je nu zeg of het een toestemmend of weigerend antwoord was, moet je miji zeggen wat het had moeten zijn." „Werkeliijk, miss Catharina, hoe kan ik dat weten antwoordde ik. „Als ik denk aan de ventoouing die u van-middag in zijn t-egen- woordigheid gaf zou lilk zeker zeggen dat het wijs was om te weigeren; maar nu hij u daama gevraagdi heeft, moet ihijl of een hope- looze stormneling zij-n of een waaghaizige dwaas. „Als je zoo praat, vertel ik je niets meer," antwooridde zij gemelijk, terwijl ze oprees. „Ik heb hem! gen-omien Nell-y. Zeg nu dadelijk of ik ongeliijk had! 1" (Wordt vervolgd). ALKMAARSCIE CODRANT HMMHM iilrlfi nrt xinainii l+a mm -ti i

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5