Wacbt geen oogenblik meer met advertee- ren in: nnno Oemengd Nieuws Zeetjjdingeii Marfctberichten Provincial Groninger Courant Schiedamsche Courant Dordrechtsche Courant Leidsch Dagblad- - Delftsche Courant - Middelburgsche Courant Provinclale OveriJss. en Zwolsche Courant Oprechte Haarlemsche Courant Leeuwarder Courant Prov. Geldersche en Nijmeegsohe Courant Arnhemsche Courant Provinclale Drentsche en Asser Courant Zutphensche Courant Provinc. Noordbr. en 'sHertogenb. Courant Alkmaarsche Courant HSSHSBBSHS®®® van den Noord Changlapas, de thermometer daaldp tot 29 gr. Fahrenheit onder nut. Op een warmer nacht in het kamp wees de ther mometer slechts 1 gr. boven nut aan. Het gezelschap gelooft dat de Mount-Eve^ rest ongetwijfeld bestegen kan worden, maar dan moet de toestand in alle opzichten vol- maakt zijn. Men moet vier achtereenvolgende dagen moei weer hebben en de bergbekli tu rners moeten voor het grootste deel beiuden de dertig'jaar zijn. De expeditie heeft dit jaar niet meer dan twee dagen aaneen goed weer gehad. Een nader bericht meldt De drie leden van de Mount-Everest ex peditie, die te Londen zijn aangekomen, koto- nel Strutt, dr. Longstaff en kapitein Finch, spreken met den grootsten lot over de dra- gers die hen op hun tocht vergezelden. Hun moed en volharding zoowel als de opgewekt- heid waarmee ze het zwaarste werk verricht- ten waren voorbeeldig. De deelnemers aan den tocht betreuren dan oo'k ten zeerste het verlies van zeven van die kranige mannen. Dr. Longstaff decide mede, dat alle tedien der expeditie emstig geieden hebben door den invloed van de groote hoogte, de koudc en de schenpe winden. Kolonel Strutt, die tiwaalf dagen geloopen heeft op een hoogte van 21.000 voet en die ook op den Chang-la op 28.000 voet is geweest, was te afgemat om verder te gaan en moest op medisdh advies te- rugkeeren met dr. Longstaff, majoor Mors- head en kapitein Flinck. De kapitein, die de laatste beklimming mede witde volbrengen, was door uitputting genoodzaakt van zijn plan af te zien. Majoor Morshead zal de bovenste leden van drie vingers moeten mis- sen. Allen spreken over de uitstekende regeling van generaal Bruce ten opzichte van de lo- vensmiddelenvoorziening. Er was altijd door ruime voorraad van goed voedsel. De uitrusting van de expeditie was ook uitste- kend. Alleen ontstond er tengevolge van het aantal permanente kampen dat moest worden ingerioht een tekort aan tenten. De kaart, die majoor Wheeler tijdens de vorige expeditie heeft gemaakt, was van onschatbare waarde. De bewoners van Thibet zijn steeds voorko- mend geweest. BESTAAT DE ZEESLANG? Dezer dagen is, gelijk men weet, de Dana- expeditie, na vele maanden lang in den At- lantischen en den Grooten Oceaan gekruist en de zeediepten onderzocht te hebben', te Ko- penhagen teruggekeerd. Zijn de diepten van de zee zoo grondig on- derzocht vroeg nu een verslaggever van Politiken aan dr. Johs. Schmidt, den wc- tensdiappelijken Icider der expeditie dat men met stdligheid of groote waarschijnlijk- heid kan zeggen, dat er geen zeedieren be- staan van ongekende grootte? Volstrekt niet, antwoordde dir. Schmidt. Het is allerminst uitgesloten, dat er heel groote dieren in de zee voorkomen. Er be- staat geen middel om groote en zich snel voortbewegende dieren te vangen, als die in de diepte leven. Maar we hebben op oezen tocht eenige glasalen (palingen in hun eer- ste stadium) van buitengewoon groote afme- tingen gevonden. Men kan er welhaast uit maken, dat er een soort palingen bestaat die vedl grooter zijn dan die wij kennen. Bestaan die werkelijk, dan leven ze heel diep in de zee en komen slechits zelden aan of hi] het opervlak. De verslaggever trekt hieruit de slbtsom, dat de zeeslang d'us wel zou kunnen ibe- staan. Maar de teekenaar van Politiken maakt er een grapje van door een geweldi- gen slang vlak voor den boeg van de Dana uit zee te laten oprijzen, een monster met 'een lantaarn op zijn bek en de Deensche vlag aan zijn staart. De lantaarn heeft be- trekking op een mededeeling, dat de expe ditie uit de zeediepten verschillende dieren heeft opgevischt, die een lichtend orgaan had den, vermoedelijk om in de dui^ternis van die groote diepte den weg te vinden. Ilierbij zij nog aangeteekend, dat. naar uitlatingen van leden der expeditie te oor- deelen, de uitkomsten van het onderzoek vooral belangrijk zijn voor het geheimzinni- ge leven van den paling, op verschillende plaatsen in den Oceaan glasalen zijn gevon den. WEER DEN GiEiHlETM WAPEMDEPOT. Nabij Bischofsroda is door politiebeambten een uitgebreid: wapendepot ontdekt, dat daar door de leden van de Jungdeutsche orde was aangelegd. 'Deze wapenen waren gedeeltelijlk in idea kerktoren, gedeeltelijikl in het bosch verborgen. Er hebben tal van arrestaties plants gehad. De onderzoekingen worden voortigezet, tertwijil vennoed wordt, dat er nog meer wapenen verborgen zijn in dit gebied. Naar aanteidimg van dit telkens weer ont- dekken van een geheiml wapedepot houdt de Vorwarts een: 'besdhouwing over de betrouw- baarlieid der regeerimg inzake het opvolgen van het ontwapeniings-bevel. Het bladi hierin- nert aan het vinden van een groot aantal machinegeweren in het arsenaal te 'Kiel en d'eelit dan mee, dat een workman van het ar senaal, van wiem men geloofde, dat hij de aan- wezigheid van die machinegeweren aan een Ehtente-offider had! med'Cgedeeld, gearres- teerd is op een aanklacht wegens landver- raad. DitizeTfde schijlnt al gebeurd te zijn met versdhtllende Duitschers, die inlichtingen hadd'en verstrekt -welke geleid hadden tot d'e ontdekking van verborgen wapenvoorraden. De Vorwarts" meent, dat er nooit iets ge- daain is om de officieele personen, die ver- antwoordelijfc zijn voor het aohterhouden van die wapens, ter verantwoording ite roepen. Bovendien blijfot uit een medeaeeling van de „Vorwarts" dat onmiddel'lijk nadat de 250 machinegeweren waren opgegraven, acht eri veertig andiere, welike niet ontdekt waren, hei- meliijk uit het arsenaal zijin verwijdeid door twee gewezen zee-offideren en' naar andere geheime bergplaatsen zijn vervoerd. Nadat het voorts melding heeft gemaalkt van het vinden van de wapenvoorraden te Potsdam en Stuttgart en gewezen heeft pp wait zidi diaarbiji voordeed, schrijft het socia- listische bl ad, dat die herhaalde vondsten voor Duitschlands binnen- en huitenlandsdhe politiek een ondiragel'ijk iets zijn, omdat de eerlijkste politiek van de Rijksregeering' op deze manier tot huichelarij! gemaakt wordt, door schurkachtige en gewetenlooze perso nen, die de wapens verbergen. Nooit hoort men iets van een bestraffing der schuldigen en wanneer de R5jk®regeerta:g ntet eeno krachtig ingtriijpt, zal zij het verwijt van na- latigheid niet kunnen ontgaan. Is het niet ongehoord, dat de overfaeid de strafbepalin- gen' wegens hoogverraad gaat toepassen te- gen degeaen, die op het bestaan van de ver- bodien wapenvoorraden wijzen, terwijil ziji die door het verbergen van wapens Diuitschilands goede trouw in gevaar brengen, ongehinderdi met hum duister bedlrijf kunnen voortg;aan? Zou het protest van de Vorwarts" iets uit- werken? Niaar hetgeen tot dusver omtrent die gelieime wapenvoorraden is aan het licht gekotnen, is 'it niet heel waarschijnlijik. EEN iERNSTIGE ONTPLOFFING IN BlELGIE. Gisterochtendl is een hoogoven In de Usi- nes iMIetalluxgiques du Hainaut te Couillet uiteengesprongen. Ten gevolge van de ontploffing moesten 31 arbeiders naar het hospitaal worden over- gebracht. Allen hadden gruwelijke brand- wondeni gdkregen. Twee arbeiders werden op slag gedood, terwijil twee anderen niet op het appel zijn vcrschenen. Vier arbeiders zijn aan him wonden beziweken, terwijl den in levensgevaar verkecren. Gisteravondi hadden tien nieuwe ontplof- fingen plaats, waardoor de schoorsteenen van veertig meter hoogte werden vemield. RARE ZUrNIGHEID. Een keurig gekleede dame nam dezer da gen eerste-klas passage op de „President Harding" van New-York naar Ebgeland. Terwijl zij haar deftigen overtodht aanving, maakte een man, die to-leek een Londensch antiquiteiten-handblaar te zijn, op minder chique wijze, ni. als blind passagier de reis mee. Kort na het vertrek, zoo vertelt de „DaAly Ghronicle", waarin we dit geval ontleenen, werd de man ontdekt en aan dek gebracht. De kapitein beval hem, voor zijn passage te werken en het matrozenverblijf te deelen. Zoo bracht hij zijn tijd voomamelijk door met het schoonmaken van de muurbeschilderin- gen op versdhtllende deelen' van het 6Chip, een taak, waar hij zich met pleizier van kweet. Zijn vrouw want dat was de deftige le klas passagiere! weende bittere tranen toen ze nem later zelfs het dek zag schrob- ben. Dat was het gevolg van haar zuinig- heid, die maakte dat ze ze haar man niet het comfort gunde, dat zijzelf gemoot. Toen het schip te Plymouth aniveerde voegde de man zich weer bij zijn vrouw, en samen verlieten ze de boot. ZEEVLIEOrnUIG CONTRA OORLOGISiSCHilP. In groote geheimizinnigheidi zijn op 7 Juli in het Engelsche Kanaal vlooto'efeningeni gehouden, waarbiji zeevliegtuigem een groo ten aanval op oorlogsbodems hebben1 ge- daan. De Daily Express zegt nu een tiptje van den sluier te kunnen! oplichten. De uit komsten dan hebben bevestigd wat men1 ver- moedde, namelijk dat 'n eilandenrijk niet lan- ger veilig.is, als het zich niet alleen ter zee, maar ook in de lucht afdoende kan verdedi- gen. In de Vereeniigde Staten had men, gelijk bekend is, reeds vroeger met proefnemingen de kwetsbaarheid van linie-schepen voor vallen uit de lucht aangetoond. Over deni loop van de oefeningen in het Kanaali, waarbij' de Koninig op de vloot te- •geniwoordig was, vertelt het blad: De vloot was gewaarschuwd zich' gereed te houden voor eeni aanval uit de lucht. Het was niet preciesi bekend, wanneer hij los zou komen. Plotseling aanschouwde rnenl een zwerm zee- vliegtuigeni eh de vloot wijzigde toenl haren boers omi zoo mini mogelijk doelpunten aan te bied-eni en den aanval te mijden. Het was slechts een schijnaanval, want dadelijk daar- op werd om de vloot heen miet groote nauw- keurigheid eeni rookgordijn getrokken. Door dit gordijn been kwam de ei'genlijke aanval los uit een onverwachtem hoek. Hij' werd uit- gevoerd door een smaldeel vliegtuigen met torpedo-lanceermrichtkig. Anderhalve miinuut nadat men deze vlieg tuigen voor het eerst in het gezicht had,ge- kregen, wierpen zij hum torpedo's (die oliie bevatten om de juiste trefplaatsen aan te geveni) op korten afstand en waren zij' weer gevlogen. Vitale plaatsen van de oorlogs- schepen werden igetroffen. Alle vliegtuigen keerden veilig naar hun steunpumt terug. De aanval werd uitgevoerd' op een af stand van niet veel meer dan 32 K.M. van: de kust, zoodat de zeevliegtuigem opereerden binnen een kleiner gebied dan vermoedelijk in oorlogsomstandighedem het geval zou gen weest zijn. Maar het succes van den lucht- aanvali neeft een diepen indruk gemaakt. Het luchttmimisterie is van plan de proef binnen^ kort te herhalen. De moraal is voorloopig dat een vloot zonder verdediigingsmiddelen in die lucht, een vriji gemakkelijfce prooi voor een aanval is. KORTE BERICHTEN. De Sovjct-pers wijdt veel aandacht aan het proces tegen den commiuinistischen afget- vaardigdie van den Poolschen. Lamddag, Do- bal, die tot zes jaren gevangenisstraw is ver- oordedd. Dlijkbaar is de Sovjet-pers hierme- de een anti-Poolsche camlpagne begomnem. De beide Ieren-, die veldmaarschalk Six Henry Wilson hebben doodgeschoten, toen hij zijn woninog in Eaton Place wilde binmen- treden, werden gister schuld'ig bevonden aan moord en veroordeeld om te worden opgehan- gen. Beide mannen bekenden, Wilson te heb ben doodgeschoten, De werkgevexs in de Amerikaansche bruinkool-industrie hebben het axbitrage- voorstd van president Harding aangenomen. Op den weg van Ratsch naar Casablan ca reed een groote auto, doordat d'e rem wd- gerde, tegen de brugleuning aan, waardoor deze vemield' werd en de inzittenden van den auto te water geraakten. Zes personen ver- dronken, terwijl elf werden gewond. E>e stakin gin het spoorwegbedrijf in de Vereenigde Staten neemt in omcang toe. De kolenmijnen, welke heropend1 worden, zullen door militairen worden beschermd. Ut Warschau wordt gemeld, dat tenge volge van het geweldige stormweer het groot ste gedeelte der telefoonverbindingen gestord is. De Duitsche rijksdag heeft gister na een langdurig debat het wetsontwerp nopens de gedwongen leeming, gelijk dit bij de behande- ling in de commissi es was opgesteki, aenge- nomen. De garamtiecommissie is na de eindziitr ting, die onder voorzitterschap van den rijksr minister van finanden met de vertegenwoor- aigers der Duitsche regering is gehouden, uit bcriijn naar Parijs teruggekeerd. Naar gemeld wordt, zijn wolven gesig- uaieerd in het depaitement Dordogne (Z.-W. Frankrijk), waar zij onder de hidden scha- pen vreeselijk hebben huisgehouden. De Commissie van Herstel heft het Duit sche voorstel in zake de levering van Engel sche kolen van de hand gewezen. Eusebio Gorozave, de bandietenleider, en een zijner helpers, is in Vera Cruz (staat Tampico in Mexico) van uit een hinderlaag gedood. EEN DUUR EXAMEN. Men schrijft uit Breda aan de „Tel.", dat zich voor het toelatings-examen tot de Kon. Mil. Academic slechts een jongmensch heeft aangemeld. Zij, die in het bezit zijn van' het einddiploma H. B. S. zijn vrijgesteld van' het toeiatings-examen. De examenconunssie, be- staande uit ongeveer 20 leeraren, waaronder enkele officieren van de militaire academie te Breda, doch overigens uit versdiillende dee len van het land, zal in voorvergadering bij- eenkomen tot het vaststellen van dat exameu. Daarna zal het examen dat ongeveer 9 da gen zal duren in Augustus a.s. worden af- genomen, waama dit jongmensch, wan neer aan het toelatings-examen is voldaan, deel mag nemen aan het z.g. rangschikkings- examen, dat gehouden zal worden voor alle adspiranten, die in het bezit zijn van het eind diploma 5-jarige H. B. S., ten einde hun op- leiding voor de verschillende wapens te kun nen vaststellen. Aan reis- en verblijfkosten en vacatie-gelden zai aan de leden van de hierbedoelde toela- tiags-examen-cominissie moeten worden uitge- keerd een bedrag van ruim 2500. OP DEN TROUWDAO. Te Loosduinen zou deze week een paarfcje in het huwelijk worden verbonden. Een zus- ter van de bruid is voor enkele jaren ale on- derwijzeres naar Indie vertrokken en daar ge- trouwddie familie was voor eenigen tijd hier met verlof aangekomen en kon dus de bruiloft bijwonen. Op den dag van het huwelijk is echter de bruid met haar zwager atilletjes er vandoor gegaan, haar zuster en haar bruide- gom gedupeerd' achterlatende. NEDERL. VERBOND VAN VAKVER- EENTGINGEN. De derde dag van het congres van het N. V. V. is gistermiorgen aangevangen met een voorstel van den Nederlandscheni Bond van Han dels- en Kantoorbediendem om in studie te nemen de vorming van een speciaal instituut ten behoeve van de organisatie van overheidspersoneel en beambten in particu- liere bedrijven. De voorzitter, deheer Briins, deelde mede, dat het Verbondsbestuur reeds stappen in die riohting heeft gedaan. Tegen Vrijdag a.s. is een vergadering met de be- trokken lioofdbcsturen belegd. Verschillende afgevaardigden verklaarden, dat zij tegen bestudeering geen bezwaar hebben, maar zichi niet wilden binden aan een samieDikoppe- liing van deze twee organisaties. De heer Smiit (Handels- en kantoorbedien- den) verklaarde, dat het voorstel niet is ge daan, omdat zijn Organisatie niet zou groeien, maar om vat te krijgem op alle noofdarbeiders. Daarna trekt hij; zijn voor stel in. De heer Ben1 Tilled spreekt dan het con gres toe naniens de Engelsche vakbewegimg. Aan de orde is dan een voorstel van het Verbondsbestuur om een commissie te benoe- men, aan welke wordt opgedragen te onder- zoeken: a. op welke wijze bet N. V. V. de arbeidersontwikkeling kan organiseeren; b. wat op het gebied van maatschappelijk werk door het N. V. V. kan worden 'gedaan c. of, en zoo ja, op welke wijze door het NjV.V. de kern' van de vakbeweging regelimatig en snel op elk gebied der arbeidersbeweging kan worden voorgelicbt. De heer Pach (A. N. D. B.) acht het ge- wenscht, dat bet hier bedoelde maatschappe lijk werk worde ondernomen in samenwerking met de S. D. A. P. !Stelt men zich op dit standpunt, dan heeft men slechts over te gaan tot uitvoering van een reeds vroeger genomen besluit. DC heer Lirb (C.N.A.B.) sluit zich hier- bij aan. Overigens verwacht hij' niet veel van een instituut als bedoeld sub c. Liever zou hij iemand aan het N. V. V. verbonden zien, in een positie als Treub heeft aan den lindi- schen Ondememersraad. De beer Muller (Fabrieksarbeiders) acht- te samenwerking op allerlei terrein met de S. D. A. P. noodig, maar niet op dit terrein, omdat de vakbeweging andere gegevens noo- dlig heeft als de partij. D'e heer Jentz (schilders) acbtte de finan- ciecle bezwaren te groot, dan dat bet nut zou kunnen hebben een commissie een plan te la ten ontwerpen dat in de practijk toch niet uitvoerbaar is. De voorzitter zeide, dat bet o.a. tot de taak van de commissie zal behooren te onderzoe- ken of een en ander in samenwerking met de S. D. A. P. mioet geschieden. Ook zal zij hebben na te gaan, hoe de zaak zal moeten worden gefinancierd. Na nog eenige discussies wordt bet voor stel aangenomien. In besprekiing komt dan het vraagstub van bet militarisme. Ten aanzien van ait vraag- stuk sitelde het Verbondsbestuur een motie voor, welke concludeerde dat de vakbeweging naast haar dagelij'kschen strijd voor de ver- betering van de arbeidsvoorwaarden den strijd tegen het militarisme in alle vormen, waarin aat zich vertoond, moet voortzetten, waarbij bet congres zich stelt op bet stand punt van: geen man en geen een voor het militarisme. Verder: instemming te betuigen met de actie welke het I. V. V. tegen het mi litarisme voert en zich- bereid1 te verklaren al le medewerking van de zijde der Nederland- sche vakbeweging in deze actie te verleenen. Tenslotte draagt de motie aan bet be. stuur van het N. V. V. op, in de komen- de maanden een kracbtige agitatie te voeren tegen het militarisme en voor ontwapening. rTegelijki met de resolutie van het Ver bondsbestuur komt in behandeling een voor stel van den Scbildersgezellenbond. Het Verbond voere in woord en geschrift meer dan tot nu toe hei geval was, propa ganda tegen het militarisme, daarbij zich stellende op bet standpunt: geen man en geen cent voor bet militarisme. De secretaris, de beer E. Kupers, leidde de besprekingen in. De neer Moltmaker (spoor- en tramweg- personeel) kon niet optiimistiscb zijn ten aanzien van den Volkenbond en van Wash ington. Deze moesten slechts dienen om' de arbeiders af te leiden van den strijd voor de ontwapening. Vermindering van de bewape- ning beteekent niets, er moet volledige ontwa pening komen. Daarom moeten de arbeiders opgekweekt worden tot absolute anti-milita- risten, zij moeten voor de regeeringen onbe- trouwbaar gemaakt worden als soldaten. De heer Noordhof (C. H. A. B.) heeft In de inleiding gemist een aanwijzing aan de arbeiders wat zij nu, ieder voor zich moeten doen. Toch acht hij' een zoodanig„ aanwijr zing van belang, omdat daarmee waar- schijnlijk vat te krijgen zou zijn op de katbo- lieke arbeiders. Er moet meer gedaan wor den dan het plaatsen van artikeltjes in de vakbladen. 'Spr. voelt meer voor het geven van plaatjes in de vakbladen. Voort® opper- de hij het d'enkbeeld van een petitionement en van een algemeenem. „ontwapeningsdag." De heer Schutjes (handels- en kantoorbe- dienden) wilde den strijd voor de ontwape ning ten voile verheven zien boven het econo- mische standpunt uit op het moreele standr punt. Spr. wilde gesteld zien den absoluten eisch: afschaffing van het militaire stelsel. In zijn repliek zeide de heer Kupers o.a., dat verschillende middelen, waarmee de pro paganda moet worden gevoerd, zullen wor den overwogen. Ten slotte werd1 de resulutie bij' acclama- tie aangenomen. Het congres werd daarna gesloten. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MI J. NEDERLAND. Boeroe (thuisr.) vertr. 17 Juli te Port Said. Johan de Witt (uitr.) vertr. 18 Juli v. Genua. Vondel (thuisr.) arr. 18 Juli te Suez. Bengkalis arr. 15 Juli v. Amst. te Batavia. Kargean (thuisr.) vertr. 19 Juli v. Havre n. Londen. Prins der Nederlanden (thuisr.) vertr. 16 Juli v. Sabang. KON. NED. STB. MI J. Hermes vertr. 19 Juli v. A'dam n. Hamburg. Iris vertr. 19 Juli v. A'dam n. R'dam. Vu'lcanus vertr. 19 Juli v. A'dam n. Malaga. Achililes arr. 18 Juli v. Gibraltar te Oran, Amresfoort, v. Bahia Bl'anca n. Duinkerken. Tellus arr. 19 Juli v. de Midd, Zee te Amst. Berenice arr. 17 Juli v. Napels te Catania. Hebe arr. 17 Juli v. Samos te Patras. Vesta arr. 18 Juli v. Cadix te Malaga. Zeus vertr. 18 Juli v. Lissabon n. A'dam. KON. WEST-INDISCHE MAILD. Deucalion (thuisr.) vertr. 17 Juli v. Ponta Ddgada n. Havre. Crynssen (thuisr.) arr. 19 Juli voonn. te Havre. Helder arr. 16 Juli v. Corral te Mexiillones. KON. PAKETV. MI J. Ombi'lin arr. 19 Juli v. Java te Newcastle. (N. Z. W.) HOLLAND AMERIKA UJN. Carmarthenshire anr. 13 Juli v. R'dam te Portland, O. Kinderdijk vertr. 18 Juli v. Hamburg n. Antw. Nieuw Amsterdam, v. New-York n. R'dam. Spaarndam vertr. 19 Juli v. R'dam n. New- Orleans. Westerdijk vertr. 19 Juli v. R'dam n. New- York. HOLLAND-AO STRALIe UJN, Bintang (thuisr.) vertr. 19 Juli v. Port Said. Tosari (thuisr.) vertr. 18 Juli v. Genua. HOLLAND OOST-AERIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) air. 18 Juli te Dar-es-Sa- laam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Wilis (intr.) arr. 18 Juli te Padang. ROTTERD. ZOID-AMERIKA UJN. Waaldijk (thuisr.) arr. 16 Juli te Santos. HOLLAND—ZUID-AFRIKA LIJN. Klipfontein vertr. 19 Juli v. R'dam: n. Hand). HOLLAND OOST-AZIe LIJN. Oldiekerk (thuisr.) arr. 19 Juli te Foochow. HOLL. W.-AFRIKA LIJN. Oberon vertr. 16 Juli v. Dakar n. Las Pal- maa. STV. Ml]. OCEAAN. Dardanus arr. 18 Juli v. A'dam te San Francisco. Tantulus vertr. 17 Juli v. Batavia n. Amst. Helenus, v. Japan n. R'dam, arr. 18 Juli te Londen. ALKiMAARSCBE EXPORT-VEILING. AL'KiMAAR, 19 Juli. In de heden gehou den veiling werd betaald voor: Aardappelen 57.80, Drielingen 2.8©f 3.90, Aardbeien 44—/ 72, Aalbessen 29— 73 per 100 K.G., Andijvie 3.20—/ 5.60 per 100 stoks, Bloemkool I 15.210'22.80 Bloemkool II 912 per 100 stuks, Dop- erwten 15—/ 23 per 100 K.G., Frambo- zen 0.801.10 per K.G., Komkomimers 52i0l10.50 per 100 stuks, Kruisbessien 0.28f 0.38 per K.G., Pieterselie 2.10 tot 3.60 per 100 bos, Perziken 0.08' I 0.28 per stuk, Postelein 0.15—/ 0.33per ben, Peulen 1;4—40 pen 100 K.G., Ra- baroer 3.10f 6.70 per 100 bos, R'oode kool 6.20-/ 6,70 per 100 K.G., Selderie 0.901.50 per 100 bos, Spinazie 5.80 tot 17.80 per l;0O K.G., Snijboonen 46' 64 per 100 K.G., 'Speraieboonen 34— 48 per 100 K.G., Tuinboonen 2.30' 4.50 per 400 K.G., Tomaten 15f—2!3 per K.G., Wortelen 2.20—/ 5.20 per 100 bos, Zwarte bessen 0.61'0.70 p. K.G. Kropsla 1.20—/ 3.70, BROEK OP LANGENDIJK (Langedii- ker Groentenveilingi), 19 Juli 1922. In de bidem gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort 15.80—/ 20.60, 2!e soort 8 per 100 stuks, Wortelen per 100 bos 1.90!—/ 2.60, Rioode kool le soort 8—/ 9.50, Witte kool le soort 8.60, Aardappelen: Schotsche» muizen 3.40i 9.90, Sohoolmeesiters 3.20—/ 7.20, Drie lingen 35, Kleine 1.40, Graafjes 14.20—/ 14.90, G'ladblaadjes 9.70, Koksianen 3.90'f 4, Due 3.404.10, Negentigvoud 3.90, Tuinboonen 2.50 per 100 K.G. Aanvoer: 1342 st. bloemkool, 13325 K.G. roode kool, 3750 K.G. witte kool, 12385 bos wortelen, 383.300 K.G. aardappelen, 11.700 K.G. drielingen, 425 K.G. Tuinboonen. ZAANiD'AM, 19 Juli. VeiHngvereeniging „De Zaanstreek". Peen 6&A ct. p. bos, Selderie 2'K—11 ct. per bos, PieterseEe 4h~<7A ct. p. bos, Sla- boonen 12—20 ct. p. pond, 'Snijboonen 23— 29 ct. p. pond, Tuinboonen 2!ki—3La ct p. pond, Bloemkool I 15<20 ct. pen stuk, O 1014 ct. per stuk, Snijibiet A ct. per ben, Postelein 4248 ct. pen ben, Komkom- mers 49'A ct. per stuk, Andijvie 4.20i 7.50 pen 100 str., Kersem 30—32 ct. per pond, Klapbessen 12—14 ct. per pond, Bie- ten 5—5% ct. per bos, Aalbessen 30—35 ct. pen pond. WIJDENES, 19 Juli' 1922. Veiling Tuin- densbelang. Roode bessen 2O.80i—23, Pnolefic bessen 31.20—/ 35.50, Frambo- zen 30—/ 35, Slaboonen 1012, Pe- ren 1:3—15, Appels (stek) 6—/ 7 al- les per 100 pond, Bloemkool' 1510 per 100 St., Roode kool 16—/ 17 per 100 st. NIOORDSGH'A'RWOIJDE19 Juli. Schotsche muizen 3.809, Julia 4.50, Koksianen 3.804.2'©, Duken 3.804.10, Schoolmeesters 2.60 6.10, Negenltigvoud 3.801f 4.20', Drie lingen 2.9©—/4.20, Kleine 1.10—/ 1.20 Roode bessenl 55, R'oode kool 7.30;, alles per 100 K G., Boswortelen 1.902.30 p. 100 bos, Bloemkool 19—/ 20 per 100 st. Aanvoer 18 Juli: 27897714 K.G. aardap pelen, 4314' K.G. peulen, 3714 K.G. tuin boonen, 125 stuks bloemkool, 1500 K.G. witte kool, 600 K.G. roode kool, 2340' bos wortelen. WARMENBUrZEN, 19 Juli 1922. 'Schotsche Muizen 4—/ 7.50, School meesters 2.90—/ 4.3fy Graafjes LO, Julia's 4.10i—4.30, Drielingen 1.90— 3.70. Aanvoer: 73285 K.G. aardappelen. B'OVEiNIKARISP EL „de Tuinbomv", 19 Juli 1922:. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 12.50—/ 16, II 5—/ 9.50, III 1—/ 2.25, Slaboonen 5.30—/ 5.40, Roode kool 89.60. SCHAGEN, 20 Juli. Aanvoer en; prijzen waren hedeni als volgt: 15 Stieren 100—/ 330, 22 gelddcoeien (mag.) 2:00—/ 350, 73 idem (vette) 250 tot 560, 14 kalfkoeien 260!—/ 460, 19 pinken 60<f 140, 38: nuchtere kalveren 15—/ 30, 198 schapen (magere) 14— 20, 566 idem (vette) 34—/ 54, 292 over- houders 14—/ 20—/ 32, 66 vette varkens p, K.G. 0.88—/ 0.98, 14 big-gen 18— 2:7, 65 konijnen 0.501.25, 400 kip- pen 0.75—/ 2, hanen 0.25—/ 1.10, 165 K.G. boter 2.20—/ 2.40, 9578 st. kipeienen- 6—/ 7, 1036 eendieieren '5.75.

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6