Een iuttele uilgaee A.V.V. „AIiKMAAR Algemeene Vergadering op Olnsdag a.s., hall acht, in caf6 Brlttagne. KINDER W E T. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algcmecsne ten nis, dat lieden op de Gemeente-Secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van de N.V. Maatschappij tot exploitatie der fabriek van le klasse cacao- en chocolade-artikelen v/h H. RINGERS, ge- vestigd te Rotterdam, om vergunning tot bet uitbreiden van een fabriek van cacao en chocolade, door plaatsing van diverse electro- motoren, machines en andere werktuigen, in het perceel NOORDERKADE, Sectie C, No. 1147. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Raadihuize dezer ge- jneente mondeling op 4 Augustus a.s., des voormiddags te elf uur, en schriftelijk v66r of op dien tijd. Gedurende drie dagen1 v66r gemelden) dag kunnen de verzoeker en hij: die bezwaren heeft ingebracht, op de Secretarie dezer ge- nieente van de ter zake ingekomen schrift- uren kennis nemen. Alkmaar, 21 Juli 1922. Burgemeester en Wefhouders voomoemd, W C. WENDELAAK, Voorzitter. DONATH, Secretaris, HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende ver- zoek met bijlagen van de N.V. „KENNEMER AUTO GARAGE", gevestigd te Alkmaar, om vergunning tot het uitbreiden van eene auto- garage door oprichting eener ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met aftapinrich- ting hi het perceel KENNEMERSTRAAT- WEG No. 14. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Raadhuizc dezer Ge meente, mondeling op 4 Augustus a.9., des voormiddags te elf uur, en schriftelijk voor of op dien tijd. i r!1|BI® Gedurende drie dagen v6or gemelden da, kunnen de verzoeker en hij die bezwaren hee: ingebracht op de Secretarie dezer Gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen ken nis nemen. Alkmaar, 21 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voomoemd, W. C. WENDELAAR, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Lthvinof. In dlt onderhoud zou Litwinof ge- zegd hebben, dat dcregcering te Moskou alls grondslag voor de ondeihaudclingen op d'e wijze alt 'a morgens waren voorgesteld, een eraenning de jure zou eisclien. Dit zou voor de Engdschen den doorslag gegeven hebben om zich naar den Fran- sdicn eisch te scliikken. Alls men' dergelijke argumenten hoort wordt het respect, dat men krijgt voor het eindte, dat de heerien aan de conferentie gemaakt hebben, er niet grooter op. Het klinkt bedenkclijk naar een uiit- vlucht. Dc Russen zijn nog zeer terughou1- dend. Zij hebben voor morgenavond slaap- wagens bestdd. en zullen dan vertrekken. Over hun politieko voormemens zeggen zijl niet veel. ten rapport aan de Russische re vering, dat Litwinof gisteren aankondigdfe, nu overbodig gcworden, zeggen' zij1, daar db regeering te Moskou zelf ui t de kranten kan vememen, wat er hier besproken is, en zelf daarnaar handelen, all zij diat vcrkiest. Zooals gezegd, zijn de Russen ech'ter zeer voorzichtig. Tegen hedenavondl half zeven heeft Litwinof een conferentie aangekomdigd met de pers, waatin hij waarschijnilijk mede- dcelingen op grooter schaal zal doen. De Russen beroemen zich er op, dat zij nu reeds vele bezoeken krijgen van handelslie- den, die nu de conferentie voorbij is, met hen in betrekking wenschen te treden. Gistennor- gen zouden reeds gesprekken hebben plaats gehad met Engelsche en Italtaansche onder- ncmers. Dit punt zou gistermiddag trouwens nog de conferentie ter sprake komen. Een ar- tikel uit de resolutie van Genua zal ter tafftl worden gebracht. waarbij de deellnemende lauden zich verblnden niemand1 van hun on- derdanen to ondcrsteunen, wanneer zij met de Russische regeering een verdrag zouden trach'ten te sluiten over een onderneraing, die vroeger aan een ander heeft toebehoord. De zitting van gistermiddag zou zelfs nog van aanzienlijikeu duur zijn. De heer Patljn zou een uitvoerige rede houden. Hilton Young zou zijn rapport uitbrengen, dat misschien nog aanfeiding geeft tot bespreking. Verder waren nog eemige formaliteiten noodig. Nog gisteravond begon de uittoeht van de gedelegeerden uit Scheveningen en Den Nader schrijft de ster-correspondent: De conferentie 'is afgeloopen. Alles is ge- gaan, zooals het programma voorschreef, en de eenige afwijking, die gistermiddag ook niet meer een verrassing was, was de verklaring, dat Amerika mee zou doen aan die algemeene afspraak, geen oaderdanen te steunen, die ecu concessie aanvaardden van de Russische regeering, welke het eigendom was geweest van een bezitter van andere nationaliteit, zon- dcr goed'keuring van dien bezitter. Een oogen- blik dreigde er nog een discussie over dit punt. De zeer temperamentvol'le Fransche ge- zant in Den Haag, de heer Benoist, gaf op uiterst levendige wijze te kennen, aat hij bezwaar had tegen de uitdrukking „eigendom was geweest". rlij wilde, door het gebruik van den tegenwoordigen tijdl te kennen ge- ven, dat de onteigening niet erkend werd. De heer Cattier, die de resolutie voorstelde, gaf echter <te kennen, dat: een verandering van den tekst, die bij afspraak was vastgesteld, niet te denken viel. Toen' moest de heer Benoist zich daarbij ncelleggen. Een van de opmerkel'ijkste verschijnselen van vandaag was de ijver waarmede de En- gelschen de resultaten en besluiten van de conferentie verdedigden. Als men niet gewe- ten had van de felheid1, waarmede zij een etmaal te voren het afbreken van de confe rentie badden bestreden, zou men hebben kunnen meenen, dat met dit einde een van hum liefste wenschen in vervulling was ge- gaan. Opmerkelijk was ook de houding van' de Russen. Zijn zijn werkelijk bedroefdl, over hetgeen er gebeurd is? Wij hebben heden- morgen betoogd, dat zij vooral, daar geen reden toe hebben, en men krijgt ook den in- druk, dat zij het zoo inzien. Litwinof heeft vanavond een persconferentie gegeven, waar op tik bozensaus over A.J.P.'s Yanillo-OrSmepud- ding, met den hoerljjkon Vanilio Roorasmaak, brengt groote vreugde in 't huisgozin. hij zich even ontwij'kend uitliet, als in de mededeehng der Russen, waarover men reeds berichtte. Litwinof nam de gelegenheid te baat, een soort van redactioneele adver- tentie in heel de internationale pers te ver- 'krijgen. Wjj vernamen van hem, hoe te han delen en tot wie ons te richten, als wij, com- cessies van de Russische regeering verlan- gen. Als een kleine wenk kregen wij te hoo- ren, dat burgers van ilanden, waar een Rus- sisch vertegenwoordiger gevestigd is en die zelf een vertegenwoordiger te Moskou heb ben, de voorkeur zouden geuiefcen. Maar hij zei het heell terloops, en had blijkbaar haast het nog te efiaceeren, waarschijniijk, omdat dit Nederlandsche reflectanten misschien zou kunnen afschrikken, Wij geloofden hem vooral, toen hij ver- klaarde, dat Rusland nu genoeg had van conferences, en vooritaan alleen afzonderlijke zaakjes hetzij met staten of dndividuen, zou trachten te sluiten. Overigens wordt in de laatste dagen toch nog van een Russische conferentie gespro- ken', waar het initiatief van Moskou zou uit- gaan. Het zou zijn, om een bijzondere over- eenkomst te treffen met de randstaten van Rusland. Die heeft in ieder geval meer kans van slagen, dan de conferentie in Den Haagl De geeindigde conferentie is ech'ter stellig niet zonder resultaat gebleven. Wij, zullen 'la ter nog daarover moeten spreken. Maar het aanbod, half door de Russen gedaan, zal niet zonder gevolg blijven. Uit de verklarin- gen van Litwinof aan de pers, bleek het niet duidelij'k. Zijin wij wel: ingelicht, dan heeft de Russiscne delegable ook nog tegen- over anderen, op een rnanier, die heel wat minder luidruchtig is, maar die meer gewicht in de schaal legit, dergdijlke teezeggiugen ge daan. De iHaagsche conferen'tie zou, als dit juist is, in ieder geval een keerpunt beduii- deu in de Russische politick, dat de boek- houding van Europa weer aardig in orde kon brengen. En, zooals gezegd, wij hebben goedd re den om dit aan fe nemen. De heer Litwinof heeft gisteravond voor de laatste maal een pers-conferentie gehou- den. Hij begon met twee geruchten tegen te spreken, die in de pers de ronde doen In de iperH eerste plaats wordit gezegd, dat Lenin zou zijn vergif'tigd; dit is een ontwaarheid. Hij is op hot oogenblik zoo gi hersteld. Hij; kan nog niet de staatszaken ge- heel hehartigen, inaar hij1 maakt het toch, is op hot oogenblik zoo goed als heelemaai beter dan oort. In de tweeae plaats vertelt men, dat wij hier vooral gekomen zijn om propaganda te maken voor een erkennmg de jure van den Russichen staat. Ook dit is onjuist. Hij zei ten slotte dat er maar 66n weg is om tot een algemeene overeenkomst te gera- ken, een weg, dien men alleen stap voor stap kan betreden, n.l. de weg van de afzonderlijke overeenkomst met de staten WONINGRAAD. Vcrschenen is het jaarverslag van den Woningraad ter voorlichting van de regee ring, bij de behartiging van de beiangen der Volkshuisvesting over 1921'. HGFIBERICHT. De Koningin wordt a,.s. Maandag tegen den avond van het Loo te's Gravenhage te- rugverwachit, in vexband met de opening van de buitengewone zitting van de Staten-Gene- raal1. Imiddcls zal de Prins, die voor familie- aangelegenheden in Duitschland vertoeft, op het Loo zijn teruggekeerd, iNOORD HOLLAND. Tot led'en van de provinciate Staten zijn fekozen in de vacature mr. H. Verkouteren e heer A. R. Ophorst, te Amsterdamin de Vacature mr. J. N. J. E. Hcerkens-Tnysscn de heer J. F. Luycx. te Weesp, en in de va cature F. M. Wibaut de heer J. den Exter, te Amsterdam. «3S-o-ufik.JbLC?SLcaL). OPKOMST D RIN G E N D VERZOOHT. Geinengd Nleuws MR. TH HEEM'SKERK 70 JAAR. 'Mr. Th. fecmskerk, minister van justitie, vierde gister zijn zeventigsten verjaardag. De hem geestverwante bladen bevatten arti- kelen, an dit feit gewijd. Het Weekblad van het Rechit merkt op, dat al wijken de opvat- tingen van de redactie niet zelden van die van den minister af, dit niet wegneeemt, dat ook zij alien eerbied heeft voor zijn bij' den parlementairen strijid steeds blijkende groo>te iMakwaamheid en gaarne haar waardeering, uitspreekt voor de narbeid, door hern als lei- der van. het departement van justitie verricfat. Ter gelegenheid van het pufoileum hadT in den namiddag in het restaurant ,;Dte Twee S'teden" een receptie plaats, waarbij onder andere tegenwoordig waren verscheidene ministers, Eerste- en Tweede-kamerieden, Urov. 'Staten-leden, de burgemeester van Amsterdam en Den Haag en meerdere auto- riteiten. LONDEINT-ROTTERDAM' IN 2 'UUR. Jhr. mr. R. de iMarees van Swinderen heeft d'e vliegreis van' Londen naar hier, ter bijwoning van de receptie van Minister Hteemskerk, gemaakt in 2 uur 9 min. Vertok- ken uit Londen te 2 uur 19 Nederlandsche tijd, landdle hij te Rotterdam om 4 uur 28. GEEN BOT GEVANGEN. Als bijzonderheid meldt men uit Lemmer, dat een visscher aan het hoekwant (een vischtuig dat bij de botvisscberij wordt ge- bruikt) een bruinvisch) heeft gevangen van bijlna 100 pond. VOOR OUD-INDISCHE MILITAIREN. De permanente commissie voor verzorgii van oud-Indische militairen zal te Putten o/< Veluwe een Tehuis bouwen van 60 kamers; de aanbesteding zal begin Augustus plaats hebben. GEKOELD VLEESCH. Naar de Tel. verneemt, heeft wethouder De Miranda in de geheime zitting van den Ami- sterdamschen raad medegedeeld, dat B. en W. in plaats van het bevroren vleesch, dat tot dusver van gemeentewege wordt aangevoerd, gekoeld vleesch uit Amerika, z.g. ^chilled meat" zoudlen willen aanvoeren. Voor dit vleesch zal dan dezelfde regeling gelden als thans voor het bevroren vleesch bestaat. De raad had hiertegen geen bezwaar. NAN9EN NAAR IDE HAAGSCHE 'RUS SEN. Nlaar verluidt zou dr. Nansen, diie gister middag in den Raad van den Volkenbond het woord heeft gevoerdl, gisteravond naar Den Haag vertrekken om de Russen te ont- moeten. BEGIN VAN BRAND. In den vooravond ontstond gister in een perceel in de Nieuwe Kerkstraat te Rotterdam een begin van brand, doordat de bewoner een gloeiende pan met vet op een petroleum- toestel had staan. Hij wierp daarop het stel en de pan het raam uit, die ongelukkigerwijze te- recht kwamen op het hoofd van een zich juist voor het huis bevindenden man. Deze be- kwam hierd'oor een aantal ernstige brand- wonden en werd in zorgwekkenden toestand naar het Ned. Isr. Ziekenhuis vervoerd. BRANDEN. Gister avond brak brand uit in den siga- renwinkel van de wed. K. L., in de Schilders- steeg te Rotterdam. Nadat de eigenares de wiukel had geboend, maakte zij de kachel aan. Bij het vullen met brandstof v oog plotseliag een groote vlam uit de kachel, waardoor eenige papieren vlam vatten. De vrouw nam dadelijk de vlucht zonder pogingen tot bius- schen aan te waiden. In korten tijd' stond al- les in lichte-laaie. Op de tweede verdieping konden de bewoners eveneens hun woning verlaten. Door den bewoner B. van de tweede verdieping werden een eigen kind en twee van zijn benedenburen gered, aangezien de ouders van de 3- en 6-jarige kleinen niet thuis waren. Een drietal mannen wist' van den' bui- tenkan't op de eerste verdieping te komen om ook het derde kind te redden, hetgeen hen ge- lukte. Da brandweer had de brand in1 drie kwartier onder de'knie. De geheele winkel werd eeni prooi der vlammen. Woensaagavond1 is de bergplaats van oli§n, veniissen, arogc verven en gias van de flrma Wattez Vos en Van Vijven te Goes uitge- brand. Tengevolge van het vlamvatten van een: hoeveelheid afbijtmiddel1 hadi eenl kleine ontploffing plaats, waardoor een gedcelte van't dak enl den! morur vernield worden. Ver- zekering dekt de schade. IBIRAN1D BIJ EEN TOONEELVOOR- STELLING. Wocnsdagavond vatte in „Tivoli" te Utrecht tijdens de voorstelling van Henri ter Hall, een der doeken op het tooneel vlam, doordat een decor in aanraking was geko men met sterk gloeiende lampen. Onmiddel- lijk liet men het boofdscherm vallen. Het doek werd afgerukt, terwijl het vuur met ei- en slangenmateriaal van Trivoli werd ge- 'luscht. Onder het zeer talrijke pulbliek ont stond) gelukk'ig geen paniek. De muziek viel onmildoelldjlk in, wat er toe bijdroeg de kalm- te onder de menigte te hewaren. De uitge- ruikte brandweer bchoefde geen dienst te doen. Na het blusschen rees het scherm we- der en werd de voorstellinig, die bijkans was afgeloopen,, voortgezet. Op voorschrift der branldweer zijln maat- regelen getroffen.om een herhaling te voor- komen. BOUWM'EESTER NAAR RUSLAND. Woensdagavond heeft Louis Bouwmeester aangebbden, waar Louis Bouwmeester zijn Jr. in „Scala" te's Gravenhage den gedele- eerlden ter conferentie en aan de buiten- en inn enlandsche journalisten een! gal a-avond Slhylock heeft gespeeld. Er was veel applaus. In de pauze hebben de Russische gasten, Litwinof en Krassin den ouden acteur „achter" opgezocht. Zij hebben Bouwmeester uitgenoodigd, een tour- tiee door Rusland te maken en het Vadi. weet te vertellen, dat hij het aanbod heeft aan- vaard. E'erst gaat hiji naar Amerika. AFVLOEIING OVEIKOOMPLEET PER- SONIEBL. IDe Tel. deelt mee, dat de minister van oorlog een commissie heeft benoemd, bestaan de uit majoor der artilletie Jhr. W. Roell. en de hoofdamibtenaren van net departement van oorlog J. W. Van Ginkel en J. J. Beijer- man, welke tot taak heeft den minister van oorlog te dienen van advies bij de afvloeiing van ae overcompleet' komende officieren, op wier behoudi geen prijs wordt gesteld. VOOR POSTZEGIELVERZAMELAARS. De 13de Nederlandsche Philatelistendag zal 16 en 17 September te Arnhem gehou- den worden. IDe vraag zal dan ter sprake komen, of het stichten.' van een rijlkspostmu- seum b. v. in het Rijjksmuseum te Amsterdam wenscheMjk 'is. NEDERLANDSCHE BAKKER3BOND. De Nederlandsche Bakkersbond heeft gis ter in Bellevue te Amsterdam zijn veertigste algemeene vergadering gehouden, welke druk bezocht was. In zijn openingswoord herineerde de voor zitter, de heer Fred. C. Stable, aan het veer- tigjarig bestaan van den Nederl. Bakkers bond. die in die jaren afwisselend met voor- spoed en teleurstelling heeft gewerict. Spr. gaf een overzicht van deg eschiedenis van den bond, waarbij hij er op wees, dat dank zij zijn actie verschillende ingrijpende verbeteringen in het bakkersbedrijf zijn ge komen. Door het organiseeren van internati onale vaktentoonstellingen heeft de bond tie bakkers verschillende machines en werktui- gen leeren kennen en door het organiseeren van broodwedstrijden heeft hij' de bakkers aangespoord om de kwaliteit van het brood te verbeteren. Door de oprichting van de vak- school te Wageningen, welke op aandrang en met medewerking van den bond werd ge- sticht, is de weteDSchappelijke ontwikkeliug van de jeugdige bakkers bevorderd, even als door het houden- van vakcuxsussen. Spr. toonde voorts aan', dat de Nederl. Bakkersi- bond hard heeft gewerkt voor verbetering van de technische, hygienische en sociale om- shuidigiieden. Ten slotte huldigde spr. den secretaris van den Nedrel. Bakkersbond1, den heer G. J. Bokhorst, die thans gedurende tien jaren de bond in die funotie heeft ge- diend en dankte hij het bestuur van de Am- sterdamsche afdeeling De Voorzorg voor de gastvrije wijze, waarop zij den bond heeft ontvangen. Hierna werden verschillende huishoudelijke zaken behandeld. In de middagvergadering was aan de on- de de bestuuxsverbiezing. De heer Fred. C. Stable had aanvankelijk besloten zich niet herkiesbaar te stellen. Hij! decide thans mee, dat hij' ditjbesluit in'trok, waarna hij bij accla- matie als voorzitter van het eentraal bestuur herkozen werd. Ook de heer A. M. E. Pa- penhuijzen en H. Smitskamp werden als be- stuurslid herkozen. Nadat nog enkele onderwerpen van huis- houdelijken' aard behandeld waren, is de vergadering gesloten. 's Avonds hebben de leden zich met hun dames vereenigd aan een feestmaaltijd. POSTERIJEN. De Directer van het Postkantoor te Am sterdam maakt bekend, dat met ingang van 24 Juli a.s de bureelen pakketpost (inklaring van buitenlandsche pakketten) en pakketpost (bestelling) zullen zijn gehuisvest in het nieu we postgebouw aan de Oostzijde van het Cen- traal-Station. De aandacht wortd er op ge vestigd, dat in het nieuwe gebouw voor het publiek geen gelegenheid bestaat tot berging van rijwielen. VERLAAGD REIZIGERSTARIEF - VOOR JAARBEURSBEZOEKERS. Door de Nederlandsche Spoorwegen is be- paald, dat ten behoeve van de van 4 tot 9 Sep tember a.s. te houden Zevende Nederlandsche Jaarbeurs aan houders van driedaagsche toe- gangskaarten en reductie van 50 pet. wordt verleend op den prijs van het terugreisbiljet. EEN JUB'ILEUM. Zonidag a.s. herdenkt de heer A. S. Ohder- wijzer, O'pperrebbijn in het Ressort Nloordl Holland, zijn 60en verjaardag. DIE VADER VAN DEN ZEEIIE'LD PHILIPS VAN AIJMONDE. IDe heer Joh. H. Been' in den Brie! schrijift aan de N. Rl. Ct. iMisschicn herinneren zich nog enkele lezers, hoe ito jaren' geleden in dit blad de vraag aan d'e orde stelde, wie toch van de twee gebroeder® Johan of Pieter van Almon- de de vader kon geweest zijn van den late- ren luit.-admiraal van Holland en West- Friesland, den held van La Hague en Vigos, Philips van Almionde. Het blad in -het doop- boeik, waarop zijn naam kon voorkomen, was idioor de vocht geheel onleesbaar geworden. Ook dit was door mijl in deze courant ver- meld, en menig middel werd mij, zoowel per Ingezonden stuk als per brief, aan de hand gegaan. Docli men leze er dat feuilleton op na, d'ai) door rniji weder uitgegeven in den 2en bundel' mijnej- Historische fragmenten (uitgave J. :M. Breclee, R'dam) het ver- leden bleef dit geheim vasthoudeti'. lEln inu is het ptotseling opgelost. Verleden week wendde zich prof. Blok, bezig met een studie over Almonde, voor het imvinnen van eenige bijzonlderheden tot het 'Archief van den' Briel, de geboorte- plaats van den zeeheld. Ik trachtte die te ge- ven, en' wees den hoogileeraar er ook op, dat in de pasverschenen uitgave van het Hist. Oenootscliap te Utrecht: „Brieven aan Johan de Witt" (2e dl. p. 212), ,de bewerker dr. N. Japikse een brief aanvult met idieze woorldem: „Verder warme aanbeveling van Philips van Almonde, luitenant, zoon van Pieter van Almonde" enz. Hoe dr. Japikse daaraan kwam, staat niet nader vermeld. mar zou prof. Blok van dien geleerde wel te weten kunaen komen. llndehdiaad is dit het geval geweest, on- zoo even ontving ik van prof. Blok de tijding „Hlet raadsel is opgelost". In dien brief (van Jacob Quacq, 3 Juli 16-65) staat werkeliik, naar dr. Japikse den h-oogleeraar meldde: „Pihil. van Aelmonde, zoon van den heer Pieter van Aelmonde ende broeder van de raetsheer 'Aelmonde zal(iger)". Prof. Blok vo-egt hieraan toe: „Ph. was, toen luitenant op het scliip van zijn neef Cleidyck, na wiens dood hij' al het -bevel voert. Q(uacq) beveelt hem om zljni dapperheid en beleid warm aan." De hypothese, waartoe ik in rnijn feuille ton kwam,, -blijkt du-s juist te zijln geweest. Het zal dus wel de ireu-rige financieele toe- stand der familie, in a den plotselingen dood van den baljuw Pieter van Almonde geweest zijn, die den jeugdigen Philips -ten slotte het zeega-t uit dreef. Omdat ik weet, door vragen mij nop in den laatst-en tijd geldiaan, dat er nog alijd ge- zocht werd naar de oplossing van dit geheim haast ik niiijl die oplossing te vermelden. ONTHULlLIING iMARl'N-EMpNlUMENT TE HELDER. IWiji vememen, dat -het door denl beeldhou- wer van Lom ontworpen monument, hulde van het Nederlandsche Volk aan de tijdens de mobilisatie gevallen slachtoffers van! de Marine, door H. M. de Koningin in begin September a.s. zal wordeni onthuld. IHet is de bedoeling, dat daarbij' door de- putati-es van verschillende vereenigingen een) dJefil'6 voor het monument plaats heeft, eventueel gepaard gaand-e met kransneerleg- ging. Dit behoort te zijn eenl uiting van dank- baarhei-d, dat wiji, dank: zij, mede de waak- zaiamhieid van onze Marine, buiten den we- reldoorlog zijn gebleveni em Neerlanidls on- afhankelijkheid ongeschonden) is bewaard ge bleven. INiettegemstaande ons land buiten den oorlog is gebelven, was de mobilisatietijd voor onze Marine moeilijk en) vaak gevaar- vol. Dat toeni, bij- het bewaken van onze grenzen, slachto'fers zij'n gevallen, stemt ons weemoedig, maar tevens dankbaar omi- dat die mannem hun teven hebben: gelaten voor he-il- van Nederl and. Aliens die aldlus hiun leven hebben geof- P- J- ferd, huldigeo wiji hi de stichting van het monument. iVereenigingeni, organisaties, corporaties, e. d. die aani deze huldiging wenscihen, deel te nemen, kunnen, zich hiertoe opgeven aan den) secretaris van het comite den heer J. Zwart, Dijkstraat 57, te Heldex. Onze Aardappelen van 12 is alles en alles wat U van een aardappel kunt ver- langen; Spersieboonen 25; Snijboonen 25; Stoofperen 12; Bloemkool 520; Dunne Peultjes 15; Doppers 12; Meiraapjes 6 a 10; Tninboonen 4; Wortelen 6; Kom- kommers 810; Andijvie 56, enz. enz. enz.; Roode Bessen 25; Klapbessen 15-25; Bananen 8 enz. H. SCHIPPER, Oude- gracht 12. Tel. 339. Aardappelen 8-10-12. Voor Fijnproevers de echte Bloemblaadjes 20; Versche Pindas 30 en Eieren 7. Stadsnieuws GESLAAGD. Voor het voorloopig diploma voor machi nist slaagde gister te 's-Gravenhage de heer iG. Dekker, alhier. POLITIE-NIEUWS. Een woonwagenbewoner werd alhier aan- gehouden, daar hij nog 40 dagen hechtenis moest ondergaan. Door een persoon is aangifte gedaan, clat hij door een losloopenden hond giebeten is, waardoor zijn broek werd verscheurd. Houders van honden, welke gevaarlijk zijn en los op den openbaren weg rondloopen, worden in hun eigen belang aangeraden, deze te muilkorven of vast te iiouden. MOTOR-W EDSTRIJ DEN Het bestuur van „Alcmaria" V. V. V. ver- zoebt ons mede te deelen, dat bij' de motor- feesten op Zondag a.s. de leden van „Alo- maria" V. V. V. op het sportpark alleen vrijL en toegang hfebben op de motorraoes te 2 uur nam. (echter met betaling van steddijke be- lasting). De toegang tot de bebendighddswedstrij- den (van 9.30 v.m tot 12' uur middag) Is uitsluitend aan? de INieujvpoortslaan. 9QHO ENMAKERiS-VACANTIE iM:em 'deelt o-ns mede dat de Alkmaarsche en Heiloosche schoenmakers evenials vorige aren vacantie houden -em wel op 31' Juli, 1, 1 em 3 Augustus. Hot publiek wordt ver- zocht om tij'dig zijn schoeisell na te zien. Mem zie de advertentie in dit nu'mmer. ('Wiji gunnem den schoenmakex-s heel graag hum vacantie, maar zou het niet prao- tischer zijn wanneer zijl niet allemaal tege- lijk) dem kilophamer er bijl neerlegdieni? Zoo'n v'ierda.agSche aigeheele schoemma- kerss-taking Ujkt ons toch minder wenschelijk. Of is dit een damonstratie voor maatschap- pelij'ke onmisbaarheid? In dat geval wachten wij! vol vertrouwen dem voor de sch,oenmak-ers gunstigem uit- slag a-f. Red. Alkrn. Crt.) OTEDELIIJK MUZIEKKDRPS. Directeur: de Heer H. A. M' a as. CONCERT op ZATERDAO 22 JULI van 9 tot 10 >2 uur in den Hout aartgebtNleti door Burgemeester 'en Wetkour ders der Gemeente Alkmaar aan de tkelne- mers vart de, door de Motor-Club Alkmaar en Omstrehen" en ^Alcntaria V. V. V." ge ar ganiseerde STER-RIT. PROORAMMA: 1. George Rosey The Motor, Marsch. 2. Hi E. Eule Hochzeit, Ouverture. 3. R. Vollst-edt Lustige B-ruder, Walzer, 4. H. A. iMaaa Alcmaria et Patria Feest- marsch. 5. E. Waldteufel Espana. 6. Han Ham Uit vroeger tijd. Potpouri. Verzaeke tijdens de muzieP.uiivperlng de stilte te helpen bevorderen. I ";P! Voor rijwiel'cn cn anucre voertuigen he- denavond te 9.40 uur licht op. VERKEERSMAATREGELEN TE ALKMAAR. In verband met Idea motorsterrit, den motor- handigheidswedstrijd en de motorrenneni, wel ke op Zaterdag en Zondag a.s. te Alkmaar zullen worden gehouden, heeft de Politie de volgende maatregelen getroffen: ,De wegen door de Gemeente, welke de deel- nemers aan den motorsterrit moeten berijden,, zullen-op duidelijke wijze ziju afgezet, het ge- wone v-erkeer zal echter op die wegen niet go- stoord worden. Voor wat betreft d-e behendigheidswedstrij- den en motorrennen op Zondag, 23 Juli as., gelden de volgende bepalingen-: Zoowel bij den aanvang, als na afloop wordt het rijverkeer in een richting geleid en wel door de Nleuwpoortslaan in de richting naar Heiloo en langs den Kennemerstraaitweg in de richting naar Alkmaar. De Nieuwpoo-rtssteeg en de Langelaan zijn aan de Straatwegzijde voor het rij(verkeer af- gesloten. Op het middenterrein wordt absoluut nie mand toegelaten, die niet voorzien is van een daarvoor geldige kaart, welke strilct persoon- Hjk is. Voor rijtuigem en auto's is een aparte in gang aan de Nieuwpoortslaan, rij.wielstallin- gen zijn bij de Vierstaten en aan het begin en einde van de Zandersloot. Voertuigen mogen niet langer dan- nood'iig is voor het in- en uitlaten van passagiers zich in de Nieuwpoortslaan ophouden. Voor stationneerende rijtuigen em auto's is gelegenheid bij de Vierstaten. Vrucbtenwa-gens, ijswagens, enz. worden bij de Vierstaten niet toegelaten. Voetgangers worden verzocht den rechter- kant van den' weg te houden. Het einde van de motorrennen wordt door b-elluiden, bekend gemaakt. P R ED I KB EURTEN 213 Juli. 'Alkmaar. Oroote Kerk, 10.30 uur, Ds. Baar. Avond, 6 uur, D®. de- Pree. Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. Evang. Luth. Kerk, geen dienst. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. P. J. Glasz van Utrecht. Remanstrantscke Kerk, 10.30 uur, Ds. E. v. d. Pot, Directeur 'Rott. Leeskabinet. Oereformeerde Kerk, 101 uur em nam. 5.30 Hersteld Apostollsche Gemeente, 10 uur uur, preekk-zen. UVWJ, WUCU U1CICU UlJ U1UUUI UVI> lucilj

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 2