DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m No. 170 Uonderd Tier ea twintigste Jaargang 1922. VRIJBAG Feuilleton. Stormachtige hoogten. 4bounementsprijs bij rooruitbetaling per 3 maanden f 3.—, fr. per post t 3.50. Bewijsn. 6 ct. Advertentiepr. 35 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimt* Brieven franco N.V. Boek- en Handolsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. ttedactie No. 33. llooMreiluetourTJ. N. AIVItMA. 21 JULI Dlreoteurti. H. KRAK. 1923 voorgoed. DIEINSTPLICHT. Bekendmaking win wtspraken in zake vrij- stelUng, De BORGEMEE'STER van ALKMAAR brenigt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvragen om vrijstelling van den dienst- plictot wegens broederdienst betreffende de hieronder genoemde personal de uitsprakem zijn geschied, bij ieders naam venneld. Anthonissen, Christiaan Nicolaas rrans Hendrik van Rozelaar, Gerardus die Boer, Jan (geb. 28 Juni 1903) Bos, Theodorus Johannes Bostnan, Nicolaas van jDrun>en, Petmus Paulus Jacobus M Duijff, Johannes Frederiks, Hendricus Jozef Hermes IJsbrandua Hoekineijer, Johannes Jansea, Comelis Jongens, Wijndel Jan •Jonker, Simon Kes, Dirk Keijzer, Jacob Kloos, Gerardus Willem Koning, Cornelis Kuhne, Antoon Engelbert Louis van Maarleveld, Pieter Cornells Morsch, Pieter Theodorus Rmijgh, Comelis Anton Sieuwerts, Comelis Tuijn, Dirk Pieter Venneker, Simon Antonius Verbeek, Comelis Quirinus Visser, Pieter Zwaan, Johannes Boat, Pieter Heiblom, Bemardus Hubertus Schais, Comelis Jacobus van Zalinge, L'uitse Tewes Tegen elke uitslpraak kan DAG EN na den| dag dezer in beroep wordeni gekanieni door: a. dew ingeschrevene, wien de geldt, of door diens wettigen woordiger; door elk der overige voor dieze voor dezelfde lidding ingeschreven per sonen of door diens wettigen vertegcm- woordiger. Het verzoeksdhriit, daartoe aan de Ko- ningin te richten, mioet met redenen zijn om- kleed eni worden ingediend bij; den Burge- meester, ter secretarie dezer gemeente, afdee- ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- dling zorgt. Alkmaar, den 19 Juli 1922. De Burgemeester voomoemd, W. C. WENDEL AAR. PyoTinciaal Nieuws voorloopig. reweigerd. IN TIEN b. uitspraak vertegen- gemeenlte UIT HEILOO. De raad dezer gemeente kwam gister ten raadhuize in voltallige zitting bijeen. De agenda bevatte een 8-tal punten, waarvan als het belangrijkste kan worden' aangemerkt het voorlaatste: Verordening op den keurings- dienst van vee en vleesch. Dat hiervoor in de gemeente nogal belangstelling bestaat, be- wees de aanwezigheid van een1 drietal slagers als toehoorders. Een vierde belangstellende kwam hoofdzakelijk om de behandefing bij te wonen van het verzoek der Eerste Noord- Hollandsche BewakingSmaatschappij om een jaarlijksche subsidie. Dat er belangstelling ge- toond wordt voor de raadsdebatten zal onge- twijfeld de leden verheugen. Na de opening en lezing der notulen stelde de voorzitter aan de orde: 1. Ingekomen stuk- ken. a. Van Ged. Staten eenige goedkeuringsbe- sluiten. b. Dankbetuiging van JH'eiloo Voomit" voor de subsidie bij het bezoek van de leden der Alg. Ned. Vereen. tot bevordering van het Naar het Engelsch van Emiily Bronte, door W. A. C. van Strien. 21) „U hebt hem genomen?" Waarvoor be- hoeven' we dan de zaak nog te bepraten? U hebt uw woord gegeven en kunt niet meer terug." ,:,'Miaar zeg of ik dit had moeten dloem zeg het!" riep ze op |geprikkeld1en, toom uit, terwijil ze haar hamden ivronig en de wenk- braiuiwen fronste. ,JEr Idient allerlei te worden overwogen voor die vraag behoorlijk kan 'worden be- antwoord," zei- :ilk bedadntzaam. w'Allereemt: hebt n Mr. Edlgar lief?" ,yWat kan ;ik er aan dloen? Natuurlajk," antwoordde ze. Tom nam ik haar de wlgende reeks vra- gen af; voor een meisje van twee en twintig jaar waren ze niet onverstandig. „Waarom hebt u hem lief, Miss Cathy?" „iO;nzin, iik heb hem lief en dat is vol- doende." vVolstrefet niet, u moet zeggen waanom?" „Wel, omdat hij mooi is, en prettig in den omigang." „Verkeerdl," luidde tnijn commentaar. Vreemdelingenverkeer. c. Proces-verbaal van opname van boeken en kas bij den gemeenterontvanger. Alles voor kennisgeving aangenomen. d. Van de heeren Hagen en Verwoert, on- dememers van den £ersten Noord-Holland- schen Bewakingsdienst, waarvan een' aidee- ling bestaat te Heiloo, met verzoek om een jaarlijksche subsidie van 700. B. en W. adviseerden afwijzend op dit ver zoek te beschikken. Het college meende, dat, hoewel het nut van een bewakingsdienst niet ontkend kan worden, het toch niet aangaat om1 subsidie te verleenen. B. en W. meenden echter dat het wel aanbeveling verdient, dat de gemeente zich aansluit bij den' bewakings dienst. Zij stelden daarom voor 100 toe'te staan aan dien dienst voor de bewaking van de gemeentegebouwen. De aan den dienst verbondenen, alien onbezoldigd-rijlcsveld- wachter, hebben zich bereid verldaard om bij gebleken noodzakelijkheid die politie assisten- tie te verleenen. Dit kan van bel'ang zijn bij kennis en andere gelegenheden. Naar aanleiding van bovenstaand schrijven was hiet verzoek ingekomen van den heer Brand, wonende bij den Kapelweg, om de be- slissing op genoemd verzoek uit te stellen met het oog op een door hem op te richten bewa kingsdienst. Den 22en April sprak hij hier- over met den voorzitter, die het plan toe-» juiehte. De heer Opdam wilde afwachten, nu ook door Heilooers de zaak der bewaking wordt aangepakt. Opgemerkt werd, dat de heer Verwoert toch ook in Heiloo woont De heer Mulder vond het voorstel van B. en W. wel goed, maar wilde daairvoor niet al- leen de gemeentegebouwen zien bewaakt. Ook particuliere eigendommen moeten er onder vallen. De voorzitter zeide, dat dit ook eigenlijk de bedoeling is. De heer Sengers wilde het voorstel aan- houden. Het verzoek van den heer Brand is toegejuicht en aangemoedigd en als we «nu wachten, handelen we correct. De voorzitter vreesde dat de heer Bi-and niet veel sueces zou hebben, waar nu de an dere maatschappij al begonnen' is met haar werk en reees verschillend burgers daarbij zijn aangesloten. De heer van't Veer zag in uitstei geeu be- zwaar. Wethouder Bakker zou terstond willen be- slissen, ook al waren er meer maatschappijen. E>e voor/J kon er in meegaan om- de beshssing u te stellen tot de voigende verga- dering, misschien heeft de heer Brand dan nog nadere inlichtingen te geven. De heer Maas Geesteranus wilde niet uit- stellen, omdat hij geregelde bewaking van de gemeenite-gebouwen noodig achtte. be wen- schelijkheid daarvan was na de inbraak in het raadhuis gebleken. Het is bovendien van groot belang, dat de politie altijd hulp kan krijgen, wanneer zij die behoeft. Na nog eenige bespreking, waaraan de meeste leden deelnamen, bracht de voorzitter in stemming het voorstel van B. en W. om de Eerste Noord-Hollandsche BewakingS maatschappij voor 100 de bewaking der ge- meente-gebouwen op te dragen. Het voorstel werd aangenomen met de stemmen der heeren Sengers, Opdam en van't Veer tegen. 2. Voorstel tot verhooging der huur van de woning van den rij ksvel dwachter-briga- dier-majoor. De voorzitter deedle mede, dat de heer Roodenboog had geklaagd over den toestand van zijn huis. Voor oplmappen' was naar het inzieht van B. en W. te veel noodig in ver- band met den betaalden huurprijs van 125. De heer Roodenboog had bezwaar de toosten zelf te betalen met het oog op een mogelijk vertrek. Er was daarom overeengekomen, dat hij wat meer huur zal betalen. B. en W. stelden derhalve voor de hiuur te bepalen op 175, welk voorstel zonder hoof- delijke stemming werd aangenomen. 3. Voordracht ter benoeming van zetters. Zonder hoofdelijke stemming werd de voigen de aanbeveling van B. en W. goedgekeunl: No. 1 de heeren van't Veer en Vahl, No. 2. de heeren Sengers en Opdam. 4. Benoeming onderwijzer aan school II. De voordracht luidt: 1. J. Posithumus, onder wijzer te Sleen (Dr.), 2. W. Stralcs, onderwij zer te N.-Vennep (Haarlemmenneer), 3. W. L. H. Moerbeek, onderwijzer te Amsterdam, wo nende te Hillegom. Na een toelichting van den voorzitter were, met algemeene stemmen benoemd No. 1 der voordracht. 5. Voorstel tot verhooging van de jaar- wedde der ambtenaresse ter secretarie. De voorzitter herinnerde er aan. dat op de begrooting als salaris ambtenaar "ter secreta rie was uitgetrokken 1000. Sindsd'ien is de ambtenaar vertrokken en mej. Bakker alls zoo- danig opgetreden. Zij begon als volontaire met een' salaris van 700. (Wethouder Bakker veriiet tijdelijk de ver- gadering). De voorzitter prees mej. Bakker als een zeer bekwaam ambtenaresse, aan wien alle werkzaamheden gerust kunnen worden toe- vertrouwd. B. en W. stdden daarom voor haar salaris te brengen op 1000, het oqr- spronkelijk voor den secretarie-amjbtenaar toe- gestane bedrag. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 6. Uitbreiding electrisch net. De'commissie van bijstand voor het elec trisch bedrijf stelde voor uitbreiding langs den Hdlooerdijk (kosten 350) en van- Stati- onsweg tot den Molenweg, waarvan- de kos ten geraamd zijn op f 30„. De heer Opaam bracht het net aan den Efeerenweg ter sprake en meende, dat het beter verzorgd zou zijn als een zevental' pa- lea werden bijgeplaaist, ter vervanging van de bevestiging aan de huizen, zooals die nu is. De begrooting hiervoor, zijnde 900, vond spreker wel wat boog. De voorzitter wilde den toestand' aldaar ge- leidelijk verbeteren. De bedoeling is het heele net in goeden toestand te brengen. Niet ze- ven, maar een 15-tal palen zullen noodig zijn. De heer Vahl vond ook de begrooting van 900 boog. De heer Opdam licbtte zijn meening nader toe en bleef er bij, dat zeven palen voldoende zullen zijn om den toestac ren, omaat het materiaal ,yEin omdat hij) jonig en vroolijk is." „Nog steeds verkeerd." „En omdat hij miji liefheeft." „Dat is hier van geen belang." „fEn' hij zaj nijk zijn, en ik zal het prettig vindeni de rijkste vrouw uit de streak te zijn, en ik zal trotsch zijn ziuifc een echtgenoot te hebben." „Het verkeerdste van al! En' zeg miji nu hoe u hem liefheeft?" „Zooals iedereen liefheeft je bent on- noozeli, Nelly." „Volstrekt niet Antwoord." „Ik heb dJeni grond onder zijn voeten lief en de lucht boven zijn hoofd, en alles wat Zij aanraakt, en alles wat hij zegt. Ik heb ai zijln blikken lief, en al zijln handelingen, en nem absolnut en volkomen. Daar dan I" „En waarom?" ,,'Nleeh, je maakit er een- igrap van; dat is heal) slecht van je. Voor mij is het gem igrap!" zei de jonge dame met een boos ge- ziicht, terwijil. ze haar gelaat naar het vuur wenddie. „Ik rnaak er volstrekt geen grap van, Miss Catharina," aritwoordde Ik. „U hebt Mr. Ed gar lief omdat hij mood is en jong en vroolijk en rijk en u lief heeft. ;H)att laatste echiter telt niet mee; u zou hem waarschijnlijk ook zon der dat liefhebben, en als hij u liefhad zou u hem niet liefhebben als hij niet de vier eerste aantireklkiellijkhedlen bezait. ien toestand veel te verbete- materiaal overigens goed wordt genoemd. De heer Maas Geesteranus wees er op, dat in de mobilisatie, toen alles zoo duur was, tot de verlichting van den Heerenweg op de be- sh iinde wijze werd besloten. Als we nu gaao verarderen, zal zeer waarschijnlijk zwaarder draad gelegd moeten worden. De heer Sengers wilde tegelijk met die uit breiding naar den Molenweg bet net aan den Heerenweg verbeteren, zelfs al zou dit 900 moeten kosten. De voorzitter meende dat men op de be grooting van den administrates moet af- gaan. De heer van't Veer was van dezelfde mee ning en wilde nader advies van' den heer Visser inwinnen alvorens een beslissing te ne- men over de verandering van het net aan den Heerenweg. De voorzitter zei aan het adires van den heer Opdam, die gevaar vreesde bij bestendi- ging van de verlichtingswijze aan" den Hee renweg, dat dit volgens den heer Visser voor- alsnog niet bestaat. Spr. meende met den heer van't Veer, dat het beter is er nog eens over te spreken met den heer Visser. Hiertoe werd zonder hoofdelijke stemming besloten. De uitbreiding aan de beide andere genoemde wegen werd goedegeikeurd. 7. Voorstel om aan den lijnwerker van het G. E. B. een toelage van 60 voor het ge- bruik van een rijwiel te verleenen in plaais van een fiets van het bedrijf. De heer Maas Geesteranus lich+te toe, dat indertijd met den heer Tax werd gesproken over aanschaffing van een rijwiel, voor het gebruik waarvan hij dan vergoeding zou ont- ^Nleen,, stellig niet; ik zou alieen medelaj- den met hem hebben misschiem een afkeer van hem hebem als hiji lieelijlk was en een boerenkmkel."1 „Maar er zijn vele andere rnooie, jonge rijlke mannen in die wereld missdiien mooter en rijker dan hij. Wat zou u beletten' hen lief ,te hebben?" „Als die er zijn, zijn ze niet in maim bereik Ik heb niemandi dan Edgar gezien." ^Misschien ziet u ze later; en hij zall1 niet altijd' jong en mooi zijn, en mogelijk niet al- tijld rijk." „Maar nu is hij heten ik heb all'een met het heden te maken. Ik won dat je verstandig sprak." ,„Wel, dan is de zaak afgedaan als at al ieen met het heden te maken hebt, trouw dan met Mr. Linton." „Ik heb je verlof daarvoor niet noodig ik zal met hem troiuiwem; en nog heb je mi] niet verteld of ik goed handel." .,Voi,kom'en goed-; als menschen' goed han delen die alieen met 'het oog op het heden' trouwen. lEh vert el ons nu waarom p onge- lukkig bent. Uw broer zal het prettig vitnden de oud'e heer en dame zullen, derik ik, geen bezwaar hebben'u zult uit een ordeloos huis zonder gezelligheid, ontsnappen naar een rijk en rcspectabel huis; en u hebt Edgar lief eh Edgar heeft u lief. Al'les schijnt glad en gemakkdijk te loopen waar is dan de vangen. Deze wilde dit niet, waarop de ge meente een rijwiel kocht ten dienste van het G. E. B. Dit rijwiel is nu versleten, waarom de commissie van bijstand meende dat het in het belang der gemeente zou zijn om geen rij- wiCl meer aan te schaffen, maar 60 voor het gebruik van een eigen fiets toe te kennen. Bij Het rijk en de provincie volgt men ook meer dezen weg, Spr. achtte het nuttig ^n noodig, dat de lijnwerker een fiets heeft. Zestig gulden voor het onderhoud ervan zou wel genoeg zijn, al heeft de fiets door het dagelijksch ge bruik ook veel te lijden. De heer Opdam aacht, dat Tax ook wel zou fietsen als hij geen rijwiel kreeg of een toelage daarvoor. Het voorstel van B. en- W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 8. Verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch. De voorzitter deelde mede, dat sinds het Raadsbesluit van 1 Juni nog enkelie bezwaar- schriften daartegen zijn ingekomen, welke daarop door den secretaris werden voorgele- zen. Het adres der slagers hebben wij inder tijd reeds in de Alkmaarsche Courant opge- nomen. In een adres van landbouwers met 163 handteekeningen werd aangedrongen op het instellen van een gemeentelijfcen keurings dienst. In een derde adies, van slagers, Woensdag ingekomen, werd tegengesproken dat het verschil in prijs bij eigen keurings dienst of aansluiting bij Alkmaar slechts 1 cent zou zijn. De stank in het dorp door de slagerijen zou niet verdwijnen, daar er altijd afval komt. Het adres hield de djfers, inder tijd gegeven, staande en waarbij' men meende, dat Heel wat meer vleesch wordt ingevoerd dan het boekje van deh sub-ontvanger zou doea vermoeden. Als bij: Alkmaar zou wor den aangesloten, zullen de kosten zijn voor 't slachten enz. der koeien 4016 (zonder de noodslachtingen) en met administratie enz. zullen zij zijn 5296. Een plaaiselijke keu ringsdienst zal 2631 minder vragea, vol gens een bijgevoegde berekening. Een bijla- ge met berekening van de kosten' van een ge- meentelijken keuringsdienst stelde deze nader vast op 2663. Naar aanleiding van een vraag van den heer Mulder las de voorzitter een schriftelijke verklaring van den directeur van het abattoir te Alkmaar (den heer Voorthuijsen), dat geen keurloon behoeft te worden betaald als een dier geheel wordt afgekeurd en vemietigd. E>e heer Mulder: Behoevea dan ook geen vemietjigingskosten te worden betaald? De voorzitter: Neen. De dieren worden terstond naar den oven gebracht en verbrand. De heer Opdam had gemeend, dat de boe- ren nogal actie zouden voeren. Hij had de dj fers der slagers gezien eu concludeerde, dat volgens deze pl.m. 109.000 pond vleesch zou worden gebruikt in Heiloo. E>e voorzitter had in de vorige vergadering gezegd, dat het vleesch bij aansluiting bij Alkmaar 1 cent per pond duurder zou worden, maar de slagers zeggen dat het wel 2% cent zal worden. De slagers noemen als vervoerbosten van het vleech naar Heiloo 700, welk bedrag spre ker boog voorkwam. Voor eemzelfde hoeveel- heid steen heeft hij slechts 100 te betalen. Spr. stelde de vraag of dat vervoer niet ver- laagd kon worden, opdat de vleeschprijs met; een kleiner bedrag dan 2% cent zou stijigen, want een halve stuiver verhooging zal mis schien voor velen bezwaarlijk worden. Spre ker meende, dat, waar de actie der boeren vermindert en er ook boeren in den' Raad zit- ien, men. niet moet luisteren naar de slagers. De voorzitter vond het rij loon van 700 90k wel wat hoog. Het zal echter wel nooit gebeuren, dat alle varkens en' koeien afzonder- lijk worden vervoerd. Spreker ziet des Maan- dags telkens meer dan een varlcen van de Alkmaarsche markt in een wagen naar Hei loo vervoeren en geloofde dat, al zij in Alk maar gieslacht worden, ze ook wel tegelijk ver voerd zullen worden, waardoor de kosten zul len dalen. Wat betreft een gemeentdijken keurings dienst bij afkeuring van vleeschl is toezicht hinderpaal?" flier! en hier!" antwoordde Catliarina, terwijl ze met haar eeme hand op haar voor- hoofd sloeg en met Ide andere op haar borst „waar ilk d'an ook wonen mag in tnijn ziel en in mij'n hant ben ik overtuigd, dat ,ik ver- xeerd doe!" „Dat is heel vreemd! Ik begrijp het niet." ,,'Dat is mijn geheim; maar als je miji niet voor den gek houdt, zal ik het uitteggen; ilk kan het niet duidelijlk doen maar ik zal je lets late®' voalen van wat ik voel." Zij ging weer bij me zitten; haar gelaat werd droeviger en emstiger, en haar samen- gekletnd'e hand en .trilden. „NleIly,, heb je nooit wonderlijke dnoo- men?" zei ze plotseliug, na eenige mJnuten' van nadanken. ,Ja, nu en dan," antwoordde ik. „Ik ook. Ik heb in. miijin leven droomen ge- hadi die mdji steeds bdji gebleven zijn en mijn denkbeeldten veranderd nebben; ze zdjin miji door en door igegaan, zooals wijn zich) in water oplost en hebben de kl'eur van mijn geest veranderd. En dit is er een van ik zal hem je vertellen - maar pas op dat je over geen enkel deel er van lacht." ,„0, dde het niet, Miss Catharinariep ik uit. „We zijln ongelukkig genoeg zonder dat we geesten eni visioenen oproepen om! ons te verbijSterert. Kom. kom, wees vroolijk, zooals Mj)d noodig dat het begraven wordt en ook begra- ven blijft, welke controle aan de politie moet worden opgedragen, daar de veearts het niet kan en wil doen. De kostenberekening der slagers van aan sluiting bij Alkmaar zal in de practijk minder blijken en die van een eigen keuringsdienst hooger, Resumeerende, meende spreker, dat, zelfs al zou het vleesch 2% cent per pond duurder worden, het toch beter is bij1 het Alkmaarsche abattoir aan te sluiten. gezien de groote voordeelen daaraan verbonden. De heer Mulder meende dat het vleesoh- vervoer niet te vergelijken is met dat van steen. Men kan het vleesch maar niet steeds op elkaar stapelem, een gealacht schaap kan niet op een kalf gegooid worden, evenmin een varken op een koe. Het zou schade doen aan de hygiene. De voorzitter was het er mee eens, dat de vergelijking van den heer Opdam niet goed opgaat, hoewel hij! toch 'geloofde dat niet elke koe of varken' apart zal worden ver voerd, er zal wel een middel op worden ge- yonden, vooral nui Limmeni ook aangesloten) is. Enzijn immer? wel wagens, waar meer dan een varken of koe op kan. De heer Mulder: Dat kost toch ook. De voorzitter: Maar toch minder dan de slagers schatten, zij, hiouden er geen reke- ning mee. Spr. was het eens met deni heer Mulder, dat wat het zwaarste is het zwaar- sie moet wegen en) vond het daarom beter bij Alkmaar te zijh aangesloten. De heer Mulder betoogde, dat zelfs de heer Voorthuijsen niet ontkienit, dat de vleeschkeuringswet schadelijk is voor de veehouders. Hij wilde daarom voorstellen, dat de gemeente eeni wageni koopt, waarop de kadavers bij) noodslachting voldoende toe- gedekt kunnen) worden vervoerd, gelijk het behoort. De voorzitter kon dit niet steunen, daar bedoeld vervoer. ook, met een gewone kar kan geschieden, met een kleed er over. De heer Maas Geesteranus vreesde, dat dan een wagen zou worden gekocht voor den heelen omtrek, omdat Kabel toch) zou voorb- gaan met zieke koeien te kodpen', die dan toch vervoerd moeten worden. De heer Mulder meende, dat die dan in de omgeving niet meer gekocht kunnen wor deni, alieen in Heiloo zelf zou het nog moge- ldjjk zijn. De heer 'Sengers betoogde, dat de kosten voor de slagers biji aansluiting bii Alkmaar hooger worden dan bij) thuis slachten eni wilde met de aansluiting eeni proef nemeni van hoogs'tens een jaar. De voorzitter antwoordde, dat dit mogelijk is, zelfs voor drie maanden, daar de ver- plichtiag van langere aansluiting door Alk maar is opgeheven. De heer Sengers meende dat de controle moeilijk zal zijn eni hij) vreesde ontduiking van de voorsc'hriften, want alle boeren zijln niet even eerllijk. IDe voorzitter twijfelde er niet aan of er zal wel wat aan de aandacht van die controle ontsnappen, maar overtreders zullen het ze- ker niet voor deni tweeden keer doeni, want de boete zal bij onbdekking dngetwij'feld hoog zijn. De heer 'Sengers was bang voor fraude, omdat men bij noodslachting afkeuring zal vreezen van vleesch, dat in Heiloo zelf, naar men denkt, nog wel goedgekeurd zou wor den door deni veearts, den heer Roodzant, hoewel'spr. overtuigd was van diens goed toezicht. Spr. bepleitte aansluiting als proef voor slechts korten tijd. De voorzitter zette uiteen, dat een plaatse- lijike keuringsdienst minder goed is dan aan sluiting bij: het abattoir. Immers de veearts zal niet van Heiloo alieen kunnen bestaan en een paar andere plaatsen er bijl moeteii' heb ben. Als hij nu op een andere plaais is, zal een plotseling noodige keuring eerst veel la ter kunnen geschieden, terwijl' biji vervoer van het rund naar het abattoir de keuring altijd! KSjfc eens naar den kleiinen! Hareton hij: droomt niets akeligs. 'Hoe lief glim- 1 acht hij: in zijn slaap." „Ja; en hoe lief vloekt zijn vader in zijn eenzaamheid Ik denk dat je nog een herin- nering aan hem heht toen hiji er net zoo een was als dat mollige ventje bijna net zoo jong en' onschuldig. Maar je moet toch naar me luisteren, 'Nelly, het duurt niet lang; e® ik kan vanavond niet vroolijk zijn." „Ik wil het niet hooren, ik* wil het niet hoo- ren," herhaalde ik haastig. Ik hechtte torn sterk aan. droomen en doe het "nog; en Catharina had iets ongewoon sombers In haar gelaat, zoodat ik bang was voor iets waarin ok magel'ijk een profetie zou zien, die een vreesdijke imp voorspelde. :H)et hinderde haar, maar ze ging niet voort. Ze vatte blijkbaar een andier onder- werp aan, en begon spoedig opnieuw: „;A3s ik in de hemel was, Nielliji, zou ilk uiterst ongelukkig zijn." „Omdat u niet geschifct bent om er heen te gaan," antwoordde ik. „AIle zondaars zouden in deni hemel ellendig ziin." „Maar daarom is het niet. Ik droomlde eens dat ik daar was." ,„Ifc zeg u, dat ik nief naar uw droomen wil luisteren, Miss Catharina! Ik ga naar bed," viel ik haar opnieuw in de rede. Ze lachte en hield mij! tegen', want ik maakte een beweging om1 mijn stoel te ver- laten. (Wordt vervohgd). ALKMAARSCHE COBBAN Uatuin tot wel- Qeilachtsnaam en voornamen. Llchtlng. ken de vrijstel ling Is verleend,

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5