Wacbt geen oogenblik meer met advertee- ren in: e MarkiberieliteH Sport Zeetqdipgen Provinoiale Gronlnger Courant Schtedamsche Courant Dordrechtsche Courant Leidsch Dagblad - Delflsche Courant - Mlddelburgsche Courant Provlnclale Over^ss. en Zwolsche Courant Opreohte Haarlemsoho Courant Leeuwarder Courant Prov. Goldersohe en Nljmeegsohe Courant Arnhemsoho Courant Provlnclale Drentsohe en Asser Courant Zutpbensobe Courant Provlnc. Noordbr. en 'sHertogenb. Courant Alkmaarsche Courant iCTifnnfODpniopapionappap direct wordt rerrfchi Spr. was overtuigd, dat de aansluiting een voordeel voor de boerem zal zijn en geea nadeei, nu toch een keurtog moet plaats heb ben. De heer Sengers vroeg voorts of de laatste cijfers der slagers gecontroleerd zijn. Hij zou wenschen, dat B. en W. ook eens met goed uitgewerkte" berakeniingem kwarnen, opdat men kan weten hoe veel het vleesch duurdex zal worden, Eerat was het een cent, nu al een halve stuiver. De voorzitter ontkende, gezegd te hebben dat het vleesdh 2Y, cent duuxder werd. Hij had gezegd, dat aansluiting wenschelijlk was, a I zou het vleesch 234 ct. du uxder wor den. De slagers hebben indextijd op sprekers nadrukkeliiike vraag, tot driemaal toe ge zegd, dat het 1 cent zou zijn en dat dit bun eeniig bezwaar tegen de aansluiting was. De heer Vabl merkte op, dat de slagers vergeten, dat zij biji het thuisslachten toch ook kosten (hebben, b.v. van het koken van watex. De beer Opdam vroeg of in Heiloo een keurmeester noodig zal zijn behalve de vee- arts. De voorzitter antwoordde: Indien wij niet aansluit bij Alkmaar, heeft het nergens mcer meester vanwege de gemeente hebben, die dus gemeenite-ambtenaar wordt. Als Heiloo aansluit bij1 Alkmaar, heft het nergens meer mee te maken, daar het abattoir de contrdle overneemt voor een dubbeltje per inwoner. De slagers hebben natuurlijk keurloon te betalen, miaar dat verhalen ziji op die bur- gerij,, die de kosten daarvan gaame beta alt. Nadat de heer Mulder nog had opgemerkt, dat een besluit moet worden genomen in het belang van de heele gemeente, omdat „we bier niet zitten alleen voor een categoric van slagers of van veehouders", meende do voor zitter, dat de zaak van alle kanten voldoen- de was bekeken en stelde (hiji de vaststelling van de verordeniug op den keuringsdienst van vee en vleesch voor. Het al of niiet noo- dige van het voorlezen ervan werd nog even beaproken, waarbij de voorzitter meeaeelde, dat ziji is opgesteld volgens de rijksvoor- schriften, maar toch werden! we onthaald op de lectuur. Na de voorlezing werd de veror- dening zander hoofdelijke stemming goedge- keurd. 9. Aanbieding gemeente-rekening 1921. De gewone inkomsten hebben bedragen 113970.68, de uitgaven 109724.88, zoo- dat het saldo op die rekening bedroeg 4245.80. De buitengewone inkomsten' wa- ren 123808.15*. de uitgaven 123346.88, het voordeelig saldo du® 461.2714. Het to- tale voordeel'ige saldo was alzoo 4707.07'. De voorzitter stelde voor, dat de heeren Mulder, van 't Veer en Opdam de rekening zullenl nazien. Dit werd goedgekeurd. Hierna werd de openbare vergadering ge- sloten. Met plaatselijk comite ter bestrijdtog van tuberculose hield gisteravond een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer O. Smiits, heette al ien welkom. Ingekomen stukken: Het Hoofdbesfuur be- richtte, dat de verloting ten bate van een Kinderpaviljoen uitm,untend geslaagd is; een paviljoen met 60 bedden kon worden ge- opend. Medegedeeld werd nog, dat er belaas nog vele wachtende kinderen zijn, waarom tot hernieuwde actie werd aangespoord. Mededeeiing dat 4 kinderen, die voor uiir zending in aanmerking kwarnen, moesten worden afgewezen, omdat hun vaders de or- ganisatie hadden verlaten. De voorzitter betreurde het voor de kinde ren. Dat die mannen hun organisatie in den steek lieten, nu er minder te halen is door stopzetting van de werkloozenuitkeering, is voor de volks-en werkliedenbonden geen slag. Die onnatuurlijke toename van leden. moet, meende spr., weer worden teruggebracht tot die leden waarop de bond kan rekenen. Mededeeiing, dat mej. dr. H. Schager van Salen bij hare inspectiereis op 1 Augustus hie reen bezoek zal brengen. Bespreking geval van tuberculose. De heer Brand leidde dit punt fn. Een groot en arm gezin heeft door finandeelen achteruitgang zijn woning moeten verlaten en is in een schuur gehuisvest. bij het vee, zon- der drinkwater en stookgelegenheid. Ook is daar een tubcrculeus kind van 11 jaar. Spr. zou zoo spoedig mogelijk willen ingrijpen. De voorzitter heeft ook dat geval onder- zoeht en had den toestand evenzoo bevonden. Spr. decide echter mede, dat het gezin inder- tijd een behoorlijke woning aangeboden is, doch die wenschte de vrouw niet te betrek- ken. De woning is nu aan een ander gegeven. Spr. heeft cr met het Armbestuur over ge- sproken en bij de gemeente is dit ook zeer oed bekcnd. Men is daar van goeden wil, och ,zoekt naar en goede oplossing. De vraag of het kind tuberculeus is, meende spr. aan den dokter te moeten overlateri. Te bevoegder plaatse zullen de noodige stappen worden ge- daan. Nog een geval werd beaproken. Hier zal hulsvcrpleging worden toegepast; heeft men geen middelen, dan zal men om de toegezegde gemecntc-subsidie vragen. Speldjesdag. De voorzitter heeft van flen burgemeester toestemming gekregeni om den 2en Zondag in Augustus een speldjesdag te houden. De dames Buitenman en' Gielis-Kop- man zullen zich met de voorbereiding belas- ten. In de contrSle-commissie werden gekozen de heeren van Tongeren, lief ting en1 Brand. UIT HEERHUGOWAARD. De bouw van twee nieuwe openbare scho- !en, ieder met twee lokalen, mag van hooger hand niet plaats hebben. Het moeten scholen worden, ieder met slechts 66a lokaal. Het verbouwplan van school no. 3 ten dienste van het R. Kath. onderwijs, heeft mat de volledige goedkeuring van booger- hand kunneni verwerven. Naar het oordeel der Regeering kan met deni bijbouw van 66n lokaal worden volstaan, texwijl de hulp- school voor ihet bijzonder onderwijs even goed diensfr kan doen als voor het openbaar. Voorts moeten de veranderingen tot het alemoadzakelijk&te worden beperkt. Daar intusschen de goedkeuring is verkregen voor denl bouw van een school met twee lokalen voor het openbaar onderwijs, zal wel zoo spoedig mogelijk een nieuw plan voor ver- bouw van school no. 3 worden ingeddead. De benoeming van. mej. Maas alhier tot onderwtjzeres te SintePancras met in- gang van 1 Aug. gaf aanl'eiding tot het zoe- ken van een tij'delijke leerkracht, daar mej. Maas ander® niet v66r Oct. ontslag zou kunneni krijgen, Daar zich nu een tijdtelijke leerkracht besohikbaar heeft gesteld, zal mej. Maas toch op 1 Aug. hare nieuwe be- trekkins1 kunnen aanvaarden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De heer H. J. Zaal-alhier heeft ook voor de Fcderatie van Handels- en Kantoorbedienden- Vereenigingen in Nederland met gunstigen uitslag het examen in boekhouden afgeliqgd (Mercurius-diploma). UIT BEHGiEN. Bij beschikking van Gedeputeerde Staten fa voor goed vrijstelling wegens broederidiienst verleend aan de navolgende dienstplichtigen uit deze gemeente der lichting 1923 M. Blokker, J. Min en C. Rooznedaal. Voorloopig werden wegens broederdienst vrijgestelld, ae dienstplidhtingen der lichting 1923 uit deze gemeente J. C. Burgering, en' A. van Wcxnderen. Op de 'Kiezersiijst 1922—1923 van faet Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor- derkwartier komen voor het Stemdistrict Bergen 632 stemgerechtiigde pereonen voor, met een totaal stemmen van 682. Vbor het te Amsterdam: gehouden ejea- men ter bekoming van het diploma M. U. L. O. zijn alle leerhngen van de school der Berger Schoolvereeniging, welke daaraan hebben deelgenomen, geslaagd. In de kosten van.' den bouw der openba re school voor U. L. O. aan het Beemster- park ailhier, is door het Rijk aan deze ge meente een bijdrage verleend van 30026.41. De totale bouwkosten met inbegrip van de kosten van aamscliaffing van het meubd- lair en die turnartikelen hebben bedragen 124368.721%. STRE1MMING SCHEEPVAART OP ZjOND'AO. De Bond van Ned. Beurtvaartvereenigingen heeft in een adres den minister van Water- staat verzocht de bepalinig: datdebruggenen sluizen, liggende over vaarwaters in beheer bij den Rijkswaterstaat op de Zon- en Feest- dagen zullen zijn gesloten, en1 aan' welk be sluit op Zondag 16 Juli j.l. voor den eersten keer uitvoering is gegeven, fn te trekken. UIT AKEKSLOOT. W oensdagmorgen vergaderde de raad de aler gemeente in voltallige zitting. Van Ged. Staten waren goedgekeurd te- rugontvangen-: het raadsbesluit gelldleeniing verbouw R.-K. School, idem geldleening' ver- bouw schoollokalen tot raadhuis, idem over- nftmi.ng bedrijfsschuld G. E. B. door de ge meente, idem schoolgeld-regeling met de ge meente Zuid- en Noord- Schermerbenevens de uitkeering krachtens de wet van 24 Med 1897 Stbl. 166 ten bedrage van 4926 en de nooduitkeering k f 986,2p. Al deze stuk ken werden' voor keimisgeving aangenomen. De voordracht voor het college van zetters werd opgemaakt als volgt: M. Groot affcre- dend en J. Berkhout, S. Hieldex aftredend en S. Koppes. Beridit van Ged. Staten dat P. Binnewij- zend over de jaren 19201—1921 in de Hoofd. omslag is veriaagd. Verzoek J. Verduim, pontwachter alhier, om een hooger tarief in te voeren, vooral bij nacht om over te zetten. De voorzitter zegt, dat een verordening in voorbereiding is, en in een volgende vergadering behandeld zal worden, waarop de Kon. goedkeuring moet worden aangevraagd. Verzoek J. Riesebosch om aangaande de afwijzende beschikking van den raad om zijn kinderen' dte 'lessen aan de Christelijke school te Schermerhom te laten volgen als zijmde deze aangewezen naar Alkmaar, om dan de kosten van de tram van de -Zuidervajart naar Alkmaar ten be drage van 32 per kwartaal te vergoeden en zijn kinderen naar Schermerhom te laten gaan. De voorzitter las artikel 13 van de lager ondterwijswet voor waarin staat ver- meld een tegemoetkoming in de kosten, al zoo wordt besloten 10 per kwartaal toe te staan om zijn kinderen in de gelegenheid te steTlen de school! te Alkmaar te bezoeken. Verzoek van E. Oly Pzn. om teruggave van belasting inzake iHoofdelijkeni omslag, dienst 1919—1920 en 1921, daar Ged. Staten de- zer provincie hebben bepaald dat zijn hoofd- verblijf was gevestigd te Haarlemmermeer. Door Burgemeester en Wethouders zal een onderzoek worden ingesteld, en een uitvoeri; rapport aan den raad worden overgelej Van Ged. Staten berichi ontvangen, dat net besluit inzake de kermis is vendaagn. De ge meente Heiloo had de veramdering. De naar Haarlem geweest, politic-assistentie, maar definidef kon nog niets worden gezegd. De voorzitter: Nu zijn wij genaderd tot een punt, wel het belangrijkste van de agenda, Aan de orde was bet punt: verbouweni der schoollokaleni tat raadhuis. De raad heeft een zeker bedrag daarvoor toegestaan, zeide de voorzitter. De aanbesteding heeft plaats gehad volgens art. 142 der gemeente- wet. Het heeft in de gemeente nog al wat stof tot bespreking gegeven, hetgeen wel voorbij zal zijn. Wij hebben gehad een in- schrijving uit Bergen, een van Gehr. Krom alhier en een van N. Blokker en G. Overpelt alhier zijn de laagste inschrijvera voor 6426. Bij de opening der biljetten werd be. kendmakmg der begrooting verzocht maar wiji vonden daar geen termenl voor deze mede te deelen, en wij zouden later een foe- s'lissing nemen. Het laagste billet is te hoog volgens de begrooting. De acbitect, de heer Weisenbom heeft met de laagste inschrijivers confereerd, waardoor een massa dingien oeid zijn en dan wordt de aanneemsom f 5150 buiten het architect4'oon, maar dan wordt het niet zoo ate het oorspromkelijke piiaa was, Uitgevoerd, en nu is mijn vraag, aldius de voorzitter: Is de raad nu niet genegeQ een hooger bedrag te voteeren om het werk goed eni af- doende te maken. hfet versdiil tusschen be grooting en aanneemsom1 ligt hoofdlzakdijk m de duurdere materialen. De heer Koppes: Wat die voorzitter zegt, dat het hed wat stof tot bespreking heeft ge geven, daarmede ga ik niet accoond. Het was algemeen goedgevonden om het werk uit te besteden onder de vaklieden) te Akersloot, waar alle raadsleden mede accoord gingen, en in die courant lazen wij dat het publiek werd uitbesteed. Zrjn de ambacMslieden te Akersloot niet fcetrouwbaax? Wat moet ik daaruit opmaken? De voorzitter: Onderhands aanbesteden mag niet en hadden wij direct de gemeente- wet geraadpleegd, dan hadden wij allea voor- komen. De heer Koppes: Bij het P.E.N, worden aannemera uiitgenoodigd in te schrij ven, en die staan toch wel onder Ged. Staten en dat is toch zeker onderhands. De raadsleden zul len toch niet beschouwd worden als mario- netten om zoo nu en dan ja te knikken. Voor de ambachtslieden te het zeer onMlijk. Weet U wel, waarom Poland, de gemeenteopzichter, bedankt heeft? Dat te geweest over t schil- derwerk aan den school Kogerpolder, en daarmede is de gemeente een verdienstelijk ambtenaar kwijfIk wil) op de capadteiten van den heer Weisenbom niets afdmgen, maar zijn begroo'ting te nu, evenals het met mijn woning, het geval was te laag. Er te nie- mand van bui'tm de gemeente, die met de vaklieden alhier 'kunnen concureeren. De heer Hlelder: Ik was ook van meening, dat het werk onder de ingezetenen werd aan- besteed, en een raadsbesluit dient dan ook te worden uitgevoerd, en aaders dienen de raadsleden met dewijziging in kennte te worden gesteld. Daarvoor te geen aparte vergadering noodig en die brengt kosten mee De voorzitter: 't Is altijd het plan geweest om het werk aan de ingezetenen te gunmen, maar het verzuim heb ik straks al genoemd. Wij moeten werken in het algemeen belang, niet in dat van enkete vaklieden. De voorzitter: Dat te reeds besdhreven. De heer Groot: 'Deze winter te met het vaststellen van het uurlobn aan de werkloo- zen, toen B. en W. hooger gingen dan was Ibepaald, al op het beleid van B. en W. af- gedongen, en nu weer. Wij zullen werkelijk niet onnoodig de uitgaven' vergrootem. Nood- gedwongen moet hiervan wel eens worden afgeweken om' omnoodige uitgaven van ver- gaderingen te vermijden. De voorzitter sloot hierbij de ddscussies en stelde voor dat de raad1 2000 meer voteert om het oorspromkelijke plan uit te voeren. In stemming gebracht, werd met algemeene stemmen hiertoe besloten. Mondelimg was em verzoek ingekomen van W. Blokker om zijn booimem langs den Ker- kedijfc door de gemeente te 'laten smoeien, daar hij ze anders opruimt. Met Blokker zal getracht worden een rega ling te treften. Rondvraag. De heer Kernens vroeg, waarom de uit slag van de verkiezingen niet aan de bordlen gepublioeerd te. De voomtter zeide dat dlif niet noodig is. Do heer Helder vroeg aanplakkfog yanl biljetten, vermeldende de ter inzage ligging van de kiezersiijst. Dit zal voortaan pi a ate hebben. Daaraa sluiting. EGMOND AAN ZEE. (lste hell van Juli.) Ondertrouwd: Johannes Vet en Adriana Immerentiana Ruigewaard Geboren Neeltje, d. van1 Hendrik Vuil en Antje Buis. Over leden Willem, z. van Willem Zwart en Antje Prins, 6 jaar. ker 'BROEK OP LANGENDIJK 20 Juli 1922. heden gehouden veiiingen werd betaald voot 'BloemkooL le soort per 100 st. 15.8<>— 19.10, Wortelen per 100 bos 1.90 2.30, Roode kool le soort f 6.807.70, Aardappelem: Julia muizen 3.70—'/ 3.80, Schotsche muizen 3.609.10, School- meesters 3.30—/ 7.60, Drielingen 3.10 tot 4.30, Kleine 1.40, Graafjes SJO'— 15.30, Koksianen 3.60f 4, Due 3.60 tot 3.90, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1000 st. bolemkool, 28520 K.G. roode koo.!, 24875 bos wortelen, 384.600 K.G. aardap- peleni, 16.500 K G. drielingen. WARIMENHUIZEN20 Jul! 1922. Schotsche muizen 3—/ 7.20, Nh voud 3.10, Koksianen en Duken 3.40, Schoolmeesters 2..30—3.90, Drielingen 1.30f 3.60. Aanvoer: 74306 K.G. aard- appelen. ZWAAG, 19 Juli. Veiling Bangert en Omstreken. Zwarte Bessen 18826 K.G94 cent per kilo. BEROEPSVOETBAL. Hierover schrijft men uit Duitschland aan de N. R. Ct. ,,Schaffer, de beste speler van Wacker Munchen, heeft zijn club verlaten en te naar zijne oude vereeniging de M. T. K. Boeda- pest teruggekieerd. Hul zal reeds aan de reis der M. T. K. naar Zweden doelnemen. Als zwakke Ersatz" krijgt Wacker Banas, de spil der F. C. Teplitz. !De Jerugkeer van Schaffer naar Boedapest te voor M.TJK. zeer aangenaam omdat Orth, de middenvoor der M. T. K., zijn club verlaten beeft om F. T. C. te spclen." 'Scbafifer. de hemel'hoog geprezen „voet- balkoning'de afgod van een zeer groot ge- deelte der voetbalrbezeten jeugd verlaat Wacker! Hij, de held van zoovele spanmen- de voetbalberichten, die zoo dikwijls precies op het juiste moment als de spanning ten top gestegen was de bekende onhoudbare kei juist in den hoek van de goal schoot. Natuurlijk uit die moeilijkste positie. De man, die in honderd stamdem gephotografeerd, aan het publiek werd opgediemd. De moderne Winneton of OldFShatterhamd verlaat zijn club! Waaromi ook niet? Van Boedapest uit kwam Schaffer na den oorlog naar Neuren- berg, ging daarma naar Basel, toen naar Miinchen en nu weer naar Boedapest terug. Het is nu de tijid der reizen. Het seizoen be- gint al weer in Augustus, de zwakke pi a at- sen in de elftallen zijn bekend. Wat wonder dat alles in de weer is om de elftallen te ver- stenken, Maar geldl ontV'angt geen speler I Tenminste niiet officieelZoo dom is men niet meer. Maar aan betrekkingen kunnen zoovelen enthousiasten helpen en wat er on der „VTiemden" gebeurt, dat gaat geen menschi wat aan! Ergerlijk in hoogste mate is dit schijnhei- lige amateurisme. En ook zeer schadelijk voor de voefbalbeweging. De ouderetn, de lei- dere der voetbalbonden, die nog droomen van htm roooie herirmeringen van zufi ver amateurisme, willen van beroepsvoetbal niets weten. Ze schijnen niet in te zien, hoe niet alleen de verhoudingen in de wereld zich veranderdl hebben; dat de nood' velen diwingt tot het in geld omzetten van hun capaciteiten op het voetbalveld, maar dat ook de toestanden in de zooveel kleinexe voetbalwereld zich in de laatste jaren volko- men veranderd hebben, dat't niet meer alleen om de eer gaat, maar ook voor een belang- rijk deel om de ontvangsten bij die wedstrij- den. Een kampioenschap van ae eerste klas beteekenit eenige honderdduizend'en marken, millioenen kronen! Men krijgt den dat deze ontwikkeling niet duidelijk millioenen kronen! Men krijgt den indruk, duidelijk genoeg wordt ingezien en dat de werkelijkheid er in de Oostenrijksche en Duitsohe voetbalwereld anders uitzret dan de leiders wel meenen. Hoe meer men naar het Oosten komt, des te dichter te men bijl het beroepsspelOf in an- dere Woorderu: hoe sleohter de valuta, hoe grooter de nood, des te dichter bij' het be roepsspel. Een treurig voorbeeld voor het boofdstuk politick en sport! Hoe lang de bonden net officieele beroeps spel nog zullen kunnen tegenhouden deze vraag zal naar mijtae meening niet meer lang op een antwoord behoeven te waohten. Hoe eerder men' tot de invoering overgaat, hoe beter. Want dan zal erieem cinde komen aan den zoo ongezonden tegenwoordigen' toe- stand. Wij GO-AHEAD, verwfjzeru, naar de advertentie in D dit blad betreffende de algemeene vergade ring, welke wordt gehouden op aanstaande Dinsdag, half acht, in cafe „Brittanje". A.s. Zaterdag 6 uur spedt Oo-Ahead I een wedstrijd tegen de „Vischhoppera" uit IJmui- den, terwijl Zondag 2 uur een combinatie speelt tegen W.R.C. I uit Westeaan. Wij' ver- wachten1 dat het in deze beide ontmoetingea aan spanning niet zal ontbreken. Over den gisteravond gespeelden wedstrijd Quick—'Wiener Amateure rnektt de N. R. Ct. het volgende: De Wiener Amateurs zijn naar oma land ■ekomen, voorafgegaan door den facineeren- ien roep, dat zij de Oostenrijiksche Corinthi an^ waren. Aan die reclame hebben de spe- lers part noch deel. Maar in ieder geval geeft deze reclame reden tot rergelijiking en ate wiji tot vergelijken overgaan, moet ons deze opmerking van het hart, dat, al be- "schikken de gasten, die nagenoag met louter intemationate verschenen, over enkele zeer ,oede kraohtea, zij toch niet to een adem met ,e Corinthians mogen worden. genoemd. Hun spel verrastte geenszins. Wij' geven toe, dat het vlot was en dat er geestdrift adhter zat, doch van een voorbeeldige techniek, goed op- gezette en doorgevoexde bedoeling, een scherpe combinatie en brillant solospel zagen wij slechte zoo nu en dan iets. iMaar billijkheidsh'alve willen we dit op- merken, dat midden Juli, na een periodle van mogelijk een paar maanden voet'bal-onthou- ding, 'geen euperieur spel verlangd mag worden. Anderzijds moet toch even worden aangevoerd, dat ten opzichte van de tegen- paxtij dezelfdie factoren gelden, en ate wiji dan nog_ aannemen, dat de verhoudtog van 44 de juiste verhoudtog is, dan meenen wij, al- hoewel vluchtig, todb voldoende te hebben waar gemaakt, dat de Wiener Amateurs, waarvan wiji todertijd lazen, dat ze nief als amateurs beschouwd moesten worden, geens zins een spel vertoonden, dat ook maar to de verte op dat der Corinthians geleek. Vraagt men ons oordeel, dan zeggen wij, dat de ploeg dfen indruk maakte van een goede ploeg, van b.v. H.V.V. in goede conditie. Daarmede is tevens gezegd, dat het met Peereboom, Schiafer en Baer van S'angen- burg verstericte Quick, dat mede den nog al tijd puiken steun van Bosschaert ten deel viel, goed spel heeft te zien' gegeven. Onder groote belangstell'ing ving even) na half acht, onder leidling van den heer F6r- ster, de Strijd, welke vooraf werd gegaan door eenige toespraakijesi wederziids, aan. En na eenige verkenning had Quick al dadie- lijk suoces door Pino Posit Sr., die eenkeurig boogschot tozond, hetwelk den niiet bijzon- der veiligen Weensdhen' doellman te machtig was. (1—0.) En toen die gasten eenige ma- len op het necbte spel van Meter en Bos schaert waren gestrand, belandde de bal bij 'Baer v. Slangenburg die to een worsteltog met de achterhoede tweemaal den bal kwijt raakte, doch hem weer wist te bemachtigen en met den linkervoet, terwijl hij rechtsbuiten speelde, fraai doelpuntte. (2—0.) De Wieners kregen eerst eenige meerder- heid toen Peereboom uitviel en Quick met 10 man speelde en zij profiteerden ervan door den puiken midvoor Konrad, die een door Meier temggekopteo bt) sender moeste laniga Brederode joeg (2—1.) Na de rust slaagde Baer v. Slangenburg, die goed bij schot was, er binaen eenige mi- nuten to uit een toegespeelden bal van Jonk- heid met een redht onhoudbaar echot dien stand op :3>1 te brengen. Doch toon begon- nen de Wieners te toonen, dat zij meer au8- uauer hadden, Quick begon iete te verslap- pen en meer en m-eer kwam het toitiatief aan de gasten, die door Swaiosch, den links-bin- nen, op onhoudbare wijze er 3—2 van maak- ten. Eh even later bracbt de mdd-voor met een laag hard schot den stand op gelijken voet. Toen leefdle het spel ran de zijioe van Quick weer op. Doch de Wieners slaagden er toch to de leiding te nemen, zlf het dan ook op een nletwat gelukkige wijze, want toen1 den toegeloopen Bosschart uitgleed, kreeg Kon- racf bet terreto vriji. Hij' braCbt den bal ver- der op en ecoorde met een zulver geplaatsten harden sohuiver (34). Dat was Quick te veel, en zich vol vuur weer in den strij'd wer- peitdi, namen de nieuw Honenburgers den aanval over. En nadat de Wieners door het oog van een naaldl waren gekropen (wat hadden wij1 dat graag eens gezien!! Red.) toen een1 bal, die de keeper had laten vallen, via de paal buiiben' ging, bracht Baer van S'langenlourg, over den vallendien dcelman heen, den stand gelijk (4—4). Beiiderzijds gingen' nog een tweetal kansen verloren voor en aleer Forster het einde aan- kondigde. Dat wij nog voort voetballen blijkt wel hieruit, dat 29' Juli eene ontmoettog Quick—Slavia is vastgesteld. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MI J, NEDERLAND. Batan rertr. 18 Juli v. Batavia n. Amster dam. Bil'liton vertr. 19 Juli v. Nordehhaxn n. Aan- s terdam Kangean (thuter.) arr. 20 Juli te Louden. Karimata vertr. 19 Juli v. Batavia n. Am sterdam. Vondel (thuter.) vertr. 19 Juli v. Port Said. KON. NED. STB. MI J. Adonis arr. 19 Juli v. Bilbao te Gyon. Bacchus arr. 19 Juli v. A'dam te Iissabon. Hector air. 19 Juli v. Salooica te Koostan/ti- nopel. Irene vertr. 18 Juli v. Alicante n. Barce lona. Minerva arr. 17 Juli v. Varna te Oalatz. Irte vertr. 20 Juli v. Rdarn n. Malaga. Vulcamus vertr. 20 Juli v. Kfdam n. Lia&a- KON. WEST-IND. MAILD. Ganymedes vertr. 20 Juli v. A'dam n. Chili. Delft arr. 20 Juli v. Chili te Amsterdam. Haarlem arr. 18 Juli v. Corral te Valparai- KON. HOLL. LLOYD. Oelria (thuisr.) vertr. 18 Juli v. Santos. Kennemeriand (uitr.) arr. 19 Juli te Monte video. HOLLAND-AMERIKA UJN. Leerdam, v. Rdam n. New-Orleans, air. 19 juli te Vera Cruz. Nieuw-Amsterdam, v. New-York n. R'dam, vertr: 20 Juli v. Plymouth. Spaamdiam, v. R'dam n. New-Orleans, arr. 20 Juli te Antweipen. HOLLAND OOST-AZIS UJN. Oostkerk (thuisr.) vertr 20 Juli v. Hull o. Hamburg. Zosma (uitr.) arr. 18 Juli te Sbimonoseki. HOLLAND ZUID-AMERIKA LIJN. Albania (thuter.) air, 19 Juli te Las Pall- mas. HOLL. ZUID-AFRJKA UJN. Randfonteto vertr. 20 Juli v R'dam n. Kaap- (verb.). lie Randiontoto vertr. 20 Juli v. R'dam m. Ham burg. HOLLAND-AUSTRALIA UJN. Bintang (thuter.) vertr. 19 Juli v. Port Said. HOLLAND BRJTSCH-lNDIi UJN. Bovenkerk (uitr.) vertr. 18 Juli v. Madras (verb.) Meerkerk (uitr.) arr. 19 Juli te Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Goentoer wordt 22 Juli 8 u. voorm. v. Bata via te R'dam verwadit. Insultode vertr. 19 Juli v. Batavia n. Rot- terdam. Ceylon (thuisr.) arr. 19 Juli te Marseille. STV. MI J. OCEAAN. Aitreus, v. Japan n. R'dam, arr. 18 Juli te Singapore. Elpenor vertr. 18 Juli v. Shanghae n. Am sterdam. Pyrrhus vertr, 18 Juli v. 'Hongkong n. Rot terdam. rii SO

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6