ten gebruike by de verschillende inrichtingen van onderwjjs. nr.l. v|h. HMMs. COSTER Z©©!, Voordam 9, Albmaar. Zeetjj dingen UIT OUDE NIEDORP. In de gisteren te Spanbroek voortgezette seriewedstrijden smaakte V. V. V. het genoe- gen om met de 4de prijs te gaan strijken, doordat zij de vorige maal gewonnen had van Sparta I van Wognum. Zij verloor nu de lste wedstrijd van Forward uit Hoom met 20. De tweed wedstrijd tegen V. V. M. uit Me- demblik werd verloren met 51. Van de lichting 1923 zijn voorgoed vrij- gesteldCornells Jong, wegens broederdienst en Willcm van Baar, wegens geestelijke. Ten langen leste is de weg in ons dorp weer berijdbaar geworden, doordat alle bui- zen voor de waterleiding gelegd zijn en ook de aanleg van huisleidingen in het geheele dorp gereed is Werkelijk een opluchtmg! UIT SOHOORL. Men schrijft ons: Nog eens de zwailuwen van Raat. Ja, lezer, het klinfct anders dan de kraan- vogels van Ibicus of de ganzen van het Ka- pitool. Toch zijn ze hoogst belangwekkend, vooral nu de jongen uit zijn. Bijzonder aar- dig is te zien, hoe de kleine dingen gevoerd worden door de ouden. Men ga eens een kijkje nemen. De woning van den heer Raat staat aan den Duinweg, een honderd M. van ScoirlewaLd, richting Bergen. UIT OUDO'R'P. Oevonden Een portemonaie met eenig geld, gevonden te Bergen. Een dames- mairtei met een sleutel. Inlichtingen b|j die politie. UIT SCHAGEIN. Op de 24 Juili alhier gehouden luxeraarkt waren ruim 200 paarden en veulens aange- vocrd. Besteed werd voor: Rijtuigpaarden 350- -/ 650, 2-jarige 150—/ 350, 1-jari- ge/ 75250, veu'lens 35—/ 150, werk- paarden 200—/ 500, slachtpaardem 65 tot 250, bitten 65—/ 500. Handel traag. Afzet gering. De prijzen' waren belangrijk lager dan biji vorige markten. Sparta I speelde Zondag tegen Geel- Wit I van Helder en won met 2—1, zoodat deze club winner werd van de uitgeloolde zilveren medaille. Sparta V versloeg Hollandia I op het 2e sportterrein met 4—0. BOEKAJLNKONDIGING. „HouZee", tijdschrift voor de jeugd, uit- gave van de Uitg.-Mij. E. J. Bosch Jbz. te Baam, bevat naast de vervolg-verhalen „Een praatje over Kometen" van P v. R. (met 4 fo- to's). C. A. Kr. schrijft over Vlinders, noemt verschillende soorten en geeft aan hoe het opzetten en kweeken moeten geschieden. G. Themmen schrijft een stemmig verhaaltje over een jongen, die zijn gedachten niet bij zijn lessen kan houden. In „Onder de India- nen" vertelt Harmanna van den moed en de redding van een soldaat, die in ten Indianen- kamp verzeild was geraakt (met foto). W. B. Z. geeft bij een teekening een legende over den bouwmeester van den Keulschen dom. Marktberichten ALKMAARSCHE EXPORT-VEILING. ALRMAAR, 24 Juli. In de heden gehou den veiling werd bdtaald voor: Aardappelen 2.90>—/ 5.80, Aardbeien 44—/ 79, Aal- bcssenj 39—/ 71, per 100 K.G., Andijvie 2.70—/ 5.20 per J 00 stuks, Bloemkool I 6.109.20 per 100 stuks, Bloemkoot II 3.50—/ 5 per 100 stuks, Doperwten 10 tot 2l3 per 100 K.G., Frambozeni 0.88 1.20 per KG., Kropsla 2.604.30 per 100 stuks, Komkommers 7.3010.20 per 100 stuks, Kruisbessem 30—/ 34 per KG., Pieterselie 2.302.80 per 100 bos, Postelein 0.1 li0.24 per ben, Peu- len 26—/ 36 per 100 K.G., Rabarber 4.106.20 per 100 bos, Rhode kooO 2.906.30 per 100 KG., Selderie 0.80 tot 1.40 per 100 bos, Spinazie 3.20— 5.60 per 100 KG.. Snijbooneni 42—/ 64 per 100 K.G., Spersieboonem 3140 per 100 K.G., Tuinboonen 2.10—/ 4.30 per 100 KG., Tomaten 0.12—<f 0.18 per K.O. Wortelen 1.104.20 per 100 bos, Zawr- te bcssen1 0.640.71 per K.G. BROEK OP LANGEN'DIJK (Langedij- ker Groentenvdling), 24 Juli 1922. In ae heden gehouden veiilngen werd betaald voor Bloemkool le soort per 100 st. 4.50 10.10, 2c soort 2.30; 'Wortelen per, bos D60—2.40, Roode kool le soort 100 5.3016.70, Aardappelen: Julia muizen 3—/ 3.60, Sahotsche muizeni 3.101<f 8, Sohoolmeesters 2.807, Blauwe 5.80, Ei&eniheimers 4.80, Drielingen 2 3.70, Kleine 1.20'f 1.40, Graafjes 12.90—/ 13.70, Koksianen 3.40, Due 3.30f 3.60, Negentigvoud 3.40, Sla- boonen 30, Tuinboonen 1.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 3430 st. bloemkool, 73125 K.G. roode kool, 2:3625 bos wortelen, 232500 KG. aardappelen, 1OO0Q K.G. drielingen, 150 KG. slaboonen, 30 K.G. tuinboonen. WARM ENiHLTZEN, 24 Juli 1922. Schotsche Muizeni 3.2i08.30, Negen tigvoud 4.80, Schoolmeesters 4—/ 6.50, Gladblaadjes 6.30, Drielingen 1.50— 3.60. Aanvoer: 25990 K.G. aardappelen. WIJDENES, 24 Juli 1922. Veiling Tuin- dersbelang. Roode bessen 2125 ct., Wi'tte bessen 1820 ct., Prolefic bessen 35—40 ct. Aardbeien 4142 ct.., Frambozen 31'35 ct., Kruisbessen 1718 ct, 'Slaboonen 11 12 ct., Snijboonen 1518 ct. per pond. BOVENKARSPEL „De Tuinbouv/', 24 Juli 1922. Heden besteedde mem voor: Bloemikool I 1 .50, II 0.60—/ 1.30 III 0.40—/ 0.60, Roode kool 5.90- 6.36, Wortelen 1.70, Slaboonen 4. NlOORDSGHiARiWOUDE, 214 JuU. Schotsche muizen 3.56—/ 6.90, Julia 3.30—/ 3.60, Koksianen 2.80f 3.40, Duken 2.903.50, Schoolmeesters 2.80<f 5.30, Eigenheimers 3.70, Blau we aardappelen 8.80, Drielingen 2— 3.40, Kleine 1.10—/ 1.40, Drielingen 8.30, Nep 7.80—/ 14.20, Roode kool 6.706.80, Witte kool 10.50 per 100 K.G., Boswortellen 1.802.20 per 100 bos, Bloemkool 89 per 100 stuks. Aanvoer 22 Juli: 2221517 KG. aardappe len, 20 K.G. peulen, 862 K.G. zilvemep, 440 stuks bloemkool, 1850 K.G. roode kool. Gemengd Jfieuws. L AND ARBEI.DE RS Na een referendum te hebben gehouden onder haar leden heeft de te Gronmgen ge- vestigde Federatie van Landarbeiders in Nederland besloten niet te voldoen aan de door den minister van arbeid verlangde be- slechteringen voor de werkloozenkas (hooge- re bijdragen en lagere uitkeermgen) en heeft de organisatie met ingang van 1 Juli de kas opgeheven. LEVENSGEVAARLI JK GEWOND. Zondagochitend heeft in Den Bosch zekere v. H. zijn broer, met wien hiji ruzie had, een steek achiter het oor toegebracht. De getrof- fene is levensgevaarlijk gewond: hiji is naar het ziekenhuis vervoerd. De daaer, die zich- zelf biji de politie heeft aangegeven, is in ax1- rest gesteld. CHRISTELIJKE HISTORISCHE UN'IE. Vrijdiagoclitend heeft dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer te Luruteren een referaat ge houden over: De Staatkundige en Maat- schappelijke beteekenis der Guristelijka Zen- ding in onze Kolonien. Vrijdagavond sprak mej. C. Frida Katz over de vraag: Is wijziging in de regelen van ons huwelijksrecht noodig? Door de Chr.-Hist. Unie is een commissde benoemd om rapport over de huwelijkswetgeving uit te brengen. DE STAKING IN HET S'LEEPVAARTBE- BEDRIJF. Van het begin der stalking in de Rijn- sleepvaart af, schrijft de Voorwaarts, vertoef- de de bestuurder van den Centralen Bond van Trcmsportarbeiders Bertau in het Ruhrge- bied, teneinde daar de zaken betreffiende de Hollandische sleepbooten te regelen. Herhaal- delijk werden door hem vergaderingen be- legd met de stakers en de Duitsche sleepboot- personeelen. Zaterdagmiddag is deze door de Belgische bezettingsrtroepen gearresteerd. Onmiddellijk is door de Duitsche Trans- portarbeidersorganisatie een krachtig protest uitgebracht. Ook de Duitsche wericgevers in de Rijnsleepvaart hebben zidi tot de Belgische autoriteiten gewend met het dringende ver- zoek Bertau vrij te laten. Ook vanwege den Centralen Bond werd verbinding gezodit met den Belgischen commandant, Gistermorgen ontving het blad telegra- fisch bericht, dat Bertau weer in vrijheid is gesteld. ONEEINIGlHIBrD IN iDEiN P'LATTELAN- DERSBOND. Het_ hoofdbestuur van den- Plattelanders- bond is tegen' 27 dezer in Den Haag bijeen- geroepen, met het oog op oneenigheid in den bond. Naar de Rott. verneemt, zijn alle rechtsche leden van het hoofdbestuur en van den' bond zelf met een groot deel van de link- sche plattelanders ontevreden over de verdee- ling van de Kamerzetels, waarvan er geen is toebedeeld aan den heer A. van den rioven, die nummer 1 was van alle rechtsche 1 ijsten terwiji de heer Braat nitdrukkelijjc verklaai-d had', dat de verbinding van de rechtsche en linksche lijsten van dien aard was, dat als er twee plattelanders gekozen werden, de heer van den' Hoven, in ieder geval de twee- de zou zijn. Waarschijinlijk 25a! de hoofdbestuursverga- dering spoediig gevolgdi worden door een al- gemeene vergadering van den Bond, waarin een definitieve beslissing zal worden geno- men. HIET DIEPSTE BOORGAT -DER AJARDE Tot voor korten tijld was het boorgat van Szuchow in Silezii het diepste te wereld be- kende, n.l. 2240 Ml. Deze idiepte is echter aldus vermeldt het laatst verschenen nummer van „Kosmos" door twee boorgaten in Aimerika overtroffen. Een daarvan bevindt zidi acht mijlen noordoostelijk van Clarks burg met een diepte van 2261 M., de aodere ligit 6y9 majl1 zuidoostelijk van Faimont en bereikt een diepte van 2310 M. 'Rijlke petroleumlagen, waarop gehoopt end, werden niet aangetroffem. In zooverre zijn deze boringen dus niet geslaagd. Wei werden zeer belangrijike fossielen gevonden. DIE OHINEEZENWIJK TE ROTTER DAM. Nadat te Amsterdam de groote uitbarsting tusschen) de twee groepen Ghineezen had plaats gehad,, waaruit bleek met welk een hartstochtelijke haat beide partijen elkaar be- strijden, was ook de Rotterdamsche politie op haar qui vive. Op Katendrecht, waar de Chineezesn In lo- gement'en verblijf houden-, was het nog steeds rustig gebleven. Wei was het opgevallen, dat in den laatsten' tijd het aantal zonen van het gele ras steeds toenam. Nlaast igroote werkeloosheidl werd dit ech ter ook toegeschreven aan deni opiumhandel. Memand had ooit last van de Chineezen. Zij leefden volkomen in vrede met de Hollanders en ook met de vreemdelingen in deze groote havenwijk konden zij. uitstekend overweg. In de omgeving van Katendrecht waren zij gewilde klanten. Zij gingen rich nooit te bui- ten aan steriken drank. In' de laatste maanden begon de politie meer en mee last te krijgen van het gele volk- je door de smokkelarij op grooten schaal, die zij beoefenden. Nauwlkeurige onderzoekingen wezen uit, dat vooral naar Engeland en Aimerika gesmokkeld werd. doch deze smok- kelhandel was niet tot stilstand te brengen. Zoo nu en dan mocht het de recherche geluk- ken een' kleine faoeveelheid opium in beslag te nemeni, doch de Chineezen kregen telkens weer nieuwem voorraad. 'De opium werd niet op de gewone wijze verscheept, want dan zou de douane spoedig ingrijpen. Aldra bleek, dat een organisatie over de geheele wereld bestond en dat spedaal stokers en tremmers op stoonxschepen, die op Indie varen z. a. Rott. Lloyd' en: tie Mij1. Nederland de opium overbracbten. Dit verdoovingsmiddel werd dan daar gebracht, waar het't meeste geld opleverde. Tferhaaldelijk werd dor de recherche inge- grepen. Een tweede onaangenaamheid openbaarde zich eenst voor eenigen tijd, namelijk toen zich twee groepen vormde, die zich tegen- over elkaar plaatsten. Vermoedelijk badden deze groepen ook vroeger wel bestaan, doch traden nu meer naar buiten op, wellicht door het groeiende aantal leden. Het gevolg was, dat telkens kleine botsingen voorkwamen. Deze werden steed's heviger, zoodat in de to- gementen: soms op een aischuwelijke manier gevochten werd. •Het viel de politie op, dat de aanvallende partij steeds zeer goed gewapend was, ter wiji de aangevallenen dan absoluut geen wa- pens hadden. Het gevolg was, dat bij: de eer- sten niemand eenig letsel bekwam, diaarente- gen bij- de tegenstanders verschillende slaalit- offers verschrikkelijik verwond werden. Kwam de politie op het terrein van den strijd, dan was onmidaellijk alles voorbij. Voor de die- naren van Hlermandad hebben zij! grooten1 angst. De Ghineezen op Katendrecht schijmen minder van vuurwapenen gebruik te makai, dan hun landgenooten in1 Amsterdam. De verwond'ingen zijn bijna altijd veroorzaakt door bijilen of messen, terwiji deze dan toege bracht worden' op het hoofd en de armen. Bij de verhooren, die na deze vechtpartijen plaats hebben, doen de Ghineezen itegenover de politie alsof zij. niets verstaan. Maar bij die gelegenheid maakt men vaak gebruik van de diensten van1 een Chinees, Wrong Sing ge- heeten. 'Deze, die reeds ruim 10 jaar in Rot terdam woont, verstaat zoowel iHollandsch als Engelschi en staat inl ontwikkeling ver bo- ved' de andere gele broeders. Sing doet vaak dienst als tolfc. Hiji weet ook met zijn volkje om te springen. Zoo wist hiji b. 7. verleden week na een bloedige vechtpartiji de niet ge- wonden te laten monsteren, zooclat de herha- ling niet kon plaats vinden. Deze chef-chinees zorgt ook voor de mon- stering van alle te Rotterdam of Amsterdam verblijf houdende landgenooten. Memand wordt geplaatst zonder tusschenkomst van dezen voornam. Elke maatschappij, die Chi neezen monst'eren wil, richt zich tot hem, zoo dat hiji inl den loop der jaren een man van beteekenis is geworden,, die thans op een van de deftigste standen van Rotterdam woont. Zoo was de situatie te Rotterdam, toen Donderdagavond1 van de Chineezen legatie te 's Gravenhage het verzoek bij de politie in- kwam om nauwlettend toe te zien in de Ghi- neezenbuurt. Er zou igroote kans bestaan, dat in den nacht van Dondeidag op Vrijdag een groote kloppartij tusschen de twee groepen „Bo on" en „De drie vingers" gehouden zou worden. Bovendien deelde het bericht mede, dat 800 revolvers uit Duitschland in handen van die Ghineezen gekomen zijn. 'Den gan- schen nacht Meef net echter rustig in de om geving van de Chineezenlogemenfen. Om echter zekerheid te verkrijgen, werd door de politie besloten in 21 van deze boandinghou- ses op hetzelfde tijdstip een inval te doen. Vrljdagmiddag werd het personeel van het bureau Tolhuislaan versterkt met een groot aantal agenten. Met 70 man in1 eenige in- specteurs werden onder leiding van commis- saris Alberda, de ongeveer 400 zonen van het iHemelsche Rijfc overvallen. Speciaal werd gezocht naar vuurwapenen. Zooals reeds bekend, werden naast 13 brow nings, gevonden ruim1 1000 revolverpatro- nen, meer dan 130' hakmessen, vele bijlen en andere messen, alsmede een groote partij opium. De Chineezen trachtten voor zoover oiit) mogelijk was, nog hier en daar him wa- pens te verbergen, doch verzet tegen de poli tic werd nergens ondervonden. Aan de booten, die eventueel bewoners van Chinatown uit de stad aanvoerden, waren agenten geplaatst, die hen fouilteerdien. Van een groot aantal 'Duitsche revolvers, die aangevoerd zouden zijn volgens het alarmeerende bericht, werd niets gevonden. De politie blijft echter geregeld, ook na deze buiszoekingen, die als preventieve maatregel bedoeld zijn, haar voile aandacht ■wijden aan de Chineezenkolonien. VR'IJE VROUWENVERE EN IOINO. Aan de Staten Generaal is het volgende adres gezonden. De Vrije Vroiwenveretnlging, goedgekeurd biji KoninMijik Besluit van 3 Maart 1911, (No. 3, wemdt zich tot Uw Hoog College met het dringend verzoek. de door U in overwe- ging te nemffl wetten in zake verandering van het lste, 11 de, IHde, IVde, Vde, Vllde, IXde hoofdstuk der Grondwet, beneven® de Additioneele Artikelen, te verwerpen. Uitgaande van het democratisch beginsel, dat de Staat d'er 'Nederlanden word igie- vormd door de ingeborenen, met daamevees de als Nederl anders genaturaliseeren:, en de Grondwet van origine enl in opzet is het staatsstuk dat dit erkent en den burgers waarborgt tegen) autocratische neigingenl of han.delingeni aer regeering, meemt adressan- te, dat alleen dam herziening der Grondwet mag plaats hebben zoo het belang van het volk als geheel dit eischt en) de herziemng door de freezers is gdedgekeetrd; dat van dit laatste bij de aanhanglge Grondwetsherziening geen sprake is en de aanneming door U van de wet tot Grond wetsherziening dan ook zou ingaan tegen den geest der Grondwet, die wih dat nadat de voorstellen tot Grondwetsherziening door beide Kamers zijn aangenomen en bekrach- tigd door den Koningi(in), nieuwe verkiezin- Czullen plaats hebben, opdat de kiezers oordeel over de voorgeatelde herziening kunnen uitspreken, waama de nieuwe Ka mers, als mandatarissen der kiezers, de wet tot Grondwetsherziening in overweging heeft te nemen en met twee derde meeiderheid kun nen aannemen of verwerpen: dat de leden <ier nieuwe Tweede Kamer in zake de Grondwetsherriening geeni mandaat hebben. om de eenivoudige reden, dat door hen tijdens de verkiezingscampagne de Grond wetsherziening niet aan de orde is gebracht, zoodat het overgroote deel der kiezers niets hieeft bespeurd van een wijziging der Grond wet, dus volstrekt geen oordeel daarover heeft kunnen uitspreken- dat waar het Lager Onderwijs den bur gers geen kennis bijbrengt omtrenit de staatsinrichting, niet als basis kan en mag worden aangenomen de fictie, dat in het stilzwijgen der natie over deze materie, waaromtrent zij' niet is ingelicht gewordeni en waarvan hoogstens twintig pei'cenit der kie zers eenigzins op de hoogte is, haar toestem- ming ligit dat, gezieni de negatie der Grondwetsher ziening biji de verkiezingen, de aanneming van de bovenigenoemde wijzigingeni zou zijn een aanslag op het igrondwettelijik beginsel onzer constitutie, waardoor zij, met voorbij- ziening van de burgers, voor den1 vervolge alleen zou bestaan ala steun voor opper machtige regeerders. Voor wat aangaat de wijzigingen als zoo- danig, meenlt adressante, dat eeni regeling- der troonopvolging zeker gewenscht en noo dig is en de grondwettelijke vastlegging van het vrouwenkiesrecht is een daad van recht, maar deze beide verbeteringen niet opwegen tegen de bezwaren die aan de voorgestelde herziening verbonden zijh; dat door de grondwettelijke vastlegging van de inkomsten van deni Konin(in) eni van de(n) Troon op vol ger benevens de verhoo- ging van de schadeloosstelling aan de leden van de Tweede Kamer op grond1 van de waardevermindermg van den gulden, cau- saal verband wordt gelegd tusschen die va luta der Nederlandsche munt en de al of niet herzienling van het fundament van volks rechten, waardoor dezen afhankelijk worden van fiinantieele koersen; d'at vrijdiom van belastingeni voor Koning en Troonopvoliger in een constitutioneelen Staat alreeds indruiscbt tegen een gezond rechitsbegrip als nedergelegd, m Art. 175 der Grondwet, dat geen privilegien op het Eunt van belastingen toelaat, maar nog te eschouwen is als een deel van het beiden verleende inkomen, doch eeni dusdanige, al tijd dan toch verwrongen interpretatie van genoemd Art. 175, geen' dienst kan doen waar het geldt een functielooze persoonlijk- heid als een Konimgin-iWeduwe 'is, hoe ge- eerd deze ook moge zijn, en' in de Grondwet dan ook niet mag voorkomen, als wordende door dezen op niets berustenden vrijdom van belastingen' opnieuw een privilege ingeluid, dat eerst na veel strijd door onze vooroudexs is overwoxmen en een' precedent gescbapen, dat in de toekomst geheele groepem naar een gelijk voorreeht zal doen dingen - deze af- wenteling van belastingen voor geprivilegi- eerd'en te stuitender, wijl van de burgers in het heden zoo zware belastingen wordlen ge- heven, dat velen in den lande daardoor ge- dwongem worden van minder inkomsten te moeten leven dan voor 1914; anderen, ge noemd zij' hier een| man als de heer Bredius, noode Nederland verlaten; dat paal en perk moet wordlen gesteld, aan de nu reeds vierjaarlijksche verhooging der schadeloosstelling voor Kamerleden, omdat het Kamerlidmaatschap niet is een brood- winning en 'dit niet zijn mag ook; dat het te kwader uur in de vigeeren'de Grondwet ingeslopeni pensioeni voor gewezen Kamerleden zeker niet op nieuw gesanction- neerd mag worden door het pensioen toch wordt de Volksvertegemwoordiger gedegra- deerd tot Rijksambteuaar, die, ter winning van zoo hoog mogelijk pensioen', zijn onaf- hankdlij'kheid inboet; dat de pensi 0 em to ewij zin g aan weduwen en weezen van Kamerleden geen rechtsgrond heeft en het voorstel daartoe dan ook blijk geeft van een dien a a and vervai der Volksver- tegenwoordiging, wier leden zich niet ont- zien ten profijte van zich-zelven en hun fa- mdlieleden toel. ren; dat door de Evenredige Vertegenwoordi- ging, die Art. 78 der Grondwet tot een fictie heeft gemaakt, ook toe te passen op de Eerste Kamer, dit lichaam verwordt tot een doublu re van de Tweede Kamer, wier leden dus, evenals die der Tweede Kamer, geen verant- woording meer sdiuldig zuilen zijn aan het volk, maar alleeni en uitsluitend respon- sabel zullen zijn tegenover hun respectieve partijen, die zii) representeeren en wier be- langen' zij. hebben te behartigen; ten e'inaelijk vermeent adressante, dat deze herziening, zich stoelendle op de finantieele belamgen van het des Staats en van de Twee de Kamerleden, jareni lang een rem kan zijn tegen eeni algeheele wijziging van' de Grond wet, die in het hedenl niet meer aan haar roe- ping voldoet instede toch van de burgers te beschermen tegenl overmacht van de zijde der regeering, geeft de huidige, zoogenaamd democratische interpretatie van den Grond wet vrij' spel aan demagogische machtnemers eni legt in hun handen: de beschikking over het geld enl goedl der burgerijscheen) toch b.v. Art. 174 der Grondwet eenmaal een vesting van graniet tegen een spilziek of autocratisoh vorst, thans door hen die bet moesten verdedigen dit artikel zoodanigmis- bruikt; dat niemand in' den lande meer eige- naar is van hot hem toebehoorenide, maar daarvan al meer enj meer aan den fiscua hieeft af te dragen, zelfs bijna de hel'ft bij overlijden zonder rechtstreeksebe erfgena- men in nederdalende en opgaande lijn en tot ruim' 60 pCt. toe als beiasffing, welke las- ten, zonder geweld te doen' aan de Grond wet, gebracht kunnen wordeni op 100 pCt.; dat eeni dusdanige situatie, waarbij de wet- gever ongelimiteerd kan putten. uit de beura der burgers het tegenovergestelde van het door de Grondwet in aanvang bedoelde niet opnieuw bekrachtigd mag worden. Met verschuldigde eerbied, (w. g.) W. DR'UCKER, Presidente. (w. g.) CH. CAR NO—'B AR'LE N, waarn. Secretares. lagen uit's lands kas te votee- Prijzen van 20. 47 55 141 226 399 473 600 646 697 743 780 821 864 897 923 1039 1067 1074 1089 1114 1151 1206 1286 1416 1428 1480 1482 1598 1617 1750 1752 1782 1789 1872 1911 2082 2171 2208 2241 2273 2425 2482 2554 2584 2585 2745 2768 2815 2870 2918 2966 2975 2978 3009 3090 3123 3129 3138 3156 3175 3220 3221 3227 3231 3252 3268 3359 3384 3457 3597 3662 3664 3675 3691 3744 3820 3846 3924 4076 4106 4267 4286 4362 4405 4432 4444 4476 4493 4526 4527 4541 4629 4643 4678 4680 4746 4960 5033 5040 5068 5083 5131 5151 5173 5192 5193 5225 5229 5271 5313 5360 5380 5444 5474 5512 5716 5754 5958 6007 6014 6047 6114 6383 6459 6469 6532 6602 6659 6662 6850 6875 6893 6922 6982 7053 7078 7175 7190 7240 7258 7260 7289 7351 7352 7356 7391 7471 7532 7562 7663 7767 7768 7880 7882 7914 7935 8046 8124 8129 8164 8170 8208 8275 8305 8398 8451 8465 8472 8530 8603 8604 8693 8714 8824 8897 8902 8916 9078 9100 9180 9187 9295 9300 9309 9539 9561 9566 9606 9621 9627 9639 6696 9786 9788 9812 9834 9947 10002 10012 10087 10112 10219 10264 10298 10316 10318 10322 10400 10436 10469 10494 10513 10552 10599 10618 10621 10628 10741 10759 10935 11035 11049 11092 11093 11105 11129 11173 11282 11321 11405 11418 11472 11505 11507 11522 11664 11698 11714 11720 11731 i 11734 11801 11939 12022 12066 12070 i 12106 12206 12246 12272 12285 12380 12481 12586 12647 12653 12655 12707 12808 12824 12874 12906 12912 12913 12976 13073 13088 13102 13103 13135 13167 13269 13278 13280 13301 13368 1 13371 13428 13432 13514 13530 13554 13570 13710 13713 13732 13758 13779 13805 13864 13869 13883 13933 13943 13967 13968 14003 14004 14017 14071 14083 14097 14108 14123 14149 14153 14191 14259 14260 14293 14297 14343 14402 14488 14545 14696 14757 14831 14847 14863 14894 14906 14959 15010 15087 15138 15153 15190 15206 15281 15308 15325 15326 15334 15336 15381 15428 15430 15553 15618 15716 15726 15776 15801 15832 15882 15986 16032 16057 16357 16386 16471 16475 16502 16522 16528 16710 16738 16794 16926 16982 17035 17125 17130 17159 17183 17214 17225 17264 17356 17436 17448 17449 17512 17515 17530 17537 17553 17555 17568 17583 17601 17620 17636 17637 17655 17659 17812 17841 17873 18052 18174 18182 18242 18246 18322 18379 18388 18393 18411 18455 18485 18490 18508 18534 18767 18774 18904 18929 19019 19028 19117 19135 19251 19319 19394 19514 19571 19621 19705 19719 19742 19757 19764 19796 19846 19919 19962 19967 20061 20105 20186 20191 20233 20345 20347 20387 20491 20560 20644 20696 20729 20773 20333 20841 20891 20951 20988 21099 21135 21138 21156 21232 21282 21321 21371 21410 21518 21525 21558 21561 21573 21574 21622 21643 21670 21776 21810 21914 21945 21981 22067 22083 22112 22204 22213 22228 22269 22294 22322 22358 22425 22528 22530 22534 22642 22645 22706 22815 22970 22998 STOOMIVAARTLIJN E N. KON. NED. STB. MIJ. Agamemnon arr. 24 Juli v. Amst. te (Ham burg. Amersfoort arr. 23 Juli v. Bahiia Blanca, 1. v. Duinkerken, te Antwerpen. Euterpe arr. 24 Juli v. Arnst. te Kopenha- gen. HDLiL. OOST-AZIe LIJN. Gemma (uitr.) arr. 23 Juli te Tarragona. Oldeflcerk (thuisr.) arr. 24 Juli te Hong kong. Zosma vertr. 23 Julli v. Kobe n. Yokohama. HOLL. W.-AFRIKA LIJN. Triton (thuisr.) arr. 22 Juli te Havre. KON. HOiLlL. LLiOYD. Gelria (thuisr.) vertr. 24 Juli v. Peraanx- buco. KON. WE'ST-IND. MAI'LD. Deucalion (thuisr.) arr. 23 Juli te Havre. Poseidon arr. 23 Juli v. Hamburg te Bret- men'. ROTTERID. ZUTD-AMERIKA LIJN. Waaldijk (thuisreis) vertrok 20 Juli v. Rio Janeiro. Schoolboeken en Leermiddelen

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6