DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 174 Honderd Tier en twintigste Jaargang 1922 WOENSDAG 26 JULI Staten-Gfmeraai Dlt nnmmer bestaat nit 2 bladen Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.franco door hef geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. Prijs der gewone AdvertentiSn. Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters naar plaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON. Voordam C 9. Directeor: G. EL KRAK. 55 Telefoonnummer 3. JgTelefoonnx. Bedaetie 33. Hoofdredactenx: Tj. N. ADEMA. Buitenland IDE BININ1EIN1LAN1DSCHE POLITIEKE TOESTAND' IN! DtU ITSCHL AND De binnenlandsche politieke toestand in Dui ischland wordt beheersctot door de Beier- sclie kwestie. Bij; bet rijkskabinet, dat gister den geheel en dag daarover beraadslaagde, was men meerendeels van meening, dat de verordening der regeering te Miinchen geene rechtsgeldigheid bezit en eene saboteering beduidt der Rijksgrondwet'. Naar verluidt, zal een defenitief besluit eerst genomen wor- den, wanneer alle mogeiijkheden tot onder- handelen met de Beiersche regeering zijn uit- geput. De Vorwarts hoopt, dat de Rijksregee- ring vriji van alle zwakheid zal handelen, zooals de door haar bezworen grondwet en bet aanzien van het Rijk vereischen. GEEN BANIKIEIRiSCONlFERBNlTIiE MEIER, - Naar uit Londen bericht wordt, antwoord- de Home op de vraag van Cecil in het Lagertmis, of de Morgancommissie weder zou bijeenkomen ter bespreking van den fi- nancieelen toestand van Europa, dat de vra- ger wel wist, onder welke voorwaard'en de commissie uiteenging. Wanneer eene uitnoo- diging mocht plaats bebben van die zijde, welke het mislukken van de PaijSche ban- kiersconferontie veroorzaakte, zou het wel mogelijk zijn, dat de conference weder bijeen- kwam. DE STRIJD IN I ERE AND. De zuiveringsactie van het nationale leger in den Ierschen Vrijstaat gaat sue! voort. Overal trekken de rebellen terug en men on- derstelt, dat zij den laatsten tegenstand zul- len bieden in het graafschap Cork. Na van Limerick te zijn verdreven, hebben zij; hun nieuw hoofdkwartier te Fermoy gevestigd. Het graafschap Match in het Westen, het- wel'k gedurendc de laatste 'drie weken geiso- ieerd is geweest, is thans bevrijd van de re bellen, die voor de nationale troepen ge- vlucht zijn, terwijl hun spoor werd geken- merkt door een ruwe verwocsting van eigen- dommen. De rebellen zijn naar de bergen te- ruggetrokken. Dertien opstamden hebben hun moreel verzwaikt en men gelooft niet, dat zij het nog lang zullen uithouden. Eenige der gevangenen, die gemaakt zijn, zijn vrijgelaten, nadat zij: den Vrijstaat trouw hadden beloofd. De bevolking verleemt over al hare medewerking aan de nationale strijd- krachten. De ontnuming der sted'en door de insurgenten is de a an leading geweest tot groote feestelij'kheden. De stad 'Dublin heeft zich spoedig herste'd van de onrust en- span ning, die zij; zoo tort geleden heeft onder- vonden. Zij maakt zich thans met vreugde gereed voor de paarden-tcntoonstelling, welke eene der groote gebeurteuissen is in fiet te- ven der hoofdstad. EEN CEHEIME NATIONALISTISCHE ORGANISATIE TE ALTONA. De politic van Altona heeft een geheime na- ticmaiistischc organisatie ontdekt, welke door Russische officieren wordt geleid. Enkele per- sonen, die daarbij betrokken zijn, zijn gear- resteerd, terwijl de gevonden documenten zijn opgczonden naar het nieuwe staatsgereclits- hof ter bescherming van de republiek. De meeste leden der geheime organisatie hebben vroeger deed uitgemaakt van vrijcorpsen. Bo- vend ien schijnt de Duitsch-nationale arbei- dersbond bij de zaak betrokken te zijn. Het viel ae politic op, vertelt de Tel., dat bijzonder veel voormalige Russische officie ren te Altona arriveerden om er als havenar- beiders te werken. Bijna elkcn avond kwamen zij in een particuliere woning bijeen. Daar werden verschillende hunner gearresteerd. Onder hen bevindt zich ook de voormalige Russische Justizrat Kronberg, die eveneens als arbeider aan de haven werkte. Op Kron berg werden compromitteerende documenten gevonden, De Rtussen verklaarden op uitnoo- diging van ritmeester Raben naar Altona te zijn gekomen. Raben is adjudant geweest van Awalof Bermondt, den aanvoerder der Balti- schc troepen Hij heeft ook actief deelgenomen aan den Kapp-putsch ,en behoorde tot de brigade- Ehrhardt. Later vluchtte hij, naar fiongarije, maar keerde weer naar Duitschland terug en sloot zich aan bij' de Orgesch en bij de Grenz- schutz in Opper-Silezie. Men stelde vast, dat zekere Zimmermann en een arbeider, Krause genaamd, bdden uit Leipzig afkomstig, dikwijls bijeenkomsten hadden met jonge lieden, waardoor men op't idee kwam van't best a an eener geheime orga nisatie. Er zijn ook wapens en valsdie pas- sen gevonden. Zimmermann en Krause ston- den met de Russische officieren in verbinding. Tn de woning van Raben heeft men de statu tes der geheime organisatie gevonden:, welke zich tot taak stelt om de Duitsche republiek omver te werpen en in plaats daarvan een monarchic in te stellen. De vereeniging wilde al'e monarchisten ter wereld in dezen bond hi' enbrengen, en eerst in Duitschland en la ter in Rusland een anti-hemietische regeering aan het bewind brengen. Alle Russen zijn inmiddeb uit Diuitsch- land uitgewezen. DE ITAUAANSCHE MINISTER- CRISIS. Naar uit Rome bericht wordt, ontving Bo- nomi Maandag de officieel opdracht tot vor- ming eener regeering; zijne pogingen, een ka- binet samen te stellen, hadden tqt nu toe geen resultaat. Het orgaan van Bonomi, „Azzione", be- weert dat Giolitti en zijne aanhangers vijan- dig staan tegen elk kabinet, om af te dwingen, dat Giolitti de opdracht krijgt tot vorming eener regeering of Facta weder beroepea wordt. NIEUWE FASCISTISCHE EXCESSEN. Naar uit Milaan aan de „Time8" wordt go- meld, deden 200 fascisten in den nacht van Zaterdag op Zondag in vrachtauto's een in- val in het stadje Magenta, bekend door den beroemden veldslag, dien Macmahon er in 1859 heeft geleverd. Zij omsingelden het gie- bouw der piaaiselijke cooperatieve vereeni ging en sloegen er alles kort en klein. EINIDIE VAN DEN RUSSISCHBN HON- GERSNOOD. iDte Oaily Telegraph verineemt, dat Sir Benjamin Robertson zijn taak als voorzitter van de vereenigde Russische hulpfondsen als geeindigd besdiouwt. In de streek, die aan de Engelsche hulpactie was toevertrouwd, is de crisis overwoinnen en tot zulke verhoudin- gen teruggebracht, dat van een catastrofe geen sprake meer kan zijn. ;Het eenige wat nog ite doen overblijft is de bevolking te voe- den gedurende de enkele weken, die ons schei- en van het binnenlhalen van den nieuwen oogst. Daartoe zijin de noodige fondsen be- tciiikbaar. Sir Benjamin zegt, dat in de be- dteide streek een millioen menschen gered is van den langzamen dood door gebrek Hij gaf verder een overzicht van den algemeenen toestand! in Rusland zooms nij dietrkende uit rapporte van verschillende zijden: bijv, er zijn plaatsen, in het Zuiden van Oekraijna en den cenltralen Oeral, waar het gebrek dlt jaar nog zeer groot zal zijn. Dit zijn dstre- ken, waar dit jaar geeni hulp is verstrekt. doch over het algemeen zal de oogst groot genoeg wezcn om de bevoAing te voeden tot het volgend jaar. Wel is waar blijft de be- zaaide oppervlakte beneden de normale, docit de oogst zelf is ved beter. Dit alles geldt echter alleen vooa- her gevai, dat de re geering de voorraden bij de boeren niet in be- slag neemit. 125 ME'NSOHEN VERlGIFTIGD. Te Orthez, een klein dorp, werden alle men schen, die taartjes gegeten hadden, denlzelf- den dag ernetig ziek en vertoondeni vergifti- ging-verschijnsel en. Twee personeni zijn in levensgevaar. Hionr derd en'twintig inwoners van Orthez zijm ver- giftigd geworden eni drie doktorem zijn dag en nacht in de weer. Ook uit dorpen in de buurt komem dlezellf- de berichten binnen, Een officieus onderzoek heeft plaats gehad, miaar de verantwoorde- ilijkheid kan niet vastsresteld worden. De banketbakker, die te goeder trouw is, heeft zijn werk neergelegd. EEN INTERVIEW MET MAX HARDEN. Maximiliaan Harden heeft thans, voor het eerst sedert den op hem gepleegden aanslag, een interview toegestaan aan een vertegen- woordiger van de „Dernibre Heitre" Hij was nog niet geheel hersteld, en ontving den journalist in zijn ziekenkamer. „Ik ben hier reeds zeveniieni d'agen", zeide Harden. „Den laatsten tijd gaat het mij iets beter. Maar voor hoelang? Wanneer ik uit het ziekenhuis kom, zullen „zij" ongetwijfeld op- neuw beginnen." Harden verklaarde, zeer nauwkeurige in- lichtingen te bezitten omtrent de identiteit van den moordenaar. Het is een eerste luite- nant, die in den oorlog met het ijzeren kruis J werd gedecoreerd, en te zamen met zijn me- deplichtige tachtigduizend mark voor den aanslag heeft ontvangen. 'Hij; schrijft deni aan slag toe aan intriges der nationalisten', maar aldus Harden, ik zeg niet, dat de Duitsch- nationale partij een partij; van moordenaars is. Zij telt onder haar leden infcelligente man- nen, zooals Helfferich, die den moord niet wenschen, doch er zijn er ook andere, de Landjunker, die samenzweren en geld geven aan de moordenaars. Het is alleen ongelukkig, dat de partij deze intriges niet aan het licht brengt en dat mannen 2s Helfferich er zich niet tegen verzetten. Harden vroeg vervolgens den journalist, of men in Belgie nog steeds zulk 'n hevige an- tipathie tegen Duitschland koestert. mi ver- band hiermede betoogde hij de wenschelijk- heid van een samenwerking tusschen Belgie, Frankrijk en Duitschland, welke landen, zoo zeide hij, gezamenlijk een nieuw Europa moe- ten stichten en de door den oorlog geslagen wonden moeten genezen. Wat Engeland betreft, de belangen van' dat land wijken af van die deb andere landen, en het herstel van Europa is, volgens Harden, voor Engeland niet van hetzelfde primaire belang als voor die andere landern Harden verklaarde, dat het een groot onge- .luk zou zijn, wanneer de oorlog de menschr heid niets zou hebben geleerd. Het gesprek kwam, in verband met de gevoigen van den oorlog, op de Duitsche republiek, welke door Harden niet als bijzonder hecht wordt be- schouwd, gezien het feit, dat zij; door uitzon- deringswetten beschermd moet worden. Na te hebben gewezen op het gevaar, dat de republiek van de zijde der nationalisten bedreigt, betoogde Harden, dat deze bij! hun ,agitatie voomamelijk steunen op den toe stand in de bezette gebieden, welke de stem ming onder de bevolking van Duitschland zeer ongunstig bei'nvloedt. EEIN OOM; UIT AMERIKA. Sedert eeni paar wetoeni is er in de Bori- ^age (Belgie) over niets anders sprake dan over het nieuws dat verscheidene arbeiders- famiilies eeni reusaohtige erfeais hiebbeni ge- 'kregenl. Men spreekt van meer dan-100 millioen francs. Een bind heeft er h et fijne van willeni we- ten en' is bij een der erfgenamen op inlichtin- gien uitgegaan. Een ziehier wat het vemomenl hieeft: Een verre bioedverwant, Eleonard, moet gestorven zijn in Canada, een vermogend achterlatend. Eleonard is reeds gestorven in 1904 en de erfgenamenl wisten dit niet en lazen het thans eerst in de bladen waarin een oproep tot de enfgenamen werd1 gedaan. Zij1 begaven zich naar Fourmies, bij, den notaris, die met de veref'fendng is belast, en deze vertellde hun dat hij, het juiste bedrag der nalatenschap nog niet kon opgeven, maar dat de som mtostena 100 millioen be- droeg. EiEM GBSTENOGRAFEERD TESTAMENT. De „Daily Ghronicle" Vermeld't als bij- zonderheid, dat in Engeland dezer dagen een testament in stenografieschxifct geldig en van waarde is verkiaard. Een zekere Charles Orrin, een handelsrei- ziger uit Braintree in Essex, is nl. verieden jaar te Antwerpen overleden, en toeni bleek, dat hij over zijn vermogen, groot 2.110 pond, had bescbikt bij testament, dat in stenografie was geschreven; op de achterzijde van een; Fransch telegramformulier. EEN PSEUDO-TSARINA. Een dame, vergezeld van em jongetje en een rneisie, meldde zich, zoo vertelt de Dai ly Mail", de vorige maand aan het Hemel- vaartsklooster te Penza, ruim 700 K.M. ten Z.O. van Moskou. De dame, iemandi van schoon uiteriijk en blijkbaar voomame afkomst, decide de abdis mee dat zij- de Tsarina was en haar zoon en haar eenige aan de handen der bolsjewild ontsnap'te dochter had! meegebradit. Het ede- le voorkomen der vrouw maakte, dat de ad- dis stelilig ge:loofde met de ongelukkige vors- tin te doen te hebben, en zij: hield haar drie f weken in het kloostier verborgen. Inmiddels had het gerucht dd ronde ge daan, dat de Tsarina en de jonge Tsaar Ale xis in het klooster wareu, en van unen in het land stroomde de boerenbevo'lking toe om de vorstelijke viuchtelingen de handen te kus- sen. Torn kwamen dte bolsjewiki, en de bezoe- kers alsmede de abdis werden gearresteerd. Er werd vastgesteld, dat de schoone vrouw Glaudia Polikartova heette, en zij; en haar dochter zijn thans ter door veroordeeld. De abdis ism et langdurige gevangenis- straf gestraft. DE „DORSTIGSTE" STAD. Roemoeroeti, en klein plaatsje in Kenya (Zuid-Afrika), eischt de onderscheiding voor zich op, de ..dorstigste" stad te zijn in het Engelsche rijk, misschien wel van de wereld. In dit plaatsje wonen tien volwassen Europe- anen en het heeft niet minder don vier drank- vergunningen, terwijl het plan bestaat er een hotel te bouwen, waardoor het een vijfde ver- gunning zou- fcrijgen. ISADORA DUNCAN. De ook tern onzent welbekenide danseres Isadora Duncan, die, eenigszins avontuurlijk aangelegd, zich naar sovjet-Rusland had be- geven om zich daar te vestigen, is thans te Parijs teruggekeerd, gedesillusionneerd over de bolsjewiki, hun lleensteiliingen en de wijze waarop die in praktijk worden gebracht Haar verblijf te Mosicou, aldus ver'telde zij aan een' vertegenwoordiger van de „Excdsi-- or", deed haar nu het leven te Parijs tiendub- bel waard'eeren. Isadora Duncan is uit Moskou teruggeko- men als mevrouw Sergius Jessenip en met een nieuwen 27-jarigen echtgenoot. Dit nieuwe huwelijk van de bekendle danseres toonit dat liefde geen bezwaren kenL want ofschoon zij vloeimd Engelsche en Fransch verstaat, is Russische een geslotea boek voor haar, zoodat zij haar jongen echtgenoot, een dwepend dichter, die enkel maar Russisch spreekt, niet kan verataan. Toch verstaan' ze elkander goed met behulp van teekens en tee- keningen. Wanneer haar dichter-echtgenoot een wan- deling in het Bois-d'e-Boulogne will gaan ma- ken; schetst hij op een stukje papier drie boomen en een paar lijnen die een paadje moeten verbedden en de danseres begrijpt, dank zij haar artistiek temperament, onmid- dellijk wait 'hij wil. Over haar Russische ervaringen spreken- de, zdde zij Europa is misschien decadent, maar in Rusland ontmoet men slechts ver- wildering en ik heb juist behoefte aan verfij- niing." De illusie waarmee zij naar Rusland was 'aankomst te Moskou, overal aanplakbiljet- aankomst ite Moskou, overal aaphlakbiljet- ten zagw aarin haar optreden ais danseres werd aangekondigd, „precies his in ieder bourgeois-land." Ziji dacht een goedeni indlrufc te zullm ma- ken toen ze bij haar eerste optreden op een officieel Bolsjewistisch feest te Moskou in vuurrood ge'klecd optrad, maar zij trof bij; haar optreden een zaal vol menschen aan, in de conventionede kleediji der bourgeoisie. Ze was boos gewordeni over zooveel huichelarij, zeide ze en toen men haar vroeg het woora te voeren, was't eenige wat zij zeggeni icon: „Ik zie dat ge eenvoudig de oude bourgeoisie hebt nagevolgd. Ik shockeerde mijn publiek zoowel door mijn wO'Orden als door mijn costuum." Dit was haar eerste em laatste optreden voor een officieel sovjet-gezelschap. Het Russische volk zoo zeide ziji was dot geweest op haar vertooningen en de men- sdien stonden uren lang in de rij te wachten om kaartjes te koopen als zij in de groote opera een dansavond gaf. BILJARTEN. 'De Fransche beroepsspelef Roger Conti heeft te Parijs een partij van 4000 punten ge>- speeld, teg,en zijn; landgenoot Gibelin en won in 57 'bcurton. Zijn gemiddelde was 59.70, zijn hoogste serie 432. Gibelin bleef op 2)3.72 staan; gemiddeldie 35.40, hoogste serie 180. Het hoogste gemiddeld'e over 4000 punten was tot dusverre door den Amerikaanschen en z. g. n. wercldkampioen Jas. Schafer' be- haald, n.l. 57.50, zoodat Conti het bestaan- de record geslagen zou hebben.. Waar echter een intemationale organisatie op het 'biljart- gebied1 ontbreekt, mist men de juiste eontrole over deze cijifers. MDNIARlCHI'SME IN WEE'NEN. Uit Weenien wordlt gemeld, dat de legiti- misten de vorige week te Weenien eeni Oostem- rijiksche staatspartij hebben opgericbt, welke zich bet herstel1 van Oostenrijk als Habs- burgsche monarchic onder keizer Otto tot taak heeft gasteld. De ledem deZ'er partij. heb- beni zich onder eede verplicht, maatregeleni te zullen nemen tegeni el'ke beleediging van een ilidi van het keizer,liik huis. Voorzitter der partij is de voormalige officier der 'artillerie Honig. Gister is in zijn woning eeni huis- zoeking gedaan. KO'RTE BERICHTEN. In het machinegebouw van de Badische Anilin-und Sodawerke te Oppau heeft een ontploffing plaats gehad door het breken van een pijp der waterleiding. Zeven arbeiders weraen gewond, waarvan 1 levensgevaarlijk Te Gedienkirchen zijn bij een uitetapje van schoolkinderen tcngevolger van het kente- ren van een boot op de rivier de Lippe zeven kinderen verdronken. De Hertog van York, tweede zoon van den Koning van Engeland, opende gister te Duinkerken een1 vereenigingsgebouw voor koopvaardij-matrozen, hetwelk als Engellsch oorlogsgedenkteeken is opgericht. Naar uit Melbourne bericht wordlt, werd de arbeidersvereeniging te Sydney tot eene boete van 300, pond veroordeeld,, omdat zij hare leden naar aanleiding van loongeschiillen tot staking had aangespoord. Het 22e intemationale vredescongres werd gister geopend in de ambtsWoning van den Lord-Mayor van Londen. Vijfhonderd ge- delegeerden, die 20 natien vertegenwoordig- den, waren hierop aanwezig De Paus heeft een oproep verspreid om steun voor Rusland en daarvoor zelf 2% millioen lire gegeven. Gemeld wordt, dat het werk in de steen- kolenmijnen van Pennsylvania en Illinois, ge- deeltelijk is hervat en dat ook voorbereidin- gen worden getroffen voor een spoedige her- vatting van het werk in de mijhen der andere Amerikaansche staten. De OostenrijkSche Nationale Raad heeft in derde lezing bet wetsontwerp tot vermin- dering van het aantal staatsambtenaren aan- genomen. In verband met het vraagstuk van den vrede in het Nabije Oosten verwacht de Griek- sche pers binnenkort belangrijke besluiten. Het kabinet heeft besprekingen gehad met de Grieksche legexbevelhebbers in Ktein-Azig, den hoogen commissaris in Konstantinopel en den gouvemeur van Smyrna. Te Randau nabij Maagdenburg zijn drie personen gestorven na het eten van padde- stoelen. Nog eenige anderen zijn ernstig ziek. Te Syracuse is Zaterdag een. hevige aardschok waargenomen Aan de kust vond men het doode lichaam van een walvisch van 14 meter lengte, wegende 12 ton. Men veron- derstelt, dat het monster is gedood door een onderzeesche vulcanische eruptie. Ook te Florence, Livomo en Pisa werden aardschokken gevoeld. In Engeland hebben in verschillende steden de drukkers gestaakt. Tal van dagbla- den konden niet versdxijnen. De correspondent van de „Times" te Ri ga heeft nagegaan, dat de leiders der commu- nistische beweging in Rusland in- steeds ster- ker mate verwanten van elkaar worden. De zuster van Trotzki is getrouwd met Kamcnef, die zelf weer zwager is van Zinovjcf. Ook Krylenko en Piatakof zijn zwagers. Verder zijn ook andere bolsjewistisdie voormamnen aan elkaar geparenteerd. Volgens berichten der bladen treedt in Duitschland, tengevoige van de voedingsr moeielijkheden, vertrorzaakt door de toenama van de duurte en de daling van den geld- koers, weder in hooge matei scheurbuik op, die bijna geheel was verdweuen. Te Manthomis bij Montpeliler in Frankiijk is een boer bij het leeghalen van bijenkorven door een 2werm aangevaliien en zoo ernstig gestoken, dat hij na eenige wen stierf. In Praag heeft de regeering nog steeds moeite met de opstandeliugcu, die ongeveer riveederde deel van het spoorwegmatenaal in beslag hebben genomen. Zoo nu en dan lever- de beide groepen siag, waarbij tot dusver een beslissing nog uitbleef. De drie communistische leden der Fran sche Kamer, Marcel Cachin, Maurice Vaillant- Couturier en Gabriel Peri, zullen binnenkort voor de rechtbank moeten verschijnen, be- schuldigd van „uitlokking van ongehooizaam- heid door militairen, met het oogmerk van anarchistische propaganda." De vervol'ging berust op de wetten van 29 Mi 188il en 29 Jul! 1894. Naar de „Times" meldt, bouwt de En gelsche admiraliteit ill Southampton het grootste watervliegtuig ter wereld, dat eerst in en jaar voltooid zal zijn. Het toestel heet bestand te zijn tegen de zwaarste stormen. - Voor het Assizenhof van West-Vlaande- ren te Gent is het proces begonnen tegen Ar thur Miulier, die indertijd heeft medegewerkt aan de door Von 'Bisising in het leven geroe- pen Vlaamsche Hoogescnool. In de rechtzaal te Paderbom in Westfa- len ontstond dezer dagen een paniek, toen een' gevangene, die tot vijf jaar veroordeeld was, een handgranaat naar zijn rechters wierp. Er ontisitond geen ontploffing en toen een inoedi- ge advocaat de granaat had opgeraapt, bleek het slechts een houten oefengranaat te zijn. Vrijdag zijn door een brand de opslag1- plaatsen van de „Intcrtropical Comfina" te Kongololo in den Belgischen Congo vernield. De schade bedraagt omstreeks 1 millioen frcs. EERSTE KAMER. VergadeTing van Dinsdag 25 Jull, go- opend te 3 uur 40 min. Voorzitter: J. J. G. baron vanVoor&t tot Voorst. Onderzoek van Getoofsbrleven DeVoorzitter deed mededeeling van de ingekomen geloofsbrieven der nieuw-be- noemde leden. Voor het onderzoek dezer ge loofsbrieven wees spr. drie commissie aan, te wetem: a. voor Noord-Brabant, Gelder- land en- Friesland; b. voor Zuid-Holl/ind, Zeelandl Overijsel en Drente en c. voor N.- Hollandi, Groningen en Limhurg. Tot leden der commissie sub. a. werden benoemd de heeren De Vos van Steenwij'k, Slingenberg en Jansen der commissie sub. lb. de heeren Van Lanschot, Van Embden en Beelaents van Blokland en der commissie sub. c. de heeren Van den Hoeven, Wittert van I loogland en Smeenge. De Voorzitter noodigde de leden dezer commissie uit, zich onverwijld naar hun ver schillende katners te Ibegeven, teneinde de geloofsbrieven te onderzoeken. Wat den geloofsbrief van den Voorzitter betrof, noodigde spr. de betreffende com missie uit aanstonas verslag uit te brengen, terwijl omtrent de overige geloofsbrieven morgen te half 12 rapport zal kunnen wor den uitgebracht. Nadat de Voorzitter de vergadering voor enkele minuten geschorst had, bracht de heer Van Lanschot rapport uit over het onder- ALKMAAKSCI1 G0U1ANT

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 1