Tegen leTcrtrwalon, g-aliucht, htrtwmter, v«rstopping en all* vo^dingwstoorniasen, gehnrike men d« zssr xacht werkand« Foster's Itaagpillen, welk* geen krampen veroorzaken en geen veretop- pende reactde hebben. Prps 0.65 per flaeon, alom verkrijgbaaT. eenige opmerkenswaardige zinnet'ie uit deze „Troon rede" zullem herinneren. iNamelijlk de bede om wijsheid ten einde ons volk voor in zinking .te behoedeni. Voor verdere inzinking zouden wij nog juister hebben geacht. Maar hoe dit zij, deze bede mogen de heeren wetgevers en regeerders in 't getheu- gen honden. Het is eents de bede van Salomo geweest. En Salomo's wijsheid is waarlijk thans wel noodig! Uit De Standaard (a.-r.): Volkomen terecht beperkt de 1 rc on rede zich tot de mededeeling dat, ter voldoening aan het grondwettelijk voorschrift. onverwijld voarstellen zullen worden aangeboden om de aangevangen Grondwetsvoorziening te vol- tooien. Dat was inderdaad (het eenige, dat in de gegeven omstandigheden nopens den te ver- wachten arbeid ater Staten-Generaal' voor deze zitting van korten duur kon worden gezegd. Warm klinkt de toon van H. M. de vurige bede uit, dat God de wijsheid moge schenken, onmisbaar om ons dierbaar Vaderland in de ze moeilijke tijden voor inzinking te behoe- dan. Zij dit ook biji voortduring de bede van Nteerland's Christanvolk iDe N. Haagsche Ct. (a.-r.): 'Dat de ernst van den toestand beseft wordt en veel wijsheid noodig zal zijn om ons volk in de benarde tijden, waarin, wij! verkee- ren, voor inzinking te behouden, blijkt ten duidelijkste uit de woorden, waarmede dit korte staatsstuk besloten werd. Overigens valt van deze Troonrede niets te zeggen. Zij is geheel in overeenstemming met de omstandignedeni waaronder zij' werd uitgesproken en $oopt in geen enkel opzicht vooruit op hetgeen te wachten staat. Nlaar de slotaltoea van de rede verwijst ook weer De Resideniiebode (r.-k.): IDeze verzuchting klinkt d'itmaal wel heel veel sterker dan de traditioneele bede, waar mede gewootnlijk de troonrede gesloten wordt en toont duidelijk d'at de economisahe en financieele toestand van ons land heel ernstig is eat de regeering zich daarvan in bijzon- dere mate is bewust. En wij. vreezeu dan ook, dat in dfe reeds aangekondigde verklaring nopens de maatre- gelen in's lands belang die in devolgende zitting gen omen moeten worden1 en de sombere toestand waarin ons land en volk verkeert nog schri'ller naar voren zal teden. De taak der nieuwe regeering en Staten-Generaal in de komende periode zal ontzettend moeilijk zijn. Sluiten wtiji ons aan bij de vurige bede van H. M. de iKoningin en bidden ook wij! tot God iin. deze moeilijke tijden, dat Hi} de re geering wijsheid' moge schenken, om ons volk voor ernstige rampen te behoeaen. tDe Yoorwaarts (s. d.) schrijft: IHet belangrijkste is de mededeeling, d'at deze Thoanrede spoedig gevolgd zal worden door nog eenl troanrede, zij het dan web lichit in andereni dan deni gabruikelijken vorra. Terwijl niet onopgemerkt mag blijvem het zinnetje waarin herinnerd wordt aan „de moeilijke tijdeni" die ons „dierbaar Vaderland) doormaakt. Van harte hopen we, dat onze regeering de wiijisheid moge vinden, niet sleohts om gezegd Vaderland, maar ook om de arbeidsklasse voor inzinking te behoeden. Veel vertrouwen hebben we echter to het laatste niet. De Maasbode (r.-k.) zegt: Hoe sober deze Troonrede overigens ook zij, er ontbreekt niet in een wijzen op de moeilijke tijden, die wij' thans beleven en waarop het denken van heel ons volk, zonder onderscheid van partijen geconcentreerd is. De gesproken woorden klinken ernstig, voorspelilen moeilijke jaren. Ons dierbaar Va derland inoet voor inzinking behoed worden. Hooge eisdhen zullen daarom aan de komen de regeering worden gesteld. -Het is deze ernstige gedachte welke de Ko ningin de bede in den mond legde, dat God ons de wijsheid moge schenken, om de moei- liikheden te overwinnen en ons land voor in- V zinking, ja mogelijk voor ondergang te behoe den. Wij verheugen ons over- deze openlijke ge- tuigeuis van M. M. de Koningin, dat zon der de hulp van Hem, die ons aller Vader is, die heel ons leven leidt en bcstuurt wij niets vcnnogen, dan heel ons lot in Zijn handen is cn afhankelijk van de Wljalheid die Hij ons schenkt. Moge dit woord door alleen gehoord en verstaan worden, en mogen millloenen in ons land het herhalen, door hun bede te voegen bij die van Hare Majesteit. Laten ook wij bidden om wijsheid voor het Staatsbestuur, opdat Gods zegen moge rusten op den ar beid van deze Volksvertegenwoordiging. Stadsnieims INGEKOMEN PERSONEN. F. K. M. Kruse, G.K., tijd. klerk ter seer, Metiusgracht 2, Amsterdam. J. H. C. Kockman, R.K., conduct. N. S., Stuartsfcr. 48, Amsterdam. R. Brands, N.H., conduct. N.S., Stuartstr. 48, Amsterdam. M. A. Schepper, N.H., verpleegster, Friescheweg 2, Amsterdam. H. W. de Koning, D. G., lee- raar, Stationsweg 21, Bergen. C. Noest, N.H., modiste, Boterstraat lb, Purmerend. J. C. Adelaar, N.H., leerl. machinist, Inge- landstraat 16, Boxtel. M. Wiegman, D. G., ass. huishoudster, Paijglop 19, Wierin- gen. A. Klaaren, N.H., kapper, le Tuin- dwarsstraat 5, Duitschlamd. J. M. de Lange, N.H., Kennemerstraatweg 124, Duitsdiland. W. J. Hofman, R.K., lbs werkman, Stiuartstraat 23a, N. Amerika. M. W. Vossigna, R.K., Baansingell 34a, Delft. E. de Rover, N.H., eleotricien, Noor- derkade 24, Haarlem. A. H. Driesen, R. K-, boekhouder, Baansingel 9a, Belgie. H. E. Brakemhof, pianoreparateur, Baansin gel 36, Duitsckland. J. OostorbEui*, aiga- renmaker, Kl. NSeuwland 2, Hdom C. E. M. Sehstedt-Holtkamp R.K., Polderstraat 11, Duitschiand. W. kreijit, N.H., werkman N.S., Visscherslaan 2, Amsterdam. J. Langeberg, N.H., wagenmakersknecrt, Noor- derkade 68, Hoorn. J. H. Spielings, N.H., hulphuish., Verdrookenoord 99, Anna Pau- lowna. H. M. Landman, N.H., Laat 193, Hellevoetsluis. G. Priem, N.H., loa werk man, St. Annastraat 2, Norg. J. Amou- reus, N..H., monteur, Geestmveg 161. Zut- phen. N. Buiter-Keizer, R.K., Laat 85, Amsterdam. G. Vis-Klerk, N.H., Fnidp sen 40, Oudkarspel. M. Potlmam, E.L., steenhouwer, Snaarmanslaan 74, Hoorn. H. P. J. Robben., R.K., adj. Keumeester, Hulststraat 1, Amsterdam. C. Bot, R.K., Nieuwstraat 27, Nibbixwoud. D. Ossen- Smit, N.H., Veerstraat 1, Texd. L. Hoek, N.H., Veerstraat 1, Medemblik. N. Punt, R.K., tuinder, Linden,gracht 7, Heiioo. L. J. Schouten, R.K., Piusgestidit, Leiden. L. Schemkes, N.H., Friescheweg 36, Rotter dam. E. Laan, R.K., Vijvertje 37a, Me demblik. P de Jong, dienstbode, Stations weg 27, N. Niedorp. A. Jaring, N.H., dienstbode, Roemer Visscherslaan 6, Hoorn J. Degeling, R.K., pakhuisknecht, Nieuw- Iandersingel 14, Enkhuizen. A. van Vla- S. M. Kramer, R.K., Forestusstraat 26, Apeldoorn. J. van Dekken, N.H., dienst bode, Jul. van Stolbergl. 2, Groningen. C. Swart, E.L., condudeur N.S., Druiven- laan 26, Amsterdam. E. Nollmann, lutfa., dienstbode, Hofdij'kstraat 2, Duitschiand. H. J. van ',t Hof, R.K., schilder, Laat 154, Heerlen. P. Kieft, N.H., veehouder, Wes- terweg 284, Egmond Binnen. F. de Gmoot, N.H., Veerstraat 1, Den Haag. M. Kooijenga, G.K., dienstbode, Turfmarkt 1, Haskerland. I. Ruijg N.H., conducteur Nl. S., iDruivenlaau 26, Amsterdam. F. A. Snellen, R.K., rijksklerk registratie, Ramen 14a, Zutphen. A. B. van Egerscfaot, R. K. kellner, 'Nlieuwesloot 49, Zuitphen. C. 0. Bierman, <D. G., huish., Uitenbosdhstr. 67, Anna Paulowna. C. E. 'Buis, kaasmaker, Friescheweg 44, Hborn. H. M. vain' Nif- trik, v. Everdingestraat 13, Edem. C A. de Raiter, 'N. H., kantoorbed. Spoorstraat 18, Amsterd'am1. :H. Ranzijn, R. K. arbeider, Mieuwpoortslaan, 145, Hello. G. 'M. Kaandorp, R. K., Niieuwpoortslaan 145, Limmen. S. M. Hoorn, Nl H:, Boom- kampstr. 12, Amsterdam. P. J. Hoorn, Ni. 1F., 'Stuartstr. 18, Amsterdam. M. Zandbergeni R. K., dienstbode. 'Boterstraat 10, Limmen. M. H. de Graaf, R. K., huis houdster, 'Bleekerslaam 15, Heemskerk. G. E. Covers, Iil. A., Verb Landfstraat 2, Den, Haag. F. den Boer, R.K., slagtr, Heul 17a, Amsterdam. H. A. J. Lambert, R. K., ar chitect, 'Dijlk 13; den Hlaag. L. Wessels, R. K. winkelbed., Zijdam 3, Emschede. J. E. Kievits, Nl FL, Lanxoraalstraat 7, Apel- doora. Rechtszaken DiEFSTALLEN AAN HET KON. STAL- DIEPARiTIEME NT. Voor de Haagsche rechtbank stond terecht de administrateur bij het Koninklijk Stalde- partement, wonende te 's-Graveniiage, thans gedetineerd, ter zake, dat hij; te's Gravenha- ge, op versahil'lende tijdstippen tussdien 1 Jianuari 1919 en 20 Maart 1922, telkens op- zettelijke igeldswaarden tot een totaal bedrag van omstreeks 5000 gulden, toebehoorende aan de Koningin, althans aan een ander of anderen dan beklaagde, welke geldswaarden hij als administrateur van het Kon. Stald'e- partement in beheer had, om daarmede het Sensoneel te betalen en andere uitgaven ten ehoeve van dat staidepartement te doen, wederrechtelijlk zich heeft toegeeigend. Mir. Hermans, de officier van Justitie, acht de verduistering bewezen. De inbraak is door den beklaagde in elkaar gezet, om de aan- daoht af te leiden. Hlet felt, gepleegd door een vertrouwensman, noemt spr. zeer ernstig en hij, eischt een gevangenisstraf van een jaar. De verdediger, mr. van der Goes, vroeg vrijspraak Uitspraak Dinsdag a.s. VERDUISTERING. De rechtbank te Almelo, gister uitspraak doende in de zaak tegen den gewezen adj. commies ter gemeemte-secretarie van Almelo, thans gedetineerd, beklaagd van verduiste- ring, en oplichting, heeft een nader onder- zoek gelast over de vraag of er termen zijn voor een' voorwaardelijke veroordeeling van beklaagde, het opleggen van bijzondere voor- waarden en een onderzoek of een ver een i- ging bereid is hem onder toezicht te nemen. Voorts gelastte zij zijn onmlddellijke invrij- heidsstell'ing. De ei3ch was geweest 9 maan- den gevangeni-sstraf met aftfek van voorloo- pige hechtenia. ZEDE'NiM I SDR IJF. Da Vacantie-kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gister met gesloten deuren be- handeld de zaak tegen den 39-jarigcn, gewe zen politie-agent Karel Elchardt, beklaagd, dat hij' in c.en perceel aan de Ruysdaalkade zich schuldig gemaakt heeft aan het misdrijf van art. 244 Wetboek van Strafrechit, ge pleegd met een meisje van den leeftijd van tien jaren. De beklaagde ontkende. iHet O. M., mr. Van Thiel, acntte echter het fei,t be wezen en eischte tegen den beklaagde zes ja ren gevangenisstraf. Mr. A. Guepin trad als verdediger op. Marktberichten BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 25 Juli '22. Heden besteedde men voor: Bloem- kool 27, II L.502, III 0.60, Roode kool 3.604.50, Slaboonen 3.50—f 3.70, Augurken I18 cent per K.G., Witte kool 5.50—/ 6 per 100 K-G. BROEK OP LAN.GENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling)25 Juli 1922. In de heden gehiouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort per 100 st. 3.50— 6.70, Wortelen per 100 bos 1,2<>1.90 Roode kool le soort 3.70—/ 5, Witte kool le soort 8.50, Aardappelen: Julia muizen 3.80, Schotssche miuizen- 3.60—/ 8.10, Schoolmeesters 2.706.20, Bl'auwe 6.20)6.60, Eigenheimers 3.70, Drie- lingen 23.70, Gladblaadjes 78, Koksianen 2.603.60, Due 3.20 3.60, Slaboonm 27—/ 27.90, Tuinboo- nen 1, allw per 100 KG. Aanvoer: 425T si. blPemlrool, 99529 KG. roode kool, 0800 KG. witte 'kool. 7630 bos wortelen, 202.400 K.G. aardappelen, 8100 K.K. dxielingen, 1035 K.G. slaboonen, 1105 K.G. tuinboo- nen. NOORD'SGHAiRIWOUDE, 25 Juli. Schotsche muizen 2.807.70, Julia 3.10—/ 3.50, Koksianen 2.70—/ 3.50, Duken 2 70—/ 3.50, Schoolmeesters 2.90—-/ 5.20, Graaf jes 4.50—/ 8.10, Drielingen 1.80f 3.90, Kleine 1 1.40, Spercieboonen 27, Tuinboonen 1.80, Drielingen 8.30, Nep 11 15.10, Roode kool 4.60—/ 6.10, per l'OO K.G Boswortelen 1.501.80 per 100 bos, Bloemkool 5.50—/ 9.20 per 100 st., wtte kool 7.60—/ 10.80. Aanvoer op 24 Juli: 192134 K.G. aard appelen, 950 K.G. Roode kool, 5000 K.G. Witte kool, 389 K.G. Zilvernep, 785 stuks Bloemkool, 2300 Bos Wortelen1. ZAANDAM, 2)4 Juli Veilingvereeniging „De Zaanstreek". Peen 4854 ct. p. bos, Selderie 51214 ct. per bos, F''eterselie 4—7 it. p bos, Me- loenen 70'100 ct. p. stuk, Komkommers 612 ct. per stuk, Bloemkool 1 14—17 ct. per stuk, II 5—10 ct., Ill 2 ct. p. stuk, Postelein 20—26 ct. per ben, Andijvie 2 30 tot 5.40 per 100, Slaboonen 14 v;16 ct. per pond, Dopptrs 4—6 ct p p., Aardappe len 5—/ 5.40 per 100 K.G., Snijboonen 15—20 ct. per pond. Ingezonden Stukken. (Btdttn verantwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubrlek bewijst geens- zins; dat de Redactie er mede instemt). Alkmaar, 26 Juli 1922. Geachte Redactie, Vergun mij door middel van uw blad een publieke vraag te richten tot de autoriteiten. Het betreft de permanente rustverstoring, waaraan de bewoners van het Luttik-Oudorp blootstaan door de meelfabriek van den heer Meurs, die te Schagen woont. De groote waarde van rust voor het lichaamsr- en geestesleveni wordt algemeen er- kend. In Amerika en elders worden bonden opgericht tot het tegengaan van de hinderlij- ke geluiden, die het modeme leven kenmerken, omdat men weet, met deze bestrijding de volksgezondheid te dienen. Hier evenwel staat midden to ons rustij Alkmaar een groot bedrijf, dat veeltijds1 ool des nachts zijn kwellend geraas over een grooten omtrek verspreidt Is dit noodig? Er is geen sprake van, dat het nachtelijk malcn van deze electrische fabriek, die hygifi- nisch zoo gebrekkig is ingericht, dat de venti- latie n.b. geschiedt door een reeks van open deuren aan de voorzijde, ten bate van het al gemeen belang zou zijn. Integendeel Wan- neer men uit de rust van buiten komt, schrikt men bij zijn eigen woning terug van het ge raas, dat des avonds en des nachts een kwel- ltog is. Wie in deze omgeving last heeft van slape- loosheid, wordt onvermijdelijk een lijder aan deze zenuwmoordende kwaal, om van an dere ziekten niet te spreken. Wordt het nachtelijk werken van deze fabriek dan door zijn techniek geeischt? Allerminst, op alle deelen van den dag staat de molen soms ge- ruimen tijd stil, Wij, bewoners van de Zaadmarkt, vragen ons af, waarom wij) van deze plaag ten minste des nachts niet bevrijd kunnen worden. Ver- leden jaar is door alle belanghebbenden een request dienaangaande tot Burgemeester en Wethouders gericht, maar de rustveratoorder gaat ongehinderd door. Het is daarom, dat wij nu openlijk aan au toriteiten de vraag stellen: a Kan de ATkmaarsche overheid ons be- schermen tegen deze Schager willekeur of niet? b Indien ondoordacht verlof tot dezen hin- derlijken nachtarbeid gegeven werd, welken weg moeten wij dan inslaan, opdat deze rede- looze nermissie worde ingetrokken? Namens velen1. C. J, TJADEN Heden Spersieboonen 15; Snijboontjes 20 en alle andere Groenten voor heel wei- nig. Onze Aardappelen van 12 zijn niet alleen melig van buiten, maar ook van bin nen droog meel. H. SCHIPPER, Oude- gracht 12. Tel. 339. Voor Fijnproevers heb ik de echte Bloemgraafjes. Sport VOETBAL. De geest in de Eersteklas club Haarlem. De N. R. Crt. van gisteravond1 bevatte hierovcr het volgende: De heeren J. A. J. Paulen, M. Houtkoo- per, A. M. Tiiseltog, E. H. J. Hartog, A. J, Schalekamp, J. P. van Balen Blanken en G. Spiekerman, bestuursleden van de H. F. C. Haarlem, hebben per circu'laire aan de leden van die vereeniging beridht, dat zij wegens een naar hun meening verkeerden geest bij eon groot gedeelte der iedlen gemeend hebben, als bestuurslid te moeten bedanken. DRAVERIJEN. De inschrijvingen voor de draverijen op Zondag 6 Augustus 1922, des namiddags half twee, luiden als volgt: I. C1 a u r e 1 H a 1 p r ij s, prijzendraverij 4e klasse, afstand 2200 meter; prijzen 300, 100 en 50: Kathive, Koenraad, Majoor Henry, Lady O, Kaptein de Bruane, Karel de Groote, Lena R, Mignon, Leopold G, Kaptein H, Koosje W, Karla, Marie V, Komeet, Lan der. II. C a t r i e n p r ij s, heat handicap 2e en 3e klasse, afstand 1600 meter; prijzen: 600 en 100: Kathive, Dumas, Ida S, Cona, Gar denia, Koning B, Karel de Groote, Konora, Hollandia, Kenneth, Koh-I-Noor, Leopold G, Catrien R, Amie, Komeet, Dora, Karla. III. - D e n e n a p r ij s, prijzendraverij te klasse, afstand 2400 meter, prijzen1; 500, 100 en 50: Hollo, Mella, Dugout, Ida S, Sister Peter T, Koning B, Chautauqua Mau, Bandage, Pal, Prima Donna. IV Kortebaanprijs, kortebaandra- verij handicap, maximum-afstand 800 meter, prijzen: 300, 150, 75 en 25: Wahn- fried, Auto, Koenraad, Cona, Breton, Ex press M, Ivan le Cosaque, Kenneth, Ca trien R, Barones, Senator Axbond, Vitality, Pal, Dora, Castro, Gloriette, Prima Donna, Spriggan en Condor. DE VEENDAMSOTB DRAVERIJEN. Over de Zondag gehouden draverijen te Veendam meldt de IN. R. Ct. nog het vol gende: Er was veel bdangstelltog en buiten ver- wachting hield het weer zich goed. De baan was aan dm zwaren kant. De held van den dag was J. Hulsbosch, die van de vier draverijen er dirie won en kans zag to de laatste draverijen nog beslag te leggen op den tweeden pxijs. Voor zoover ons bekend, is deze verrich- ting een record voor dit seizoen. In den Veenko'londenprijs, een draverij 4e Masse, is niet te best gedraafd. De start duurde geruimen tijd, mede een gevolg van bet weigeren van den revolver. Waarom zorgfen de vereenigingen' toch niet, dat de starter over een revolver beschifct, die niet weigert? Als de paarden eindelijk ver- trektoen, heeft Louise B. direct een gunstige itie. Zij plaatst zich spoedig aan het oofd en hoewel Katok wanhopige pogingen doet om haar te naderen, kan zij' gemakkelijk de leidtog tot het einde behouden. Over het algemeen werd er slecht gedraafd. Louise B. was de eenige, die vrijwel zonder fouten den afstand aflegde. De heatdraverij' was to twee heats besli&t to het voordeel van Peter Stanley. Tot de deetoemei-s behoorde o.m. Koh-I- Noor, die voor haar overwinning te Leeu- warden thans 40 meter moest geven aan Pe ter Stanley. Beide 'heat® heeft laatstgenoem- de gemakkelijk gewonnen. In de eersie kwam Koh-I-Noor te laat op dreef en moest de tweede plaats alten aan de zeer goed' gaande Gerania, die een goede tweede was. In de tweede heat heeft Kampfer eenigen tijd de leiding gehad, doch toen Peter Stan ley hem eenmaal voorbij, was, had de hengsit van den heer Beunink gewonnen spei. Kamp fer verspeelde nog de plaat® door weg te springen, die Koh-I-Noor, nog wisit te be- machtigen voor Gerania. Voor Kok-I-Noor, die te Leeuwarden reeds zooveel werk achter deni rug had, is1 dit een heel mooie verrichting. Toch zou het o. i. niet ongewenscbt zijn, de merrie wat rust te gunnen, want van een goed paard kan men ook te veel vergen. De voorzitters-prijs, een prijzendraverij 2e en 3e klasse, kon Koning B. moeilijk ont- gaan. Toch heeft de hengst zich nog meer moeten inspannen. dan men verwachtte, want Kato K. heeit het hem niet cadeau ge- eveni Vexschillende pogingen van Koning om Kato K. te passeeren en voor haar de bocht to te gaan mislukten, doch toen hij eindelijk de leiding had, was de uitsllag niet meer twijfelaclitig. De overige deelnemers hadden weinig1 to te brengen. De VolhoudtogSMPrijs was thans een han- dicapdraveriji lste Mas over 2400 Meter. Behalve Lady Chimes gtogen alle paarden goed weg. Mella heeft zicht geruinxeni tijd op de eerste plaats kunnen handhaven, doch langzamerhand verbeterden de achterste paarden bunne positie en was het duidelijk te zien,, dat Rising Tide of Qutote met den eersten prijs zou gaan strijkm. E'en' oogenj- blik was laatstgenoem.de, die uitstekemd ging, voor Rising Tide, doch to de bocht onder- vond de merrie van stal C. hinder van Koh-I. Noor. Een leelijike fout was daarvan de oor- zaak, die zich later nog eems herhaalde. Ri sing Tide had, toen er nog ongeveer een ron- de was a'f te leggen, Peter: Stanly te pak- ken, die teekemen van vermoeidhieid g'af. In fraaien stijl gtog Rising Tide, op uitnemen- de wij'ze door Jo Schuyl gereden, a'te eerst over de eindstreep. Een goede tweede was Peter 'Stanley, gevolgd door de snel oplko- mende Qutote^ die zonder de gemaakte fou ten een zeer .groote concurrent zou geweest zijn voor de eerste plaats. DUINDIGT 30 JULI. De rennen en draverijen, die a.s. Zondag op Dutodigt zullen worden geloopen, belo- ven zeer belangrijk te worden Het program- ma vermeldt zeven nummers (4 draverijen cn 3 rennen) met over de 100 inschrijvingen. De voornaamste ren is de „Groote Prijs van Dutodigt", 1000, waarvoor 15 paarden zijn ingeschreven. Bij de draversnummers is de Jubileumprijs het voornaamste. Hier gaat het om den Groo ten Zilveren Beker, uitgeloofd ter gelegenheid van het 1214-jarig bestaan der Ned. Heerrij- dersclub. Nagenoeg allc bekende paarden zijn voor deze draverij ingeschreven. Zij volgen hier met de afstanden: Patrick Duluth 2000 M., Frederika B 2000 M.; Radis 2000' M.. Jacqueline P 2000 M., Ella Ross 2000 M., Hollandia 2000 M., Mella 2000 M., Cathariua Spier 2000 M., Prisca 2000 M., Peter Stanley 2020 MKoh-I-Noor 2020 M., Chautauqua Man 2020 M., Poppee 2020 M., Kassier G 2040, Dora 2040 M., Lady Chimes 2040 M., Gerania 2040 M., Tootsie Toise 2040 M.. Queen Madden 2060 M., Quinte 2060 M., Dugout 2080 M., Rising Ti de 2080 M., Sister Peter T 2080 M., Lizzie Burg 2110 M., Nez Rond 2110 M., Great Night 2130 M. Ook de andere draafnummers lijken ons door de degelijke inschrijvingen de belangstel- ling ten voile waard KORFBAL. Men schrijft ons: Door K V. K. V. is een adspirantenafdee- ling opgericht, aanvankelijk met een 15-tal le den. De jeugdige K. V.-leden hebben een af- zonderlijken oefenavond, n.l. Dinsdagavond, van 6 tot 8 uur. We vinden dit laatste zeer goed gezien van het bestuur, daar op de ge- wone oefenuren de oudere en meer gerouti- neerde spelers het spel geheel in handen ne men, waardoor de jongere spelers licht ge- negeerd worden, wat natuurlijk hun spel- ontwikkeling niet ten goede komti K. V. K. V. zal op deze manier goede jongere spelers krijgen en goede reserves is de toekomst van iedere sportvereeniging. Men zie ook de desbetreffende advertentie in dit blad. Zeetgdingen STOOMVAARTLIJN'EN. STY. MI]. NEDERLAND. Bali (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Colombo. Batjan (thuisr.) vertr. 22 Juli v. Padang. Johan de Witt (uiitr.) vertr. 23 Juli v. Suez. Salabangka (thuisr.) arr. 24 Juli te Bilbaio. Billiton vertr. 25 Juli v. A'dam m. Batavia. Boeroe (thuisr.) vertr. 24 Juli v. Genua. Koningin der Nederlanden (uitr.) vertr. 2i5 Juli v. Southampton. Nftea YWtr. 28 Juli v. A'diam a HSambtmz. KON. NED. STB. Mil. Euterpe arr. 25 Juli v. A'dam' te Kopenhar gen. too arr. 25 Juli v. A'dam te Kopenhagen. Hebe vertr. 24 Juli v. Algiers n. A'dam. Irene verb-. 2)4 Juli v. Valencia n. Carthage- na. Minerva arr. 22 Juli v. Varna he Braila. KON. HOLL. LLOYD. Zedandia (uitr.) vertr. 24 Juli v. Rio Janei ro. KON. IVEST-IND. MAILD. Venezuela vertr. 20 Juli v. Curasao n. Puer to Colombia. HOLLAND-AMERIKA UJN. Leerdam, v. R'dam n. New-Orleans, vertr. 22 Juli v. Tampico. Warszawa, v. R'dam n. Iibau, vertr. 24 Juli v. Danzig. Carmarthenshire, v. Portland (Ore) n. Rott. arr. 21 Juli te San Francisco. Lochkatrine, v. R'dam n. Vancouver, vertr. 22 Juli v. Colon. Noordam, v. New-York n. R'dam, arr. 25 Juli 9 u. v.m. te Boulogne. Spaarmjam, v. R'dam n. NewOrleans, arr. 24 Juili te Bi'lbab. HOLLAND BRITSCH-INDI 'i LIJN. Nijkerk (thuisr.) vertr. 23 Juli v. Port Said. Ridderkerk (uitr.) vertr. 23 Juli v. Bombay. Meerkerk (uitr.) vertr. 24 Juli v. Port Soe- dan. HOLLAND W EST-AFRIKA LI U Mercurius (ithuisr.) vertr. 24 Juli v. Las Palmas. Oberon (thuisr. via Havre) vertr. 24 Juli v. Las Palmas Triton (thuisr.) vertr. 24 Juli v. Havre. HOLLAND-AUSTRALIA LIJN. Bintang (thuisr.) vertr. 24 Juli v. Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg vertr. 25 Juli v. R'dam n. Java via Leith. Jacatra arr. 21 Juli v. Batavia te Soera- baya. Tjerimai (uitr.) arr. 24 Juli te Marseille. HOLL. OOST-AZIe LIJN. Oldlekeric (thuisr.) vertr. 25 Juii v. Hong kong. Gemma (uitr.) vertr. 24 Jul! v. Tarragona. HOLL. ZUID-AFRIKA LIJN. Rietfontein (uitr.) vertr. 23 Juli v. Luderitz- buchit. KON. PAKETV. MIJ. Houtman arr. 24 Juli v. lava te Sydney. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab (uitr.) arr. 25 Juli te Antwerpen.1. Zijidijk arr. 24 Juli v. R'dam te Hamburg. STV. MIJ. OCEAAN. Atrcus, v. Japan n. R'dam, vertr. 22 Juli v. Port Swettenham. 430ste ST A ATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 25 Juli 1922. le klasse 2e lijst. Prijzen van 20,—. 187 224 292 355 413 522 587 635 702 830 832 861 878 884 903 924 938 1041 1045 1124 1127 1141 1170 1173 1188 1191 1212 1270 1376 1475 1524 1546 1562 1586 1602 1611 1718 1806 1875 1989 1994 2054 2056 2149 2157 2213 2220 2343 2355 2359 2372 2383 2408 2430 2495 2517 2526 2553 2657 2668 2838 2871 2964 2990 3029 3032 3073 3159 3343 3354 3406 3464 3549 3654 3760 3867 3914 4001 4030 4032 4056 4093 4131 4142 4177 4291 4299 4456 4539 4585 4700 4765 4824 4851 4938 4962 5049 5109 5152 5206 5263 5365 5415 5429 5575 5633 5660 5696 5814 5825 5827 5853 5918 5969 5974 5976 5980 6052 6077 6104 6139 6157 6294 6326 6467 6474 6507 6528 6538 6587 6614 6665 6697 7017 7021 7060 7098 7104 7204 7219 7234 7262 7415 7446 7515 7519 7601 7799 7989 8019 8081 8082 8198 8217 8291 8342 8352 8362 8408 8425 8452 8487 8489 8491 8492 8516 8529 8532 8571 8653 8712 8819 8827 8884 8912 9021 9058 9075 9140 9206 9233 9241 9252 9388 9434 9442 9605 9745 9796 9806 9905 9949 9966 10002 10111 10188 10226 10233 10407 10529 10558 10694 10806 10812 10921 10933 11050 11119 11138 11207 11262 11263 11315 11361 11394 11503 11534 11537 11570 11644 11683 11693 11694 11725 11745 1176? 11862 11887 11902 11915 11941 12054 12109 12193 12205 12330 12345 12513 12565 12567 12606 12636 12637 12711 12932 12938 12939 12095 13023 13098 13128 13145 13161 13181 13254 13281 13291 13313 13424 13435 13441 13512 13544 13551 13571 13619 13670 13688 13729 13731 13771 13962 14089 14119 14184 14230 14255 14206 14436 14439 14513 14598 14641 14656 14671 14794 14819 14826 14829 14834 14871 14887 14041 14970 14982 15102 15182 15183 15215 15224 15226 15255 15319 15337 15388 15410 15479 15480 15522 15555 15615 15684 15777 15787 15818 15863 15885 15924 15981 16036 16045 16091 16109 16110 16129 16143 16174 16252 16280 16281 16292 16296 16331 16359 16373 16406 16413 16422 16432 16512 16514 16535 16541 16574 16588 16634 16756 16865 16884 16952 16962 16976 16984 17030 17054 17104 17154 17155 17180 17191 17215 17251 17329 17358 17363 17387 17403 17622 17703 17752 17771 17783 17794 17825 17829 17836 17882 17890 17921 18034 18075 18161 18165 18212 18229 18255 18296 18342 18360 18363 18387 18430 18488 18519 18554 18562 18608 18641 18803 18814 18885 18931 18939 19064 19088 19095 19126 19175 19352 19389 19391 19418 19526 19623 19762 10800 19831 19894 19975 20113 20155 20173 20212 20287 20348 20413 20417 20534 20554 20645 20663 20672 20798 20834 20855 20869 20914 20926 20997 21016 21078 21200 21212 21329 21399 21467 21520 21523 21603 21668 21683 21700 21704 21711 21731 21736 21796 21822 21925 21946 21958 22005 22040 22104 22138 22225 22414 22417 22423 22426 22462 22474 22487 22554 22572 22586 22615 22657 22672 22752 22766 22778 22788 22851 22880 22946 22949 22966 le klasse, le lijst: 14097 moet zijn 13097

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6