DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ben bind van den staat. So. 177. Honderd rier en twintigste Jaargang 1922. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden t 2.—, fr. per post f 2.&0. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regei, grootore letters naar plaatsrnlime Brieven franco N.V. Boek- en H&ndelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Voordam CO, Tel. Administr. No. 3. Bedactie No. 33. ZATERDAG Dlreetenr: G. H. KKAJL. Iloofdi-odactourTJ. N. AD1CMA. 29 JULI (Ntadruk verboden.) De groote staatsman sprak zeer ems tig en de voile menigte luisterde met venschuldigden eerbied toe. HSji Id de zilverem truffel terziji- de, welke bijl de eenste steenlegging igediend bad, en, zijne armen over rijm borst kruisend, sprak bij vender: „9chande over cms, zoo way te kort komen in onze plichten, jegens ben. Sehande over ons, wanneer wij ze tot aan de trappen bien- ge van een gevangenis en ben daar acfater- latem. !De kinderen van den Staat hebben een rechit om meer te vragen. Hoe kan de Staat zich plaatsen tusscfaeui het kind en rijin ou- dens, indiien hij| zijn leven niet vrijwaart van zorg en Heed? „Latem we vooral niet vergeten, dlat dezc school, waarvoor ik de eer heb, i!k zeg de eer, om den eensten steem te leggen, bestemd is voor onze kleimtjes, de zonen en docbteren ran bet land de kinderen van den Staait Het was een machtige toespraak. 'De men- erhen juicbten, die vroeger weleens scham- per zich over de „schooiertjes" badden uitge- laten, en onder een storm van entfaousiasme staple de groote Staatsman tusschen een haag van' menschen door naar de gereed- stande auto. iHet kleine rijlje anne-kinderen, die gewapendi met een vlag, aan den optocht badden meegedaan, keken met nieuwsgierige oogen naar den grooten meneer op, die nu beel dicht aan hen voorbijgig. E6n onder hen werkte zich tusschen de anderen uit en' dramg zich in de menigte. Ziin smalle, bileeke ge- zichrje bad een merJcwaardige gespamnen uitdruidkinghij drukte zich tot dicht aani de Staatsman' en raakte even zijn jas aan. Opeens brak er een regenbui los. D'ikke ruppels striemden het fundament, waar de steenlegging had plaats gevonden, zooeven nog bet maddelpunt van zooveel ceremonie, en van een toespraak, die hrced-uit versdiij- nen zou in vele dagbladen. iDe menschen haastten zich huiswaarta onder bcschuttende parapluie's, maar de kin deren uit bet vondelingen-huis schoolden te zamen; die badden geen thuis, waarheen zij zich konden spoeden, totdait de directrice met scberpe stem hen beval faaar te volgen en vlug door te stappen. Haastig: achter haar aan tippelend, traditten zij bar bij; te houden zooals ze daar voontijilde als een booze, dikke kip, met kwaje sprongetjes wippend over de vele modderpoelen en gootjes. En de regen wiasdi do toespraak weg. Er hing 'n lucbf van zeepsop in het zieken- buis van bet gesticht. De vertrekken waren uitgesdhrobt en waschgoed hing er te drogen. Meneer Cole!" De aangesprakene die als zaalwachiter dienst deed; en duttend biji het vuur zat, keek in de riching vanwaar hij geroepen was. „Meneer Cole!" klonk bet weer en meteen Wist hiji, dat't jongste vondelingetje hem aamriep; deze sprak steeds beleefd itot hem, waarvoor Old King Cole zeer gevoelig was. Iminens Cole was van goede afkomst en al bad de drankduivel zich. vroeger van hem meester gemaalkt, bij bleef toch „meneer". „Wat is er; mijn jong?" vxoeg bij, terwijl bay belt gebreide mutsje dat diep over zijn ooren sloot, wat ornhoog stroopfe. iMfeewarig keek biji naar den bleeken knaap die bij de laatste steenlegging kou bad gevat, en nu opknapte, boewel er nie mand op de wereld was die zich zijn dood of leven zou aantrekken. Mien bad hem ergens onder struiken gevonden. Hij was naar bet gesticht gebracfait en ingeschreven onder den naam van de bijlbehoorende stad. Daar hij anders was dan zijn lotgenoofen, fijner en vreemder, wend hij spottend „Riddertje" ge- noemd. wMeneer Cole, ,)iif zeide: we waren zijne kinderen^' fluisterde de knaap. :H5y had reeds eerder faaervan gesproken eni de oude man bij het vuur begreep nu, waarover hij's nacbfcs soma zoo ziel'ig in zijn slaap l ag tie schreien. „Och, dat is alles opsadjcierij", antwoordde Old King Cole, „Ki'ddertje" zat met de bandfen gevouwen over zijn knieen en bleef in gepeins vezon- ken. Zijn gezicbt droeg de plecbtige uitdruk- king van hem, die de problemen van het heel- al tracht te doorgronden, docb ze alle als te moeilijk voelt. „Ik verlang zoo naar hem1," zed1 biji zacbt, „o, ik verlang zoo naar hem!" „Hteusdi?" zei Cole even een gezidii trek- kendi en meteeni weer met aamdacht in bet vuur te staren, „Ik zag bem boog boven de menscben uit fluisterde ,jRfiddertje" opnieuw met heesche stem, „zoo grooit, zoo verheven en met zoo vniendelijke oogenIk dacht aan1 Godi als ik naar bem1 opkeeken ik raakte hem aanIk kwam tot heel dicht biji hem en ik raakte beel even zijn jas aan „Heeft bijl je opgemerkt?" vroeg Cole sar- castisdh. „Riddertje" scbudde zachikens van neen. „Nteen, ik was erg haastig en ik beefde zoo dat) ik niets kon zeggen. Alsals hij' 't wel bad gedaam, wat denkt u dat er dan ge- beurdi was?" Zijn oogen stonden groot van verwachting. nHij zou gedlacbt hebben. dat je bad wiillen zaklkenrollen," zei Old King Cole schamper. „Riddertje rilde even en keek nu ook strak naar het vuur. iBlijkbaar toch getroffen door den dig> neerslacbtigen blik van 't ventje, greep (jUd Cole naar een tijdsdhrifta dat op de tafell lag. (Hiji zocht er een bladzijde uit en bet overreikende aan „Riddertje" wees bij hem op een pilaat met bijschrift. „Riddjertje iin blond kopje buigi over de gedrukte bladzijde, die bij aandacb- pakte met bevende vingers papier aan* en zijn blond kopje fcuig het ;end tig bekeek en waarvan biji k bijschrift spelde, riep hiji opgewonden uit „Ja, ja, dat is hij1, en dat is ziin huis, waar faff woonten 'hiji woont er almenen de menschen zeggen leelijjke dingen van bem leeliiike dingen!" Zij smail, peinzend gezicfatje was plotse- ling geheel veranderd, zijn oogen werden groot door een wonderen glans, zijn hand balde zicfa tot een' vuist, als voelde biji zich tot kampioen opgeroepen. „Hij beeft niemand op de wereld", riep hij faa-rtstochteHk uit, „niemand op de wereld, evenals ikO, als ik bier moet blijven, zal ik stervenen hi] zal niet weten waar hij, mij zal rnoeten zoeken, als hiji weerkomt. Ik wii naar bem toe en hem helpen'ik wil weg, weg naar bem!" „Ik begrijp niet, waarom hij is :n," zei de sdioolmeester, toen hij funr binneni was geroepen. „'t Was wel altijd een vreemd kind. Enke- ien zeiden weleens, dat hiji een onbegrepen verlangen bad." jyEenwat?" vroeg een der bestuurs- leden. „Hijl was blijkbaar overspannen. Hiji was ziek geweest en sprak op een vreemde manier soms over iemand, die hem: niet kon missen een vader, getoof ik. Een bedriegelijke voorstelling naruurlijfc, want, voor zoover wij weten, kendte hij; niemandi van zijn familie. Of hiji gauw vermist werd? niet direct. Het is onverklaarbaar hoe hij heeft weten te ont- snappen en er is niet de minste aanwijzing, waar hem te zoeken. Doch de politic is er mee in kennis gesteldi en zal bem wel terugfaren- gen. Het was een donkere avond; flauw flik- kerden de sterren aan den faemel en de kale beggen aan weerszijden van' den straatweg namem angstwekkende vormen aan voor den fcleinen wandelaar, die aldoor maar zijn hrandtenden blik gericbt faield daarheen, waar de lichten van Londen de donkerte zouden verbreken. Riditing Londen bad de wegwiizers hem aangeduid als hiji zich ornhoog rekte om het schrift aan de palen te ontcijferen, wat bij het vallec; v?n den avond niet gemakkelijk werd. Zijn we leden bem pijn en zijn hart ktopte vrecijii, maar hij deinsde niet terug. Zoo beel vreemd; was het niet dat men' hem nier-toerekenbaar hieldEn had men ge- weten, wat voor een fantastisch luchtkasteel hiji zich bouwde, hiji, het arme vondelingetje. dat nooit vertroeteld was geworden, nooit bemind, hij, een der Staatskinderen, aan1 IDe groote Staatsman had immers gespro ken van „onze kinderen"en „Ri'ddertje" was de eenige van hen allemaal, die naar hem verlangde, de eenige in wiens hart bet beeld leefde van dien machtigen, igrooten, beminlijken man, nlleen staande in een wereldi van vijianden, van lasteraars die verlangen1 had) naar een van zijn kinderen, een, die tot hem zou komen en hem bij zou state, hem zou troosten Ein het kind van den Staat haastte zich verder. Waren, alle licfatem van Londen gedoofd? if-ffiji had afbeeldingen van Londen gezien en hij stelde zich voor, dat zoo een' visioen uitde donkerte nu zou moeten oplichten. Eersit te- gen de morgenschemering ontdekte hij1 een grijze gehroken streep van huizen, die al dichter en grooter werd1, waarin hij eindelijk werd opgenomen, wat hem een vaag gevoel van verloren zijn gaf. Bijfcans een uur lang idep hiji een grooten angst verder, zonder moedl om een voorbijganger aan te houden en tegelijk voelend, hoe het wanhopige net van straten zidh om hem vast spon. Eindelijlk vatte hiji moeddaar bit dien hoelk van de straat was een jongen, ook een meisje, met een kind aan de hand. Onzeker- wantrouwend keek bijl hen aan en vroeg lets aan't meisje dat hem eenigszins met een ver- baasldl gezicht een weg aanwees. „Wat moet jiji daar doen?" vroeg ze. „Riddertje" keek haar aan, bijna woest geestdriftig, wat haar bij, zichzelf deed uitma- ken dat hij zeker gek was. Gelukzalig bijna stamelde hij": „Ikik ben op weg naar mijni Vader- itje De straten in het voege morgenuur waren afsdhuwelijfc en al de passeerende, donkere gedaanten, de voorbijsnorrende auto's, de glitnmende paardenschimmen werd'en; een nachtmerrie voor den kleimen wandelaar. Ntaarmiate het zwerven langer duurde, raakte hij' meer en meer uitgepui, doch hij bleef vol- houden en zijn instinct dreef hem in de goede riditing. Eindelijk hadl hiji het huis van het plaatje, uit zijn droomen gevonden groot, donker en eenzaam, gelegen terzijdie van een drukke straat. In zijn droom was hij er bimnen ge- gaan, en had er den staatsman gevonden. heelemaal alleen, die tot hem gezegd had1: „Ben je gekomen, miju kiind en hem toen genomen had! in zijn armen, hem had ge- kust Het fel-bonzend hart sloeg extra snel torn „Riddertje" zich plotselmg bij een wegkrui- sing bevond' en niet direct wist waarheen over te sicken. Twee politteagenten liepem op en neer, die hem schrik aanjoegan. Hij durfde niet, zoo als andere kinderen wel doen, hun bescher- ming iinroepcn,. De kinderen van den Staat zijn de eenige kinderen, die niet op de politie gesteld zijn lEin, terwijl „Riddertje" onzeker rondkeek, ging er plotseling aan den overkant van de straat een deur open. iDaar was hij de staatsm'an die naar bui- ten kwam! Hern wachtte de auto en meteen zou hij weg zijn verloren in de drukte Biji het terugzien van het lieve gezicht, kreeg „Riddertje" een wonderbaarlijken moed. Pijn voelde hij niet meer, nodi honger, nodi angst voor die vreeselijke stad. Hem zag hijin een minuut zou hij weg zijn dit was de eenige kans Met een kloeken sprong stoof hiji de druk ke straat over, temiden van het gewir-war van wagens en paarden en al die vreeselijke dinigen, die hij! had gadegeslagen De Staatsman maakte zich gereed1 om naar het Parlement te gaan. Over eenige minuten moest hij daar spreken en de chauffeur had last gekregen snel door te rijden, en er was geen reden om in te houden, voor een scha- mel, radeloos kinderfiguurtje, dat zichzelf in den weg wierp, luidl gillendb: „Hier ben ikhier ben ik!" „Arm stakkertje!" zei de Staatsman bewo- gen, zich buigende over een armzaldg hoopje mensch Hjl wist niet dat hij1 een kind verloren had een verdediger De politie-agenten kwamen toegerend en brachten hem weg Weer was er een lid minder van de groote familie van den Staait Proyinciaal Nienws UIT WARMENHUIZEN. De raad vergaderde Vrijdagmiddag ten 3 ure. Besloten werd1 de lezing dier notulen tot de volgende vergadering uit te stellen, omdat de secretaris nog geen gelegenheid had gehad ze op te stellen. Ingekomen was een schrijven van de afd. Warmenhuizen en Omstreken van de S. D. A. P., waarin verzocht wordt het aanvangsr uur van de vergaderingen van den raad zoo- danig te doen houden, dat ook een arbeidier in de gelegenheid wordt gesteld, genoemde ver gadering bij te wonen. De voorzitter zeide met een en ander voor zoover mogelijk rekeniug te zullen houden. Niemand verlangde hierover verder het woord. Een verzoek van J. Spaans, auto-omnibus- ondernemer te Kalverdijk, waarin verzocht wordt om aan zijne ondememing een jaarlijk- sche subsidie te verleenen van 100,' Burg, en Weth. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, op grond dat vanuit Warmenhuizen een goed geregelden tram- dienst wordt onderhouden en de gemeente be- Langhebbende is bij voomoemden dienst. De voorzitter lichtte dit voorstel nader toe. Zonder hoofdelijfce stemming werd het voorstel aangenomen. De voorzitter deed hiema de volgende me- dedeelingen Bij kon. besluit van 19 Juni 1922 No. 218 is goedgekeurd de verordening op de heffing van eene plaatselijke inkomstenbelasting en bij kon. besluit van 6 Juni 1922 No. 30 de verordening op de heffing van opcenten op de vennogensbelasting. Door Ged. Staten is de uitkeering over 1922 volgens de wet op de financieele verhouding vastgesteld op 3564,35 en de nooduitkeering eveneens op dat bedrag. De financieele too- standi ziet er thans niet ongunstig uit. Op 28 Juni j.l. zijn de boeken en kas van den gemeente-ontvanger opgenomen en in or- de bevonden en was het kassaldo met de post- giro-rekening ten bedrage van 15543,99 aanwezig. Nog deelde de voorzitter mede, dat een op kosten van de gemeente verpleegde krankzia- nige was overlecien. Burg, en Weth. stelden hierna voor: van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur voor den bouw van een nieuwe O. L. School aan te koopen het perceel sectie A No. 651 (ged.), ge legen tegenover de woning van C. Gutker, ter grootte van 2400 vierk. M., voor de som van 1,50 per vierk. M., en dit terrein aan te wij- zen als plaats waar de nieuwe O. L. School zal worden gvestigd. Het maken en onder houden van den brug naar dit terrein komt voor rekening van de gemeente. De voorzitter oordeelde de zaak na afloop der vorige vergadering voldoende besproken. Spr. had een onderzoek laten instellen naar de kosten van een brug, die/ 1200,zou bedra- gen en 1.75 M. breed zou zijn. De heer Slot oordeelde de zaak in overeen- stemming met het reeds besprokene. Spr. vroeg of de brug ook beschikbaar komt voor het ander terrein. De voorzitter zeide, dat B. en W. de bedloe- ling hebben om de brug ook voor het andere terrein te laten gebruiken, alsmede voor het Krabbend ammerpad. De heer Slot kon zich met den prijs voor de brug wel vereenigen, maar niet met de on- derhoudskosten. Spr. stelde voor om het on- derhoud voor gezamenlijke rekening te ne- men. De voorzitter vond, dat zoolang het Krab- bendammerpad niet wordit opgeheven, de ge meente het onderhoud ook diende te dragen. Blijkt het noodig, dan kan altijd in de toe- komst het Burgerlijk Armbestuur in verhu- ringsvoorwaarden den huurder verplichten, iets aan het onderhoud bij te dragen. De heer "Slot was het hiermede niet eens. Besiuit men het onderhoud voor eigen reke ning te nemen, dan kan men daar later maar zoo niet af. De voorzitter betwistte deze zLenswijze uit- voerig. Met het Burgerlijk Armbestuur was het reeds besproken. B. en W. konden de ei- schen niet verder stellen. 1,50 per vierk. M. is voor den grond zeer goedkoop. Het ligt in de kom van het dorp. De heer Molenaar vond het terrein prach- tig gelegen. De kostenopgave van de brug vallen ook mede. Spr. vroeg of het niet ge- wenscht was een brug te maken geheel van beton, dan kan men ook in de toekomst het onderhoud wegcijferen. Spr. vond het voorts gewenscht om de brug in het midden te leg- gen. Ook voor het Burgerlijk Armbestuur is dit gewenscht. De voorzitter gaf in overwegirig rich niet te veel te verdiepen in de brug. Het blijft mo gelijk deze iets te verplaatsen. De heer Swan wees er nog op, dat de prijs voor het terrein zoo laag was omdat de brug dienstbaar was voor beiden. Het voorstel werd hierap aangenomen. Als lid van het Burgerlijk Armbestuur moet periodiek aftreden de heer J. Kraakman, die met algemeene stemmen en 1 bianco werd herkozen. Als lid van het College van Zetters moes- ten periodiek aftreden de heeren A. Kraak man en S. Ligthart. Voor de vacature B. Ligthart wordete aan- bevoiien: 1. S. Ligthart; 2. K. Molenaar. De voorzitter deelde mede, dat de heer A. Kraakman wegens hoogen ouderdom niet meer in aanmerking wilde komen. Spr. bracht hem dank voor de diensten aan de ge meente bewezen en zeide, dat B. en W. -nu op de aanbeveling geplaatst wenschten te zien den heer J. Kraakman als No. 1 en den heer J. Swan als No. 2. De aanbevelin'ges werden opgemaakt over- eenkomstig de voordrachten van B. en W. Burg, en Weth. stelden den raad voor, hen te machtigen over te gaan tot het aanbeste- den van het bouwen van een motorbrand- spuitbergplaats met 2 arrestantenlokalen op 't terrein gelegen aan de Stationsstraat. De voorzitter gaf een nadere toelichting, De gemeente-oprichter heeft reeds een bestek met teekening en begrooting opgemaakt. B. en W. willen een partieele onderhand- sche aanbesteding onder de ingezetenen. Spr. vertrouwde er op, dat de ingezetenen-aanne- mers blij'k zullen geven het op prijs te stellen dat het werk in de gemeente blijft. De heer Slot vond, dat er wat voor te zeg gen was als er weinig werk was. Er was echter ook wat tegen. Spr. wilde voorbehou- den, dat het met de begrooting overeen kwam. Was dit niet het gevai, dan wilde spr. een openbare inschrijving houden. De voorzitter zeide, dat ook B. en W. voor- nemens zijn het werk pas te gunnen als de aanneemsom in overeenstemming is met de begrooting. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen met algemeene stemmen1 i B. eni W. stelden verder voor het verme- nigvuldigingscijfer voor de plaatselijke in- komstenbelasting 1922/1923 vast te stellen op 1. Dit was aan de hand van de gemaakte berekeniiugen door de ontvanger mogelijk. De ontvangsten zullen dan 18000 be- dragen eni dus nog iets boven de begrooting. iDe heer Slot vroeg of het voile bedrag van f 16000 wel van de gemeentanaren ge- ■heven moest worden. Van de regeering was1 ruimi 5000 ontvangeni waarop niet was ge- rekend. Dd heer Molenaar was van hetzetfde ge- voelen. Spr, zou graag het veriiieaigvuldi- gingscijlfer lager stellen. De voorzitter gaf toe dat de zaak er finan- cieel niet slecht voorstaat. Op verschillende u'itgaven,, als verhreeding en vemieuwing van de straat, een nieuwe motorbergplaats en twee oellen, de bouw van een nieuwe Amerikaansche windmolen tot de samen een 9000 was niet gerekend. De extra ontvangsten wegen dus tegen' de extra uitgaven op. De tijd kan ongunstig genoemd worden, doch zal het volgend jaar niet faeter zijn. De toestand lijfct spr. niet zoo dat het lage verme- nigvuldigingscijfer niet geheven kan worden. Een volgend jaar zal verlaging nog meer noodig zijn. De heer Molenaar meende, dat de voorzit ter een 2000 van de post onvoorriene had vergetm. Men komt zoo aan een H. O. van 30.000. De voorzitter betwistte dit. 'Het is hoog- stens 23000 over, 16 maanden. IDe heer de iGcroot oordeelde dat het cijfer dat het vorig jaar 3 was nu gerust op 1 ge steld kon worden. De heer Molenaar meende dat niet verge- ten' mocht worden dat de progressie veel hooger is. Het jaar is al eenl heel eind ge- vorderdi en f 5000 voor onvoorrien vond spr. daarom voldoende. 'De voorzitter merkte nog op, dat kan blij- ken dat verschillende posten overschreden zijn. De heer 'Slot oordeelde, dat het voor de be- lastingbeta,alders geen verachil maakt of het gaat over 16 of over 1'2 maanden. Het moet in een jaar voldaan worden. IDe secretaris, die in ondertrouw wasi, zorg- de hierna voor het meer gezellige element door thee en taartjes te laten ronddiemen. De heerenl waren hierna meer in de stem1- ming gekomen! dat het ook voor een gemeente met het oog op de komende tijden niet ge wenscht is om met een! ledige kas te zitten en narnien het voorstel van B. en W. na eenige bespreking met 5 tegeni 2 stemm'en aan. Te gen de heeren Molenaar en Slot. B. en W. stelden voor de rekening van het Burgerlijk Armbestuur vast te stellen en goed te keureni tot een bedrag in ontvangst van 11200 em in uitgaaf op een bedrag van 12743.52, nadeelig saldo 1543.52., Z. fa. s. aangenomen,. B. en W. stelden voor een besluit te nemen tot het doen van en overschrijvingeni tot een bedrag van 10036.51% alsmede vast te stellen een Ie en lie suppl, begrooting resp. groot 24704.50 en 7943.66. Z. h. s. werd hiertoe besloten. Het volgende voorstel was het voorstel van B. en W. om aan den heer J. B. Reinders het thans in erfpacht uitgegevert stuk grond voor de som van 2.50 per M2 te verkoopen, De grootte is 450 M2. Tot nog toe ontvangt de gemeente voor de erfpacht f 36 per jaar. B. eni W. meendem in het belamg van de verzoeker en van de gemeente het voorstel te moeten doeni. De heer Slot vond de prijls te laag. Indien er niets aan vooraf gegaan was zou spr. er pertinent tegeni zijn, nu wil hij de adlressant echter wel tegemoet komen. Was de grond vrij; dan zou ze zeker 7.50i per M2 opbrenr gent. Spr. vereen'igt zich echter nu met het oog op wat gebeuxd is met het voorstel van B. en, W. De heer Gutker betoogde dat het eenl ge- meentebelang was dat het postkantoor in, 'het midden van de gemeente lag. Gaat men over tot verkoop, dan ontstaat er gevaar dat het postkantoor elders verrijst. Spr. vond het dan ook niet in het belang van de gemeente om de grond te verkoopen. De voorzitter wees er, op, dat de situatie is veranderd. De tslefoonhouder wordt nu ook door het Rijk benoemd. Hij is nu in alle opzichten rijksambtenaar. De gemeente heeft dan ook geenl zegging- schap meer over de plaats van het post- en telegraafkantoor. IDe heer Gutker vond de prijls voor de grond dan toch wat laag. De gemeente moet zooveel moglijk waarde voor haar bezit maken. De voorzitter wees er op, dat de gemeente het terrein destijds aan den adressant had aangebodem voor 1.50 per M2, omdat de gemeente eenige verplichtingen tegenover hem had. Diit sprang door Ged. Staten af. De heer de Groc/wist er niet van, dat het 'in B. em W. vergadering was behandeld. Spr. vroeg of er de voorwaarde niet aan verbon- dem kan worden', dat het gebouw steeds post kantoor moet blijven'. De voorzitter zeide dat de gemeente dit niet m de hand heeft em toonde dit nader aan. 'Het onderwerp was reeds officious behandeld na afloop van een openbare vergadering van drill raad. Ook de heer Swan vereenigde rich met het voorstel, van B. en1 W. De heer Gutker bleef er bij dat al het voordeel aan dem heer Reinders was. De beer Slot gevoelde er meer voor om het perceel voor de gemeente aan te koopen. Mem heeft dan1 altijd eem perceel beschikbaar. De heer Groot vond thans ook de prijs van 2.50 te laag. De beer Gutker stelde voor de prijs op 4 te stellen. De voorzitter verdiedigde nog nader het voorstel van B. em W. De heer Slot ondersteunde het voorstel van dent heer Gutker. De prijs was dan nog zeer laag. De heer Molenaar meende dat niet uit het oog verloren mocht wordeni dat de grond door de erfpacht voor de gemeente geen waarde heeft. Spr. vondi 4 geen gesdiikte prijs. Na een besprekinw die een half uur duur de em waaraan door verschillende heeren werd deelgenomeni werd het voorstel van den heer Gutker in stemming gebracht eni met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. Voor stemden de heeren 'Nannes, de Groot, Gutker en Slot. Hierna volgde rondvraag en' sluiting. UIT H'EERHUGOWAARD. De raad dezer gemeente vergaderde Don- derdagmiddag te 2 uur. Afwerig de heer Jb. v d Oord wegens verhindering. Burgemeester W. van Slooten was voor zitter. De heer Met deed de vraag hoe het met de zaak-Haster stond. Ter toelichting diene, dat het salaris van den gemeente-veldwachter P. Haster het vo rige jaar is herzien. Hij had toen als vergoe- ding voor fiets en kleeding f 150. Het salaris was 1350 en hij genoot 100 vergoeding voor het schoonhouden van het raadhuis. Toen is de jaarwedde als vcldwachter met 50 verhoogd en is het loon voor het verzor- gen van het raadhuis in het belang van den pensioengrondslag bijgevoegd, zoodat het toen te zamen 1500 salaris is geworden. Hasker gaf toen de verklaring, dat hij, zou

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 9