DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. lo. m. Honderd vier en twintigst© Jaargang MAANDAO Feuilleton. Stormachtige hoogten. 1922. Abotmementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per po8t f 2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaaturiainitr Brieven franco N.V. Boek- en Eandelsdr. v.h. Eerms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. UoofdvoduetourTJ. N. AD1IMA. 31 JULI Directeur6. IL KRAK. tam Provlnciaal Nieuws UIT SINT PANCRAS. De Raad dezer gemeente vergaderda Vrij- dagavond voltallig. Goedkeuring was ingekomen op de veror- dening betreffende keuring van vee en vleesch en op het besluit tot het aangaan van een kas- geldleening voor de veenderij. Medegedeeld' werd, dat mej. Maas met 1 Augustus in functie zal kunnen treden. In verband met den gastoevoer is van den directeur der gasfabriek bericht ingekomen, dat de werkzaamheden van schoonmaken der gasbuizen tot de zijstraat van het Breaker spoortje gevorderd zijn. Er is gebleken, dat zich te veel naphtaline heeft vastgezet. waar- om de buizen zullen worden doorgespoeld. Daar het gebleken is dat de naphtaline van ouden datum is, bestaat er alle hoop dat de last vooreert zal ophouden. De voorzitter decide mede, dat het dage- lijksdi bestuur vergaderd heeft met den di recteur der gasfabriek te Enkhuizen en- daar ook de gastoevoer wat St. Pancras betreft uit- voerig besproken is. Besloten werd ora van de finna Wilson een monteur te ontbieden voor het doorspoelen der buizen Ook in den Haag heeft dit werk meennalen plaats gehad met resultaat. Als de oude naphtaline uit de buizen is moet het goed zijn, want het gas, wat nu den houder verlaat, is naphtalinevrij. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat geen tennen bestaan om een eventueel tekort van de veenderij te dekken, ook niet in verband met bestrijding van werkelooshddl De voorzitter merkte op, dat dit een royale afwijzing is en kon zich de houding van Ged. Staten in deze niet begrijpen. Ingekomen was het verslag van de toe- voerlijn naar Broek, waaruit bleek, dat er voor 1 September 1921 een voordeelig saldo was van 3842,56 en na 1 September tot 31 December met de nieuwe bepalingen 4308,49. De schuld van 12000 is hiermede gedaald tot 11353.73, waarvan het aandeel voor deze gemeente 1419.21% bedraagt Van den inspecteur der directe belastingen was bericht ingekomen, dat de heffing voor deze gemeente is bepaald op 11000. Ingekomen was het verslag over den toe- stand der provinde in 1921. Van Ged. Staten was de mededeeling inge komen, dat de uitkeering ingevolge de wet van 24 Mei 1897 is gebracht op 1035,1614 en de uitkeering ingevolge art. 1 van' dezelfde wet van 321 op 1293,95)4dit laatste omdat de aftrek van 950 is komen te verval- len Een van de Langedijker gemeenten heeft be richt ontvangen dat Ged. Staten' het proce- deeren tegen. den Staat in lste instantie heb- ben goedgekeurd. In dit verband vroeg de voorzitter of nu het raadsbesluit nog verzonden moest wor den. De raad besloot de zaak te laten rusten Voor meubileering van het vergaderlokaal werd besloten enkelfe eenvoudige tafels en 150 stoelen aan te koopen en de oude schoolban- ken, die de gemeente cadeau kreeg, aan af kanten te plaatsen. De gemeente-rekenLng, weike werd aange- houden, sloot met een ontvangst van 42183.97)4, een uitgaaf van if 41792.12, al- zoo een batig saldo van 391.85y2. Hierbij is nog niet de rijkstegemoetkoming van drca 500. Het het nazien werden belast de heeren Slijker, Schuit en Kloosterboer, Van 29 ouders van schoolgaande kinderen was het verzoek ingekomen om herziening der schoolgeldregeling, omdat deze verdriedub- beld is, wat toch met de iniomens niet het ge- val is. De voorzitter merkte op, dat de heffing anders is dan vroeger. De raad heeft die nu voor beide scholen te bepalen en de regeling is past vastgesteld. De kosten voor de gemeen te zijn per kind 47 tot 49 em de heffing geschiedt naar het inkomen. B en W. hebben eens nagegaan wat door Naar feet Engdscih von Emily BrantfA dioor W. A. C. van Strien. 29) 'Heathcliff nxr. Heathcliff moet ik voort- nan zeggem maakte in het begin een voor- ztehtig tgebruik van de vrijhdd op 'Thrush- cross Grange bezoeken af (te leggem; het scheen of hij overwoog in hoeverre de eige- naar zijm indringen- zou vendragen. Ook Ca- -tharina oordeelde het verstandig om minder uitdrukkelijk uitimg its geven aan- haar blijd- schap als ze hem ontving en ihii bevestig- de -gaandeweg znjn recht als bezoeker. Hij behield een groat' deel van.' de gesloten- heid, die zijm jongenstijdl gekenmerkt had, en dit was geschikt om alle opvallende gevoels- u'itingen te onderdrukken. De oogerustheid van den meester werd een tijdlang gesust, en een tijdlang richtte de verdere omstandighe- den ze in andere banen. Een nieuwe bron van omrust kwam voort uit het omgedachte ongeluk, diat Isabella Lin ton een plotselinge en onweerstaanbare gene- gemheid voor den gedulden gast openbaarde. Zij was toen een bekoorlijke jonge diame van aohttien jaar, kinderlijk to haar mamieren, al de diverse personen betaald wordt en meenen dat er volstrekt geen reden is om im te grij- pen. De lste klasse betaalt voor het eerste kind 65 cents per 3 maanden, de 6e klasse per kind 4,50. Gezien de kosten van het onderwijs, is er geen aanleiding aan het verzoek tegemoet te komen Het zou ook bij de Kroon een eigen- aardigen indruk geven als het besluit nu we- der gewijzigd werd. De heer van Kampen: Het zijn de ouders die het vragen Als ze driemaal zooveei moe- ten betalen is er wel reden de ooren op te steken. Er zijn er die evenveei schoo' moeten betalen als H. O. De voorzitter merkte op, dat het alien ou ders van kinderen van de openbare school zijn. Tot lieden werd van hen geheven het mi nimum wat de v\et aangeeft en dat was luttel. Met de nieuwe wet is dit anders geworden. Nu moet de heffing voor beide scholen gelijk zijn. Het ligt in eerste instantie op den weg der ouders zelf zooveei het kan het onderwijs hunner kinderen te betalen. De laagsta klasse betaalt slechts 5,20 per jaar. De progresise is heel goed en als we verla- gen, komt dit in hoofdzaak ten goede aan hen die het meest betalen. Het zou bdasitingyer- booging ten'gevolge hebben1 E>e heer Kloosterboer: Aan de Staatsschool werd tot hed'en bijna niets betaald. Moet het met de nieuwe wet nu zoo? De voorzitter: Neen, het moet niet, doch' het zou voor de finamcien der gemeente te zwaar worden. De heer DuifEr wordt nog geen 4de ge- deelte door de ouders betaald De voorzitter: In totaal circa 1400. De heer Slijker achtte de heffing billijk. De heer van Kampen achtte het 't meest zuiver ais bet onderwijs geheel uit den H. O. betaald wordt. Zijn standpunt is: zoo laag mogelijk schoolgeld en gaame zou hij zien, dat daarmede het volgend jaar rekening werd geh ouden. Met 5 tegen 2 stemmen werd op het ver zoek afwijzend beschikt. V66r stemden' de heeren van Kampen en Kloosterboer. De heer Kloosterboer kreeg hiema gelegen- heid om een interpeHatie te houden over den slechten toevoer van het gas. Spreker zeide: Het is steeds klagerx', klagen en nu zegt men, dat het verbeterd zal wor den. Dat is echter reeds zoo veel gezegd. Met de kamerovens zou het ook Voor elkaar zijn, zelfs -t het betalen van minder geld. Het is eciu.* steeds beroerdigheid1. Tegen 12 uur is het - f-ms geheel uit en moeten aardap- pelen half gaar blijven. Ik denk, dat het beter is, dat Langendijk ons maar een) kameroventje geeft, dan kunnen we .ons zelve redden. Nu is het nihil; een zuinige beweging. Of het'm zit in den directeur, ik weet het niet, doch: denk dat het beter is dat de directeur maar eens 3 k 4 weken met verlof gaat, om in dien tijd eens een ander te nemen met meer verstand. Het gas vliegt om 4 uur bij de pot op, doch om 12 uur is het er niet. De heer Schuit: Je hebt gelijk. Ze snorren mij niet meer. De heer Dtiif meende, dat de heer KloosteTr bo-er overdreef. Het kan hem ook in de tus- schenleidingen zitten. Tussdhen 11 en 12 uur is het echter nergens goed De directeur heeft echter uitdrukkelijk verklaard dat het dan ook goed kan worden. Het is echter niet zoo erg dat de boel maar opgedoekt moet worden. Verbetering moet er echter komen. De voorzitter: De leden van de gascom- mdssie weten' hoe er sinds lang tot de uiterste vervelendhdd om verbetering gehamerd is. Vanmorgen was de druk 25. Ik heb het ook 12 enl ook 48 gehad, doch toen was bet den vol- genden dag weer 15. Telkens wordt om kwart voor twaalf opgenomen. Bet zit'm in de naphtaline. Ook in Den Haag hebben ze daar verschrikkelijk mee gemarteld. Ook zij hebben d'e buizen laten doorspoelen-en heb ben nu geen last meer. In Enkhuizen ook. Het le jaar met de kamerovens is het altijd nog sukkelen. In de laatste gasvergadering is het uit den treure besproken, doch nu hebben we vertrouwen dat we een beteren tijd tegemoet bezat ze een sbherp verstand, scherpe gevoe- lens, en ook een heftig humeur als ze geprik- keldi was. Haar broeder, die haar teeder lief had, was over deze fantastische voorkeur ver- schrikt. Daargelaten het vemederende, dait lag in de verbintenis met een man zonder naarn en de mogelijfcheid dat zijn bezit bij gebrek aan- mannelifke erfgenamen in de madit van zoo iemandi raken zou, had hij verstand- genoeg om Heathcliffs karakter te begrijpen: ©m ite weten, dat al was zijn aan- blik veranderd, zijn geest onveranderlijk was En hiji vreeside dien geest: die bracht hem- in opstand; hiji zag- ver in ae toekomst toen hij terugschrok voor het denkbeeld om Isabella aani zulke handen toe te ventrouwen. Wj zou nog meer teruggesch-rokken zijn alls hij; geweten had dat haar genegenheid on- gezodhi ontstond, en gegeven werd zonder dat ze wederkeerige gevoelens wekte, want van het oogenblik af dat hij het bestaan er- van ontdeMe, gaf hij de heele schuld aan1 een wel ©verwogen plan van Heathcliff. Wij hadden alien al eeniigen tijd gemerkt, dat Miss Linton over lets tobde en zuchtte. Zijl werd1 stuursch en vervelend, en viel tel kens tegen- Catharina uit, waarWj dan het gevaar dreiigde haar beperkt geduld uit te p-utten. Wiji verontschuldigden haar in zekere mate wegens haar slechte gezondheid ze kwijnde weg voor onze oogen. Maar op een gaan. Het bestuur heeft een zeer ruime ge- dachtengang voor levering van goed gas te St. Pancras Ook al zou het in de papieren loopen. De heer Kloosterboer: Het kan best zijn, hoor, dat het goed afkomt. De voorzitter: Als het niet goed afloopt, komen we voor togrijpende voorstellen te staan. De heer KloosterboerHet zal tijd worden ook. De heer van Kampen zeide, dat al drie jaar lang over het slechte gas te St. Pancras ge- sproken is. Het was echter niet noodig ge- weest, want het geld voor de dubbele buis is uitgetrokken. De voorzitter zeide, dat de hoop op de ka merovens gevestigd was. Ook Eindhoven had het lste jaar nog"last van naphtaline, nu niet meer. St. Pancras moet en zal goed gas heb ben, dat is de meening van het bestuur van de gascommissie. De heer Schuit: Red pe zelf. Ik laaa me niet meer bedriegen. De heer Kloosterboer: Er zijn al verschil- lende oliestellen, doch er kunnen er meer bij. De heer van Kampen: Als het gas best was, kwam de Zuid en ook bij De heer Kloosterboer: Het hangt me de keel uit. Ik kan er van kotsen. De voorzitter. Als je lid van de gascommis sie was, zou je weten hoeveel er daar reeds over gesproken i3. De heer van Kam; altijd voor den gek altijd stiefmoederlijk De heer Duif. O Ze hebben mij daar ouden. St. Pancras is eeld. het Noordeinde van ten Oudkarspel werd ook geklaagd. De heer van KampenZe moeten maar een kameroven in het veen zetten en hem met turf stoken. De gasfabriek staat in een bespottelijk daglicht, overal. Ik geef den heer Klooster boer groot gelijk .Er zijn veel klachten inge komen en er is niets aan gedaan. In plaats daarvan komt men met voorstellen om het ge- bruik van gaskachels te bevorderen. Wie gaat er nu met zulk gas een gaskachel gebruiken. Je zou je schamen om in de gascommissie te zitten De voorzitterHet ligt op den weg van- de gascommissie om dit nu eerst te probeeren. De heer Duif: In enkele dingen ben ik het volkomen met den heer van Kampen eens, doch het komt wel in orde. De heer van KampenOmdat jullie mi al ien op de ketting springen, Nu heb ik het niet meer alleen te doen. Nu voelen jullie het zelf ook. De heer Duif: De burgemeester heeft ge- d1 - 'in wat hij kon. Hierna werd d'e vergadering gesloten. UIT SCHOORL. Da raad- vergaderde Zaterdagavond 8 ure. Afwezig de heer Bijl. De voorzitter deelde mede, dat de verga dering belegd was gewoirden omdat de in specteur der Rijksbelastingea in overweging had gegeven nog in deze inaand de verorde- ning k-laar te maken. Hij kon' nu de bil-jetten nog niet uitreiken. Spoed was dus noodig, anders werd het te laat eer de belastingbeta- lenden konden betalen. Van den minister was voorts nog een schrijh ven ingekomen waarin op het betrachten van spoed in deze werd aangedrongen. De minis ter had voorits beschikt, dat er geen termen waren gevonden om Schoorl een eigen inning toe te staan. Wanneer de regeling nu tot stand komt, dan kan Schoorl voor kasmiddelen over Aug. 1/q voorscho t van het Rijk krijgen. Da voorzitter verontsdiul-chgde de secreba- ris, voor het nog niet gereed hebben' van de notulen der vorige vergadering, aangezien db- ze vergadering plotseling was opgekomen. Ingekomen. was de bovengenoemde beschik- fcing van' den minister van Binnenlandsche Zaken waarbij het verzoek van Schoorl om de gemeente de bevoegdheid te verleenen, de in- ;i komstenbelasting ite heffen werd afgewezen. Op voorstel van B. en W. werden wegens periodieke af treding van de heeren G. Polle en B. van Essen voor leden van ziettes voor de Rijksbelastingen de volgende heeren: G. Polle en Jb. Swaan en B. van Essen en Hendrik Groot op de in te dienem aanbeve- ling geplaatst. Van het dagelijks bestuur van de Vereenir ging tot Bevordering van het Vreemdelingen- verkeerd „Noord Kennemeriand^ was een adres ingekomen, waarin uit een oogpunt van' gevaar de aandacht gevestigd' werd op de noodzakelijikheid van net verbeteren van den straatweg vanaf den Postweg tot de grens Bergen. De toestand was thans van dien aard, dat ongelukken niet kunnen uitblijveu. Drin- gend werd in overweging gegeven de mulle zandbermen in orde te laten brengen-. De voorzitter decide mede dat d.d. 3 Juni aan het Wateleidingbedrijf een nader sdirij1- ven met opgave van kosten van behandeling was gezondien, die door het Prov. Bedrijf ite hoog was bevoinden. Toen is gevraagd gewor den het werk uit te voeren en daarvan de helfi te betalen. Een onderiiou-d met het Prov. Bedrijf is voorts aangevraagd, doch tot nog toe is daarop itaall nog teekeu vernomen. De toestand van den weg is zeer slecht. Het bes- te zail zijn maar tot beharding over te gaan en van de rekening aan het bedrijf mededee ling te doen. De heer Liirhs wees er op, dat hij de zaak reeds van het voorjaar in de Raad iter sprake had gebracht. Het Waterleidingbedrijf, ziet dat het met goede lui te doen heef t en laat ons nu in de steek. Er zijn echter plaaisen in den weg, niet door het Waterleidingbedrijf ver- oorzaakt, die in dezelfde toestand verkeeren en waarbij ongelukken al evenmin kunnen uit- blijven Vanaf den tuin van den heer Strooker is de weg al even slecht. Hiervoor zijn B. en W. verantwoordeiijk. Spr. wenschte dan ook-, dat die verbeteringen algeheel werden aangebracht De voorzitter oordeelde, dat het met de wegen zoo was, dat de gebruikers van den weg en degenen die het oadenhoud er van hebben onevenredig tot elkander staan. Op het wegencongres is dit ter dege onder lie oogen gezien. Schooill moet 8 K. M. iengte straat onder- houden, waaraan alle menschen van het rijk mede moesten betalen. Het is onbillijk dat dit alleen de kleine bevolking van Schoorl doen moet. Wanneer de weg alleen door de pasr sauten van Schoorl gebiuikt werd, zou hij niet zoo gevaarlijk zijn geweest. Wanneer de weg gemaakt moet worden, zooals de heer Liihrs dat wenscht, dan zou aan onze geldmiridden een oaoverkomelijke knauw worden toegebradht. Wel meen ook ik, dat tevens verschdlende pun-ten van den weg ook verbeterd moeten worden. Het leggen van de waterleidingbuis en die twee daarop vol gende jaren, hebben echter de weg in de zeer desolate toestand van 'thans gebracht. Spr. deed de toezegging om in den toestand ten zuiden van den Postweg te zullen voorzien. De heer Polle oordeelde het de vraag of clit zoo nocdig was. In het Noordelijk deel blijft allea ongedaan. De heer v. Lienen was van hetzelfde ge- voelen. Spr. bedanfct er voor om daar de Straat weg te laten stikken. De voorzitter hamerde en oordeelde, da+ men de zaken gescheiden moest houden. Aan het Karnp is de slechte toestand van den weg geen gevolg van de waterleiding. De heer Liihrs stelde voor om allies ter hand te nemen. Spr. zou er voor zijn om aan het begin en het eind van Schoorl een faek te plaatsen opdat er to' het geheele land een ac tio on tstond. Er moeten krasse maatregelen genomen worden. Met het in ordie maken- van de gaten door de waterleiding veroorzaakt is men met klaar. iDa voorzitter wees er op, dat de waterlei- ding en niet aan denkt aan fact andere male te betalen. Men moet dus die zaken gescheiden behandelen. Om aan de beide'eindien van het dorp een hek te plaatsen, is tegen alle wetten in. De heer Duin vroeg hoe het mogelijfc was, dat er tegenwoordig zoo'n akelig beetje aan den weg gedaan wordt. Vroeger werden groo- dag, dat ze bijzonder onhandelbaar geweest was, h-aar ontbijt Het staan, klaagde, dat de bedienden niet deden wat zriji hun beval, dat de meesteres (haar in huis zoo klein hield, en Edgar haar verwaarloosde, dat ze kou gevat had omdat de deuren open gelaten waren en wij't vuur in de huiskamer lieten uitgaan om haar te -kwellen; met nog honderd beuzelach- ti-ge beschuldigingen- meer toen drong mrs. Liin-ton- er met beslistheid op aan, dat ze naar bed zou gaan, maakte haar een duchtig stanrije en dreigde om den dokter te sturen. Toen de naam Kenneth genoemd werd. riep ze dadelijk uit, dait haar gezondheid uiiistekeud was, en dat alleen Catbariaa's hardheid haar zoo ongelukldg maakte. „H!oe kn- je zeggen, dat ik hard ben, on- deugend schepseltje?" riep de meesteres uit, vol verbazing over die onredelijke bewering. „Je bent zeker je verstand kwij-t. Zeg dan wanneer ik hard geweest ben?' .,Oisteen," snikte Isabella, „en nu H „Gisteren 1" zd haar schoonzuster. pBij wefflce gelegenheid"0 „Toen wiji over de hei waridelden1: jij zei mij, dat 'ik kon loopen waar ik verkoos, ter- wdjl jiji met mm. Heathcliff vooridrenitelde." „Zoo, is dat je begrip van hardheid?" zei Catharina lachend. „Het was geen wenk, diat je gezelschap gemist kon worden: het kon ons niet schelen of je bij ons Meet of niet; ik dach) -alleeni dat HeathclifPs praat niets on- derhoudands voor je ooren zou hebben." „0, neen," weende de jonge dame, „je ver- langde mij weg te hebben. omdat je wist, dat ik daar igraag wou zijn „Is ze gek?" vroeg mrs. Linton met een be- roep op mijl „Ik zal ons gesprek woord voor iwoord herhalen, Isabella, era wijs mijl d-an lets aan, dat je daarin had kunnen aantrekken." „Ifc igeef niet om het gesprek," anitwoordde zij:; „ik verlangde het gezelschap van. „WeT?" zei' Catharia, die haar zag aarze- len om den zin te voltooien. „Van hem( en ik wil niet altijd wegge- stuurd worden verVolgde z% opbruisend. „JPe kunt niet zien, dat de zon in het water sohijnt, Cathy, en eischt alle liefde op voor jou alleeni P „Je bent een onbeschaamde kleine heks! riep (Mlrs. Linton verrast uit. „Mlaar ifc ge- loof deze dwaasheid met? -Bet is mogelijk, dat je de bewondering van -Heathcliff kan be- •rceren dat je hem voor een -aangenaam persoon houdtf Ik hoop, dat ik je verkeerd neb begrepen, Isabella?' ,,'Nleein, diat heb je niet," zei het verblinde meisje. „Ek heb hem meer lief dan te stukken vemieuwd. Later werd het systeem om de wielslagen op te halen, doch tegen woordig gebeurd er zelfs aan de Wielslagen ook niets. Waar blijft het geld dat er vroeger aan he- steed werd. Straks wordt het zoo, dat men met een boenenwagea niet meer over den weg kan. De voorzitter stelde voor, op de zaak niet verdfer in te gaan. Men moet voorkomen, dat de rondvraag het begin van een vergadering wordt. Wil men de wegen goed maken, laat men dan- een groote leening aangaan, maar tevens om beter weer vragen om de wegen te verleggen. Wat men met' deze droogte aan de wegen doet geeft al bitter weinig. Op de vraag, waar het geld blijft, antwoordde spr. jrijk naar het Kamp". Daar is een groote verbetering aangebracht. Op een vraag van den heer Liihrs zeide de voorzitter nog, dat B. en W. in de volgende vergadering met uitgewerkte plannen zullen komen Hierop werden aangebodtn de gerneente- rekening met een uitgaaf van 176267,52 en een nadeelig saldo van 839,12; de rekening van't Burgerlij-k Arm'bestuur met een nadee- liyg saldo van 1862,52 en de balans-, winst- en verliesrekening van't electrisch bedrijf aanwij'zende een winstcijfer van 3272,53. Tot leden van de commissie werden geko- zen de heeren Liihrs, den Das en Duin. Z.h.s. werd overeenkomstig het ontwe van B. en W. de verordening regelende voorschriften voor den aanleg van binnenlei- ding vastgesteld. In behandeling kwam hierop de voordracht van !B. en W. tot vaststelling eener verorde ning tot regeling der heffing en invordering eener plaatselijke inkomstonbelasting. Art. 4 van de belastingbetalers het beTang- rijkst, luidde als volgt: Van het zuiver inkomen van iederen belas- tingpliditi-ge wordt als onbdastbaar een som van 500.voor noodzakelijk levensonder- houd afgetrokken voor inwonende ongehuwde en van f 600.— voor alle andere belasting- pliditigen. Voor ieder kind of pleegkind van den belas- tingplicMige beneden leeftijd van 14 j'aar, dat niet zelf in de belasting is aangeslagen, wordt dit onbelastbaar bedrag veimeerderd met 50.—, en tot een maximum van 300.- Voor ieder persoon, die door ziels- of 18- diaamsgebreken niet in staat is -in zijn eigen onderhoud1 te voorzien en die ten laste van den belastingplichtige is, wo-rdt dit onbdast baar bedrag nog vertneeTderd met 100. Als p-leegkind van den- bdastingp-l-iditige wordt slechts aangemerkt wie door hem als een eigen kind wo-rdt o-nderhouden en opge- voed1. Diegene, wiens zuiver inkomen het in dit arttikel heaoelde bedrag met minder dan 50 overtreft, wo-rdt niet in de belasting aangesila- gen. De heer Luhrs oorded-de een aftrek van 600 voor gehuwden niet in overeenstem- ming met de tijdsomstandigheden600' is voor noodzakelijk levensonderhoud absoluut onvoldOende. Daarvan kan zelfs in Schoorl niemand leven. Spr. stelt voor om dit op f 1200 te stel- len. Dit is zelfs nog een laag bedrag. De kinderaftTek wildfe spr. gebracht zien van /50 per :ldnd met* een maximum- van 300, op f 300 per land. Voor de verpleging van de kinderen Puethumius vond men 300 per kind noodzakelijk, waarom dan dit onderhoud voor eigen kinderen op 50 gesteld? En waarom voor het 7e, 8e kind enz niets afge trokken. Voorts wil-de spr. de aftrek toot personen met ziels- en iiehaamsgebreken op 300 stel- len. De voorzitter zeide dat de aftrek werd voor- gesiteld op dezelfde bedragen, als indcrtijd door den raad was vastgesteld. Er zijn in Schoorl ruim 400 aangeslagenen, waarvan tot 1000 inkomen- 224. Gaat men met de aftrek tot 1200 dan i jij o< i1 kunm< ooit en Dan zou ik voor geen koninkrij'k in jouw plaats willlen rijn P' verklaarde Caithiarina uitdrukkelijkenl zij scheen oprecht in haar woorden. „NteMy, help mij' haar van haar dolheid te overtuiigen. Zeg haar, wat Heath- nliff is een' teugelloos soh-epsel, zonder verfijning, zonder beschaving; een dorre wil- demis van brem en bazalit. Ik zou even graag die kleine fcan-arie op een winterdag in het Sark zetten, als jou aanraden om je hart aan em'te gevenHet is een- treurige onbekend- hdd met zijn karakter, kind, en niets anders, dat dien droom in jouw hoofd brengt. Ver- beeld je toch niet, dat hiji onder een strenig uiterldjk, diepteni van welwillendhd en' gene genheid verbengt! Hij is geen ruwe diamant een pare! bevattende oester van een boer; hiji is een' woeste, onmeediooigende, wreede rnjiin' Ik zeg nooiit tot hem, laat dien of dien vijand met rust, omdat't niet edelmoedig of wredil zou zijn1 om hem' te sohaden ik zeg, l'aat ze met "rust, omdat ik niet gaarne zie, dat ze schiade ondervinden en hij zou jou als een musschenei verbrijzeten, Isabella, als hiji je een hinderlijfcen last vond. Ik weet, dat hij geen Lintoni zou kunnen liefhebbeu, en toch zou hi} volkomen ini staat zijl om je fortuin en je verwaehtinigeni te trouwen. Gierrgheid wwidt gaandeweg bij hem een ingekankerde zonde. Ziediaar mijni beeld van) hem; en ik ben zijn vrlendin en wel in die mate, dat, als hij' er emstiig over gedacht had om je -te vragen. ik misschien mijn mond gehouden zou hebben en je in zijn sirik laten1 vallen. Wopdi vervoigd).

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5