1:1" F, Stadsnienws van 1 Augustus 19£2. Opgave Van Noordhollandsch Landbouwcrediet. Marlribericl^teia DIE ACHTPtFRTGE WRKDAsG VOOR ZEELIEDEN. PARIJS 31 JHlli, ilet Natfonaal Canigres van Fransche zeciieden heeft een resolutie aangenomen tot handhaving van den 8- urigen werkd ag voor zeelieden. Besloten werd tot het proclameeen van de algemee- ne staking, indien de president de veror- dening tot vcrlenging van den arbcidsdag goedkeurt. IDE ALGEMEENE STAKING AFGE- KQNDIIGD. ROME, 31 Ju'li. De „Avanti" pubiiceert een proclamatie aan de arbeiders, waarin dezen warden opgeroepen itegen midder- nacht overal den arbeid neer te leggen. (De fascisten hebben eveneens een pnocla- matie tot de arbeiders gericht, waarin de arbeiders igewaarscliuwd worden rustig aan den arbeid te blijven. Wanneer de re- •gieering binnen 24 uur niet in staat zal 'blijken de algemeene staking te beletten, zullen de fascisten zelf voor de hervatting van den arbeid zorg dragen. De sotialisten' beoogen- met bet afkondi- gen van de algemeene staking de uitvoe- ring van de door de Kamer aangewezan motie ten opzichfce van de vo'rming van het nieuwe kabkvet zonder de medewerkimg van rechts en de fascisten. DE EERSTE BOOT VERTROKKEN. 't Was gistermiddag ongewoon druk aan de Handkelskade. Het was bekend gewor- den, dat tegen 5 uur de „Alkmaar", de boot van den nieuwen directen vrachtdienst van Alkmaar op Louden, baar eerste reis na hare verbouwing van trawler tot vrachtschip zou aanvangen en men begreep, dat dit wel zou gepaard gaan met eenig officiecl vertoon. Vandaar de meer dan gewone belangstelling voor de boot sinds het oogenblik dat zij binnen onze veste was, hebben velen onzer stadgenooteu hunne schreden naar de Han- delskade gericht, maar gistermiddag werd het .r zcer levendig. Op de boot was men druk in de weer om de lading aan boord te krijgen cn alles rds- vaardig- te maken. Deze eerste lading was nog niet erg groot 4 ton vleesch en pl.m. 10' ton aardappelen iets wat nu juist niet te ver- wonderetv is, als men relcening houdt met de omstan'dlgheid, dat ongetwijfeld vele expor- teurs de resultaten van deze eerste reis willen afwachten, alvorens te kunnen besluitea hun ne goedcren met dezen dienst naar Engeland te zenden. 't Is dus eigenlijk een proefreis, die nu ondernomen werd. We liopen, en voor de ondei ncmcrs en voor hen, die er het initia- tief voor namen, dat deze eerste reis een suc- ces mag worden en dat de te verzenden goe dcren steeds meer in gewich't zullen toene- men. Zooals gezegd, men was op het schip druk in de weer, onder in het ruim en op het dek, waarbij de elf schepelingen gistermiddag door den commissaris van poMe in zijn nieuwe functie van waterschout aangemon- sterd alsmede de schipper wel eens een weinig in den weg geloopen werden door de op het vaartuig aanwezige gCnoodigden. Om leiding te geven bij deze eerste inladang wa ren aanwezig de heeren IJff en Grauweukamp uit IJmuiden van de Scheepvaart-Maatschap pij Noord-Holiand (de one', meming, die ae vrachtvaari AltenaiU" - Louden op zich nam), eu Pieters (car; adoor). VercLr wareu er o. a. aanwezig de heeren Sciienk, directeur van het marktwezen, P. A. de Lange (Alkmaarsche veem), de heer Veithuijs uit den Hddcr, de commissaris, de hoofdinspecteur en de inspec- teur van politic, alsmede een paar dames, terwijl later nog per auto (voorzien van de; Alkmaarsche vlag) aankwamen do burgemees- ter en de wethouaer Cloeck en mej. Thomsen, dochter van wethouder Thomsen. E>eze auto werd begeleid door den gepensionneerden ge- meentebode Corino, voor deze gelegenheid gestoken in ambtsgewaad. Na wat rondgekeken te hebben en na het voeren van een gesprek met dezen en genen, richtte de burgemeester het woord tot alle aanwezigen. Hij noemde hetgeen op het punt stond te gebeuren van het allergrootete be lang voor Alkmaar. Immers, waar in dezen tijd van emstige malaise allerwege en ellende eh verarming om ons heen, waardoor de bronnen van welvaart werden afgesneden, men naar nieuwe had moeten zoeken, was men daarin naar de heer Wendalaar overtuigd was, op geluldcige wijze geslaagd. Daarom was't hem een hehoefte een woord van dank te spreken aan f adres van wethouder Thom sen die het initiatief nam voor den nieuwen vrachtdienst en daarmee sedert dien_ zich voortduxend bezig hield. Dat de heer Thom sen thans niet aanwezig was, speet den spre- ker zeer. Dan bracht de burgemeester hulde aan den heer Schenk, die als directeur van het markt wezen met verschillende partiailieren ten be- hoeve van de jonge ondememing veel werk deed Dat spreker deze particulieren van wie hij met name noemae de heeren IJff en Grauwenkamp het laatste noemde, kwam niet uit gebrek aan waardeering, want ook hun pogen om de zaak goed1 in te richten worat ten zeerste gewaardeerd, maar omdat de heer Thomsen uitsluitend in het belang der stad, het algemeen belang handelde, ter wijl beide laatstgenoemden werden gedreven door hunne particuliere belangen. Maar ook dit achtte de burgemeester hoog. Zij' toch wa ged iets op dezen dag, terwijl voor ons alleen sucres mogelijk is, zei spr. Voor hen is er een kans op mislukking hoewel wij alien van het welslagen overtuigd zijh en' dat zij' de zaak desniettegenstaande hebben aangedurfd, ;'s ern bewijs van de gezondheid der ondeme ming. De heer Wendelsar herinnerde aan de be- kende spreuk „E>e Cost .gaet voor de Baet uyt" te lezen op het gebouw voor handels- inlfchfingen te Amsterdam en meende, dat men nu de lading missch'ien onvolledig ge- acht ma"1 worden. moet bedenken, dat dit haast niet anders kon, daar het hier een eerste reis betreft Verschillende firma's zullen1 thans nog op anderp contractcn verzenden, maar spreker p-eloofde stellig, dat zij zich hiervan zullen kunnen en willen losmaken, ten bchoeve van wrzendjng met den nieuwen dienst. Voor den steun dien in dezen het Alkmaarsche Veem en de heer Pieters als cargadoor had.- den verleend, dankte spreker. Deze namen bb'iven voor altijd aan de zaak verbonden. Komende aan het slot zijner rede, overhan- dio-df de burgemeester aan den schipper, den v Eoers van heden te Vorlge Koers. 1044 pl.m. 1.30 38-49 pl.m. 145 pl.m. 2.- pl.m. 2.15 pl.m. 2.30 heer G. Ruiter, uit Scheveningen, ten behoove van de opvarenden der boot een kistje sigaren en een product 'van Alkmaar, ecu ;taas. En dan zei spr. de lading van M schip nog te willen vermeerderen, niet met goederen van grooten omvang hij is toch geen hande-1 laar maar met een brief voor Londen's bur gemeester. Spreker had hehoefte gevoeld om de aandacht van den burgemeester van Lou den op den nieuwen vrachtdienst te vestigen en had daarbij gevoegd een exemplaar van den onlangs verschenen Gids voor Alkmaar en bovendien een kaasje. Hij verzocht den schipper een en ander over te geven aan den burgemeester van Londen. Een symboiische daad restte thans nog, n l het hijschen van de vlag. Wat is een schip zonder een vlag? vroeg spr., die had gemeend niet beter te kunnen doen dan een vlag van de shtd Alkmaar te schenken aan het schip, dat dien naam had ontvangen. Spr. maakte een vergelijking tusschen zichzelven als hoofd der gemeente en den heer Ruiter, als Leider van het schip, beiden varend onder de Altonaar- sche vlag, en hoopte dat die steeds rein1 en sme'teloos zou mogen worden bewaardL Hiema verzocht de heer Wendelaar aan mej Thomsen om de vlag te hijschen, waar- aan deze voldeed. Gp voorstel van den burge meester hieven de aanwezigen daarop een driewerf „hiep, hiep, hoera!" aan. De heer I Iff sprak ten slotte nog eenige woorden van dank aan den burgemeester voor diens welmeenende rede en aan het adres van den heer Thomsen en alle anderen, die aan de totstandkoming der zaak hadden me- deeewerkt De vertaling van den brief voor den burge meester der Engelsche hoofdstad laten wij hier volgen Alkmaar, 31 Juli 1922. H'eden vaart de eerste boot de .Alk maar" af van een sedert kort opgezette ge- regelde stoombootverbinding AlkmaarLon den. In de overtuiging dat deze ondememing van zeer groot belang voor deze. stad is, moge ik Uwe aandacht op dit feit vestigen, terwijl ik er tevens een welkome gelegenheid in zie om U te verzekeren dat de bewoners dezer stad zich gelukkig prijzen om de tot standkoming van deze rechtstreeksche verbin- ding-met Uwe bewonderenswaardige wereld- stad. Het zii mij geoorloofd U als kleine stoffelij- ke bewijzen dezer gevoelens aan 1 te bieden vooreerst een boekwerk met een aantal gege- vens en afbeeldineen dezer stad hetwelk weliswaar in het Hollandsch is gedmkt, maar een Engelsche vertaling is in bewerking en zal ik 11 zoo spoedig mogelijk doen toekomen en vervolgen8 een exemplaar van het pro duct dezer streek. waaraan de wekelijksche Alkmaarsche markt naar wereldbekendheid dankt. Ik verzoek U. Mijnheer de Burgemeester, daarbij te aanvaarden de uitdrukking van mijn pprsoonlijke gevoelens van de meeste hpogaehfing. De Burgemeester van Alkmaar. Naar wij hedenochfend vemamen, koos de Londonboot, dat een snelvarend schip is, vannacht om half twee zee. Door een uiterst geringe schadevaring werd zij te Koedijk voor de brug opgehouden. Na cautiestelling werd de boot doorgelaten Vanaf Koedijk veriiep de reis zeer voor- spoedig. In Nieuwediep werd direct geschut en uit- geklaard. WEER EEN RIJWIEL GESTOLEN. Wederom werd aan het pdlitiebureau al- hier aangifte gedaan van de vermissing van een rijwiel, dat door den eigenaar voor een perceel in het Fnidsen onbeheerd was neer- gezet. Een waarschuwing voor anderen om geen rijwiel onbeheerd achter te laten. GESLAAGD. De heer P. N. Merkies, alhier, slaagde gis- teren te 's-Gravenhage voor het exarnen Fransch L.O. VDOIR DE HONGERENDEN: IN RfUS- EiANID. Namen Corruti. Bij het Nansen-Comit6 (penningmee&ter Mr. Mi. Moens kantoor N. Hi. Landbouw crediet, postgiro 40il4) is ingokoinen 5. als maaindellijksohe bijdrage van F. K. STEUN AAN PARTICULIERE BOUW- NIJVERHEID. Bij beschikldng van den Minister van Ar beid van 28/29 Juli 1.1. zijn aan de navolgen- de gemeenten bijdragen uit 's-Rijks kaa toe- gekend teu behoove van de panticuliere bouw- nijverheid. Alkmaar 3910.— voor 7 woningen ten behoeve van R. Bot en.' J, J. Veithuijs. Alkmaar 1200.— voor 2 woningen ten behoove van J. Snijder, Bcemster 600.— voor 1 wonmg ten be hoeve van R. W. Brand. Bergen (N.-Ji.) 000.— voor 1 woning ten behoeve van N. C. Buisman. Blokker 600 voor 1 woning ten behoeve van A. Ruijter. Edam 450.— voor 1 woning ten behoeve van K. de Ruiter. Hoorn 600.— voor 1 woning lien behoeve van G. Beek. Uitgeest 2880 voor 6 woningen ten behoeve van J. Rob Czn. Wieringen 60O.voor 1 woning ten be hoeve van G. H. G. Boist. Wieringen 600 voor 1 woning ten be hoeve van G. Timmerman. DE VARlKENS OP DE GROOTE L ANDBOUWTE NTOONSTEL LING TE ALKMAAR. Uit de tot dusver ontvangen inschrijvingen en toezeggingen laat het zich aanzien., dat de afdbeling Varkens op de Land'bouwtentoon- stelling te Alkmaar buitengewoon mooi zal worden. Niet alleen, dat er veel dieren zullen worden ingezonden, maar vooral ook de kwa- liteit zal prima zijn. Van deskundige zijde wordt ons dan ook verzekerd, dat in Neder- land: nog nimmer een zoo schitterende var- kensexpositie is gehouden als het in Alkmaar belooft te worden. NOordeHol'land wil blijic- baar toonen, dat het op "t gebied der Groot Yorkshire Varkensfoickeriji een voomame plants, zoo niet de voomaamste plants in Nederland. inneemt. Belangstellenden in de Varkensfdfckerij doen dus wel den Varkeosdag, welke zal wor den-gehouden op Donderdag 14 September a.s., reeds te noteeren en vrij: te houden. AMSTERDAM, 1 Augustus, De aard- appelpriizen warcn heden onveramiera. Aangevoerd 5 iadingen. PURMEREND., 1 Augustus. Aanvoer en prijzen waren hedeir als volgt: kaas: 17 st. Jabrieksk'aas1 49 in/m 52, 52 st. boeren- kaas oO, m/m 52- -1 st. Goudsche Ira as m/m j'/46; 1357V, KG. borer 2.36— 2.45; 8O16 runderen.: 365 vctte 0.90 1.40, 350 melk- en geldekoeien 125— 400, handel matig; 85 stieren; 7 paarden 200--/ 260, handel stug; 1(43 vette kalvo ren 1.20—/ 1.35, handel stug; 237 nuch- tere kalveren: slacht 10—/ 40, fok 16 32, handel stug; 489 vette varkens: zou- terij 0.92—/ 0.97, sl'acht 1—/ 1.06, handel vlug; 2'4 magere varkens 30f 45, handel matig; 167 biggen 14—/ 28, han del vlug; 954 schapen 35 -/ 52, handel matig; 895 lammeicn 1835, ./handel matig; 64 bokken; kipeieren: 6.26'f 7.25 appelen 4—/ 8; peren 3—/ 4. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Nicolaas Hendrikus, z. 'an Nicolaas Ger- ritsen en Cornelia Hombergen Louis, z. van Coenraad Breek en Baraidiaa Elisabeth Room. Hermina, d. van Frederikus Jonge- dijk en Elsje Visser Lucia Geertruida Jo hanna, d. van Gerardus Johannes Zonneveld en Elisabeth van der Hulst. Albertus, z. van Franciscus van der Vliet en Susanna Ken- beek. Jacoba Johanna, d. van Nicolaas van de Kamer en Cornelia van den Burg. Grietje, d. van Sijmon Landsman en Grietje Koopman. OVERLEDEN: Maarten Daalder, 79 jaar. Leonardus Denneman, 68 jaar. TEL E GR AF ISCB WEE RB E RICHT. naar waarnemingeni verricht in den morgen van 1' Augustus. Medegedeeld door het ICon. Nederl. Meteoroolgisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.8 Biarritz. Lagste barometerstand 751.8 Roest. Verwachting (van den avond van 1 Aug. tot den avond van 2 Augustus) Meest zwakke tot matige wind uit weste- lij'ke richtingen, half tot zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, zelfde temperatuur. Sport. VOETB'AL. Zondag s het nieuwe Hollandfa-terrein te Hoorn feestelijlk geopend. Het weer was slecht. Nadiai de elftallen in 't veld waren geko- men spraketi achtercenvolgens de burgemees- ters van FHoomi en Zwaag de heer van Diijk voorziitter van Hollandia de hegr Boekman narnens den N. V. B. en de heer ter Laag na- mens den N. HI. V. B. iDe wedstrijd om het zilVeren doel tusschen Z. F. C. en Hollandia werd' doqr Z. F. C. met 3—2 gewonnen. SLAVIA IN ONS LAND. Naar aanlaiding van Slavia's spel tegen Feijienoordi schrijft de heer 'Groothoff 0. m. het volgende. Het was buitengewoon jammer dat het weer ditmaal zoo tegenwerkte, een vrijwel voortdurende regen maakte bal em veld uiterst glad, waardoor 'het spel begrijpelij- kerwijs veel leed. Wat mem echter tusschem de buiem door heeft kunnem ziem, heeft ons weer de overtuiging geschonken, dat het met het Nederl andsche clubvoetbal vrij. droe- vig is gesteld. Het is tenminste zeker, dat onder normale omstandigheden1 onze elftal len het zullen moeten afleggen tegen' clubs uit landen, waar men het met het amateu- risme zoo nauw niet neemt. Dat mag den zuiveren amateur onaangenaam M'inken, het is daarom niet minder juist em onze voetbal- 1 eiders zulTeni de vraag onder de oogen moeten ziem wat of beter is, als zuivere ama teurs een ondiergesdnikit rolletje op die we- rel'dvieb'talmarkt tie spelen of de Iknel'lende banden wat losser gemaakt, desnoods het beroepsvoetbal ingevoerd wat toch ook in de andere laqden slechts een kwestie van korten tijd zal zijn waardoor we ons waarschijnlij'k spoedig meer op voet van gelijikheid met andere landen 'kunnen meten. iFeijenoord heeft zich Zondag dapper ge- weerd, dat kan niet ontkend worden, maar zoowel in tactiek als in techniek schoot deze Riotterdamsche club veel te kort, hetgeen! des te meer opviel waar dat 'alias bij SI a via Lot in de puntjes verzorgd1 was. Het zwaartepunt van het spel van Salvia zit in het buiiengewone meest'erschap over den bal, dat is voor driekwart het geheim van het succes dezer Praagsche club. Door die gemakkelijke balbeheersching krijgt het spel een' bij'Z'ondere rust, wat aan het zuiver plaatsen cm a an geven van den bal ten goede komt; de heeren spelen bovendien de „through-pass" in dc pcrfeotie en juist dat was het waar de verdediging van Feyenoord vaak macbieloos tegenover stond. In hoofd- zaak werd kort samenspel gegeven em slechts enkele malen zag men een verren trap van deni binnenspeler naar den buitenspeler op den anderen vlougel. Op'enen van het spel door den spil geschi'edde vrijwel nooit, de drie middemspelers namen in hoofdzaak het bimmentrio van Feyenoord, terwijl de beide achterspelers de vleugelspelers bewaaktep. 'Het snelle, vein ass end handige aanvals- spel der gasten maakten den strijdl voor den toeschouwer zeer belangwekkend, zoodat het publiek zich, ondanks de zware ntederhaag, zeker wel zal hebben vermaakt. Het geheele elftal der gasten gaf uitstekend spel te zien. Stap'l was de m'eest productieve aanvaller, hij nam 6 doeplunten voor zijin rekening. Na afl'oop hoordem we hier en daar de meening verikondigen, dat het resultaat ge- flatteerd was voor de gasten omdat enkele doelpunten eigenlijk op kinderachtig gemak- kelij'ke manier warert gemaakt. Juist aat be- wijst echter dat de gasten in hun vak be- kwaam zijn; wanneer ze den bal zonder meer in het net konden loopen, deden ze dat liever dan dat ze op eenigen a'stand van het doel een krachtig schot losten, wat misschien meer indruk op het publiek gemaakt zou hebben, maar toch een minder zekere manier geweest zou zijn. Erkend moet 'echter wor den, dat het doel van Feyenoord vrij zwak werd verdedigd; het eerste doepunt na de pauze was eenvoudig een geschenk van den doelverdediger, die zoo onverstandig was zonder handschoenem te spelen, waardoor de gladde bal hem' enlkele maleni ontglipte Intusscheo heeft het Nederl andsche voet- bal weer een lesje gehad, dat tot beschedden- heiu stemt en' tot nadenken dwingt Wij zijn van meening, dat Slavia een elf tal van ongevec gelijke kracht is als de Co rinthians. welke ons kort geleden hebben bezocht. Binnenkort trekken de Corinthians naar Praag de Engelschen zullen met een zeer sterke ploeg reis moeten maken, wil- len ze zich hand! aven, en zelfs al gaan ze met een sterke ploeg, aan zal1 het toch nog de groote vraag zijh of ze in de Praagsche voetballers niet hum meerdenen zullen moe ten erkemnen. Van andere zijde voegt mien' hier a an het volgende interessante stukje nog toe. Dit is inderdaad wel een zeer zware ne- derlaag. De Feijemoord-geestdriftigeni zullen zich den tijd niet heugen, dat hun club op een dergelijke wijze werd afgestraft, maar ze zullen in hun herinnering dan ook vfergeefs zoeken naar een ploeg, die het Praagsche Slavia gelijkwaardig mocht heeten. Het spel van deze Tsjechem is wat techniek en aceu- ratesse betreft voor vrijwel iedereen 'n opba- ring geweest, en wij' kunnem ons niet voor- sfellem dat mijl bijvoorbeeld in Engeland een combinatie zou kunnen aanwijzem, die beter voetbalspel vertoont dan Slavia, om de een- voudige reden dat het spel van Slavia ons bijna niet te verbeteren lijkt. Laten we hier dadelijk aan toevoegeni dat naar onze overtuiging deze Praagsche h'ee- reni gisteren nog volstrekt niet alels hebben laten zien wat ze wel kunnen.. Ze waren waarschijnlijk wat vermoeid van den Zater- dagavond in Den Haag gespeelden wedstrijd en in ieder geval kreeg men den indruk, dat zij zich aller minst bijzonder inspanden. Maar met Feijemoord toch een van onze sterkste eerste klassers deden ze wat ze wil'dem hetgeen trouwens wel min of meer blijkt uit den uitslag: 0(8. Het terrein was door den regen* nogal erg glad geworden, hetgeen voor de Rotterdam- rners een groote handicap beteekende. Maar de Tsjechen trokken er zich niets van aan hetgeen een bewijs temeer is voor hun su- perioriteit Feijenoord probeerde een paar nieuwe vleugelspelers; V/eber was vmrangen door een anderen Weber die't wel zal leeren en op de plaats van Patterson liep Borre- mans, wiens spel niet veel' om't lijf had. De gansche ploeg van den Dordtschen straat- weg stond echter vrijwel machteioos tegen over deze Tsjechische combinatie, die nu eenmaal een paar klassen beter speelt dan welke Nederlandsche club dan ook. AiTHLETIEK WEDSTRIJD EN N. H. V. B. De insclirijvingen voor de wedstrijden al hier zijn gesloten. 'n It geheel zijn er meer dan 300 deelneiners waaronder de beste krachten van, Bl. Wit en andere vereenigin- ,gen. 137 deelnemers in de pens wedstr. 18 estafetteploegen enz. Men zal zongen de wed strijden voor het publiek zoo interessant mo gelijk te maken. KOR'FBAL. Seriewedstrijden van K- V. K. V. ■Ondanks het slechte weer is de eerste dag van de serewedstrijiden totch nog een succes geworden. Slechts 21 twaalftallen, Roda II en Velocitas II, kwamen niet op. Door hun resp. tegenstanaers een afmattingswedstrijd tegen eikaar te laten spelen, beho'efd'e het programma niet veranderd te worden. M. K. V.—Achilles 3—1. Advendo IIIRoda II 50 (reglemenn tair.) K. V. K. V.-^Z. K. V. II 60. Velocitas IIWtserkwartier II 05 (regelmentair.) Tecka IIUmie I 40. K. V. D. I—K- V. K. V. 1—2 (afmat tingswedstrijd). K. IIAdvendo III 3—2 (afmattings wedstrijd). M. K. V. I lengino;.) -Advendo III 0*—1 (na ver- K. V. IW. K. II 3'3 (na verlem- ging met loting gewonnen door K.VJKJV.) Unie I—K. V. D. I 4—1. K. V. K. V.—Advendo III 5—1. Hoewel Tekea met 4—0 van Unie won, kreeg ze een, reglementaire 5—0 nederlaag wegens het opkomen met spelers uit het eer ste 12-tal. Een zeer onsportieve daad van de Amsterdammers. Unie plaatste zich hierdoor en door een gemakkelijke overwinning op het zeer verzwakte K. V. D.-twaalftal in de fina le. Advendo bracht het tot de demi-finale door na een spannefldlem wedstrijd van M. K. V. (dat voor een verrassing had gezorgd door Achilles te slaan) te winnen, doch leed daarna een zware nederlaag tegen K.V.K.V. De Alkmaarders waren1 gist'er buitenif woon op dreef. De eerste tegenstand Z. K. V. II, werd met 6—10' gekraakt. De roodwitten waren over alle linies superieur. De d'Oelpunteai1 werden resp. gemaakt door Koppen, mej. Klimkemberg, 'Hop, v. Wierin gen; Blom en mej. Nieuwennuizen. Bijna ieder was echter overtuigd, dat K. V. K. V. van Westcrkwartier II een zwarem neder laag te sl'ikikem zou krijgen. Het kwam ech ter anders uit. Wel speelden' de Amsterdam mers tactiesch iets beter, doch de Alkmaar ders speelden zoo emthousi'ast, dat de par tner! volkomem aan eikaar gewaagd waren. Zelden hebben we het K. V.-twaalftal zoo beurig zien spelen, ondanks de 2 invallers, mej. Nieuwenhuizem en Koppen, welke ook uitstekend voldeden. Tuyn maakte het eerste punt, maar een W. K.-heer maakte weldra gelijk. Na de rust m'aakte Hop1 met een loop- bal het tweede doelpunt. Den scheidsrechter ontging deze fout. Weer maakte W. K. ge lijk, zoodat verlengt moest worden,. Na 3 mi- nuten s pelen hiergaf v. Beek K. V. K. V. de leiding met eeni keurig schot, maar een halve miuuut voor tijd maakte een dame alweer ge lijk. De W. K.-aanvoerder verioor de olting, waardoor K. V. K. V. in de demi-finale kwam •tegen Advendo. 'Met uitzondering van enlkele uitvallen van de Haarlemmers, was K. V. K. V. ver in de meerderheid. Voor de doel- 1 pun ten zorgden Tuyn, Koppen, mej. Breek, v. Beek en v. Wieringen. Door een misver- stand maakte A. een tegenpunt. De finale tusschen K. V. K. V. I en Unie I werd tot nader te bepalen datumuitgesteld, met het oog op vermoeidheid. We geven de Alkmaarders de beste kans op den Zilve- rem Korf. K. V. K. V. II speelde eeni afmattingswed strijd tegeni K. V. D. I (e klasse A. K. B.) en won met 2—1. Een mooie prestatie van de Alkmaarders. Sweerts Jr. en- mej. Vermeulen maakten de punten. I n V N (Ontvangen per draadlooze telefoon.) ST AATSLEENINGEN. 6 Ncdcrl. 1922 BANK=INSTEtLINGEN. Bankeassociatio Kol. Bank Indischo Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 INDUSTR. OND. BINNENL. .furgens Gew. Aand. Philips Gloeilampen INDUSTR. OND. BUITENL. Steel comm CULTUUR MAATSCH. 1 H. V. A Java Cultuur Cult, Vorstenl. Dito actions Compania Poerworedjo PETROLEUM. »Orion Dordtsohe Petr. Gee. I loll. Olio Oudo Kon. Petr. RUBBERS Amsterd. Rubber Nedorl. Rubber Intercontln Rubber. Kolon'ialo Rubber Deli Bat. Rubber Scrbadjadi SCUEEPVAARTEN. Oudo Vaart Schcepvaart Unlo 1 loll. Lloyd Paketvaart Oudo Boot Holl. Stoontboot SCI.IBEPVAART BUITENL. Marino comm. Mafino pref. TABAKKEN. Oudo Deli Senegnbah Peli Batavia Besoeki AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Exdividend 99 20% 1104 89% 1203/4 455/8 2401/4 334 4 2824 1403/4 113.95 307/8 62 37* 394 113 412 58 34 8* 37»/4 30 175 110* 88 11 82 48 151/4 19 76 185* 272* 250 483/, 255/8 1481/s 99 1101/4 90 121 44* 105 337 283 140 113 114 414-4 60 35 89 19 186 270 250 26 444-5 337 141* 32* 62 383/4 892 113-4 414 61 35 183 247 110* 90* 121 337 141 32* 38* 114 4134-4 61 111-2 184 268 336 141 32* 62 388/,-; 392 113 414 61* 184* 269 248 1094-10 89*-50 1203/, 44* 333* 141 38* 392 114 414 60-2 10% PROI ONi;ATIw vorige koers 3V4 pCt., heden W1SSELKOERSEN. pCt. Vdorbeur» Vorige koers koers. op heden Berlljn 0 39 0.401/j 0.42 Brussei 19.75 20.15 bieden Londen 11 50% 11.50 laten New Yorl 2.591/4 2.581/J-2 59V4 Parijs 20.85 21 271/3 bieden Weenen 0.007 0007 Zwitserland 49.321/s 49.20 bieden VREEMD BANKPARIBR Duitsch Bankpapier (rood) 0.42Vj 0.42Vs-0.448/, Oostenr. Bankpapier (ongestempeld) Idem (gestempeld) 0.011/8 0.001

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 3