DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Persgesprekken met baitenlanders. lo. 179. Honderd rier <m twintigste Jaargang 1922. DINSDAG Feiiilleton. Stormachtige hoogten. Abonnementsprijs btj uooruitbetaling per 3 maanden f 2.—, fr. per post t 2.6U. Bewijan. 6 ct. Advertentiepr. 26 ct. p. regei, grootere letters imar plaataruimte Brieven franco N.V. Boek: en Handelsdr. v.h. Ilerms. Coster Zoon, Voordam 9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Dteecteur: <i. U. KHAR. I. Ik durf niet hierboven te schrijven ,,con- ferenties met buitenlanders", want de Neder- landers, eni niet alleen zij, zijn bang: gewor- dtenj van conferences. Em waarom? Wei, om- dat de tot mu toe gehouden bijeenkomsten der booge heerem geen ander resuitaat opge- leverd hebben dan bet spekken der zakken van enkele hoteliers, eni bet leeren kennen van de mooie plaatsen door de vertegenwoor- digers der versebillemdte landen. Niet on- aardig rnerkt een Engelscb blad dan ook op, dat majoor Blake, die naar men weet eeni vliegtocbt om de wereld maakt, van 'Lloyd George de opdracht ontving om naar een geschikte badplaats te zoeken voor die vol- gende conferentie. Maar la ten wij1 tot ons onderwerp terug keeren. Ik heb met buitenlanders gesproken. Dat is eeni gebeurtenis, die velen van ons, Nederlanders, dagelijks overkomt, eni ik zou bet ook niet wageni u met deze mededeeling lastig te vallen, indien deze buitenilanders niet van een zeer bijzonder soort warenl ge- weest. Het waren namelijk buitenlanders pas bier aangekomem nit bun eigem land met de bedbeling de kunst der Hollandsche koks te leeren1 kennen en verder een beetje te pra- ten met elkaar en met de bolsjewiki. U zult well begrepen hebben, dat ik enkele leden der Haagsche conferemtie gesproken beb. Ik ben daar in de gelegenheid geweest op te merken, dat men) in het buiteniland everazeer de nood1- zakeliikbeid eener verzoemende em opbouwen- de politick inziet als bier te lande. Voor'al de Itaiianen en Engelscheni drukten dit zeer kras uit. De Italiaansche afgevaardigdie ver- klaarde mij bet volgende: „De beheersching der wereld door, den) „Newpolitiker" is afge- loopen; Het irunige Internationale verkieer, d)at eeni gevolg is van de wederzijdscbe eco- nomische afhankelijkheid der stiaten, maalkt dat de politiek voortaam ondergescbifct zal wordenl en moet worden aan de eeonomie". Hij prees die Haagscbe conferemtie, omdat zij bestond nit nucbtere zakeblui, wat de niet-Russeni betreft teniminste. IMaar ik zal bet immers niet over die con feremtie zelf hebben alboewel: het heel moei- lijk is om niet te sprekem over eeme confereni- tie, wanneer men in eeni conferemtiesfeer zijn gegevens heeft opgevangen. AH die bijeeni- komsten en al die mis£re, die wij: op't oogeto blik doormakeni, zijn de consequenties van den oorlog eni de gevol'gem van 't tractaat van Versailles. Meea niet dat wij de eenigen zijn, die de onmogelijkheidi inzienl omi dit tractaat ongewijzigd' uit te voeren. „Mem houdt er voor den' vorm aan vast", werd mij van versohillende kanten verzekerd. Van zeer bijzonder ingelichte zijde werd mij' zelfs vertela, dat Cldmenceau ten tijder der onder- teekening van bet verdrag van Versailles niet aan de uitvoerbaarheid! ervan geloofde. Maarde verkiezingsileuzem moesteni ver- vuild wordenl, en dus stelde men een verdrag op, dat de dreigende volksmassa'a tevredem steldeop papier. Htet zal een vreeselijk omtwakenl zijn voor die volkereni, vooral voor die Framschenr die nog steeds om den1 tuih gel'eid worden, wanneer de macbt der fieitem zoo duidelijjk zal sprelken, diat ook de meest natiomalistiscba en chauvintetisdhe pens, het niet meer zal kunmenl omtkenmem. iDe Fran- schen meenen nog, doen tenminste tegenover niet-Framschen1 alsof zij' nog meenen, dat het tractaat ongewijzigd' zal zijn uit te voeren. Op mijn vraag, of hiji d'acbt, dat Europa's berstel mogelijk was onder de omstandighe- den, die Duitschland lamslaan en Ruslandi uitschakeleni, m. a. w. of biji het verdrag van Versailles economiscb voor uirvoerbaar hield, 'antwoorddte de Fransehe gedelegeerde ont- Naar bet Engelscb van Emily Bronte, door W. A. C. van Strien. 80) Miss. Linton keek haar scboonzuster ver- ontwaardigd! iaan. „Schaam j'el Schaam je!" beiihaalde zij toomig, „je bent erger dan itwintig vijanden, jou verraderllijke vriendiin P „Oi, je wilt me dus niet gelooven' P zei Catharina. „Je denkt, diat ik uit ellendige zelfzu'dbt spreek?"1 „Ik weet zeker, dat je dat doetantwoord- de Isabella, „en ik buiver voor jeP „Goedriep de ander. „Probeer bet zelf, als diat je verlangen is; ik beb het mijne ge- daan en ruimi bet veld1 voor jou groote onbe- schaamdheid." .,Fip. ik mioet lijdem om baar egoisme!" snikte zij, toen mns. Linton bet vertrek ver- liet. Allies, allies is tegen mij'; ze heeft mijn eeniigen troost bedorven. Maar bet waren valsdhhedien, die zij' ten beste gaf, niet waar? Mir. Heathcliff is geen duivel; bij heeft een eerlijlke en trouwe ziel, hoe zou hij anders aan baar kunmen blijiven denlcen „Verban hem uit uw gedachtem, juffrouw," zei ik. „HSj is een onheilsvogel, geen man voor u. Mrs. Linton sprak in strenge be- woordiiingen, en' toch kan ik haar niet tegen- spreken. Zij is betar met zijn hart bekend dan ik of iemand andersen ziji zou hem nooit als erger afschildleren dan hij is. Eer- lijfce menischem verbergen hum diaden niet. wijkenld. Het was geen „ja", maar ook geen. „neem", dat ik van hem te hooren kreeg. Hij verzekerde mij. alleen, dat het de rust in Eu~ ropa waarborgde en dat men er aan vast beboorde te houdem Verder achtte hiji ziob niet bevoegd over dit tractaat te oordeelen. ProYinciaal Nieuws UIT OUDKARSPEL. Van de voetbalwedstrijden welke Zondag ta Spanbroek werden1 gehouden en waaraau werd dtel genomen o.a. door de 2e elftallen van Holland te Noord-Scbarwoude en D. T. S. albier is de ui'tslag als voigt Holland 2—S.D.W. 2 1—0. D.T.S. 2Stormvogels 2 01. Holland 2Stormvogels 2 Oi1. D.T.S. 2—S.D.W. 2 I-hO. Met deze uitslag heeft Stormvogels de le, Holland de 2e en D.T.S. de 3e prijs. Het le elf.tail van D.T.S. zal hier Zondag a.s. een wedstrijd houden tegen H. R. C. uit Helder. Onze pl'aatsgenoot de beer P. W. Kooi bebaailde bij bet examem dat van 13—28 Juli in den Haag gehouden werd, bet voorioopig diploma voor machinist. Van de 9 slaagden er slechts 3. We vememen dat een onzer ingezetenen de muzikant P. K. in arrest gesteld is, ver- dacbt van verduistering van een paar rijwie- lea. UIT KOEDIJK. De raad vergaderde Maandiagmiddag ten 3 ure. Van Ged. Staten was goedgekeurd terugge- komen de besluiten tot bet doen van onvoor- zieee uitgav^p, dienst 1921, en' af- en over- schrijvingen 1921 en de daarop gedane sup- pletoire begrooting. Voorts van Ged. Staiten ericht, dat ze de gewijzigde instrudtie voor den gemeenteootvanger voor kennisgeving badden aangenomen. Van hetzelfde college was voorts een schriji- ven ingekomen, dat het bedrag, dat krachtens de wet van 24 Meii 1897 aan- de gemeenie moet worden uitgekeerd 3532,43 en dat de noodui'fkeering voor 1922 eveneens op dat bedrag is gesteld. Van bet college was nog een. schrijven inge komen, dat ze die aamsilag van den beer N. IT. Hartland hebben gebandbaafd. Nog was ingelkomem een Provinciaal blad. waarbij is fbepaald, dat de termijm voor het inzenden van de gemeente-rekening uiterlijk 'is vastgest: op 9 September a.s. Bij Kort mit van 19 Juni 1922 was spr. herberv aid tot burgemeester. 13 Juli bad spr. de vereischte eeden afgelegdi. Mededeeling was ingekomen, dat de Rijks- ontvanger 1 Juli 256,25 aan den Gemeen- te-ontvanger had uitbetaalld. De kasopname op 6 Juni wees aan omt- vamgsten aan 141825,135, uitgaven 134697,16, zoodat 'in kas was 7125,975. Van Ged. Staten was nog een verslag inge komen over den toestandl der provincie in 1921. Van de Gezondheidscomlmissie het jaarver- over 1921. deze stuldken werden voor kennisgeving aangenomen. Van mevrouw de Vnies van Dijk was een verzoek ingekomen om haar als onderwijizeres een1 half jaar verlof toe te kennen en wel met ingang van 1 Augustus, aangezien zij haar bevalling tegemoet kan zien. Dit schrijven' was van een geneeSkundige verklaring vergezdd. De voorzitter wees er op, dlalt d'e aanvrage niets anders was, dan een beroep op een wet- telijke bepaling, die zegt, dat aan een gehuw- de onderwijzei'es 4 maanden voor en 2 maan den na de bevalling verlof verleend moet wor den. Hoe heeft hij geleefd Hoe is hij; rijk gewor- denl? W'aarom woont hij nu op Wutnering Heights, het huis van een man, dien hij ver- foeit? Men zegt, dat mr. Eamshaw steeds erger gewordeni is sinds hiji kwam. Ze zitten vaortdurend den heeleni nacht samen op: en Hindley heeft geld op zijn land opgenomen, en doet niets dan spelen en drinkenik hoor- de nog maar een week geleden het was Joseph, die het mij venteld/e ik ontmoette hem in Gimmertori" iNtelly," zei hij, „we hebben nu een. ge- rechtelijfc onderzoek onder O'nze luidjes. Een van ben heeft bijna zijn vimger afgesneden' toen hij1 een ander weerhield zichzelf als een kalf dood te steken. Dat is de meester, weet je, die verlangt naar de groote recbthank te gaam. Hij' 'is beelemaal niet bevreesd voor de bank van rechteris, noch voor Paulus, nodb voor Petrus, noch voor Johannes, noch voor 'Mattheus, neen voor geen van hen! 'Hij wil ze juist met een stalen voorhoofd tegen tre- den! lE'n die brave jongen van een Heath- cliff, je weet wel, diat is een rare! Hiji kan lachen ails de beste bij1 een echt duivelscfae grap. Zegt hij nooit iets van zijn fraaie ma- nier van leven ondter ons tail' hiji naar de Grange gaat? Dat gaat zoo toe; op bij zons- dobbelsteenen, brandewijn, ge en kaarslicht tot den middag sloten lull van den1 volgenden dag dam gaat de dwaas vloekendi eni razendl naar zijn kamer, en maakt dat fatsoenlijke memschen hun vim gers in hun ooren. begraven van louter schaamte; en' die schelm, wel hij: kan zijn geld tellen en' eten en slapen en weg is hij naar zijn buurman om met_ zijn vrouw te fcletsen. Natuurbjk vertelt hij aan1 juffmuw De vergaderiag had dus niets anders te doen dan het verzoek in ite willigen. Om in de tijdelijke waameming te voorzien, was in overleg met den.' schoolopziener, mej. Stiins ite Allonaar, aanges'teld. Op een vraag van den heer Hart, decide de voorzitter mede overtuigd te zijn op grond van art. 56 der L. O. Wet dat het rijk de fcos- ten van de tijdelijke leerkracht zal hetalen. Ten overvloede was de meening van den mi nister gevraagd, van wien nog geen ant- woord was ingekomen. Het gevraagde verlof werd hierop ver leend. Van den heer C. J. Regter was een verzoek ingekomen: cm hem wegens vertrek afsdbriju ving van de H. O. toe te staaa. Werd voor een maand ten bedrage van 2.55 verleend. De voorzitter merkte op, dat tegelijkertijd de vraag naar voren kwarn hoe het zal gaan met personea, die zich in de gemeenten heb ben gevestigdi en uit een gemeente kwamen waar bet rijk hide, zoodat zij reeds hebben betaald. Het is bet uitdrukkblijk verlangen van den wetgever, dat men niet dufobel moet hetalen. Koedijk beeft drie van zulke gevallen en wel met de heeren van Wakkeren, van Wester- hof en Ds. de Groot. B. en W. stelden voor om hen wanneer van hen verzoeken inkwamen oatheffing te verlee- nen. Hiertoe werd besloten. B. en W. boden faierop de gemeentereke- ning aan inkomsten 112161,89, uitgaven 114114,025, nadeelig salldo f 1952,135. De voorzitter deelde mede, dat bet nadee lig saldo slechts scbijnbaar was. Van Onderwijs heeft de gemeente nog te omtvangen 3544,60 en 580 voor herha- lingsonderwijs. Van de arbeiderswoningbouw moet nog 202,15 ontvangen worden. Spre- ker bad slechts enkele posten genoemd en stelde voor om de rekening in handen te Snel len van de heeren v. dl. Woude, Mulder en Verduin. iHiertoe werd besloten. Ook was ingekomen db balans-, winst- en. verliesrekening van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf sluitende met een winst van 1536,83. Deze rekening werd om advies in handen gesteld van de heeren Hart en Oudt. De suppletoire begrooting diensit 1922 wees to ontvangst en uitgaaf, een bedrag aan van 12184.17. De voorzitter lidhtte deze bedragen nader toe. l esloten. werd deze begrooting fa visie te leggen. riderop werden dbor B. en W. aanbevolen wegens aftiredtog van de heeren Beets en Slotemaker als leden van het college van zet- ters van's- Rijksbel astingen, de heeren Beets de Geus, Slotemaker en v. a. Woude. Besloten werd de aanbevelmgen aldus to te dienen. B. en W. steldbn hierop voor met de ge meente Oudorp een stroomlevertogsovexeeni- kornst aan te gaan. De oegeltog was door db eommissie van' bijstand van het electrisch hedrijif voorbe- reid. De voorzitter las het besluiit voor. Db heer Hart vroeg waarom faoewel alles klaar was, men nog op het lidit te wachten. De heer Visser betoogde dat het wachten was op dit besluit. Men had ook met Ged. Staten en Atkmaar te doen gehad. De eom missie kon niet vlugger handden. De voorzitter legde er nog de nadruk op, dat het gewenscht was om de menschen spoe- dig stroom fe verstrekken, geen wijzigtog to het besluit aan te brengen. Hierop werd db regaling overeenkomstig Gatliarina hoe baar vad'er's goud zijn zak ken binnenrolt en haar vader's zoon den' weg ten verderve afholt, terwijl hiji vooruitsnelt om de hinderpalen weg te ruimen?" Nu; juf frouw Linton, Joseph is een oude schelm, maar, igeem leugenaar, en als zijn verslag over IHeathdiff's gedrag waar is, zou je er nooit aan denken om zulk een echtgenoot te verlangen, niet waar?" „Je (bent mee in hd! kofflplot, Ellen P ant- woordde zij. „Ik wil niet naar je lastertaal luisteren. Hoe kwaadaardig moet je zijn, dat je mij verlangt te overtuigen, dat er geen ge- luk in de wereld is!" Ik kan niet zeggen of zij haar gril te boven zou zijh gekomen, alfe ziji aan zichzelf was overgelaten geweest, of hem voortdurend zou hebben gehoudenze had weinig tijd tot over- denking. IDbn dag daarop was er een rechts- zitttotg in de naastbijj gelegen stad; mijh meester was verplicht die bijl te wonen; en- mr. Heatholiff, op de hoogfe zijner afwezigheid, kwam nogal wat vroeger dan gewoonlijk aan. Catharina en Isabella zaiten to de babllotheek op voet van oorlog, maar zwijgend. De laat- ste, verontruist over haar pas begane indes- crette en. de openbaring, die ze in een voor- bijlgaande vlaag van hadstocht van haar ge- heime gevoelbns gemaakt had!; de eerste na rijpelijk beraad werkelijk vertoomd op haar metgezel en geneigdi om als ze opnieuw om haar vrijpostigheid lachte, te maken, dat er voor haar igeen reden tot lachen bestond. Ziji lachte toen ze Heathcliff het venster voorbij1 zag gaan. Ik veegde den haand en mierkte een- ondeugenden glimlach om baar lippen op. Isabella, die to baar overpeinzin- gen of in een boek verdiept was, failed tot de bet concept ongewijzigd vastgesteld. Ten beboeve van de Veenderij steldlen B. en W. voor om een kasleentog aan te gaan van 10.000.hoogstens rentande 6 pet. De beer v. d. Woude verondersteld'e ate lidi der eommissie, dat de riaad wel met de zaak bekend was. De beer de Geus betoogde nog, dat de re dan niet wettig was. Z. h. s. werdl bet voorstel aangenomen. B. en W. stelden voor aan den waamemen- de bode en aan den rijksveldwaehfa voor de waameming tijdens de ziekte van den bode en veldwacbfa 50 en' 25 itoe te kennen. De beer Mulder vroeg tolichtingen. De voorzitter zeide dat B. en W. de grati- ficatie voorstelden overeenkomstig de ver- richtte werkzaamheden. De beer Hart geloofde niet dat het moge lijk zou zijn geweest een tijdelijke vddWachter ate men die had moeten aanstellen voor 25 gedurende drie maanden te kunnen krijgen. De voorzitter wees er op dat de rijksveld1- wachter even goed dienst deed. De waameming was met goedkeuring van den majoor gericht. De heer Hart bleef f 25 te weinig oordee len. De financieele nood van de gemeente mag geen aanleidtog wezen om de biilijkheid .niet te betrachten. De beer Visser zeide, dat bij1 B. en W. al- lermtost beeft voorgezeten de onbillijkbeid te betrachten. De gemeente was niet verplicht vergoedtog te geven. Wanneer de majoor het goed vindt, dan moet de rijksveldwaehfa die toch dienst doet, de diensten verridnten. De voorzitfa zeide, dat B. en W. hem ook niet hebben beschouwd als waamememd veld- wachter. De heer Mulder vond het voorstel nu vol1- doende. Het was een eerebaantje geweest. De heer Hart wilde slechts voorkomen, dat men naar buiten een gek figuur maakt. De zaak veranderde voor hem echter nu wel. De voorzitter zeide nog dat de waameming veel korter dan 3 maanden was verricht. Het voorstel werd hierop z.h.s. aangeno men. De vergadertog werd hierop gesloten. UIT HEILOO. Onder begunstigtog van mooi zomerweder had gistermiddag op het sportterrein aan den Rijksstraatweg de jaarlijksche harddraverij plaats, uitgaande van de Heilooer Harddra- verij-Vereeniging en waaraan alleen ingeze tenen konden deelnemen. Er was meer pu- bliek dan we igewoon zijn. Ook te de deelname te gering, er zijn toch veel meer boeren die kermis-Maandag met hun paard kunnen ko- men. Het bestuur verdient meer waardeering voor zijn opoffering om dezen dag te doen slagen. Er waren 8 paarden ingeschreven, doch hiervan bleef nog den weg. Er werd gereden onder den man of voor tweewielige rijtuigen om prijzen van 20, 10 en 5, en de be- doelink van het bestuur was, wanneer bet aantal- paarden boven de 10 was geweest, 2 troostprijzen van 10 en 7,50 beschikbaar te stellen, welke nu evenwel op 5 en 2,50 werden teruggebracht. Er zijn mooie ritten te zien geweest. Aan de heeren M. Mulder en K. Muis, die beiden met 2 paarden uitkwamen, ons compliment. De laatste gaf mooie ritten te zien; spannende ritten tusschen vader en zoon. Deze, nog een jongen, belooft als paardrijder iets goeds De prijzen werden behaald door: K. Muis le en 2e prijs, C. Kramer 3e prijs; de le en 2e troostprijs door J. Vet en M. Mulder. Na afloop werden eenige ritten' in rendraf gegeven, eenig mooi en spannend, welke groote belangstelltog badden. Wanneer men deur geopend werd1; en het was te laait voor een poging om te ontsnappen, wat ze gaame gediaan zou hebben als bet mogelijk was geweest. „Kom binnen. zoo is ihet goed riep de meesteres vroolijk uit, terwijl ze een stoel bij het vuur trok. „Htier zijn liwee menschen, die dringend een derde noodig hebben om het ijs tussdien hen te ontdooien, en jij bent juist de persoon dien wij' beiden' zouden kiezen. Heathcliff, ik ben er trotsch op je ten' slotte iemand ite toonen, die meer aan je bangt dan ik zelf. Ik verwacht dat je je gevleid zult voelen neen, bet is 'Nelly niet; kijk niet naar haar! Mijn arme fcleine scboonzuster breekt haar hart alleen al door de beschou- wing van je lichamelijke en zedelijke snhoon- heid. iHlet nangt alleen van je zelf af, Edgars bnoeder te word'en! Nteen, neen, Isabella, je zult niet wegloopen," vervolgde ze, .terwijl ze met gevetosde opgewekiheid bet verlegen meisje, dat verontwaardiigdi opgestaan was, tegen' hidd. „We twistten ate katten over jou, Heath cliff, en ik werd' volkomen verslagen to be- tuilgingen van' toewijdtog en bewondedngen bovendien werd mdji meegedeeld dat ate ik maar de beleefdheid bad om fa ziji te gaam rmijn mededtagster, zooals ze nii eenmaal wil z-jin, een pijiL in je ziel zou schieteo, die je voor alttjdi treffen1 zou en; mijn beeld in de eeuwige vergeielheid zou doen verzinken „Catharina!" zei Isabella met waardiigheid en met versmadtog van een poging om zich uit den sterken gneep te bevrijden, die haar vasthield. „Je zou me verplichten ate je je aan1 de waarheid hield en mij: niet lasterde, zelfs niet to scherts! Mr. Heamcliff wees zoo kon besluiten dat meer te doen, zou't volk trekkea. Kan diait bijv. niet eens op 23 Augus tus met de tentoonstelling? Ons Fanfarecorps, onder fading van den directeur, den heer D. Harder Jr., zorgde voor een opgewekte stemming. Na het einde der draverij bad bij' het cafe- de Rooij het ringsteken en sleuteltrekken plaais voor paren, gezeten in tweewielige rij>- tuigen. Oudergewoonte was hiervoor groote belangstelltog. De keurig aangespannen rij tuigen trekken altijd volk. De belangstelltog voor de ritten rondom de kerk verflauwt hier nooit. De deelname was goed 11 paren kamp- ten mee, n.l C. Olij en mej. Olij, J. Zwaan en mej. Meijer, C. Smit en mej. Louw, P. Smit en mej. N. Admiraal, A. Sengers en mej. C Zoon, W. Swart en mej. G. Schipper, J. van Diepen en mej. C Kroon, A. Zwart en mej M. Francis, W. Admiraal en mej. van Diepen, P. Bakker en mej. G. Bakker en' Th. Sengers en mej. C. Kaptein. Er was to de wedstrijden weer veel afwisseling, de kansen „mas of raak" vinden heel wat belangstelltog, de rijtuigen ondervonden vaak 'hinder van votegangers fen rijtuigen, doch vooral van kinderen. Hoewel er volop ruimte is naast den weg, loopt men telkens in den weg, zoodanig dat het rekken naar den sleutel voor de dames gevaariijk was door bet opdringen der menschen. Eenig poli- tietoezicht zou niet overbodig zijn De le en 2e prijs werden behaald voor ringsteken door den heer J van Diepen en mej. Kroon en den heer A. Zwart eni mej. M. Francis. Voor sleuteltrekkenle en 2e prijS door de dames Meijer en C. Kroon. De prijzen bestonden uit fraaie kunstvoorwerpen. Voor al: het ringsteken is aardig. Wanneer de hee ren den ring steken, moeten de dames het paard sturen, wat niet ieder even vlug afgaat. In den tuin van den heer de Rooij had men een gezellig zitje en kon men gemakkelijfc al les overzien. Ook hier liet het fanfarecorps zich niet onbetuigd. Ruim zes uur was alles geeindigd 's Avonds werden onder een toepasselijk woord de prij zen uitgereikt UIT EGMOND AAN ZEE. In het badhotel „WeIgelegen" gaf de Eg- mondsche Kunstkring zijn eerste concert in dit seizoen. De zaal was matig bezet in ver- gelijking met vroegere concerten, een gevolg van het minder groote aantal badgasten op 't oogenblik aanwezig. Di Moor lag zong, zoor ate we dat van haar gewoon zijn, de begefa- ding van Elsa Noltbenius was uitstekend. De laatste gaf een paar solo-nummers met veel expressie. Albert Sluijter speelde met toene- mend succes, zoodat hij aan het slot nog een extra-nummer van groote technische vaardig- heid ten beste, gaf. UIT NDORDSCBA'RWOUDE. iMaandagmorgen om ball twaalf had de tostalTatie plants van den nicuwbenoemden burgemeester jonkheer A. L. van Spongier, burgemeester van Zuidscharwoude. Enkele burgers in bet gedeelte waar de burgemeester zou passeeren, hadden de Vlag uitgestotoenl en in ae nabijheid van het raad- huis was een kileim aantal belangstellenlden diie hunne opwacbting maakten. IPrecies half twaalf arriveerde de burge meester per auto, waarmee de beide wethou- ders Z. E. van zijn wonling afgeliaald had den. In het raadhuis waren een) tiemfeal be- langstellenden, uit beide gemeenten, w.o. de oud-burgemeester Brinkman. Toen alien gezeten waren; en die presentie- lijst was geteekend; nam wethouders Ootjers het woord en sprafc ongeveer het volgende: Om aan de pijnlijke stilte welke op het oogenblik heerscht, een einde te maken open ik deze bijieenkomst eni heet u alien van hiarte welkom, tozonderheid burgemeester van Spengler, die vooir het eerst hier to ons mid- vriendelijk omi deze vriendin van je te verzoe ken mij! los te laten ze vergeet dat u en ik geen intieme kennissen1 zijn en wat haar amu- seert is voor mij onbeschrijflijk pijnlijk." Daar de gast niets antwoordde maar gtog zitten en volkomen onverschillig soheen voor de gevoelens die zij ten opzichte van hem modit koesteren keerde zij! zich om en' deed1 fluisterend een emstig beroep op haar kwelr geest om1 haar vrij te laten. „Votetrekt niet!" riep mrs. Linton tot ant- woord. „Ik wil niet opnieuw hooren, dat ik de zon niet in het water kan zien sehijnen. Je zult blijven! Nu dan, Heathcliff, waarom geef je geen voldoening te kennen bij: mijn aangenaam nieuws? Isabella zweert, dat de liefde, die Edgar voor mij: heeft niets is ver- geleken bij de liefde, die zij voor jou voelt. Ik weet zeker dat ze iets dergdijks heeft gezegd, nietwaar Ellen? En ze heeft voort durend gevast sinds den dag, die aan de wan- deling van gisteren voorafging, uit droefheid en' wbede dat ik haar uit je gezelscbap heb weggestuurd, in het dehkbeeld, dat dit on- aamgenaaml was." „lk demk, dat je haar belastert," zei Heath cliff, terwijl hij zijn stoel omdraaide, om hen te zien. „Im elk geval verlangt zij nu uit mijn gezelschap weg te zijn." En hij staarcle strak op't voorwerp van het gesprek, zooals iemand kijkt naar een vreemd terugstootend dier 'n Indischen duizend- poot b.v., die uit nieuwsgierigheid door iemand werd geziocht, ondamks den tegenzto dien hij' verwekt. fWondt vervolgd). AL1MAABSCIE COUBANT. llo6fdr<Mluc(uurTJ. N. AI>1£M A 1 AUGUSTUS

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 5