ten gebruike bij de verschillende lnrtcbtingen van onderwJJs. nr.V. vh. MEMs. COSTER ZOOM, Voordam C 9, aar. mim pr, lig ken, van verschillende kerkelijke gemeenten, richten het dringend verzoek tot de Sovjet- regeering, niet tot de terechtstelling van de ter dood veroordeelde Russische geestelijken over te gaan, 420 PROCEXT RENTE! Voor den rechter in de Londenscbe wijk Shoreditch bleek dezer dageni eeni kras staal- tje van het nemen van woeterenite, Iemand had 2 pond bij een geldschieter geleend, Die had hij ontvangem met aftrek van 4 shilling; nadien had hij 26 shilling 4 pence betaald en er Wee! nu nog 14 shilling 8 pence te be- talent; maar hij was aangesproken voor nog 2 pond 6 shilling, en1 de berekende rente leek .hem zoo enorm, dat hij de zaak voor deni rechter lief komen. De geldschieter zei, dat hij „slechts" de gewone rente van b penny per shilling en per week had berekend. De rechter zei daarop: „Nu, dat is 420 ocent! E'en enorm percentage, dat je stel- ig niet zult krijgen, zoolang ik bier zit. Een farthing 'per shilling is rijkelijk genoeg, 'dan heb je nog 100 percent." „Maar ik weet", zei de rechter, „dat, wan- neer die zaakjes je niet een reusachtige ren te opleverden, je er niet van kon bestaan en je toevlucht zou nemen tot een ander, een behoorlijk productief work." En hij liet den schuldenaar de resteerende hoofdsom van 14 shilling pence 'betaken met slechts 2 shilling 6 pence rente er bij. tftj WILDE NIET MEE. Zaterdag meldde zich bij den rechter te Willesden een vrouw aan, die de reis van Au- tralie naar Engeland had dndernomen om haar man op te zoeken. Zij vertelde, dat baar man tijdens den oorlog uit Australie naar Engeland was vertrokken, en niet was terug- gekeerd, hoewel zij wist, dat hij nog leefde. Zij had zich gewend tot de autoriteiten in Australie, doch doze zeiden, haar niet te kunnen helpen, omdat zij haar man niet uit Australie had moeten laten vertrekken." Daarna ging zij zelf op zoek naar haar man, en het gelukte haar, 'hem in Engeland te Kcnsal-rise op te sporen. Doch tocn weigerde de trouwelooze met haar naar Australie te- rug te keeren DE VAL VAN DE MARK. De nieuwe scherpe daling van de Mark, waardoor de dollar, die tegenwoordig in Duitschland als maatstaf voor de waardebere- kening wordt beschouwd, en die Vrijdag 610 mark waard was, Zaterdag op' 650 mark kwam, waardoor dt Duitsche Rijksbank voor een gouden twintig-markstuk meer dan 2000 papieren marken betaalt, heeft, naar de Ber- liinsche correspondent van de „Westminster Gazette" meldt, «te Berlijn een paniek veroor- zaakt. De vrees voor een ernstige economische cri sis neemt toe en de winkels worden bestormd door menschen, die inkoopen wat ze kunnen, omdat ze bang zijn dat de prijzen binnenkort misschien wel tot het tienvoudige van de te- genwoordige prijzen zullen stijgen. Dr. Wirth, de Rijkskanselier, heeft een ver- gadering van het kabinet bijeen geroepen om over deze voortdurende daling van de mark te beraadslagen en te spreken over den ernsti- gen toestand die ontstaan is, ten gevolge van Poincare's weigering van Duitschland's ver zoek om een uitstel van de betaling van den Augustus-termijn. De toon vasde oppositie-pers zegt de correspondent doet duidelijk blijken, dat de Duitsche regeering op krachtigen steun zou kunnen rekenen, warneer zij haar politiek van nakoming harer verplichtingen ten aanzien van de schadevergoedingen liet varen, welke politiek nimmer zoo onpopulair is geweest als thans De plotselinge val van de mark was een ge- volg van Frankriik's antwoord en van de we- tenschap, dat de Duitsche regeering daardoor gedwongen zou kunnen worden buitenland- sche waarden te koopTn ten behoeve van de betaling van den naderenden Augustus-ter- miin. De kosten voor levensonderhoud zijn nu opnieuw gestegen, bovendien heeft de daling van de mark in Duitschland een steenkpol- rrisis doen ontstaan. De arbeidsconflicten in het Ruhr-gebied en het verlies van de Silezi- sche kolenmijncn, hebben een voortdurende vermindcriQg van de Duitsche steenkool-pro- ductie doen ontstaan en Duitschalnd is tnans genoodzaakt, met zijn in waarde aanzienlijk redaaldc marken Engelsche steenkool te koo- n, die nu juist ten gevolge van de Ambri- aansche steenkoolstaking in prijs gestegen is. De economische verwarring wordt voort- dur'end grooter en 't wordt steeds moeilijker daar een uitweg uit te vinden. pen kaa Gemengd Nienws KLOPJACHT IN' DONKER AMSTERDAM. Maandagavond om bij achten begaf de chef de bureau van de sigarenfabriek der firma C. Otto Roelofs Jzn., Nieuwezijds Voorburgwal 19, zich nog eens naar zijn kantoor, met de bedoeling aldaar eenig work te verrichten, 'aldus schrijftede Tel. In het vertrek op de eerste verdieping gekomen, be- merkte hij tot zijn groote verontwaardiging, dat de brandkast verschoven was en van haar voetstuk was gezet. Op't zelf'de moment hoorde hij gedruisch achter zich. Zich om- draaiende zag hii eenl man, die eeni revolver op hem richtte. Die chef de bureau, die zoo- als't schijnt voor geen klein geruchtje ver- vaard was, vroeg wat hij hier deed. Hij trachtte naar de deur te loopen1, met de bedoeling den man op te sluiten. Maar toen1 hij de deur bereikte kwami een. tweede inbreker te voorschijn. De eerste wond zich zeer op en met moeite wist nummer twee hem tot kalmte te bremgen. Steed® met de revolver dreigende, veslieten ze het gebouw. Maar de chef zat hen dicht op de hielen. 'Hiji zette hen in eeni steeg, tusschen Nieuwenldijk1 en N. Z. Voorburgwal na. Een bewoner van de Ha-^ ringpakkerssteeg, die den klopjacht zag," schoot zijn \huis uit. Deze slaagde er in op de Niieuwebrug een der inbrekers te grijpen. Onvrhoeds trok de man echfter een revol ver, ruk'te zich los en zette het weer op een loopen. De vervolging duurde lang eni strek- te zich ifit over het warnet van slopjes en steegjes in donker Amsterdam. Zoo leidde de jacbt door de N icuwebrugsteeg, de War- moesstraat, den Zeedijk, het Kolkije, de Groenbrugsteeg en door tal van andere straatjes. Eindelijk zagen de achtervolgers, dat de beide inbrekers, perceel 38 'aan den Zeedijk, dat o.a. bewoond wordt door zeke- renl Koeho, binnengingen. Er werd assistenL tie gehaald aan het bureau Warmoesstraat. Een inspecteur, ben'evens eenige manschaip- pen, rukten uit. E'en jongen, die het huis aanwees, kreeg van1 ae buurtbewoners, die blijk'baar gemeene zaak met de inbrekers maakten, een paar schoppen. De politie zette een deel van den Zeedijk af en verrichtte eenige huiszoekdngen. De daders werden eehter niet gevonden. Vermoe- delijk zijn zij' door een dakvenstertje ontsnapt en hebben hun tocht over de daken voortge- zet. Men heeft geen spoor van hen kunnen ontdekken. Eigenaardip' is, dat in de sigaren fabriek der firma.Otto Roelofs geen sporen- van braak zijn te bekennen. Verondersteld wordt, dat de heeren zich hebben laten in- sluiten. KLANTEN oF ONTSLAO! N'aar de Tel. verneept heeft de Raad van Arbeid te Deveniter 'aan zijn agenten een cir- culaire verzonden, waarin wordt medege- deeld, dat voortaan zij, die wekelijks op zijn minst geen twee posten voor de vrijwillige ouderdomsverzekering kunnen aanbrengen, niet meer als agent in functie kunnen blijven. iZijn wij! goed ingclicht, zegt het blad ver- der, dian vindt deze circul'aire haar oorzaak ia de omstandig'heid, dat andere Raden van Arbeid op het stuk der klantenwerving in den laatsten tijd gelukkigcr zijn dan de Raad van Arbeid te Deventer. 'HET E'EIUWFEEST VAN- DE SIGAA'R. iVolgens ,yl'Intermediaire des Chercheurs" schijnt de sigaar eerst in 1823 in Frankrijk te zijn ingevoerd, zoodat de Franschen het volgende jaar gevoegelijfc het eeuwfeest van de sig'aar zouden kunnen vieren. Over dit onderwerp leest men in memoires van d'en schrijver Hipolyte Auger: „Qnze terugkeer naar Parijs ging via Orleans. On- derweg kwamen wij- herhaa'lddijk o'fficieren tegen, die uit Spanje terugikwamen. Zij had- deu een sigaar in den mond, eeni nieuwe ge- woonte, die langzam'erhand meer al'gemeen wordt." De sigaar bestond reeds vroeger, maar werd alleen door een zeer kleine categoric menschen gerookt. Ook in Frankrijk duurde het tot 1S4'8 voor de sigaar bij alle klassen der maatschappij populair werd. L'angza- merhand veroverde zij ook het platteland, hoewei zij de pijp daar nooit heeft kunn'eni verdringen. In onze dagen' schijnt het 100-jarigi genot- middel weer terrein te verliezen em streeft die cigaret naar de opperheerschappij. E'ENt 11ARDNEKKIG DESERTEUR. Een! deserteur, die reeds een keer of d'rie was ontsnapt, werd Zaterdagavond voor deni vierden keer aangehouden, ditmaal op den Vaikenweg te A'dam. Hij: slaagde er in de beide politiemannen, die hem arresteerden, te ontkomen en spronp op: 'n pont, die juist ven trok. De politiebeambten lieten de pont weer naar den wal varen. Ten de deserteur hen zag aankomen, sprong hij in het Ij. Hij' werd met de dreg opgehaaid en naar het Militair Hospitaal overgebracht. DIE FATALE BAN AAN. Naar wij' vernemen zou de Justitie met in- gang van gisteren tegen personen, die vruch- tenschillen, en in het bijzonder bananenschil- lenrop straat werpeni, procesvefbaal opma- ken. Zulks geschi'edt, naar aanleiding van art. 2'4 van de Algemeenie Politie-Verorde- ning van Amsterdam, die bepaalt: 'Het is verbod'en vooi'werpen of stoffen hetzij' op d'en opbenbaren weg of op de daar- aan onmi'ddellijk grenzende terreinen, hetzij' in het openibare water te doen nederkomen. De maatregel, die Justitie genomen heeft, juichen we ten zeerste toe, daar hierdoor veel ongelnkken' zullen worden voorkomen. Tel. DE RUiNE TE VALKENBURG. Zaterdag j.l. werd de tweehonderd'uizend- ste entreekaart ❖oor bezoek aan de Ruine te Valkenburg, sinds deze door de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelimgeiwer- keer „Het Geuldal" beheerd wordt, uitge- reikt. Het bestuur der Vereeniging heeft dit feit niet oiiopgemerkt willen laten voorbij- gaan. Bij afgifte der bewuste toegangsjeaatt, dragende het nummer 10.000 serie' T. (200.000) werd aan de door het toeval be- voorrechte bezoekster mevrouw Springer te Amsterdam, ngast een bouquet, een sierlijk kristallen juweelenkistje en een boek over de geschiedenis en lotgevallen der Valkenburg^ sche Rui'ne ter hand gesteld Voorzitter en se- cretaris der Vereeniging „Het Geuldal" wa- ren bij de kleine plechtigheid, waarbij de voorzitter eenige toepasselijke woorden over verleden en hedeh der Ruine sprak en der be zoekster zijn gelukwensehen aanbood, tegen woordig. Hij memoreerde hoe geen enkele der Valkenburg&che merkwaardigheden een dergelijke onweerstaanfoare aantrekkings- kracht op het toeristenpubliek van ver en dichtbij uitoefent als wel de Ruine, omdat een ieder onbewust voelt dat hij betroedt een echt en authentiek monument uit het verleden, geen nabootsing, geen parodie, maar een stuk his toric en werkelijkheid. WONINGEN TE HIUUR. In de Beukelsdijkbuurt en; in de buurt van deni Schiedamscheweg te Rotterdam zijn vol- gens het „Rott. N'wsbl." op het oogenblik zeker duizend woningen gereed of bijna ge- reed, die niet verhuurd zijn, en ook niet ver- huurd zullen worden, tenzij' de huren' be- alngrijk worden ..verlaagd. V A R I A. Meester repeteerde de tien geboden. Jaapje had meer oor voor het draaiorgel buiten dan Voor de stem des meesters. ,5Jaapje", zei meester, .blister jij, wel „Ja, meester", zei Jaapje. „Wat was het laatste dan?" „Hittepetit, meester." KORTE BERICHTEN. Ter dekking van het tekort der ned. her- vorrnde kerk te Barneveld, heeft het college van kerkvoogdij diqr gemeente een collecte langs de huizen van de leden dier kerk gehou- den, welke de aanzienlijke som van 4500 heeft opgebracht. Er is een batig saldo op de Amsterdam- sche gemeenterekening over 1921 van 10>lA millioen gulden. Te Heerenveen stodd' terecht de boeren- knecht N. v. d. H. te Hennik, die op 31 Mei al daar een brandendd lucifer in de droge heide wierp, waardoor 4 H.A. bosch en heide ver- brandde. Het O. M. eischte 1 maand gevange- nisstraf. Altijd is huis. JDe outstnettecide, yerzachtende en heelend© eig©nisolia.ppoii van Foster's Zalf maken deze onmiabaar voor huiduitslag, kloven, huid- vlelkikefii, eczeima, psoriasis, en die verschillende vormen van aambeien. Spoedige aan'wendinig brengt weldira baat. Houd't Foster's Zalf altijd in huis; pTijs 1.75 iper dices, aloan verkrijg- baar. StadHnieuw8 VERTROKKEN PERSON'EN. H. J. Weijmer, N.H., kapper, 2e Kanaal- straat 6, Culemburg. E. lvoge, dienstbode, Helderscheweg 29, Amsterdam. H. D. y. Asch van WijkThissen. N.H., Nass'auplein 15, Zwollerkerspel. M. de Waij, N.H., kindwjuffr., Nassauplein 15, Zwollerkerspel. K. Assmann, N.H., dienstbode, Nassau- ►lein 15, Zwollerkerspel. M. M. Smith, ".H., dienstbode, Lindenlaan 1'19, Haarlem. B. E. M. OudhoffKleijn, R.K., Uitem- boschstr. 3, Bergen. A. Grootjes, R.K., dienstbodie, Zeglis 39, den Haag. B. M. H. Koper, N.H., kapper, Limmerhoek 2, N.- Amerika. - J. E. Dekker, R.K., houtbewer- ker, v. d. Woud'estraat 34a, Schagen. C. Hooijboer, R.K., dienstbode, Geestersingel 28, Schagen. C. 'H. 'H'eijmans, R.K., ar- beider, Liefdealan 13, den Haag. H. P. A. Graat, R.K., Hoeverpad 2, B'ergen. P. Zondervan, N.H., Nieuwpoortslaan 156, Ned.-Oost-Indie. J. Blokker, N.H., elec- beider, Liefdelaan 13, den Haag. H. P. M. Sinnige, R.iK., dienstbode, Fnidsen 115', A'kersloot. W. Jong, R.K., pakhuisknecht, WesterkolkS'traat 10, Heerhugowaard. D. J, Valk, R.K., filiaalhouder, Verdronkent- oord 72, Til'burg. C. Constant, R.K., houtbewerker, Kanremelksbuurt 18, 'Helder. J. C. Dekker, R.K., dienstbode, Ritsevoort 21, L'immeni. S. N. Zeilemaker, N.H., v. d. Woudestraat 19, Winkel. I. S. Bar- thelmesz, N.H., huishoudster, Tuinstraat 58, Belgie. L. T. Dijkstra, rijksklerk, 'Eikelent- bergstraat IT, Amsterdam. Tr. Oswald, Lamoraalstraat 1, Hiarlingen. A. Stroo- ker, R.K., St. Annastraat 39, Oterleek. A. Hamminga, N.H., dienstbode, Kennemer- park 8, Koedijk. C. M. Kooter, R.K., Scharloo 10', B'ergen. J. F. RuijghHau- ber, Schagen&traat 1, Amsterdam. E. Smit, N.'H., kok, Koningsweg 61, Leiden Tr. Fok, dienstbode, Eikelenbergstraat 15, Warmenihuizen. Gr. Klokman, N.H., Om- val 23, Beverwijk. J. Stil, N.'H., bakker, Langestraai 30, Apeldoorn. K. Kwantes, N.H., Kweerenpad 22, Beverwijk. J. M. Telleman, R.K., dienstbode, v. d. Meijstraat 16, Heiloo. Ingezonden Stukken. (Buiten veraritwoordelijkheid van de Redac- tie. De opname in deze rubrtek bewijst geens- zins; dat de Redactit er mede instemt). Bergen, 1 Aug. 1922. Geachte Redactie, Na de verklaring van den heer Hoksber- gen in zijn ingezonden stuk van gisteravond is weliswaar de scfitrpste kant van het debat over de schoolkwestie in de laatste raadsver- gadering er voor ons af, maar toch zouden we er nog graag iets over zeggen. Naar we hopen zult u daarom onderstaande wel wil len opnemen in uw blad, waarvoor bij1 voor- baat onzen dank. Qnmiddellijk na lezing van het raadsver- slag kwam het vermoeden bij ons op, dat er in de comite-vergadering meer was verhan- deld, dan daarna in openbare zitting is her- haald. Want het feit alleen, dat wij onder Berger kinderen hebben verstaan: kinderen, die in Bergen wonen, zonder na te gaan, of ze wel alien in het bevolkingsregister ston- den ingeschreveni op 8 October 1921, kwtam ons'geheel onvoldoende voor ter verklaring van den uitval van. den heer Hoksbergen, na- dat hij zich eerst scherp tegen't voorstel van B. en W. had verzet. Voor ons toch staat vast, dat zelfs in dien kinderen, uit buitengemeenten niet mee zouden tellen de met name in het verslag gtnoemde, die bij inzending van de vereischte leerlingenlijst op 8 October 1921 onze school reeds bezochten of als a.s. leerling storvden ingeschreven, wel degelijik zouden meetellen, ook al is hun domicilie pas later naar Bergen overgebracht. W e 1 d r a leerplichtige kin deren tellen immers ook mee. En als't dan zelfs mogelijk blijkt, zooals we niet zohder vermaak uit het raadsverslag bemerkten, dat er kinderen werden „gedis- kwalificeerd" als zijnde onbekend' ten raad- huize, hoewel ze reeds sedert twee jaar hier wonen en onze school bezoeken, dan zouden we zoo zeggen, dat de fout niet geheel aan ons ligt, zoo we den term Bergenaren niet naar den eisch mochten hebben' gebezigd. Zooals gezegd, we konden ons Meruit al leen de volte-face van den heer Hoksbergen niet verklaren en zijn daarom eens op onder- zoek uitgegaan, wat er in de comite-vergade ring al zoo voor „onthullmgen" waren ge- daan. En wat vernamen we? Dat de kinderen, die nu September a s. op school zullen komen, niet zijn meegeteld, hoe wel aan het hoofd van het gebruikelijke for- mulier voor,de leerlingenlijst onder meer ge- drakt staat: van schoolgaande kinderen en van kinderen, die w e 1 d r a leerplichtig worden". Dat het jongste dochtertje van onzen voor zitter te jeugdig werd geaehit, hoewel ze 1 September 1921 op school is gekomen en dus toen reeds minstens 5)4 jar oud was. Dat een leerlinge op ongeveer 4 jaar was geschat. hoewel ze 3 Juli 1914 geboren is en September a.s. in de derde klas komt te zit- ten. Dat een leerling der mulo-afdeeling niet werd meegeteld. hoewel hij: dezen zomer als leerling onzer school met goed gevolg examen voor het mulo-diploma heeft gedaan. Dat van een anderen leerling was verteld, d!at hij' eigemlijk schild'er is (sic) en! slechts pro forma op de leerlingenlijst staat, hoewel Mi in't' afgeloopen schooliaar slechts 7 (ze- venl schooltjjden heeft verzuimd en dat we- wns ziekte. En zM was men dan beneden 40 en 18 ge komen. Do heer Hoksbergen acht het van beteeke- nis, dat hii niet al deze bakerpraat heeft kun nen weerleggen Wii niet. Want als hij't ge- li-nd had, zou er weer wat anders bedacht zijn Wel vinden we't jammer, dat hij niet zoo voorzichtig is geweest eerst nog't wederhoor toe te passen, alvorens zich uit te spreken. Niet dat we deze leerlingenkwestie tlians nog van belang zouden achten. Het is slechts napleiten, wat de heeren doen De wet geeft het gemeentebestuur drie ma an den tijd om de aanvrage te onderzoeken en eischt, dat bij afwijzing deze zal geschie- den ,.bij een met redenen omkleed besluit". Gedeputeerde Staten hebben uitgemaakt, dat het op 4 Januari 1.1. genomen besluit op de daarin vermelde gronden onwettig is. Nu zal aan datzelfde besluit, zooals het op 4 Ja nuari genomen en gemotlveerd is, de Kroon voorgelegd worden. Het is niet moeilij'k te voorspelien, met welk gevolg. Voor wie overigens nog in twijfel mocht verkeeren omtrent den uitslag van het beroep op de Kroon. verwijzen we naar het nummer van 19 Juli 1.1. van „School en Wet", waarin het Kon. Besluit van 19 Juni 1922, No. 271. is opgenomen, dat juist een beslissing neemt in zake de leerlingenlijst. Kortheidshalve citeeren we alleen de con- olusie, welke de redactie daaruit trekt: Hieruit volgt dat bij' de beslissing op de aanvraag het niet van invloed is, dat op de verklaring, bedoeld bij art. 73, eerste lid:, a, der wet, kinderen zijn vermeld, die nog niet of niet meer leerplichtig zijn, of die reeds op een andere school gaan of bijv. in eene andere gemeente wonen, Wanneer uit de verklaring bliikt dat zij als leerling van de nieuw te sHchten school zijn opgegeven, moet dat stuk worden aanvaard als voldoende aan art. 73 der wet. Het Bestuur der Berger Schoolvereeniging. Marktberichten P'URiMEREND, 31 Juli. Afslagvereenii- ging „Beemster, Purmerend en O'mstrekeni." 1616 zak aiirdappelen 0.890.93 per zak (25 K.Gri1874 zak Slabooneni 1.30 per zak (15 KG.), Snijbdonen' 14.20 p. zak (15 K.G.), 903 zak Tuinbooneni 0.38 per zak (15 KG.), Doperwten 2.50—/ 6 per 100 pond, Per en 0.160.28 per K.G., Appelen 0.16^0.33 per K.G., Roode Aalbessen 0.30f 0.86 per K.G., Perziken 6—/ 12 per -100, Augurken 0.30'f 0.40 per mand (6 KG.), Bloem- kool 5.1011.40 per 100 stuks, Roode kool 3.2'0—3.8© per 100 stuks. Handel miatig. NOORDSCHARWOU DE, 1 Aug. Schot- sche muizen 1.605.10 per 100 KG., Ju lia 3'/3.10, Ko'ksianen 2f 2.30, Duken 2.102.30, Schoolmeesters 1.4'0—/ 3.40, Eigenheimers (blauwe) 6, Negentigvoud 2—/2.50, Drielingen 1.30—/ 4.50, Kleine 1.30—/ 1.40, Spercieboonen 8'f 12.50, Zil- veruien 911, Drielingen /11.70/13.80, Nep 13.20 tot 15.70, Drielingen 9.20, Nep 11.10, Gele kool 4.30, Roode kool 1.50 tot 2.50, W'iitte kool 2.90 tot 3.20, Bosworte'len 1 tot 1.40 per 100 bos, Bloem- kool 2.30 tot 5.70i per 100 stuks, 2e soori /I tot 1.50. Aanvoer 31 Juli 122827 K G. aardappe- len, 10950 K.G. roode kool, 3179 KG. Zil- vernep, 3000 K.G. witte Kool, 2259 stuks Bloemkool, 4537 bos pern. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Aug. '22. In de heden' gehouden veilingen werd be taald voor: Bloemkool le soort (p. 100 st.) 1.20 tot 5.80, Bloemkool 2e soort (p. 100 st.) /0.20 tot 0.80, Wortelen per 100 bos 1, Roode kool le soort p. 100 K.G. 0.80 tot 1.30, Gele kool le soort p. 100 K.G. 1.10 tot 2.50, Witte kool le soort p. 100 K.G. /3.70, AardappelenJulia muizen per 100 K.G. 2.20, Sdhotsche muizen per 100 K.G. 2.40 tot 7.60, Schoolmeesters per 100 K.G. 1.80 tot 5.60, Blauwe per 100 K.G. 3.70' tot 4.60, Eigenheimers per 100 K.G. 2.30 tot 3.90, Drielingen per 100 KG. 2.30 tot 3.90, Kleine per 100 K.G. f 1.3Q tat 1.50, Graafjes per 100 KG. 7.30 tot 9.50, Koksianen per 100 K.G. 2.10, Due per 100 K.G. 1.70 tot 2.10, Bieton per 100 K.G. 1.70, Gele nep per 100 K.G. 9.90 tot 11, Losse wortelen per 100 K.G. 3.30, Slaboonen per 100 K.G. 8.60 tot 13, Snijr boonen per 100 KG. 14.90 tot 23.20. Aanvoer 14675 st. Bloemkool, 156150 1 roode kool, 1600 K.G. w. kool, 10350 K.< gele kool, 900 bos wortelen, 750 K G. losse wortelen, 103 K.G. gele nep, 147.000 K.G. aardappelen, 200 K.G. bdeten, 8900 K.G. drielingen, 1538 K.G. slaboonen en 100 Kg. Snijboonen. ZWA'AG, 1 Aug. Veiling Bangert en Om- streken. Aardappelen 700 baal, 1 10 pea" baal, 4000 kilo witte bessen 28.10 per 100 pond, gewone roode bessen 2226 ci per pond. BOVENKARSPEL, 1 Aug. 1922. Veiling „de Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bloemkoo'l If 1.50 tot 6, Bloemkool II 13, Bloemkoo'l III 0.60, Roode kool 1—/ 1,50, Witte kool 3—f 4, Gele kool 2.50 3.80, Slaboonen 1,50-^/ 2. WARMENIHUIZEN, 1 Augs. 1922. Schotsche Muizen 2.406.70, Negentig- voud 22.20, Gladblaadjes 7.80, School meesters 1.904.JO, Eigenheimers 1.30— 3.90, Graafjes 9.90—/ 10.20, Drielingen 1.10-/ 3.80, Witte kool 1.90, Bloemkool 44.80, Roode Kool 1.10—/ 2.10, Zilver- nep 11.70—/ 13, Gewone Nep 8.90, ge wone Uien. 9.80. Aanvoer: 48820 K.G. Aardappelen, 1550 K.G. Witte Kool, 3250 K.G. Roode Kool, 1760 K.G. Zilvernep, 75 KG. Gewone Uien, 850 stuks Bloemkool. PUR'MEREND, 1 Aug. Afslagvereeniiging „Beemster, Purmerend em Omstreken". 1873 zak Aardappelen, 0.84f 0.8'S per zak (25 K.G.), 2655 zak Slaboonen' 1.11 per zak (15 KG.), Snijboonen 1.50 0.300.S6 per KG., Klapbesseni 1.20 tot 2.65 per mand, Aardbezien 0.89 per K.G., Augurken 0.300'.40 per mand (6 K.G.), Bloemkool 2f 6 per lQOi st, Roode kool 1.701.90 per 100' stuks. Handel ma tig. Zeetjjdingen STOOl MiV AARTLIJ NEN. STV MI'J, 'NIEDERLAND. Karimata (thuisr.) vertr. 29 Juli v. Colombo. Banda, (thuisr.) vertri 26 Juli van Padang. Koningin der Nlederlanden (uitr.) arr. 1 Aug te Genua. Prins der Nlederlanden (thuisr.) arr. 31 Juli te Suez. KON iHOL'L. LUOYD. Montferland (thuisr.) arr. 31 Jul! te Rio Janeiro. Oran'ia (uitr.) vertr. 31 Juli v. Lissabon. Amstelland vertr. 1 Aug. v. Rotterdam maar B. Ayres. Salland vertr. 1 Aug. v. R'dam n. A'dam. ROTPElRlD. LLOYD. Anjer (uitr.) vertr. 21 Juli v. La Riochelle. Ceylon' arr. 1 Aug. v. Batavia te Rott. Patria (uitr.) vertr. 1 Aug. v. Southampton. HOLLAND-AMERTKA. LIJM Binnendijk arr. 31 Juli v. Rofct. te Philadelp hia. Carmarthenshire vertr. 31 Juli v. San Fran- siseo n. Rott. S'paarndam (uitr.) vertr. 29' Juli v. Vigo. Westerd:ijk ;arr. 34 Juli v. Rott. te New-York. Nloordam vertr. 1 Aug. v. Rott. n. New-York. HPlLL. OO'ST-AZJE LIJN. Zosma (thuisr.) vertr. 31 Juli v. Dialny. Ouderkerk (thuisr.) vertr. 29 Juli v. Port- Said1. .HOLLAND WElST-AFKIiKA LIJN. Marmevo (thuisr.) vertr. 31 Juli v. Liverpool naar Hamburg. HDLIL. BiRIT'SaH-rNDIE LIJN. NSjkerk thuisr.vertr. 31 Juli v. Algiers. Ridderkerk (uitr.) vertr. 30 Juli v. Madras. ROTTE'RD. ZUID-AMERIKA LIJN. Altena arr. 31 Juli v. Rott. te Hamburg. Aldabi (thuisr.) vertr. 29-,Juli van Santos. KON. WE1ST-IND. MAILD. Crijnssen- arr. 31 Jul! v. Amst. te Hamburg. Delft arr. 3'1 Juli v. Amsterdam te Hamburg. Haarlem larr. 29' Juli v. Corral te Meixiilon- nes. KON. PAKETV. MI J. Ombilin vertr. 29 Juli v. Newcastle (N. Z. W.) n. Java. 'HOLLAND ZUI'D AFRIKA LIJN. Bloemfontein arr. 1 Aug. v. Zuid-Afrika te Rotterdam. Jagersfontein arr. 31 Jul! v. Rott. te Kaap- stad1. Rietfontein (uitr.) vertr. 1 Aug. v. East Lon- den n'. Port Niatai. STV. MIJ. OGE'AAN. Aohi'lilis, v. Japan n. Rott., arr. 30 Jlulii te Port Soed'an. Atreus, v. Japan n. Rott. vertr, 29' Jul! van Colombo. HDLLAIND OOST AFRIKA LrIJ'N. Meliskerk (thuisr.) arr. 31 Juli v. D'elagoab. te Port iNatal. KON. NED. STB. MIJ. Bacchus vertr. 34 Juli v. Vollo n. 'Salonica, Berenice air. 31 Juli. v. Gibraltar l.e Cascaes. Danae arr. 34 Juli v, Bordeaux tr? Oporto. Hector vertr. 34 Juli v. Constanit'z k n. Gailatz Irene vertr. 34 Juli v. Lissabon n. A'dam. Nero arr. 31 Juli v. Amst. te Kopenhagen. Pluto arr. 1 Aug. v. Bordeaux i':e A'dam. Rhea arr. 31 Juli v. Santos te Smyrna. S£lt§oH>o@M@n em Leermiddelen

Alkmaarsche Courant | 1922 | | pagina 6